Swedish Orienteering Federation

Official results for Kinnekullesprinten, etapp 2

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Kinnekullesprinten
Organiser: OK Klyftamo
Date: Saturday 6 June 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (overall)

D21

2 420 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Evelina EricssonSöders-Tyresö15:526:33
2Elin TörnrothHjobygdens OK15:54+0:026:34
3Maria SchmiterlöwHjobygdens OK16:06+0:146:39
4Karin FägerlindCentrum OK16:23+0:316:46
5Sara GarpenlundKFUM Örebro OK16:52+1:006:58
6Evelina FolkessonOK Torfinn17:00+1:087:01
7Camilla NilssonOK Torfinn18:23+2:317:35
8Madelene LööfMariestads FK18:38+2:467:41
9Karin HolmFalköpings AIK OK18:40+2:487:42
10Julia NilssonGOIF Tjalve19:41+3:498:08
11Maria PollMölndal Outdoor IF21:07+5:158:43
12Therese EkströmHalmstad OK27:38+11:4611:25

H21

2 970 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kristian AlgersSkogspojkarnas OK14:004:42
2Johan TörnrothHjobygdens OK14:23+0:234:50
3Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK14:34+0:344:54
4Rickard DjerfTibro OK15:04+1:045:04
5Andreas NordforsStora Tuna OK15:21+1:215:10
6Jesper SjögrenOK Kullingshof15:27+1:275:12
7Wiktor RydlundHässleholms OK16:37+2:375:35
8Erik HanssonBredareds IF17:16+3:165:48
9Henrik HellborgCentrum OK17:51+3:516:00
9Johan LövgrenDegerfors OK17:51+3:516:00
11Simon EngelHässleholms OK18:13+4:136:08
12Magnus RydlundHässleholms OK18:27+4:276:12
13Lars HallabroHässleholms OK18:29+4:296:13
14Anton PetterssonTibro OK19:25+5:256:32
15David EkstrandHässleholms OK20:00+6:006:44
15Oscar AndellTenhults SOK20:00+6:006:44
17Filip JounotGOIF Tjalve20:03+6:036:45
18Daniel StunzKFUM Örebro OK20:05+6:056:45
19Nils HelmerssonHässleholms OK20:30+6:306:54
20Tomas NilssonHässleholms OK24:57+10:578:24
Lars KarlssonOK Skogsstjärnandid not start
Anders ÖsterlundVästerås SOKdid not start

D20

2 420 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Amanda BlennowFalköpings AIK OK14:175:54
2Sofia SjögrenOK Kullingshof18:33+4:167:39
3Frida KjellmanLidköpings VSK20:34+6:178:29
Emma AuseliusBredaryds SOKmispunched

H20

2 830 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andreas PeterssonBurseryds IF14:215:04
2Johan LarssonOK Skogshjortarna15:25+1:045:26
3Aron HåkanssonKungälvs OK16:36+2:155:51

D18

2 200 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Emma HagrotTäby OK12:115:32
2Astrid SimonssonSundbybergs IK13:15+1:046:01
3Mirjam DalénSala OK13:35+1:246:10
4Emma KindbomIF Hagen14:14+2:036:28
5Magdalena PölderSala OK15:49+3:387:11
6Rebecka SalenbäckKristinehamns OK16:13+4:027:22
7Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK16:47+4:367:37
8Lisa JohanssonOK Tisaren17:12+5:017:49
9Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK17:57+5:468:09
10Luise PrzibillaSundbybergs IK18:54+6:438:35
11Anna AnderssonIK Gandvik20:04+7:539:07
Chantelle HesselbergOK Hällendid not start

H18

2 660 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Simon WikströmOK Pan-Kristianstad13:195:00
2Alfred LönnVästerås SOK13:57+0:385:14
3Loke AgmarkenHalmstad OK13:59+0:405:15
4Jesper LindströmIF Hagen14:50+1:315:34
5Anton KällströmSala OK15:06+1:475:40
6Robin SvennbergDegerfors OK15:21+2:025:46
7Tobias von KronhelmOK Måsen15:53+2:345:58
8Rasmus MöllerArboga OK15:59+2:406:00
9Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF16:17+2:586:07
10Adam JohanssonTrollhättans SOK16:22+3:036:09
11Eric JehrlanderGOIF Tjalve16:28+3:096:11
12Erik NallgårdVästerås SOK16:45+3:266:17
13Arvid LinderOK Hällen16:48+3:296:18
14Johannes ÄngHagaby GOIF16:52+3:336:20
15Dan ÖsterlundVästerås SOK17:29+4:106:34
16Simon ÖsterlundVästerås SOK17:44+4:256:40
17Hannes WegeliusHagaby GOIF18:47+5:287:03
18Isak WadmanVästerås SOK18:50+5:317:04
19Adam KuttiHagaby GOIF18:52+5:337:05
20Morten LaagenLidköpings VSK27:10+13:5110:12
21Gustav BromanVästerås SOK31:27+18:0811:49

D16

2 010 m, 39 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Erika Källvik LeufvénÅmåls OK12:316:13
2Klara AxelssonMarkbygdens OK12:51+0:206:23
3Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK12:53+0:226:24
4Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan12:54+0:236:25
5Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK13:25+0:546:40
6Sofie OhlssonÄrla IF13:41+1:106:48
7Emmy HelmerssonHässleholms OK14:21+1:507:08
8Elin DahlmarkVästerås SOK14:51+2:207:23
9Johanna SärnbrinkOK Tisaren15:05+2:347:30
10Jenny JakobssonGamleby OK15:14+2:437:34
11Linnéa GustafssonOK Hällen15:19+2:487:37
12Sofia ÖstermanVänersborgs SK15:21+2:507:38
13Maja KindlundOK Tranan15:27+2:567:41
14Regina GustavssonOK Tylöskog15:45+3:147:50
15Maja WalleniusOK Skogsstjärnan16:01+3:307:58
16Linnéa BergOK Grip16:18+3:478:06
17Paulina JägstedtHalmstad OK16:33+4:028:14
18Sofia BengtssonSundbybergs IK16:45+4:148:20
19Elsa LimbäckVästerås SOK16:51+4:208:22
20Madeleine KongslienSkogspojkarnas OK16:54+4:238:24
21Heidi ForsOK Grip17:04+4:338:29
22Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OF17:05+4:348:29
23Lina KromnérSkogspojkarnas OK17:20+4:498:37
24Lovisa RingHalmstad OK17:58+5:278:56
25Vera BogrenSundbybergs IK18:27+5:569:10
26Lina ErdeliusIF Rigor18:41+6:109:17
27Moa AbrahamssonHalmstad OK18:57+6:269:25
28Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF19:12+6:419:33
29Alva LimbäckVästerås SOK19:13+6:429:33
30Katja DalénSala OK19:14+6:439:34
31Elsa LindeblomHestra IF19:50+7:199:52
32Ebba AxelssonOK Grip20:52+8:2110:22
33Elsa RosénSala OK21:00+8:2910:26
34Julia ElverlindOK Tranan21:03+8:3210:28
35Shanti SöderströmSala OK24:38+12:0712:15
36Elin LoodIK Gandvik30:31+18:0015:10
Sofia KlassonHestra IFmispunched
Sanna TolonenOK Amnemispunched
Klara BerglundVästerås SOKmispunched
Emma JonssonOK Tordid not start

H16

2 310 m, 35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Emil AuseliusBredaryds SOK11:475:06
2Eskil TryggöTrollhättans SOK12:02+0:155:12
3Felix AxelssonMarkbygdens OK12:06+0:195:14
4Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF12:23+0:365:21
5Olle HedmanIF Hagen12:37+0:505:27
6Daniel BogrenIF Hagen12:47+1:005:32
7Marcus CarlssonIF Hagen12:48+1:015:32
8Loke ÖstangårdGamleby OK12:54+1:075:35
9Albin AlsiöFalköpings AIK OK13:06+1:195:40
10Axel OlssonOK Skogsstjärnan13:13+1:265:43
11Isak HertinVästerviks OK13:38+1:515:54
12Hampus NyströmIF Hagen13:42+1:555:55
13Oscar StombergIF Hagen13:51+2:045:59
14William LundstedtMullsjö SOK13:53+2:066:00
15Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan14:14+2:276:09
16Eric BerlinTrollhättans SOK14:24+2:376:14
17Filip JohanssonTrollhättans SOK14:44+2:576:22
18Olle SörqvistMarkbygdens OK14:47+3:006:23
19Ludvig HallabroHässleholms OK15:02+3:156:30
20Pontus BierfeldtÄrla IF15:04+3:176:31
21Simon BjörklundLindebygdens OK15:36+3:496:45
22Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF15:58+4:116:54
23Erik KlingLindebygdens OK16:14+4:277:01
24Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK16:17+4:307:02
25Eric ValjusHagaby GOIF16:30+4:437:08
26Sixten TörnqvistVästerås SOK16:40+4:537:12
27Oliver ValleriusGamleby OK17:00+5:137:21
28Axel ÅkessonMarkbygdens OK19:23+7:368:23
29Eskil EllmanHässleholms OK19:49+8:028:34
30Joel AnderssonMariestads FK20:09+8:228:43
31Erik AxelssonGamleby OK20:45+8:588:58
32Oscar KarlssonTrollhättans SOK21:06+9:199:08
Rasmus HåkanssonOK Klyftamodisqualified
Anders BjörklundTrollhättans SOKmispunched
Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OFdid not finish
Jacob EnbergHalmstad OKdid not start

D14

1 780 m, 43 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alva SonessonFalköpings AIK OK9:425:26
2Ellen BlennowFalköpings AIK OK9:57+0:155:35
3Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK10:20+0:385:48
4Emma LingJönköpings OK10:28+0:465:52
5Moa AlsiöFalköpings AIK OK10:42+1:006:00
6Ida RoosIF Hagen10:53+1:116:06
7Nellie RydlundHässleholms OK11:01+1:196:11
8Kajsa BogrenSundbybergs IK11:05+1:236:13
9Malin BierfeldtÄrla IF11:32+1:506:28
10Matilda LindhSundbybergs IK11:54+2:126:41
11Ida SkantzeSundbybergs IK11:55+2:136:41
12Ellen StålbergOK Hällen12:55+3:137:15
12Erica BogrenIF Hagen12:55+3:137:15
12Agnes KällströmSala OK12:55+3:137:15
15Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK12:57+3:157:16
16Ida LarssonVästerås SOK13:12+3:307:24
17Nickolina HedenlundTäby OK13:16+3:347:27
18Maja HolmgrenVästerås SOK13:25+3:437:32
19Tove ErikssonRyda SK13:30+3:487:35
20Emilia BrangefältVästerås SOK13:36+3:547:38
21Beatrice ErikssonOK Hällen13:47+4:057:44
22Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF14:00+4:187:51
23Matilda LarssonOK Hällen14:16+4:348:00
24Tuva FalkSundbybergs IK14:20+4:388:03
25Alva PleinerTäby OK14:30+4:488:08
26Ella StenilsOK Hällen14:33+4:518:10
27Hanna KromnérSkogspojkarnas OK14:38+4:568:13
28Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK14:50+5:088:20
29Tindra BedoireSala OK14:56+5:148:23
30Alice ThornellVästerås SOK15:04+5:228:27
31Sofia TolonenOK Amne15:15+5:338:34
32Ingrid OlssonOK Tor16:03+6:219:01
33Agnes LjungkvistÄrla IF16:35+6:539:18
34Sara MouazzenVästerås SOK16:43+7:019:23
34Agnes OlssonOK Tor16:43+7:019:23
36Matilda HonethVäxjö OK17:45+8:039:58
37Vera WallinFalköpings AIK OK19:22+9:4010:52
38Ida FranzénLidköpings VSK20:31+10:4911:31
39Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF26:10+16:2814:42
40Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF26:34+16:5214:55
41Felicia LindbergHässleholms OK27:21+17:3915:21
42Elsa KärnsundSala OK28:15+18:3315:52
Linnea SjöströmÄrla IFmispunched
Alma HjertbergHestra IFdid not start
Frida IsakssonOK Tisarendid not start
Thea KarlssonRyda SKdid not start

H14

1 840 m, 53 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF9:235:05
2Alfred PetterssonFalköpings AIK OK9:47+0:245:19
3Hugo StrömUlricehamns OK9:58+0:355:25
4Joar HertinVästerviks OK10:01+0:385:26
5Ludvig HolmqvistOK Tor10:08+0:455:30
6Valter PetterssonOK Tisaren10:13+0:505:33
7Hugo SetthagenOK Tranan10:34+1:115:44
8Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK10:54+1:315:55
9Hugo MandingerTrollhättans SOK10:57+1:345:57
10Casper HedarOK Tor10:59+1:365:58
11Albin FalkNyköpings OK11:12+1:496:05
12Gustav OhlinOK Tranan11:14+1:516:06
13Lucas LaagenLidköpings VSK11:20+1:576:09
14Hampus AnderssonLidköpings VSK11:22+1:596:10
15Gustav SvärdhagenLidköpings VSK11:24+2:016:11
16Albin PerssonHalmstad OK11:27+2:046:13
17Anton KarlssonMariestads FK11:30+2:076:15
18Linus MalmKFUM Örebro OK11:36+2:136:18
19Gustav ÖstenssonOK Tranan11:41+2:186:20
20Nils SchagerströmGarphyttans IF11:55+2:326:28
21Axel BerglundUlricehamns OK11:56+2:336:29
22Oskar KällmanOK Hällen12:17+2:546:40
22Melker ForsbergKFUM Örebro OK12:17+2:546:40
24Felix AbrahamssonHalmstad OK12:21+2:586:42
25Pontus LindgrenVästerås SOK12:33+3:106:49
26Johan HolmbergIF Hagen12:47+3:246:56
27Anton SvenssonHässleholms OK12:49+3:266:57
28Joel MagnussonOK Tor12:52+3:296:59
29Oscar IngvarssonLindebygdens OK13:05+3:427:06
30Jacob ÖstermanVänersborgs SK13:06+3:437:07
31Emil AhlströmVästerås SOK13:13+3:507:10
32Mac ErlandssonHässleholms OK13:16+3:537:12
33Aron ÖstangårdGamleby OK13:21+3:587:15
34Martin SandqvistVästerås SOK13:22+3:597:15
35Mathias OhlssonÄrla IF14:07+4:447:40
36Erik IngemarssonHestra IF14:41+5:187:58
37Olle ElfströmOK Orinto14:44+5:218:00
38Hugo FriskVästerås SOK15:01+5:388:09
39Fabian ValleriusGamleby OK15:21+5:588:20
40Adam HertzTenhults SOK15:42+6:198:31
41Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF16:01+6:388:42
42Ludwig GertzellGarphyttans IF16:02+6:398:42
43Ludvig CarlbomUlricehamns OK16:15+6:528:49
44Johan VestinOK Tor16:25+7:028:55
45Joel IngemarssonHestra IF16:49+7:269:08
46Tobias LindqvistVästerås SOK17:15+7:529:22
47Edvin SidemyrHässleholms OK18:03+8:409:48
48Samuel RosénMariestads FK23:07+13:4412:33
49Hugo EmmesTenhults SOK23:08+13:4512:34
50Christoffer WallMariestads FK23:49+14:2612:56
51Erik MattssonTenhults SOK27:07+17:4414:44
August AbrahamssonGällstadbygdens SOKmispunched
Kalle SjöströmVästerås SOKdid not finish
Markus ÖsterlundVästerås SOKdid not start

D12

1 490 m, 58 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Klara SjöströmVästerås SOK7:325:03
2Lisa ÅkessonMarkbygdens OK9:02+1:306:03
3Elsa SonessonFalköpings AIK OK9:11+1:396:09
4Klara PerssonHalmstad OK9:14+1:426:11
5Erika ÅkessonMarkbygdens OK9:16+1:446:13
6Linnea RydlundHässleholms OK9:25+1:536:19
7Moa SkoogIF Hagen9:32+2:006:23
8Eira HertinVästerviks OK9:56+2:246:40
9Vera PetterssonFalköpings AIK OK10:06+2:346:46
10Maja AhlströmVästerås SOK10:08+2:366:48
11Amanda HallVästerås SOK10:33+3:017:04
12Hanna ÖbergGamleby OK10:36+3:047:06
13My VelanderSurahammars SOK10:44+3:127:12
14Sofie ThornellVästerås SOK10:50+3:187:16
15Malin KindbomIF Hagen10:51+3:197:16
16Sofia ElverlindOK Tranan10:59+3:277:22
17Kristina LindgrenVästerås SOK11:23+3:517:38
18Tove ValleriusGamleby OK11:33+4:017:45
19Alva SvärdhagenLidköpings VSK11:51+4:197:57
20Elsa LinderOK Hällen11:57+4:258:01
20Wilma LindqvistIK Gandvik11:57+4:258:01
22Mikaela JohanssonVästerviks OK12:01+4:298:03
23Jonna SandbergKöping-Kolsva OK12:18+4:468:15
24Elsa WalleniusOK Skogsstjärnan12:24+4:528:19
25Felicia SahlénVästerås SOK12:26+4:548:20
26Ida PeterssonUlricehamns OK12:32+5:008:24
27Annika KällmanOK Hällen12:33+5:018:25
28Vera CarlssonOK Hällen13:00+5:288:43
29Alice AndellTenhults SOK13:27+5:559:01
30Wilma PetterssonOK Kullingshof13:33+6:019:05
31Doris KarlssonOK Tylöskog13:37+6:059:08
32Kornelia RådbergKöping-Kolsva OK13:55+6:239:20
33Tess EkstrandHässleholms OK13:58+6:269:22
34Maja NordinUlricehamns OK13:59+6:279:23
35Erika HolmbergOK Tylöskog14:00+6:289:23
36Karin AnderssonVästerås SOK14:01+6:299:24
37Vera ElfströmOK Orinto14:11+6:399:31
38Olivia GrönkvistJönköpings OK14:32+7:009:45
39Alma Hoffstedt SandelinIF Hagen14:35+7:039:47
40Amanda JohanssonUlricehamns OK14:51+7:199:57
41Josefine LandestigIK Gandvik14:53+7:219:59
42Fanny AnderssonVästerås SOK15:14+7:4210:13
42Magdalena SalenbäckKristinehamns OK15:14+7:4210:13
44Smilla EisenschmidtTenhults SOK15:22+7:5010:18
45Hanna ThulinVästerås SOK15:40+8:0810:30
46Moa SteneborgOK Orinto15:41+8:0910:31
47Amanda SjödinOK Tisaren16:06+8:3410:48
48Ellen OlovssonGamleby OK16:11+8:3910:51
49Sophie BrennanSödertälje-Nykvarn OF16:16+8:4410:55
50Isabelle BergmanSala OK16:18+8:4610:56
51Maja AxelssonGamleby OK16:24+8:5211:00
52Anna BackmanLidköpings VSK17:02+9:3011:25
53Ellen ArneborgUlricehamns OK18:46+11:1412:35
54Moa OmholtSkogspojkarnas OK19:43+12:1113:13
55Sofie EhnbergSala OK19:59+12:2713:24
56Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF20:24+12:5213:41
57Josefin SkoglundSala OK20:33+13:0113:47
Emelie HagmanOK Orintomispunched
Agnes KarlssonRyda SKdid not start
Tuva LundinHalmstad OKdid not start

H12

1 500 m, 50 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan8:085:25
2Anton CarlssonIF Hagen8:12+0:045:28
3Hugo KindbornOK Hällen8:56+0:485:57
4Albin HjellströmGränna-Bygdens OK9:04+0:566:02
5Eskil WidehagSundbybergs IK9:10+1:026:06
6Emil LarssonOK Tisaren9:24+1:166:16
7Ivar HelmerssonHässleholms OK9:26+1:186:17
8Emil JägstedtHalmstad OK9:47+1:396:31
9Lucas AhlströmVästerås SOK9:50+1:426:33
10Valter FredrikssonGOIF Tjalve9:53+1:456:35
11Erik LingJönköpings OK9:58+1:506:38
12Isak LiljeholmGamleby OK10:07+1:596:44
13Victor HanssonOK Löftan10:34+2:267:02
14Tyrone BedoireSala OK10:36+2:287:04
15Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK10:45+2:377:10
16Arvid PetterssonGamleby OK11:03+2:557:22
17Anton PleinerTäby OK11:04+2:567:22
17Felix HolmstenFrämmestads IK11:04+2:567:22
19Hugo AuseliusBredaryds SOK11:10+3:027:26
20Olle AnderssonOK Skogsstjärnan11:12+3:047:28
21Albin AnderssonOK Torfinn11:14+3:067:29
22Carl PernetunHässleholms OK11:48+3:407:52
23Lucas EfraimssonUlricehamns OK11:59+3:517:59
24Noah PernetunHässleholms OK12:00+3:528:00
25Noel HelmerssonOK Tisaren12:01+3:538:00
26Henrik PetterssonGamleby OK12:10+4:028:06
27Adam BrangefältVästerås SOK12:11+4:038:07
28Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK12:15+4:078:10
29Joel HolmbergUlricehamns OK12:30+4:228:20
30Noah AndertoftVästerås SOK12:45+4:378:30
31Pablo MagnussonOK Tor12:57+4:498:38
32Hugo SjödinOK Tisaren13:10+5:028:46
33Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF13:13+5:058:48
34Oskar DahlinIK Gandvik13:52+5:449:14
35Hugo BremerMariestads FK14:07+5:599:24
36Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK14:43+6:359:48
37David BrennanSödertälje-Nykvarn OF14:54+6:469:56
38Sylvester RydénGamleby OK15:00+6:5210:00
39Jonahan JohanssonHalmstad OK15:32+7:2410:21
40Albin GenbergUlricehamns OK15:58+7:5010:38
41Albin JägstedtHalmstad OK16:02+7:5410:41
42Albin EmmesTenhults SOK16:42+8:3411:08
43Elias Jeb BergrothVästerås SOK17:04+8:5611:22
44Joel SidemyrHässleholms OK17:10+9:0211:26
45Anton LundOK Skogshjortarna18:42+10:3412:28
46Ludvig KarlssonTrollhättans SOK20:12+12:0413:28
47Alfred HallqvistUlricehamns OK22:43+14:3515:08
48Emanuel ZitkaUlricehamns OK25:14+17:0616:49
Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OKmispunched
Gustav NorbergOK Hällenmispunched
Alfred ErdeliusIF Rigordid not start

D10

1 330 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sara OhlinOK Tranan8:166:12
2Sandra LingJönköpings OK8:35+0:196:27
3Audrey HanssonFrölunda OL8:52+0:366:40
4Tuva ÖstangårdGamleby OK8:55+0:396:42
5Sofia TunessonSkogspojkarnas OK9:02+0:466:47
6Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF9:42+1:267:17
7Elvira BjörnbergVästerås SOK10:07+1:517:36
8Alva SkoogVästerås SOK10:19+2:037:45
9Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF10:44+2:288:04
9Kajsa HallVästerås SOK10:44+2:288:04
11Maja NymanVänersborgs SK11:03+2:478:18
12Agnes HertzTenhults SOK11:04+2:488:19
13Smilla AndertoftVästerås SOK11:39+3:238:45
14Elsa GustafssonOK Tylöskog11:55+3:398:57
15Clara SvenssonHässleholms OK11:58+3:428:59
16Linnea EhnbergSala OK12:04+3:489:04
17Hanna SkarstedtTenhults SOK12:09+3:539:08
18Molly EliassonOK Hällen12:12+3:569:10
19Love EklundOK Tylöskog12:24+4:089:19
20Nova SahlénVästerås SOK12:32+4:169:25
21Linn EnbomVänersborgs SK12:45+4:299:35
22Sofie EttlingSkogspojkarnas OK13:01+4:459:47
23Emilia ElverlindOK Tranan13:04+4:489:49
24Maja FalkSundbybergs IK13:07+4:519:51
25Towa LaagenLidköpings VSK13:54+5:3810:27
26Kajsa ElfströmOK Orinto14:04+5:4810:34
27Alva KarlssonMariestads FK15:06+6:5011:21
28Vera Hoffstedt SandelinIF Hagen15:40+7:2411:46
29Lovisa BjörnbergVästerås SOK17:29+9:1313:08
30Vilma ThulinVästerås SOK18:34+10:1813:57
31Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF26:09+17:5319:39
32Elsa KyhlbergTenhults SOK34:53+26:3726:13
Maya SteneborgOK Orintodid not start
Elin SvärdhagenLidköpings VSKdid not start
Elsa SödervallIK Gandvikdid not start

H10

1 300 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK8:326:33
2Robin HelmerssonOK Tisaren9:05+0:336:59
3Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF9:53+1:217:36
4Erik PalmVästerås SOK10:03+1:317:43
5Rasmus ÖbergOK Hällen10:08+1:367:47
6Filip EliassonOK Hällen10:09+1:377:48
7Albin VelanderSurahammars SOK10:46+2:148:16
8Peter VestinOK Tor10:58+2:268:26
9Anton VelanderSurahammars SOK11:03+2:318:30
10Carl SandqvistVästerås SOK11:09+2:378:34
11Arvid OmholtSkogspojkarnas OK11:13+2:418:37
12Viggo HolmbergOK Tylöskog11:14+2:428:38
13Axel AnderssonOK Skogsstjärnan11:37+3:058:56
14Ville EkstrandHässleholms OK12:55+4:239:56
15Johan AnderssonIK Gandvik13:07+4:3510:05
16Emil GabrielssonOK Orinto13:46+5:1410:35
17Philip SjödinOK Tisaren14:04+5:3210:49
18Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK14:17+5:4510:59
19Love GaudenzHalmstad OK14:21+5:4911:02
20Samuel LindqvistVästerås SOK14:22+5:5011:03
21Filip HanssonOK Löftan14:35+6:0311:13
22Oliver EiderbäckOK Hällen15:10+6:3811:40
23Alfred SjödinOK Tisaren15:13+6:4111:42
24Felix LindOK Älgen16:01+7:2912:19
25Rasmus HedarOK Tor16:23+7:5112:36
26Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK16:40+8:0812:49
27Carl ÖbergGamleby OK16:45+8:1312:53
28Josua KärnsundSala OK16:47+8:1512:54
29Jakob SandbergKöping-Kolsva OK19:11+10:3914:45
30Elliot JägstedtHalmstad OK25:46+17:1419:49
Josiah BergrothVästerås SOKmispunched

D35

2 180 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Maria SahlénIF Hagen13:576:23
2Sandra HanssonFrölunda OL16:26+2:297:32
3Katarina EnbomVänersborgs SK16:57+3:007:46
4Sara JägstedtHalmstad OK18:54+4:578:40
5Therese AnderssonUlricehamns OK19:03+5:068:44
6Erika ModinSala OK21:10+7:139:42
Sara ÖbergOK Hällendid not start

H35

2 800 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mårten WikströmHalmstad OK17:026:05
2Fredrik PerssonHalmstad OK17:18+0:166:10
3Petter ValleriusGamleby OK17:22+0:206:12
4Fredrik EkströmHalmstad OK19:30+2:286:57
5Patrik CarlbomUlricehamns OK20:30+3:287:19
6Johan KyhlbergTenhults SOK27:28+10:269:48
Mattias LundinHalmstad OKdid not start

D40

2 220 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anna FalkSundbybergs IK11:545:21
2Ulrika KindlundOK Tranan12:00+0:065:24
3Carina RydlundHässleholms OK13:06+1:125:54
4Anna ZetterbergVästerås SOK13:08+1:145:54
5Åsa PleinerTäby OK13:29+1:356:04
6Eva PalmVästerås SOK13:30+1:366:04
7Anna NygårdVästerås SOK13:45+1:516:11
8Eva OdeVästerås SOK13:50+1:566:13
9Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF13:51+1:576:14
10Anna LindgrenVästerås SOK14:02+2:086:19
11Malena AhlströmVästerås SOK14:14+2:206:24
12Anna HallVästerås SOK14:58+3:046:44
13Pernilla SahlénVästerås SOK15:23+3:296:55
14Maria SkoogIF Hagen15:42+3:487:04
15Helen MagnussonOK Tor16:09+4:157:16
16Lotta BrangefältVästerås SOK16:13+4:197:18
17Annika EngelHässleholms OK16:25+4:317:23
18Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK16:59+5:057:39
19Ann-Sophie OhlinOK Tranan17:09+5:157:43
20Annica BerglundUlricehamns OK17:15+5:217:46
21Mia HallabroHässleholms OK17:49+5:558:01
22Fredrika ErikssonRyda SK18:06+6:128:09
22Matilda HoffstedtIF Hagen18:06+6:128:09
24Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK18:38+6:448:23
25Maria HonethVäxjö OK18:45+6:518:26
26Monica GrönkvistJönköpings OK19:03+7:098:34
27Jenny KällmanOK Hällen19:37+7:438:50
28Cecilia SvenssonHässleholms OK19:49+7:558:55
29Johanna HallqvistUlricehamns OK20:19+8:259:09
30Johanna KarlssonRyda SK22:03+10:099:55
31Lina LiljeholmAnkarsrums OK22:06+10:129:57
32Maria AuseliusBredaryds SOK22:09+10:159:58
Åsa CarlssonOK Hällenmispunched
Helena HjertbergIK Ymerdid not start
Pernilla KarlssonRyda SKdid not start

H40

2 560 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Magnus PerssonOK Tisaren12:294:52
2Dan LarssonOK Tisaren13:30+1:015:16
3Johan AhlströmVästerås SOK13:31+1:025:16
4Per HolmbergUlricehamns OK13:54+1:255:25
5Magnus HanssonOK Löftan14:11+1:425:32
6Calle AnderssonOK Skogsstjärnan14:48+2:195:46
7Mattias JägstedtHalmstad OK15:04+2:355:53
8Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF15:27+2:586:02
9Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF15:41+3:126:07
10Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK15:46+3:176:09
11Håkan SonessonFalköpings AIK OK16:19+3:506:22
12Daniel BjörnbergVästerås SOK16:21+3:526:23
13Tobias KarlssonRyda SK16:34+4:056:28
14Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK16:42+4:136:31
15Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL16:47+4:186:33
16Anders FranzénLidköpings VSK16:48+4:196:33
17Emil ErdeliusIF Rigor16:55+4:266:36
18Richard OlovssonGamleby OK16:56+4:276:36
19Robert SkoogIF Hagen17:09+4:406:41
20Johan LindeblomIK Omega17:25+4:566:48
21Christer ÖbergGamleby OK18:04+5:357:03
22Roger NorbergOK Hällen18:06+5:377:04
23Mikael LindOK Älgen18:09+5:407:05
24Niklas SahlénIF Hagen18:17+5:487:08
25Pelle JohanssonHalmstad OK19:14+6:457:30
26Stefan ClaessonUlricehamns OK19:17+6:487:31
27Roger SvenssonHässleholms OK19:19+6:507:32
28Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF19:52+7:237:45
29Carl-Erik FogelstrandRyda SK19:57+7:287:47
30Mika TolonenOK Amne20:47+8:188:07
31Tony HolmbergOK Tylöskog22:22+9:538:44
32Måns AxelssonGamleby OK26:32+14:0310:21
33Andreas PernetunHässleholms OK30:13+17:4411:48
David OlssonOK Skogsstjärnanmispunched
Peter EttlingSkogspojkarnas OKmispunched
Anders SahlénVästerås SOKmispunched

D45

2 040 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Marina AxelssonMarkbygdens OK13:366:40
2Jenny NymanVänersborgs SK13:48+0:126:45
3Maria BogrenIF Hagen14:02+0:266:52
4Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF14:04+0:286:53
5Maria AndellTenhults SOK14:20+0:447:01
6Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF14:25+0:497:04
7Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF15:05+1:297:23
8Karin AnderssonIF Hagen15:31+1:557:36
9Annika OhlssonÄrla IF16:24+2:488:02
10Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF16:58+3:228:19
11Viktoria HedenlundTäby OK17:00+3:248:20
12Kristina ForsOK Grip17:17+3:418:28
13Anna StombergIF Hagen18:38+5:029:08
14Catarina LarssonVästerås SOK19:25+5:499:31
15Monika HjellströmGränna-Bygdens OK19:31+5:559:34
16Carina WallgrenIstrums SK19:54+6:189:45
17Åsa LarssonOK Hällen19:56+6:209:46
18Annette ReulOK Orinto20:21+6:459:58
19Anneli AnderssonIK Gandvik20:44+7:0810:09
20Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF21:09+7:3310:22
21Eva PetterssonGamleby OK21:16+7:4010:25
22Katarina RingHalmstad OK22:54+9:1811:13
23Lena ElfströmOK Orinto23:30+9:5411:31
23Annika KärnsundSala OK23:30+9:5411:31
25Anna HertinVästerviks OK31:49+18:1315:35
Monica WalleniusOK Skogsstjärnanmispunched
Charlotta WessmanGamleby OKdid not start
Susanne GranGamleby OKdid not start

H45

2 400 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan12:155:06
2Robert PalmVästerås SOK12:50+0:355:20
3Anders KindbomIF Hagen12:58+0:435:24
4Jens AndertoftVästerås SOK13:20+1:055:33
5Mats LiljaOK Älgen13:34+1:195:39
6Philip HjellströmGränna-Bygdens OK13:35+1:205:39
7Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK14:01+1:465:50
8Stefan NordinUlricehamns OK14:04+1:495:51
9Klas GrönkvistJönköpings OK14:06+1:515:52
10Martin JohanssonOK Orinto14:25+2:106:00
11Joakim AhlströmVästerås SOK14:28+2:136:01
12Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK14:29+2:146:02
13Dag JehrlanderGOIF Tjalve14:42+2:276:07
14Jan EhnbergSala OK14:48+2:336:10
15Thomas JohanssonGamleby OK15:09+2:546:18
16Ulf HonethVäxjö OK15:15+3:006:21
17Peter ForsOK Grip15:30+3:156:27
17Thord SalenbäckKristinehamns OK15:30+3:156:27
19Jonas PetterssonOK Tisaren15:31+3:166:27
20Audun KongslienSkogspojkarnas OK15:37+3:226:30
21Tomas SvennbergDegerfors OK16:18+4:036:47
22Nils LinderOK Hällen16:39+4:246:56
23Lars HallVästerås SOK16:44+4:296:58
24Håkan AuseliusBredaryds SOK17:12+4:577:10
25Dennis RoosSOK Träff17:16+5:017:11
26Håkan KärnsundSala OK18:33+6:187:43
26David LindgrenVästerås SOK18:33+6:187:43
28Tomas LindqvistVästerås SOK18:46+6:317:49
29Ola SteneborgOK Orinto19:03+6:487:56
30Peter GabrielssonOK Orinto19:50+7:358:15
31David SöderströmSala OK20:09+7:548:23
32Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK21:36+9:219:00
Magnus LarssonVästerås SOKmispunched
Anders LingJönköpings OKmispunched
Mats KarlssonIF Hagendid not start
Svante BerglundUlricehamns OKdid not start
Henrik PetterssonFalköpings AIK OKdid not start

D50

1 810 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Maria SkogsbergMariestads FK12:236:50
2Mona BierfeldtÄrla IF12:28+0:056:53
3Cecilia SimonssonSundbybergs IK14:31+2:088:01
4Lottie LindOK Älgen15:05+2:428:20
4Annette Falck LarssonVänersborgs SK15:05+2:428:20
6Monica LaageFalköpings AIK OK16:47+4:249:16
7Margareta MandingerTrollhättans SOK17:44+5:219:47
8Helma LindowGOIF Tjalve19:59+7:3611:02
9Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK21:38+9:1511:57
10Birgitta VerhagenOK Orinto23:29+11:0612:58

H50

2 300 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mikael KindbornOK Hällen12:195:21
2Kent KlassonHestra IF12:50+0:315:34
3Magnus AbrahamssonHalmstad OK12:55+0:365:36
4Lars HolmbergIF Hagen13:01+0:425:39
5Per KällvikÅmåls OK13:05+0:465:41
5Jan-Olof BogrenSundbybergs IK13:05+0:465:41
7Björn CarlssonOK Hällen13:40+1:215:56
8Michael HertinVästerviks OK14:07+1:486:08
9Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF14:11+1:526:10
10Rolf E JohanssonVästerviks OK14:26+2:076:16
11Mårten KällströmSala OK14:29+2:106:17
12Anders RoothVästerås SOK14:39+2:206:22
13Bengt NorrmanTrollhättans SOK14:40+2:216:22
14Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK15:53+3:346:54
15Conny GunnarssonOK Älgen16:50+4:317:19
16Jörgen DalénSala OK17:08+4:497:26
17Niclas KjellmanLidköpings VSK17:39+5:207:40
18Per-Olof ClaéssonTenhults SOK18:48+6:298:10
19Martin MandingerTrollhättans SOK18:49+6:308:10
Christer GustavssonOK Tylöskogdid not start

D55

1 720 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jane JohanssonIstrums SK12:427:23
2Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK12:51+0:097:28
3Lena LarssonSala OK15:50+3:089:12
4Ulla RagnarssonMarkbygdens OK18:04+5:2210:30
5Kristina SvenningFalköpings AIK OK19:00+6:1811:02
Birgitta AnderssonFrämmestads IKdid not start

H55

2 170 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ulf PalmérUlricehamns OK12:155:38
2Bo GustafssonOK Tylöskog14:17+2:026:34
3Stefan JohanssonTrollhättans SOK14:36+2:216:43
4Stefan StombergIF Hagen14:46+2:316:48
5Anders AxelssonTrollhättans SOK15:39+3:247:12
6Stefan GustafssonOK Hällen15:40+3:257:13
7Anders SjögrenOK Kullingshof15:44+3:297:15
8Roy JohanssonOK Skogsvargarna17:49+5:348:12
9Knut SvenningFalköpings AIK OK48:24+36:0922:18

D60

1 770 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Inger WesterbergIF Hagen13:407:43
2Gunilla HogedalVänersborgs SK16:28+2:489:18
3Ingrid JessenFrämmestads IK16:40+3:009:24
4Tanja-Birgit SöderströmSala OK19:39+5:5911:06

H60

2 130 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Urban ArnessonOK Torfinn13:146:12
2Janne ErikssonEds SK15:19+2:057:11
3Robert JessenFrämmestads IK15:41+2:277:21
4Jouni Hansen-HaugAskersunds OK16:19+3:057:39
5Börje GustavssonTrollhättans SOK17:33+4:198:14
6Bernhard GrenaboHjobygdens OK21:06+7:529:54
7Håkan HåkanssonKungälvs OK22:29+9:1510:33

D65

1 650 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK13:138:00
2Gunilla HolstBottnaryds IF18:35+5:2211:15
3Enid IngemarssonHestra IF19:06+5:5311:34
4Barbro BörjessonOK Skogshjortarna19:13+6:0011:38
5Kristina JohanssonVänersborgs SK20:00+6:4712:07
6Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna20:15+7:0212:16

H65

2 090 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kent KardellLjungskile FK13:256:25
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto13:40+0:156:32
3Christer SandhOK Roxen14:19+0:546:51
4Göran LarssonSala OK14:32+1:076:57
5Bertil KarlssonHjobygdens OK14:59+1:347:10
6Hans-Gösta BernhardMariestads FK15:15+1:507:17
7Lars HogedalVänersborgs SK15:24+1:597:22
8Hans-Erik ErikssonGävle OK17:25+4:008:20
9Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna18:16+4:518:44
10Sven-Olof FranssonSOK Aneby22:06+8:4110:34
Håkan OlssonHjobygdens OKmispunched
Torgny PetterssonMarkbygdens OKmispunched

D70

1 570 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Birgitta KarlssonOK Orinto16:1310:19
2Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan18:36+2:2311:50
3Gunnel PalgrimVänersborgs SK21:57+5:4413:58

H70

1 950 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna13:186:49
2Per-Arne JohanssonVänersborgs SK14:11+0:537:16
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna14:16+0:587:18
4Dag LorénOK Frisene14:55+1:377:38
5Åke GatelidOK Skogshjortarna15:42+2:248:03
6Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna16:01+2:438:12
7Ronny RagnarssonMarkbygdens OK16:40+3:228:32
8Hans KarlssonOK Orinto16:58+3:408:42
9Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu17:32+4:148:59
10Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK17:36+4:189:01
11Bertil IngemarssonHestra IF18:21+5:039:24
12Roland NilssonFalköpings AIK OK20:20+7:0210:25
13Bror PalgrimVänersborgs SK22:52+9:3411:43
Bernt Åke AhlMariestads FKdid not start

D75

1 360 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Vivi-Anne BylundRydboholms SK17:3712:57
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna18:01+0:2413:14

H75

1 810 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Torild BornetunSkillingaryds FK18:3910:18
2Gunnar BylundRydboholms SK23:50+5:1113:10
3Kuno EkdahlOK P427:31+8:5215:12
Rune AhlanderJönköpings OKdid not start

H80

1 810 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kjell PerssonMariestads FK28:4515:53

Inskolning

1 280 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Melody EisenschmidtTenhults SOKcompleted
Stella GabrielssonOK Orintocompleted
Saga GrönkvistJönköpings OKcompleted
Lowa GustavssonTenhults SOKcompleted
Vendela HertelendyTenhults SOKcompleted
Johannes HolmbergUlricehamns OKcompleted
Albin JohanssonOK Hällencompleted
Minna JohanssonHalmstad OKcompleted
Anton KarlssonUlricehamns OKcompleted
Gustav KarlssonUlricehamns OKcompleted
Meja PetterssonOK Kullingshofcompleted
Edward SjödinOK Klyftamocompleted
Agnes SöderbergTjällmo-Godegårds OKcompleted
Alfons StenilsOK Hällencompleted
Anton TattiOK Älgencompleted
Alexander ThulinVästerås SOKcompleted
Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLcompleted
Sixten FranssonOK Orintonot competing
Hugo PleinerTäby OKnot competing

U1

1 270 m, 42 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Gabriel EkströmHalmstad OK9:337:31
2Victor JanssonTenhults SOK10:19+0:468:07
3Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK10:23+0:508:10
4Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK10:25+0:528:12
5Emil LingJönköpings OK10:59+1:268:38
6Olof HertinVästerviks OK11:05+1:328:43
7Hugo ZetterbergVästerås SOK11:12+1:398:49
8Emma PerssonHalmstad OK11:15+1:428:51
8Isak LarssonOK Tisaren11:15+1:428:51
10Elof RothHjobygdens OK11:26+1:539:00
11Lukas EiderbäckOK Hällen11:52+2:199:20
12Emil ÖbergOK Hällen12:01+2:289:27
13Hugo JanssonTenhults SOK13:06+3:3310:18
14Emma JohanssonHalmstad OK13:10+3:3710:22
15Sixten FranssonOK Orinto13:23+3:5010:32
16Botvid SimonssonSundbybergs IK13:36+4:0310:42
17My AnderssonOK Orinto13:40+4:0710:45
18Jacob HolmbergUlricehamns OK13:49+4:1610:52
19Melvin JohanssonOK Hällen14:01+4:2811:02
20Alva JohanssonUlricehamns OK14:23+4:5011:19
21Erik ArneborgUlricehamns OK14:37+5:0411:30
22Jonah StenilsOK Hällen14:57+5:2411:46
23Ella PetterssonOK Kullingshof15:00+5:2711:48
24Filip AnderssonVästerås SOK15:02+5:2911:50
24Erik KindlundOK Tranan15:02+5:2911:50
26Isac PeterssonUlricehamns OK15:03+5:3011:51
27Hampus SahlénIF Hagen15:04+5:3111:51
28Vilma RingHalmstad OK15:05+5:3211:52
29Agnes AnderssonVästerås SOK15:19+5:4612:03
30Elin PalmVästerås SOK15:36+6:0312:17
31Elsa BremerMariestads FK16:23+6:5012:54
32Isak HertzTenhults SOK17:04+7:3113:26
33Olle HedströmTenhults SOK17:15+7:4213:34
34Ebba MattssonTenhults SOK17:20+7:4713:38
35Oskar ZitkaUlricehamns OK18:24+8:5114:29
36Tea BremerMariestads FK19:02+9:2914:59
37Castor RådbergKöping-Kolsva OK19:24+9:5115:16
38Fanny SegerMariestads FK20:16+10:4315:57
39Erik VerhagenOK Orinto20:29+10:5616:07
40Mattias ReulOK Orinto20:31+10:5816:09
Isak EiderbäckOK Hällenmispunched
Axel GustavssonOK Tylöskognot competing
Elias BengtssonOK Orintodid not start
Jonathan HagmanOK Orintodid not start

U2

1 480 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Moa FranzénLidköpings VSK12:208:20
2Edvin FredrikssonGOIF Tjalve12:46+0:268:37
3Jenny JanssonTenhults SOK15:05+2:4510:11
4Selma HedströmTenhults SOK15:48+3:2810:40
5Agnes KarlssonMariestads FK16:23+4:0311:04
6Selma AbrahamssonHalmstad OK16:58+4:3811:27
7Ville WikströmHalmstad OK17:48+5:2812:01
8Sixten SlagbrandVästerås SOK17:53+5:3312:05
9Tim TörnevadSala OK18:03+5:4312:11
10Eskil SöderlundUlricehamns OK18:22+6:0212:24
11Lisa AnderssonSkogspojkarnas OK19:02+6:4212:51
12Leonard HertelendyTenhults SOK19:03+6:4312:52
13Olle NordinUlricehamns OK20:07+7:4713:35
14Albin EfraimssonUlricehamns OK21:11+8:5114:18
15Benjamin ReulOK Orinto21:59+9:3914:51
16Anna VerhagenOK Orinto22:00+9:4014:51
17Filippa SegerMariestads FK22:11+9:5114:59
18Andrea EnbomVänersborgs SK22:20+10:0015:05
19Alva GrönkvistJönköpings OK23:00+10:4015:32
20Emma FlorinTenhults SOK23:20+11:0015:45
21Kajsa AnderssonMariestads FK24:08+11:4816:18
22Alice EttlingSkogspojkarnas OK24:36+12:1616:37
23Wila FahlstedtSkogspojkarnas OK24:44+12:2416:42
24Albin AhlströmVästerås SOK25:38+13:1817:19
25Agnes OlovssonGamleby OK27:09+14:4918:20
26Wilhelm LindbergHässleholms OK27:47+15:2718:46
27Tilda SkarstedtTenhults SOK30:21+18:0120:30
28Vilma JohanssonOK Hällen30:49+18:2920:49
29Arvid HedenlundTäby OK36:20+24:0024:32
Molly EisenschmidtTenhults SOKmispunched
Anton FlorinTenhults SOKmispunched

Öppen motion 3

1 430 m, 43 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mats JohanssonOK Hällen9:396:44
1Mattias LindbergHässleholms OK9:396:44
3Åsa PetterssonOK Kullingshof10:11+0:327:07
4Kajsa NordinUlricehamns OK10:35+0:567:24
5Åsa DöscherGOIF Tjalve10:51+1:127:35
6Ludvig PernetunHässleholms OK11:00+1:217:41
7Karin SandqvistVästerås SOK11:14+1:357:51
8Sofia AbrahamssonHalmstad OK11:30+1:518:02
9Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan11:48+2:098:15
10Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF11:49+2:108:15
11Sofia HagmanOK Orinto11:54+2:158:19
12Susanna KarlssonOK Tylöskog11:56+2:178:20
13Mårten AnderssonSkogspojkarnas OK12:09+2:308:29
14Helena SteneborgOK Orinto12:25+2:468:40
15Tea ErlandssonHässleholms OK12:33+2:548:46
16Åsa ErlandssonHässleholms OK12:37+2:588:49
17Peter-Paul GaudenzHalmstad OK12:39+3:008:50
18Anna BergOK Grip12:47+3:088:56
19Ayan LingJönköpings OK12:49+3:108:57
20Henrik FranssonOK Orinto13:40+4:019:33
21Susanne ArneborgUlricehamns OK13:41+4:029:34
22Veronika EkstrandHässleholms OK13:46+4:079:37
23Edvin LarssonVänersborgs SK14:13+4:349:56
24Liz BrennanSödertälje-Nykvarn OF14:22+4:4310:02
25Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna14:30+4:5110:08
26Magnus StrömUlricehamns OK14:47+5:0810:20
27Eva HagrotTäby OK14:48+5:0910:20
28Pernilla EklundOK Tylöskog14:52+5:1310:23
29Helen SidemyrHässleholms OK15:24+5:4510:46
30Tobias JohanssonUlricehamns OK15:28+5:4910:48
31Elsa LindhSala OK16:09+6:3011:17
32Karin Andersson (Nyström)IF Hagen16:25+6:4611:28
33Maria PernetunHässleholms OK16:58+7:1911:51
34Smilla HöökOK Älgen17:57+8:1812:33
34Malva TattiOK Älgen17:57+8:1812:33
36Carita EhnbergSala OK18:02+8:2312:36
37Kerstin LarssonOK Skogshjortarna20:22+10:4314:14
38Ebba ModinSala OK22:24+12:4515:39
39Elisabeth GehlinSala OK22:25+12:4615:40
40Björn SkogVästerås SOK23:22+13:4316:20
41Fredrik ZitkaUlricehamns OK25:47+16:0818:01
Karl-Anton KarlssonUlricehamns OKnot competing
Jonathan LindqvistIK Gandviknot competing

Öppen motion 6

2 080 m, 54 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Torbjörn PetterssonOK Kullingshof13:286:28
2Patrik FriskVästerås SOK13:33+0:056:30
2Jesper HedarOK Tor13:33+0:056:30
4Katarina OlssonOK Tor13:45+0:176:36
5Marie HedarOK Tor13:53+0:256:40
6Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK13:59+0:316:43
7Patrik SöderlundUlricehamns OK14:19+0:516:52
8Anders GenbergUlricehamns OK14:39+1:117:02
9Tommy RoosFalköpings AIK OK14:51+1:237:08
10Lina EttlingSkogspojkarnas OK15:24+1:567:24
11Christine LundOK Skogshjortarna15:47+2:197:35
12Tobias HedströmTenhults SOK15:59+2:317:41
13Pär VestinOK Tor16:08+2:407:45 Download route in GPX format
14Björn HertzTenhults SOK16:15+2:477:48
15Ulrika LjungIK Ymer16:16+2:487:49
16Karl-Eric BackmanLidköpings VSK16:29+3:017:55
16Madelene HanssonOK Löftan16:29+3:017:55
18Lars ArneborgUlricehamns OK16:50+3:228:05
19Anette HertzTenhults SOK17:00+3:328:10
20Helena DalénSala OK17:08+3:408:14
21Linda PeterssonUlricehamns OK17:11+3:438:15
22Håkan HagmanOK Orinto17:16+3:488:18
23Anders EspåkerLidköpings VSK17:40+4:128:29
24Anders HolmqvistOK Tor17:47+4:198:32
25Marika ElverlindOK Tranan18:04+4:368:41
26Helena SonessonFalköpings AIK OK18:14+4:468:45
27Annelie JohanssonHalmstad OK18:25+4:578:51
28Malin EkmanSala OK18:26+4:588:51
29Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK18:29+5:018:53
30Johanna KarlssonUlricehamns OK18:37+5:098:57
31Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK18:45+5:179:00
32Karin SärnbrinkOK Tisaren19:06+5:389:10
33Ann-Sofi OlovssonGamleby OK19:13+5:459:14
34Fredrik NyquistSäffle OK21:18+7:5010:14
35Jennie GabrielssonOK Orinto22:16+8:4810:42
36Oskar NyqvistSäffle OK23:01+9:3311:03
37Lena Carlsson-TellIF Hagen23:05+9:3711:05
38Kristian FellVästerås SOK24:05+10:3711:34
39Arvid ErikssonHagaby GOIF25:04+11:3612:03
40Åsa AxelssonGamleby OK25:32+12:0412:16
41Nils SandqvistVästerås SOK25:47+12:1912:23
42Erik SöderströmSala OK28:10+14:4213:32
43Lisa HelminSala OK28:12+14:4413:33
44John NorrbomSala OK31:47+18:1915:16
45Lilian KällströmSala OK34:25+20:5716:32
46Reinhold ReulOK Orinto35:53+22:2517:15
47Inga FranssonOK Klyftamo36:53+23:2517:43
Sandra GustavssonTenhults SOKmispunched
Patrik GustavssonTenhults SOKmispunched
Stefan CarlssonFalköpings AIK OKnot competing
Maria HelmerssonHässleholms OKnot competing
Karin Karlsson SHalmstad OKnot competing
Gert KronerSkogspojkarnas OKnot competing
Pia ÖstangårdGamleby OKnot competing
Filip KarlssonIF Hagendid not start

Öppen motion 8

2 620 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK12:464:52
2Robert EnbomVänersborgs SK14:47+2:015:38
3Tommy StenkvistRyda SK17:29+4:436:40
4Tomas PleinerTäby OK18:50+6:047:11
5Urban SärnbrinkOK Tisaren19:25+6:397:24
6Patrik StenilsOK Hällen20:15+7:297:43
7Niklas EnlundGamleby OK20:24+7:387:47
8Anders LundOK Skogshjortarna24:12+11:269:14
9Charlotte ÖstermanVänersborgs SK25:04+12:189:34
10Viola EckermarkGöteborg-Majorna OK30:58+18:1211:49
11Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK31:12+18:2611:54
Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OFmispunched
Magnus ElverlindOK Trananmispunched
Andreas CarlqvistTjällmo-Godegårds OKnot competing
Malin EkmanSala OKnot competing
Anna-birgitta GustavsoonOK Tylöskognot competing
Karin SärnbrinkOK Tisarennot competing

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements