Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kinnekullesprinten, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kinnekullesprinten
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: lördag 6 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Ulricehamns OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérH55 (18)12:155:38
3Hugo StrömH14 (106)9:58+0:355:25
4Kajsa NordinÖppen motion 3 (80)10:35+0:567:24
4Per HolmbergH40 (72)13:54+1:255:25
5Patrik CarlbomH35 (12)20:30+3:287:19
5Therese AnderssonD35 (12)19:03+5:068:44
6Karl-Anton KarlssonÖppen motion 6 (95)13:59+0:316:43
7Patrik SöderlundÖppen motion 6 (95)14:19+0:516:52
8Anders GenbergÖppen motion 6 (95)14:39+1:117:02
8Stefan NordinH45 (71)14:04+1:495:51
10Eskil SöderlundU2 (62)18:22+6:0212:24
13Olle NordinU2 (62)20:07+7:4713:35
14Albin EfraimssonU2 (62)21:11+8:5114:18
18Jacob HolmbergU1 (82)13:49+4:1610:52
18Lars ArneborgÖppen motion 6 (95)16:50+3:228:05
20Alva JohanssonU1 (82)14:23+4:5011:19
20Annica BerglundD40 (66)17:15+5:217:46
21Erik ArneborgU1 (82)14:37+5:0411:30
21Susanne ArneborgÖppen motion 3 (80)13:41+4:029:34
21Linda PeterssonÖppen motion 6 (95)17:11+3:438:15
21Axel BerglundH14 (106)11:56+2:336:29
23Lucas EfraimssonH12 (100)11:59+3:517:59
26Magnus StrömÖppen motion 3 (80)14:47+5:0810:20
26Isac PeterssonU1 (82)15:03+5:3011:51
26Ida PeterssonD12 (116)12:32+5:008:24
26Stefan ClaessonH40 (72)19:17+6:487:31
29Joel HolmbergH12 (100)12:30+4:228:20
29Johanna HallqvistD40 (66)20:19+8:259:09
30Tobias JohanssonÖppen motion 3 (80)15:28+5:4910:48
30Johanna KarlssonÖppen motion 6 (95)18:37+5:098:57
31Ann-Chatrin HolmbergÖppen motion 6 (95)18:45+5:179:00
34Maja NordinD12 (116)13:59+6:279:23
35Oskar ZitkaU1 (82)18:24+8:5114:29
40Albin GenbergH12 (100)15:58+7:5010:38
40Amanda JohanssonD12 (116)14:51+7:199:57
41Fredrik ZitkaÖppen motion 3 (80)25:47+16:0818:01
43Ludvig CarlbomH14 (106)16:15+6:528:49
47Alfred HallqvistH12 (100)22:43+14:3515:08
48Emanuel ZitkaH12 (100)25:14+17:0616:49
53Ellen ArneborgD12 (116)18:46+11:1412:35
Johannes HolmbergInskolning (34)fullföljt
Anton KarlssonInskolning (34)fullföljt
Gustav KarlssonInskolning (34)fullföljt
Karl-Anton KarlssonÖppen motion 3 (80)utom tävlan
Svante BerglundH45 (71)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser