Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Lång Halland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Lång Halland
Arrangörsorganisation: IK Trenne Ullared
Datum: söndag 4 september 2011

FK Friskus-Varberg

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alex JohanssonU2 (8)29:3810:30
1Tim JohanssonH12 (7)33:4811:25
1Helena AnderssonÖppen motion 5 (20)33:138:40
1Jonatan BondessonÖppen motion 2 (2)1:08:0216:28
1Hanna RymarkD12 Kort (1)34:4712:20
2Hanna CarlqvistD10 (4)43:25+11:1815:23
2Bernice AntonssonD75 (7)53:01+0:0119:33
2Hanna JohanssonD14 (12)59:03+3:4215:25
3Gösta ErikssonH60 (10)1:05:58+9:1913:46
3Carina AnderssonD45 (5)1:00:34+8:3014:52
3Daniel PerssonÖppen motion 1 (10)52:40+16:1818:40
3Sara JosarpD16 (9)54:00+9:0213:16
3Noah BechtelH10 (4)38:26+6:0813:37
3Bengt JohanssonH45 (13)56:07+3:029:50
3Elvira WildheimD12 (10)45:42+8:3615:26
3Olle JosarpH14 (10)38:36+4:4710:04
3Casper BartholdssonU1 (10)18:36+1:2110:06
3Jimmy JohanssonÖppen motion 7 (20)38:01+4:5614:01
4Jeanette LarssonD40 (5)55:45+6:4713:41
4Sandra RymarkU2 (8)35:24+5:4612:33
4Daniel GustavssonH20 (6)1:16:53+9:4311:31
4Emma SigvardssonD21 (4)1:32:55+26:5216:18
4Fredrik CarlqvistÖppen motion 7 (20)40:18+7:1314:52
5Sanna NilssonU1 (10)20:53+3:3811:20
5Emma EliassonU2 (8)38:04+8:2613:29
5Thomas JosarpH40 (10)57:04+2:258:33
6Eva ErikssonD60 (6)1:16:38+31:2020:59
6Linn RambergU1 (10)23:05+5:5012:32
6Axel BechtelU2 (8)40:51+11:1314:29
6Gert WildheimH40 (10)1:11:17+16:3810:41
7Karl-Erik SkattbergÖppen motion 3 (15)1:04:45+25:1421:52
7Anders GustavssonH40 (10)1:31:08+36:2913:39
8Elsa EricssonU1 (10)28:02+10:4715:14
8Rose-Marie JohanssonD65 (9)1:05:55+22:1924:19
8Sebastian HasselblomH21 (12)1:45:30+17:4710:33
9Filip CarlqvistU1 (10)28:16+11:0115:21
9Johan BondessonÖppen motion 7 (20)45:58+12:5316:57
10Ingmar JohanssonH45 (13)1:17:44+24:3913:38
10Elisabeth HagbergÖppen motion 3 (15)1:21:23+41:5227:29
10Bo JohanssonÖppen motion 7 (20)49:47+16:4218:22
13Göran AnderssonÖppen motion 8 (15)1:13:50+28:1815:24
15Monica JohanssonÖppen motion 7 (20)56:56+23:5121:00
Ester EricssonInskolning (16)fullföljt
Melwin WildheimInskolning (16)fullföljt
Alf B JohanssonH50 (8)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser