Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hjo 2-dagars, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hjo 2-dagars, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Hjobygdens OK
Datum: lördag 1 augusti 2015

D21

3 990 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa HolmqvistHagaby GOIF36:019:01
2Sofie MihailovaIK Hakarpspojkarna39:43+3:429:57
3Inga KazlauskaiteOK Linné40:00+3:5910:01
4Resi RathmannTyskland40:32+4:3110:09
5Erica PetterssonIFK Göteborg41:56+5:5510:30
6Frida WallströmSävedalens AIK41:57+5:5610:30
7Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK42:19+6:1810:36
8Pernilla OlssonSkåneslättens OL42:32+6:3110:39
9Lovisa HanssonHestra IF42:44+6:4310:42
10Britta NorénBoxholm-Mjölby OL43:25+7:2410:52
11Emelie SvalinVänersborgs SK44:23+8:2211:07
12Louise LundgrenVäxjö OK44:54+8:5311:15
13Ellen LarssonIF Hagen45:18+9:1711:21
14Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK45:54+9:5311:30
15Cecilia BerganderEksjö SOK47:47+11:4611:58
16Malin SuderbysVästerås SOK52:34+16:3313:10
17Emilia HenryssonTibro OK53:36+17:3513:26
18Sara JohanssonBredaryds SOK53:41+17:4013:27
19Karin HåkanssonOK Gränsen54:31+18:3013:39
20Martina NyrénBurseryds IF55:54+19:5314:00
21Emma EkbergLidköpings VSK56:10+20:0914:04
22Sandra JurasTyskland57:56+21:5514:31
23Katharina NovakHSV Grossmittel59:02+23:0114:47
24Pernilla PeterssonBurseryds IF1:00:47+24:4615:14
25Maria CarlströmCentrum OK1:07:01+31:0016:47
Paula StarkeTysklanddiskvalificerad

H21

4 480 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalvis MihailovsIK Hakarpspojkarna26:415:57
2Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna28:41+2:006:24
3Erik ClassonOK Orinto28:57+2:166:27
4Thomas AspIFK Göteborg31:10+4:296:57
5Liutauras BileviciusOK Linné31:49+5:087:06
6Fredrik SvenssonJönköpings OK32:32+5:517:15
7Martin LarssonHestra IF32:42+6:017:17
8Tommy AnderssonVänersborgs SK32:45+6:047:18
9Markus LarssonHestra IF32:46+6:057:18
10Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna33:50+7:097:33
11Marcus KvarndalUlricehamns OK33:55+7:147:34
12Arvid NordIK Hakarpspojkarna34:28+7:477:41
13Linus LandergrenHestra IF34:34+7:537:42
13Rafael DobnikEksjö SOK34:34+7:537:42
15Anton NilssonOK Tranan34:38+7:577:43
16Peter ArnessonMalungs OK Skogsmårdarna34:41+8:007:44
17Simon AnderssonOK Kullingshof35:24+8:437:54
18Emil LauriJärla Orientering35:26+8:457:54
19Nils TärkHalmstad OK36:17+9:368:05
20Martin SärnbrinkOK Tisaren36:19+9:388:06
21Max SuderbysVästerås SOK36:27+9:468:08
22Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna36:28+9:478:08
23Karsten LeideckTyskland37:37+10:568:23
24Conny RantzowHestra IF38:07+11:268:30
25Jakob WahlGöteborg-Majorna OK38:53+12:128:40
26Lukas LundgrenVäxjö OK39:08+12:278:44
26Mathias JanssonHagaby GOIF39:08+12:278:44
28Martin Jellvert BörjessonGöteborg-Majorna OK40:06+13:258:57
29Ananda BergerTyskland40:18+13:378:59
30Erik BengtssonFK Åsen40:33+13:529:03
31Eric RosjöJönköpings OK41:40+14:599:18
32Lars JakobssonCentrum OK41:58+15:179:22
33Thomas RewigTyskland42:18+15:379:26
34Henrik BalaguéFalköpings AIK OK42:25+15:449:28
35Andreas NordforsStora Tuna OK42:33+15:529:29
36Andreas PeterssonBurseryds IF42:46+16:059:32
37Adam FredénFalköpings AIK OK44:18+17:379:53
38Christoffer AndersenIK Gandvik44:27+17:469:55
39Lineo De VecchiOLK Rafzerfeld-Bülach45:56+19:1510:15
40Emanuel WinbladLinköpings OK46:14+19:3310:19
41Simen SmestadBækkelagets SK46:17+19:3610:19
42Simon NilssonEksjö SOK47:15+20:3410:32
43Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK47:52+21:1110:41
44Patrik WallinFalköpings AIK OK49:42+23:0111:05
45Mikael TrofastJönköpings OK49:55+23:1411:08
46Florian PasdaTyskland50:10+23:2911:11
47Philip HjellströmGränna-Bygdens OK50:34+23:5311:17
48Anders YngveIK Hakarpspojkarna54:28+27:4712:09
49Klas BringertKatrineholms OK55:33+28:5212:23
50Erik HolmbergJönköpings OK55:43+29:0212:26
51Mikael JanssonIFK Lidingö SOK56:11+29:3012:32
52Arvid RudbergGamleby OK56:38+29:5712:38
53David GunnarssonIK Hakarpspojkarna58:23+31:4213:01
54Erik HanssonBredareds IF1:00:09+33:2813:25
55Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa1:01:35+34:5413:44
56Johan LöfströmJönköpings OK1:02:02+35:2113:50
57Jimmy JohanssonFK Friskus-Varberg1:07:14+40:3315:00

D20

3 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mariane BonoraALCO St Priest49:5312:55
2Ella JohanssonIF Hagen51:27+1:3413:19

D18

3 690 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriella S BerganderEksjö SOK34:539:27
2Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna35:10+0:179:31
3Vilma BlennowFalköpings AIK OK35:19+0:269:34
4Birte FriedrichsTyskland36:50+1:579:58
5Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna38:04+3:1110:18
6Dorothea MüllerTyskland38:07+3:1410:19
7Isabel SeegerTyskland40:05+5:1210:51
8Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK41:11+6:1811:09
9Mareike SeegerTyskland41:17+6:2411:11
10Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna42:06+7:1311:24
11Leonie v. JagowTyskland45:56+11:0312:26
12Larissa LienhardOLK Rafzerfeld-Bülach46:25+11:3212:34
13Agnes WesterbergTrollhättans SOK47:45+12:5212:56
14Lisa JohanssonOK Tranan48:18+13:2513:05
15Elin PoschJönköpings OK49:42+14:4913:28
16Emma HelmerssonVästerås SOK50:39+15:4613:43
17Stina GuståsLinköpings OK52:54+18:0114:20
18Jonna HalonenFjärås AIK53:52+18:5914:35
19Corina SträsslerOLK Rafzerfeld-Bülach1:00:03+25:1016:16
20Emma HolmbergJönköpings OK1:20:46+45:5321:53

H18

3 940 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veit SlodowskiTyskland26:216:41
2Erik DöhlerTyskland26:22+0:016:41
3Colin KolbeTyskland28:37+2:167:15
4Christian SchellenbergOLK Rafzerfeld-Bülach31:28+5:077:59
5Ole HennselerTyskland32:00+5:398:07 Ladda ner rutt i gpx-format
6Roland KlüserTyskland32:30+6:098:14
7Paul PasdaTyskland35:30+9:099:00
8Joris HochstetterTyskland36:55+10:349:22
9Robin WülserOLK Rafzerfeld-Bülach42:27+16:0610:46
10Johan GustafssonOK Tyr45:55+19:3411:39

D16

3 490 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna32:389:21
2Ellen KlüserTyskland34:28+1:509:52
3Ann-Charlotte SpangenbergTyskland36:23+3:4510:25
4Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK37:31+4:5310:44
5Johanna NilssonKungälvs OK39:55+7:1711:26
6Linda GustafssonOK Tyr39:58+7:2011:27
7Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK40:27+7:4911:35
8Elvira WildheimFK Friskus-Varberg40:54+8:1611:43
9Elsa HolmgårdKils OK43:10+10:3212:22
10Meike HennselerTyskland43:31+10:5312:28
11Ella PalmIK Hakarpspojkarna46:05+13:2713:12
12Pia BuchholzTyskland46:59+14:2113:27
13Lise BonoraALCO St Priest50:07+17:2914:21
14Emelie LorénOK Landehof50:12+17:3414:23
15Johanna SärnbrinkOK Tisaren50:16+17:3814:24
16Malin NilssonOK Tranan56:01+23:2316:03
17Mirjam RinderknechtOLK Rafzerfeld-Bülach56:23+23:4516:09
18Kerstin SchneiderOLK Rafzerfeld-Bülach56:42+24:0416:14
19Lovisa NordSol Tranås57:31+24:5316:28
20Ella NordströmKils OK1:02:33+29:5517:55
21Maja WalleniusOK Skogsstjärnan1:05:42+33:0418:49
22Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu1:11:02+38:2420:21
23Paulina JägstedtHalmstad OK1:15:14+42:3621:33

H16

3 680 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna26:257:10
2Olle HedmanIF Hagen27:23+0:587:26
3Marcus CarlssonIF Hagen27:34+1:097:29
4Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna29:26+3:017:59
5Hampus NyströmIF Hagen31:03+4:388:26
6Axel HalvarssonOK Kroppefjäll31:24+4:598:31
7Reto EggerOLK Rafzerfeld-Bülach31:30+5:058:33
8Axel OlssonOK Skogsstjärnan31:41+5:168:36
9Albin AlsiöFalköpings AIK OK32:07+5:428:43
10Victor HanssonJönköpings OK32:23+5:588:47
11Niklas HolzhauerTyskland32:34+6:098:50
12Albin TollOK Njudung33:32+7:079:06
13Filip RosjöJönköpings OK33:43+7:189:09
14Axel ElmbladBredaryds SOK34:37+8:129:24
15Hendrik HolzhauerTyskland35:07+8:429:32
16Hugo EkingeOK Motala35:32+9:079:39
17Matti BrunsTyskland35:44+9:199:42
18Klas JohanssonOK Tranan36:32+10:079:55
19Filip TrofastBredaryds SOK36:56+10:3110:02
20Henning KapischkeTyskland37:12+10:4710:06
21Erik VinbladLunds OK37:37+11:1210:13
22Dennis BräuerTyskland37:40+11:1510:14
23Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan38:55+12:3010:34
24Lars BrunnerOLK Rafzerfeld-Bülach43:34+17:0911:50
25Carl HolmbergIF Hagen44:33+18:0812:06
26Emil LarssonTibro OK50:55+24:3013:50
27Carl JohanssonBredaryds SOK52:20+25:5514:13
28Erik JönssonLunds OK57:16+30:5115:33

H16 Kort

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils HaumüllerOLK Rafzerfeld-Bülach52:1316:50
2Benjamin GabrielssonKungälvs OK53:05+0:5217:07
3Filip JohanssonKungälvs OK58:32+6:1918:52

D14

3 030 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK24:528:12
2Alicia LundgrenVäxjö OK28:24+3:329:22
3Emma LingJönköpings OK28:58+4:069:33
4Moa AlsiöFalköpings AIK OK30:05+5:139:55
5Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna30:18+5:2610:00
6Siana SennEspoon Suunta30:58+6:0610:13
7Julia RangertIK Hakarpspojkarna31:52+7:0010:31
7Hedvig GydesenOK Melfar31:52+7:0010:31
9Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK32:12+7:2010:37
10Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna32:46+7:5410:48
11Hanna GabrielssonKungälvs OK34:13+9:2111:17
12Wilma BerganderEksjö SOK36:52+12:0012:10
13Alma GustafssonSOK Aneby37:25+12:3312:20
14Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna37:45+12:5312:27
15Amanda JanssonOK Djerf40:18+15:2613:18
16Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK41:37+16:4513:44
17Emma ErikssonAnnebergs GIF43:16+18:2414:16
18Olivia AspIFK Göteborg47:01+22:0915:31
19Agnes MalmgrenOckelbo OK47:26+22:3415:39
20Ida EdvardssonEksjö SOK51:07+26:1516:52
21Ellen EkingeOK Motala1:18:58+54:0626:03
Vera WallinFalköpings AIK OKej godkänd
Linnea SkalbergBredaryds SOKej godkänd

H14

3 100 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morten Örnhagen JørgensenOK Snab21:176:51
2Timo TantaniniOLK Rafzerfeld-Bülach26:05+4:488:24
3Hugo SetthagenOK Tranan26:39+5:228:35
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK28:10+6:539:05
5Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna30:33+9:169:51
6Hugo MandingerTrollhättans SOK32:55+11:3810:37
7Anton CarlssonIF Hagen34:01+12:4410:58
8Arvid AronssonOK Kroppefjäll35:27+14:1011:26
9Melker ElofssonOK Njudung38:51+17:3412:31
10Gustav ÖstenssonOK Tranan38:58+17:4112:34
11Johan HolmbergIF Hagen40:08+18:5112:56
12Erik LingJönköpings OK41:06+19:4913:15
13Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK43:09+21:5213:55
14Johan VinbladLunds OK47:36+26:1915:21
15Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK50:02+28:4516:08
16Albin EronnLinköpings OK51:18+30:0116:32
17Lukas GustafssonIK Ymer51:41+30:2416:40
18Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu55:46+34:2917:59
19Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK56:43+35:2618:17
20Simon NordbergGöteborg-Majorna OK1:06:48+45:3121:32
21Emil SelmossonLidköpings VSK1:07:04+45:4721:38
22Joel IngemarssonHestra IF1:27:24+1:06:0728:11
23Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu1:34:59+1:13:4230:38
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd

D12

2 520 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK19:007:32
2Moa SkoogIF Hagen19:23+0:237:41
3Sara WänströmFinspångs SOK19:48+0:487:51
4Elsa SonessonFalköpings AIK OK20:24+1:248:05
5Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK20:32+1:328:08
6Eva Örnhagen JørgensenOK Snab20:55+1:558:18
7Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna22:00+3:008:43
8Unni GranforsIF Rigor22:36+3:368:58
9Matilda WallströmSävedalens AIK22:38+3:388:58
10Ida RosjöJönköpings OK22:45+3:459:01
11Vera PetterssonFalköpings AIK OK23:02+4:029:08
12Emilia johnssonOK Kåre24:11+5:119:35
13Hanna AlsiöFalköpings AIK OK24:16+5:169:37
14Tindra JonssonSkarpnäcks OL24:19+5:199:38
15Stella RangertIK Hakarpspojkarna24:34+5:349:44
16Kristin HerberthsonLinköpings OK25:21+6:2110:03
17Sofia RaskKungälvs OK25:38+6:3810:10
18Lisa JärlingSOK Träff25:57+6:5710:17
19Elin AxelssonMullsjö SOK26:30+7:3010:30
20Julia WesthMullsjö SOK29:31+10:3111:42
21Tuva ÖhgrenSävedalens AIK29:44+10:4411:47
22Mirjam InemyrIstrums SK30:34+11:3412:07
23Maja NordinUlricehamns OK32:53+13:5313:02
24Matilda AspIFK Göteborg35:32+16:3214:06
25Ella SelmossonLidköpings VSK45:51+26:5118:11
26Ellen ArneborgUlricehamns OK1:01:36+42:3624:26

H12

2 560 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna17:036:39
2Alexander JanssonOK Djerf17:09+0:066:41
3Elias NordbergGöteborg-Majorna OK19:28+2:257:36
4Joel BjörnlingerIK Vista20:48+3:458:07
5Emil JägstedtHalmstad OK20:50+3:478:08
6Edvin HenryssonTibro OK20:57+3:548:11
7Isak FranssonOK Njudung21:29+4:268:23
8Janne TantaniniOLK Rafzerfeld-Bülach21:57+4:548:34
9Philip VibergRyda SK23:27+6:249:09
10Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK24:18+7:159:29
11Albin HjellströmGränna-Bygdens OK24:21+7:189:30
12Oscar HultgrenOK Njudung25:23+8:209:54
13Hugo NylundOK Linné26:32+9:2910:21
14Rasmus PåledalOK Roxen26:50+9:4710:28
15Gustav AskrothKFUM Örebro OK28:11+11:0811:00
16Yoanne BonoraALCO St Priest28:37+11:3411:10
17Joel HolmbergUlricehamns OK29:33+12:3011:32
18Albin JägstedtHalmstad OK47:38+30:3518:36
Kalle InemyrIstrums SKej godkänd

D12 Kort

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia HagrotTäby OK22:299:51
2Klara NordströmKils OK29:43+7:1413:02

D10

2 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingJönköpings OK17:047:29
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna17:52+0:487:50
3Irma WesthMullsjö SOK18:52+1:488:16
4Miranda WallströmSävedalens AIK19:34+2:308:34
5Lisa ÖstenssonOK Tranan20:12+3:088:51
6Minna SennSchweiz21:50+4:469:34
7Linn EnbomVänersborgs SK22:29+5:259:51
8Emma KarlssonOK Landehof22:52+5:4810:01
9Elsa SödervallIK Gandvik33:14+16:1014:34
10Agnes IvarssonOK Skogshjortarna33:20+16:1614:37
11Julia ÅttingLinköpings OK37:10+20:0616:18

H10

2 280 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK13:436:00
2Simon WesthMullsjö SOK14:48+1:056:29
3Liam HogedalVänersborgs SK15:00+1:176:34
4Jacob PåledalOK Roxen16:13+2:307:06
5Ludvig EronnLinköpings OK16:34+2:517:15
6Emil LingJönköpings OK17:09+3:267:31
7August EkingeOK Motala18:36+4:538:09
8Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK19:41+5:588:37
9Edvin ÅttingLinköpings OK20:17+6:348:53
10Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK22:23+8:409:49
11Isak HolmgårdKils OK25:24+11:4111:08
12Tim AnderssonOK Tranan25:56+12:1311:22
13Einaras BileviciusOK Linné28:11+14:2812:21
14Felix LindOK Älgen33:26+19:4314:39
15Erik ArneborgUlricehamns OK39:19+25:3617:14
16Adam NeroNässjö OK41:20+27:3718:07
Olle NordinUlricehamns OKej godkänd
Axel VibergRyda SKutgått

D35

3 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SahlénIF Hagen40:3411:14
2Desiré RexOK Landehof44:24+3:5012:17
3Anna LöwegrenKatrineholms OK49:03+8:2913:35
4Anna KorallMotala AIF OL49:05+8:3113:35
5Katarina EnbomVänersborgs SK52:11+11:3714:27
6Anna-Stina PåledalOK Roxen54:21+13:4715:03
7Susanne BiörsOK Tranan56:58+16:2415:46
8Marianne Mohn-LaglerOLC Kapreolo57:51+17:1716:01
9Annie SvenssonLidköpings VSK1:12:05+31:3119:58
10Sara JägstedtHalmstad OK1:31:26+50:5225:19
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Jessica HolstOK Klyftamoej godkänd

H35

4 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RosénOK Stigen47:0511:14
2Jonas SvedbergTibro OK48:25+1:2011:33
3Per IvarssonTibro OK51:06+4:0112:11
4Michael ForsmanK 3 IF51:23+4:1812:15
5Henrik ArrheniusIF Hagen57:31+10:2613:43
Fredrik JohanssonHammarby IF OFutgått

D40

3 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena StrömTjällmo-Godegårds OK31:128:40
2Annika WesthMullsjö SOK34:27+3:159:34
3Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna34:46+3:349:39
4Anna BogrenHagaby GOIF36:10+4:5810:02
5Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK36:20+5:0810:05
6Pia JohanssonOK Landehof36:35+5:2310:09
7Mia EronnLinköpings OK36:56+5:4410:15
8Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK38:59+7:4710:49
9Maria R ThelinJönköpings OK39:30+8:1810:58
10Angelica BrandqvistTibro OK41:10+9:5811:26
11Marie NordSol Tranås43:32+12:2012:05
12Anna NordströmKils OK45:06+13:5412:31
13Anna JanssonOK Djerf45:11+13:5912:33
14Jenny JohanssonIK Ymer47:10+15:5813:06
15Carin RosjöJönköpings OK49:22+18:1013:42
16Kristina NilssonOK Tranan49:46+18:3413:49
17Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalken53:21+22:0914:49
18Ulrika GranforsIF Rigor53:46+22:3414:56
19Erika RaskKungälvs OK1:05:37+34:2518:13
20Anneli GabrielssonKungälvs OK1:08:15+37:0318:57
21Eva NilssonKungälvs OK1:11:35+40:2319:53
22Karin AlthoffKungälvs OK1:14:34+43:2220:42
23Teres ZachrissonKungälvs OK1:16:58+45:4621:22
Annika JohanssonOK Tranandiskvalificerad

H40

4 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK33:278:21
2Sören PåledalOK Roxen34:39+1:128:39
3Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK35:22+1:558:50
4Rikard ErikssonTjällmo-Godegårds OK37:02+3:359:15
5Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK39:26+5:599:51
6Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK40:22+6:5510:05
7William RexOK Landehof41:26+7:5910:21
8Per HolmbergUlricehamns OK42:53+9:2610:43
9Erik AderstedtKungälvs OK42:55+9:2810:43
10David OlssonOK Skogsstjärnan43:57+10:3010:59
11Anders EdvardssonEksjö SOK45:49+12:2211:27
12Johan ÅhlundVänersborgs SK47:29+14:0211:52
13Alexander WickmanTibro OK52:13+18:4613:03
14Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna54:46+21:1913:41
15Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL55:17+21:5013:49
16Håkan SonessonFalköpings AIK OK58:15+24:4814:33
17Niklas SahlénIF Hagen1:01:10+27:4315:17
18Mattias JägstedtHalmstad OK1:04:17+30:5016:04
19Johan GranforsIF Rigor1:08:13+34:4617:03
20Martin UddMarkbygdens OK1:20:12+46:4520:03
Urban SärnbrinkOK Tisarenej godkänd

D45

3 320 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna29:438:57
2Annika IvarssonLinköpings OK29:58+0:159:01
3Tina JunegardTullinge SK30:18+0:359:07
4Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab30:56+1:139:19
5Camilla ÖhgrenSävedalens AIK32:43+3:009:51
6Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna32:45+3:029:51
7Sofia HolmgårdKils OK34:17+4:3410:19
8Marie OlssonTibro OK39:41+9:5811:57
9Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK40:18+10:3512:08
10Sara LorénOK Landehof40:36+10:5312:13
11Carina AnderssonFK Friskus-Varberg41:46+12:0312:34
12Karin TorstenssonFalköpings AIK OK41:58+12:1512:38
13Marianne SennSchweiz42:01+12:1812:39
14Anna Nero NordmarkNässjö OK42:06+12:2312:40
15Monica WalleniusOK Skogsstjärnan42:09+12:2612:41
16Maria HolmbergJönköpings OK43:18+13:3513:02
17Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL44:27+14:4413:23
18Béatrice BonoraALCO St Priest45:02+15:1913:33
19Janine TantaniniOLK Rafzerfeld-Bülach46:31+16:4814:00
20Anna-Karin RybergOK Klyftamo48:43+19:0014:40
21Anna-Lena JacobssonDegerfors OK49:11+19:2814:48
22Helena AnderssonSOK Aneby49:36+19:5314:56
23Caroline LiljebjörnNybro OK54:13+24:3016:19
24Carina BerganderEksjö SOK54:39+24:5616:27
25Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:04:14+34:3119:20
26Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:06:48+37:0520:07
27Nina OlssonFalköpings AIK OK1:07:09+37:2620:13
Theres BrunnerOLK Rafzerfeld-Bülachej godkänd
Cecilia BjurströmOK Tisarenutgått

H45

3 920 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Flemming JørgensenOK Snab30:417:49
2Andreas RangertIK Hakarpspojkarna31:46+1:058:06
3Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna31:57+1:168:09
4Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK32:49+2:088:22
5Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna33:08+2:278:27
6Anders IngemarssonHestra IF33:41+3:008:35
7Mikael ÖhgrenSävedalens AIK33:49+3:088:37
8Kenneth JohanssonOK Tranan35:40+4:599:05
9Johan HanssonJönköpings OK36:45+6:049:22
10Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna36:52+6:119:24
11Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna38:28+7:479:48
12Mattias HedfjärdGudhems IF38:36+7:559:50
13Gert WildheimFK Friskus-Varberg40:14+9:3310:15
14Magnus TrofastBredaryds SOK42:58+12:1710:57
15Olle SjöforsOK Älme43:28+12:4711:05
16Fredrik PlumppuBredareds IF44:09+13:2811:15
17Thomas KarlssonOK Landehof44:48+14:0711:25
18Johan WänströmFinspångs SOK47:42+17:0112:10
19Jimmy NicklassonKexholms SK49:27+18:4612:36
20Göran NordSol Tranås49:41+19:0012:40
21Anders EkingeOK Motala50:15+19:3412:49
22Dennis TollOK Njudung51:57+21:1613:15
23Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK52:22+21:4113:21
24Ueli TantaniniOLK Rafzerfeld-Bülach52:56+22:1513:30
25Per CarlssonIF Hagen53:07+22:2613:33
26Anders GustafssonFK Friskus-Varberg53:10+22:2913:33
27Erik LösethFalköpings AIK OK53:20+22:3913:36
28Mats KarlssonIF Hagen54:42+24:0113:57
29Tomas GlanshedHaninge SOK56:03+25:2214:17
30Johan ÅttingLinköpings OK59:31+28:5015:10
31Peter TorgénIstrums SK1:00:55+30:1415:32
32Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu1:01:23+30:4215:39
33Christer AnderssonSOK Aneby1:02:37+31:5615:58
34Ulf GabrielssonKungälvs OK1:04:46+34:0516:31
35Anders GustavssonOK Enen1:04:53+34:1216:33
36Hans NilssonKungälvs OK1:05:23+34:4216:40
37Martin AnderssonOK Skogsfalken1:07:46+37:0517:17
38Stefan L JohanssonKungälvs OK1:10:13+39:3217:54
39Noël NijstenBORASCA1:12:04+41:2318:23
40Anders MalmqvistMotala AIF OL1:24:32+53:5121:33
Magnus SödervallIK Gandvikej godkänd

D50

3 130 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK35:4011:23
2Karin ÖhlinSOK Aneby38:41+3:0112:21
3Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK38:46+3:0612:23
4Lena ErikssonElfsborg SOK39:25+3:4512:35
5Christina HalvarssonOK Kroppefjäll40:07+4:2712:49
6Marita KarlssonOK Skogsstjärnan40:38+4:5812:58
7Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL41:21+5:4113:12
8Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF42:03+6:2313:26
9Ingrid JohanssonLaholms IF OK42:46+7:0613:39
10Kristina JohanssonBredaryds SOK43:56+8:1614:02
11Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog44:12+8:3214:07
12Sari HåkanssonOK Gränsen44:44+9:0414:17
13Ina SkalbergBredaryds SOK45:06+9:2614:24
14Hillevi ErikssonOK Linné45:28+9:4814:31
15Åsa AlsiöFalköpings AIK OK46:03+10:2314:42
16Britta SahlinVänersborgs SK48:10+12:3015:23
17Lotta StigsdotterIF Hagen48:16+12:3615:25
18Lottie LindOK Älgen49:34+13:5415:50
19Ann NyströmIF Hagen49:49+14:0915:54
20Camilla RosénAnnebergs GIF51:29+15:4916:26
21Annette Falck LarssonVänersborgs SK51:35+15:5516:28
22Nina BejbomUddevalla OK53:06+17:2616:57
23Marianne HanssonBredareds IF55:47+20:0717:49
24Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu56:29+20:4918:02
25Monica LaageFalköpings AIK OK57:10+21:3018:15
26Annika PeterssonBurseryds IF1:02:54+27:1420:05
27Margareta MandingerTrollhättans SOK1:05:52+30:1221:02

H50

3 630 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna25:557:08
2Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF27:48+1:537:39
3Håkan SvenssonBredaryds SOK27:58+2:037:42
4Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL29:16+3:218:03
5Stefan LundOK Linné30:26+4:318:23
6Lars HolmbergIF Hagen30:43+4:488:27
7Lars HolmgårdKils OK33:21+7:269:11
8Per BjurströmOK Tisaren34:09+8:149:24
9Magnus AbrahamssonHalmstad OK34:29+8:349:29
10Sven LundgrenVäxjö OK35:16+9:219:42
11Kennet HorvathHalmstad OK36:23+10:2810:01
12John E ErikssonVäxjö OK36:52+10:5710:09
13Claes EkbergLidköpings VSK36:53+10:5810:09
14Jens LindströmTibro OK37:41+11:4610:22
15Jan NylundMariestads FK39:15+13:2010:48
16Krister RosjöJönköpings OK40:32+14:3711:09
17Jonas KarlssonOK Tylöskog41:34+15:3911:27
18Lars JacobssonDegerfors OK41:44+15:4911:29
19Ola AllvinIK Hakarpspojkarna42:33+16:3811:43
20Stefan JohanssonBredaryds SOK43:09+17:1411:53
21Klaes AxelssonMullsjö SOK43:22+17:2711:56
22Jonas BornetunSkillingaryds FK43:28+17:3311:58
23Magnus BlennowFalköpings AIK OK43:35+17:4012:00
24Peter RutzSchweiz43:44+17:4912:02
25Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna43:59+18:0412:06
26Erik SimesOK Tyr44:32+18:3712:16
27Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan46:18+20:2312:45
28Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK52:03+26:0814:20
29Anders PetterssonVästerviks OK56:11+30:1615:28
30Christer JohanssonOK Ravinen57:17+31:2215:46
31Andreas BrunnerOLK Rafzerfeld-Bülach59:39+33:4416:25
32Peter RavnellGudhems IF1:04:10+38:1517:40
33Stefan KarlssonFalköpings AIK OK1:10:38+44:4319:27
34Jan LindströmIK Wilske1:25:21+59:2623:30
Peter Lillen NilssonOK Trananej godkänd
Sören LarssonTibro OKej godkänd

D55

3 130 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela EkelövSkåneslättens OL42:1013:28
2Ann-Marie AnderssonTenhults SOK45:23+3:1314:29
3Bente KällVäxjö OK45:41+3:3114:35
4Marianne RosgrenOK Njudung48:51+6:4115:36
5Marianne ThorssonIK Trenne Ullared49:12+7:0215:43
6Kristina JohanssonKalmar OK50:31+8:2116:08
7Monika LarssonSkarpnäcks OL52:06+9:5616:38
8Elisabeth FredrikssonGudhems IF54:36+12:2617:26
9Mona PalmLessebo OK55:31+13:2117:44
10Barbro IsakssonOK Tisaren56:31+14:2118:03
11Carina SvenssonMotala AIF OL57:19+15:0918:18
12Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:00:12+18:0219:13
13Susanne OlssonGudhems IF1:02:36+20:2620:00
14Ulla RagnarssonMarkbygdens OK1:15:16+33:0624:02
15Margareta NetzTrollhättans SOK1:22:52+40:4226:28

H55

3 630 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK32:529:03
2Peter LundbergJärfälla OK33:47+0:559:18
3Lars NordströmKils OK33:49+0:579:18
4Johnny JunegardTullinge SK35:36+2:449:48
5Ola LundhIF Hagen36:15+3:239:59
6Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK38:18+5:2610:33
7Ingmar EkelövSkåneslättens OL38:32+5:4010:36
8Torbjörn LöfvingFalköpings AIK OK39:36+6:4410:54
9Anders LundJärfälla OK40:02+7:1011:01
10Jerker NetzTrollhättans SOK41:37+8:4511:27
11Anders AxelssonTrollhättans SOK42:02+9:1011:34
12Jörgen BatzSkarpnäcks OL42:54+10:0211:49
13Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK43:40+10:4812:01
14Jonas LundgrenTibro OK44:55+12:0312:22
15Ingemar MånssonRonneby OK46:27+13:3512:47
16Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby47:33+14:4113:05
17Arne KlintbergEksjö SOK48:16+15:2413:17
18Nils-Olof LarssonVänersborgs SK48:19+15:2713:18
19Leif SandahlOK Tyr49:54+17:0213:44
20Göran OlesundOK Landehof51:36+18:4414:12
21Thomas SvenssonMotala AIF OL51:59+19:0714:19
22Stefan SjöblomFrölunda OL52:49+19:5714:33
23Tommy RoosFalköpings AIK OK53:06+20:1414:37
24Jan KarlssonVäxjö OK54:12+21:2014:55
25Bo GustafssonOK Tylöskog54:31+21:3915:01
26Jan GustafssonOK Tyr55:26+22:3415:16
27Terkel Knudsen GydesenOK Melfar56:22+23:3015:31
28Claes-Göran PeterssonBurseryds IF56:50+23:5815:39
29Anders AlamaaIK Vikings OK59:12+26:2016:18
30Michael KarlssonOK P459:55+27:0316:30
31Lars ErikssonMarkbygdens OK1:06:50+33:5818:24
32Håkan HåkanssonOK Gränsen1:07:02+34:1018:27
33Lars HagrotTäby OK1:16:03+43:1120:57
34Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL1:23:06+50:1422:53
35Hans SamuelssonOK 64 Torpa1:31:23+58:3125:10

D60

2 800 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK37:5113:31
2Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås41:33+3:4214:50
3Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK47:33+9:4216:58
4Gunilla HogedalVänersborgs SK47:51+10:0017:05
5Inger SvenssonLidköpings VSK47:57+10:0617:07
6Britt-Marie AnderssonOK Amne48:56+11:0517:28
7Britt GunnarssonKristinehamns OK49:44+11:5317:45
8Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GOIF50:24+12:3318:00
9Berit KlamfeltTibro OK50:44+12:5318:07
10Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL51:00+13:0918:12
11Eva SjöströmIF Hagen51:26+13:3518:22
12Marita JohanssonOK Stigen53:26+15:3519:05
13Anita EklöfIK Ymer53:36+15:4519:08
14Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna53:48+15:5719:12
15Barbro ÖstlundOK Roxen54:14+16:2319:22
16Inger JohanssonOK Klyftamo54:35+16:4419:29
17Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu57:18+19:2720:27 Ladda ner rutt i gpx-format
18Kerstin GustafssonOK Gränsen1:04:21+26:3022:58
19Berit IvarssonOK Skogshjortarna1:06:25+28:3423:43
20Gisela LöfvingTibro OK1:09:52+32:0124:57
21Marie SvernestamLinköpings OK1:10:45+32:5425:16
22Monica AbrahamssonGudhems IF1:20:04+42:1328:35
23Mona PetersenOK Motala1:23:09+45:1829:41
24Görel SvedestamEskilstuna OL1:31:02+53:1132:30
Gunnel GillenäsKristinehamns OKej godkänd
Monica IvarssonOK Skogshjortarnautgått

H60

3 620 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF33:299:14
2Peter RasmussenNyköpings OK36:38+3:0910:07
3Thomas AlbinssonBredaryds SOK38:51+5:2210:43
4Björn PalmLessebo OK39:05+5:3610:47
5Kenneth ValterssonBredaryds SOK39:33+6:0410:55
6Mats HastadFellingsbro GOIF40:07+6:3811:04
7Kjell NeroNässjö OK40:21+6:5211:08
8Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK40:24+6:5511:09
9Stefan GunnarssonKristinehamns OK41:00+7:3111:19
10Magnus AnderssonUlricehamns OK41:53+8:2411:34
11Björn PetterssonUlricehamns OK42:29+9:0011:44
12Jan-Åke EmilssonGudhems IF42:34+9:0511:45
13Tommy WesterbergIF Hagen42:54+9:2511:51
14Lars SilvervretOK Hedströmmen42:57+9:2811:51
15Björn TholénStjärnorps SK43:00+9:3111:52
16Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK43:54+10:2512:07
17Robert LarssonHagaby GOIF44:14+10:4512:13
18Ingvar AnderssonOK Amne44:32+11:0312:18
19Rainer ScholzIK Vista44:41+11:1212:20
20Bengt JohanssonOK Skogshjortarna45:46+12:1712:38
21Conny SahlinVänersborgs SK45:48+12:1912:39
22Göran AnderssonAttunda OK46:19+12:5012:47
23Kent IvarssonOK Skogshjortarna46:23+12:5412:48
24Lars EkbergTrollhättans SOK46:35+13:0612:52
25Lars GrehnMullsjö SOK46:48+13:1912:55
26Bengt ÖstlundOK Roxen46:58+13:2912:58
27Göran HanssonTäby OK47:06+13:3713:00
28Börje SundbergOK Gipen47:21+13:5213:04
29Hans TuvessonIF Hagen47:42+14:1313:10
30Pär ForsströmStjärnorps SK48:05+14:3613:16
31Gunnar BejbomUddevalla OK48:37+15:0813:25
32Alf SiewertzGudhems IF49:28+15:5913:39
33Gert IvarssonOK Skogshjortarna51:33+18:0414:14
34Lennart SvernestamLinköpings OK51:47+18:1814:18
35Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL52:54+19:2514:36
36Matts BjörkeSöders-Tyresö54:43+21:1415:06
37Gerhard LilliestiernaOK Roslagen55:05+21:3615:12
38Anders ThomassonUlricehamns OK57:22+23:5315:50
39Kjell KaminskyIF Hagen58:29+25:0016:09
40Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad59:41+26:1216:29
41Arne AlfredssonUddevalla OK1:05:40+32:1118:08
42Börje GustavssonTrollhättans SOK1:08:37+35:0818:57
43Roger BergvikVäxjö OK1:19:02+45:3321:49

D65

2 790 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK44:0515:48
1Britt-Marie AldénOK Kolmården44:0515:48
3Mona ForsbergNyköpings OK47:07+3:0216:53
4Eva HöijeOK Ravinen48:28+4:2317:22
5Lena WahssAvesta OK49:22+5:1717:41
6Marianne RosénIK Ymer1:01:44+17:3922:07
7Monica BråhnJönköpings OK1:08:30+24:2524:33
8Kerstin BlomOK Kolmården1:19:42+35:3728:33
9Catharina JohanssonOK Kolmården1:38:28+54:2335:17
10Inger Alice EismarkOK Orinto1:44:48+1:00:4337:33
Ulla BjörkmanIK Ymerej godkänd
Ulla LindellOK Hällenutgått

H65

3 230 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Gösta BernhardMariestads FK30:399:29
2Lars HogedalVänersborgs SK30:46+0:079:31
3Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK32:07+1:289:56
4Torgny PetterssonMarkbygdens OK32:46+2:0710:08
5Lars GustafssonOK Gränsen32:47+2:0810:08
6Karl Evert SvenssonIF Hagen34:20+3:4110:37
7Sven-Olov WiklundArboga OK34:23+3:4410:38
8Per FredrikssonOK Skogshjortarna34:26+3:4710:39
9Christer OttossonOK P435:08+4:2910:52
10Rolf EinarssonIF Hagen35:36+4:5711:01
11Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL35:43+5:0411:03
12Stig JohanssonFalköpings AIK OK36:16+5:3711:13
13Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna36:34+5:5511:19
14Ove ThorssonIK Trenne Ullared36:38+5:5911:20
15Göran ForsbergNyköpings OK36:55+6:1611:25
16Christer NälemarkOK Djerf37:18+6:3911:32
17Hans AurellGävle OK37:36+6:5711:38
18Arve SmestadLøten o-lag37:50+7:1111:42
19Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna38:44+8:0511:59
20Bo JohanssonOK Stigen39:15+8:3612:09
21Vidar LöfvingTibro OK39:47+9:0812:19
22Runar AldénOK Kolmården39:57+9:1812:22
23Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan40:04+9:2512:24
24Sten Ove FlinkIK Albion40:43+10:0412:36
25Christer JohanssonOK Motala41:07+10:2812:43
26Inge LöwegrenKatrineholms OK41:27+10:4812:49
27Ove JohanssonOK Kolmården43:42+13:0313:31
28Johnny GustafssonGamleby OK44:17+13:3813:42
29Bengt SörensenJönköpings OK44:55+14:1613:54
30Sune GustafssonTibro OK47:02+16:2314:33
31Christer GillenäsKristinehamns OK47:42+17:0314:46
32Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL49:01+18:2215:10
33Lars-Åke NordénSOK Aneby49:54+19:1515:26
34Kenneth LindblomVäxjö OK59:09+28:3018:18
35Christer SvenssonTibro OK1:02:14+31:3519:16
Sture GrytheimElfsborg SOKej godkänd
Claus PetersenOK Motalautgått

D70

2 720 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta TidmanOK Kolmården45:2316:41
2Lena WaernTrollhättans SOK45:43+0:2016:48
3Birgitta StenströmVänersborgs SK46:17+0:5417:00
4Gunnel PalgrimVänersborgs SK47:13+1:5017:21
5Marie-Louise LundströmOK Löftan47:19+1:5617:23
6Kerstin BengtssonMotala AIF OL48:08+2:4517:41
7Kerstin JohanssonMarkbygdens OK48:35+3:1217:51
8Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb49:22+3:5918:08
9Birgitta JohanssonOK Tranan49:23+4:0018:09
10Mona KarlssonOK Skogshjortarna50:35+5:1218:35
11Ingrid HermanssonIK Ymer51:51+6:2819:03
12Lotta GranholmLinköpings OK52:25+7:0219:16
13Anita NordbergOK Klyftamo53:22+7:5919:37
14Lillemor LorénOK Frisene55:19+9:5620:20
15Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan58:39+13:1621:33
16Margit RybergOK Klyftamo1:00:05+14:4222:05
17Vega SlottnerJönköpings OK1:05:13+19:5023:58
18Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GOIF1:07:39+22:1624:52
19Gudrun ThigerLinköpings AIK1:26:26+41:0331:46
20Maja-Stina MalmqvistFK Vittus1:38:35+53:1236:14
21Birgit LjungOK Gipen1:44:23+59:0038:22

H70

3 150 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils KarlssonVäxjö AIS34:3310:58
2Lennart HöijeOK Ravinen36:47+2:1411:40
3Ulf SvedestamEskilstuna OL40:06+5:3312:43
4Lars FinbomOK Landehof40:58+6:2513:00
5Jan LarssonSävedalens AIK42:03+7:3013:20
6Nils-Birger JohanssonSol Tranås44:48+10:1514:13
7Göran RubendahlOK Skogshjortarna44:57+10:2414:16
8Sven Erik SjöholmMullsjö SOK46:00+11:2714:36
9Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo46:12+11:3914:40
10Gerth SällströmLessebo OK47:39+13:0615:07
11Ronny RagnarssonMarkbygdens OK48:07+13:3415:16
12Sverre JonssonOK Ravinen48:18+13:4515:20
13Åke NordbergOK Klyftamo49:31+14:5815:43
14Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb49:45+15:1215:47
15Bengtåke AnderssonOK Amne49:52+15:1915:49
16Bo GustafssonOK Gränsen49:55+15:2215:50
17Bror PalgrimVänersborgs SK53:58+19:2517:07
18Mårten SvenssonOK Gipen55:27+20:5417:36
19Bengt FribergJärfälla OK55:50+21:1717:43
20Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu58:37+24:0418:36
21Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF59:51+25:1819:00
22Ingemar LindblomOK Orinto59:55+25:2219:01
23Stig LarssonHagaby GOIF1:00:20+25:4719:09
24Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:00:40+26:0719:15
25Olle HermanssonIK Ymer1:01:24+26:5119:29
26Lars FranssonBottnaryds IF1:03:43+29:1020:13
27Leif BjörkmanIK Ymer1:05:21+30:4820:44
28Lars-Åke JohanssonIK Ymer1:10:30+35:5722:22
29Torgny GrönlundLidköpings VSK1:11:41+37:0822:45
30Göte JohanssonOK Tranan1:16:46+42:1324:22
31Per-Olof JohanssonOK Klyftamo1:17:26+42:5324:34

D75

2 680 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby49:2018:24
2Britt ErikssonHammarby IF OF52:59+3:3919:46
3Britta SahlIF Hagen1:03:54+14:3423:50
4Kerstin HagströmIstrums SK1:08:52+19:3225:41
5Margareta HolmbergIF Hagen1:15:40+26:2028:14

H75

3 170 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-B LarssonOK Tyr40:1412:41
2Andre AlexanderssonKungälvs OK47:46+7:3215:04
3Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb47:51+7:3715:05
4Sune LindellOK Hällen48:21+8:0715:15
5Ingemar HolmbergIF Hagen53:05+12:5116:44
6Rune AhlanderJönköpings OK53:11+12:5716:46
7Otto HolmdahlLinköpings OK53:40+13:2616:55
8Bo SvenssonTockarps IK54:11+13:5717:05
9Harry SundbergOK Klyftamo56:45+16:3117:54
10Stig BengtssonMotala AIF OL57:13+16:5918:02
11Sören BråhnJönköpings OK58:21+18:0718:24
12Bengt KarlssonLinköpings AIK59:26+19:1218:44
13Göran HektorLinköpings OK1:00:00+19:4618:55
14Bo BrånnAskersunds OK1:04:30+24:1620:20
15Gunnar WaernTrollhättans SOK1:05:05+24:5120:31
16Åke TidmanOK Kolmården1:09:33+29:1921:56
17Gunnar GrönkvistBottnaryds IF1:11:38+31:2422:35
18Sune HagströmIstrums SK1:16:07+35:5324:00
19Harry BrandkvistTidaholm SOK Sisu1:17:31+37:1724:27
20Lars LångOK Klyftamo1:23:06+42:5226:12
Karl-Inge KarlssonIstrums SKej godkänd

H80

2 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK43:3616:05
2Valter AlamaaIK Vikings OK54:34+10:5820:08
3Karl-Eric WannbergIK Omega54:45+11:0920:12
4Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby58:09+14:3321:27
5Stig SahlIF Hagen1:01:01+17:2522:30
6Lars MagnussonKristinehamns OK1:16:34+32:5828:15

Inskolning

2 280 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Johannes AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Noel AnderssonOK Trananfullföljt
Oskar AnderssonFalköpings AIK OKfullföljt
Theo ElofssonOK Njudungfullföljt
Alvin HogedalVänersborgs SKfullföljt
Moa HolstenRydboholms SKfullföljt
Lova JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Teodor JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Elin KarlssonOK Landehoffullföljt
Elsa KorallMotala AIF OLfullföljt
Vilma OtterbomOkändfullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Linnéa RexOK Landehoffullföljt
Teo RydénTidaholm SOK Sisufullföljt
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Oscar WärnOK Skogshjortarnafullföljt
Elvira ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Simon ÖstmanOK Landehoffullföljt

U1

2 280 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AspIFK Göteborg21:299:25
2Gabriel HogedalVänersborgs SK23:29+2:0010:17
3Elliot JägstedtHalmstad OK25:13+3:4411:03
4Frida JosefssonVäsby OK25:53+4:2411:21
5Calle WärnOK Skogshjortarna26:02+4:3311:25
6Lisa AnderssonRyda SK27:03+5:3411:51
7Emil AnderssonRyda SK27:09+5:4011:54
8Vilgot ÅhlundVänersborgs SK28:09+6:4012:20
9Jacob HolmbergUlricehamns OK28:41+7:1212:34
10Agnes JohanssonIF Hagen29:39+8:1013:00
11Ella NilssonHalmstad OK31:49+10:2013:57
12Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK32:50+11:2114:24
13Hilma TrofastJönköpings OK36:20+14:5115:56
14Alma WickmanTibro OK37:28+15:5916:25
15Johannes HolmbergUlricehamns OK39:03+17:3417:07
16Hampus SahlénIF Hagen39:57+18:2817:31
17Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK40:27+18:5817:44
18Aron MolanderOK Gränsen41:44+20:1518:18
19Colin AxelssonJönköpings OK42:21+20:5218:34
20Willmer HagrotTäby OK44:17+22:4819:25
21Sigvard SturestigOK Södertörn54:02+32:3323:41
Andy GranforsIF Rigorej godkänd

U2

2 560 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel Örnhagen JørgensenOK Snab27:4310:49
2Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK27:54+0:1110:53
3Noah FalkanderSOK Träff29:11+1:2811:23
4Linus FredrikssonSOK Träff31:05+3:2212:08
5Isak ÖhgrenSävedalens AIK32:31+4:4812:42
6Matilda NilssonHalmstad OK35:09+7:2613:43
7Nicolas MohnOLC Kapreolo35:27+7:4413:50
8Jorin MohnOLC Kapreolo36:35+8:5214:17
9Liam JohanssonIF Hagen37:59+10:1614:50
10Anton RaskKungälvs OK40:30+12:4715:49
11Andrea EnbomVänersborgs SK41:26+13:4316:11
12Ida AnderssonVänersborgs SK44:20+16:3717:19
13Joel HolmgårdKils OK44:57+17:1417:33
14Hampus GlanshedHaninge SOK45:27+17:4417:45
15Linnéa EdvardssonEksjö SOK45:28+17:4517:45
16Ida HolstenOkänd45:43+18:0017:51
17Alvin LundgrenVäxjö OK46:18+18:3518:05
18Josefine PerssonOK Gränsen48:23+20:4018:53
19Ingrid SturestigOK Södertörn48:37+20:5418:59
20Ingrid JohanssonAIK51:53+24:1020:16
21Samuel OtterbomKlubblös51:58+24:1520:17
22Joel GabrielssonKungälvs OK52:00+24:1720:18
23Wilma JosefssonVäsby OK56:37+28:5422:06
24Moa GlanshedHaninge SOK57:41+29:5822:31
25Lilly AxelssonJönköpings OK58:02+30:1922:40
26Elin ZachrissonKungälvs OK1:01:47+34:0424:08
27Emil AnderssonFalköpings AIK OK1:05:35+37:5225:37
Noah KorallMotala AIF OLej godkänd
Ella ArrheniusIF Hagenej godkänd

Öppen motion 1

2 450 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan EinarssonKlubblös27:2311:10
2Robert AnderssonSOK Träff29:18+1:5511:57
3Karin AnderssonSOK Träff29:24+2:0111:59
4Rosa KaminskyGöteborg-Majorna OK31:00+3:3712:39
5Björn-Olof PetréIstrums SK32:02+4:3913:04
6Ivar HörnfeldtOK Ravinen32:58+5:3513:27
7Marie HjalmarssonIK Omega40:59+13:3616:43
8Anton DombyOK Stigen45:21+17:5818:30

Öppen motion 3

2 800 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin NyqvistKungälvs OK30:2110:50
2Kjell JohanssonIF Hagen31:17+0:5611:10
3Elisabeth ÖstmanOK Landehof34:24+4:0312:17
4Ulf HolstenRydboholms SK35:52+5:3112:48
5Ellen TollOK Njudung36:22+6:0112:59
6Maria PetterssonOK Njudung36:39+6:1813:05
7Monika OlssonOK Skogsstjärnan38:19+7:5813:41
8Jonas ÖstmanOK Landehof38:30+8:0913:45
9Katrin JosefssonVäsby OK38:31+8:1013:45
10Gertie SamuelssonIK Ymer38:50+8:2913:52
11Rocío BalaguéFalköpings AIK OK39:08+8:4713:58
12Kjell RosgrenOK Njudung39:39+9:1814:09
13Emilie OtterstenSOK Träff41:09+10:4814:41
14Carl-Johan KihlstedtLinköpings OK42:27+12:0615:09
15Frida DombyOK Stigen43:21+13:0015:28
16Anton ÖstmanOK Landehof44:55+14:3416:02
17Vilhelm ÖstmanOK Landehof45:00+14:3916:04
18Eva SvenssonUlricehamns OK45:35+15:1416:16
19Maria HermanssonIK Ymer46:57+16:3616:46
20Lena Carlström-LarssonSävedalens AIK49:39+19:1817:43
21Kristine SvenssonFalköpings AIK OK50:19+19:5817:58
22Maria RasmussenNyköpings OK53:08+22:4718:58
23Marita JohanssonMarkbygdens OK53:37+23:1619:08
24Ingrid HylténOK Stigen57:44+27:2320:37
25Roland KarlssonSOK Träff57:49+27:2820:38
26Gunnar HylténOK Stigen57:51+27:3020:39
27Britt-Marie EkbergOK Orinto57:53+27:3220:40
28Lil AlfredssonUddevalla OK58:09+27:4820:46
29Barbro GustavsonTjällmo-Godegårds OK58:48+28:2721:00
30Helena JönssonLunds OK59:12+28:5121:08
31 Marina ProninaFK Åsen59:38+29:1721:17
32Rosita KarlssonVäxjö AIS1:01:19+30:5821:53
33Pia RagnmarkOK Skogshjortarna1:02:40+32:1922:22
34Åsa SturestigOK Södertörn1:02:51+32:3022:26
35Karin AnderssonIF Hagen1:04:28+34:0723:01
36Irene Godoyorientabonito1:29:55+59:3432:06
37Göran BerganderEksjö SOK1:32:07+1:01:4632:53
38Siv BerganderEksjö SOK1:34:48+1:04:2733:51
Rickard NilssonHalmstad OKej godkänd
Axel EdströmBottnaryds IFej godkänd

Öppen motion 5

3 460 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn LindgrenIF Hallby SOK43:1812:30
2Niklas FredrikssonSOK Träff46:07+2:4913:19
3Kristina ÅhlundVänersborgs SK46:52+3:3413:32
4Fredrik FalkanderSOK Träff47:09+3:5113:37
5Susanne DombyOK Stigen47:15+3:5713:39
6Magnus JosefssonVäsby OK48:27+5:0914:00
7Anni HogedalOK Orion49:25+6:0714:16
8Melker HörnfeldtOK Ravinen50:34+7:1614:36
9Lars ArneborgUlricehamns OK53:37+10:1915:29
10Clary SiewertzGudhems IF54:21+11:0315:42
11Gunnar OlssonOK Skogshjortarna55:34+12:1616:03
12Elise JohanssonFalköpings AIK OK56:18+13:0016:16
13David EinarssonKlubblös57:05+13:4716:29
14Karina WahlIK Vista58:04+14:4616:46
15Lars ViikströmIF Hagen58:46+15:2816:59
16Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL1:01:59+18:4117:54
17Arvid KarlssonSOK Träff1:04:31+21:1318:38
18Hans Åke DjurbäckKinnaströms SK1:05:03+21:4518:48
19Tord StrandbySOK Träff1:05:54+22:3619:02
20Lars HolmOK Gipen1:06:21+23:0319:10
21Thomas HernyssonTibro OK1:06:25+23:0719:11
22Marie WickmanTibro OK1:06:31+23:1319:13
23Malin AnderssonKlubblös1:08:00+24:4219:39
24Ami LundinLaxå OK1:09:14+25:5620:00
25Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL1:09:52+26:3420:11
26Hans WåhlinMullsjö SOK1:10:17+26:5920:18
27Börje HanssonBredareds IF1:10:39+27:2120:25
28Rikard AnderssonFalköpings AIK OK1:13:18+30:0021:11
29Jan RosénIK Ymer1:16:59+33:4122:14
30Catarina KarlssonSOK Träff1:19:13+35:5522:53
31Alvar AnderssonTibro OK1:21:01+37:4323:24
32Liselotte LarssonTibro OK1:25:52+42:3424:49
32Birgitta AugustssonTibro OK1:25:52+42:3424:49
34Ingrid NorénBoxholms OK1:29:19+46:0125:48
35Lena Carlsson-TellIF Hagen1:31:01+47:4326:18
36Lena Weiming NybergKinnaströms SK1:31:15+47:5726:22
37Monika JakobssonTidaholm SOK Sisu1:32:34+49:1626:45
38Susanne ArneborgUlricehamns OK1:33:49+50:3127:06
39Göran EklöfIK Ymer1:37:42+54:2428:14
40Mona UppstenOK Enen1:58:32+1:15:1434:15
Rickard nilssonKlubblösej godkänd
Jonny AxelssonJönköpings OKutgått

Öppen motion 7

3 350 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik SpaakEksjö SOK36:5010:59
2Therése AnderssonRyda SK38:23+1:3311:27
3Bo HultgrenOK Njudung38:40+1:5011:32
4Robin SvennbergDegerfors OK39:12+2:2211:42
5Daniel JohanssonRyda SK40:03+3:1311:57
6Per-Inge JohanssonKlubblös40:58+4:0812:13
7Per EmionKFUM Örebro OK41:19+4:2912:20
8Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu42:08+5:1812:34
9Sofia LauriJärla Orientering44:49+7:5913:22
10Maria SkoogIF Hagen47:04+10:1414:02
11Robert SkoogIF Hagen47:09+10:1914:04
12Sara SvenssonTibro OK48:47+11:5714:33
13Jessica HallqvistOK Tisaren50:51+14:0115:10
14Stefan GustavssonTibro OK51:53+15:0315:29
15Sören KarlssonMullsjö SOK52:31+15:4115:40
16Elis NordströmKils OK52:41+15:5115:43
17Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK54:04+17:1416:08
18Jan SturestigOK Södertörn55:29+18:3916:33
19Erik SjöbergTibro OK58:33+21:4317:28
20Karin SärnbrinkOK Tisaren58:58+22:0817:36
21Peter ÖstenssonOK Tranan59:44+22:5417:49
22Susanne AxelssonJönköpings OK1:00:41+23:5118:06
23Anette ForssGarphyttans IF1:01:49+24:5918:27
24Helena SonessonFalköpings AIK OK1:01:52+25:0218:28
25AnnaCarlqvist Tjällmo-Godegårds OK1:03:14+26:2418:52
26Thomas ElofssonOK Njudung1:03:24+26:3418:55
27Tommy PedersenKlubblös1:04:25+27:3519:13
28Maria AskrothKFUM Örebro OK1:04:37+27:4719:17
29Emma SvenssonTibro OK1:05:15+28:2519:28
30Centh PåledalSträngnäs-Malmby OL1:05:26+28:3619:31
31Emma JohanssonSTOCKHOLM1:07:59+31:0920:17
32Ingela KlintbergEksjö SOK1:08:44+31:5420:31
33Kent JönssonLunds OK1:08:53+32:0320:33
34Thomas VinbladLunds OK1:09:51+33:0120:51
35Helena SödervallIK Gandvik1:10:25+33:3521:01
36Emma NilssonOK Tranan1:10:30+33:4021:02
37Olivia BorgIF Hagen1:10:33+33:4321:03
38Erika HörnfeldtOK Ravinen1:10:43+33:5321:06
39Catarina CuibeKFUM Örebro OK1:15:57+39:0722:40
40Anders SwedinLidköpings VSK1:16:17+39:2722:46
41Ulf RaskKungälvs OK1:18:00+41:1023:17
42Jan LarssonFrämmestads IK1:22:23+45:3324:35
43Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:24:07+47:1725:06
44Hanna EDVARDSSONEksjö SOK1:29:45+52:5526:47
45Martin MagnerfeltFalköpings AIK OK1:31:25+54:3527:17
46Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK1:34:31+57:4128:12
47Frida JönssonLunds OK1:53:41+1:16:5133:56
48Per BjörnlingerIK Vista2:03:35+1:26:4536:53
Bo JohanssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Stig GustafssonIF Hagenej godkänd
Anna KristofferssonIstrums SKutgått

Öppen motion 8

4 350 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter MohnOLC Kapreolo35:328:10
2Mathias WärnOK Skogshjortarna36:39+1:078:25
3Thomas AnderssonOK Tranan38:39+3:078:53
4Robert EnbomVänersborgs SK39:00+3:288:57
5Erik OlssonKlubblös44:50+9:1810:18
6Christer BorgGöteborg-Majorna OK46:22+10:5010:39
7Klas FriborgJönköpings OK46:44+11:1210:44
8Stefan WahlIK Vista47:43+12:1110:58
9Stefan NordinUlricehamns OK50:43+15:1111:39
10Peter JakobssonOK Södertörn51:29+15:5711:50
11Jakob IngströmBottnaryds IF52:06+16:3411:58
12Micael ElmbladBredaryds SOK53:19+17:4712:15
13Tornie OtterstenSOK Träff53:36+18:0412:19
14Tomas KristofferssonIstrums SK54:19+18:4712:29
15Marina JohanssonOK Njudung54:53+19:2112:37
16Jonas MånssonK 3 IF55:41+20:0912:48
17Mikael LindOK Älgen55:47+20:1512:49
18Anders JakobssonSOK Träff56:00+20:2812:52
19Kristina AnderssonJönköpings OK56:11+20:3912:54
20Claes SetthagenOK Tranan56:40+21:0813:01
21Tommy HöögIK Gandvik57:23+21:5113:11
22Martin SedströmKFUM Örebro OK57:31+21:5913:13
23Erik EinarssonLerums SOK57:57+22:2513:19
24Daniel PerssonOK Gränsen58:12+22:4013:22
25Pär LarssonIF Hagen58:15+22:4313:23
26Johan WannbergIK Omega59:01+23:2913:34
27Johan EdströmBottnaryds IF1:00:06+24:3413:48
28Dennis RoosSOK Träff1:00:22+24:5013:52
29Ulrika JohanssonKöping-Kolsva OK1:00:43+25:1113:57
30Carl StrandbySOK Träff1:01:03+25:3114:02
31Johan HörnfeldtSTOCKHOLM1:02:06+26:3414:16
32Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK1:04:22+28:5014:47
33Emil WåhlinMullsjö SOK1:04:47+29:1514:53
34Michael PerssonIF Hagen1:06:16+30:4415:14
35Jenny VinbladLunds OK1:09:19+33:4715:56
36Ida RoosIF Hagen1:10:45+35:1316:15
37Peter DombyOK Stigen1:11:33+36:0116:26
38Sofia ÖstenssonOK Tranan1:18:14+42:4217:59
39Ingmar AnderssonJönköpings OK1:22:07+46:3518:52
Kurt EkbergOK Orintoej godkänd
Stina SternerLinköpings OKej godkänd

Öppen Trial

4 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb32:317:24
2Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubb46:08+13:3710:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser