Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kinnekullesprinten, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kinnekullesprinten
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: lördag 6 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM3 | ÖM6 | ÖM8

IF Hagen

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Inger WesterbergD60 (8)15:297:06
1Maria SahlénD35 (12)16:196:09
2Anton CarlssonH12 (100)10:22+0:335:39
2Maria BogrenD45 (54)16:35+1:257:03
2Anders KindbomH45 (71)12:46+0:425:07
3Olle HedmanH16 (70)14:30+0:264:42
3Stefan StombergH55 (18)15:24+1:276:43
4Malin KindbomD12 (116)12:03+2:116:37
4Emma KindbomD18 (23)14:35+1:106:13
5Karin AnderssonD45 (54)19:23+4:138:14
5Lars HolmbergH50 (38)13:51+0:275:35
6Moa SkoogD12 (116)12:54+3:027:05
6Ida RoosD14 (86)15:31+1:076:12
7Anna StombergD45 (54)20:13+5:038:36
9Marcus CarlssonH16 (70)15:29+1:255:01
10Hampus NyströmH16 (70)15:41+1:375:05
12Oscar StombergH16 (70)15:49+1:455:08
12Robert SkoogH40 (72)18:58+2:506:32
13Erica BogrenD14 (86)18:28+4:047:23
14Maria SkoogD40 (66)19:13+4:077:30
19Matilda HoffstedtD40 (66)20:35+5:298:02
20Mats KarlssonH45 (71)15:18+3:146:08
21Johan HolmbergH14 (106)15:59+3:337:23
23Karin Andersson (Nyström)Öppen motion 3 (80)22:49+10:4613:15
25Niklas SahlénH40 (72)22:23+6:157:43
28Hampus SahlénU1 (82)17:01+5:4912:30
32Vera Hoffstedt SandelinD10 (65)31:15+20:4421:51
42Lena Carlsson-TellÖppen motion 6 (95)32:32+18:4414:39
46Filip KarlssonÖppen motion 6 (95)39:21+25:3317:43
55Alma Hoffstedt SandelinD12 (116)25:57+16:0514:15
Daniel BogrenH16 (70)diskvalificerad
Jesper LindströmH18 (42)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila