Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Helg utan älg, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Helg utan älg
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: lördag 17 oktober 2015 - söndag 18 oktober 2015

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)

D21

7 150 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ÖbergOK Hällen51:307:12
2Johanna EngströmOK Hällen52:53+1:237:23
3Josefine KlintbergEksjö SOK53:31+2:017:29
4Benita HanssonHagaby GoIF Örebro58:33+7:038:11
5Maria ArvidssonGöteborg-Majorna OK58:50+7:208:13
6Anna SameliusVisborgs OK1:02:14+10:448:42
7Siri JeppssonSödertälje-Nykvarn OF1:11:08+19:389:56
8Lena NordlundDomnarvets GOIF1:11:31+20:0110:00
9Laila B HöglundFK Herkules1:11:51+20:2110:02
10Ida WadmanKatrineholms OK1:12:21+20:5110:07
11Helena SvenssonFK Herkules1:14:23+22:5310:24
12Bettina AebiOK Linné1:14:24+22:5410:24
13Anna LöwegrenKatrineholms OK1:17:43+26:1310:52
14Karin JosefssonOK Hällen1:18:13+26:4310:56
15Malin WelénKöping-Kolsva OK1:19:44+28:1411:09
16Anna HåkanssonLinköpings OK1:23:42+32:1211:42
17Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK1:24:18+32:4811:47
18Anna ArvidssonKalmar OK1:25:30+34:0011:57
19Emma LindgrenVisborgs OK1:26:34+35:0412:06
20Emma HagrotTäby OK1:37:33+46:0313:38
21Henny SamuelssonCentrum OK1:40:09+48:3914:00
22Sara JonassonCentrum OK1:49:30+58:0015:18
23Helena PerssonCentrum OK1:51:04+59:3415:32
Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebroej godkänd
Terese HerlinAttunda OKej godkänd
Emma Pihl SkoogOK Linnéej godkänd
Sanna BatzSkarpnäcks OLej godkänd
Gro DahlbomCentrum OKej start

H21

10 010 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna59:565:59
2Andreas NikolaussonVisborgs OK1:02:04+2:086:12
3Peter ÖbergOK Hällen1:02:42+2:466:15
4Brent GodmanGotlands Bro OK1:02:55+2:596:17
5Göran ThimbergSöders-Tyresö1:04:12+4:166:24
6Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:04:55+4:596:29
7Jan TroengOK Linné1:05:12+5:166:30
8Alexander NilssonGotlands Bro OK1:05:28+5:326:32
9Oskar CarlborgOK Hällen1:06:20+6:246:37
10Mikael AnderssonLinköpings OK1:07:09+7:136:42 Ladda ner rutt i gpx-format
11Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:07:27+7:316:44
12Björn KarlssonOK Denseln1:08:21+8:256:49
13Mattias WestfältGotlands Bro OK1:08:32+8:366:50
14Lars Håkan SandvikAttunda OK1:08:46+8:506:52
15Love BerzellOK Ravinen1:10:47+10:517:04
16Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna1:12:55+12:597:17
17Erik BerzellJärla Orientering1:14:28+14:327:26
18Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro1:15:27+15:317:32
19Thomas EkKöping-Kolsva OK1:19:54+19:587:58
20Christian RotvikerCentrum OK1:20:01+20:057:59
21Johan CelanderKöping-Kolsva OK1:21:09+21:138:06
22Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:22:04+22:088:11
23Magnus KarlssonCentrum OK1:24:21+24:258:25
24Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:24:57+25:018:29
25Jerker DrottenmyrVisborgs OK1:32:08+32:129:12
26Jens WicksénCentrum OK1:39:36+39:409:57
27Henrik LundgrenCentrum OK1:41:30+41:3410:08
28Mattias ÅgrenCentrum OK1:42:18+42:2210:13
29Klas BringertKatrineholms OK1:51:37+51:4111:09
30Mattias HenrikssonCentrum OK2:12:35+1:12:3913:14
Tomas HolmbergOK Södertörnej start
Erik LarssonOK Älvsjö-Örbyej start

D21 Kort

5 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie WestlinOK Måsen57:0511:11
2Elin WallquistVäxjö OK57:29+0:2411:16
3Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg1:00:08+3:0311:47
4Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:02:37+5:3212:16
5Linn LauridsenKatrineholms OK1:04:30+7:2512:38
6Anna EkströmDalaportens OL1:23:31+26:2616:22
7Johanna JonssonIK Gandvik1:36:38+39:3318:56
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H21 Kort

7 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim OlssonVäsby OK1:13:549:32
2Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL1:37:50+23:5612:37
3Björn BylundIFK Enskede1:45:58+32:0413:40

D20

5 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva PaavoOK Klemmingen1:24:5915:40
2Elin JohnssonSvaide Roma SOK1:36:26+11:2717:47

H20

7 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LevinSvaide Roma SOK50:526:48
2Lukas OlssonVäsby OK54:56+4:047:20
3Filip OlssonVäsby OK1:21:53+31:0110:56

H18

6 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David LevinSvaide Roma SOK56:518:48
2John GunnarssonSurahammars SOK1:00:58+4:079:26
3Lukas HellgrenOK Ravinen1:05:34+8:4310:08
Simon StålhammarTullinge SKej godkänd
Felix HellgrenOK Ravinenej godkänd
Anton NilssonGotlands Bro OKej start

D16

4 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BergerDomnarvets GOIF53:5012:14

H16

5 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle SvangrenGotlands Bro OK47:558:56
2Ludvig WaktelSvaide Roma SOK50:24+2:299:24
3Rasmus VirginGotlands Bro OK56:45+8:5010:35
4Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK1:23:56+36:0115:39
Nils AhlqvistVisborgs OKej godkänd

D14

3 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna39:0010:10
2Maja SandvikAttunda OK41:25+2:2510:48
3Elin DahlVisborgs OK42:19+3:1911:02
4Alma KappelVisborgs OK50:12+11:1213:06
5Jenny BergGarda OK52:48+13:4813:47

H14

3 830 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Duncan RobertsonSvaide Roma SOK23:286:07
2Albin LindgrenVisborgs OK27:10+3:427:05
3Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby27:35+4:077:12
4Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby27:51+4:237:16
5Felix BäckstädeVisborgs OK27:57+4:297:17
6Mattias ÖsterdahlVisborgs OK28:44+5:167:30
7Edvin NilssonGotlands Bro OK30:11+6:437:52
8Mattias LevinSvaide Roma SOK30:49+7:218:02
9Fabian MellbergSvaide Roma SOK36:12+12:449:27
10Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby38:05+14:379:56
11Erik NilssonGotlands Bro OK39:45+16:1710:22
12Isak HagbergKalmar OK39:55+16:2710:25
13Adrian SkobeKalmar OK40:00+16:3210:26
14Axel FlordalKatrineholms OK42:30+19:0211:05
15Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby45:43+22:1511:56
16Ola EklundKatrineholms OK46:09+22:4112:02
17Lukas HedbergAlstermo IF59:00+35:3215:24

H14 Kort

2 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John ÖrmanKalmar OK19:547:04
2Jonathan KonradssonKalmar OK20:59+1:057:28
3Olle BonnedahlKalmar OK24:59+5:058:53
4Hampus GustafssonKalmar OK45:16+25:2216:06

D12

2 810 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna WallinSvaide Roma SOK27:329:47
2Filippa SöderbergKalmar OK28:23+0:5110:06
3Ebba LindstrandKalmar OK29:07+1:3510:21
4Märta SandvikAttunda OK29:41+2:0910:33
5Annie GleisnerKalmar OK30:17+2:4510:46
6Natalie GardelinGotlands Bro OK30:28+2:5610:50
7Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby30:41+3:0910:55
8Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby32:01+4:2911:23
9Alice BergiusVisborgs OK32:21+4:4911:30
10Elin AnderssonKalmar OK34:30+6:5812:16
11Ida NordlundOK Älvsjö-Örby43:43+16:1115:33
12Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby45:37+18:0516:14
13Alma Hoffstedt SandelinIF Hagen47:39+20:0716:57
14Klara BäckstädeVisborgs OK1:06:18+38:4623:35
Maja FredrikssonKalmar OKej godkänd

H12

2 810 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby20:487:24
2Hugo UnossonKalmar OK23:49+3:018:28
3Viktor SoneAttunda OK25:53+5:059:12
4Adam ÖsterdahlVisborgs OK25:57+5:099:14
5Svante SirviöUmeå OK26:13+5:259:19
6Olle ThimbergSöders-Tyresö27:28+6:409:46
7Victor FredmanOK Älvsjö-Örby28:24+7:3610:06
8Lukas HagbergKalmar OK30:10+9:2210:44
9Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby30:16+9:2810:46
10Adam NelsonKalmar OK32:52+12:0411:41
11David WestfältGotlands Bro OK36:44+15:5613:04
Peder PerssonGotlands Bro OKej godkänd
Melker FlordalKatrineholms OKej godkänd

D12 Kort

2 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella KoertgeTäby OK21:288:41
2Hanna KlingsellKalmar OK50:55+29:2720:36
2Hanna KlingsellKalmar OK50:55+29:2720:36
3Alwa NilssonKalmar OK54:52+33:2422:12

H12 Kort

2 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ferdinand KlingsellKalmar OK26:5610:54
2Mathias MellbergSvaide Roma SOK35:53+8:5714:31
3Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby49:13+22:1719:55
4Adam HesselmarkKalmar OK1:02:19+35:2325:13

D10

2 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja KarlssonKatrineholms OK20:468:24
2Alma FredrikssonKalmar OK22:33+1:479:07
3Alma PetterssonGotlands Bro OK24:49+4:0310:02
4Ebba SkullmanLinköpings OK27:06+6:2010:58
5Linda BergGarda OK33:13+12:2713:26
6Vera Hoffstedt SandelinIF Hagen1:17:01+56:1531:10
Tuva SirviöUmeå OKej start

H10

2 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle SandbergOK Älvsjö-Örby15:556:26
2Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg17:49+1:547:12
3Edwin KahlbomVisborgs OK18:58+3:037:40
4Fabian KahlbomVisborgs OK19:07+3:127:44
5Svante SandvikAttunda OK19:18+3:237:48
6Albin LindhVisborgs OK22:01+6:068:54
7Kasper UllbergSvaide Roma SOK23:49+7:549:38
8Neo CederqvistVisborgs OK26:01+10:0610:31
9Olof LevinSvaide Roma SOK26:32+10:3710:44
10Edvin NelsonKalmar OK27:00+11:0510:55
11Lukas WannforsGustavsbergs OK29:52+13:5712:05
12Max DahlKalmar OK33:49+17:5413:41
13Emil HesselmarkKalmar OK37:18+21:2315:06
14Tor NylundOK Linné49:21+33:2619:58

D35

5 790 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF47:518:15
2Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF50:59+3:088:48
3Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OF52:13+4:229:01
4Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF52:22+4:319:02
5Maria Von SchmalenséeAttunda OK54:09+6:189:21
6Nina BjersanderSvaide Roma SOK56:00+8:099:40
7Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF56:09+8:189:41
8Zsuzsa FeyIL Tyrving57:53+10:029:59
9Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF59:02+11:1110:11
10Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF59:15+11:2410:13
11Katrin SöderbergTäby OK1:00:37+12:4610:28
12Karin AlmgrenSöders-Tyresö1:00:48+12:5710:30
13Anna EkSödertälje-Nykvarn OF1:03:03+15:1210:53
14Liselotte KlemmingKalmar OK1:07:49+19:5811:42
15Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF1:15:02+27:1112:57
16Malin FredrikssonKalmar OK1:22:08+34:1714:11
17Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:25:49+37:5814:49
18Annelie MoldinSödertälje-Nykvarn OF1:40:31+52:4017:21

H35

7 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus MartinelleSöders-Tyresö44:595:48
2Martin JohnssonIFK Lidingö SOK50:35+5:366:31
3Jens LeibigerPost SV Dresden55:08+10:097:06
4Arvid SundkvistKatrineholms OK55:10+10:117:07
5Stefan WahlgrenVisborgs OK56:09+11:107:14
6Henning SpjelkavikIL Tyrving1:01:45+16:467:58
7Olof NilssonVäxjö OK1:03:06+18:078:08
8Daniel AnderssonIK Gandvik1:08:00+23:018:46
9Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:08:13+23:148:48
10Hans RullgårdSolna OK1:26:27+41:2811:09
11Erik KjellgrenHammarkinds OK1:46:19+1:01:2013:43

D40

5 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa BäckstrandUmeå OK49:239:40
2Pernilla MellinSvaide Roma SOK56:56+7:3311:09
3Pernilla SvedinLånghundra IF1:09:01+19:3813:31
4Matilda HoffstedtIF Hagen1:12:04+22:4114:07
5Marina DickforsAvesta OK1:14:03+24:4014:31
6Erika HörnfeldtOK Ravinen1:19:18+29:5515:32
7Eva HagwallJärla Orientering1:22:39+33:1616:12
8Anna BäckstädeVisborgs OK1:26:37+37:1416:59
9Carina WidlundIFK Lidingö SOK1:29:50+40:2717:36

H40

7 480 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SoneAttunda OK47:436:22
2Robert SöderbergTäby OK50:37+2:546:46
3Johan HörnfeldtOK Ravinen1:01:21+13:388:12
4Anders EklundSvaide Roma SOK1:01:45+14:028:15
5Peter AnderssonSöders-Tyresö1:02:16+14:338:19
6Andreas FredrikssonAttunda OK1:07:16+19:338:59
7Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:07:17+19:348:59
8Christoffer NorrmanAttunda OK1:07:55+20:129:04
9Roger LindénAttunda OK1:08:56+21:139:12
10Atakilte BeyeneNässjö OK1:14:36+26:539:58
11Henrik FlordalKatrineholms OK1:25:47+38:0411:28
12Magnus LindstrandKalmar OK1:37:01+49:1812:58
Kent LindbladKalmar OKej godkänd
Martin GarlandVisborgs OKej start
Viktor SkobeKalmar OKej start

D45

4 330 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna TimnerKatrineholms OK39:049:01
2Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK41:20+2:169:32
3Charlotta GibergHellas Orientering42:02+2:589:42
4Josefine NordströmOK Triangeln44:00+4:5610:09
5Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK44:02+4:5810:10
6Mia LiljaIFK Lidingö SOK44:41+5:3710:19
7Teija LeppinenIFK Lidingö SOK45:13+6:0910:26
8Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL46:32+7:2810:44
9Tove ÖstermanJärla Orientering53:30+14:2612:21
10Anne LindellKalmar OK55:28+16:2412:48
11Tina HelgmanOK Tyr56:29+17:2513:02
12Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK56:41+17:3713:05
13Sofie HöglundJärla Orientering59:01+19:5713:37
14Monika JonssonSvaide Roma SOK1:01:36+22:3214:13
15Jenny SöderbergJärla Orientering1:03:07+24:0314:34
16Nina KarlssonIFK Lidingö SOK1:03:13+24:0914:35
17Sara ThörnOK Södertörn1:08:26+29:2215:48
18Katarina LindbärgOK Södertörn1:10:44+31:4016:20
19Anna-Lena CostermansJärla Orientering1:24:54+45:5019:36
20Kristina ZillingOK Södertörn1:35:38+56:3422:05
Gith TellsénOK Roxenej godkänd

H45

6 460 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna42:356:35
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK43:59+1:246:48
3John SolbreckLånghundra IF44:09+1:346:50
4Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK44:46+2:116:55
5Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg47:20+4:457:19
6Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby47:57+5:227:25
7Johan JakobssonLånghundra IF49:35+7:007:40
8Clas EngströmOK Nolaskogsarna52:18+9:438:05
9Ulf JanssonOK Triangeln53:27+10:528:16
10Stefan PerssonVisborgs OK57:55+15:208:57
11Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF58:04+15:298:59
12Gustaf SameliusVisborgs OK1:00:36+18:019:22
13Erik BerggrenTullinge SK1:04:08+21:339:55
14Stefan PeterssonKalmar OK1:05:50+23:1510:11
15Anders MårtenssonKalmar OK1:06:10+23:3510:14
16Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:07:54+25:1910:30
17Joakim AhrlingVisborgs OK1:10:53+28:1810:58
18Fredrik UrbergHammarkinds OK1:15:26+32:5111:40
19Björn FredmanOK Älvsjö-Örby1:18:17+35:4212:07
20Stig DahlVisborgs OK1:22:12+39:3712:43
21Ludvig MyrenbergOK Älvsjö-Örby1:25:44+43:0913:16
Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Ola HultinOK Roslagenej start
Patrik RönnbäckVisborgs OKej start

D50

3 880 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Maria BackrydLindebygdens OK34:268:52
2Lena SundqvistTullinge SK37:54+3:289:46
3Helena LindmanNässjö OK38:37+4:119:57
4Marita AxelssonOK Ravinen40:17+5:5110:22
5Karin GreilertHaninge SOK43:49+9:2311:17
6Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL44:25+9:5911:26
7Annika SvenssonSolna OK44:38+10:1211:30
8Christina GranathOK Södertörn46:06+11:4011:52
9Carin KihlströmTäby OK46:24+11:5811:57
10Anita KarlssonOK Södertörn46:27+12:0111:58
11Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK47:00+12:3412:06
12Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK47:42+13:1612:17
13Inger ZetterströmSöders-Tyresö48:29+14:0312:29
14Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby48:40+14:1412:32
15Anki HallströmSvaide Roma SOK48:43+14:1712:33
16Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK49:41+15:1512:48
17Annika LundströmVäsby OK50:46+16:2013:05
18Ann-Britt LevinGarda OK53:16+18:5013:43
19Johanna SundströmJärla Orientering55:56+21:3014:24
20Caroline JohanssonGustavsbergs OK57:53+23:2714:55
21Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn1:00:38+26:1215:37
22Annika SundvallJärla Orientering1:00:47+26:2115:39
23Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL1:01:15+26:4915:47
24Lotta TapperIFK Lidingö SOK1:05:54+31:2816:59
25Christina PernebyIFK Lidingö SOK1:06:04+31:3817:01
26Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:06:58+32:3217:15
27Kjerstin MarkstedtOK Södertörn1:07:09+32:4317:18
28Christina MellbergSvaide Roma SOK1:07:26+33:0017:22
29Barbro KarlssonKatrineholms OK1:09:18+34:5217:51
30Monika PerssonOK Södertörn1:16:30+42:0419:42
Karin SkullmanLinköpings OKej godkänd
Britt-Marie ErikssonGävle OKej start

H50

5 790 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan TellsénOK Roxen41:407:11
2Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL43:08+1:287:26
3Fredrik SteneboAttunda OK43:49+2:097:34
4Lars KlassonOK Ravinen44:04+2:247:36
5Mats SöderbergKalmar OK44:16+2:367:38
6Esbjörn LångströmAttunda OK45:48+4:087:54
7Kenneth SvenssonFinspångs SOK46:19+4:397:59
8Jörgen AxelssonTullinge SK46:51+5:118:05
9Anders MattssonOK Älvsjö-Örby47:00+5:208:07
10Peter JuthbergSöders-Tyresö47:53+6:138:16
11Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL48:28+6:488:22
12Johan PalmgrenTäby OK49:21+7:418:31
13Peter ZetterströmSöders-Tyresö50:11+8:318:40
14Hans OlsénSundbybergs IK51:25+9:458:52
15Kurt LillroGarda OK52:29+10:499:03
16Hans SundqvistTullinge SK53:03+11:239:09
17Jan KarlssonSöders-Tyresö54:09+12:299:21
18Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL54:10+12:309:21
19Torsten FlemmingVisby IF Gute SOK55:08+13:289:31
20Anders LevinSvaide Roma SOK55:45+14:059:37
21Jan NylundMariestads FK56:13+14:339:42
22Lars GreilertHaninge SOK56:48+15:089:48
23Lars BerzellVäsby OK57:33+15:539:56
24Pär HellstadiusOK Älvsjö-Örby58:57+17:1710:10
24Niklas GustafssonGarda OK58:57+17:1710:10
26Lars-Åke DickforsAvesta OK1:01:19+19:3910:35
27Mats KällTumba-Mälarhöjden OK1:01:44+20:0410:39
28Nigel ColeVäsby OK1:08:33+26:5311:50
29Roger TinglöfVäsby OK1:10:01+28:2112:05
30Johan KarlssonNorbergs OK1:21:57+40:1714:09
31Mats EnglundSvaide Roma SOK1:31:38+49:5815:49
32Örjan SahlOK Klemmingen1:34:47+53:0716:22
33Christer SvenssonRonneby OK1:42:08+1:00:2817:38
Leif HelgmanOK Tyrej godkänd
Göran ModinBromma-Vällingby SOKej start
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Magnus HellgrenOK Ravinenej start

D55

3 880 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering39:1810:07
2Sussie BjörkmanDalaportens OL41:21+2:0310:39
3Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK41:27+2:0910:40
4Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby42:35+3:1710:58
5Annika BrodinLindebygdens OK42:50+3:3211:02
6Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF43:46+4:2811:16
7EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF45:02+5:4411:36 Ladda ner rutt i gpx-format
8Ann-Marie AnderssonTenhults SOK45:25+6:0711:42
9Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK45:39+6:2111:45
10Annika DavidssonOK Klemmingen54:51+15:3314:08
11Margareta WadinOK Älvsjö-Örby58:06+18:4814:58
12Katarina JakobssonGarda OK1:00:55+21:3715:42
13Gittel KarlssonAttunda OK1:09:24+30:0617:53
14Pia WestlinOK Måsen1:10:38+31:2018:12
15Karin BengtssonVisborgs OK1:15:42+36:2419:30
16Lena FröbergGOIF Tjalve1:25:18+46:0021:59
17Marianne JernbergSöders-Tyresö1:25:51+46:3322:07
Kerstin SandströmJärla Orienteringej godkänd
Karin WadmanKatrineholms OKej godkänd

H55

5 420 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen BatzSkarpnäcks OL48:298:56
2Klas ThybeckLindebygdens OK55:17+6:4810:11
3Arne KlintbergEksjö SOK55:43+7:1410:16
4Stefan WestlinOK Måsen58:21+9:5210:45
5Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby59:11+10:4210:55
6Peter AxelssonOK Ravinen1:00:23+11:5411:08
7Thomas AlmqvistVästerviks OK1:00:37+12:0811:11
8Bo SalomonsonKalmar OK1:00:52+12:2311:13
9Lennart AgénTullinge SK1:01:55+13:2611:25
10Tomas LefflerJärfälla OK1:02:10+13:4111:28
11Tommy ErikssonLänna IF1:03:35+15:0611:43
12Mats BirkestålKöping-Kolsva OK1:04:12+15:4311:50
13Anders LavforsCentrum OK1:05:58+17:2912:10
14Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:06:30+18:0112:16
15Göran ReinholdssonJärfälla OK1:17:37+29:0814:19
16Gunnar HallströmVisborgs OK1:18:04+29:3514:24
17Börje ÅbergOK Roslagen1:18:50+30:2114:32
18Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:29:39+41:1016:32
Eddie IsraelssonLindebygdens OKej godkänd
Gunnar JohanssonSkarpnäcks OLej godkänd
Lars PerssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Bo NorrmanKjula IFej godkänd

D60

3 560 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Chr SchunnessonAttunda OK37:4110:35
2Inger OnsbringEskilstuna OL38:44+1:0310:52
3Ing-Marie BackOK Södertörn42:00+4:1911:47
4Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL44:45+7:0412:34
5Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna46:03+8:2212:56
6Titti BergendahlOK Måsen46:21+8:4013:01
7Lena NyströmVisborgs OK47:23+9:4213:18
8Linnea CarlssonSkarpnäcks OL50:45+13:0414:15
9Marianne EinarssonFagersta OK51:00+13:1914:19
10Siv LarssonVäxjö AIS51:24+13:4314:26
11Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg52:19+14:3814:41
12Inger SchwartzOK Södertörn53:56+16:1515:08
13Kerstin SvenskOK Hällen54:29+16:4815:18
14Elisabeth BybergerSolna OK56:10+18:2915:46
15Gitte JutvikTrosabygdens OK57:35+19:5416:10
16Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:08:57+31:1619:22
17Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:25:46+48:0524:05
18Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:32:22+54:4125:56
Inga-Britt PetterssonSala OKej start

H60

5 100 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LindgrenIK Hakarpspojkarna35:106:53
2Mats LundbergDalaportens OL37:15+2:057:18
3Håkan SjunnestrandSolna OK46:37+11:279:08
4Pelle SkullmanLinköpings OK48:15+13:059:27
5Arne BackOK Södertörn48:21+13:119:28
6Lennart HävrénTullinge SK49:59+14:499:48
7Leif VadmanKöping-Kolsva OK51:29+16:1910:05
8Mats SandewallUmeå OK51:51+16:4110:10
9Anders ÖbergIFK Mora OK51:56+16:4610:10
10Knut Åke HallebroOK Klemmingen52:34+17:2410:18
11Robert GustafssonVisborgs OK53:26+18:1610:28
12Bo MagnussonVisborgs OK53:34+18:2410:30
13Göran HanssonTäby OK54:50+19:4010:45
14Lennart LundquistOK Nalle55:38+20:2810:54
15Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL56:31+21:2111:04
16Christer NordströmOK Älvsjö-Örby56:37+21:2711:06
17Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK56:52+21:4211:09
18Lars ErikssonKalmar OK57:28+22:1811:16
19Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF57:51+22:4111:20
20Thomas WesterGustavsbergs OK58:00+22:5011:22
21Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL58:35+23:2511:29
22Matz LarssonGustavsbergs OK1:00:39+25:2911:53
23Hans WesterOK Järnbärarna1:01:16+26:0612:00
24Kenneth StarkenbergIFK Lidingö SOK1:05:02+29:5212:45
25Hans AnderssonRånäs OK1:05:11+30:0112:46
26Anders GunnarssonSurahammars SOK1:08:18+33:0813:23
27Arne OlssonHudiksvalls OK1:10:07+34:5713:44
28Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL1:13:15+38:0514:21
29Lars G AnderssonOK Hällen1:15:08+39:5814:43
30Anders HolmbergLindebygdens OK1:16:53+41:4315:04
Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OLej godkänd

D65

3 560 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HjelmkvistGustavsbergs OK39:3011:05
2Louise-Marie NilssonOK Klemmingen40:16+0:4611:18
3Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK42:50+3:2012:01
4Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL44:03+4:3312:22
5Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF44:25+4:5512:28
6Ulla LindellOK Hällen45:49+6:1912:52
7Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK46:13+6:4312:58
8Ingrid SjölanderOK Rodhen46:45+7:1513:07
9Ing-Marie BergmanVisborgs OK47:37+8:0713:22
10Marie-Louise KarlssonNybro OK48:45+9:1513:41
11Ewa NordlundLänna IF49:17+9:4713:50
12Ulla ClevnertSpårvägens OK49:40+10:1013:57
13Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna49:51+10:2114:00
14Ingrid EnekvistVisborgs OK49:57+10:2714:01
15Ulla GummesonVäsby OK50:52+11:2214:17
16Gunnel FranssonVisborgs OK53:56+14:2615:08
17Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK54:38+15:0815:20
18Britta EklundTrosabygdens OK55:20+15:5015:32
19Siv FrodinKöping-Kolsva OK56:48+17:1815:57
20Brita AugustssonVisborgs OK1:03:36+24:0617:51
21Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:04:35+25:0518:08
22Majvie AnnegårdSOK Viljan1:09:31+30:0119:31
23Margaretha NylundOK Södertörn1:12:58+33:2820:29
24Birgitta WallinTrosabygdens OK1:13:09+33:3920:32
25Vivianne HolgerssonOK Måsen1:13:18+33:4820:35
26Ann-Christin HolmbergJärla Orientering1:14:18+34:4820:52
27Lena LindgrenOK Järnbärarna1:16:16+36:4621:25
Anna BlomgrenTullinge SKej godkänd
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburgej start
Ingrid DanielssonVisborgs OKej start

H65

4 440 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt Håkan AnderssonOK Tor42:109:29
2Sven-Olof LarssonVäxjö AIS42:48+0:389:38
3Tommie OlssonVisborgs OK44:08+1:589:56
4Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK44:18+2:089:58
5Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg45:02+2:5210:08
6Peter JakobssonLinköpings OK45:13+3:0310:11
7Hans ÖbergOK Hällen46:00+3:5010:21
8Kjell HolmbergOK Södertörn46:13+4:0310:24
9Arne JohanssonOK Ravinen47:00+4:5010:35
10Lars-Olof LundströmVästerås SOK47:03+4:5310:35
11Bernt ErikssonSpårvägens OK47:37+5:2710:43
12Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK47:43+5:3310:44
13Stig LandstorpOK Tor48:19+6:0910:52
14Göran DavidssonOK Klemmingen48:45+6:3510:58
15Stefan ErlandssonGarda OK48:55+6:4511:01
16Roland NilssonSOK Viljan49:15+7:0511:05
17Ulf KjellinOK Hedströmmen50:24+8:1411:21
18Leif CarlssonSkarpnäcks OL51:14+9:0411:32
19Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg51:50+9:4011:40
20Lennart LindgrenOK Järnbärarna52:05+9:5511:43
21Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan52:07+9:5711:44
22Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg53:10+11:0011:58
23Bendy WallinTrosabygdens OK53:27+11:1712:02
24Gunnar WallquistSvaide Roma SOK53:42+11:3212:05
25Måns ÖhmanVisborgs OK53:51+11:4112:07
26Inge LöwegrenKatrineholms OK55:12+13:0212:25
27Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna55:54+13:4412:35
28Göran EklundTrosabygdens OK57:10+15:0012:52
29Per-Åke CarlenstamVäsby OK58:29+16:1913:10
30Folke BoströmOK Linné58:35+16:2513:11
31Magnus HaraldssonGustavsbergs OK58:54+16:4413:15
32Gunnar EnbergMålilla OK58:58+16:4813:16
33Tommy SjölanderOK Rodhen1:01:48+19:3813:55
34Rolf KarlssonOK Hällen1:03:18+21:0814:15
35Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:04:37+22:2714:33
36Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:06:00+23:5014:51
37Lars Åke SvenskOK Hällen1:06:44+24:3415:01
38Bengt-Göran StjernaLänna IF1:07:04+24:5415:06
39Johnny GustafssonGamleby OK1:08:00+25:5015:18
40Göran SvärdOK Klemmingen1:08:38+26:2815:27
41Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna1:08:56+26:4615:31
42Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:11:39+29:2916:08
43Stig LarssonLänna IF1:14:29+32:1916:46
Lars WestinVallentuna-Össeby OLej godkänd
Hans HolgerssonOK Måsenej godkänd
Kjell FrodinKöping-Kolsva OKej godkänd
Greger WedinSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Christer JönssonLunds OKej start

D70

3 180 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva-Stina SvärdHaninge SOK49:1215:28
2Britt Forsell PirozziLunds OK51:14+2:0216:06
3Britt NybergNybro OK53:30+4:1816:49
4Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK57:54+8:4218:12
5Gunnel GranqvistNynäshamns OK1:04:24+15:1220:15
6Irma BjärudVästerbergslagens OL1:06:19+17:0720:51
7Ethel NordLindebygdens OK1:08:09+18:5721:25
8Kristina SkoglundHellas Orientering1:08:56+19:4421:40
9Britt AxelssonKalmar OK1:19:04+29:5224:51
10Doris NilssonOK Klemmingen1:24:46+35:3426:39
11Siv JohanssonVisborgs OK1:26:34+37:2227:13
12Edith BergvallVisby IF Gute SOK1:30:35+41:2328:29
13Gunnel BalckIFK Enskede1:40:19+51:0731:32
14Lena JacobssonVisborgs OK1:52:47+1:03:3535:27
Ulla NilssonSOK Viljanej godkänd

H70

4 080 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland AlsénOK Roxen36:589:03
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna41:17+4:1910:07
3Svenerik JohanssonGarda OK43:00+6:0210:32
4Leif NordlundLänna IF43:50+6:5210:44
5Allan OlofssonSvaide Roma SOK44:46+7:4810:58
6Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben48:53+11:5511:58
7Rolf BjärudVästerbergslagens OL48:57+11:5911:59
8Rolf SkoglundHellas Orientering49:09+12:1112:02
9Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF49:10+12:1212:03
10Sören ErikssonLänna IF51:16+14:1812:33
11Ingemar WidénKFUM Örebro OK54:05+17:0713:15
12Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK54:41+17:4313:24
13Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburg55:27+18:2913:35
14Kjell NilssonOK Klemmingen55:53+18:5513:41
15Thord RådbergOK Roslagen57:16+20:1814:02
16Jan BojlingSolna OK58:09+21:1114:15
17Sven-Arne NilssonOK Klemmingen59:39+22:4114:37
18Klas LangelsSkarpnäcks OL59:54+22:5614:40
19Anders BuhréNybro OK1:00:35+23:3714:50
20Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:01:28+24:3015:03
21Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:01:35+24:3715:05
22Anders HasselboOK Måsen1:02:00+25:0215:11
23Åke LewanderSkarpnäcks OL1:03:26+26:2815:32
24Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:04:15+27:1715:44
25Roland JohanssonVisborgs OK1:04:54+27:5615:54
26Mats TörngrenOK Linné1:05:36+28:3816:04
27Leif AnderssonVisborgs OK1:05:48+28:5016:07
Sven PihlEnköpings AIFej godkänd
Nils-Erik ÅkessonSvaide Roma SOKej start
Kenneth KarlssonNybro OKej start
Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D75

3 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BergGarda OK50:1915:49
2Siv HasselgrundBjursås OK51:38+1:1916:14
3Berit LindungerHaninge SOK54:32+4:1317:08
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna59:56+9:3718:50
5Asta SjöbergLindebygdens OK1:09:01+18:4221:42
6Gun LarssonHammarby IF OF1:14:44+24:2523:30
7Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:14:58+24:3923:34
8Carin PetterssonVallentuna-Össeby OL1:21:38+31:1925:40
9Pia VikströmTäby OK1:23:59+33:4026:24
Gudrun ThigerLinköpings AIKej godkänd
Gun KrohnHudiksvalls OKej godkänd

H75

3 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John VallinOK Hedströmmen44:5712:48
2Leo LövdahlVisby IF Gute SOK47:42+2:4513:35
3Sivert AxelssonKalmar OK48:39+3:4213:51
4Sven-Erik WidinOK Österåker52:48+7:5115:02
5Sture NilssonStockholmspolisens IF OF59:25+14:2816:55
6Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OL1:00:58+16:0117:22
7Evert BergströmHudiksvalls OK1:01:30+16:3317:31
8Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:08:03+23:0619:23
9Åke SundbergFagersta OK1:13:02+28:0520:48
10Folke LindgrenVisborgs OK1:15:46+30:4921:35
11Bille WidellVisby IF Gute SOK1:19:10+34:1322:33
12John BerglundAlfta-Ösa OK1:37:17+52:2027:42
Ingvar JohannessonSolna OKej godkänd
Sven NilssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd

H80

3 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK38:5912:15
2Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF40:15+1:1612:39
3Alf LundkvistOK Tor41:02+2:0312:54
4Rolf KrohnHudiksvalls OK41:29+2:3013:02
5Berndt BergGarda OK43:21+4:2213:37
6Alf PerssonOK Österåker56:39+17:4017:48
7Sauli JacobssonGotlands Bro OK57:10+18:1117:58
8Carleric ThigerLinköpings AIK59:51+20:5218:49

H85

2 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sture LarssonVisborgs OK55:1022:20
2Anders PerssonOK Alferna1:01:25+6:1524:51
3Jörgen AxelssonIF Thor1:03:06+7:5625:32
4Per WesterGustavsbergs OK1:05:09+9:5926:22

Inskolning

2 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin AlmgrenSöders-Tyresöfullföljt
Doris ElanderGotlands Bro OKfullföljt
Styrbjörn ElanderGotlands Bro OKfullföljt
Castor FlordalKatrineholms OKfullföljt
Noah Gustafsson SandbergKalmar OKfullföljt
Elsa KarlssonKatrineholms OKfullföljt
Alva LindhVisborgs OKfullföljt
Karl SundkvistKatrineholms OKfullföljt
Elsa WahlgrenKlubblösfullföljt
Gustav WahlgrenKlubblösfullföljt
Mira VejedalIFK Lidingö SOKfullföljt
Neoline ÖstlingKatrineholms OKfullföljt

U1

2 040 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel CondrupKalmar OK16:348:07
2Gabriel Gustafsson SandbergKalmar OK16:35+0:018:07
3Saga FredrikssonKalmar OK17:01+0:278:20
4Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK17:48+1:148:43
5Emil SöderbergTäby OK18:21+1:478:59
6Tyra ÖforsSvaide Roma SOK18:22+1:489:00
7Angelica GladhGotlands Bro OK19:17+2:439:27
8Emil UllbergSvaide Roma SOK19:31+2:579:34
9Ella DjurbergSvaide Roma SOK19:37+3:039:36
10Benjamin KlemmingKalmar OK20:16+3:429:56
11Alice GleisnerKalmar OK20:44+4:1010:09
12Kasper SöderbergTäby OK20:57+4:2310:16
13Greta SandvikAttunda OK21:59+5:2510:46
14Oscar AnderssonKalmar OK22:21+5:4710:57
15Olga Bertilsson SkogOK Linné23:08+6:3411:20
16Elis GustafssonSvaide Roma SOK25:14+8:4012:22
17Tuva JakobssonSvaide Roma SOK25:20+8:4612:25
17Adam UllbergSvaide Roma SOK25:20+8:4612:25
19Elvira LarssonOK Älvsjö-Örby26:11+9:3712:50
20Tove NordströmOK Älvsjö-Örby26:15+9:4112:52
21Gustav KlingsellKalmar OK27:55+11:2113:41
22Aston GustafssonSvaide Roma SOK30:49+14:1515:06
23Wilma LindstrandKalmar OK34:30+17:5616:54

U2

2 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja ThimbergSöders-Tyresö20:478:24
2Ida WestfältGotlands Bro OK27:15+6:2811:01
3Nancy BjersanderSvaide Roma SOK27:16+6:2911:02
4Vilmer LarssonOK Älvsjö-Örby29:09+8:2211:48
5Nora JakobssonSvaide Roma SOK29:38+8:5111:59
6Tilda RosbergTäby OK30:40+9:5312:24
7Hilda NordströmOK Älvsjö-Örby32:46+11:5913:15
8Axel CondrupKalmar OK32:54+12:0713:19
9Gabriel Gustafsson SandbergKalmar OK32:59+12:1213:21
10Ulrika PerssonGotlands Bro OK42:00+21:1317:00
11Christian GladhGotlands Bro OK45:06+24:1918:15
12Ronja HedbergAlstermo IF48:03+27:1619:27
13Cecilia JosefssonSvaide Roma SOK1:16:33+55:4630:59
14Ida WesterlundSvaide Roma SOK1:16:37+55:5031:01

Öppen motion 1

2 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta NybergAttunda OK25:1810:14
2Malin FlordalKatrineholms OK28:05+2:4711:22
3Tea KarlssonKatrineholms OK35:20+10:0214:18
4Maarit ErikssonLänna IF35:43+10:2514:27
5Mårten HellgrenGotlands Bro OK47:12+21:5419:06
6Pontus HellgrenGotlands Bro OK47:20+22:0219:09
7Anders BrobergOK Sänkan56:34+31:1622:54
8Solveig HumlaSolna OK56:53+31:3523:01
9Bertil NordRembo IK1:19:32+54:1432:11

Öppen motion 2

2 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria DahlKalmar OK38:3513:43
2Kerstin PaulssonSnättringe SK49:47+11:1217:42
3Jenny DahlrotOK Hällen1:01:38+23:0321:56
4Eva GahnströmGotlands Bro OK1:02:52+24:1722:22
5Brigitte AlsénOK Roxen1:03:59+25:2422:46
6Ann JohanssonSnättringe SK1:15:14+36:3926:46

Öppen motion 3

3 550 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga ÖforsSvaide Roma SOK33:379:28
2Thomas NilssonKalmar OK35:03+1:269:52
3Sara MelkerssonIFK Lidingö SOK35:36+1:5910:01
4Anna HagbergKalmar OK37:45+4:0810:38
5Anna AnderssonKalmar OK37:50+4:1310:39
6Margaretha AnderzénKalmar OK38:15+4:3810:46
7Gerhard HåkanssonVisborgs OK38:28+4:5110:50
8Karin GunnarssonSurahammars SOK38:29+4:5210:50
9Anna NelsonKalmar OK38:57+5:2010:58
10Folke SvangrenGotlands Bro OK41:53+8:1611:47
11Olof ThorssellOK Måsen42:11+8:3411:52
12Johan KarlssonKatrineholms OK42:57+9:2012:05
13Maria FlygarTullinge SK43:15+9:3812:10
14Christina HedensiöIFK Lidingö SOK45:25+11:4812:47
15Tomas HesselmarkKalmar OK46:31+12:5413:06
16Niklas WaktelSvaide Roma SOK46:48+13:1113:10
17Minna HedbergAlstermo IF47:37+14:0013:24
18Heidi HedbergAlstermo IF48:01+14:2413:31
19Anna Maria SandénOK Södertörn48:56+15:1913:47
20Erik HöglundTurebergs IF50:28+16:5114:12
21Eva HagrotTäby OK50:31+16:5414:13
22Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OK51:22+17:4514:28
23Annika HillgrenOK Södertörn52:10+18:3314:41
24Kerstin AnderssonOK Hällen56:08+22:3115:48
25Kjell JanssonLindebygdens OK59:27+25:5016:44
26Jenny NordlundOK Älvsjö-Örby1:02:05+28:2817:29
27Ingrid LundströmVästerås SOK1:02:10+28:3317:30
28Christina ÖbergOK Hällen1:02:44+29:0717:40
29Ewa ArvidssonOK Södertörn1:05:58+32:2118:34
30Kerstin Reinemo-NordRembo IK1:08:45+35:0819:21
31Pyttan AsplundOK Södertörn1:08:53+35:1619:24
Gunilla EkbergGarda OKej godkänd
Linda UnossonKalmar OKej godkänd
Johanna ElanderGotlands Bro OKej godkänd
Moa WesterlundSvaide Roma SOKej start

Öppen motion 4

5 090 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin SandbergOK Älvsjö-Örby48:569:36
2Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK56:52+7:5611:10
3Marie CronströmKlubblös57:53+8:5711:22
4Peter AhlstrandOK Måsen1:05:41+16:4512:54
5Anders YttergårdVallentuna-Össeby OL1:16:10+27:1414:57
6Eva BerzellKlubblös1:17:54+28:5815:18
7Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:29:02+40:0617:29
8Susanne AhlstrandOK Måsen1:31:13+42:1717:55
9Amelia LundinKatrineholms OK1:32:07+43:1118:05
10Karin SetterqvistOK Södertörn1:33:24+44:2818:20

Öppen motion 5

3 830 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil StråtJärfälla OK33:238:42
2Henrik EdholmJärfälla OK35:14+1:519:11
3Kajsa GuterstamTrosabygdens OK35:30+2:079:16
4Fredrik LefflerGävle OK37:36+4:139:49
5Cecilia LefflerJärfälla OK38:52+5:2910:08
6Niclas KahlbomVisborgs OK39:19+5:5610:15
7Örjan HallgrenVisborgs OK39:20+5:5710:16
8Anna-Karin FromholtzIFK Lidingö SOK40:10+6:4710:29
9Paula JakobssonGarda OK40:37+7:1410:36
10EVA-LENA FRICKTjällmo-Godegårds OK41:06+7:4310:43
11Åke KappelVisborgs OK42:48+9:2511:10
12Anna Karin ÅbergOK Älvsjö-Örby43:10+9:4711:16
13Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby43:56+10:3311:28
14Elisabeth StålhammarTullinge SK43:57+10:3411:28
15Sofia NylanderKalmar OK45:57+12:3411:59
16Agneta SkohgTäby OK45:59+12:3612:00
17Ingela LefflerJärfälla OK46:45+13:2212:12
18Per-Olof EinarssonFagersta OK46:46+13:2312:12
19Mats AdolfssonOK Kåre47:05+13:4212:17
20Ulf RosbergOK Älvsjö-Örby48:31+15:0812:40
21Pia JohanssonVäsby OK51:45+18:2213:30
22Ingela UddinVisborgs OK52:26+19:0313:41
23Lars SimonssonKlubblös54:16+20:5314:10
24Carina MöllerOK Södertörn54:37+21:1414:15
25Helene SwartzIFK Lidingö SOK54:50+21:2714:19
26Linda NordströmOK Älvsjö-Örby55:25+22:0214:28
27Ylva LagerbergOK Södertörn55:44+22:2114:33
28Birgitta LarssonKlubblös55:50+22:2714:34
29Erik LinderKlubblös56:17+22:5414:41
30Jessica RöösOK Älvsjö-Örby58:56+25:3315:23
31Birgitta HenrikssonJärla Orientering59:31+26:0815:32
32Anna-Karin BergiusVisborgs OK1:01:11+27:4815:58
33Ing-Marie NilssonOK Södertörn1:01:26+28:0316:02
34Marie HalvorsenOK Södertörn1:01:56+28:3316:10
35Björn JohanssonSvaide Roma SOK1:03:01+29:3816:27
36Monika ZychCentrum OK1:04:23+31:0016:48
37Agnetha CarlquistSkarpnäcks OL1:05:49+32:2617:11
38Bo RockJärfälla OK1:07:29+34:0617:37
39Sofie EklundJärfälla OK1:16:15+42:5219:54
Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orienteringej godkänd
Helene Östling-MattssonJärla Orienteringej godkänd
Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Ove ArvidssonOK Södertörnej godkänd
Katarina BerggrenTullinge SKej start

Öppen motion 6

5 910 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad53:008:58
2Henrik BengtssonSelånger SOK55:20+2:209:21
3Leon HanssonKalmar OK58:19+5:199:52
4Mattias AnderssonKalmar OK59:44+6:4410:06
5Stig ThörnvikCentrum OK1:00:33+7:3310:14
6Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF1:00:49+7:4910:17
7Jesper LarssonOK Älvsjö-Örby1:02:13+9:1310:31
8Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:12:47+19:4712:18
9Carl-Fredrik NelsonKalmar OK1:22:37+29:3713:58
10Helena GanslandtIFK Lidingö SOK1:38:29+45:2916:39
11Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad2:06:09+1:13:0921:20

Öppen motion 7

3 180 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf Vikström-LookKlubblös29:089:09
2Stefan CaleklintFK Vittus34:55+5:4710:58
3Stefan SandelinIF Hagen35:19+6:1111:06
4Emma MartinelleSöders-Tyresö35:45+6:3711:14
5Maria BerglundTäby OK38:31+9:2312:06
6Emma KällTumba-Mälarhöjden OK38:48+9:4012:12
7Peter EkbergGarda OK40:40+11:3212:47
8Elisabeth KimellGotlands Bro OK40:43+11:3512:48
9Börje HolmgrenVallentuna-Össeby OL41:09+12:0112:56
10Göran WelenKolbäck41:45+12:3713:07
11Gunnar HögbergVallentuna-Össeby OL41:53+12:4513:10
12Bo KarlssonKatrineholms OK42:48+13:4013:27
13Stefan HellströmVisborgs OK42:51+13:4313:28
14Johan BergiusVisborgs OK42:55+13:4713:29
15Annemarie HolmAlstermo IF44:48+15:4014:05
16Jan SjöbergOK Linné44:51+15:4314:06
17Oskar SjöbergOK Linné45:06+15:5814:10
18Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK45:42+16:3414:22
19Sune LindellOK Hällen47:29+18:2114:55
20Torgny JeppssonKatrineholms OK48:22+19:1415:12
21Yvonne EkströmDalaportens OL49:09+20:0115:27
22Bo ErikssonOK Sänkan50:54+21:4616:00
23Maximilian KernKlubblös51:50+22:4216:17
23Tova SjöbergKlubblös51:50+22:4216:17
25Carolina OnsbringEskilstuna OL51:59+22:5116:20
26Anna ReforsJärla Orientering52:06+22:5816:23
27Aina ÖsterdahlVisborgs OK52:09+23:0116:23
28Ylva NilssonSnättringe SK52:33+23:2516:31
29Carl-Johan LarssonSvaide Roma SOK53:10+24:0216:43
30Eva BuskasSvaide Roma SOK53:14+24:0616:44
31Beata PetterssonGotlands Bro OK53:20+24:1216:46
32Malin AnnegårdCentrum OK54:13+25:0517:02
33Camilla DjurbergSvaide Roma SOK54:34+25:2617:09
34Tomas KarlssonSvaide Roma SOK54:37+25:2917:10
35Inger VikströmOK Linné55:03+25:5517:18
36Annika ÖsterdahlVisborgs OK55:04+25:5617:18
37Maria CarlströmCentrum OK55:16+26:0817:22
38Ingela KlintbergEksjö SOK55:39+26:3117:30
39Per StålhammarTullinge SK56:19+27:1117:42
40Gunilla IngemarssonLänna IF56:45+27:3717:50
41Mikael JohanssonLänna IF57:30+28:2218:04
42Sussie WelenKolbäck58:59+29:5118:32
43Monica SvärdOK Klemmingen1:00:36+31:2819:03
44Kerstin WallströmOK Sänkan1:02:41+33:3319:42
45Mattias WhiteGarda OK1:02:45+33:3719:43
46Susanna CaleklintFK Vittus1:03:16+34:0819:53
47Britt-Marie ReinholdssonJärfälla OK1:03:36+34:2820:00
48Elisabet LarssonOK Älvsjö-Örby1:05:38+36:3020:38
49Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:08:16+39:0821:28
50Hasse MatthingVisborgs OK1:09:16+40:0821:46
51Annelie AnderssonVisborgs OK1:10:21+41:1322:07
52Anna LevinSvaide Roma SOK1:11:30+42:2222:29
53Kerstin BrobergOK Sänkan1:13:58+44:5023:15
54Kristina ViinikainenOK Älvsjö-Örby1:16:37+47:2924:05
55Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby1:16:38+47:3024:05
56Jörgen SoneTurebergs IF1:19:00+49:5224:50
57Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:21:25+52:1725:36
58Gunilla SahlOK Klemmingen1:24:56+55:4826:42
59Roger AnderssonOK Älvsjö-Örby1:26:31+57:2327:12
Ida ÅhlinOK Måsenej godkänd
Nils HallgrenVisborgs OKej godkänd
Elisabeth ThorseliusOK Måsenej godkänd
Rolf SoneTurebergs IFej godkänd
Garnet SchindlerSnättringe SKej godkänd
Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebroej godkänd

Öppen motion 8

4 440 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan SjöhedGävle OK31:597:12
2Stefan DjurstedtEksjö SOK33:51+1:527:37
3Alexandra VejedalIFK Lidingö SOK36:32+4:338:13
4Pär JonssonGävle OK39:27+7:288:53
5Susanna DjurstedtEksjö SOK42:00+10:019:27
6Kjell ObergerIFK Lidingö SOK42:57+10:589:40
7Clas-Göran SkohgTäby OK45:01+13:0210:08
8Anna ForsbergJärla Orientering49:48+17:4911:12
9Jan LarssonVäsby OK50:05+18:0611:16
10Tommy UllbergSvaide Roma SOK51:27+19:2811:35
11Rolf CarlqvistSkarpnäcks OL51:36+19:3711:37
12Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg52:48+20:4911:53
13Peter ÖsterdahlVisborgs OK52:53+20:5411:54
14Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg55:36+23:3712:31
15Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg55:54+23:5512:35
16Ulf LarssonVästerås SOK55:55+23:5612:35
17Hans SylvanJärfälla OK56:10+24:1112:39
18Marie ThörnvikCentrum OK57:24+25:2512:55
19Kerstin SegerLaholms IF OK1:01:51+29:5213:55
20Laila NorrmanKjula IF1:02:27+30:2814:03
21Monika LarssonSkarpnäcks OL1:07:34+35:3515:13
22Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:26:23+54:2419:27
23Tobias JanssonHammarkinds OK1:30:59+59:0020:29

Öppen motion 9

7 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK59:008:15
2Anders KallingsVisborgs OK1:03:34+4:348:53
3Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:08:49+9:499:37
David DahlVisborgs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser