Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Bohuslän-Dal

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Bohuslän-Dal
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: söndag 6 september 2015

D10

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Skärmen 137:51
1. Elsa Drottz23:223+5:2423:223
2. Filippa Glue14:29137:511-2
2Brattås CK 137:52
1. Malva Arvidsson17:592+0:0117:592
2. Molly Bergstrand19:532+5:2437:5220
2Uddevalla OK 137:52
1. Klara Håkansson17:58117:581
2. Emma Christiansson19:543+5:2537:522+1
4Åmåls OK 158:46
1. Lina Ahlstedt27:394+9:4127:394
1. Vilma Torpman27:394+9:4127:39
2. Klara Pettersson31:074+16:3858:4640

H10

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Skärmen 137:37
1. Vincent Segerå23:30123:301
2. Felicia Sandin14:07137:3710
Stigsökarna 1ej godkänd
1. Lukas Pettersson27:502+4:2027:502
1. Wilhelm Olsson27:502+4:2027:50
2. Eric Karlssonej startej godkänd

H12

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Eds SK 142:16
1. Melker Andersson21:50121:501
2. Alice Andersson20:26142:1610
2Stenungsunds OK 142:28
1. Willy Fjällborg21:532+0:0321:532
1. Johan Lund21:543+0:0421:54
2. Arvid Ekström20:352+0:0942:2820
3OK Gipen 11:05:41
1. Oscar Nyman43:054+21:1543:053
1. Max Nyman43:065+21:1643:06
2. Axel Brönnestam22:363+2:101:05:4130
4OK Skärmen 11:53:41
1. Emilia Sandin1:09:056+47:151:09:054
2. Isac Ahlbom44:364+24:101:53:4140
Åmåls OK 1ej start
1. Linus Nilssonej startej start
1. vacant ej startej start
2. David Hermanssonej startej start

D14

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Skärmen 11:10:10
1. Frida Johansson35:47135:471
1. Clara Johansson35:47135:47
2. Ebba Lind34:232+2:581:10:1010
2Brattås CK 11:12:50
1. Lovis Bergstrand41:255+5:3841:254
1. Vera Uhrberg41:266+5:3941:26
2. Ida Südhoff31:2511:12:502-2
3Stigsökarna 11:25:50
1. Matilda Wöhrer50:107+14:2350:105
2. Matilda Renlund35:403+4:151:25:503-2
4Stångenäs AIS 11:45:38
1. Linnea Andersson40:493+5:0240:492
2. Josefin Svensson1:04:494+33:241:45:384+2
5OK Skärmen 21:45:40
1. Agnes Gleisner40:514+5:0440:513
2. Klara Gleisner1:04:494+33:241:45:405+2

H14

1 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Eds SK 11:20:38
1. Samuel Eriksson34:01134:011
2. Henriette Larsen46:3711:20:3810

H16

1 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Stigsökarna 1ej godkänd
1. Isak Olsson38:47138:471
2. vacant ej startej godkänd

H17-20

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Gipen 11:36:33
1. Linus Olsson57:50157:501
2. Anton Berneving38:4311:36:3310
2Stenungsunds OK 12:38:51
1. Erik Lund1:49:432+51:531:49:432
2. Martin Lund49:082+10:252:38:5120

D21

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Eds SK 13:18:03
1. Maria Eriksson1:00:5211:00:521
2. Helena Eriksson59:3712:00:2910
3. Gunilla Ottersten1:17:342+18:443:18:0310
2Stenungsunds OK 13:56:39
1. Signe Steindahl1:24:422+23:501:24:422
2. Maria Lund1:33:072+33:302:57:4920
3. Hanna Karlsson58:5013:56:3920

H21

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stenungsunds OK 12:57:42
1. Torbjörn Almegius43:24143:241
2. Mats Karlsson1:22:062+21:142:05:3010
3. Jan Hansson52:1212:57:4210
2Stigsökarna 13:25:59
1. Fredrik Lilljeqvist1:03:512+20:271:03:512
2. Albin Lilljeqvist1:27:463+26:542:31:373+1
3. Jonas Lindell54:222+2:103:25:592-1
3Kvillebyns SK 14:13:03
1. Emil Karlsson1:10:123+26:481:10:123
2. Aron Hugoson1:00:5212:11:042-1
3. Mats Hugoson2:01:594+1:09:474:13:033+1
OK Skärmen 1ej godkänd
1. Linda Eriksson1:10:414+27:171:10:414
2. Bengt Zetterbergej godkändej godkänd
3. Mats Hallsten1:10:263+18:14ej godkänd

H105

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Brattås CK 1ej godkänd
1. Magnus Arvidsson45:20145:201
2. Odd Wallander50:5111:36:1110
3. Jenny Arvidssonej startej godkänd
Eds SK 1ej godkänd
1. Jim Mattsson1:21:532+36:331:21:532
2. Gert Andersson1:22:052+31:142:43:5820
3. Hans Larssonej startej godkänd

D130

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stigsökarna 13:38:39
1. Heli Marjomaa1:26:482+7:471:26:482
2. Anneli Gordon59:1112:25:591-1
3. Jenny Olsson1:12:4013:38:3910
2OK Skärmen 14:10:11
1. Kristina Lind1:19:0111:19:011
2. Monika Drottz1:35:472+36:362:54:482+1
3. Annelie Johansson1:15:232+2:434:10:1120

H130

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Brattås CK 12:31:31
1. Christina Südhoff58:132+20:0258:132
2. Jan Uhrberg49:022+4:401:47:1520
3. Thomas Bergstrand44:1612:31:311-1
2Stigsökarna 12:32:17
1. Anders Pettersson38:11138:111
2. Johan Liljeqvist44:2211:22:3310
3. Staffan Olsson1:09:442+25:282:32:172+1
Åmåls OK 1ej start
1. Tomas Hermanssonej startej start
2. Peter Petterssonej startej start
3. Jonas Ahlstedtej startej start

D155

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stenungsunds OK 13:27:37
1. Kerstin Haugen Lund1:21:0411:21:041
2. Britt Karlsson1:03:5612:25:0010
3. Christina Birath (vacant)1:02:3713:27:3710
2OK Gipen 16:01:37
1. Gunilla Berneving1:54:132+33:091:54:132
2. Bibbi Gustafsson2:11:352+1:07:394:05:4820
3. Eva Lingegård1:55:492+53:126:01:3720

H155

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Uddevalla IS 12:18:41
1. Pål Magnusson34:31134:311
2. Börje Pålsson48:113+3:391:22:4210
3. Jan-Erik Pålsson55:594+10:472:18:4110
2OK Skärmen 23:08:51
1. Josef Håkansson57:072+22:3657:072
2. Robert Wieslander1:03:136+18:412:00:203+1
3. Mikael Johansson1:08:315+23:193:08:512-1
3OK Gipen 13:12:57
1. Lars Elfving1:08:493+34:181:08:493
2. Sören Lind45:222+0:501:54:112-1
3. Christer Mononen1:18:466+33:343:12:573+1
4Eds SK 13:33:53
1. Ture Eriksson2:04:095+1:29:382:04:095
2. Carl-Göran Struts44:3212:48:414-1
3. Sten Gustafsson45:1213:33:5340
5OK Skärmen 13:35:37
1. Mårten Sundblad2:01:234+1:26:522:01:234
2. Lars Lindström48:234+3:512:49:465+1
3. Dan Widercrantz45:512+0:393:35:3750
OK Skärmen 3ej godkänd
1. Roland Mattssonej godkändej godkänd
2. Thomas Glue57:595+13:27ej godkänd
3. Mats Lindström53:133+8:01ej godkänd

H180

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stångenäs AIS 21:55:55
1. Conny Jidetoft40:24140:241
2. Oskar Johansson46:473+2:541:27:112+1
3. Tommy Johansson28:4411:55:551-1
2OK Gipen 12:02:11
1. Tomas Nilsson43:354+3:1143:354
2. Yngve Nilsson43:5311:27:283-1
3. Urban Larsson34:432+5:592:02:112-1
3Stångenäs AIS 12:02:12
1. Lennart Hermansson40:322+0:0840:322
2. Bengt-Olof Johansson46:262+2:331:26:581-1
3. Inge Josefsson35:143+6:302:02:123+2
4Eds SK 12:33:57
1. Janne Eriksson42:493+2:2542:493
2. Hans-Åke Sjunnesson58:545+15:011:41:434+1
3. Arvid Galborgen52:144+23:302:33:5740
5OK Gipen 23:31:37
1. Börje Sundberg1:05:445+25:201:05:445
2. Claes Olsson1:20:366+36:432:26:2050
3. Mårten Svensson1:05:175+36:333:31:3750
Stenungsunds OK 1ej godkänd
1. Arne Alexanderssonej godkändej godkänd
2. Arne Lund54:284+10:35ej godkänd
3. Bertil Hermanssonej startej godkänd

U-klass

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Uddevalla OK 437:57
1. Sebastian Korpi21:474+3:4321:474
2. Hjalmar Olsson16:10137:571-3
2Uddevalla OK 239:52
1. Tor Lindén18:04118:041
2. Rasmus Lindén21:483+5:3839:522+1
3Uddevalla OK 340:56
1. Alva Zakariasson19:432+1:3919:432
2. Hugo Zakariasson21:132+5:0340:563+1
4Uddevalla OK 147:49
1. Filip Håkansson22:015+3:5722:015
2. Elina Christiansson25:484+9:3847:494-1
5Stigsökarna 147:56
1. Noah Olsson20:253+2:2120:253
2. Alicia Pettersson27:316+11:2147:565+2
6OK Skärmen 158:48
1. Alma Drottz31:567+13:5231:567
2. Liv Lind26:525+10:4258:486-1
7OK Skärmen 259:26
1. Rebecca Eriksson27:486+9:4427:486
2. Nova Segerå31:3810+15:2859:267+1
8OK Skärmen 31:01:57
1. Patricia Eriksson32:538+14:4932:538
2. Jessica Eriksson29:047+12:541:01:5780
9Brattås CK 11:06:33
1. Anton Arvidsson35:369+17:3235:369
1. Svea Bergstrand38:0410+20:0038:04
2. Erik Südhoff30:578+14:471:06:3390
2. Lea Västrik30:589+14:481:06:349

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser