Officiell resultatlista för Distriktsmatch, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Distriktsmatch, långdistans
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: tisdag 5 augusti 2014

H13

2 790 m, 19 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Olof Ljunggren Östergötlands OF 23:43 8:30
2 Emanuel Herberthson Östergötlands OF 25:26 +1:43 9:06
3 Arvid Westerberg Östergötlands OF 26:46 +3:03 9:35
4 Philip Carlsson Södermanlands OF 29:38 +5:55 10:37
4 Casper Hedar Södermanlands OF 29:38 +5:55 10:37
6 Albin Falk Södermanlands OF 31:04 +7:21 11:08
7 Elias Bergenfur Värmlands OF 36:40 +12:57 13:08
8 Tim Dalheimer Värmlands OF 37:33 +13:50 13:27
9 Nils Kylborn Örebro Läns OF 37:39 +13:56 13:29
10 Leo Johansson Östergötlands OF 37:50 +14:07 13:33
11 Melker Forsberg Örebro Läns OF 41:01 +17:18 14:42
12 Richard Take Värmlands OF 43:14 +19:31 15:29
13 David Kindlund Värmlands OF 44:19 +20:36 15:53
14 Gustav Perman Värmlands OF 44:21 +20:38 15:53
15 Oskar Källman Södermanlands OF 46:30 +22:47 16:40
16 William Segura Örebro Läns OF 46:44 +23:01 16:45
17 Clas Bäckström Örebro Läns OF 1:04:45 +41:02 23:12
18 Alex Bödecs Södermanlands OF 1:40:26 +1:16:43 35:59
Jakob Thellsén Östergötlands OF utgått
Ludvig Holmqvist Södermanlands OF ej start

H14

3 060 m, 22 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Erik Wigle Södermanlands OF 26:05 8:31
2 William Nilsson Södermanlands OF 26:39 +0:34 8:42
3 Josef Wennblom Örebro Läns OF 28:56 +2:51 9:27
4 Lukas Olm Värmlands OF 30:16 +4:11 9:53
5 Lukas Katvala Värmlands OF 35:21 +9:16 11:33
6 Thorsten Svensson Östergötlands OF 36:17 +10:12 11:51
7 Oskar Nyman Värmlands OF 36:38 +10:33 11:58
8 Erik Eriksson Värmlands OF 37:11 +11:06 12:09
9 Gunnar Engström Östergötlands OF 39:07 +13:02 12:46
10 Jonathan Jylltorp Östergötlands OF 41:10 +15:05 13:27
11 Pontus Olofsson-Bierfeldt Södermanlands OF 41:23 +15:18 13:31
12 Samuel Axelson Värmlands OF 42:00 +15:55 13:43
13 Jonathan Uller Värmlands OF 42:48 +16:43 13:59
14 Isak Ericsson Södermanlands OF 43:22 +17:17 14:10
15 Anton Hansson Värmlands OF 43:26 +17:21 14:11
16 Axel Ljungkvist Södermanlands OF 53:49 +27:44 17:35
17 Arvid Eriksson Örebro Läns OF 59:25 +33:20 19:25
18 Viktor Alfredsson Värmlands OF 1:05:55 +39:50 21:32
19 Nial Simes Värmlands OF 1:08:20 +42:15 22:19
20 Eric Valjus Örebro Läns OF 1:13:28 +47:23 24:00
21 Viktor Granström Södermanlands OF 1:37:44 +1:11:39 31:56
Niklas Kronhelm Södermanlands OF ej godkänd
Hugo Andersson Värmlands OF ej start

H15

3 420 m, 20 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Hugo Lillieström Östergötlands OF 24:44 7:13
2 Ludvig Ek Södermanlands OF 26:30 +1:46 7:44
3 Gustav Johnsson Södermanlands OF 29:01 +4:17 8:29
4 Carl Carlsson Södermanlands OF 29:10 +4:26 8:31
5 Felix Lindell Öhman Södermanlands OF 30:04 +5:20 8:47
6 Jonas Andersson Östergötlands OF 31:00 +6:16 9:03
7 Olof Skoglund Värmlands OF 33:56 +9:12 9:55
8 August Mollén Östergötlands OF 35:00 +10:16 10:14
9 Oscar Prytz Östergötlands OF 35:26 +10:42 10:21
10 Hannes Bergenfur Värmlands OF 35:52 +11:08 10:29
11 Gustaf Hedegård Östergötlands OF 35:55 +11:11 10:30
12 Johan Lindman Östergötlands OF 38:54 +14:10 11:22
13 Jonatan Gustafsson Örebro Läns OF 39:21 +14:37 11:30
14 Hugo Dalhammer Östergötlands OF 42:56 +18:12 12:33
15 Joel Karnehed Östergötlands OF 45:13 +20:29 13:13
16 Filip Öhrn Örebro Läns OF 54:38 +29:54 15:58
17 Axel Strid Örebro Läns OF 57:40 +32:56 16:51
18 Marcus Oldin Örebro Läns OF 1:05:44 +41:00 19:13
19 Petter Gunnarsson Värmlands OF 1:13:53 +49:09 21:36
20 Adrian Lundberg Värmlands OF 1:23:15 +58:31 24:20
Arvid Flod Södermanlands OF ej start

H16

3 470 m, 19 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Emil Ljungemyr Östergötlands OF 24:30 7:03
2 Simon Larsson Södermanlands OF 26:28 +1:58 7:37
3 Johan Wehlin Östergötlands OF 28:23 +3:53 8:10
4 Andreas Uller Värmlands OF 29:32 +5:02 8:30
5 Per Karlsson Örebro Läns OF 30:25 +5:55 8:45
6 David Risberg Värmlands OF 35:13 +10:43 10:08
7 Johan Hagströmer Södermanlands OF 38:36 +14:06 11:07
8 Pontus Lindblom Östergötlands OF 38:37 +14:07 11:07
9 Arvid Linder Södermanlands OF 39:08 +14:38 11:16
10 Gustav Malmström Östergötlands OF 40:27 +15:57 11:39
11 Tobias Kronhelm Södermanlands OF 40:44 +16:14 11:44
12 Måns Olm Värmlands OF 40:49 +16:19 11:45
13 Elis Berg Värmlands OF 42:30 +18:00 12:14
14 Jesper Hedar Södermanlands OF 48:14 +23:44 13:54
15 Ludvig Forslund Östergötlands OF 50:30 +26:00 14:33
16 Alexander Garin Södermanlands OF 52:03 +27:33 15:00
17 Eric Jehrlander Östergötlands OF 52:20 +27:50 15:04
18 Axel Kullberg Östergötlands OF 1:01:34 +37:04 17:44
19 Jakob Andersson Södermanlands OF 1:18:52 +54:22 22:43
Jesper Karlsson Östergötlands OF ej start
Albin Larsson Södermanlands OF ej start

D13

2 550 m, 15 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Tove Pettersson Östergötlands OF 27:54 10:56
2 Elin Lindblad Värmlands OF 30:53 +2:59 12:06
3 Amanda Ivehammar Östergötlands OF 34:14 +6:20 13:25
4 Linnea Samuelsson Östergötlands OF 35:42 +7:48 14:00
5 Amanda Jansson Värmlands OF 36:55 +9:01 14:28
6 Signe Nilsson Södermanlands OF 38:34 +10:40 15:07
7 Lisa Hallmén Örebro Läns OF 40:21 +12:27 15:49
8 Julia Andersson Värmlands OF 43:32 +15:38 17:04
9 Matilda Larsson Södermanlands OF 52:54 +25:00 20:44
10 Beatrice Eriksson Södermanlands OF 1:13:34 +45:40 28:50
11 Maja Karlsson Södermanlands OF 1:14:42 +46:48 29:17
12 Tove Ordqvist Värmlands OF 1:22:17 +54:23 32:16
Hanna Fischer Värmlands OF ej godkänd
Anna Johnsson Östergötlands OF ej godkänd
Ellen Stålberg Södermanlands OF ej godkänd
Nadja Dixon-Kassman Södermanlands OF ej start
Angelina Rydensjö Södermanlands OF ej start
Sanna Lönngren Östergötlands OF ej start
Ingrid Stake Värmlands OF ej start

D14

2 910 m, 21 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Amanda Kleijn Södermanlands OF 30:13 10:23
2 Frida Zeijlon Södermanlands OF 34:56 +4:43 12:00
3 Sofie Ohlsson Södermanlands OF 36:47 +6:34 12:38
4 Linnea Hansson Östergötlands OF 37:43 +7:30 12:57
5 Frida Johansson Värmlands OF 37:54 +7:41 13:01
6 Tove Ekström Östergötlands OF 38:10 +7:57 13:06
7 Johanna Särnbrink Örebro Läns OF 38:32 +8:19 13:14
8 Ella Nordström Värmlands OF 41:02 +10:49 14:06
9 Erica Olsson Värmlands OF 43:57 +13:44 15:06
10 Thea Bad Värmlands OF 44:14 +14:01 15:12
11 Tove Pihlström Östergötlands OF 45:01 +14:48 15:28
12 Emma Johnsson Södermanlands OF 45:21 +15:08 15:35
13 Frida Sahlman Östergötlands OF 45:50 +15:37 15:45
14 Linnéa Gustafsson Södermanlands OF 47:33 +17:20 16:20
15 Linn Lugne Värmlands OF 50:16 +20:03 17:16
16 Tova Eriksson Värmlands OF 52:06 +21:53 17:54
17 Malva Eveborn Östergötlands OF 53:26 +23:13 18:21
18 Heidi Fors Södermanlands OF 1:01:43 +31:30 21:12
19 Klara Persson Örebro Läns OF 1:07:22 +37:09 23:09
20 Elin Blomkvist Värmlands OF 1:11:57 +41:44 24:43
Rebecka Öhrnell Södermanlands OF ej godkänd
Ebba Helin Axelsson Södermanlands OF ej start
Ellen Nilsson Östergötlands OF ej start

D15

3 250 m, 18 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Anna Hallmén Örebro Läns OF 30:05 9:15
2 Lisa Berggren Östergötlands OF 32:17 +2:12 9:56
3 Victoria Asketun Östergötlands OF 36:16 +6:11 11:09
4 Elsa Holmgård Värmlands OF 39:28 +9:23 12:08
5 Linda Gustafsson Värmlands OF 40:31 +10:26 12:28
6 Malin Kärrström Östergötlands OF 40:49 +10:44 12:33
7 Sarah Magnusson Östergötlands OF 41:24 +11:19 12:44
8 Emma S Johansson Östergötlands OF 48:29 +18:24 14:55
9 Maja Welander Värmlands OF 50:08 +20:03 15:25
10 Nora Stålberg Södermanlands OF 50:45 +20:40 15:36
11 Johanna Gustås Östergötlands OF 52:20 +22:15 16:06
12 Linnea Nilsson Södermanlands OF 53:08 +23:03 16:20
13 Anna Eriksson Södermanlands OF 53:54 +23:49 16:35
14 Linnéa Carlsson Södermanlands OF 55:32 +25:27 17:05
15 Stina Lindberg Värmlands OF 57:01 +26:56 17:32
16 Stina Johansson Örebro Läns OF 1:08:01 +37:56 20:55
17 Linnéa Berg Södermanlands OF 1:34:13 +1:04:08 28:59
Hanna Johansson Södermanlands OF ej godkänd
Victoria Asketun Östergötlands OF återbud

D16

3 360 m, 18 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Elin Ransjö Zander Värmlands OF 32:05 9:32
2 Lova Eveborn Östergötlands OF 33:24 +1:19 9:56
3 Lovisa Martinsson Värmlands OF 35:08 +3:03 10:27
4 Sarah Persson Östergötlands OF 36:07 +4:02 10:44
5 Lisa Eriksson Södermanlands OF 39:09 +7:04 11:39
6 Klara Ljunggren Östergötlands OF 43:30 +11:25 12:56
7 Malin Nyman Värmlands OF 44:36 +12:31 13:16
8 Lisa Johansson Örebro Läns OF 46:03 +13:58 13:42
9 Rebecka Salenbäck Värmlands OF 47:24 +15:19 14:06
10 Emma Pettersson Östergötlands OF 48:57 +16:52 14:34
11 Emilia Östlund Östergötlands OF 49:33 +17:28 14:44
12 Emma Bergman Värmlands OF 49:41 +17:36 14:47
13 Saga Sander Örebro Läns OF 50:28 +18:23 15:01
14 Tora Westerberg Östergötlands OF 50:59 +18:54 15:10
15 Chantelle Hesselberg Södermanlands OF 51:19 +19:14 15:16
16 Ida Vikman Örebro Läns OF 58:08 +26:03 17:18
17 Jonna Fors Södermanlands OF 1:02:38 +30:33 18:38
Ida Hedin Värmlands OF ej godkänd
Ida Milton Östergötlands OF ej start
Lova Eveborn Östergötlands OF återbud
Emma Pettersson Östergötlands OF återbud

ÖM10

4 030 m, 7 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Håkan Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 30:16 7:30
2 Thomas Persson OK Denseln 34:00 +3:44 8:26
3 Henrik Håkansson OK Kolmården 35:41 +5:25 8:51
4 Erik Ernstsson Finspångs SOK 43:41 +13:25 10:50
5 Joel Ernstsson Finspångs SOK 43:45 +13:29 10:51
6 Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 47:25 +17:09 11:45
7 Clas Kärrström Östgöta Helikopter SK & IF 47:26 +17:10 11:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser