Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Västergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Västergötland
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / Tibro OK
Datum: lördag 29 augusti 2015

D21

3 790 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ThernOK Skogshjortarna28:007:23
2Linda HallbergBredareds IF30:38+2:388:04
3Josefin AnderssonMarkbygdens OK32:06+4:068:28
4Pernilla OlssonSkåneslättens OL32:07+4:078:28
5Kristin SkaarRyda SK32:13+4:138:30
6Lovisa HanssonHestra IF32:24+4:248:32
7Anne HanssonMarkbygdens OK35:54+7:549:28
8Malin HultqvistIK Ymer36:53+8:539:43
9Malin SuderbysVästerås SOK37:22+9:229:51
10Sofia LarssonHestra IF38:07+10:0710:03
11Ellen LarssonIF Hagen41:05+13:0510:50
12Amanda HallénTrollhättans SOK42:04+14:0411:05
13Anna LarssonIF Hagen43:54+15:5411:34
14Kajsa SpetzUlricehamns OK46:22+18:2212:14
15Alicia FribergIstrums SK1:18:35+50:3520:44
Martina JohanssonBredareds IFej start

H21

4 680 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto28:486:09
2Rickard BörjessonVänersborgs SK29:21+0:336:16
3Andreas HolmqvistHestra IF30:09+1:216:26
4Tommy AnderssonVänersborgs SK30:14+1:266:27
5Martin IvarssonOK Skogshjortarna30:51+2:036:35
6Andréas ThernOK Skogshjortarna30:53+2:056:35
7Martin LarssonHestra IF31:02+2:146:37
8Peter ArnessonMalungs OK Skogsmårdarna31:20+2:326:41
9Martin AhlbergerHestra IF32:19+3:316:54
10Tobias LindellVänersborgs SK34:14+5:267:18
11Lars JakobssonCentrum OK34:20+5:327:20
12Jonas HjertFalköpings AIK OK35:05+6:177:29
13Albin AnderssonMarkbygdens OK35:06+6:187:30
14Mattias NilssonVänersborgs SK35:34+6:467:35
15Johnny HålsjöVänersborgs SK37:20+8:327:58
16Marcus LööfOK Kullingshof37:28+8:408:00
17Jesper LiderudLidköpings VSK38:48+10:008:17
18Andreas NordforsStora Tuna OK41:01+12:138:45
19Johan PalmérUlricehamns OK42:32+13:449:05
20Erik HanssonBredareds IF43:13+14:259:14
21Andreas ClaessonOK Kullingshof45:40+16:529:45
22Tommy StenkvistRyda SK47:04+18:1610:03
23Pontus JohanssonOK Kullingshof52:08+23:2011:08
24Filip AnderssonMarkbygdens OK53:02+24:1411:19
Pontus KarlssonMarkbygdens OKej godkänd
Jesper SjögrenOK Kullingshofej godkänd

D20

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin ClassonOK Orinto28:467:59
2Josefine KristianssonTrollhättans SOK28:56+0:108:02
3Sofia SjögrenOK Kullingshof33:45+4:599:22
4Clara MannfolkUlricehamns OK40:56+12:1011:22
5Linn ErikssonRyda SK46:14+17:2812:50
Frida KjellmanLidköpings VSKej start

H20

3 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip GrahnHestra IF20:255:49
2Markus LarssonHestra IF22:01+1:366:16
3Linus LandergrenHestra IF22:47+2:226:29
4Tobias PentonenHestra IF27:02+6:377:42
5Anton NilssonOK Tranan27:58+7:337:58
6Johan LarssonOK Skogshjortarna28:13+7:488:02
7Erik ForsHestra IF29:13+8:488:19
8Erik WidmarkIF Hagen48:45+28:2013:53

D18

3 520 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK26:097:25
2Hanna LindströmOK Tranan27:04+0:557:41
3Vilma BlennowFalköpings AIK OK27:27+1:187:47
4Johanna HagströmFalköpings AIK OK27:51+1:427:54
5Lisa JohanssonOK Tranan28:25+2:168:04
6Agnes WesterbergTrollhättans SOK29:15+3:068:18
7Sara KindlundOK Tranan30:31+4:228:40
8Sofia GrahnHestra IF31:37+5:288:58
9Filippa AnderssonLidköpings VSK32:32+6:239:14
10Sara HägnanderLidköpings VSK32:42+6:339:17
11Alice AronengHestra IF33:30+7:219:31
12Anna KristianssonTrollhättans SOK34:57+8:489:55
13Lina LandergrenHestra IF35:41+9:3210:08
14Wilma JanssonVänersborgs SK42:04+15:5511:57
15Agnes BerglundUlricehamns OK43:08+16:5912:15
Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOKej start

H18

3 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel PlumppuHestra IF21:406:12
2Elias EkvallTrollhättans SOK22:26+0:466:25
3Edvin CarlssonMarkbygdens OK23:55+2:156:51
4Adam JohanssonTrollhättans SOK26:20+4:407:32
5Filip KarlssonIF Hagen27:37+5:577:54
6Viktor WassénVänersborgs SK27:57+6:178:00
Jesper LindströmIF Hagenej start
Victor HelgessonHestra IFej start

D16

3 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan28:067:48
2Klara AxelssonMarkbygdens OK32:07+4:018:55
3Ida KristianssonTrollhättans SOK33:25+5:199:16
4Maja KindlundOK Tranan35:22+7:169:49
5Ebba HjertbergHestra IF37:36+9:3010:26
6Sofia KlassonHestra IF38:42+10:3610:45
7Sofia ÖstermanVänersborgs SK40:49+12:4311:20
8Elsa LindeblomHestra IF48:47+20:4113:33
9Julia ElverlindOK Tranan51:31+23:2514:18
10Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu53:21+25:1514:49
11Malin NilssonOK Tranan55:26+27:2015:23
12Julia MarkendahlOK Klyftamo59:41+31:3516:34
Alice SödervallIK Gandvikej start
Alma LiderudLidköpings VSKej start

H16

3 780 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel BogrenIF Hagen22:205:54
2Hampus NyströmIF Hagen25:14+2:546:40
3Axel OlssonOK Skogsstjärnan25:42+3:226:47
3Anders BjörklundTrollhättans SOK25:42+3:226:47
5Carl HolmbergIF Hagen26:06+3:466:54
6Felix AxelssonMarkbygdens OK26:20+4:006:57
7Marcus CarlssonIF Hagen26:37+4:177:02
8Emil KarlssonHestra IF26:50+4:307:05
9Oscar StombergIF Hagen27:36+5:167:18
10Albin AlsiöFalköpings AIK OK27:42+5:227:19
11Olle SörqvistMarkbygdens OK27:45+5:257:20
12Olle HedmanIF Hagen28:49+6:297:37
13Eskil TryggöTrollhättans SOK29:49+7:297:53
14Eric BerlinTrollhättans SOK29:53+7:337:54
15Filip JohanssonTrollhättans SOK31:17+8:578:16
16William LundstedtMullsjö SOK32:41+10:218:38
17Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan35:09+12:499:17
18Fabian LundellHestra IF35:53+13:339:29
19Hugo HåkanssonIK Ymer38:44+16:2410:14
20Eric NystrandOK Klyftamo40:17+17:5710:39
21Oscar KarlssonTrollhättans SOK49:18+26:5813:02
22Felix SandbergOK Skogsvargarna1:03:02+40:4216:40
Klas JohanssonOK Trananej start

D16 Kort

3 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofi AnderssonIK Gandvik45:2814:42

D14

3 090 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK24:518:02
2Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK24:57+0:068:04
3Ida RoosIF Hagen26:46+1:558:39
4Nora AronengHestra IF28:57+4:069:22
5Malin KristianssonTrollhättans SOK29:33+4:429:33
6Ida HelgessonHestra IF31:22+6:3110:09
7Alma HjertbergHestra IF31:46+6:5510:16
8Moa AlsiöFalköpings AIK OK32:40+7:4910:34
9Erica BogrenIF Hagen32:52+8:0110:38
10Elsa KamforsOK Kullingshof34:33+9:4211:10
11Tove ErikssonRyda SK36:20+11:2911:45
12Emma IvarssonOK Kullingshof48:19+23:2815:38
13Elna OlssonUlricehamns OK57:55+33:0418:44

H14

3 120 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo StrömUlricehamns OK21:386:56
2Hugo SetthagenOK Tranan22:47+1:097:18
3Joar TryggöTrollhättans SOK23:00+1:227:22
4Linus KristianssonTrollhättans SOK23:59+2:217:41
5Hugo MandingerTrollhättans SOK24:16+2:387:46
6August AbrahamssonGällstadbygdens SOK24:21+2:437:48
7Gustav ÖstenssonOK Tranan24:47+3:097:56
8Johan HolmbergIF Hagen26:47+5:098:35
9Gustav OhlinOK Tranan27:13+5:358:43
10Petter BergstedtMarkbygdens OK28:37+6:599:10
11Axel BerglundUlricehamns OK29:33+7:559:28
12Anton KarlssonMariestads FK30:49+9:119:52
13Hampus AnderssonLidköpings VSK31:31+9:5310:06
14Viktor ZetterlundVänersborgs SK33:18+11:4010:40
15Alfred AnderIstrums SK35:35+13:5711:24
16Olle BergstedtMarkbygdens OK35:46+14:0811:27
17Jacob ÖstermanVänersborgs SK37:41+16:0312:04
18Per HedmanIF Hagen40:54+19:1613:06
19Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK42:23+20:4513:35
20Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu43:41+22:0314:00
21Ludvig CarlbomUlricehamns OK53:14+31:3617:03
Alfred PetterssonFalköpings AIK OKej godkänd
Gustav SvärdhagenLidköpings VSKej start

H14 Kort

2 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Teodor LundborgHjobygdens OK28:1011:38
2Olof KnutssonOK Kullingshof31:35+3:2513:03
3Christoffer WallMariestads FK32:08+3:5813:16
4Markus SandinUlricehamns OK36:47+8:3715:11
5Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu37:42+9:3215:34
6Philip EkbergTrollhättans SOK39:42+11:3216:24

D12

2 420 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK17:287:13
2Moa SkoogIF Hagen18:18+0:507:33
3Ebba ThernOK Skogshjortarna19:37+2:098:06
4Hanna AlsiöFalköpings AIK OK19:52+2:248:12
5Erika ÅkessonMarkbygdens OK19:53+2:258:12
6Alva SvärdhagenLidköpings VSK22:18+4:509:12
7Tova JanssonVänersborgs SK23:27+5:599:41
8Sofia ElverlindOK Tranan24:11+6:439:59
9Elin AxelssonMullsjö SOK24:25+6:5710:05
10Julia WesthMullsjö SOK25:12+7:4410:24
11Elsa SonessonFalköpings AIK OK27:00+9:3211:09
12Amanda JohanssonUlricehamns OK28:26+10:5811:44
13Ida PeterssonUlricehamns OK28:54+11:2611:56
14Agnes KamforsOK Kullingshof29:42+12:1412:16
15Maja NordinUlricehamns OK35:44+18:1614:45
16Anna BackmanLidköpings VSK37:09+19:4115:21
17Ellen ArneborgUlricehamns OK39:01+21:3316:07
Vera PetterssonFalköpings AIK OKej godkänd
Ebba EdensvärdVänersborgs SKej start

H12

2 420 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BjörkTrollhättans SOK13:585:46
2Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan14:04+0:065:48
3Lukas LarssonOK Skogshjortarna14:11+0:135:51
4Anton CarlssonIF Hagen15:41+1:436:28
5Olle MelénTrollhättans SOK18:30+4:327:38
6Simon VeltmanOK Skogshjortarna19:14+5:167:56
7Johan HedmanIF Hagen19:42+5:448:08
8Oskar DahlinIK Gandvik23:42+9:449:47
9David AlménVänersborgs SK24:00+10:029:55
10Joel HolmbergUlricehamns OK24:17+10:1910:02
11Hugo BremerMariestads FK25:01+11:0310:20
12Lucas EfraimssonUlricehamns OK25:57+11:5910:43
13Edvin SundströmHestra IF26:16+12:1810:51
14Ludvig KarlssonTrollhättans SOK27:37+13:3911:24
15Anton LundOK Skogshjortarna29:33+15:3512:12
16Isak AngerdOK Tranan34:42+20:4414:20
17Liam JohanssonIF Hagen40:44+26:4616:49
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd
Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd
Hjalmar KällIK Gandvikej godkänd
Jacob JohanssonLidköpings VSKej start
Lucas LjungdahlOK Skogshjortarnaej start

D12 Kort

2 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia EkbergTrollhättans SOK28:1313:33
2Elin SandinUlricehamns OK28:30+0:1713:42

D10

2 080 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara OhlinOK Tranan15:337:28
2Alva BjörkTrollhättans SOK15:36+0:037:30
3Irma WesthMullsjö SOK16:45+1:128:03
4Elsa KällIK Gandvik17:00+1:278:10
5Agnes IvarssonOK Skogshjortarna17:21+1:488:20
6Nora KällIK Gandvik17:58+2:258:38
7Lisa ÖstenssonOK Tranan18:04+2:318:41
8Elin SvärdhagenLidköpings VSK18:52+3:199:04
9Stina ThernOK Skogshjortarna19:14+3:419:14
10Linn EnbomVänersborgs SK19:29+3:569:22
11Maja NymanVänersborgs SK20:38+5:059:55
12Hanna WidegrenIK Gandvik20:49+5:1610:00
13Emilia ElverlindOK Tranan20:55+5:2210:03
14Elsa SödervallIK Gandvik21:46+6:1310:27
15Ebba BackmanLidköpings VSK22:35+7:0210:51
16Ida HederIK Gandvik28:48+13:1513:50
17Alva KarlssonMariestads FK29:18+13:4514:05
Alma AnderIstrums SKej godkänd
Tindra MolinFalköpings AIK OKej start

H10

2 080 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SundströmHestra IF12:456:07
2Simon WesthMullsjö SOK12:48+0:036:09
3Liam HogedalVänersborgs SK13:55+1:106:41
4Erik EkbergTrollhättans SOK15:38+2:537:30
5Edvin OckbornTrollhättans SOK16:21+3:367:51
6Isac BrovallGällstadbygdens SOK16:28+3:437:55
7Oscar NystrandOK Klyftamo16:30+3:457:55
8Tim AnderssonOK Tranan19:15+6:309:15
9Otto LarssonOK Tranan20:04+7:199:38
10oscar hallqvistVänersborgs SK20:51+8:0610:01
11Johan AnderssonIK Gandvik21:35+8:5010:22
12Arvid KnutssonOK Kullingshof23:27+10:4211:16
13Erik KindlundOK Tranan24:17+11:3211:40
14Noel BengtssonOK Skogshjortarna24:24+11:3911:43
15Erik ArneborgUlricehamns OK25:02+12:1712:02
16Nils MelénTrollhättans SOK26:35+13:5012:46
17Eskil LeonTrollhättans SOK35:40+22:5517:08

D35

3 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie SvalinVänersborgs SK30:538:44
2Susanne BiörsOK Tranan31:12+0:198:50
3Therése IvarssonOK Skogshjortarna35:05+4:129:56
4Maria SahlénIF Hagen35:52+4:5910:09
5Katarina EnbomVänersborgs SK42:28+11:3512:01
6Therese AnderssonUlricehamns OK1:15:10+44:1721:17

H35

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny RantzowHestra IF32:377:24
2Mikael TrofastJönköpings OK35:31+2:548:04
3Niklas FallgrenGudhems IF44:18+11:4110:04
Robert EnbomVänersborgs SKej godkänd
Magnus WåkeråsRydboholms SKej start
Mikael NordIK Ymerej start
Marcus KvarndalUlricehamns OKej start

D40

3 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna SundströmHestra IF26:267:31
2Annika JohanssonOK Tranan29:07+2:418:17
3Ulrika KindlundOK Tranan29:13+2:478:19
4Maria HederIK Gandvik43:52+17:2612:29
5Sofia ÖstenssonOK Tranan44:22+17:5612:38
6Annica BerglundUlricehamns OK50:08+23:4214:16
7Fredrika ErikssonRyda SK54:51+28:2515:37
8Maria SkoogIF Hagen55:55+29:2915:55
9Ann-Sophie OhlinOK Tranan56:10+29:4416:00
10Kajsa NordinUlricehamns OK57:46+31:2016:27
11Helena HjertbergIK Ymer1:07:48+41:2219:18
Elin KällIK Gandvikej start

H40

3 960 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel OlssonDalsjöfors GoIF26:236:39
2Fredrik SundströmHestra IF27:25+1:026:55
3Anders BjörkTrollhättans SOK28:37+2:147:13
4Mats KindlundOK Tranan28:39+2:167:14
5Calle AnderssonOK Skogsstjärnan28:48+2:257:16
6Thomas AnderssonOK Tranan29:09+2:467:21
7Magnus SundmarkIK Gandvik31:45+5:228:01
8Per HolmbergUlricehamns OK32:12+5:498:07
9Erik TholénOK Skogshjortarna33:46+7:238:31
10Magnus DahlinIK Gandvik34:09+7:468:37
11David OlssonOK Skogsstjärnan36:16+9:539:09
12Johan LindeblomIK Omega41:13+14:5010:24
13Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK42:21+15:5810:41
14Max LarssonOK Tranan42:58+16:3510:51
15Anders FranzénLidköpings VSK43:30+17:0710:59
16Stefan AnderssonIstrums SK44:49+18:2611:19
17Niklas SahlénIF Hagen47:50+21:2712:04
18Håkan SonessonFalköpings AIK OK49:09+22:4612:24
19Carl-Erik FogelstrandRyda SK50:43+24:2012:48
20Robert SkoogIF Hagen58:52+32:2914:51
21Johan KällIK Gandvik1:14:53+48:3018:54
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLej godkänd
Stefan ClaessonUlricehamns OKej godkänd

D45

3 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK22:457:35
2Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK24:14+1:298:04
3Marina AxelssonMarkbygdens OK27:10+4:259:03
4Therése AnderssonRyda SK29:37+6:529:52
5Maria BogrenIF Hagen30:53+8:0810:17
6Anna StombergIF Hagen31:50+9:0510:36
7Agneta BerlinTrollhättans SOK32:05+9:2010:41
8Kristina NilssonOK Tranan32:31+9:4610:50
9Suzy LarssonOK Skogshjortarna33:04+10:1911:01
10Carina IvarssonOK Kullingshof33:22+10:3711:07
11Karin AnderssonIF Hagen34:08+11:2311:22
12Monica WalleniusOK Skogsstjärnan35:02+12:1711:40
13Annica TholénOK Skogshjortarna35:25+12:4011:48
14Anna-Karin RybergOK Klyftamo38:40+15:5512:53
15Kristina PatrikssonOK Klyftamo39:27+16:4213:09
16Karin TorstenssonFalköpings AIK OK40:18+17:3313:26
17Helena SödervallIK Gandvik42:36+19:5114:12
18Ewa HolmbergIF Hagen43:34+20:4914:31
19Helena AnderssonMarkbygdens OK55:42+32:5718:34

H45

3 970 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan23:395:57
2Björn AnderssonBredaryds SOK25:10+1:316:20
3Anders IngemarssonHestra IF26:15+2:366:36
4Björn KristianssonTrollhättans SOK26:46+3:076:44
5Jan HildingHestra IF28:40+5:017:13
6Kenneth JohanssonOK Tranan28:44+5:057:14
7Magnus SödervallIK Gandvik29:05+5:267:19
8Bo HallbergFalköpings AIK OK30:03+6:247:34
9Lars BjörkingOK Skogshjortarna30:25+6:467:39
10Patrik SvantessonTrollhättans SOK30:50+7:117:45
11Magnus HomannOK Orinto31:58+8:198:03
12Mikael BergstedtMarkbygdens OK32:06+8:278:05
13Kalle WraneSävedalens AIK32:15+8:368:07
14Jonas NiklassonFalköpings AIK OK32:46+9:078:15
15Mikael PalgrimVänersborgs SK33:53+10:148:32
16Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu35:48+12:099:01
17Åke WijkmarkIF Hagen37:15+13:369:22
18Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna37:21+13:429:24
19Fredrik PlumppuBredareds IF37:56+14:179:33
20Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK38:08+14:299:36
21Mats HedmanIF Hagen38:28+14:499:41
22Jonas MelénTrollhättans SOK40:21+16:4210:09
23Håkan JanssonVänersborgs SK44:37+20:5811:14
24Dennis RoosSOK Träff46:43+23:0411:46
25Svante BerglundUlricehamns OK48:44+25:0512:16
26Tore WidegrenIK Gandvik49:41+26:0212:30
27Per CarlssonIF Hagen56:28+32:4914:13

D50

3 140 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SkogsbergMariestads FK29:049:15
2Marita KarlssonOK Skogsstjärnan30:33+1:299:43
3Britta SahlinVänersborgs SK32:29+3:2510:20
4Maria WidmarkIF Hagen34:45+5:4111:04
5Eva PedersenOK Skogshjortarna36:18+7:1411:33
6Kristin HanssonMarkbygdens OK36:33+7:2911:38
6Gunnel SvenssonOK Tranan36:33+7:2911:38
8Eva HägnanderLidköpings VSK38:16+9:1212:11
9Åsa AlsiöFalköpings AIK OK39:10+10:0612:28
10Maria TryggöTrollhättans SOK43:24+14:2013:49
11Annette Falck LarssonVänersborgs SK44:33+15:2914:11
12Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK48:00+18:5615:17
13Margareta MandingerTrollhättans SOK52:52+23:4816:50
14Lena MarkendahlOK Klyftamo56:48+27:4418:05
15Jenny HomannOK Orinto57:32+28:2818:19
16Monica LaageFalköpings AIK OK57:48+28:4418:24
17Ammi AnderssonMariestads FK59:58+30:5419:05
Helena HammarTidaholm SOK Sisuej start
Susanne OlssonGudhems IFej start

H50

3 660 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter Lillen NilssonOK Tranan26:047:07
2Lars HolmbergIF Hagen26:34+0:307:15
3Bertil ÅkessonMarkbygdens OK27:08+1:047:24
4Stefan AronengHestra IF27:55+1:517:37
5Bengt NorrmanTrollhättans SOK27:58+1:547:38
6Andres LaasOK Skogshjortarna28:07+2:037:40
7Lars HelgessonHestra IF29:53+3:498:09
8Magnus BlennowFalköpings AIK OK29:54+3:508:10
8Lasse Karlsson-LodIstrums SK29:54+3:508:10
10Magnus JoelssonSOK 6830:09+4:058:14
11Kent KlassonHestra IF30:28+4:248:19
12Jörgen HallénTrollhättans SOK30:41+4:378:23
13Joachim FribergIstrums SK31:23+5:198:34
14Ulf NyströmTrollhättans SOK32:00+5:568:44
15Martin MandingerTrollhättans SOK34:35+8:319:26
16Peter StrömdahlOK Skogsvargarna35:04+9:009:34
17Tommy BäckOK Kullingshof35:34+9:309:43
18Roger GunnarssonFalköpings AIK OK36:35+10:319:59
19Jonas KarlssonMarkbygdens OK37:26+11:2210:13
20Stefan SpetzUlricehamns OK37:49+11:4510:19
21Ingvar IvarssonOK Kullingshof37:57+11:5310:22
22Tomas AnderssonVänersborgs SK38:39+12:3510:33
23Kjell EinarssonOK Skogshjortarna40:41+14:3711:06
24Hans LindgrenOK Skogshjortarna42:17+16:1311:33
25Stefan LinderothIF Hagen43:36+17:3211:54
26Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK45:21+19:1712:23
27Magnus PedersenOK Skogshjortarna46:26+20:2212:41
28Hans VokseppOK Skogshjortarna49:53+23:4913:37
29Bo WesterbergTrollhättans SOK52:35+26:3114:22
30Stefan KarlssonFalköpings AIK OK55:05+29:0115:03
31Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:00:36+34:3216:33
Klaes AxelssonMullsjö SOKej godkänd
Henrik KarlssonOK Skogsstjärnanej godkänd

D55

2 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva Rabe MagnussonIF Hagen29:5010:02
2Gunilla LarssonBredareds IF33:54+4:0411:24
3Jane JohanssonIstrums SK34:11+4:2111:30
4Birgitta AnderssonFrämmestads IK35:32+5:4211:57
5Kerstin AnderssonRyda SK36:12+6:2212:11
6Catharina KarlssonTrollhättans SOK49:03+19:1316:30
7Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna49:13+19:2316:34
8Ann Warma LaasOK Skogshjortarna50:14+20:2416:54
9Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:15:30+45:4025:25
Katarina SjöholmMullsjö SOKej start

H55

3 550 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK27:347:45
2Thomas HjertFalköpings AIK OK30:58+3:248:43
3Jan IvarssonOK Skogshjortarna31:08+3:348:46
4Tomas KarlssonOK Skogshjortarna31:42+4:088:55
5Anders JohanssonHestra IF32:20+4:469:06
6Ola LundhIF Hagen33:06+5:329:19
7Nils-Olof LarssonVänersborgs SK33:30+5:569:26
8Håkan SanderiLidköpings VSK35:28+7:549:59
9Arne SääfGudhems IF38:35+11:0110:52
10Stefan JohanssonTrollhättans SOK40:45+13:1111:28
11Christer MannfolkUlricehamns OK42:10+14:3611:52
12Per SalgårdLidköpings VSK43:20+15:4612:12
13Lars MelanderLidköpings VSK44:57+17:2312:39
14Lars ErikssonMarkbygdens OK47:16+19:4213:18
15Per GustafssonRyda SK48:13+20:3913:34
Michael KarlssonOK P4ej start

D60

2 820 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger WesterbergIF Hagen29:4210:31
2Monica AbrahamssonGudhems IF34:56+5:1412:23
3Monica MartinssonOK Tranan35:22+5:4012:32
4Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK35:43+6:0112:39
5Inger SvenssonLidköpings VSK36:54+7:1213:05
6Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu37:36+7:5413:20
7Inger JohanssonOK Klyftamo39:45+10:0314:05
8Gunilla HogedalVänersborgs SK40:19+10:3714:17
9Evamarie LundahlIF Hagen40:25+10:4314:19
10Marita LarssonMarkbygdens OK42:31+12:4915:04
11Anita EklöfIK Ymer42:47+13:0515:10
12Berit IvarssonOK Skogshjortarna45:41+15:5916:11
13Britt-Marie AnderssonOK Amne49:33+19:5117:34
14Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK50:01+20:1917:44
15Monica IvarssonOK Skogshjortarna50:02+20:2017:44

H60

3 570 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael BodénMarkbygdens OK31:558:56
2Johan KarlssonTrollhättans SOK32:05+0:108:59
3Per-Olof LarssonHestra IF33:14+1:199:18
4Magnus AnderssonUlricehamns OK33:15+1:209:18
5Uno MagnussonIF Hagen33:42+1:479:26
6Lars GrehnMullsjö SOK34:33+2:389:40
7Tommy WesterbergIF Hagen35:59+4:0410:04
8Anders ErikssonIF Hagen36:17+4:2210:09
9Bengt JohanssonOK Skogshjortarna36:19+4:2410:10
10Ingvar AnderssonOK Amne38:38+6:4310:49
11Lars EkbergTrollhättans SOK38:45+6:5010:51
12Kjell KaminskyIF Hagen38:50+6:5510:52
13Lennart SibeckFalköpings AIK OK38:51+6:5610:52
14Hans EkbergTrollhättans SOK39:11+7:1610:58
15Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK40:31+8:3611:20
16Kent IvarssonOK Skogshjortarna42:03+10:0811:46
17Conny SahlinVänersborgs SK43:34+11:3912:12
18Anders ThomassonUlricehamns OK44:27+12:3212:27
19Håkan LööfMariestads FK44:47+12:5212:32
20Gert IvarssonOK Skogshjortarna49:18+17:2313:48
21Håkan AnderssonMarkbygdens OK51:39+19:4414:28
22Börje GustavssonTrollhättans SOK55:55+24:0015:39
Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOKej godkänd
Björn PetterssonUlricehamns OKej godkänd
Thomas SjöholmMullsjö SOKej start

D65

2 580 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL38:1614:49
2Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK39:42+1:2615:23
3Anita AnderssonOK Skogshjortarna45:44+7:2817:43
4Eva HöijeOK Ravinen45:58+7:4217:48
5Ingrid TengelandIK Gandvik54:26+16:1021:05
6Barbro BörjessonOK Skogshjortarna55:43+17:2721:35
7Harriet AnderssonOK Skogshjortarna1:08:27+30:1126:31
8Kristina JohanssonVänersborgs SK1:15:16+37:0029:10
Enid IngemarssonHestra IFej godkänd
Kristina JohanssonMullsjö SOKej godkänd
Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnanej start
Britt-Marie LarssonSOK 68ej start

H65

3 320 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto27:568:24
2Hans-Gösta BernhardMariestads FK30:50+2:549:17
3Torgny PetterssonMarkbygdens OK31:37+3:419:31
4Lars HogedalVänersborgs SK32:09+4:139:41
5Hans-Åke Erik ArnessonBottnaryds IF32:23+4:279:45
6Sten OlssonOK Klyftamo32:39+4:439:50
7Karl Evert SvenssonIF Hagen33:35+5:3910:06
8Per IvarssonTrollhättans SOK33:46+5:5010:10
9Ingvar BergmanOK Tranan33:56+6:0010:13
10Kjell MartinssonOK Tranan35:27+7:3110:40
11Henry DjurbäckMarkbygdens OK36:11+8:1510:53
12Christer OttossonOK P437:10+9:1411:11
13Rune LarssonOK Skogshjortarna38:12+10:1611:30
14Ted LiivrandOK Skogshjortarna40:07+12:1112:05
15Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan41:01+13:0512:21
16Bertil JohanssonOK Skogshjortarna43:15+15:1913:01
17Göran JohanssonIK Gandvik44:36+16:4013:26
18Torbjörn WikströmOK Orinto44:58+17:0213:32
19Sten Ove FlinkIK Albion45:12+17:1613:36
20Jonas LarssonOK Kullingshof45:29+17:3313:41
21Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL49:40+21:4414:57
Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OLej godkänd
Kjell AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Per FredrikssonOK Skogshjortarnaej start

D70

2 550 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel SvenssonIK Ymer33:4713:14
2Britt RangertIK Ymer35:21+1:3413:51
3Lena WaernTrollhättans SOK36:52+3:0514:27
4Ulla HöökOK Klyftamo36:58+3:1114:29
5Kerstin ErnvidUlricehamns OK37:32+3:4514:43
6Ingrid HermanssonIK Ymer38:28+4:4115:05
7Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK38:33+4:4615:07
8Eva IsakssonOK Skogshjortarna39:44+5:5715:34
9Birgitta KarlssonOK Orinto40:13+6:2615:46
10Bibbi AppelgrenMariestads FK40:41+6:5415:57
11Birgitta JohanssonOK Tranan41:52+8:0516:25
12Gunnel PalgrimVänersborgs SK45:12+11:2517:43
13Mariann KjellbergBredareds IF46:46+12:5918:20
14Birgitta StenströmVänersborgs SK48:55+15:0819:10
15Margit RybergOK Klyftamo52:32+18:4520:36
16Mona KarlssonOK Skogshjortarna53:12+19:2520:51
17Kristina AnderssonOK Skogshjortarna1:00:56+27:0923:53
Birgit KarlssonMariestads FKej godkänd
Berith IvehagFrämmestads IKej start

H70

3 080 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna34:1811:08
1Per-Arne JohanssonVänersborgs SK34:1811:08
3Dag LorénOK Frisene34:46+0:2811:17
4Göte JohanssonOK Tranan36:21+2:0311:48
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna36:52+2:3411:58
6Hans KarlssonOK Orinto37:25+3:0712:08
7Ingemar LindblomOK Orinto37:40+3:2212:13
7Bertil IngemarssonHestra IF37:40+3:2212:13
9Roland BomanUlricehamns OK37:41+3:2312:14
10Lars-Erik LarssonOK Amne37:49+3:3112:16
11Lennart HöijeOK Ravinen38:07+3:4912:22
12Lars TuvessonUlricehamns OK38:09+3:5112:23
13Lars-Erik NilssonMariestads FK38:38+4:2012:32
14Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo38:48+4:3012:35
15Kenneth IvehagFrämmestads IK39:17+4:5912:45
16Bengt NilssonHestra IF39:18+5:0012:45
17Bengtåke AnderssonOK Amne39:56+5:3812:57
18Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu40:34+6:1613:10
19Bengt-Åke SvenssonIK Ymer42:22+8:0413:45
20Per-Olof JohanssonOK Klyftamo43:37+9:1914:09
21Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna44:07+9:4914:19
22Bror PalgrimVänersborgs SK44:51+10:3314:33
23Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK44:53+10:3514:34
24Åke NordbergOK Klyftamo45:03+10:4514:37
25Göran RubendahlOK Skogshjortarna45:16+10:5814:41
26Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK45:49+11:3114:52
27Gunnar AnderssonIK Vista48:11+13:5315:38
28Lars LjungbergTrollhättans SOK52:33+18:1517:03
29Olle HermanssonIK Ymer1:02:54+28:3620:25
30Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna1:14:30+40:1224:11
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej godkänd
Jan ElfsbergFalköpings AIK OKej godkänd
Kjell JohanssonDalsjöfors GoIFej godkänd
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKej start

D75

2 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgit Smedberg NilssonHestra IF35:2616:01
2Brita SärdquistIK Ymer39:44+4:1817:58
3Anne-Catrine PerssonMariestads FK45:16+9:5020:28
4Margareta HolmbergIF Hagen50:53+15:2723:01
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Vivi-Anne BylundRydboholms SKej start

H75

2 920 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna30:3610:28
2Åke GatelidOK Skogshjortarna38:15+7:3913:05
3Ivan ErnvidUlricehamns OK39:13+8:3713:25
4Ingemar HolmbergIF Hagen42:11+11:3514:26
5Sten HjelmOK Tranan45:53+15:1715:42
6Folke DahlénLidköpings VSK46:04+15:2815:46
7Harry SundbergOK Klyftamo46:46+16:1016:00
8Kurt RydinOK Tranan54:18+23:4218:35
9Gunnar BylundRydboholms SK56:00+25:2419:10
10Stig BengtssonOK Amne58:24+27:4820:00
11Rolf LarssonDegerfors OK58:40+28:0420:05
12Kuno EkdahlOK P41:03:33+32:5721:45
13Harry BrandkvistTidaholm SOK Sisu1:17:56+47:2026:41
Gunnar WaernTrollhättans SOKej godkänd

D80

2 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlIF Hagen52:2624:30
2Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan1:07:15+14:4931:25
3Ruth NyströmOK Amne1:15:38+23:1235:20

H80

2 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil JohanssonMarkbygdens OK36:2814:45
2Kjell PerssonMariestads FK37:22+0:5415:07
3Erland OlssonDalsjöfors GoIF41:25+4:5716:46
4Anders NilssonRyda SK49:58+13:3020:13
5Sten JohanssonOK Kullingshof50:11+13:4320:19
6Karl-Eric WannbergIK Omega52:46+16:1821:21
Stig SahlIF Hagenej godkänd

H85

2 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karleric FranssonTrollhättans SOK39:5716:10
2Torsten BjörkerothOK P441:56+1:5916:58
3Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL53:50+13:5321:47
Lars-Gunnar EnströmOK Trananej godkänd

Inskolning

1 230 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elias AdolfssonOK Skogsstjärnanfullföljt
Linus AdolfssonOK Skogsstjärnanfullföljt
Signe AdolfssonOK Skogsstjärnanfullföljt
Elsa FallgrenGudhems IFfullföljt
Ida IvarssonOK Skogshjortarnafullföljt
Sofia NystrandOK Klyftamofullföljt
Nils TholénOK Skogshjortarnafullföljt
Olof TholénOK Skogshjortarnafullföljt
Alma TrofastJönköpings OKfullföljt
Olle UnossonKlubblösfullföljt
Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLfullföljt

U1

2 130 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo TofténSOK Träff16:237:41
2Vilmer UnossonKlubblös16:28+0:057:43
3Gabriel HogedalVänersborgs SK17:33+1:108:14
4Olle NordinUlricehamns OK17:50+1:278:22
5Hilma TrofastJönköpings OK18:25+2:028:38
6Anton KarlssonUlricehamns OK18:38+2:158:44
7Tindra AnderssonTidaholm SOK Sisu19:12+2:499:00
8Gustav KarlssonUlricehamns OK19:42+3:199:14
9Melker SundströmHestra IF19:57+3:349:21
10Jacob HolmbergUlricehamns OK20:13+3:509:29
11Alva JohanssonUlricehamns OK20:27+4:049:36
12Noel AnderssonOK Tranan20:49+4:269:46
13Albin WraneHestra IF20:54+4:319:48
14Evald SandinUlricehamns OK21:06+4:439:54
15Felicia WraneHestra IF21:42+5:1910:11
16Albin EfraimssonUlricehamns OK23:30+7:0711:01
17Hampus SahlénIF Hagen24:51+8:2811:40
18Moa BengtssonOK Skogshjortarna25:26+9:0311:56
19Johannes AnderssonVänersborgs SK25:41+9:1812:03
20Tea BremerMariestads FK26:00+9:3712:12
21Elsa BremerMariestads FK26:41+10:1812:31
22Isak IngemarssonHestra IF28:12+11:4913:14
Ida TofténSOK Träffej godkänd

U2

2 370 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes JohanssonIF Hagen25:4410:51
2Andrea EnbomVänersborgs SK27:38+1:5411:39
3Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK29:48+4:0412:34
4Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna29:49+4:0512:34
5Oskar HjertbergHestra IF30:27+4:4312:50
6Lova TidquistFalköpings AIK OK33:02+7:1813:56
7Melvin LundOK Skogshjortarna33:04+7:2013:57
8Ida AnderssonVänersborgs SK36:01+10:1715:11

Öppen motion 1

2 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Renita PåsseIF Hagen28:4112:06
2kerstin svenssonTibro OK30:15+1:3412:45
3Birgitta HåkanssonIK Ymer35:57+7:1615:10
4Karin Andersson (Nyström)IF Hagen40:05+11:2416:54
5Pernilla JohanssonOK Kullingshof47:56+19:1520:13
6Andrea FasthHestra IF1:11:01+42:2029:57

Öppen motion 3

2 990 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David WesthMullsjö SOK28:529:39
2Annika SvärdhagenLidköpings VSK30:43+1:5110:16
3Torben GustavssonSOK Träff32:21+3:2910:49
4Joel IngemarssonHestra IF32:36+3:4410:54
5Annette Von HaugwitzSOK Träff33:28+4:3611:11
6Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan37:14+8:2212:27
7Annika HallénTrollhättans SOK37:51+8:5912:39
8Kristina NyströmTrollhättans SOK37:53+9:0112:40
9Roland KarlssonSOK Träff38:49+9:5712:58
10Sören RobertssonKlubblös41:40+12:4813:56
11Karin StattinSOK Träff45:01+16:0915:03
12Alf KjellbergBredareds IF50:25+21:3316:51
13Björn-Olof PetreIstrums SK50:38+21:4616:56
14Inger Alice EismarkOK Orinto59:06+30:1419:45
15Marita JohanssonMarkbygdens OK1:01:12+32:2020:28
16Kerstin LarssonOK Skogshjortarna1:03:06+34:1421:06
17Katarina GustavssonKlubblös1:24:50+55:5828:22
Henrik HallbergFalköpings AIK OKej godkänd
Anders EspåkerLidköpings VSKej godkänd
Håkan EggertIF Hagenej start

Öppen motion 5

3 300 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell JohanssonOK Kullingshof38:0511:32
2Peter FogelströmMariestads FK42:52+4:4712:59
3Annie KamforsOK Kullingshof47:05+9:0014:16
4Niklas KamforsOK Kullingshof47:52+9:4714:30
5Maria KarlssonOK Skogshjortarna48:15+10:1014:37
6Henrik UnossonKlubblös49:19+11:1414:56
7Thomas AsplundOK Skogsvargarna50:10+12:0515:12
8Kaj AbrahamssonFrämmestads IK50:31+12:2615:18
9Lars LöfholmLidköpings VSK52:05+14:0015:46
10Göran BanckIF Hagen52:48+14:4316:00
11Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna55:07+17:0216:42
12Terese SvantessonOK Klyftamo59:11+21:0617:56
13Anna AnderssonIK Gandvik1:00:27+22:2218:19
14Catarina KarlssonSOK Träff1:01:05+23:0018:30
15Jeanette BuuschLidköpings VSK1:02:22+24:1718:53
16Marie HermanssonOK Kullingshof1:02:54+24:4919:03
17Monika JakobssonTidaholm SOK Sisu1:03:16+25:1119:10
18Katarina BrovallGällstadbygdens SOK1:03:34+25:2919:15
19Lena RoosSOK Träff1:03:47+25:4219:19
20Göran EklöfIK Ymer1:06:20+28:1520:06
21Monika OlssonOK Skogsstjärnan1:08:10+30:0520:39
22Pär AnderssonTidaholm SOK Sisu1:11:09+33:0421:33
23Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:11:34+33:2921:41
24Emma LundgrenFalköpings AIK OK1:13:08+35:0322:09
25Lena Carlsson TellIF Hagen1:14:14+36:0922:29
26Anita Loven-AnderssonOK Skogshjortarna1:17:48+39:4323:34
27Susanne ArneborgUlricehamns OK1:20:46+42:4124:28
28Ante GustavssonSOK Träff1:21:41+43:3624:45
Bert-Olov LarssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Anneli AnderssonIK Gandvikej godkänd
Kristina MagnerfeltFalköpings AIK OKej godkänd
Staffan WelanderOK P4ej godkänd
Lars ArneborgUlricehamns OKej godkänd

Öppen motion 7

3 190 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin Wranesävedalens aik27:118:31
2Johan OckbornTrollhättans SOK28:13+1:028:50
3Vidar LöfvingTibro OK30:56+3:459:41
4Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu32:53+5:4210:18
5Bo KlamfeltTibro OK33:38+6:2710:32
6Malin FallgrenGudhems IF34:05+6:5410:41
7Magnus ElverlindOK Tranan34:55+7:4410:56
8Dan LundstedtMullsjö SOK37:47+10:3611:50
9Tommy RoosFalköpings AIK OK38:16+11:0511:59
10Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK38:22+11:1112:01
11Berit KlamfeltTibro OK40:46+13:3512:46
12Christine LundOK Skogshjortarna43:02+15:5113:29
13Michael PerssonIF Hagen43:08+15:5713:31
14Åsa EkbergLidköpings VSK44:02+16:5113:48
15Simon BrovallGällstadbygdens SOK44:27+17:1613:56
16Kjell JohanssonIF Hagen45:26+18:1514:14
17Patrik CarlbomUlricehamns OK45:39+18:2814:18
18Iréne BanckIF Hagen47:21+20:1014:50
19Anders LundOK Skogshjortarna48:39+21:2815:15
20Patrik GryttbornGällstadbygdens SOK49:07+21:5615:23
21Anders SvedinLidköpings VSK50:30+23:1915:49
22Ing-Marie AronengBredareds IF50:52+23:4115:56
23Stefan HåkanssonIK Ymer52:01+24:5016:18
24Johanna KarlssonUlricehamns OK52:05+24:5416:19
25Lars WassénVänersborgs SK52:28+25:1716:26
26Karl-Johan OhlinOK Tranan55:10+27:5917:17
27Hans HanssonMarkbygdens OK55:53+28:4217:31
28Hans EkbergLidköpings VSK56:31+29:2017:43
29Marika ElverlindOK Tranan56:55+29:4417:50
30Lars SvenssonTibro OK57:42+30:3118:05
31Lars BroströmDegerfors OK57:55+30:4418:09
32Hans AnderssonIK Gandvik58:07+30:5618:13
33Karl-Eric BackmanLidköpings VSK58:20+31:0918:17
34Johan LiderudLidköpings VSK59:04+31:5318:30
35Anette SundqvistOK Tranan1:00:29+33:1818:57
36Cecilia SibeckFalköpings AIK OK1:00:44+33:3319:02
37Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan1:08:07+40:5621:21
Ylva GefvertOK P4ej godkänd
Peter ÖstenssonOK Trananej godkänd
Frida MannfolkUlricehamns OKej godkänd
Stefan KnutssonOK Kullingshofej godkänd

Öppen motion 8

4 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max SuderbysVästerås SOK33:157:31
2Peder HallbergIK Ymer36:48+3:338:19
3Jonas LundgrenTibro OK40:52+7:379:14
4Magnus BertilssonOK Skogshjortarna47:15+14:0010:41
5Per SundqvistOK Tranan52:35+19:2011:53
6Karin HolmFalköpings AIK OK53:38+20:2312:08
7Thomas LjungqvistTibro OK59:38+26:2313:29
8Bernt HenrikssonGudhems IF1:03:03+29:4814:15
9Martin AnderssonOK Amne1:03:09+29:5414:17
10Anders NilssonGällstadbygdens SOK1:03:48+30:3314:26
11Per-Olof ClaéssonTenhults SOK1:04:34+31:1914:36
12Tommy KarlssonGudhems IF1:21:22+48:0718:24
13Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:25:10+51:5519:16
14Nina OlssonFalköpings AIK OK1:26:31+53:1619:34
15Johan AngerdOK Tranan1:33:50+1:00:3521:13

Öppen Trial

5 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne BerlinTrollhättans SOK40:567:37
2Magnus StrömUlricehamns OK45:34+4:388:29
3Jenny TofténSOK Träff47:06+6:108:46
4Sophie SvedjenäsOK Skogshjortarna1:17:25+36:2914:24
Kristina MelénTrollhättans SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser