Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattinatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattinatta
Arrangörsorganisation: IF Hansa-Hoburg
Datum: fredag 24 april 2015

H21

9 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK58:406:07
2Håkan MattssonGotlands Bro OK1:00:35+1:556:19
3Brent GodmanGotlands Bro OK1:01:14+2:346:23
4Mattias WestfältGotlands Bro OK1:01:50+3:106:27
5Olof PerssonSvaide Roma SOK1:14:29+15:497:46
6Jerker DrottenmyrVisborgs OK2:17:08+1:18:2814:18
Andreas LiljegrenGotlands Bro OKej start

D20

5 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin JohnssonSvaide Roma SOK1:25:0116:13

D16

4 080 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tuva NikolaussonSvaide Roma SOKej start

H16

5 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin JohnssonSvaide Roma SOK39:307:43
2Olle SvangrenGotlands Bro OK57:21+17:5111:13
Rasmus VirginGotlands Bro OKej start

D14

3 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Beata PetterssonGotlands Bro OK33:5310:25

H14

3 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin LindgrenVisborgs OK20:026:09
2Edvin NilssonGotlands Bro OK23:10+3:087:07
3Duncan RobertsonSvaide Roma SOK23:34+3:327:15
Mattias LevinSvaide Roma SOKej godkänd

H12

2 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David WestfältGotlands Bro OK20:317:46
2Folke SvangrenGotlands Bro OK20:38+0:077:48
3Jonathan FlodmanGotlands Bro OK24:08+3:379:08
4Adam ÖsterdahlVisborgs OK25:23+4:529:36
5Edvard PetterssonGotlands Bro OK27:10+6:3910:17

D10

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma PetterssonGotlands Bro OK23:099:13

H10

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg22:469:04
2Olof LevinSvaide Roma SOK26:39+3:5310:37

D35

3 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK37:329:40
2Ann-Britt LevinGarda OK59:10+21:3815:14
3Monika JonssonSvaide Roma SOK1:07:19+29:4717:20
Ylva SvangrenGotlands Bro OKej godkänd

H35

6 690 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK46:557:00
2Patrik RönnbäckVisborgs OK49:46+2:517:26
3Stefan WahlgrenVisborgs OK51:20+4:257:40
4Ulf NilssonGotlands Bro OK52:37+5:427:51
5Kjell NilssonGotlands Bro OK54:02+7:078:04
6Göran KimellGotlands Bro OK54:37+7:428:09
7Magnus IhreskogGotlands Bro OK55:49+8:548:20
8Erik BergGarda OK56:20+9:258:25
9Stefan PerssonVisborgs OK57:27+10:328:35
10Anders EklundSvaide Roma SOK58:50+11:558:47
11Anna SameliusVisborgs OK59:27+12:328:53
12Stig DahlVisborgs OK1:04:54+17:599:42
13Kurt LillroGarda OK1:07:21+20:2610:04
14Pontus GustafssonSvaide Roma SOK1:08:24+21:2910:13
15Mattias VejlensVisborgs OK1:14:38+27:4311:09
16Niklas GustafssonGarda OK1:26:59+40:0413:00
Johan ÖbergVisborgs OKej start
Mats EnglundSvaide Roma SOKej start
Armin SchollerVisborgs OKej start

D55

3 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK42:2312:34
2Anki HallströmSvaide Roma SOK51:00+8:3715:08
3Ing-Marie BergmanVisborgs OK1:06:26+24:0319:42
4Ingrid EnekvistVisborgs OK1:08:45+26:2220:24

H55

3 880 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart MalmbergSvaide Roma SOK29:187:33
2Leif SvangrenGotlands Bro OK39:41+10:2310:13
3Åke KappelVisborgs OK40:20+11:0210:23
4Per LindskogGotlands Bro OK41:49+12:3110:46
5Anders NilssonGotlands Bro OK41:59+12:4110:49
6Bo MagnussonVisborgs OK46:34+17:1612:00
7Stefan ErlandssonGarda OK55:17+25:5914:14
8Björn AhrlingSvaide Roma SOK56:56+27:3814:40
Gunnar HallströmVisborgs OKej start

H70

3 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erland GardellGotlands Bro OK44:1213:06
2Rolf MalmrosVisborgs OK50:06+5:5414:51
3Leif AnderssonVisborgs OK1:05:32+21:2019:26
Nils-Erik ÅkessonSvaide Roma SOKej start

U2

2 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus HermanssonIF Hansa-Hoburg21:378:11

Öppen motion 1

2 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annelie AnderssonVisborgs OK48:4618:28

Öppen motion 3

3 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika ÖsterdahlVisborgs OK38:3011:50
2Birgitta BergGarda OK53:11+14:4116:21
3Christian Norbergklubblös58:40+20:1018:03
Emil BergGarda OKej godkänd

Öppen motion 5

4 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven UddinVisborgs OK45:4211:12
2Mattias WhiteGarda IK45:44+0:0211:12
3Jonas PetterssonGotlands Bro OK51:18+5:3612:34
4Hans SylvanJärfälla OK1:16:50+31:0818:49

Öppen motion 8

5 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy UllbergSvaide Roma SOK52:2510:15

Öppen motion 9

6 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HelanderVisborgs OK1:17:1911:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser