*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Markdubbeln Medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Markdubbeln Medel
Arrangörsorganisationer: Fritsla VIK / Horreds SK / Kinnaströms SK / OK Mark / OK Räven / Skene Sim o IS
Datum: lördag 6 augusti 2011

D21 Elit

4 660 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta SaetreOK Landehof41:328:54
2Emma AnderssonSävedalens AIK43:35+2:039:21
3Frida BakkmanSOK Viljan44:22+2:509:31
4Karin Aneland-ThernIFK Göteborg44:43+3:119:35
5Johanna SundströmHestra IF47:18+5:4610:09
6Laila B HöglundFK Herkules47:54+6:2210:16
7Pia JohanssonOK Landehof48:20+6:4810:22
8Emelie SvalinVänersborgs SK50:49+9:1710:54
9Susanne NordgrenStigsökarna51:33+10:0111:03
10Ida HördegårdhIFK Göteborg51:59+10:2711:09
11Therése IvarssonOK Skogshjortarna52:15+10:4311:12
12Sarah LindströmRonneby OK52:51+11:1911:20
13Marita FreimaneSödertälje-Nykvarn OF53:20+11:4811:26
14Eva ElfvingDomnarvets GOIF55:52+14:2011:59
15Helena LidhageUlricehamns OK55:54+14:2211:59
16Linnéa WikingOK Kåre1:00:44+19:1213:01
17Linnea GustafssonOK Gynge1:05:20+23:4814:01
18Carina GustafssonOK Gynge1:11:04+29:3215:15
Charlotte GustafsonSävedalens AIKej godkänd
Sofia HolmgårdKils OKej godkänd
Hanna BrusSnättringe SKej start
Camilla EngstrandSävedalens AIKej start

H21 Elit

5 070 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK33:176:33
2Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK33:40+0:236:38
3Ola MartnerGöteborg-Majorna OK34:19+1:026:46
4Johan RunessonGöteborg-Majorna OK34:50+1:336:52
4Erik Nilsson-SimkovicsUlricehamns OK34:50+1:336:52
6Fredrik EdénOK Kåre35:04+1:476:54
7Håkan PeterssonIFK Göteborg36:01+2:447:06
8Radek NožkaOK Kåre36:21+3:047:10
9Albert MollénSävedalens AIK37:18+4:017:21
10Johan IsraelssonStora Tuna OK37:33+4:167:24
11Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK37:49+4:327:27
12Oskar EklöfUlricehamns OK38:05+4:487:30
13Markus JohanssonIFK Göteborg38:17+5:007:33
14Erik EngstrandIFK Göteborg38:53+5:367:40
15David ProcházkaOK Kåre39:09+5:527:43
16Fredrik RosénJönköpings OK39:26+6:097:46
17Fredrik SundströmHestra IF39:39+6:227:49
18Carl WikingOK Kåre39:48+6:317:51
19Gustav EklöfUlricehamns OK39:58+6:417:52
20Fredrik MattssonOK Kåre40:23+7:067:57
21Jan KlapalOK Kåre40:31+7:147:59
22Christian NielsenIFK Göteborg41:00+7:438:05
23Anders HöijeGöteborg-Majorna OK41:10+7:538:07
24Johan G HördegårdhIFK Göteborg41:12+7:558:07
25Rikard PentonenIFK Göteborg43:01+9:448:29
26Marcus KvarndalUlricehamns OK43:02+9:458:29
26Andréas ThernIFK Göteborg43:02+9:458:29
28Martin BobergIF Rigor43:21+10:048:33
29Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK43:28+10:118:34
30Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL43:39+10:228:36
31Christian ArnessonUlricehamns OK44:04+10:478:41
32Petr Bo?ilOK Kåre44:21+11:048:44
33Daniel LarssonVänersborgs SK44:47+11:308:49
34Per-Anders EggertsenIFK Göteborg45:10+11:538:54
35Joakim MillegårdSävedalens AIK45:23+12:068:57
36Magnus SödervallIK Gandvik45:48+12:319:02
37Johnny HålsjöVänersborgs SK45:53+12:369:02
38Mikael NilssonSnättringe SK46:36+13:199:11
39Peter ThelinBredaryds SOK46:43+13:269:12
40Lars SvantessonHjärnarps GH OL48:29+15:129:33
41David JohanssonHestra IF48:45+15:289:36
42Patrik NordgrenSävedalens AIK49:04+15:479:40
43Håvard BergetNTNUI54:37+21:2010:46
44Lukáš HovorkaOK Kåre55:15+21:5810:53
45Henrik LidhageIK Ymer59:02+25:4511:38
46Adam FredénFalköpings AIK OK1:20:40+47:2315:54
Andreas SamuelssonOK Refteleej godkänd
Björn EdvinssonRonneby OKej godkänd
Jan HildingHestra IFej start
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKej start
Niklas OlofssonHelsingborgs SOKej start

D21

3 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martina ValachováOK Kåre38:2310:07
2Karolina NorinIFK Göteborg41:24+3:0110:55
3Karin HåkanssonOK Gränsen42:38+4:1511:14
4Elin TörnrothHjobygdens OK45:48+7:2512:05
5Elin ÅkessonGudhems IF49:33+11:1013:04
6Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad52:05+13:4213:44
7Isabell JosefssonOK Reftele55:31+17:0814:38
8Nat?lija Pe?epecaIK Auseklis55:53+17:3014:44
9Natalia KlöcklOK Carnika1:04:54+26:3117:07

H21

4 380 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HedbergGöteborg-Majorna OK32:137:21
2Lars HanningOK Löftan35:24+3:118:04
3Pontus JonssonOK Orion35:34+3:218:07
4Johan SisellOK Södertörn35:50+3:378:10
5Johan PalmérUlricehamns OK36:23+4:108:18
6Erik HanssonBredareds IF40:12+7:599:10
6Albin PetrénGöteborg-Majorna OK40:12+7:599:10
8Anton HemlinIK Uven40:18+8:059:12
9Erik JohanssonSävedalens AIK42:04+9:519:36
10Torgny LindströmRonneby OK44:38+12:2510:11
11Emil BergerHalmstad OK45:23+13:1010:21
12Peter HedbergLunds OK47:06+14:5310:45
13Andreas LeijgårdGudhems IF55:21+23:0812:38
14Andreas KarlssonSävedalens AIK58:43+26:3013:24
Sven LarssonLeksands OKej start

D20

3 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klára PetráèkováOK Kåre43:3311:53

H20

3 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin ThunbergOK Alehof36:039:30
2Joel AnderssonIK Gandvik36:21+0:189:35
3Tobias EdströmOK Gisle38:34+2:3110:10
4Andris GailisIK Auseklis39:05+3:0210:18
Emil KarlssonOK Alehofej start

D18

3 660 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amilia BjörklundSävedalens AIK31:458:40
2Lovisa HanssonBredareds IF33:33+1:489:10
3Elin SvenssonNässjö OK36:19+4:349:55
4Amanda HanssonBredaryds SOK37:57+6:1210:22
5Julia OhlssonUddevalla OK38:10+6:2510:25
6Therese EnengeBredareds IF42:39+10:5411:39
7Emma EkbergLidköpings VSK46:19+14:3412:39
8Irma HåkanssonOK Gränsen52:40+20:5514:23
9Viktoria StrandbergFalköpings AIK OK57:49+26:0415:47
10Veronica LindgrenOK Skogshjortarna1:10:14+38:2919:11
11Ida KarlssonLidköpings VSK1:10:46+39:0119:20
12Elinor LindelöwHärlövs IF1:13:05+41:2019:58
13Krist?ne FreimaneIK Auseklis1:34:18+1:02:3325:45
Gunta RaitumaIK Auseklisej godkänd
Sara IvarssonOK Kullingshofej start

H18

3 790 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar AnderssonOK Gynge29:307:47
2Eric HanssonNässjö OK30:31+1:018:03
3Simon FröjdSnättringe SK30:42+1:128:06
4Rasmus LarssonOK Alehof31:53+2:238:24
5Anton BlomIK Uven35:20+5:509:19
6Viktor BlomqvistOK Skogsfalken37:41+8:119:56
7Tiemo SchrammSnättringe SK38:58+9:2810:16
8Anders OhlssonUddevalla OK39:27+9:5710:24
9?irts Sili?šIK Auseklis41:19+11:4910:54
10Ludvig DanforsMullsjö SOK51:28+21:5813:34
11M?rti?š AnsonskisIK Auseklis1:12:03+42:3319:00
Karl DannbringSkåneslättens OLej start
Marcus SvenssonSkåneslättens OLej start

D16

3 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna ÖbergRyda SK33:429:37
2Elin ClassonOK Orinto35:53+2:1110:15
3Pim HedbergLunds OK36:37+2:5510:27
4Moa SvenssonNässjö OK39:46+6:0411:21
5Moa PetterssonOK Dacke42:31+8:4912:08
6Patricia EdgarssonAndrarums IF43:30+9:4812:25
7Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK49:31+15:4914:08
8Lina FredrikssonKorsnäs IF OK50:02+16:2014:17
9Julia SvenssonBredaryds SOK51:21+17:3914:40
10Alva KarlssonSnättringe SK51:59+18:1714:51
11Elza OzolaIK Auseklis55:04+21:2215:44
12Linn ErikssonRyda SK56:52+23:1016:14
13Caroline LindelöwHärlövs IF57:51+24:0916:31
14Cecilia BomanLustens OK1:06:12+32:3018:54
15Ilvija Jak?neIK Auseklis1:26:02+52:2024:34
16Anna BerntssonSnättringe SK1:28:01+54:1925:08
Jessica NilssonOK Torfinnej godkänd
Lauma Elza Fern?teIK Auseklisej start
Sara HagströmFalköpings AIK OKej start
Josefine KristianssonTrollhättans SOKej start
Amanda BlennowFalköpings AIK OKej start
Tilda KarlssonOK Alehofej start

H16

3 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HectorSnättringe SK24:517:06
2Nils GumaeliusWaxholms OK28:33+3:428:09
3Gustav BoquistIK Uven28:58+4:078:16
4Martin NilssonSnättringe SK29:17+4:268:22
5David HectorSnättringe SK30:01+5:108:34
6Albin AxelssonMullsjö SOK30:51+6:008:48
7Per EdvinssonRonneby OK32:12+7:219:12
8Richard LundstedtMullsjö SOK33:57+9:069:42
9Lukas BökmanRonneby OK34:08+9:179:45
10Anton GumaeliusWaxholms OK35:06+10:1510:01
11Valts UlmanisIK Auseklis36:37+11:4610:27
12Rihards Sta?isIK Auseklis37:00+12:0910:34
13Karl ModigOK Alehof37:18+12:2710:39
14Felix PerssonOK Skogsfalken38:09+13:1810:54
15K?rlis AuceIK Auseklis41:13+16:2211:46
16Colin Fransson LeeOK Alehof43:03+18:1212:18
17Christoffer MöllerSkåneslättens OL43:07+18:1612:19
18Jonas ThunbergOK Alehof46:13+21:2213:12
19Arnis Sili?šIK Auseklis55:55+31:0415:58
20Alexander SörqvistBredareds IF56:00+31:0916:00
Erv?ns JansonsIK Auseklisej godkänd
K?rlis MatuzelisIK Auseklisej godkänd
Arthur KarlssonOK Orintoej start
Johan HöglundFK Herkulesej start
Jesper MattssonGöteborg-Majorna OKej start
Johan IvarssonOK Kullingshofej start
Felix GarmerGöteborg-Majorna OKej start
John GabrielssonSävedalens AIKej start
Oscar StenbergOK Skogshjortarnaej start
Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start

D16 Kort

3 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina LindeblomIK Omega43:3114:13
2Johanna AnderssonLidköpings VSK1:08:36+25:0522:25
3Frida JönssonLunds OK1:09:41+26:1022:46

D14

3 060 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna JungåkerKorsnäs IF OK24:438:04
2Johanna HagströmFalköpings AIK OK27:06+2:238:51
3Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL29:33+4:509:39
4Lisa JohanssonOK Tranan29:41+4:589:42
5Ella WallinderGöteborg-Majorna OK30:31+5:489:58
6Sara KindlundOK Tranan31:02+6:1910:08
7Julia HedOK Skogsfalken31:14+6:3110:12
8Klara DjerfLerums SOK31:15+6:3210:12
9Vilma BlennowFalköpings AIK OK31:33+6:5010:18
10Johanna StrandbergFalköpings AIK OK32:42+7:5910:41
11Tora WesterbergOK Kolmården34:05+9:2211:08
12Clara CoxLerums SOK35:08+10:2511:28
13Emma DjerfLerums SOK37:48+13:0512:21
14Märta FröjdSnättringe SK38:00+13:1712:25
15Vilma PerssonOK Skogsfalken41:51+17:0813:40
16Frida FredrikssonKorsnäs IF OK42:57+18:1414:02
17Sara GunnarssonOK Älgen45:37+20:5414:54
18Josefin BernhedSävedalens AIK46:21+21:3815:08
19Alice AxelssonMullsjö SOK47:27+22:4415:30
20Filippa AnderssonLidköpings VSK48:38+23:5515:53
21Elza GulbeIK Auseklis52:28+27:4517:08
22Agnes BerglundUlricehamns OK52:49+28:0617:15
23Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK53:14+28:3117:23
24Malin FritzellMullsjö SOK56:01+31:1818:18
25Aiva La?eIK Auseklis56:09+31:2618:20
26Dita El?na SilaIK Auseklis56:33+31:5018:28
27Emma KindbomIF Hagen1:04:43+40:0021:08
28Marija TeikmaneIK Auseklis1:16:50+52:0725:06
Emelie RoosOK Landehofej start
Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OKej start
Emma NilssonOK Trananej start
Lina SundqvistOK Trananej start

H14

3 060 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliwer LundbergOK Bävern21:317:01
2Rasmus LundbergOK Bävern21:41+0:107:05
3Henrik JohannessonRonneby OK22:34+1:037:22
4Bernard MattssonSkåneslättens OL25:51+4:208:26
5Adam SegerslättSkåneslättens OL26:41+5:108:43
6Filip KarlssonIF Hagen27:19+5:488:55
7Ludvig HolmbergOK Tranan28:28+6:579:18
8Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK30:39+9:0810:00
9Eric JanssonOK Tranan30:50+9:1910:04
10Sagar JoonSnättringe SK33:02+11:3110:47
11Haralds UlmanisIK Auseklis33:05+11:3410:48
12Tim LundbergMullsjö SOK34:06+12:3511:08
13Anton BobergIF Rigor34:21+12:5011:13
14Douglas Fransson LeeOK Alehof35:43+14:1211:40
15Arturs Kosta?uksIK Auseklis35:44+14:1311:40
16Adam BrobergIF Rigor36:20+14:4911:52
17Andreas JonssonOK Orion37:01+15:3012:05
18Elias MöllerSkåneslättens OL37:07+15:3612:07
19Tim OlssonBrattås CK39:46+18:1512:59
20Hampus LindmanNässjö OK39:52+18:2113:01
21Ola LösethFalköpings AIK OK45:53+24:2214:59
22Jacob JonstoijUlricehamns OK51:50+30:1916:56
23M?rti?š ŠimkunsIK Auseklis54:59+33:2817:58
24Rasmus BäcklundIFK Göteborg57:44+36:1318:52
25Martin LindelöwHärlövs IF58:38+37:0719:09
26Jonatan MöllerAlmby IK1:04:01+42:3020:55
27Edvin LinderOK Orinto1:09:25+47:5422:41
Erik KarlssonOK Orintoej godkänd
Hugo ThunbergOK Alehofej start

D14 Kort

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna SörqvistBredareds IF51:3123:06

H14 Kort

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis HallbergIK Uven21:059:27

D12

2 230 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronja JungåkerKorsnäs IF OK16:427:29
2Elsa HolmgårdKils OK19:49+3:078:53
3Vilma KarlssonSnättringe SK20:24+3:429:08
4Sofia KlassonHestra IF22:01+5:199:52
5Selma GumaeliusWaxholms OK22:08+5:269:55
6Sofia ÖstermanVänersborgs SK23:12+6:3010:24
7Wilma MarkholmSkåneslättens OL23:13+6:3110:24
8Emma NordbergOK Tranan23:56+7:1410:43
9Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan24:04+7:2210:47
10Tuva Carlsson-WallumSävedalens AIK24:23+7:4110:56
11Kristina TedhamreSnättringe SK24:43+8:0111:05
12Emelie KarlssonOK Landehof24:51+8:0911:08
13Vilma SvantessonHjärnarps GH OL25:05+8:2311:14
14Elsa LindeblomIK Omega25:13+8:3111:18
15Sara ForsbergIK Uven25:33+8:5111:27
16Elvira JohanssonFK Friskus-Varberg25:40+8:5811:30
17Frida HectorSnättringe SK26:30+9:4811:53
18Agnes BobergIF Rigor26:40+9:5811:57
19Ebba LindmanNässjö OK28:55+12:1312:58
20Kristina ThuneIK Uven30:02+13:2013:28
21Laura El?za Lapi?aIK Auseklis32:15+15:3314:27
22Maja KindlundOK Tranan32:54+16:1214:45
23Hanna BoquistIK Uven32:57+16:1514:46
24Johanna WilhelmssonOK Dacke45:50+29:0820:33
Johanna PetersonFalköpings AIK OKej godkänd
Maja KarlssonOK Orintoej start
Kajsa AnderssonOK Orionej start
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKej start
Janneke SnijderIK Uvenej start
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej start

H12

2 230 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August MollénOK Denseln13:556:14
2Filip TrofastBredaryds SOK15:28+1:336:56
3Olle HedmanIF Hagen17:52+3:578:00
4Hannes BergenfurOK Älgen18:16+4:218:11
5Jannis BonekNF Wien18:17+4:228:11
6Victor HanssonNässjö OK18:48+4:538:25
7Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna19:31+5:368:45
8Allan HedbergLunds OK20:17+6:229:05
9Erik WinbladhLunds OK20:35+6:409:13
10Emil PetterssonOK Dacke21:23+7:289:35
11Carl HolmbergIF Hagen21:37+7:429:41
12Emil KarlssonHestra IF21:43+7:489:44
13Albin AlsiöFalköpings AIK OK22:10+8:159:56
14Erik JönssonLunds OK23:16+9:2110:26
15William LundstedtMullsjö SOK23:26+9:3110:30
16Klas JohanssonOK Tranan23:32+9:3710:33
17Tobias KarlssonSnättringe SK24:52+10:5711:09
18Tim JohanssonFK Friskus-Varberg25:16+11:2111:19
19Axel ForsmanFK Herkules25:33+11:3811:27
20Alexander RoosOK Landehof26:23+12:2811:49
21Emil AlpbergAlmby IK26:46+12:5112:00
22Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb31:03+17:0813:55
23Ville GrahnIK Uven31:32+17:3714:08
24Lauris StankeIK Auseklis32:14+18:1914:27
25Erik LundStenungsunds OK32:29+18:3414:33
26Ansis Poik?nsIK Auseklis34:09+20:1415:18
27Art?rs TatulovsIK Auseklis36:06+22:1116:11
28Karl FredrikssonKorsnäs IF OK37:52+23:5716:58
29Oliver Fransson LeeOK Alehof38:47+24:5217:23
30Nils OttossonGävle OK40:14+26:1918:02
31Oscar NilssonAlvesta SOK40:26+26:3118:07
Axel FranssonOK Dackeej godkänd
Marcus CarlssonIF Hagenej godkänd

D12 Kort

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia ElverlindOK Tranan20:5210:26
2Hanna RymarkFK Friskus-Varberg27:12+6:2013:36
Alicia LeanderOK Landehofej start

H12 Kort

2 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Filip SigrandOK Södertörnej start

D10

2 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SonessonFalköpings AIK OK15:107:35
2Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK15:15+0:057:37
3Hanna JohannessonRonneby OK16:11+1:018:05
4Tea MarkholmSkåneslättens OL17:16+2:068:38
5Elin LindbladOK Djerf17:42+2:328:51
6Linda JonssonOK Orion18:36+3:269:18
7Felicia JärsenholtUlricehamns OK20:02+4:5210:01
8Emma LingJönköpings OK20:50+5:4010:25
9Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK20:51+5:4110:25
10Klara WallinderGöteborg-Majorna OK21:47+6:3710:53
11Ellen BlennowFalköpings AIK OK22:06+6:5611:03
12Petra ErikssonOK Gynge23:45+8:3511:52
13Matilda RylanderSkåneslättens OL25:16+10:0612:38
14Nora HolmgårdKils OK25:57+10:4712:58
15Tilda ErixonIFK Göteborg26:26+11:1613:13
16Pernilla GustafssonFK Friskus-Varberg27:08+11:5813:34
17Olivia AspIFK Göteborg28:38+13:2814:19
18Matilda BorglundIK Omega31:06+15:5615:33
19Ebba KonradssonIK Omega33:55+18:4516:57
20Moa AlsiöFalköpings AIK OK37:09+21:5918:34
21Emma IvarssonOK Kullingshof37:47+22:3718:53
22Emma NilssonAlvesta SOK39:15+24:0519:37
Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarnaej start
Klara AnderssonOK Orionej start

H10

2 000 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AlpbergAlmby IK13:556:57
2Arvid WesterbergOK Kolmården14:08+0:137:04
3Povel HedbergLunds OK15:06+1:117:33
4Em?ls ??rmanisIK Auseklis15:26+1:317:43
5Elias BergenfurOK Älgen16:33+2:388:16
6Erik BonekNF Wien17:01+3:068:30
7Per HedmanIF Hagen17:30+3:358:45
8Lukas GustafssonIK Ymer19:45+5:509:52
9Jonatan Flink-OrnungOK Skogshjortarna20:40+6:4510:20
10Simon MöllerAlmby IK20:49+6:5410:24
11Filip KlingbergOK Alehof21:02+7:0710:31
12Johan HolmbergIF Hagen21:27+7:3210:43
13D?vis ŠolmanisIK Auseklis22:01+8:0611:00
14Hampus AnderssonLidköpings VSK22:34+8:3911:17
15Gustav PermanKils OK22:45+8:5011:22
16Loke HedbergLunds OK23:07+9:1211:33
17Jesper JohanssonOK Löftan23:30+9:3511:45
18Johan HedmanIF Hagen23:35+9:4011:47
19Axel BerglundUlricehamns OK23:47+9:5211:53
20Dominik GyselOLC Kapreolo24:33+10:3812:16
21Pauls Verners JohansensIK Auseklis24:36+10:4112:18
22Erik LingJönköpings OK25:53+11:5812:56
23Jacob ÖstermanVänersborgs SK26:48+12:5313:24
24Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK26:49+12:5413:24
25Gustav ÖstenssonOK Tranan27:21+13:2613:40
26Felix DrejmoOK Landehof28:07+14:1214:03
27Andrejs Em?ls JohansensIK Auseklis34:18+20:2317:09
28Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan35:02+21:0717:31
29Mikus Poik?nsIK Auseklis49:32+35:3724:46
Ludvig SigrandOK Södertörnej start
Viktor Le ClaireFK Herkulesej start

D35

3 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida WallströmSävedalens AIK35:519:47
2Ulrika KindlundOK Tranan37:11+1:2010:09
3Anna-Karin JonssonOK Orion38:25+2:3410:29
4Annika JohanssonOK Tranan38:27+2:3610:30
5Linnéa BörjessonHestra IF43:49+7:5811:58
6Susanne BiörsOK Tranan44:00+8:0912:01
7Marie LindbladOK Djerf48:06+12:1513:08
8Susanne CoxLerums SOK52:05+16:1414:13
9Jenny JohanssonIK Ymer52:28+16:3714:20
10Jenny WinbladhLunds OK54:45+18:5414:57
Angelica BrandqvistTibro OKej godkänd
Ann HyvönenSkattkärrs IFej start

H35

4 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel OlssonDalsjöfors GOIF37:308:33
2Tommy JonssonSävedalens AIK40:46+3:169:18
3Sven Åke BengtssonFalkenbergs OK47:09+9:3910:45
4Roland NatanaelssonSkåneslättens OL49:11+11:4111:13
5Anders FranzénLidköpings VSK49:50+12:2011:22
6Henrik KlassonOK Gisle50:41+13:1111:34
7Valters Sili?šIK Auseklis52:21+14:5111:57
8Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL54:14+16:4412:22
9Kristian AdolfssonIK Ymer57:58+20:2813:14
10Magnus EliassonFK Friskus-Varberg1:02:04+24:3414:10
11?ints ??rmanisIK Auseklis1:13:41+36:1116:49

D40

3 570 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna ErikssonOK Landehof35:279:55
2Hanne FoghOK Sorø37:35+2:0810:31
3Sofia WesterbergOK Kolmården38:56+3:2910:54
4Charlotte ÖstermanVänersborgs SK40:38+5:1111:22
5Kristina NilssonOK Tranan41:18+5:5111:34
6Annika BäckOK Kullingshof42:41+7:1411:57
7Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg43:51+8:2412:16
8Carina IvarssonOK Kullingshof46:03+10:3612:53
9Claudia BonekNF Wien46:35+11:0813:02
10Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK46:44+11:1713:05
11Malin JohanssonFK Friskus-Varberg47:09+11:4213:12
12Marie MarkholmSkåneslättens OL48:08+12:4113:28
13Helena ÅhlinHelsingborgs SOK51:03+15:3614:17
14Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK51:20+15:5314:22
15Åsa DetterfeltLinköpings OK51:34+16:0714:26
16Lena FranssonOK Dacke54:30+19:0315:15
17Carina LindelöwHärlövs IF54:49+19:2215:21
18Karin TorstenssonFalköpings AIK OK56:38+21:1115:51
19Karin AnderssonOK Klyftamo58:16+22:4916:19
20Lena ThuressonBurseryds IF59:30+24:0316:40
21Susanne JohannessonRonneby OK1:00:12+24:4516:51
22Bodil AhlströmTrollhättans SOK1:00:33+25:0616:57
23Sofia KarlssonOK Landehof1:01:18+25:5117:10
24Carina OlssonFalköpings AIK OK1:17:32+42:0521:43
Eva-Lill BergenfurOK Älgenej godkänd
Carolina SigrandOK Södertörnej start
Ulrika GustafssonIK Vistaej start

H40

4 030 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan29:427:22
2Björn AnderssonJönköpings OK31:32+1:507:49
3Nichlas WallströmSävedalens AIK32:03+2:217:57
4Henrik LindbladOK Djerf32:23+2:418:02
5Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna32:59+3:178:11
6Mikael WesterbergOK Kolmården35:36+5:548:50
7Klas FriborgJönköpings OK35:50+6:088:53
8Anders LingJönköpings OK36:02+6:208:56
9Thomas JohannessonRonneby OK36:59+7:179:10
10Mats KindlundOK Tranan38:18+8:369:30
11Mats HedmanIF Hagen38:40+8:589:35
12Gabriel GyselOLC Kapreolo39:32+9:509:48
13Jörgen LarssonUlricehamns OK39:43+10:019:51
14Jim AxmalmSävedalens AIK40:41+10:5910:05
14Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK40:41+10:5910:05
16Martin SigrandOK Södertörn43:16+13:3410:44
17Thomas KarlssonSjövalla FK43:34+13:5210:48
18Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK45:13+15:3111:13
19Magnus Ö BernhedSävedalens AIK48:10+18:2811:57
20Johan LindeblomIK Omega48:21+18:3911:59
21Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb50:38+20:5612:33
22Robert SundströmFK Friskus-Varberg53:38+23:5613:18
23Svante BerglundUlricehamns OK56:33+26:5114:01
24Magnus TrofastBredaryds SOK56:53+27:1114:06
25Pär-Anders JärsenholtUlricehamns OK59:04+29:2214:39
26Atakilte BeyeneNässjö OK59:34+29:5214:46
27Mats FranzénUlricehamns OK1:03:48+34:0615:49
28Ingemar BlomIK Uven1:10:41+40:5917:32
29Ola NilssonAlvesta SOK1:14:32+44:5018:29
Günther KlöcklOK Carnikaej godkänd
Henrik SvenssonUlricehamns OKej start

D45

3 250 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK31:449:45
2Eva PetterssonOK Dacke31:58+0:149:50
3Anette BernhedSävedalens AIK32:50+1:0610:06
4Åsa Wadensjö-LeoBredaryds SOK33:16+1:3210:14
5Ann-Charlotte JohanssonIFK Göteborg34:37+2:5310:39
6Hillevi ErikssonIF Hallby SOK35:38+3:5410:57
7Ingrid JohanssonLaholms IF OK36:21+4:3711:11
8Helena LindmanNässjö OK37:00+5:1611:23
9Maria SkogsbergMariestads FK37:26+5:4211:31
10Åsa NybergGöteborg-Majorna OK38:58+7:1411:59
11Lena ErikssonElfsborg SOK39:10+7:2612:03
12Suzy LarssonOK Skogshjortarna39:24+7:4012:07
13Lotta JungåkerKorsnäs IF OK39:41+7:5712:12
14Annika JosefssonOK Dacke41:36+9:5212:48
15Åsa Flink-SvenssonNässjö OK41:41+9:5712:49
16Susanne JohanssonFjärås AIK41:53+10:0912:53
17Annika AasaIK Uven42:14+10:3012:59
18Caroline HagströmFalköpings AIK OK43:34+11:5013:24
19Agneta Hallberg-HanssonNässjö OK44:46+13:0213:46
20Katarina HedbergLerums SOK45:01+13:1713:51
21Anne TuressonBredaryds SOK46:18+14:3414:14
22Lotta BerndtssonSkåneslättens OL52:46+21:0216:14
23Monica FröjdSnättringe SK53:26+21:4216:26
24Inger LarssonBredareds IF54:11+22:2716:40
25Agnetha Le ClaireFK Herkules58:41+26:5718:03
26Ewa HolmbergIF Hagen59:43+27:5918:22
27Katarina WestinBredaryds SOK1:03:33+31:4919:33
28Elisabeth HectorSnättringe SK1:17:13+45:2923:45
Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarnaej start
Lena CarlssonSävedalens AIKej start

H45

4 030 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas OrnungOK Skogshjortarna33:148:14
2Johan HanssonNässjö OK33:48+0:348:23
3Ulrik OlssonBrattås CK33:53+0:398:24
4Björn ÖbergRyda SK34:14+1:008:29
5Odd WallumSävedalens AIK34:29+1:158:33
6Stefan LundOK Orinto34:36+1:228:35
7Anders KarlssonSnättringe SK34:42+1:288:36
8Patrik OttossonGävle OK36:57+3:439:10
9Kennet HorvathHalmstad OK37:38+4:249:20
10Jonas HagströmFalköpings AIK OK38:44+5:309:36
11Per-Arne WahlgrenSjövalla FK39:05+5:519:41
12Peter BonekNF Wien39:27+6:139:47
13Kent KlassonHestra IF39:48+6:349:52
14Stefan PihlSOK 6840:05+6:519:56
15Stefan OlofssonOK Gisle40:23+7:0910:01
16Stefan SvenssonBredaryds SOK40:32+7:1810:03
17Magnus BlennowFalköpings AIK OK43:02+9:4810:40
18Anders JohanssonOK Landehof43:10+9:5610:42
19David GabrielssonSävedalens AIK44:30+11:1611:02
20Bengt-Åke BerndtssonSkåneslättens OL44:55+11:4111:08
21Kjell EinarssonOK Skogshjortarna45:01+11:4711:10
22Klaes AxelssonMullsjö SOK45:23+12:0911:15
23Per JohanssonOK Reftele45:26+12:1211:16
24Erik LösethFalköpings AIK OK45:52+12:3811:22
25Jan ThuressonBurseryds IF46:18+13:0411:29
26Lars HolmgårdKils OK48:12+14:5811:57
27Jens LindströmTibro OK49:17+16:0312:13
28Radek ProcházkaOK Kåre51:38+18:2412:48
29Ingmar JohanssonFK Friskus-Varberg53:16+20:0213:13
30Anders BerntssonSnättringe SK53:59+20:4513:23
31Mats G AnderssonOK Skogshjortarna54:17+21:0313:28
32Hans LindgrenOK Skogshjortarna55:05+21:5113:40
33Anders SjöbergOK Reftele56:14+23:0013:57
34Per AnderssonOK Gynge56:25+23:1113:59
35Leif HagmanIK Uven56:51+23:3714:06
36Roland EdvinssonRonneby OK56:55+23:4114:07
37Stefan PetterssonFjärås AIK58:18+25:0414:27
38Håkan JohanssonMariestads FK1:01:15+28:0115:11
39Per SundqvistOK Tranan1:01:20+28:0615:13
40Aleš PetráèekOK Kåre1:03:07+29:5315:39
41Jörgen HectorSnättringe SK1:04:52+31:3816:05
42Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:10:07+36:5317:23
43Anders SörqvistBredareds IF1:13:35+40:2118:15
44Anders JonssonOK Klyftamo1:13:49+40:3518:19
45Jan GrahnIK Uven1:14:55+41:4118:35
46Nils EklöwSkogsluffarnas OK1:16:40+43:2619:01
47Helmut HansenFjärås AIK1:19:25+46:1119:42
48Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:21:23+48:0920:11
49Martin ThunbergOK Alehof1:21:47+48:3320:17
50Mikael PetersonFalköpings AIK OK1:42:24+1:09:1025:24
Lars PerssonOK Skogsfalkenej godkänd
Mikael BomanLustens OKej start
Mats AnderssonOK Orionej start
Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start
Göran HellgrenOK Södertörnej start
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOKej start

D50

3 150 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena LarssonSala OK32:5310:26
2Britta SahlinVänersborgs SK36:52+3:5911:42
3Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK37:08+4:1511:47
4Marianne HanssonBredareds IF37:36+4:4311:56
5Christina SegerslättSkåneslättens OL39:06+6:1312:24
6Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK39:17+6:2412:28
7Agneta ErforsOK Torfinn39:22+6:2912:29
8Annette Falck-LarssonVänersborgs SK39:32+6:3912:33
9Nina BejbomUddevalla OK44:01+11:0813:58
10Maria AnderssonBredaryds SOK45:10+12:1714:20
11Lena RunessonOK Vivill48:18+15:2515:20
12Helena DiedrichsOK Kåre50:19+17:2615:58
13Agneta JohanssonRydboholms SK58:48+25:5518:40
14Yvonne BengtssonMariestads FK1:19:25+46:3225:12
Maria SanderiLidköpings VSKej start

H50

3 790 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per GustavssonGöteborg-Majorna OK32:418:37
2Jörgen IvarssonHestra IF33:30+0:498:50
3Lars MattssonOK Kåre34:42+2:019:09
4Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna35:02+2:219:14
5Lennart JosefssonRydboholms SK35:11+2:309:16
6Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK35:30+2:499:22
7Anders BjörklundSävedalens AIK35:55+3:149:28
8Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK36:04+3:239:30
9Krister GumaeliusWaxholms OK36:33+3:529:38
10Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK36:50+4:099:43
11Mats JönssonKorsnäs IF OK36:55+4:149:44
12Jan IvarssonOK Skogshjortarna37:20+4:399:51
13Claes EkbergLidköpings VSK38:02+5:2110:02
14Per AnderssonOK Orinto39:34+6:5310:26
15Lars HolmbergIF Hagen40:38+7:5710:43
16Torbjörn LöfvingTibro OK41:02+8:2110:49
17Lars RunessonOK Vivill41:36+8:5510:58
18Björn AlpbergAlmby IK41:52+9:1111:02
19Anders SpånérSävedalens AIK42:45+10:0411:16
20Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK43:10+10:2911:23
21Nils-Olof LarssonVänersborgs SK43:33+10:5211:29
22Christer MannfolkUlricehamns OK44:35+11:5411:45
23Tore BengtssonMariestads FK44:56+12:1511:51
24Johan TallhageSkarpnäcks OL51:10+18:2913:30
25Håkan HåkanssonOK Gränsen53:32+20:5114:07
26Sverker ErikssonOK Gynge56:50+24:0914:59
27Björn AnderssonFalköpings AIK OK1:12:20+39:3919:05
Håkan SanderiLidköpings VSKej start
Hans GarmerGöteborg-Majorna OKej start
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D55

3 150 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin BurmanKvillebyns SK37:3911:57
2Solveig HedenblomSjövalla FK43:22+5:4313:46
3Titti BergendahlOK Måsen47:26+9:4715:03
4Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared47:37+9:5815:06
5Anita EklöfIK Ymer49:14+11:3515:37
6Inger GustafssonOK Gisle52:24+14:4516:38
7Monica MartinssonOK Tranan53:50+16:1117:05
8Gunilla HogedalVänersborgs SK55:54+18:1517:44
9Siv LarssonVäxjö AIS56:34+18:5517:57
10Monica IvarssonOK Skogshjortarna58:32+20:5318:34
11Margareta SchölinTockarps IK1:01:47+24:0819:36

H55

3 660 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thom SandvikAvesta OK37:1310:10
2Bengt Sune JonssonHestra IF39:36+2:2310:49
3Karl MollénOK Denseln40:45+3:3211:08
4Magnus AnderssonUlricehamns OK41:01+3:4811:12
5Göran LarssonVänersborgs SK41:31+4:1811:20
6Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK43:05+5:5211:46
7Björn PetterssonUlricehamns OK43:10+5:5711:47
8Arne AnderssonBredaryds SOK44:12+6:5912:04
9Åke JohanssonRydboholms SK44:40+7:2712:12
10Tommy WesterbergTibro OK48:44+11:3113:18
11Jan UnossonBredareds IF48:46+11:3313:19
12Arne AnderssonOK Torfinn49:59+12:4613:39
13Kent IvarssonOK Skogshjortarna50:53+13:4013:54
14Conny SahlinVänersborgs SK51:20+14:0714:01
15Gunnar BejbomUddevalla OK53:06+15:5314:30
16Odd OhlssonUddevalla OK54:36+17:2314:55
17Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb59:33+22:2016:16
18Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK1:09:41+32:2819:02
19Bernt AnderssonIF Rigor1:15:31+38:1820:37
Lars GrehnMullsjö SOKej start
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OKej start
Ulf PalmérUlricehamns OKej start

D60

2 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK29:3711:39
2Karin AxelssonIK Uven33:43+4:0613:16
3Anita AnderssonOK Skogshjortarna34:01+4:2413:23
4Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL34:16+4:3913:29
5Eva BlomströmIK Stern34:47+5:1013:41
6Gunilla AnderssonOK Dacke37:21+7:4414:42
7Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna44:48+15:1117:38
8Marie-Louise KarlssonNybro OK45:55+16:1818:04
9Monica BråhnJönköpings OK47:26+17:4918:40
10Rosa JohanssonIK Uven49:02+19:2519:18
11Berith PetterssonVänersborgs SK50:11+20:3419:45
12Karin LarssonOK Kompassen57:14+27:3722:31
Gertrud Ulla-Britt OrdasiKungälvs OKej start

H60

3 570 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig GustafssonBredaryds SOK31:388:51
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto33:14+1:369:18
3Håkan WinnbergIK Trenne Ullared34:07+2:299:33
4Kent KardellLjungskile FK36:09+4:3110:07
5Lars HogedalVänersborgs SK37:02+5:2410:22
6Per FredrikssonOK Skogshjortarna37:06+5:2810:23
7Göran LarssonSala OK37:19+5:4110:27
8Agne BengtssonOK Kompassen37:31+5:5310:30
9Anders ThomassonUlricehamns OK39:44+8:0611:07
10Torbjörn WikströmOK Orinto40:53+9:1511:27
11Kjell MartinssonOK Tranan41:25+9:4711:36
12Per-Arne KällénUddevalla OK41:36+9:5811:39
12Sten BlomströmIK Stern41:36+9:5811:39
14Sven-Olof LarssonVäxjö AIS42:50+11:1211:59
15Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb43:02+11:2412:03
16Benny IvarssonFjärås AIK43:21+11:4312:08
17Bill SchölinTockarps IK44:29+12:5112:27
18Sören SvenssonSjövalla FK46:25+14:4713:00
19Stig JohanssonBredaryds SOK47:02+15:2413:10
20Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb47:43+16:0513:21
21Bengt SörensenJönköpings OK47:47+16:0913:23
22Roger BergvikVäxjö OK49:10+17:3213:46
23Rune EliassonFalkenbergs OK49:39+18:0113:54
24Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK50:56+19:1814:16
25Roalh KlevelandKvillebyns SK53:00+21:2214:50
26Christer SamuelssonOK Löftan54:29+22:5115:15
27Lars-Olov DahlbergOK Landehof54:54+23:1615:22
28Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna55:18+23:4015:29
29Kim FolanderOK Sorø57:17+25:3916:02
30Sture GrytheimElfsborg SOK58:36+26:5816:24
31Göran LarssonOK Kompassen1:00:08+28:3016:50
Kenth SundgrenSkåneslättens OLej godkänd
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej godkänd
Christer HåkanssonFalkenbergs OKej start
Stefan MillegårdSävedalens AIKej start
Kjell JeppsonIF Rigorej start

D65

2 540 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt Forsell PirozziLunds OK33:4213:16
2Gunnel SvenssonIK Ymer33:45+0:0313:17
3Margareta LarssonOK Njudung34:10+0:2813:27
4Inge JørgensenOK Roskilde34:33+0:5113:36
5Britt RangertIK Ymer37:12+3:3014:38
6Monica LarssonOK Tranan37:21+3:3914:42
7Birgitta StenströmVänersborgs SK37:41+3:5914:50
8Ingrid Rex WallströmIK Uven38:01+4:1914:58
9Solbritt GustafssonOK Virdarna40:17+6:3515:51
10Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK41:15+7:3316:14
11Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK41:56+8:1416:30
12Eva HöijeOK Ravinen43:37+9:5517:10
13Marie-Louise LundströmOK Löftan45:36+11:5417:57
14Birgitta ParknerOK Landehof46:40+12:5818:22
15Ingrid HermanssonIK Ymer46:58+13:1618:29
16Birgitta CarlssonOK Orinto48:25+14:4319:03
17Ulla LingJönköpings OK48:45+15:0319:11
18Berit ByströmOK Virdarna52:22+18:4020:37
19May-Sofie OlssonForserums SOK52:46+19:0420:46
20Kristina SkoglundHellas Orientering53:35+19:5321:05
21Lena WaernTrollhättans SOK54:15+20:3321:21
22Inga GustavssonIK Uven57:24+23:4222:35
23Vega SlottnerJönköpings OK1:02:58+29:1624:47
24Birgitta JohanssonOK Tranan1:05:54+32:1225:56
25Karin BengtssonOK Kompassen1:13:40+39:5829:00
Ing-Mari LarssonOK Löftanej godkänd
Torill SvendsenLunds OKej start
Lilian SamuelssonKungälvs OKej start

H65

3 250 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FosserIndre Østfold OK32:249:58
2Roland NilssonFalköpings AIK OK33:23+0:5910:16
3Henrik HvoslefIK Stern33:49+1:2510:24
4Morgan LjungVaggeryds SOK34:43+2:1910:40
5Inge PerssonFK Boken34:55+2:3110:44
6Aymonn AnderssonOK Dacke35:28+3:0410:54
6Lars FinbomOK Landehof35:28+3:0410:54
8Rolf SkoglundHellas Orientering35:29+3:0510:55
9Lennart HöijeOK Ravinen36:35+4:1111:15
10Lennart CarlströmOK Landehof36:56+4:3211:21
11Göte Johansson D-POK Tranan37:54+5:3011:39
12Per-Olof FernbergIS Skanne38:06+5:4211:43
12Olle HermanssonIK Ymer38:06+5:4211:43
14Anders BjörnbergFrölunda OL39:04+6:4012:01
15Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK40:28+8:0412:27
16Roland BohmanUlricehamns OK40:42+8:1812:31
17Carl-Eric AnderssonFjärås AIK40:43+8:1912:31
18Stig-Ove TollIK Stern40:54+8:3012:35
19Lars TuvessonUlricehamns OK41:21+8:5712:43
20Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK41:51+9:2712:52
21Göran BengtssonTockarps IK42:36+10:1213:06
22Anders BuhréNybro OK43:00+10:3613:13
23Ole SvendsenOK Roskilde43:08+10:4413:16
24Sven Erik SjöholmMullsjö SOK43:17+10:5313:19
25Bengt-Åke SvenssonIK Ymer44:11+11:4713:35
26Christer WestbergIFK Göteborg44:19+11:5513:38
27Waste ByströmOK Virdarna45:37+13:1314:02
28Sigvard OscarssonIstrums SK47:03+14:3914:28
29Lennart GustavssonIK Uven47:58+15:3414:45
30Bengt MattssonOK Orinto48:21+15:5714:52
31Bengt BörjessonOK Alehof50:42+18:1815:36
32Sune MentorGöteborg-Majorna OK56:27+24:0317:22
33Bengt NilssonHestra IF57:02+24:3817:32
34Sven-Erik ForsellLunds OK59:13+26:4918:13
35Jan FlansbjerRingsjö OK59:26+27:0218:17
36Kenneth KarlssonNybro OK1:03:49+31:2519:38
37Karl-Axel JohanssonIK Uven1:04:26+32:0219:49
38Bo AdolfssonIK Ymer1:05:59+33:3520:18
39Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:13:54+41:3022:44
Stefan G LarssonOK Njudungej godkänd
Gösta LindqvistOK Löftanej start
Bengt BergmanLunds OKej start

D70

2 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb37:3114:46
2Birgit Smedberg-NilssonHestra IF41:05+3:3416:10
3Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK47:41+10:1018:46
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK48:02+10:3118:54
5Anne-Catrine PerssonMariestads FK49:12+11:4119:22
6Gunnel BörjessonIK Uven50:29+12:5819:52
7Birgit KarlssonMariestads FK50:38+13:0719:56
8Ann-Marie BirgerssonForserums SOK51:14+13:4320:10
9Gull-Britt GrönbergKungälvs OK55:34+18:0321:52
10Inger HallbergIK Uven1:01:46+24:1524:19
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start

H70

3 150 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland DahlIFK Göteborg34:1810:53
2Ingemar AlfredssonIK Uven36:36+2:1811:37
3Erland LingJönköpings OK36:46+2:2811:40
4Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb36:53+2:3511:42
5Alf OlssonForserums SOK37:55+3:3712:02
6Magne HagströmFrölunda OL39:54+5:3612:40
7Roland LagessonOK Löftan41:06+6:4813:02
8Sören BråhnJönköpings OK41:54+7:3613:18
9Roland BrandshageSävedalens AIK42:20+8:0213:26
10Göran OlofssonFjärås AIK42:40+8:2213:32
11Roland AasaIK Uven45:09+10:5114:20
12Mats BirgerssonForserums SOK45:19+11:0114:23
13Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu45:27+11:0914:25
14Yngve JohanssonKristinehamns OK45:31+11:1314:26
15Hans KarlssonOK Orinto46:07+11:4914:38
16Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK46:17+11:5914:41
17Gunnar WaernTrollhättans SOK51:44+17:2616:25
18JB LarssonOK Löftan51:51+17:3316:27
19Sten ArvidssonDalsjöfors GOIF52:30+18:1216:40
20Heikki RissanenMariestads FK54:25+20:0717:16
21Percy CarlssonSävedalens AIK59:04+24:4618:45
22Rolf StenströmVänersborgs SK1:04:26+30:0820:27
23Harry AnderssonOK Kullingshof1:23:42+49:2426:34
Gunnar BylundRydboholms SKej godkänd
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej start

D75

1 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne HöglundFK Herkules48:1625:08
2Anne-Marie CarlssonSävedalens AIK53:46+5:3028:00

H75

3 150 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF42:4113:33
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad46:30+3:4914:45
3Nils JanssonSkattkärrs IF49:05+6:2415:34
4Åke HogedalKungälvs OK50:45+8:0416:06
5Karl-Erik HolmbergFjärås AIK52:58+10:1716:48
6Lasse OlssonIK Trenne Ullared55:33+12:5217:38
7Kjell PerssonMariestads FK1:00:18+17:3719:08
8Carl-Henrik HallbergIK Uven1:00:23+17:4219:10
9Erland OlssonDalsjöfors GOIF1:07:25+24:4421:24
10Lars MagnussonKristinehamns OK1:11:30+28:4922:41
11Sten CarlssonSävedalens AIK1:11:45+29:0422:46
Arvo HyvönenSkattkärrs IFej godkänd
Torild BornetunSkillingaryds FKej godkänd

D80

1 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad38:3920:07

H80

2 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn BromanGöteborg-Majorna OK43:3617:09
2KarlErik FranssonTrollhättans SOK45:05+1:2917:44
3Harald HåkanssonOK Gränsen1:27:42+44:0634:31
4Åke PetterssonKungälvs OK1:27:57+44:2134:37
Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Nils RågstedtIS Kullenej start

H85

1 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav ElvmyrTolered-Utby Ol-klubb38:3420:05
2Bo TyvikI 15 IF52:04+13:3027:07
3Hugo KrauseTolered-Utby Ol-klubb1:16:04+37:3039:37

Inskolning

1 710 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hugo BergenfurOK Älgenfullföljt
Elin DanielssonIstrums SKfullföljt
Maja GraadIF Rigorfullföljt
Isak HolmgårdKils OKfullföljt
Agnes IvarssonOK Skogshjortarnafullföljt
Hugo KonradssonIK Omegafullföljt
Jonna LindbladOK Djerffullföljt
Emil LingJönköpings OKfullföljt
Sandra LingJönköpings OKfullföljt
Johan LundStenungsunds OKfullföljt
Abel MeseluNässjö OKfullföljt
Jakob MobergOK Löftanfullföljt
Oskar MobergOK Löftanfullföljt
Gustav NilssonAlvesta SOKfullföljt
Sara NorbergOK Skogshjortarnafullföljt
Lisa ÖstenssonOK Trananfullföljt
Malin BorgLinköpings OKej godkänd
Lova PetterssonVänersborgs SKej godkänd

U1

1 940 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra RymarkFK Friskus-Varberg17:439:07
2Elin WesterlundHerrljunga SK Skid o OL18:58+1:159:46
3Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb19:11+1:289:53
4Sofia ElverlindOK Tranan19:12+1:299:53
5Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb20:46+3:0310:42
6Ebba OttossonGävle OK21:49+4:0611:14
7Arvid SkeppIFK Göteborg23:15+5:3211:59
8Emma EliassonFK Friskus-Varberg23:17+5:3412:00
9Johan WinbladhLunds OK24:20+6:3712:32
10Matilda WallströmSävedalens AIK24:50+7:0712:48
11Hanna AlsiöFalköpings AIK OK25:04+7:2112:55
12Ebba NäsmanLerums SOK25:28+7:4513:07
13Hulda HallkvistUlricehamns OK25:30+7:4713:08
14Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg25:50+8:0713:18
15Kristina FinnskogOK Tranan26:27+8:4413:38
16Jakob AspIFK Göteborg26:42+8:5913:45
17Alfred HallqvistUlricehamns OK27:49+10:0614:20
18Iris HallqvistUlricehamns OK28:03+10:2014:27
19Rasmus HagbergFK Herkules28:07+10:2414:29
20Josefin Flink-OrnungOK Skogshjortarna35:58+18:1518:32
21Ludvig LinderOK Orinto40:27+22:4420:51
22Feven JämsviKlubblös46:29+28:4623:57
23Mira FlansbjerKlubblös47:30+29:4724:29
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej godkänd
Casper SkeppIFK Göteborgej godkänd

U2

2 160 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea BorgLinköpings OK21:249:54
2Alex JohanssonFK Friskus-Varberg23:47+2:2311:00
3Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb23:48+2:2411:01
3Rebecca LekbergSävedalens AIK23:48+2:2411:01
5Teodor DanielssonIstrums SK24:38+3:1411:24
6Elsa SonessonFalköpings AIK OK25:07+3:4311:37
7Oscar JensenSkåneslättens OL25:30+4:0611:48
8Sofia BorgLinköpings OK25:52+4:2811:58
9Alva BrobergIF Rigor27:50+6:2612:53
10Clara KransIK Ymer28:01+6:3712:58
10Saga LeoBredaryds SOK28:01+6:3712:58
12Isack KarlssonOK Tranan29:23+7:5913:36
13Anton CarlssonIF Hagen29:44+8:2013:45
14Carl ErixonIFK Göteborg30:22+8:5814:03
15Ellen KransIK Ymer31:34+10:1014:36
16Linnea BengtssonFalkenbergs OK33:11+11:4715:21
17Oskar DahlinIK Gandvik35:42+14:1816:31
18Elsa BobergIF Rigor36:19+14:5516:48
19Anton HanssonÄlekulla IF37:27+16:0317:20
20Maria LogrenSjövalla FK37:45+16:2117:28
21Linnea OlssonSjövalla FK37:47+16:2317:29
22Adam HanssonÄlekulla IF37:51+16:2717:31
23David HanssonÄlekulla IF37:54+16:3017:32
24Ylva JonstoijUlricehamns OK42:15+20:5119:33
25Jessica AlmyrenFalköpings AIK OK42:28+21:0419:39
26Ida PalmIK Ymer46:01+24:3721:18
27Elsa AspMölndal Outdoor IF48:23+26:5922:23
28Hanna OlssonBrattås CK52:42+31:1824:23
29Jennifer StödleyOK Skogshjortarna55:22+33:5825:37
30Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg55:44+34:2025:48
Albin NyqvistOK Landehofej start
Emely WeihartOK Orintoej start

Öppen motion 1

2 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna BiörsIK Ymer29:5913:52
2Lena Carlström-LarssonSävedalens AIK33:15+3:1615:23
3Pia RagnmarkOK Skogshjortarna33:43+3:4415:36
4Ture JohanssonSkene Sim o IS34:02+4:0315:45
5Agneta NorbergSkogshjortarna34:24+4:2515:55
6Ayan LingJönköpings OK35:49+5:5016:34
7Stina MöllerSkåneslättens OL37:55+7:5617:33
8Mildred JosefssonRydboholms SK40:05+10:0618:33

Öppen motion 3

3 130 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen FeltenbyGöteborg-Majorna OK28:549:13
2Martin LundStenungsunds OK30:24+1:309:42
3Emelie BäckOK Kullingshof33:08+4:1410:35
4Andreas LundstedtMullsjö SOK36:15+7:2111:34
5Annika FastBoxholm-Mjölby OL37:01+8:0711:49
6Jonas LarssonDegerfors OK37:13+8:1911:53
7Niclas KonradssonIK Omega42:09+13:1513:27
8Tim KonradssonIK Omega42:57+14:0313:43
9Jeanette BuuschLidköpings VSK43:00+14:0613:44
10Helene KransIK Ymer43:20+14:2613:50
11Maria LundStenungsunds OK44:18+15:2414:09
12Joel JohanssonOK Skogshjortarna45:08+16:1414:25
13Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan46:26+17:3214:50
14Ingela OlssonUddevalla OK47:52+18:5815:17
15Gun JohanssonOK Landehof49:39+20:4515:51
16Annelie LundstedtMullsjö SOK52:53+23:5916:53
17peter breskyÖrby54:27+25:3317:23
18Johan EngelbrektssonKlubblös56:54+28:0018:10
19Violetta EngelbrektssonKlubblös56:57+28:0318:11
20Bertil BorglundIK Omega57:37+28:4318:24
21Hannes NorrmanGöteborg-Majorna OK58:17+29:2318:37
22Lotta BorgLinköpings OK59:01+30:0718:51
23Daniel PeterssonOK Räven59:48+30:5419:06
24Jakob SommerMarkbygdens OK59:49+30:5519:06
25Ebba JensenSkåneslättens OL1:02:00+33:0619:48
26Kerstin JensenSkåneslättens OL1:05:40+36:4620:58
27Britt-Marie CarlströmOK Landehof1:05:56+37:0221:03
28Britt AlfredssonIK Uven1:06:08+37:1421:07
29Mary LarnerGöteborg-Majorna OK1:08:29+39:3521:52
30Annika SjöbergHestra IF1:08:45+39:5121:57
31soma nemodaSiralyok1:16:47+47:5324:31
32Åke FermMarkägare1:17:19+48:2524:42
33Eva LarssonHerrljunga SK Skid o OL1:21:13+52:1925:56
34Ulrika ThuneIK Uven1:33:41+1:04:4729:55
35Jonas NorbergSkogshjortarna1:36:18+1:07:2430:46
36Elisabeth HagbergFK Friskus-Varberg1:44:33+1:15:3933:24
37Monica SvärdSävedalens AIK1:45:05+1:16:1133:34
38Lennart ArvidssonIK Ymer1:59:17+1:30:2338:06
Juha KransIK Ymerej godkänd

Öppen motion 5

3 540 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian JanssonOK Tranan32:479:15
2Johan NilssonUddevalla OK33:18+0:319:24
3Ola PermanKils OK34:39+1:529:47
4Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL36:34+3:4710:19
5greta pentekSiralyok37:08+4:2110:29
6Håkan SonessonFalköpings AIK OK37:21+4:3410:33
7Daniel AlmyrenFalköpings AIK OK39:17+6:3011:05
8Mats KarlssonIF Hagen39:52+7:0511:15
9Albin PerssonOK Tranan40:05+7:1811:19
10Philip NäslundOK Landehof40:14+7:2711:21
11Kristofer DrejmoOK Landehof41:35+8:4811:44
12reka schwendtnerSiralyok42:41+9:5412:03
13Kristofer HolmbergOK Tranan42:52+10:0512:06
14Erik FinnskogOK Tranan43:29+10:4212:17
15Fredrik FinnskogOK Tranan44:18+11:3112:30
16Bernt KarlssonBredaryds SOK45:27+12:4012:50
17Magnus ErixonIFK Göteborg45:52+13:0512:57
18Ella StrömbomElfsborg SOK46:25+13:3813:06
19Helena SonessonFalköpings AIK OK47:44+14:5713:29
20Perry LundqvistSävedalens AIK50:09+17:2214:10
21Göran RylanderFK Göingarna50:32+17:4514:16
22Elin JohanssonFjärås AIK51:03+18:1614:25
23Martin JohanssonKlubblös51:20+18:3314:30
24Jan LarssonFrämmestads IK51:23+18:3614:30
25Monica JohanssonFK Friskus-Varberg52:39+19:5214:52
26per näslundKlubblös54:59+22:1215:31
27Magnus OlssonSjövalla FK55:06+22:1915:33
28Bo JohanssonFK Friskus-Varberg57:40+24:5316:17
29Marika ElverlindOK Tranan57:56+25:0916:21
30Jalle StrömbomElfsborg SOK57:59+25:1216:22
31Maria VictorssonOK Löftan58:01+25:1416:23
32Caroline NäslundOK Landehof59:24+26:3716:46
33Anette NordbergOK Tranan59:47+27:0016:53
34Maria PollGöteborg-Majorna OK1:01:35+28:4817:23
35Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:03:07+30:2017:49
36Sara JonstoijUlricehamns OK1:06:53+34:0618:53
37Frida RönnqvistOK Löftan1:07:36+34:4919:05
38Kent JönssonLunds OK1:09:33+36:4619:38
39Annlouise ElliotKlubblös1:12:18+39:3120:25
40Helmut MehlerKungälvs OK1:13:09+40:2220:39
41Birgitta PalmIK Ymer1:15:39+42:5221:22
42Kerstin Haugen-LundStenungsunds OK1:16:25+43:3821:35
43Lars BerggrenFjärås AIK1:16:57+44:1021:44
44Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:17:00+44:1321:45
45Hugo SetthagenOK Tranan1:18:27+45:4022:09
46Pelle JacobssonhöglundEksjö SOK1:18:47+46:0022:15
47Miriam NorénIK Uven1:22:32+49:4523:18
48Magnus LinderOK Orinto1:24:15+51:2823:47
49Nina FermOK Räven1:26:00+53:1324:17
50Susanna JonstoijUlricehamns OK1:31:39+58:5225:53
51Dennis MalmSkene Sim o IS1:39:49+1:07:0228:11
Jens FastBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Hanna Grahn StrömbomElfsborg SOKej godkänd
Helene StuhlhoferOK Landehofej godkänd

Öppen motion 7

3 150 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan NordinOK Tranan27:108:37
2Maria HolmstrandIFK Göteborg32:24+5:1410:17
3Frida NilssonSkåneslättens OL32:32+5:2210:19
4Stefan GraadIF Rigor32:52+5:4210:26
5Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL35:41+8:3111:19
6Sven ErikssonOK Landehof36:13+9:0311:29
7Ulf BäckströmHestra IF36:38+9:2811:37
8Bengt ClaessonOK Orinto36:51+9:4111:41
9Stanley MattssonIK Uven37:04+9:5411:46
10Britt-Marie ErlandssonStigsökarna37:25+10:1511:52
11tommy gustavssonLandehov38:14+11:0412:08
12Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK38:43+11:3312:17
13Moa HanssonBredaryds SOK40:30+13:2012:51
14Anders ClaessonBurseryds IF41:16+14:0613:06
15Liselotte JohanssonOK Löftan41:32+14:2213:11
16Tommy RoosFalköpings AIK OK42:39+15:2913:32
17Leif BlomqvistBredareds IF43:20+16:1013:45
18Therese AlfredssonUddevalla OK44:25+17:1514:06
19Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg44:34+17:2414:08
20Maria AspIFK Göteborg46:26+19:1614:44
21Erika AspMölndal Outdoor IF47:04+19:5414:56
22Börje JohanssonFK Finn47:05+19:5514:56
23Anna KarlssonSOK 6847:52+20:4215:11
24Karin OlssonSjövalla FK50:22+23:1215:59
25Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK50:27+23:1716:00
26Linda WikStenungsunds OK50:31+23:2116:02
27Daniela RennerOK Södertörn50:50+23:4016:08
28Kajsa NordinOK Tranan51:02+23:5216:12
29Jan LarssonSävedalens AIK51:31+24:2116:21
30Magnus ElverlindOK Tranan52:01+24:5116:30
31Lars-Åke LarssonOK Tranan52:13+25:0316:34
32tamas erdeiSiralyok52:57+25:4716:48
33Johanna HallkvistUlricehamns OK53:13+26:0316:53
34Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK53:43+26:3317:03
35Sören HaglundOK Kullingshof54:11+27:0117:12
36Pertti HeedOK Orinto55:58+28:4817:46
37Inger SundinOK Landehof57:50+30:4018:21
38Jan-Åke LarssonRydboholms SK57:51+30:4118:21
39Arne LundStenungsunds OK58:51+31:4118:40
40Tobias ByströmRånäs OK59:10+32:0018:46
41Johanna RönnqvistOK Löftan59:35+32:2518:54
42Jenny RönnqvistOK Löftan59:36+32:2618:55
43Sara NilssonOK Tranan1:03:14+36:0420:04
44Conny JohanssonLaholms IF OK1:05:39+38:2920:50
45Johannes CarlzénUlricehamns OK1:07:02+39:5221:16
46Lovisa MannfolkUlricehamns OK1:07:10+40:0021:19
47Frida MannfolkUlricehamns OK1:09:23+42:1322:01
48Kennerth GustafssonOK Virdarna1:12:42+45:3223:04
49Gunnel NilssonOLC Wienerwald1:14:45+47:3523:43
50Frank DanielssonKinnaströms SK1:14:49+47:3923:45
51Inga PerssonOK Landehof1:15:07+47:5723:50
52Torbjörn ToresonOK Löftan1:16:26+49:1624:15
53Björn LekmanIF Rigor1:17:39+50:2924:39
54Karin WahlgrenSOK Träff1:18:08+50:5824:48
55Erik JohanssonKlubblös1:19:26+52:1625:13
56Lillemor HallinOK Landehof1:20:21+53:1125:30
57Stig SvenssonOK Virdarna1:29:35+1:02:2528:26
58Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK1:30:56+1:03:4628:52
59Lisa LindkvistIK Hakarpspojkarna1:51:38+1:24:2835:26
59Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna1:51:38+1:24:2835:26
Lennart OlssonIK Uvenej godkänd
Gunilla AnderssonOK Landehofej godkänd
Monika PerssonOK Södertörnej start

Öppen motion 8

4 380 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK30:206:55
2Jakob EngIFK Göteborg31:08+0:487:06
3Mattias HolmstrandIFK Göteborg35:13+4:538:02
4Kenneth JohanssonOK Tranan35:53+5:338:11
5Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK36:39+6:198:22
6Martin IvarssonOK Skogshjortarna36:51+6:318:24
7Thomas AnderssonOK Tranan36:52+6:328:25
8Mikael ÖhgrenSävedalens AIK37:34+7:148:34
9Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg38:07+7:478:42
10matyas pentekSiralyok38:12+7:528:43
11Jakob SegerslättSkåneslättens OL38:51+8:318:52
12Anders AspMölndal Outdoor IF38:53+8:338:52
13Jonas BrånaltFrölunda OL39:38+9:189:02
14Mats BergenfurOK Älgen39:43+9:239:04
15Peter LekbergSävedalens AIK39:49+9:299:05
16Henrik SjöbergHestra IF40:31+10:119:15
17Elin MånssonOK Löftan41:10+10:509:23
18Felicia StuhlhoferOK Landehof41:34+11:149:29
19Mats ÖlundSävedalens AIK41:39+11:199:30
20Lindell JonasStigsökarna42:36+12:169:43
21balint schwendtnerSiralyok42:42+12:229:44
22mats winderstedtKlubblös42:56+12:369:48
23Mattias BiörsIK Ymer42:57+12:379:48
24Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK44:35+14:1510:10
25Magnus WåkeråsRydboholms SK46:51+16:3110:41
26Björn KarlssonOK Orinto47:23+17:0310:49
27Annica EngIFK Göteborg47:42+17:2210:53
28Daniela RichardssonOK Landehof48:05+17:4510:58
29Kristin SchybergFjärås AIK49:39+19:1911:20
30Gunnar OlssonIFK Göteborg50:26+20:0611:30
31Emelie UnossonBredareds IF51:08+20:4811:40
32Herman AnderssonLidköpings VSK52:27+22:0711:58
33Ilze VilksAuseklis IK53:24+23:0412:11
34petra bartusSiralyok53:53+23:3312:18
35Bent MyrvoldSarpsborg OL54:44+24:2412:29
36Andreas IvarssonOK Skogshjortarna55:00+24:4012:33
37vanda kindeSiralyok56:44+26:2412:57
38Hanna DjerfLerums SOK57:10+26:5013:03
39Magnus DahlinIK Gandvik58:34+28:1413:22
40Göran StuhlhoferOK Landehof1:00:40+30:2013:51
40kinga varsanyiSiralyok1:00:40+30:2013:51
42Ola MarkholmSkåneslättens OL1:01:38+31:1814:04
43Klas AdolfssonIK Ymer1:01:44+31:2414:05
44Patrick DjerfLerums SOK1:02:38+32:1814:17
45Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK1:03:43+33:2314:32
46Ulf NyqvistOK Landehof1:03:49+33:2914:34
47Øivind BergetSarpsborg OL1:07:24+37:0415:23
48Leif SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubb1:08:28+38:0815:37
49Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:10:14+39:5416:02
50Nina DjerfLerums SOK1:12:57+42:3716:39
51Fredrik EnglundTrollhättans SOK1:15:24+45:0417:12
52Stig GustafssonIK Ymer1:22:12+51:5218:46
53ferenc nemodaSiralyok1:23:14+52:5419:00
54bertalan jakusSiralyok1:25:07+54:4719:25
55Staffan EdströmOK Gisle1:26:39+56:1919:46
56Per JonstoijUlricehamns OK1:28:06+57:4620:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser