Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ostlöpet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ostlöpet
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: söndag 16 augusti 2015

D21

7 250 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin SkaarRyda SK1:01:078:25
2Malin HultqvistIK Ymer1:02:44+1:378:39
3Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK1:03:44+2:378:47
4Maria SahlénIF Hagen1:03:57+2:508:49
5Emelie SvalinVänersborgs SK1:05:42+4:359:03
6Elin ClassonOK Orinto1:06:12+5:059:07
7Sofia SjögrenOK Kullingshof1:10:06+8:599:40
8Maria R ThelinJönköpings OK1:11:32+10:259:52
9Alicia Cobo CaballeroIstrums SK1:18:02+16:5510:45
10Veronica SjödinOK Klyftamo1:22:51+21:4411:25
Maria KlamfeltSävedalens AIKej start
Jennie BerglundSävedalens AIKej start

H21

11 130 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:09:406:15
2Björn CederbergOK Pan-Kristianstad1:10:35+0:556:20
3Simon AnderssonOK Kullingshof1:13:06+3:266:34
4Peter ArnessonMalungs OK Skogsmårdarna1:13:49+4:096:37
5Jesper SjögrenOK Kullingshof1:14:03+4:236:39
6Martin LarssonHestra IF1:16:41+7:016:53
7Mattias NilssonVänersborgs SK1:19:45+10:057:09
8Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:21:08+11:287:17
9Marcus KvarndalUlricehamns OK1:24:23+14:437:34
10Mathias JanssonHagaby GOIF1:25:50+16:107:42
11Joakim AxelssonTrollhättans SOK1:36:25+26:458:39
12Thomas LjungOK Kullingshof1:37:46+28:068:47
13Oscar TörnrothHjobygdens OK1:43:34+33:549:18
Anders IngemarssonHestra IFej start
Simon LarssonSävedalens AIKej start
Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstadej start
Fredrik RosénJönköpings OKej start

H21 Kort

8 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PalmérUlricehamns OK1:10:028:33
2Pontus JohanssonOK Kullingshof1:11:50+1:488:46
3Andreas ClaessonOK Kullingshof1:22:05+12:0310:01
4Kristian AndersonGöteborgs SK1:47:23+37:2113:06

D20

5 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn ErikssonRyda SK1:12:5713:04
2Sofia HelmertzFrölunda OL1:42:31+29:3418:22

D18

5 340 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara KindlundOK Tranan42:177:55
2Hanna LindströmOK Tranan42:47+0:308:00
3Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna45:05+2:488:26
4Line CederbergVänersborgs SK46:46+4:298:45
5Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK47:12+4:558:50
6Lisa JohanssonOK Tranan48:56+6:399:09
7Agnes BerglundUlricehamns OK54:29+12:1210:12
8Anna KristianssonTrollhättans SOK55:47+13:3010:26
9Malin JanssonHjobygdens OK1:02:45+20:2811:45
10Emma RenbergSävedalens AIK1:06:35+24:1812:28
11Wilma JanssonVänersborgs SK1:06:54+24:3712:31
Sara HägnanderLidköpings VSKutgått
Alice AxelssonIK Hakarpspojkarnaej start

D17-20 Kort

4 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK1:23:3218:19

D16

4 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia MarkendahlOK Klyftamo51:5211:22
2Ida ErikssonOK Landehof1:08:40+16:4815:03

H16

5 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas JohanssonOK Tranan55:339:57

H16 Kort

4 160 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Joel AnderssonMariestads FKej start

D14

4 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma SvenssonOK Klyftamo56:0613:29
2Sofia JanssonHjobygdens OK58:18+2:1214:00

H14

4 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per HedmanIF Hagen42:239:18
2Erik IngemarssonHestra IF44:27+2:049:46
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna44:32+2:099:47
4Lukas GustafssonIK Ymer50:20+7:5711:03
5Axel NalbinMullsjö SOK54:02+11:3911:52
6Axel BerglundUlricehamns OK56:11+13:4812:20
7Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu58:57+16:3412:57
8Olle ElfströmOK Orinto1:00:50+18:2713:22
9Joel IngemarssonHestra IF1:41:41+59:1822:20
Oskar DahlinIK Gandvikutgått

D14 Kort

3 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elna OlssonUlricehamns OK38:0711:37

H14 Kort

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus RagnarssonMarkbygdens OK57:3818:00
Christoffer WallMariestads FKej godkänd

D12

3 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin AxelssonMullsjö SOK39:3212:03
2Tova JanssonVänersborgs SK44:19+4:4713:30
3Ellinor LihvOK Gränsen47:51+8:1914:35

H12

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan21:406:46
2Gustav LidmanTibro OK31:21+9:419:47
3Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna35:25+13:4511:04
4Olle AnderssonOK Skogsstjärnan35:55+14:1511:13
5Hugo BremerMariestads FK40:30+18:5012:39
6Hugo NylundOK Linné44:29+22:4913:54
7Anton LundOK Skogshjortarna1:29:34+1:07:5427:59

D12 Kort

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BackmanLidköpings VSK35:2412:38
2Josephine LinderothIF Hagen45:47+10:2316:21
3Alma Hoffstedt SandelinIF Hagen48:43+13:1917:23

D10

2 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK26:119:21
2Lisa ErikssonOK Landehof30:51+4:4011:01
3Alma AnderIstrums SK44:18+18:0715:49
4Stina NalbinMullsjö SOK47:13+21:0216:51
5Moa VemdalMullsjö SOK53:15+27:0419:01
6Vera Hoffstedt SandelinIF Hagen57:42+31:3120:36

H10

2 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon WesthMullsjö SOK19:327:04
2Liam HogedalVänersborgs SK21:08+1:367:39
3Julius WiklundFalköpings AIK OK22:34+3:028:10
4Axel AnderssonOK Skogsstjärnan28:02+8:3010:09
5Kasper VemdalMullsjö SOK46:23+26:5116:48

H35

8 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrick EricsonMullsjö SOK1:39:4112:10
Anders JönssonIK Ymerej start
Klas DalbergGöteborg-Majorna OKej start
Anders PåhlmanIstrums SKej start

D40

5 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Angelica BrandqvistTibro OK44:438:22
2Anna BogrenHagaby GOIF45:02+0:198:25
3Annika JohanssonOK Tranan47:28+2:458:53
4Jenny JohanssonIK Ymer58:53+14:1011:01
5Annica BerglundUlricehamns OK1:12:46+28:0313:37
6Christine LundOK Skogshjortarna1:12:53+28:1013:38
7Fredrika ErikssonRyda SK1:13:57+29:1413:50
8Matilda HoffstedtIF Hagen1:23:40+38:5715:40

H40

7 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonDalsjöfors GoIF59:557:35
2Magnus DahlinIK Gandvik1:01:25+1:307:46
3Tomas AnderssonOK Skogsstjärnan1:01:26+1:317:46
4Christian ErikssonLinköpings OK1:03:54+3:598:05
5Stefan AnderssonIstrums SK1:31:09+31:1411:32

D45

4 720 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof42:268:59
2Maria BogrenIF Hagen43:03+0:379:07
3Sara LorénOK Landehof46:04+3:389:45
4Karin AnderssonIF Hagen46:53+4:279:55
5Åse FuxborgSjövalla FK53:47+11:2111:23
6Gitte KristianssonTrollhättans SOK54:58+12:3211:38
7Anna-Karin RybergOK Klyftamo56:16+13:5011:55
8Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK56:44+14:1812:01
9Ewa HolmbergIF Hagen1:04:53+22:2713:44
10Carina WallgrenIstrums SK1:18:25+35:5916:36
11Lucy LouTibro OK1:34:04+51:3819:55
Ing-Marie AronengBredareds IFej start
Lena HögrellJönköpings OKej start
Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start

H45

6 790 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn AnderssonBredaryds SOK42:476:18
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna45:06+2:196:38
3Björn KristianssonTrollhättans SOK45:30+2:436:42
4Mats HedmanIF Hagen49:59+7:127:21
5Mikael PalgrimVänersborgs SK50:00+7:137:21
6Klas FriborgJönköpings OK53:59+11:127:57
7Mattias HedfjärdGudhems IF54:01+11:147:57
8Martin JohanssonOK Orinto59:18+16:318:44
9Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:00:19+17:328:52
10Fredrik PlumppuBredareds IF1:04:13+21:269:27
11Tobias Den BraverOK Gränsen1:05:18+22:319:37
12Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu1:05:38+22:519:39
13Thomas LjungqvistTibro OK1:09:04+26:1710:10
14Håkan JanssonVänersborgs SK1:10:10+27:2310:20
15Svante BerglundUlricehamns OK1:11:59+29:1210:36

D50

4 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK40:388:38
2Anette BernhedSävedalens AIK42:55+2:179:07
3Maria SkogsbergMariestads FK44:35+3:579:29
4Eva HägnanderLidköpings VSK48:25+7:4710:18
5Gunnel SvenssonOK Tranan50:16+9:3810:41
6Marianne HanssonBredareds IF50:34+9:5610:45
7Sari HåkanssonOK Gränsen50:36+9:5810:45
8Lotta StigsdotterIF Hagen52:13+11:3511:06
9Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu55:15+14:3711:45
10Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:03:07+22:2913:25
11Kerstin LarssonIF Hagen1:08:01+27:2314:28
12Helena HammarTidaholm SOK Sisu1:11:18+30:4015:10
13Lena MarkendahlOK Klyftamo1:15:25+34:4716:02
Karin HelmertzFrölunda OLej godkänd
Ann NyströmIF Hagenej start
Helena JohanssonOK Gisleej start

H50

6 120 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt NorrmanTrollhättans SOK43:207:04
2Mats KristianssonTrollhättans SOK46:13+2:537:33
3Lars HolmbergIF Hagen46:58+3:387:40
4Stefan AronengHestra IF47:45+4:257:48
5Joachim FribergIstrums SK47:47+4:277:48
6Andres LaasOK Skogshjortarna49:43+6:238:07
7Jan NylundMariestads FK53:56+10:368:48
8Magnus JoelssonSOK 6854:06+10:468:50
9Jens LindströmTibro OK54:52+11:328:57
10Klaes AxelssonMullsjö SOK57:28+14:089:23
11Claes EkbergLidköpings VSK57:39+14:199:25
12Bo WesterbergTrollhättans SOK1:09:12+25:5211:18
13Jan LindströmIK Wilske1:10:07+26:4711:27
14Peter RavnellGudhems IF1:10:40+27:2011:32
15Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:10:47+27:2711:33
16Stig GustafssonIK Ymer1:11:06+27:4611:37
17Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:15:58+32:3812:24
18Tony GustavsenIstrums SK1:17:21+34:0112:38
19Hans VokseppOK Skogshjortarna1:21:53+38:3313:22
Pär ClaessonSävedalens AIKej start

D55

4 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK40:089:13
2Eva Rabe MagnussonIF Hagen42:18+2:109:43
3Elisabeth FredrikssonGudhems IF47:36+7:2810:56
4Ann-Marie AnderssonTenhults SOK50:31+10:2311:36
5Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK50:47+10:3911:40
6Ann Warma LaasOK Skogshjortarna51:18+11:1011:47
7Monika NilssonOK Alehof1:00:11+20:0313:50
8Gunilla AxelssonSävedalens AIK1:03:14+23:0614:32
9Katarina SjöholmMullsjö SOK1:04:11+24:0314:45
10Gunilla LarssonBredareds IF1:07:46+27:3815:34
11Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:31:02+50:5420:55
Jane JohanssonIstrums SKej start

H55

5 580 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan IvarssonOK Skogshjortarna47:118:27
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK47:22+0:118:29
3Anders AxelssonTrollhättans SOK49:35+2:248:53
4Mikael JohanssonOK Gisle49:59+2:488:57
5Jonas LundgrenTibro OK50:18+3:079:00
6Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK51:37+4:269:15
7Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK56:45+9:3410:10
8Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK57:03+9:5210:13
9Anders JohanssonHestra IF1:02:58+15:4711:17
10Owe TörnrothHjobygdens OK1:05:25+18:1411:43
11Arne SääfGudhems IF1:17:12+30:0113:50
12Håkan HåkanssonOK Gränsen1:21:36+34:2514:37
Michael KarlssonOK P4ej start

D60

3 710 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen33:399:04
2Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK38:37+4:5810:24
3Anita EklöfIK Ymer39:23+5:4410:36
4Berit KlamfeltTibro OK40:26+6:4710:53
5Monica MartinssonOK Tranan42:06+8:2711:20
6Kristina LarssonOK Klyftamo43:01+9:2211:35
7Monica AbrahamssonGudhems IF43:18+9:3911:40
8Gunilla HogedalVänersborgs SK45:27+11:4812:15
9Siv LarssonVäxjö AIS55:04+21:2514:50
10Monica IvarssonOK Skogshjortarna57:43+24:0415:33
11Gisela LöfvingTibro OK58:01+24:2215:38
12Marita LarssonMarkbygdens OK1:15:15+41:3620:16

H60

5 420 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK47:388:47
2Thomas SjöholmMullsjö SOK49:05+1:279:03
3Per-Olof LarssonHestra IF49:34+1:569:08
4Lennart HålsjöOK Skogshjortarna49:46+2:089:10
5Uno MagnussonIF Hagen51:08+3:309:26
6Tommy WesterbergIF Hagen52:46+5:089:44
7Bill AnderssonI 15 IF54:51+7:1310:07
8Rainer ScholzIK Vista54:57+7:1910:08
9Bengt JohanssonOK Skogshjortarna55:33+7:5510:14
10Lars GrehnMullsjö SOK56:24+8:4610:24
11Kjell KaminskyIF Hagen59:04+11:2610:53
12Hans TuvessonIF Hagen1:03:11+15:3311:39
13Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:03:21+15:4311:41
14Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:04:38+17:0011:55
15Sören KarlssonMullsjö SOK1:05:00+17:2211:59
16Börje GustavssonTrollhättans SOK1:08:00+20:2212:32
17Lennart JakobssonTibro OK1:32:11+44:3317:00
Per WennerbergOK Klyftamoej start

D65

3 710 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK38:4610:26
2Marion HallstenUddevalla OK44:46+6:0012:03
3Britt-Marie LarssonSOK 6846:46+8:0012:36
4Eva HöijeOK Ravinen50:32+11:4613:37
5Marianne RosénIK Ymer57:17+18:3115:26
6Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:07:04+28:1818:04
7Inger JönssonIK Ymer1:08:29+29:4318:27
8Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:24:41+45:5522:49
Kristina JohanssonVänersborgs SKej godkänd
Enid IngemarssonHestra IFej start

H65

4 750 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HogedalVänersborgs SK41:238:42
2Per IvarssonTrollhättans SOK42:52+1:299:01
3Vidar LöfvingTibro OK43:17+1:549:06
4Roger DanielssonLinköpings OK43:20+1:579:07
5Kjell MartinssonOK Tranan45:17+3:549:32
6Olle AdolfssonLerums SOK45:21+3:589:32
7Bo KlamfeltTibro OK45:36+4:139:36
8Rolf EinarssonIF Hagen47:11+5:489:56
9Christer OttossonOK P448:20+6:5710:10
10Sten Ove FlinkIK Albion48:53+7:3010:17
11Torbjörn WikströmOK Orinto51:11+9:4810:46
12Sven-Olof LarssonVäxjö AIS52:33+11:1011:03
13Karl Evert SvenssonIF Hagen58:36+17:1312:20
14Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:08:07+26:4414:20
15Sten HelmertzFrölunda OL1:15:21+33:5815:51
Håkan OlssonHjobygdens OKej start
Carl-Henry AnderssonOK Orintoej start

D70

3 220 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK35:0110:52
2Birgitta StenströmVänersborgs SK40:13+5:1212:29
3Ingrid HermanssonIK Ymer41:01+6:0012:44
4Ulla LindheIK Stern41:21+6:2012:50
5Eva IsakssonOK Skogshjortarna42:50+7:4913:18
6Gullevi SvenssonRonneby OK44:34+9:3313:50
7Lotta GranholmLinköpings OK48:10+13:0914:57
8Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK48:29+13:2815:03
9Lillemor LorénOK Frisene49:31+14:3015:22
10Bibbi AppelgrenMariestads FK50:13+15:1215:35
11Britta LarssonOK Frisene50:18+15:1715:37
12Monika NiklassonIK Albion52:12+17:1116:12
13Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb52:54+17:5316:25
14Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan53:32+18:3116:37
15Birgit KarlssonMariestads FK1:00:09+25:0818:40
16Birgitta JohanssonOK Tranan1:02:01+27:0019:15
17Birgitta KarlssonOK Orinto1:04:16+29:1519:57
18Ann-Marie BirgerssonForserums SOK1:05:06+30:0520:13
19Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK1:05:30+30:2920:20
20Kristina AnderssonOK Skogshjortarna1:08:26+33:2521:15
21Lilian BengtssonOK Amne1:28:06+53:0527:21
Ing-Marie WijkmarkIF Hagenej godkänd
Ulla HöökOK Klyftamoej godkänd
Anita NordbergOK Klyftamoej godkänd
Mariann KjellbergBredareds IFej start

H70

4 180 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune SandbergUddevalla OK37:028:51
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna37:06+0:048:52
3Nils KarlssonVäxjö AIS38:27+1:259:11
4Lars JohanssonOK Skogshjortarna39:13+2:119:22
5Lars FinbomOK Landehof40:09+3:079:36
6Göte JohanssonOK Tranan40:47+3:459:45
7Björn LinnersjöOK Orion42:02+5:0010:03
8Per-Arne JohanssonVänersborgs SK42:18+5:1610:07
9Anders AxelssonSävedalens AIK43:11+6:0910:19
10Henrik HvoslefIK Stern43:30+6:2810:24
11Lars TuvessonUlricehamns OK44:58+7:5610:45
12Göran BengtssonTockarps IK45:06+8:0410:47
13Sven Erik SjöholmMullsjö SOK46:04+9:0211:01
14Ingemar AnderssonOK Orion46:25+9:2311:06
15Lars-Erik NilssonMariestads FK47:49+10:4711:26
16Ronny RagnarssonMarkbygdens OK48:13+11:1111:32
17Lennart HöijeOK Ravinen48:14+11:1211:32
18Lars-Erik LarssonOK Amne48:39+11:3711:38
19Bertil IngemarssonHestra IF50:53+13:5112:10
20Ronny AnderssonOK Skogshjortarna51:11+14:0912:14
21Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu53:19+16:1712:45
22Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK53:35+16:3312:49
23Bo GustafssonOK Gränsen54:33+17:3113:03
24Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna54:55+17:5313:08
25Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo55:09+18:0713:11
26Bror PalgrimVänersborgs SK55:50+18:4813:21
27Carl-Otto WijkmarkIF Hagen57:42+20:4013:48
28Hans KarlssonOK Orinto58:00+20:5813:52
29Gunnar BrystHjobygdens OK58:26+21:2413:58
30Leif BjörkmanIK Ymer59:04+22:0214:07
31Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna1:00:45+23:4314:32
32Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:03:48+26:4615:15
33Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna1:05:57+28:5515:46
34Knut HöökOK Klyftamo1:07:22+30:2016:06
35Åke NordbergOK Klyftamo1:08:15+31:1316:19
Olle HermanssonIK Ymerej godkänd
Göran RubendahlOK Skogshjortarnaej godkänd

D75

3 220 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgit Smedberg NilssonHestra IF59:5818:37
2Barbro VallinKungälvs OK1:04:36+4:3820:03
3Brita SärdquistIK Ymer1:08:40+8:4221:19
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:11:13+11:1522:07
5Margareta HolmbergIF Hagen1:17:59+18:0124:13
Monica LindgrenLinköpings OKutgått

H75

3 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK40:1011:03
2Åke GatelidOK Skogshjortarna42:45+2:3511:46
3Folke DahlénLidköpings VSK42:59+2:4911:50
4Rolf LarssonDegerfors OK44:14+4:0412:11
5Harry SundbergOK Klyftamo50:10+10:0013:49
6Göran HektorLinköpings OK52:43+12:3314:31
7Ingemar HolmbergIF Hagen54:38+14:2815:03
8Sven-Olov LarssonBodafors OK55:59+15:4915:25
9Kurt RydinOK Tranan58:59+18:4916:14
10Mats BirgerssonForserums SOK59:22+19:1216:21
11Gunnar GrönkvistBottnaryds IF1:00:03+19:5316:32
12Stig BengtssonOK Amne1:06:08+25:5818:13
13Ragnar OlssonRonneby OK1:06:38+26:2818:21
14Sven ErikssonOK Skogsstjärnan1:11:55+31:4519:48
Lars LångOK Klyftamoej start
Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubbej start

D80

2 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ruth NyströmOK Amneej godkänd

H80

3 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell PerssonMariestads FK42:5013:59
2Bertil JohanssonMarkbygdens OK43:41+0:5114:16
3Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:02:12+19:2220:19
4Alban KarlbomLerums SOK1:19:46+36:5626:04
Sten JohanssonOK Kullingshofej start

H85

3 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL1:06:0321:35

Inskolning

1 830 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Agnes BrannesjöMarkbygdens OKfullföljt
Elsa HolstOK Klyftamofullföljt
Ludvig JohnssonFalköpings AIK OKfullföljt
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKfullföljt
Evelina LindgrenLidköpings VSKfullföljt
Bineas PerssonOK Orintofullföljt
Eliva PerssonOK Orintofullföljt
Hugo SamuelssonFalköpings AIK OKfullföljt
Astrid LindgrenLidköpings VSKej godkänd
Ellen SandströmTibro OKej start

U1

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel HogedalVänersborgs SK20:389:22
2Emil AnderssonFalköpings AIK OK21:41+1:039:51
3Olle NordinUlricehamns OK22:51+2:1310:23
4Gustav KarlssonUlricehamns OK26:17+5:3911:56
5Anton KarlssonUlricehamns OK26:25+5:4712:00
6Joar BlomqvistBredareds IF27:09+6:3112:20
7Hampus SahlénIF Hagen27:29+6:5112:29
8Johanns CarlssonFalköpings AIK OK28:19+7:4112:52
9Malte PalmérUlricehamns OK30:56+10:1814:03
10Axel KarlströmFalköpings AIK OK43:00+22:2219:32
11Cristian LinderothIF Hagen44:33+23:5520:14

U2

2 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja NordinUlricehamns OK30:2310:51
2Marcus PalmMullsjö SOK30:55+0:3211:02
3Adam SamuelssonFalköpings AIK OK35:36+5:1312:42
4Agnes JohanssonIF Hagen35:42+5:1912:45
5Ebba KarlströmFalköpings AIK OK37:00+6:3713:12
6Alice WahlbergFalköpings AIK OK39:20+8:5714:02
7Lisa KlarTidaholm SOK Sisu44:16+13:5315:48
Lisa FredrikssonFalköpings AIK OKutgått

Öppen motion 1

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma NalbinMullsjö SOK34:3112:19
2Julia NalbinMullsjö SOK34:34+0:0312:20
3Annelie OlssonUlricehamns OK52:36+18:0518:47
4Andrea FasthHestra IF57:20+22:4920:28

Öppen motion 3

3 280 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia WesthMullsjö SOK33:5310:19
2Annika WesthMullsjö SOK34:01+0:0810:22
3Jenny LarssonIstrums SK39:22+5:2912:00
4Hanna BremerMariestads FK39:44+5:5112:06
5Karin NalbinMullsjö SOK42:17+8:2412:53
6Bengt NilssonHestra IF42:46+8:5313:02
7Liselotte LarssonTibro OK47:02+13:0914:20
8Liam JohanssonIF Hagen47:16+13:2314:24
9Kaisa RidderbackeFalköpings AIK OK48:57+15:0414:55
10Amanda HammarTidaholm SOK Sisu49:30+15:3715:05
11Britt-Marie EkbergOK Orinto53:15+19:2216:14
12Björn-Olof PetréIstrums SK54:37+20:4416:39
13Ingrid KullmanOK Alehof56:40+22:4717:16
14Ann-Sofie TorbjörnGudhems IF57:22+23:2917:29
15Simon HermanssonGudhems IF58:16+24:2317:45
16Eva SvenssonUlricehamns OK59:09+25:1618:02
17Eva LannfeltOK Skogshjortarna1:00:42+26:4918:30
18Elisabeth SkoglundOK Gränsen1:03:23+29:3019:19
19Alfred LjungOK Kullingshof1:07:07+33:1420:27
19Maria LjungOK Kullingshof1:07:07+33:1420:27
21Ann-Christin LarssonOK Frisene1:08:20+34:2720:50
22Rosita KarlssonVäxjö AIS1:32:04+58:1128:04
Ulla BjörkmanIK Ymerej godkänd
Sara KransTibro OKej start

Öppen motion 4

4 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik AppellIstrums SK56:1711:16
2Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan1:03:30+7:1312:43
3Paulina AnjertFrämmestads IK1:07:38+11:2113:33
4Börje HanssonBredareds IF1:14:34+18:1714:56
5Melker LjungOK Kullingshof1:35:14+38:5719:05

Öppen motion 5

4 160 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ReimertzOK Orinto33:568:09
2Johan SjödinIK Hakarpspojkarna43:59+10:0310:34
3Lars LarssonOK Frisene47:18+13:2211:22
4Käll JohanssonIF Hagen47:19+13:2311:22
5Fredrik OdelbergIK Ymer50:28+16:3212:07
6Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK50:31+16:3512:08
7Lubov PospeshinaIF Hagen52:14+18:1812:33
8Stig HjortvallFalköpings AIK OK52:51+18:5512:42
9Sara LindgrenLidköpings VSK54:47+20:5113:10
10Gertie OdelbergIK Ymer55:42+21:4613:23
11Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan57:27+23:3113:48
12Carolina ÖnstenIK Vista1:00:17+26:2114:29
13Stefan OlssonIF Hagen1:00:28+26:3214:32
14Karl-Eric BackmanLidköpings VSK1:00:57+27:0114:39
15Hans WåhlinMullsjö SOK1:04:00+30:0415:23
16Ann PogemaaOK Skogsstjärnan1:04:24+30:2815:28
17Cristina NilssonOK Tranan1:05:09+31:1315:39
18Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:05:48+31:5215:49
19Göran EklöfIK Ymer1:11:34+37:3817:12
20Åsa GrenaboHjobygdens OK1:20:47+46:5119:25
Ann-Sofie BjurströmHjobygdens OKej godkänd
Stig WallermanBorås GIFej godkänd
Henric HolmTibro OKej start

Öppen motion 6

6 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil WåhlinMullsjö SOK1:01:259:43
2Anders LarssonRyda SK1:10:01+8:3611:05
3Jessica HolstOK Klyftamo1:15:42+14:1711:59
4Pär LarssonIF Hagen1:16:01+14:3612:02
5Peter AnderssonOK Klyftamo1:24:36+23:1113:24
6Henrik ErikssonOK Gränsen1:46:00+44:3516:47

Öppen motion 7

3 060 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl JanssonFrämmestads IK26:248:37
2Kurt EkbergOK Orinto34:18+7:5411:12
3Erik OlssonFalköpings AIK OK34:46+8:2211:21
4Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK34:56+8:3211:24
5Leif BlomqvistBredareds IF35:10+8:4611:29 Ladda ner rutt i gpx-format
6Johanna KarlssonUlricehamns OK36:04+9:4011:47
7Anders LundOK Skogshjortarna36:30+10:0611:55
8Maria MarkendahlOK Klyftamo38:02+11:3812:25
9Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna40:24+14:0013:12
10Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu41:02+14:3813:24
11Sigrid VemdalMullsjö SOK42:00+15:3613:43
12Sune GustafssonTibro OK42:05+15:4113:45
12Sigvard ErikssonOK Gränsen42:05+15:4113:45
14Kent OlaussonOK Orinto42:07+15:4313:45
15Stina HåkanssonOK Gränsen42:12+15:4813:47
16Karl BergstrandHjobygdens OK44:05+17:4114:24
17Ellen LarssonIF Hagen44:17+17:5314:28
18Ellen AlbinssonBredaryds SOK45:19+18:5514:48
19Ann SvärmOK Gisle47:38+21:1415:33
20Karl-Johan OhlinOK Tranan47:46+21:2215:36
21Anders SvedinLidköpings VSK48:10+21:4615:44
22Hans AnderssonIK Gandvik48:17+21:5315:46
23Jan RosénIK Ymer49:48+23:2416:16
24Jenny AdolfssonFalköpings AIK OK51:19+24:5516:46
25Bo AdolfssonIK Ymer51:25+25:0116:48
26Regor NiklassonIK Albion51:39+25:1516:52
27Anita BodinGällstadbygdens SOK54:09+27:4517:41
28Kurt BodinGällstadbygdens SOK54:11+27:4717:42
29Lars BroströmDegerfors OK55:31+29:0718:08
30Ingrid TengelandIK Gandvik56:19+29:5518:24
31Leo KullmanOK Alehof57:51+31:2718:54
32Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal57:58+31:3418:56
33Sune HagströmIstrums SK59:11+32:4719:20
34Kerstin HagströmIstrums SK59:53+33:2919:34
35Kajsa NordinUlricehamns OK1:04:22+37:5821:02
36Anette CarlssonFalköpings AIK OK1:08:50+42:2622:29
Eva AdolfssonIK Ymerej godkänd
Stina SternerLinköpings OKej godkänd
Karin ReimertzOK Orintoej godkänd

Öppen motion 8

4 700 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan32:106:50
2Stefan NordinUlricehamns OK35:20+3:107:31
3Nils GustavssonLidköpings VSK40:15+8:058:33
4Pär-Magnus BjurekTibro OK43:54+11:449:20
5Anders JakobssonSOK Träff44:03+11:539:22
6Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL44:38+12:289:29
7Natalie LarssonRyda SK47:03+14:5310:00
8Stefan LinderothIF Hagen47:19+15:0910:04
9Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL47:25+15:1510:05
10Niklas SahlénIF Hagen48:02+15:5210:13
11Jonas MånssonK 3 IF48:32+16:2210:19
12Simon WallmanOK Kullingshof51:25+19:1510:56
13Sven ErikssonOK Landehof51:32+19:2210:57
14Arne SvärmOK Gisle53:04+20:5411:17
15Tomas KristofferssonIstrums SK53:32+21:2211:23
16Lars MelanderLidköpings VSK56:00+23:5011:54
17Henrik LinderothIstrums SK56:54+24:4412:06
18Tommy KarlssonGudhems IF58:05+25:5512:21
19Emilia SvärmOK Gisle1:00:25+28:1512:51
20Jens DanielssonIstrums SK1:02:14+30:0413:14
21Oskar DalströmOK Klyftamo1:02:44+30:3413:20
22Lars EkmarkHjobygdens OK1:04:17+32:0713:40
23Birgitta LarssonRyda SK1:10:05+37:5514:54

Öppen motion 9

7 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK52:106:36
2Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan57:58+5:487:20
3Mikael NordIK Ymer1:00:31+8:217:39
4Peter RosénFalköpings AIK OK1:09:09+16:598:45
5Martin AnderssonMarkbygdens OK1:14:48+22:389:28
6Åke WijkmarkIF Hagen1:17:05+24:559:45
7Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna1:17:32+25:229:48
8Sören LarssonTibro OK1:17:40+25:309:49
9Hans-Olof CarlssonFalköpings AIK OK1:23:47+31:3710:36
10Irma HåkanssonOK Gränsen1:28:21+36:1111:11
11Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:39:02+46:5212:32
12Bernt HenrikssonGudhems IF1:45:30+53:2013:21
Michael ForsmanK 3 IFej start
Michael PerssonIF Hagenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser