Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Gotland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Gotland
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: lördag 29 augusti 2015

Garda OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ann-Britt LevinD45 (2)41:1112:31
1Berndt BergH80 (3)42:1717:41
2Linda BergD10 (3)55:50+2:0026:05
2Peter EkbergÖppen motion 7 (6)1:07:21+7:3319:31
2Kurt LillroÖppen motion 8 (6)56:02+6:1512:40
3Katarina JakobssonD55 (4)53:11+18:0518:35
3Jenny BergD14 (4)43:20+8:3015:48
4Birgitta BergÖppen motion 5 (8)1:01:53+20:4922:06
5Tom WickströmH55 (7)44:55+9:3013:39
5Gunilla EkbergÖppen motion 3 (7)48:07+11:4119:19
9Niklas GustafssonH45 (9)1:08:18+40:5818:33
Svenerik JohanssonH70 (6)ej godkänd

Gotlands Bro OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elisabeth KimellD70 (2)56:2923:37
1Olle SvangrenH16 (5)28:079:02
1Anton NilssonH18 (1)1:05:4617:52
1Alma PetterssonD10 (3)53:5025:09
1Beata PetterssonD14 (4)34:5012:42
1Gert LundquistH65 (5)26:319:16
1Ida WestfältU2 (4)33:1615:32
1Kjell NilssonH35 (7)34:558:26
1Peder PerssonH12 (6)27:3911:25
1Ronny LiljegrenH45 (9)27:207:25
1Brent GodmanH21 (13)28:596:16
2Felice GardelinU2 (4)35:13+1:5716:27
2Björn FlodmanÖppen motion 8 (6)56:02+6:1512:40
2Leif SvangrenH55 (7)36:59+1:3411:14
2Kjell SkalbergH65 (5)32:18+5:4711:17
2Natalie GardelinD12 (5)51:37+2:0321:19
2Ulf NilssonH45 (9)30:44+3:248:21
2Mattias WestfältH21 (13)29:35+0:366:24
2Björn AnderssonH70 (6)35:03+0:1213:10
2David WestfältH12 (6)30:41+3:0212:40
3Karin MårtenssonÖppen motion 5 (8)1:00:35+19:3121:38
3Rasmus VirginH16 (5)30:52+2:459:55
3Sauli JacobssonH80 (3)57:10+14:5323:55
3Per LindskogH55 (7)37:21+1:5611:21
3Jonathan FlodmanH12 (6)33:05+5:2613:40
3Jonas PetterssonÖppen motion 7 (6)1:08:30+8:4219:51
4Ann-Sofi LindskogÖppen motion 7 (6)1:16:40+16:5222:13
4Edvin NilssonH14 (9)25:38+4:309:21
4Folke SvangrenH12 (6)40:57+13:1816:55
4Ulrika PerssonU2 (4)48:22+15:0622:36
5Joakim BjörkegrenH16 (5)1:07:44+39:3721:46
5Edvard PetterssonH12 (6)48:11+20:3219:54
5Andreas LiljegrenH21 (13)35:23+6:247:39
6Anne-Marie LundquistÖppen motion 3 (7)55:30+19:0422:17
7Amadeus HanssonH21 (13)36:07+7:087:49
7Peter FalkH35 (7)42:14+7:1910:12
8Alexander NilssonH21 (13)37:09+8:108:02
9Erik NilssonH14 (9)42:11+21:0315:23
13Mårten KorallH21 (13)1:00:30+31:3113:05
Joakim GustafssonInskolning (3)fullföljt
Svante GustafssonInskolning (3)fullföljt
Adrian NordgrenH16 (5)ej start
Magnus IhreskogH45 (9)ej start

IF Hansa-Hoburg

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Bertil AllmungsH70 (6)34:5113:06
2Herman FunkquistH10 (7)22:43+1:3910:36
2Maj-Britt GardeliusD65 (4)41:38+1:4915:39
3Jerker EnekvistH65 (5)34:49+8:1812:10
4Katarina FunkquistÖppen motion 8 (6)56:28+6:4112:46
5Lennart GardeliusH65 (5)45:26+18:5515:53
5Lina AllmungsD21 (8)52:36+18:0712:42
7Viktoria OlssonD21 (8)1:07:50+33:2116:23

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Jörgen AxelssonÖppen motion 5 (8)1:03:33+22:2922:41

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Camilla JovérÖppen motion 7 (6)1:19:17+19:2922:58

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magnus NordlanderÖppen motion 8 (6)49:4711:15

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Conny ForsbergH21 (13)32:15+3:166:58

Ryda SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bosse UlrikssonÖppen motion 3 (7)36:30+0:0414:39

Solna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Johan KarlstenH55 (7)45:23+9:5813:47

Svaide Roma SOK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anne-Marie KarlssonD55 (4)35:0612:16
1Hanna WallinD12 (5)49:3420:28
2Edvin JohnssonH16 (5)28:56+0:499:18
2Monika JonssonD45 (2)55:39+14:2816:54
2Pernilla MellinD35 (3)1:07:25+22:0818:19
2Greger WesterlundH35 (7)39:36+4:419:33
3Moa WesterlundD10 (3)57:49+3:5927:01
3Nancy BjersanderU2 (4)39:39+6:2318:31
3Kasper UllbergH10 (7)23:11+2:0710:50
3Tuva NikolaussonD21 (8)41:22+6:539:59
3Duncan RobertsonH14 (9)22:52+1:448:20
3Nils-Erik ÅkessonH70 (6)36:51+2:0013:51
3Anders EklundH35 (7)41:01+6:069:54
4Ludvig WaktelH16 (5)45:53+17:4614:45
4Nina BjersanderD21 (8)45:44+11:1511:02
4Allan OlofssonH70 (6)37:19+2:2814:01
5Niklas WaktelÖppen motion 5 (8)1:02:29+21:2522:18
5Elias WestergaardH10 (7)35:17+14:1316:29
5Ida WesterlundD12 (5)1:09:06+19:3228:33
5Fredrik WestergaardH35 (7)41:16+6:219:58
5Tommy UllbergH45 (9)46:08+18:4812:32
6Anna LevinÖppen motion 7 (6)1:24:09+24:2124:23
6Ulrika NikolaussonD21 (8)54:25+19:5613:08
6Olof LevinH10 (7)41:47+20:4319:31
6Mattias LevinH14 (9)26:04+4:569:30
6Olof PerssonH21 (13)35:53+6:547:46
6Anders LevinH45 (9)46:15+18:5512:34
7Fabian MellbergH14 (9)30:12+9:0411:01
7Pontus GustafssonH45 (9)49:10+21:5013:21
8Elin JohnssonD21 (8)1:49:28+1:14:5926:26
8Mats EnglundH45 (9)1:05:13+37:5317:43Ladda ner rutt i gpx-format
9Fredrik LevinH21 (13)39:16+10:178:29
10David LevinH21 (13)48:28+19:2910:29
11Frej HeggH21 (13)49:20+20:2110:40
Alvar KnutasInskolning (3)fullföljt
Rolf AnderssonÖppen motion 8 (6)ej godkänd

Visborgs OK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marie KahlbomÖppen motion 3 (7)36:2614:37
1Peter ÖsterdahlÖppen motion 7 (6)59:4817:20
1Fabian KahlbomH10 (7)21:049:50
1Åke KappelH55 (7)35:2510:45
1Tove RönnbäckD21 (8)34:298:19
1Annika ÖsterdahlÖppen motion 5 (8)41:0414:40
1Nils HallgrenH75 (4)49:2420:40
1Sofia SchollerD35 (3)45:1712:18
1Ing-Marie BergmanD65 (4)39:4914:58
1Felix BäckstädeH14 (9)21:087:42
2Lena JacobssonD70 (2)1:03:19+6:5026:29
2Lena NyströmD55 (4)41:31+6:2514:30
2Sture LarssonH80 (3)53:04+10:4722:12
2Elin DahlD14 (4)36:30+1:4013:19
2Anna SameliusD21 (8)39:56+5:279:38
2Albin LindgrenH14 (9)21:39+0:317:54
2Niclas KahlbomÖppen motion 5 (8)49:27+8:2317:39
3Gerhard HåkanssonÖppen motion 3 (7)43:23+6:5717:25
3Ingrid EnekvistD65 (4)45:51+6:0217:14
3Anna BäckstädeD35 (3)1:15:47+30:3020:35
3Klara BäckstädeD12 (5)53:40+4:0622:10
3Patrik RönnbäckH45 (9)30:54+3:348:23
4Alma KappelÖppen motion 3 (7)44:32+8:0617:53
4Karin BengtssonD55 (4)55:38+20:3219:27
4Bo MagnussonH55 (7)42:59+7:3413:03
4Måns ÖhmanH65 (5)45:10+18:3915:47
4Matilda DrottenmyrD14 (4)58:36+23:4621:23
4Folke LindgrenH75 (4)1:28:54+39:3037:11
4Edwin KahlbomH10 (7)25:18+4:1411:49
4Gunnel FranssonD65 (4)46:46+6:5717:34
4Alice BergiusD12 (5)57:38+8:0423:48
4Andreas NikolaussonH21 (13)33:16+4:177:12
4Stefan WahlgrenH35 (7)41:14+6:199:57
4Stefan PerssonH45 (9)40:52+13:3211:06
5Ann-Charlotte DahlÖppen motion 8 (6)1:05:06+15:1914:43
5Mattias ÖsterdahlH14 (9)25:49+4:419:25
5Leif AnderssonH70 (6)56:56+22:0521:24
6Jerker DrottenmyrH35 (7)41:40+6:4510:03
6Adam ÖsterdahlH12 (6)54:12+26:3322:23
7Anna-Karin BergiusÖppen motion 5 (8)1:12:12+31:0825:47
7Annelie AnderssonÖppen motion 3 (7)56:28+20:0222:40
7Stefan HellströmH55 (7)50:07+14:4215:13
7Neo CederqvistH10 (7)43:49+22:4520:28
8Hasse MatthingÖppen motion 5 (8)1:47:03+1:05:5938:13
8Johan BergiusH14 (9)39:13+18:0514:18
12Anders KallingsH21 (13)1:00:22+31:2313:03
Eva KappelD45 (2)ej start

Visby IF Gute SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bille WidellH75 (4)55:14+5:5023:06
3Leo LövdahlH75 (4)58:37+9:1324:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser