Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kinnekullesprinten, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kinnekullesprinten
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: lördag 6 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Sala OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mirjam DalénD18 (23)13:35+1:246:10
3Lena LarssonD55 (10)15:50+3:089:12
4Göran LarssonH65 (24)14:32+1:076:57
4Tanja-Birgit SöderströmD60 (8)19:39+5:5911:06
5Anton KällströmH18 (42)15:06+1:475:40
5Magdalena PölderD18 (23)15:49+3:387:11
6Erika ModinD35 (12)21:10+7:139:42
9Tim TörnevadU2 (62)18:03+5:4312:11
11Mårten KällströmH50 (38)14:29+2:106:17
12Agnes KällströmD14 (86)12:55+3:137:15
14Tyrone BedoireH12 (100)10:36+2:287:04
14Jan EhnbergH45 (71)14:48+2:336:10
16Jörgen DalénH50 (38)17:08+4:497:26
16Linnea EhnbergD10 (65)12:04+3:489:04
20Helena DalénÖppen motion 6 (95)17:08+3:408:14
23Annika KärnsundD45 (54)23:30+9:5411:31
26Håkan KärnsundH45 (71)18:33+6:187:43
28Josua KärnsundH10 (62)16:47+8:1512:54
28Malin EkmanÖppen motion 6 (95)18:26+4:588:51
29Tindra BedoireD14 (86)14:56+5:148:23
30Katja DalénD16 (78)19:14+6:439:34
31David SöderströmH45 (71)20:09+7:548:23
31Elsa LindhÖppen motion 3 (80)16:09+6:3011:17
33Elsa RosénD16 (78)21:00+8:2910:26
35Shanti SöderströmD16 (78)24:38+12:0712:15
36Carita EhnbergÖppen motion 3 (80)18:02+8:2312:36
38Ebba ModinÖppen motion 3 (80)22:24+12:4515:39
39Elisabeth GehlinÖppen motion 3 (80)22:25+12:4615:40
42Erik SöderströmÖppen motion 6 (95)28:10+14:4213:32
42Elsa KärnsundD14 (86)28:15+18:3315:52
43Lisa HelminÖppen motion 6 (95)28:12+14:4413:33
44John NorrbomÖppen motion 6 (95)31:47+18:1915:16
45Lilian KällströmÖppen motion 6 (95)34:25+20:5716:32
50Isabelle BergmanD12 (116)16:18+8:4610:56
55Sofie EhnbergD12 (116)19:59+12:2713:24
57Josefin SkoglundD12 (116)20:33+13:0113:47
Malin EkmanÖppen motion 8 (28)utom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser