Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Aprilapril!

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Aprilapril!
Arrangörsorganisation: Motala AIF OL
Datum: söndag 12 april 2015

D21

4 270 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva GöhlFinspångs SOK41:099:38
2Fanny AsketunOK Roxen43:38+2:2910:13
3Christine KirchlechnerOK Kolmården45:32+4:2310:39
4Lisa SamorTjällmo-Godegårds OK47:11+6:0211:02
5Ida DalhammerOK Roxen47:59+6:5011:14
6Lovisa FalkHagaby GOIF48:18+7:0911:18
7Märta BerggrenOK Kolmården48:34+7:2511:22
8Nicole ScaletLinköpings OK49:36+8:2711:36
9Nina HallorOK Tisaren50:30+9:2111:49
10Anna AlgotssonOK Rodhen51:09+10:0011:58
11Anna WehlinSkogspojkarnas OK54:21+13:1212:43
12Lovisa LjungOK Njudung55:33+14:2413:00
13Monika EdstamLinköpings OK1:09:18+28:0916:13
14Charlotte ÖstlundOK Roxen1:09:51+28:4216:21
15Alexandra ForssÄrla IF1:11:36+30:2716:46
16Julia NilssonGOIF Tjalve1:13:43+32:3417:15
17Liselott EricsonLinköpings OK1:14:53+33:4417:32
18Therese EkströmHalmstad OK1:32:10+51:0121:35
Anna-Stina PåledalOK Roxenej godkänd
Jenny BjörkOK Denselnej start
Anneli BerggrenOK Denselnej start

H21

4 410 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AttåsOK Tisaren29:366:42
2Kristian AlgersSkogspojkarnas OK31:34+1:587:09
3Viktor SilvemarkÄrla IF31:50+2:147:13
4Petter ErikssonÄrla IF35:18+5:428:00
5Andreas AxelssonLinköpings OK35:36+6:008:04
6Simon LundinFinspångs SOK35:44+6:088:06
7Emil TellsénOK Roxen36:19+6:438:14
8Erik JanssonKFUM Örebro OK36:43+7:078:19
9Bruno GodefroyLinköpings OK37:26+7:508:29
10Per CarlborgLinköpings OK38:19+8:438:41
11Henrik TostebergLinköpings OK40:10+10:349:06
12Mikael AxinHagaby GOIF41:12+11:369:20
13Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK45:53+16:1710:24
14Per ÖstlundOK Roxen54:08+24:3212:16
15Mattias HenrikssonCentrum OK1:10:23+40:4715:57
Albin OlaussonOK Rodhenej godkänd
Erik SköldLinköpings OKej godkänd

D18

3 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova EvebornOK Roxen40:4010:16
2Elin JohanssonFinspångs SOK43:33+2:5310:59
3Klara LjunggrenLinköpings OK45:21+4:4111:27
4Tora WesterbergOK Kolmården46:09+5:2911:39
5Emilia ÖstlundOK Kolmården47:18+6:3811:56
6Stina GuståsLinköpings OK48:23+7:4312:13
7Moa HedegårdOK Kolmården53:51+13:1113:35
8Mai Ly SorriGOIF Tjalve1:05:43+25:0316:35
9Linnea BorgLinköpings OK1:12:32+31:5218:18
10Henrietta MöllerLinköpings OK1:15:52+35:1219:09

H18

4 160 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin LillieströmOK Roxen31:247:32
2Ville JohanssonOK Kolmården33:56+2:328:09
3Lukas EvebornOK Roxen37:40+6:169:03
4Olle HanssonOK Roxen39:15+7:519:26
5Johan WehlinSkogspojkarnas OK40:07+8:439:38
6Adam TellsénOK Roxen40:22+8:589:42
7Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL44:01+12:3710:34
8Johan StenströmLinköpings OK44:32+13:0810:42
9Pontus LindblomOK Roxen51:54+20:3012:28
Oscar MolinBoxholm-Mjölby OLej start

D16

3 140 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BerggrenOK Kolmården29:579:32
2Malin KärrströmOK Roxen32:42+2:4510:24
3Linnea HanssonOK Roxen36:08+6:1111:30
4Tove EkströmLinköpings OK36:20+6:2311:34
5Victoria AsketunOK Roxen37:03+7:0611:47
6Johanna GuståsLinköpings OK38:27+8:3012:14
7Malva EvebornOK Roxen38:57+9:0012:24
8Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb42:52+12:5513:39
9Sofia BorgLinköpings OK45:06+15:0914:21
10Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL45:30+15:3314:29
11Tilda MarmelidOK Roxen46:06+16:0914:40
12Lovisa NordSol Tranås46:40+16:4314:51
13Johanna StrandhagMotala AIF OL52:29+22:3216:42
14Tove PihlströmOK Roxen53:45+23:4817:07
Anna LindholmTjällmo-Godegårds OKej godkänd

H16

3 340 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LillieströmOK Roxen22:336:45
2Jonas AnderssonOK Roxen26:45+4:128:00
3August MollénOK Denseln27:36+5:038:15
4Gustaf HedegårdOK Kolmården28:04+5:318:24
5Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK30:13+7:409:02
6Josef JohanssonOK Kolmården31:27+8:549:24
7Jesper KarlssonGOIF Tjalve32:36+10:039:45
8Joel KarnehedOK Roxen34:03+11:3010:11
9Elias AxelssonFinspångs SOK34:07+11:3410:12
10Johan LindmanFinspångs SOK34:37+12:0410:21
11Sixten ElehedLinköpings OK34:54+12:2110:26
12Jonathan JylltorpLinköpings OK36:28+13:5510:55
13Hugo DalhammerOK Roxen37:48+15:1511:19
14Thorsten SvenssonFinspångs SOK38:06+15:3311:24
15Jakob TomassonLinköpings OK40:26+17:5312:06
16Emil KarlssonMotala AIF OL40:51+18:1812:13
17Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK41:44+19:1112:29
18Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb1:06:38+44:0519:57
Oscar PrytzGOIF Tjalveej start

D16 Kort

2 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannele MöllerLinköpings OK45:5416:09

D14

2 660 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen24:009:01
2Elvira KarnehedOK Roxen31:06+7:0611:41
3Amanda IvehammarLinköpings OK32:06+8:0612:04
4Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb32:46+8:4612:19
5Alice MarmelidOK Roxen34:20+10:2012:54
6Olivia AsketunOK Roxen35:01+11:0113:09
7Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK36:42+12:4213:47
8Hanna RothLinköpings OK39:12+15:1214:44
9Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK39:31+15:3114:51
10Serina SalovaaraOK Roxen42:01+18:0115:47
11Ebba KleinBjörkfors GOIF48:27+24:2718:12
12Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK48:49+24:4918:21
13Siri BerglundLinköpings OK58:47+34:4722:05
14Hanna LundgrenLinköpings OK1:04:15+40:1524:09
Jonna AlfredssonOK Roxenej godkänd
Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIFej start

H14

2 840 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon JohanssonOK Kolmården24:568:46
2Arvid WesterbergOK Kolmården25:58+1:029:08
3Emanuel HerberthsonLinköpings OK29:10+4:1410:16
4Adrian SiiraOK Motala29:31+4:3510:23
5Joel ErnstssonFinspångs SOK30:13+5:1710:38
6Jakob ThellsénOK Roxen36:59+12:0313:01
7Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb41:10+16:1414:29
8Malte EvebornOK Roxen43:18+18:2215:14
9Albin AlfredssonOK Roxen45:17+20:2115:56
10Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb47:02+22:0616:33
11William LindforsOK Roxen57:28+32:3220:14
12Samuel CamardaTjällmo-Godegårds OK1:02:54+37:5822:08
Leo JohanssonOK Kolmårdenej start

D14 Kort

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LindholmTjällmo-Godegårds OK49:3618:55

H14 Kort

2 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin FredsbergOK Roxen1:34:1935:59
Edvin WaldfeltFinspångs SOKej godkänd
Martin KvillengFinspångs SOKej godkänd

D12

2 610 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården19:337:29
2Linnea LundOK Kolmården23:45+4:129:05
3Kristin HerberthsonLinköpings OK24:44+5:119:28
4Sara WänströmFinspångs SOK25:06+5:339:37
5Elin KjellmanLinköpings OK26:00+6:279:57
6Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK26:18+6:4510:04
7Fanny ÖstlundOK Kolmården26:37+7:0410:11
8Alice JohanssonFinspångs SOK29:25+9:5211:16
9Matilda KohtamäkiFinspångs SOK30:29+10:5611:40
10Lova ElnegårdLinköpings OK31:51+12:1812:12
11Linn AldénOK Roxen34:06+14:3313:03
12Mikaela JohanssonVästerviks OK42:11+22:3816:09
13Greta BerglundLinköpings OK52:04+32:3119:56
14Amanda WärnNAIS Orienteringsklubb1:00:34+41:0123:12

H12

2 640 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfons PetersonOK Denseln22:598:42
2Albin HjellströmGränna-Bygdens OK24:14+1:159:10
3Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK25:04+2:059:29
4Simon KarlssonOK Motala28:07+5:0810:39
5Hugo PerssonOK Denseln31:58+8:5912:06
6Rasmus KarlssonOK Denseln32:18+9:1912:14
7Tim MartinssonOK Motala33:32+10:3312:42
8Gustaf KullbergBjörkfors GOIF37:45+14:4614:17
9Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK37:53+14:5414:20
10Rasmus PåledalOK Roxen39:07+16:0814:49
11William SvartlingOK Motala39:47+16:4815:04
12Samuel KleinBjörkfors GOIF40:01+17:0215:09
13Albin KjellbergBjörkfors GOIF49:11+26:1218:37
14Viktor MagnussonLinköpings OK59:38+36:3922:35
Axel AnderssonOK 64 Torpaej godkänd
Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Valter FredrikssonGOIF Tjalveej start
Oliver HöögOK Motalaej start

D12 Kort

2 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina SiiraOK Motala19:549:10
2Wilma DahlinOK Motala19:56+0:029:11
Moa OmholtSkogspojkarnas OKej start

H12 Kort

2 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tronje SkoglundOK Motala16:287:35
2Elmer WaldfeltFinspångs SOK18:30+2:028:31
3Erik ElfÖlmstads IS24:27+7:5911:16

D10

2 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie LundOK Kolmården15:106:59
2Sigrid LjunggrenLinköpings OK16:24+1:147:33
3Sofia TunessonSkogspojkarnas OK18:16+3:068:25
4Ida ErnstssonFinspångs SOK18:20+3:108:26
5Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK19:17+4:078:53
6Sofie EttlingSkogspojkarnas OK19:29+4:198:58
7Sofie HelanderOK Roxen20:08+4:589:16
8Ellen LindforsBjörkfors GOIF22:02+6:5210:09
9Moa GöhlFinspångs SOK22:38+7:2810:25
10Klara HaraldssonMotala AIF OL25:13+10:0311:37
11Tyra LindellOK Roxen27:08+11:5812:30

H10

2 160 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob PåledalOK Roxen15:076:59
2Adam PlawskiOK Roxen15:48+0:417:18
3Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF16:59+1:527:51
4Hugo BraamOK Denseln17:26+2:198:04
5Rasmus VibergOK Roxen17:33+2:268:07
6Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK18:09+3:028:24
7Arvid OmholtSkogspojkarnas OK18:11+3:048:25
7Vilgot ElnegårdLinköpings OK18:11+3:048:25
9Elias TellsénOK Roxen18:26+3:198:32
10Filip HöögOK Motala20:24+5:179:26
11Marcus PetterssonOK Roxen21:05+5:589:45
12Axel HejdenbergGävle OK22:43+7:3610:31
13Oscar KjellmanLinköpings OK23:24+8:1710:50
14Lucas BerggrenLinköpings OK23:35+8:2810:55
15Adrian SandellOK Roxen24:45+9:3811:27
16Melker WaldfeltFinspångs SOK36:44+21:3717:00
17Jonathan LindforsOK Roxen39:03+23:5618:04
Gustav HellgrenSkogspojkarnas OKej godkänd
Elis PetersonOK Denselnej start

H35

4 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK41:279:57
2Jonas BraamOK Denseln45:29+4:0210:56
3Rolf E JohanssonVästerviks OK49:49+8:2211:58
4Magnus FranssonSOK Aneby57:08+15:4113:44
5Markus HenrikssonLinköpings OK1:00:19+18:5214:29
6Patrik ArlidStjärnorps SK1:09:36+28:0916:43

D40

3 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK44:3811:16
2Susanne AldénOK Roxen45:06+0:2811:23
3Marie NordSol Tranås55:55+11:1714:07
4Jenny ÖstlundOK Kolmården1:00:25+15:4715:15
5Anna-Karin MagnussonLinköpings OK1:11:52+27:1418:08
6Helena SkoglundOK Motala1:31:39+47:0123:08
Charlotta PersOK Kolmårdenej start

H40

4 070 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik GöhlFinspångs SOK31:227:42
2Richard HejdenbergGävle OK32:50+1:288:04
3Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK32:51+1:298:04
4Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OK34:46+3:248:32
5Christian ErikssonLinköpings OK36:28+5:068:57
6Henrik PetersonOK Denseln36:43+5:219:01
7Magnus ForsbergOK Motala39:09+7:479:37
8Per MagnussonLinköpings OK39:25+8:039:41
9Örjan SandellOK Roxen42:21+10:5910:24
10Magnus NilssonLinköpings OK42:55+11:3310:32
11Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK44:16+12:5410:52
12James MelanderTjällmo-Godegårds OK47:01+15:3911:33
13Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK50:36+19:1412:25
14Peter EttlingSkogspojkarnas OK58:43+27:2114:25
15Andreas CarlssonOK Kolmården1:26:29+55:0721:14
Stefan KarlssonOK Denselnej start
Mats FröbergOK Linnéej start

D45

3 820 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LjunggrenLinköpings OK37:489:53
2Annika IvarssonLinköpings OK39:31+1:4310:20
3Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL42:18+4:3011:04
4Lena MolinBoxholm-Mjölby OL48:08+10:2012:36
5Inger GuståsLinköpings OK50:16+12:2813:09
6Sofia WesterbergOK Kolmården50:53+13:0513:19
7Pernilla HörwingOK Roxen1:00:40+22:5215:52
8Sofia SvedevallOK Roxen1:06:51+29:0317:30
9Maria LillieströmOK Roxen1:11:50+34:0218:48
10Lotta BorgLinköpings OK1:20:44+42:5621:08
11Karin OlofssonLinköpings OK1:21:23+43:3521:18
12Anna RönnbäckOK Eken1:25:23+47:3522:21
13Eva EngmanOK Denseln1:28:14+50:2623:05
Gith TellsénOK Roxenej start

H45

3 960 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK31:327:57
2Anders LillieströmOK Roxen32:54+1:228:18
3Mikael WesterbergOK Kolmården36:10+4:389:07
4Fredrik EngmanOK Denseln36:22+4:509:11
5Åke LjunggrenLinköpings OK36:44+5:129:16
6Henrik MarmelidOK Roxen37:01+5:299:20
7Erik HelanderOK Roxen37:24+5:529:26
7Henrik LjungemyrOK Kolmården37:24+5:529:26
9Olle LindmanFinspångs SOK38:26+6:549:42
10Per GuståsLinköpings OK38:34+7:029:44
11Erik ErnstssonFinspångs SOK38:35+7:039:44
12Markku SorriGOIF Tjalve38:59+7:279:50
13Johan WänströmFinspångs SOK40:38+9:0610:15
14Göran NordSol Tranås46:30+14:5811:44
15Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK50:35+19:0312:46
16Jonas RothLinköpings OK51:38+20:0613:02
17Johan MalmOK Kolmården51:53+20:2113:06
18Torbjörn AnderssonOK Motala52:22+20:5013:13
19Hans AxOK Eken55:22+23:5013:58
20Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF1:15:02+43:3018:56
Patrik EvebornOK Roxenej godkänd
Johan PetterssonOK Motalaej godkänd
Sven-Johan PrytzGOIF Tjalveej start
Christer AlmHagaby GOIFej start

D50

3 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK33:2310:27
2Anita WehlinSkogspojkarnas OK35:18+1:5511:03
3Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL36:48+3:2511:32
4Pia VångellLinköpings OK40:37+7:1412:43
5Anne BössfallLinköpings OK41:48+8:2513:06
6Margareta RuntegenBoxholm-Mjölby OL46:42+13:1914:38
7Ingrid SvenssonFinspångs SOK48:17+14:5415:08
8Monica HallorOK Tisaren53:57+20:3416:54
9Anna KullbergLinköpings OK1:04:01+30:3820:04
10Astrid LundmarkLinköpings OK1:20:00+46:3725:04

H50

3 820 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas RönnbäckOK Eken31:038:07
2Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF31:50+0:478:20
3Stefan TellsénOK Roxen34:00+2:578:54
4Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb36:21+5:189:30
5Magnus HerberthsonLinköpings OK37:38+6:359:51
6Jörgen SköldLinköpings OK45:46+14:4311:58
7Thomas RimhagenLinköpings OK46:52+15:4912:16
8Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL49:08+18:0512:51
9Urban PetterssonLinköpings OK59:02+27:5915:27
10Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:01:26+30:2316:04
11Bo SvedevallOK Roxen1:06:13+35:1017:20
12Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL1:41:03+1:10:0026:27

D55

3 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK42:1613:14
2Lena JanssonGarphyttans IF44:14+1:5813:51
3Vivianne LindstamSol Tranås51:14+8:5816:03
4Pia StålhandskeBjörkfors GOIF58:10+15:5418:14
5Carina FaxénLinköpings OK1:01:10+18:5419:10
6Monika AlgotssonOK Tylöskog1:27:56+45:4027:33
Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd

H55

3 820 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas StenströmLinköpings OK39:0310:13
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL40:04+1:0110:29
3Reinert HallorOK Tisaren41:20+2:1710:49
4Åke AlgotssonOK Tylöskog44:14+5:1111:34
5Börje AnderssonLinköpings OK52:47+13:4413:49
6Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL55:38+16:3514:33
7Tomas VångellLinköpings OK57:42+18:3915:06
8Jan LundgrenLinköpings OK1:04:51+25:4816:58
Per-Ove EkmanOK Roxenej godkänd
Kenth EdinBoxholm-Mjölby OLej start
Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OLej start

D60

3 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås40:3412:55
2Gerd HagströmGOIF Tjalve1:03:14+22:4020:08
3Barbro ÖstlundOK Roxen1:07:44+27:1021:34
4Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:33:00+52:2629:37
Maud LundgrenLinköpings OKej start
Inger EkmanOK Roxenej start

H60

4 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK42:4410:16
2Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL51:52+9:0812:28
3Kjell ErikssonStjärnorps SK1:01:29+18:4514:46
4Björn TholénStjärnorps SK1:04:29+21:4515:30
5Lars SahlbergLeksands OK1:19:29+36:4519:06
6Bengt ÖstlundOK Roxen1:48:05+1:05:2125:58
Torgny JohanssonBjörkfors GOIFej start

D65

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindellOK Hällen51:3418:05
2Gerd LindholmSol Tranås51:46+0:1218:09
3Kerstin BlomOK Kolmården1:09:39+18:0524:26
4Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:23:09+31:3529:10

H65

3 340 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen33:059:54
2Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL40:27+7:2212:06
3Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL41:13+8:0812:20
4Bo JernbergOK Roxen42:02+8:5712:35
5Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK44:27+11:2213:18
6Rune RingsgårdOK Roxen46:28+13:2313:54
7Peter HagströmGOIF Tjalve47:03+13:5814:05
8Peter JakobssonLinköpings OK50:14+17:0915:02
9Olle ArmanNyköpings OK58:19+25:1417:27
10Kjell LindholmSol Tranås1:02:10+29:0518:36
11Jan-Larry HolmbergOK Motala1:08:10+35:0520:24
12Sven-Olof FranssonSOK Aneby1:12:40+39:3521:45
Ove JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Lars AnderssonOK Roxenej start
Torgny FaxénLinköpings OKej start

D70

2 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mariann KjellbergBredareds IF40:0417:02
2Carina LindmanFinspångs SOK46:43+6:3919:52
3Britten PerssonFinspångs SOK48:31+8:2720:38
4Margareta TidmanOK Kolmården55:04+15:0023:25
5Sonja HanssonGOIF Tjalve55:56+15:5223:48
6Chatarina AnderssonOK Motala59:24+19:2025:16
7Kerstin ElfÖlmstads IS1:10:57+30:5330:11

H70

2 410 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart SturessonLinköpings OK29:4312:19
2Jerry MartinssonOK Motala31:29+1:4613:03
3Lars PerssonFinspångs SOK31:51+2:0813:12
4Lennart PetterssonBjörkfors GOIF32:55+3:1213:39
5Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK33:03+3:2013:42
6Kjell HolmströmBjörkfors GOIF33:35+3:5213:56
7Anders SternöOK Roxen34:31+4:4814:19
8Stig KarlssonLessebo OK34:32+4:4914:19
9Håkan KarlssonOK Motala35:19+5:3614:39
10Tore KarlssonTjällmo-Godegårds OK36:44+7:0115:14
11Nils SjödinGOIF Tjalve37:47+8:0415:40
12Nils-Birger JohanssonSol Tranås38:49+9:0616:06
13Per GranevikJönköpings OK38:50+9:0716:06
14Stig JonssonBjörkfors GOIF39:32+9:4916:24
15Leif SamorTjällmo-Godegårds OK41:29+11:4617:12
16Kenneth RulanderBjörkfors GOIF42:28+12:4517:37
17Uno BergOK Motala43:23+13:4018:00
18Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL43:41+13:5818:07
19Arne BergStjärnorps SK53:20+23:3722:07
20Ola NordströmIFK Linköpings OS59:32+29:4924:42
Arne AnderssonOK Motalaej godkänd
Roland AlsénOK Roxenej start

D75

2 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin RenbergOK Kolmården58:4026:11
Jonna EngblomLinköpings AIKej start

H75

2 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Inge SvenssonOK Eken41:5217:18
2Bengt KarlssonLinköpings AIK43:38+1:4618:01
3Kjell HagströmLinköpings OK44:06+2:1418:13
4Alf MattssonOK Kolmården44:34+2:4218:24
5Johnny WallingeOK Kolmården44:58+3:0618:34
6Sven-Olof LundinSol Tranås48:34+6:4220:04
7Sven JonssonOK Roxen50:28+8:3620:51
8Arne WallbergOK Eken56:56+15:0423:31
9Evert ElgefjordOK Kolmården1:05:33+23:4127:05
Sune LindellOK Hällenej godkänd
Gösta LindmanFinspångs SOKej godkänd
Bertil ArdellOK Roxenej godkänd
Otto HolmdahlLinköpings OKej godkänd
Karl-Gerhard RamdeSOK Anebyej godkänd
Ellert ThunholmOK Roxenej godkänd
Leif AnderssonOK Motalaej start
Bengt KleistBoxholm-Mjölby OLej start

H80

2 240 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt LifSol Tranås34:5415:34
2Tore JohanssonSOK Aneby46:00+11:0620:32
3Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK46:53+11:5920:55
4Holger PerssonOK Eken48:27+13:3321:37
5Olle LifSol Tranås52:01+17:0723:13
6Bo ElmgrenSundbybergs IK1:06:48+31:5429:49
Carleric TigerLinköpings AIKej godkänd
Mattias RundgrenSol Tranåsej godkänd
Rubert EngblomLinköpings AIKej start

Inskolning

2 190 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hugo AldénOK Roxenfullföljt
Stina BerggrenLinköpings OKfullföljt
Lova BraamOK Denselnfullföljt
Linus FredsbergOK Roxenfullföljt
Märta HaraldssonMotala AIF OLfullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKfullföljt
Noah KorallMotala AIF OLfullföljt
Vera LindbergIFK Göteborgfullföljt
Saga LindellOK Roxenfullföljt
Melker MonteliusBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Hannes PetersonOK Denselnfullföljt
Robin AllohGränna-Bygdens OKej godkänd
Gabriel EkströmHalmstad OKej godkänd
Elsa KorallMotala AIF OLej godkänd
Agnes SöderbergTjällmo-Godegårds OKej start

U1

2 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin ÅttingLinköpings OK17:197:54
2Vincent DahmGOIF Tjalve21:10+3:519:39
3Tilde EvebornOK Roxen23:38+6:1910:47
4Julia PlawskiOK Roxen25:24+8:0511:35
5Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK26:59+9:4012:19
6Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK28:43+11:2413:06
7Alva LindforsBjörkfors GOIF28:57+11:3813:13
8Ella LindholmTjällmo-Godegårds OK29:43+12:2413:34
9Karl KullbergBjörkfors GOIF29:52+12:3313:38
10Alice EttlingSkogspojkarnas OK33:17+15:5815:11
11Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb35:51+18:3216:22

U2

2 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK31:4912:11
2Mille LangerOK Roxen35:00+3:1113:24
3Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK38:02+6:1314:34
4Mindra LangerOK Roxen49:26+17:3718:56
5Gustaf NordströmOK Roxen53:22+21:3320:26
6Agnes FridlundOK 64 Torpa56:20+24:3121:35
7Veronika KvillengFinspångs SOK1:01:45+29:5623:39
8Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:04:25+32:3624:40
9Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:08:04+36:1526:04
10Oliver HaleniusMotala AIF OL1:18:38+46:4930:07
Thula SkoglundOK Motalaej godkänd
Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Nora KleinBjörkfors GOIFej start
Moa PihlströmOK Roxenej start

Öppen motion 1

2 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David SvenssonFinspångs SOK18:438:39
2Anna WirenLinköpings skidklubb24:48+6:0511:28
3Lisa NilssonGOIF Tjalve33:06+14:2315:19
Anna LindforsOK Roxenej start

Öppen motion 3

2 610 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin KleistBoxholm-Mjölby OL32:4112:31
2Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubb32:57+0:1612:37
3Sofia NydahlOK Motala34:36+1:5513:15
4Eva LedinBoxholm-Mjölby OL34:44+2:0313:18
5Madelene AnderssonOK 64 Torpa35:49+3:0813:43
6Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF35:55+3:1413:45
7Stefan IvehammarLinköpings OK39:50+7:0915:15
8Tobias JanssonHammarkinds OK41:50+9:0916:01
9Sandra Hanssonklubblös43:31+10:5016:40
10Malin BorgLinköpings OK44:09+11:2816:54
11Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL44:29+11:4817:02
12Pernilla IvehammarLinköpings OK47:18+14:3718:07
13Lars JohanssonOK Motala47:37+14:5618:14
14Tommi MidforsLinköpings OK47:53+15:1218:20
15Linda SvenssonFinspångs SOK48:19+15:3818:30
16Eva JylltorpLinköpings OK48:56+16:1518:44
17Sara JohanssonOK Motala49:05+16:2418:48
18Anna KallinOK Motala50:03+17:2219:10
19Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK51:12+18:3119:37
20Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK53:37+20:5620:32
21Sara JonssonTjällmo-Godegårds OK54:29+21:4820:52
22Elisabet TångringBoxholm-Mjölby OL1:04:52+32:1124:51
23Ulla-Britt GärdBoxholm-Mjölby OL1:06:30+33:4925:28
24Rikard BorgLinköpings OK1:08:21+35:4026:11
25Helen JakobssonMotala AIF OL1:09:31+36:5026:38
26Liselott Anderssonklubblös1:20:38+47:5730:53
27Emelie MidforsLinköpings OK2:29:37+1:56:5657:19

Öppen motion 5

2 510 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonFinspångs SOK25:3710:12
2Johanna PetersonOK Denseln29:46+4:0911:51
3Marcus KohtamäkiFinspångs SOK30:17+4:4012:03
4Mattias FredsbergOK Roxen30:41+5:0412:13
5Matz HöögOK Motala32:43+7:0613:02
6Leif HallingforsSMHI IF33:28+7:5113:20
7Emma BerggrenTjällmo-Godegårds OK33:47+8:1013:27
8William NordströmOK Roxen35:43+10:0614:13
9Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF38:41+13:0415:24
10Anna-Karin SalovaaraOK Roxen40:53+15:1616:17
11Henrik ElnegårdLinköpings OK41:16+15:3916:26
12Gunnar HejdenbergMotala AIF OL44:37+19:0017:46
13Rolf JungbarkTjällmo-Godegårds OK45:17+19:4018:02
14Monika EstenbergerFinspångs SOK46:28+20:5118:30
15Mia LindforsBjörkfors GOIF47:02+21:2518:44
16Annelie AlfredssonOK Roxen48:14+22:3719:12
17Louise DalhammerOK Roxen49:43+24:0619:48
18Hampus AhlgrenSol Tranås53:16+27:3921:13
19Magnus AhlgrenSol Tranås53:22+27:4521:15
20Åke TidmanOK Kolmården56:08+30:3122:21
21Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:00:03+34:2623:55
22Lena StrömbäckLinköpings OK1:01:52+36:1524:38
23Jan carlqvistTjällmo-Godegårds OK1:02:37+37:0024:56
24Åsa KjellbergBjörkfors GOIF1:04:30+38:5325:41
25Ann-Cathrine SundqvistOK Motala1:06:41+41:0426:34
26Alf KjellbergBredareds IF1:09:48+44:1127:48
27Gunvor FridLinköpings OK1:10:54+45:1728:14
28Ulf AlsetunMotala AIF OL1:18:58+53:2131:27
29Ann LarssonLinköpings OK1:49:55+1:24:1843:47
Petter LandellStjärnorps SKej godkänd

Öppen motion 7

3 140 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK28:279:03
2Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK32:02+3:3510:12
3Johan ÅttingLinköpings OK33:45+5:1810:44
4Karl MollénOK Denseln36:30+8:0311:37
5Sven MonteliusBoxholm-Mjölby OL37:52+9:2512:03
6Lars KarlssonÖdeshögs SK38:40+10:1312:18
7Thomas JohanssonOK Kolmården41:17+12:5013:08
8Karin SjögrenTjällmo-Godegårds OK43:20+14:5313:48
9Patric MolinBoxholm-Mjölby OL43:22+14:5513:48
10Emma TrofastTjällmo-Godegårds OK44:44+16:1714:14
11Anders AxelssonFinspångs SOK45:41+17:1414:32
12Jan LindgrenBoxholms OK45:50+17:2314:35
13Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL48:16+19:4915:22
14Gunnel SundbergFinspångs SOK49:46+21:1915:50
15Jonas LindellOK Motala50:21+21:5416:02
16Axel KullbergLinköpings OK52:10+23:4316:36
17Erik HanssonOK Roxen53:44+25:1717:06
18Ludvig ForslundLinköpings OK54:20+25:5317:18
19Roland FridLinköpings OK54:41+26:1417:24
20Fredrik EkströmHalmstad OK55:14+26:4717:35
21Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF56:07+27:4017:52
22Lina EttlingSkogspojkarnas OK58:23+29:5618:35
23Åsa DetterfeltLinköpings OK59:52+31:2519:03
24Claes Nelssonklubblös1:05:37+37:1020:53
25Mattias BerglundLinköpings OK1:08:07+39:4021:41
26Linda WänströmFinspångs SOK1:09:27+41:0022:07
27Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:10:14+41:4722:22
28Lovisa JohanssonVästerviks OK1:12:16+43:4923:00
29Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK1:12:29+44:0223:05
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Jesper WaldfeltFinspångs SOKej godkänd

Öppen motion 8

4 160 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas PerssonOK Denseln36:518:51
2Daniel HasselströmMotala AIF OL41:38+4:4710:00 Ladda ner rutt i gpx-format
3Nils NedforsOK Dacke43:52+7:0110:32
4Kenneth SvenssonFinspångs SOK45:11+8:2010:51
5Jan JohanssonBjörkfors GOIF48:04+11:1311:33
6Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK48:50+11:5911:44
7Jimmy IbyGränna-Bygdens OK49:09+12:1811:48
8Mattias NilssonBjörkfors GOIF49:24+12:3311:52
9Erik KjellgrenHammarkinds OK49:28+12:3711:53
10Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF50:08+13:1712:03
11Amélie WallenhammarHagaby GOIF50:36+13:4512:09
12Johan HasselströmMotala AIF OL51:02+14:1112:16
13Philip HjellströmGränna-Bygdens OK54:35+17:4413:07
14Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK55:38+18:4713:22
15Joakim FornanderOK Roxen55:44+18:5313:23
16Mikael LangerOK Roxen56:37+19:4613:36
17Simon NybergNAIS Orienteringsklubb58:07+21:1613:58
18Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL58:38+21:4714:05
19Jonas DetterfeltLinköpings OK1:01:17+24:2614:43
20Emil JohanssonÖstgöta Helikopter SK & IF1:01:56+25:0514:53
21Magnus EekOK Eken1:03:50+26:5915:20
22Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF1:07:25+30:3416:12
23Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb1:10:08+33:1716:51
24Hans petterssonLinköpings skidklubb1:11:40+34:4917:13
25Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb1:15:23+38:3218:07
26Markus KleinBjörkfors GOIF1:15:59+39:0818:15
27Martin LindforsBjörkfors GOIF1:21:34+44:4319:36
28Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:36:37+59:4623:13
Nils-Åke SkoglundOK Motalaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser