Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Lång Halland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Lång Halland
Arrangörsorganisation: IK Trenne Ullared
Datum: söndag 4 september 2011

Halmstad OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stig JohanssonH75 (4)1:00:0316:27
1Mårten WikströmH45 (13)53:059:18
1Malin SettergrenD21 (4)1:06:0311:35
1Amanda NesserD14 Kort (1)1:16:4625:56
1Jan-Olof SvenssonH50 (8)50:548:55
2Kennet HorvathH45 (13)56:01+2:569:49
2Margareta JohanssonD55 (4)56:05+13:4115:21
2Ernie BroströmH70 (7)56:01+1:4413:45
2Loke AgmarkenH14 (10)37:42+3:539:50
2Lena KarlssonD50 (6)47:35+2:2513:02
2Mattias LundinH40 (10)55:22+0:438:18
3Hanna CederholmD14 (12)1:01:09+5:4815:57
3Karin MemmiD55 (4)1:01:35+19:1116:52
4Lovisa LagerD10 (4)53:42+21:3519:02
4Jan LagerH40 (10)56:11+1:328:25
4Katarina BengtssonD55 (4)1:09:06+26:4218:55
4Mats TellqvistH55 (7)1:00:26+10:5012:36
4Ingemar AndreassonÖppen motion 5 (20)53:36+20:2313:59
4Stig GustavssonH75 (4)1:10:18+10:1519:15
4Björn KarlssonH21 (12)1:36:00+8:179:36
5Alexander WessmanH12 (7)44:33+10:4515:03
5Sune AnderssonH60 (10)1:13:25+16:4615:19
6Per GerdleH45 (13)1:04:20+11:1511:17
6Gustav AndreassonH12 (7)45:25+11:3715:20
7Erik MemmiH21 (12)1:44:42+16:5910:28
7Isak SvenssonU1 (10)25:43+8:2813:58
7Philip HansonU2 (8)46:05+16:2716:20
8Linus HansonU2 (8)46:07+16:2916:21
9Paulina JägstedtD12 (10)1:39:07+1:02:0133:29
9Emil AlexanderssonH21 (12)1:48:17+20:3410:49
10Simon EbbestålH14 (10)1:55:05+1:21:1630:02
10Bo SenjeH60 (10)1:33:24+36:4519:29
11Martina WessmanD14 (12)1:30:43+35:2223:41
11Ingolf BengtssonÖppen motion 5 (20)1:21:07+47:5421:10
11Yngve KihlbergH45 (13)1:19:34+26:2913:57
12Börje KarlssonÖppen motion 7 (20)49:58+16:5318:26
14Martin GometzÖppen motion 5 (20)1:37:02+1:03:4925:20
15Katarina RingÖppen motion 5 (20)1:38:28+1:05:1525:42
Lovisa RingD12 (10)ej godkänd
Mattias JägstedtÖppen motion 6 (2)ej godkänd
Stefan AgmarkenH40 (10)ej godkänd
Nils Wallentin TärkH21 (12)ej start
Noel AgmarkenH12 (7)ej start
Ingela AlvmyrenD21 (4)ej start
Roger DavidssonH45 (13)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser