Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien deltävling 1
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: torsdag 24 april 2014

D14

3 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove EkströmLinköpings OK21:346:44
2Amanda IvehammarLinköpings OK23:38+2:047:23
3Linnea HanssonOK Roxen23:50+2:167:26
4Frida SahlmanLinköpings OK24:43+3:097:43
5Malva EvebornOK Roxen26:20+4:468:13
6Tove PihlströmOK Roxen30:38+9:049:34
7Alva PeterssonLinköpings OK32:04+10:3010:01
8Signe HedbrantOK Roxen37:34+16:0011:44
9Serina SalovaaraOK Roxen41:07+19:3312:50
Tove PetterssonOK Roxenej start

H14

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LjunggrenLinköpings OK18:445:51
2Emanuel HerberthsonLinköpings OK19:10+0:265:59
3Jakob ThellsénOK Roxen20:39+1:556:27
4Gunnar EngströmLinköpings OK21:49+3:056:49
5Filip ÅrnfeltLinköpings OK31:07+12:239:43
Patrik ModoratoBjörkfors GOIFej start
Jonathan JylltorpLinköpings OKej start

D12

2 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice MarmelidOK Roxen20:437:23
2Olivia AsketunOK Roxen21:01+0:187:30
3Elviraa KarnehedOK Roxen21:24+0:417:38
4Elin KjellmanLinköpings OK23:47+3:048:29
5Emmy LindgrenLinköpings OK23:50+3:078:30
6Kristin HerberthsonLinköpings OK23:59+3:168:33
7Lova ElnegårdLinköpings OK24:55+4:128:53
8Linn AldénOK Roxen25:31+4:489:06
9Moa HjortOK Roxen26:19+5:369:23
10Siri BerglundLinköpings OK28:59+8:1610:21
11Hanna LundgrenLinköpings OK30:53+10:1011:01
12Malin BorgLinköpings OK34:43+14:0012:23
13Ebba KleinBjörkfors GOIF35:16+14:3312:35

H12

2 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns BjörnskiöldOK Roxen21:407:44
2Gustav LevanderLinköpings OK21:45+0:057:46
3David JosefssonOK Roxen22:57+1:178:11
4Malte EvebornOK Roxen23:41+2:018:27
5William LindforsOK Roxen26:59+5:199:38
6Aron ReitheLinköpings OK29:22+7:4210:29
7Alexander LindströmLinköpings OK30:24+8:4410:51
8Viktor MagnussonLinköpings OK33:47+12:0712:03
9Alexander VahlbergLinköpings OK34:35+12:5512:21
10Gustaf KullbergBjörkfors GOIF38:00+16:2013:34
11Wille LarssonLinköpings OK39:35+17:5514:08
Albin EronnLinköpings OKej godkänd
Axel VaernéusBjörkfors GOIFej start
Björn BroströmTjällmo-Godegårds OKej start

D10

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK20:088:45
2Ida HjortOK Roxen24:58+4:5010:51
3Sofie HelanderOK Roxen29:53+9:4512:59

H10

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK16:377:13
2Samuel KleinBjörkfors GOIF16:53+0:167:20
3Mattias JosefssonOK Roxen16:54+0:177:20
4Albin KjellbergBjörkfors GOIF17:40+1:037:40
5Adam PlawskiOK Roxen18:16+1:397:56
6Rasmus PåledalOK Roxen18:55+2:188:13
7Theodor KällLinköpings OK19:37+3:008:31
8Jacob PåledalOK Roxen20:19+3:428:50
9Ludvig EronnLinköpings OK20:37+4:008:57
10Elias ThellsénOK Roxen22:57+6:209:58
11Otto NilssonLinköpings OK23:16+6:3910:06
12Jesper SchoutenOK Roxen23:56+7:1910:24
Axel MoosbergLinköpings OKej start

Inskolning

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
David BergbomBjörkfors GOIFfullföljt
Karl KullbergBjörkfors GOIFfullföljt
Jonathan LindforsOK Roxenfullföljt
Jennifer NyströmOK Roxenfullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt

U1

2 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo ÅrbrinkLinköpings OK20:408:59
2Hedvig ErikssonOK Roxen21:12+0:329:13
3Marcus PetterssonOK Roxen22:52+2:129:56
4Edvin WalterssonOK Roxen23:42+3:0210:18
5Moa PihlströmOK Roxen23:59+3:1910:25
6Katie SamuelssonBjörkfors GOIF24:41+4:0110:43
7Ida EkholmBjörkfors GOIF25:22+4:4211:01
8Nora KleinBjörkfors GOIF26:31+5:5111:31
9Johan HägglundLinköpings OK27:06+6:2611:46
10Ludvig KällLInköpings OK28:19+7:3912:18
11Frida SamuelssonBjörkfors GOIF29:02+8:2212:37
12Johanna JosefssonOK Roxen29:06+8:2612:39
13Fanny WalterssonOK Roxen29:54+9:1413:00
14Tilde EvebornOK Roxen30:06+9:2613:05
15Alva LindforsBjörkfors GOIF35:55+15:1515:36
16Samuel ReitheLinköpings OK43:57+23:1719:06
Sanna DalbarkLinköpings OKej godkänd
Agnes VaernéusBjörkfors GOIFej start
Nils VaerneusBjörkfors GOIFej start
Måns VaerneusBjörkfors GOIFej start

U2

2 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove DalbarkLinköpings OK31:5711:24
2Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF33:59+2:0212:08
3Vilgot ElnegårdLinköpings OK35:52+3:5512:48
4Ellen LindforsBjörkfors GOIF36:47+4:5013:08
5Albin ErikssonLinköpings OK39:06+7:0913:57
6Rasmus WibergOK Roxen39:54+7:5714:15
7Emma MagnussonLinköpings OK40:27+8:3014:26
8Pontus NordinOK Roxen40:55+8:5814:36
9Theodor ThomassenLinköpings OK41:38+9:4114:52
10Axel GjessingLinköpings OK44:19+12:2215:49
11Adrian SandellOK Roxen48:08+16:1117:11
12Hektor Årnfelt RamströmLinköpings OK51:38+19:4118:26
13Ebba VallinOK Roxen55:28+23:3119:48
14Oskar NyströmOK Roxen56:27+24:3020:09
15Sally SvennbergOK Roxen57:47+25:5020:38
Lotta SchoutenOK Roxenej start
Robin FredsbergOK Roxenej start

Öppen motion 3

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna KullbergBjörkfors GOIF30:0110:00
2Julia IvehammarLinköpings OK33:27+3:2611:09
3Marcus BergbomBjörkfors GOIF52:41+22:4017:33

Öppen motion 5

3 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas EvebornOK Roxen22:365:56
2Pontus LindblomOK Roxen25:48+3:126:47
3Lova EvebornOK Roxen27:48+5:127:18
4Magnus VahlbergLinköpings OK28:52+6:167:35
5Martin LindforsBjörkfors GOIF29:57+7:217:52
6Leo RystamOK Roxen30:45+8:098:05
7Clas KärrströmÖstgöta Helikopter30:49+8:138:06
8Malin KärrströmOK Roxen32:04+9:288:26
9Helena HolmOK Roxen37:33+14:579:52
10Kent StrömbergOK Roxen40:38+18:0210:41
11Joakim KjellbergBjörkfors GOIF48:17+25:4112:42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser