Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Laxadubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Laxadubbeln, medel
Arrangörsorganisationer: Falkenbergs OK / OK Gläntan Vessigebro
Datum: söndag 8 mars 2015

D21

3 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda LeoBredaryds SOK28:147:50
2Lisa RisbyOK Kåre28:46+0:327:59
3Anna WallinGöteborg-Majorna OK28:55+0:418:01
4Julia DahlHelsingborgs SOK29:18+1:048:08
5Stina BergHelsingborgs SOK29:55+1:418:18
6Elin KlassonOK Orinto31:10+2:568:39
7Agnes LeoGöteborg-Majorna OK31:28+3:148:44
8Linda HallbergBredareds IF31:35+3:218:46
9Frida NeroGöteborg-Majorna OK31:46+3:328:49
10Ulrika TofteredIF Rigor34:13+5:599:30
11Maria BrodinFossum IF34:35+6:219:36
12Marie Arnesson GallerOK Löftan34:51+6:379:40
13Johanna HolménHalmstad OK35:27+7:139:50
14Filippa SpånérSävedalens AIK36:16+8:0210:04
15Eva CarlidenHalmstad OK38:20+10:0610:38
16Amanda JohanssonOK Dacke38:30+10:1610:41
17Anna NilssonFK Snapphanarna44:36+16:2212:23

H21

4 460 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KlassonOK Orinto26:345:57
2Eskil KinnebergIFK Göteborg26:47+0:136:00
3Simon WikströmOK Pan-Kristianstad29:02+2:286:30
4Nils TärkHalmstad OK30:23+3:496:48
5Oscar JohanssonOK Dacke30:48+4:146:54
6Håkan AnderssonHalmstad OK30:49+4:156:54
7Fredrik WennermarkOK Skogsfalken32:48+6:147:21
8Björn KarlssonHalmstad OK32:53+6:197:22
9Andreas PeterssonBurseryds IF33:26+6:527:29
10Daniel EvaldssonVäxjö OK34:54+8:207:49
11Kennet HorvathHalmstad OK34:59+8:257:50
12Erik RåbergOK Tyr35:12+8:387:53
13Jan-Olof SvenssonHalmstad OK35:47+9:138:01
14Mikael TrofastJönköpings OK36:49+10:158:15
15Fredrik AnderssonIF Rigor36:51+10:178:15
16Erik BengtssonOK Skogsfalken38:46+12:128:41
17Adam GeorgssonOK Nackhe38:51+12:178:42
18Ulrik MagnussonHalmstad OK39:02+12:288:45
19Johan LarssonOK Skogshjortarna39:08+12:348:46
20Felix AlnervikHelsingborgs SOK39:16+12:428:48
21Christoffer AndersenIK Gandvik43:42+17:089:47
22Raphael MakNew Direction Orienteering Club54:21+27:4712:11
23Simon SvärdOskarströms OK1:02:16+35:4213:57
Peter BerggrenHalmstad OKej godkänd
Jonas AnderssonIF Rigorej start
Fredrik SvenssonJönköpings OKej start

D20

3 600 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emma SvärdOskarströms OKej start

H20

3 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HåkanssonOK Kolmården27:097:42
2Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK27:38+0:297:51
3Kevin StåhlOK Hammaren29:32+2:238:23
4John GabrielssonSävedalens AIK35:49+8:4010:10
5Oskar VigrenSävedalens AIK41:19+14:1011:44
Oscar RenbergSävedalens AIKej start

D18

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa HanssonBredaryds SOK30:248:26
2Erica ErikssonHjärnarps GH OL34:49+4:259:40
3Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK35:30+5:069:51
4Jonna HalonenFjärås AIK37:23+6:5910:23
5Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK37:39+7:1510:27
6Moa HenningssonIK Trenne Ullared40:44+10:2011:18
7Ebba BengtssonOK Lindéna45:22+14:5812:36

H18

3 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto StuhlhoferOK Landehof25:287:14
2Johan OlsonIK Uven26:55+1:277:38
3Mattis HallbergIK Uven28:25+2:578:04
4Olle JosarpFK Friskus-Varberg28:40+3:128:08
5Fredrik JohanssonOK Nackhe29:01+3:338:14
6Martin SkyggessonOK Nackhe29:54+4:268:29
7Rasmus LundbergOK Bävern31:06+5:388:50
8Adam BrobergIF Rigor31:17+5:498:53
9Jakob HöstHjärnarps GH OL36:32+11:0410:22
Loke AgmarkenHalmstad OKej start

D16

3 520 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK29:218:20
2Elvira WildheimFK Friskus-Varberg30:35+1:148:41
2Erika Källvik LeufvénÅmåls OK30:35+1:148:41
4Johanna NilssonKungälvs OK31:08+1:478:50
5Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK33:00+3:399:22
6Elise JosefssonAnderstorps OK34:31+5:109:48
7Anni BergerGöteborg-Majorna OK34:39+5:189:50
8Kajsa RaskKungälvs OK34:52+5:319:54
9Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb36:42+7:2110:25
10Sofie JosefssonAnderstorps OK38:19+8:5810:53
11Julia TuressonBurseryds IF38:47+9:2611:01
12Emelie SvenssonIF Rigor40:03+10:4211:22
13Amanda CarlssonIK Trenne Ullared42:04+12:4311:57
14Lina ErdeliusIF Rigor43:15+13:5412:17
15Alice HultinOK Löftan44:20+14:5912:35
16Lisa BörnstedtKungälvs OK45:03+15:4212:47
17Paulina JägstedtHalmstad OK47:11+17:5013:24
Lovisa RingHalmstad OKej godkänd

H16

3 520 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel BogrenIF Hagen25:527:20
2Filip TrofastBredaryds SOK25:54+0:027:21
3Filip BengtssonOK Lindéna25:55+0:037:21
4Isac EricssonVäxjö OK26:19+0:277:28
5Axel OlssonOK Skogsstjärnan27:50+1:587:54
6Olle SörqvistMarkbygdens OK29:57+4:058:30
7Oscar ModigOK Pan-Kristianstad29:58+4:068:30
8Tim JohanssonFK Friskus-Varberg30:22+4:308:37
9Filip SvenssonOK Löftan32:44+6:529:17
10Jacob EnbergHalmstad OK36:37+10:4510:24
11Albin HjertströmFK Friskus-Varberg51:33+25:4114:38
12Johannes HolmgrenSävedalens AIK56:35+30:4316:04

H16 Kort

3 030 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Simon WesterOK Djerfej start

D14

3 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SonessonFalköpings AIK OK25:138:08
2Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna26:21+1:088:30
3Ebba BerglinOK Dacke26:42+1:298:36
4Emma LingJönköpings OK28:22+3:099:09
5Lovisa LagerHalmstad OK28:44+3:319:16
5Lovisa JohanssonOK Dacke28:44+3:319:16
7Linnea BengtssonFalkenbergs OK31:17+6:0410:05
8Elin CarlssonIK Trenne Ullared37:06+11:5311:58
9Alma GustafssonSOK Aneby37:18+12:0512:01
10Elsa EricssonFK Friskus-Varberg39:27+14:1412:43
11Johanna SvenssonOK Löftan55:03+29:5017:45
12Tilda HenningssonIK Trenne Ullared1:04:00+38:4720:38

H14

3 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan21:056:48
2Carl JosefssonSävedalens AIK23:50+2:457:41
3Adrian VartiaOK Löftan25:31+4:268:13
4Anton GunnarssonBredaryds SOK25:58+4:538:22
5Noah BechtelFK Friskus-Varberg26:31+5:268:33
6Hugo StrömUlricehamns OK27:03+5:588:43
7Måns HenningssonIK Trenne Ullared27:56+6:519:00
8Daniel HolmgrenSävedalens AIK31:52+10:4710:16
9Nils GrimbeckSävedalens AIK33:07+12:0210:40
10Albin PerssonHalmstad OK34:36+13:3111:09
11Pontus ErikssonHjärnarps GH OL35:39+14:3411:30
12Arvid LundqvistFalkenbergs OK36:07+15:0211:39
13Axel ErikssonOK Löftan43:23+22:1813:59

D14 Kort

2 470 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Erica JohanssonOK Löftanej start

D12

2 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna17:447:10
2Thilda SeldénIF Rigor18:10+0:267:21
3Moa SkoogIF Hagen19:33+1:497:54
4Unni GranforsIF Rigor19:34+1:507:55
5Klara PerssonHalmstad OK20:47+3:038:24
6Olivia LundstedtSjövalla FK23:27+5:439:29
7Sofia RaskKungälvs OK24:44+7:0010:00
8Moa SteneborgOK Orinto28:58+11:1411:43
9Anna SvenssonIF Rigor29:12+11:2811:49
10Emma EliassonFK Friskus-Varberg30:31+12:4712:21
11Annie ErikssonOK Löftan32:29+14:4513:09
12Matilda WallströmSävedalens AIK32:32+14:4813:10
13Maja KarmstigFK Friskus-Varberg37:05+19:2115:00
Maja GraadIF Rigorej godkänd

H12

2 470 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton TörnqvistFK Vittus17:417:09
2Alex JohanssonFK Friskus-Varberg19:17+1:367:48
3Victor HanssonOK Löftan19:18+1:377:48
4Hugo EricssonVäxjö OK19:24+1:437:51
5Axel BechtelFK Friskus-Varberg20:08+2:278:09
6Victor ModigOK Pan-Kristianstad20:48+3:078:25
7Erik LingJönköpings OK21:32+3:518:43
8Victor BeischerIK Uven22:48+5:079:13
9Isak BengtssonOK Lindéna23:42+6:019:35
10Jakob MobergOK Löftan23:44+6:039:36
11Alfred ErdeliusIF Rigor23:45+6:049:36
12William RönnborgIK Uven29:11+11:3011:48
13Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg33:09+15:2813:25
14Melwin WildheimFK Friskus-Varberg33:15+15:3413:27
15Emil JägstedtHalmstad OK33:57+16:1613:44
16Stepan KhakimovFK Vittus35:52+18:1114:31
17Tobias JohanssonOK Löftan41:57+24:1616:59
18Andreas HandinOK Löftan56:30+38:4922:52
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start
Simon BååthSävedalens AIKej start
Linar JonassonFK Vittusej start

H12 Kort

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin JägstedtHalmstad OK33:4115:27

D10

2 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingJönköpings OK19:589:09
2Emma KarlssonOK Landehof21:29+1:319:51
3Emilia LundstedtSjövalla FK22:21+2:2310:15
4Fanny HanssonFalkenbergs OK42:50+22:5219:38
Rut Olsson RaneklintKinnaströms SKej godkänd

H10

2 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna14:106:29
2Simon CorneliussonOK Löftan16:19+2:097:29
3Emil SeldénIF Rigor17:15+3:057:54
4Albin PaulssonOK Löftan19:34+5:248:58
5Adam SjööarvOK Nackhe20:00+5:509:10
6Melwin ArvidssonIF Rigor26:19+12:0912:04
7Filip HanssonOK Löftan28:15+14:0512:57
8Oskar BlomOK Löftan31:02+16:5214:14
9Vilhelm FrankOK Löftan34:59+20:4916:02
10Love GaudenzHalmstad OK39:00+24:5017:53
11Gustav LundqvistFalkenbergs OK43:48+29:3820:05

D35

3 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Desiré RexOK Landehof39:0111:01
2Frida WallströmSävedalens AIK40:27+1:2611:25
3Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg48:43+9:4213:45
Liselott SvenssonJönköpings OKej start

H35

4 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SjööarvOK Nackhe36:237:56
2Staffan LjungqvistIFK Göteborg40:32+4:098:51
3Jimmy HäggFK Friskus-Varberg43:01+6:389:23
4Patrik CorneliussonOK Löftan52:55+16:3211:33

D40

3 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina JosefssonAnderstorps OK42:1311:55
2Malin JohanssonFK Friskus-Varberg47:26+5:1313:23
3Ulrika GranforsIF Rigor56:50+14:3716:03
4Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared58:49+16:3616:36
5Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:01:15+19:0217:18

H40

4 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik ModigOK Pan-Kristianstad27:326:53
2Magnus HanssonOK Löftan29:46+2:147:26
3Mattias JägstedtHalmstad OK34:28+6:568:37
4Pär SvenssonI 15 IF38:30+10:589:37
5Mikael SvärdOskarströms OK42:29+14:5710:37
6Magnus EliassonFK Friskus-Varberg43:18+15:4610:49
Johan GranforsIF Rigorej godkänd
Jens ArvidssonIF Rigorej start

D45

3 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonFK Herkules25:078:06
2Anna ErikssonOK Landehof25:42+0:358:17
3Anne JohanssonOK Dacke29:52+4:459:38
4Annika EricssonVäxjö OK30:28+5:219:49
5Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL32:22+7:1510:26
6Carina AnderssonFK Friskus-Varberg37:27+12:2012:04
7Annika SvärdOskarströms OK37:56+12:4912:14
8Katarina VartiaOK Löftan38:07+13:0012:17
9Lena TuressonBurseryds IF38:20+13:1312:21
10Ulrica OlovssonLaholms IF OK48:07+23:0015:31
11Carina ErikssonHjärnarps GH OL48:58+23:5115:47
Magdalena JohanssonHalmstad OKej start
Jeanette LarssonFK Friskus-Varbergej start

H45

4 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK25:276:21
2Magnus JohanssonOK Löftan28:03+2:367:00
3Björn AnderssonBredaryds SOK28:05+2:387:01
4Stefan BerglinOK Dacke28:31+3:047:07
5Mårten WikströmHalmstad OK28:59+3:327:14
6Thomas KarlssonOK Landehof31:36+6:097:54
7Gert WildheimFK Friskus-Varberg32:27+7:008:06
8Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb32:39+7:128:09
9Stefan AgmarkenHalmstad OK32:45+7:188:11
10Thomas JosarpFK Friskus-Varberg34:28+9:018:37
11Olle SjöforsOK Älme34:38+9:118:39
12Magnus TrofastBredaryds SOK38:23+12:569:35
13Jonas HöstHjärnarps GH OL40:02+14:3510:00
14David GabrielssonSävedalens AIK40:30+15:0310:07
15Filip SjöforsOK Älme41:46+16:1910:26
16Lars EdbergOK Nackhe47:31+22:0411:52
17Anders GustafssonFK Friskus-Varberg49:25+23:5812:21
18Mats RönnborgIK Uven52:05+26:3813:01
19Jonas HultinOK Löftan58:17+32:5014:34
Anders LingJönköpings OKej godkänd
Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Jonas JohanssonOK Nackheej start
Mattias BååthSävedalens AIKej start
Stefan JohanssonFrölunda OLej start

D50

3 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa LeoBredaryds SOK31:4210:13
2Lena OlssonKinnaströms SK36:07+4:2511:39
3Karin ÖhlinSOK Aneby37:33+5:5112:06
4Susanne JohanssonFjärås AIK37:57+6:1512:14
Ulrika JohanssonOK Löftanej godkänd
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOKej start

H50

3 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per KällvikÅmåls OK28:427:58
2Magnus AbrahamssonHalmstad OK28:58+0:168:02
3Stefan OlofssonOK Gisle30:00+1:188:20
4Magnus JoelssonSOK 6830:02+1:208:20
5Robert HallbergIK Uven30:19+1:378:25
6Joel RydströmFK Finn30:27+1:458:27
7Per GustafssonGöteborg-Majorna OK31:32+2:508:45
8Christer BorgGöteborg-Majorna OK33:34+4:529:19
9Mikael JungbjerGöteborgs SK33:48+5:069:23
10Peter ValterssonAnderstorps OK34:09+5:279:29
11Thomas AttforsSävedalens AIK34:32+5:509:35
12Bengt HolménHylte OK37:25+8:4310:23
13Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared39:11+10:2910:53
14Thomas BäckströmIF Rigor43:15+14:3312:00
15Göran StuhlhoferOK Landehof47:10+18:2813:06
Jan TuressonBurseryds IFej start
Mikael HanssonBredaryds SOKej start

D55

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Rabe MagnussonIF Hagen31:5410:17
2Monica KnutssonSävedalens AIK39:47+7:5312:50
3Monika NilssonOK Alehof40:31+8:3713:04
4Anne-Marie RöllikeOK Lindéna41:34+9:4013:24
5Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK43:51+11:5714:08
6Marianne ThorssonIK Trenne Ullared44:49+12:5514:27
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOKej start

H55

3 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK29:508:25
2Sten GustafssonEds SK31:14+1:248:49
3Stefan SjöblomFrölunda OL34:33+4:439:45
4Anders SpånérGöteborg-Majorna OK43:58+14:0812:25
5Roy GjerdingOK Moss46:06+16:1613:01
6Göran OlesundOK Landehof47:19+17:2913:21
7Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK48:37+18:4713:44 Ladda ner rutt i gpx-format
8Sven-Erik BrodinKristinehamns OK52:39+22:4914:52
Stig NilssonOskarströms OKej godkänd
Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Magnus JosefssonSävedalens AIKej start
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej start

D60

2 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena Rabe JosefssonFjärås AIK39:3214:58
2Marita LarssonMarkbygdens OK46:08+6:3617:28
3Gun-Britt MolinMarkbygdens OK1:03:46+24:1424:09
4Mona PetersenOK Motala1:14:55+35:2328:22

H60

3 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas GeorgssonOK Nackhe33:449:31
2Kjell NeroNässjö OK36:05+2:2110:11
3Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK37:26+3:4210:34
4Pierre KarlssonOK Alehof39:27+5:4311:08
5Hans TrofastTenhults SOK49:21+15:3713:56
Uno MagnussonIF Hagenej godkänd
Stefan ElmquistTenhults SOKej start
Bruno PeterssonHalmstad OKej start

D65

2 640 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena GranefeltOK Tyr34:1812:59
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof37:25+3:0714:10
3Åsa StåhlHjärnarps GH OL39:14+4:5614:51
4Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL44:28+10:1016:50
5Eva ErikssonFK Friskus-Varberg45:46+11:2817:20
6Barbro BengtssonOskarströms OK50:16+15:5819:02
7Hjördis ErlandssonOK Lindéna51:07+16:4919:21
8Ylva HäggströmIF Rigor54:38+20:2020:41
9Maja-Stina GustavssonOK Roxen55:01+20:4320:50
10Lotta BörjessonSävedalens AIK56:05+21:4721:14
Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej godkänd

H65

3 090 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto28:309:13
2Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb33:30+5:0010:50
3Lars GranefeltOK Tyr33:41+5:1110:54
4Ronald Mc GrailHjärnarps GH OL34:19+5:4911:06
5Lars-Göran MolinMarkbygdens OK34:31+6:0111:10
6Kenth SundgrenSkåneslättens OL35:46+7:1611:34
7Bengt StåhlHjärnarps GH OL36:13+7:4311:43
8Sune AnderssonHalmstad OK38:02+9:3212:18
9Bengt EkHalmstad OK38:16+9:4612:23
10Anders WidénOLG Säuliamt38:18+9:4812:23
11Claus PetersenOK Motala39:23+10:5312:44
12Per Gunnar GustavssonOK Roxen42:07+13:3713:37
13Lars ÖsterbergSävedalens AIK43:10+14:4013:58
14Christer SamuelssonOK Löftan43:25+14:5514:03
15Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb43:45+15:1514:09
16Gösta ErikssonFK Friskus-Varberg45:54+17:2414:51
17Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK51:28+22:5816:39
18Bo SenjeHalmstad OK59:49+31:1919:21
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej godkänd
Ingvar BergmanOK Trananej start

D70

2 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer34:0212:53
2Britt Forsell PirozziLunds OK34:29+0:2713:03
3Ingrid HermanssonIK Ymer42:02+8:0015:55
4Marie-Louise LundströmOK Löftan43:34+9:3216:30
5Ingegerd ArvidssonIF Rigor1:02:22+28:2023:37

H70

3 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell ErlandssonOK Lindéna32:2210:28
2Sören AnderssonIK Dran32:49+0:2710:37
3Dag LorénOK Frisene33:04+0:4210:42
4Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK41:47+9:2513:31
5Bengt GardOskarströms OK41:54+9:3213:33
6Jan LarssonSävedalens AIK42:38+10:1613:47
7Steffen HäggströmIF Rigor48:34+16:1215:43
8Gunnar JohanssonOK Nackhe51:47+19:2516:45
9Ingvar BengtssonOskarströms OK53:42+21:2017:22
10Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL54:36+22:1417:40
11Bert LuvöFK Herkules54:54+22:3217:46
12Christer WestbergIFK Göteborg55:23+23:0117:55
13Bengt HanssonOK Löftan1:04:01+31:3920:43
14Christer SjöforsOK Älme1:07:40+35:1821:53
Gösta LindqvistOK Löftanej start
Per-Olof FernbergIS Skanneej start

D75

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vivi-Anne BylundRydboholms SK43:0220:53
2Lillemor HallinOK Landehof52:28+9:2625:28

H75

3 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ernie BroströmHalmstad OK41:2913:25
2Bernt JohanssonOK Gisle43:23+1:5414:02
3Allan SunnergrenHjärnarps GH OL53:43+12:1417:23
4Stig GustafssonHalmstad OK56:06+14:3718:09
5Gunnar BylundRydboholms SK1:21:47+40:1826:28

D80

2 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg37:4818:20

H80

2 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig JohanssonHalmstad OK47:2717:58
2Lasse OlssonIK Trenne Ullared51:26+3:5919:28
3Rune KarlssonOK Löftan1:06:04+18:3725:01

Inskolning

1 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Isak BengtssonFalkenbergs OKfullföljt
Oliver CarlidenHalmstad OKfullföljt
Anton CedercrantzHalmstad Garnisons IFfullföljt
Gustav CedercrantzHalmstad Garnisons IFfullföljt
Anton FaxénVäxjö OKfullföljt
Gustav FrankOK Löftanfullföljt
Andy GranforsIF Rigorfullföljt
Elin  KarlssonOK Landehoffullföljt
Inez LingOK Gläntanfullföljt
Emma PerssonHalmstad OKfullföljt
Linnéa RexOK Landehoffullföljt
Vilma RingHalmstad OKfullföljt
Emelie SandbergKlubblösfullföljt
Alma SvenssonFalkenbergs OKfullföljt
Hilma TrofastJönköpings OKfullföljt
Oliver WallinFalkenbergs OKfullföljt
Moa WallströmSävedalens AIKfullföljt
Ted NömmKlubblösej godkänd
Felix SvenssonJönköpings OKej start

U1

2 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel DahlbergIK Trenne Ullared22:199:52
2Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg22:35+0:169:59
3Elliot JägstedtHalmstad OK27:45+5:2612:16
4Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg28:33+6:1412:37
5Lova JohanssonFK Friskus-Varberg28:48+6:2912:44
6Lisa MossbergFK Herkules30:31+8:1213:30
7Selma AbrahamssonHalmstad OK32:12+9:5314:14
8Gustav RexOK Landehof35:19+13:0015:37
9Anna LundqvistFK Friskus-Varberg38:04+15:4516:50
10Linea LundstedtSjövalla FK46:27+24:0820:33
11Ludvig WallinFalkenbergs OK50:35+28:1622:22
12Johan GusedFalkenbergs OK50:49+28:3022:29
13Johannes DahlbergIK Trenne Ullared1:04:42+42:2328:37
Emil LingJönköpings OKej godkänd

U2

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miranda WallströmSävedalens AIK29:2911:20
2Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg30:19+0:5011:39
3Josefine NilssonOskarströms OK33:31+4:0212:53
4Emy HjertströmFK Friskus-Varberg38:10+8:4114:40
5Madelene  NilssonOskarströms OK44:26+14:5717:05
6Linnea GranOK Lindéna54:31+25:0220:58
7Agnes GranOK Lindéna54:38+25:0921:00
Casper GunnarssonOK Lindénaej godkänd
Gustaf GusedFalkenbergs OKej godkänd

Öppen motion 1

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia AbrahamssonHalmstad OK27:5110:42
2Gunnar BengtssonOK Gläntan32:18+4:2712:25
3Maja-Lisa HanssonOK Lindéna37:06+9:1514:16
Gunnel LuvöFK Herkulesej godkänd

Öppen motion 3

3 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ayan LingJönköpings OK39:4813:08
2Frida RönnqvistOK Löftan40:04+0:1613:13
3Margareta BengtssonOK Gläntan42:51+3:0314:08
4Lotta EnbergHalmstad OK43:19+3:3114:17
5Karin ÅkesdotterKlubblös51:46+11:5817:05
6Marita JohanssonMarkbygdens OK54:42+14:5418:03
7Katarina HöstHjärnarps GH OL57:12+17:2418:52
8Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared58:30+18:4219:18
9Torbjörn ToresonOK Löftan59:06+19:1819:30
10Anita IgerudOK Löftan59:40+19:5219:41
11Helena SteneborgOK Orinto1:02:34+22:4620:38
12Ola SteneborgOK Orinto1:02:39+22:5120:40
13Matilda GustavssonKinnaströms SK1:07:08+27:2022:09
13Jesper AugustssonKinnaströms SK1:07:08+27:2022:09
15Rune JungbjerGöteborgs SK1:15:33+35:4524:56
16Conny MöllerFalkenbergs OK1:18:54+39:0626:02
17Maria HermanssonIK Ymer1:24:48+45:0027:59

Öppen motion 5

3 520 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten CedercrantzHalmstad Garnisons IF38:3610:57
2Robert SkoogIF Hagen41:34+2:5811:48
3Magnus WallinFalkenbergs OK41:47+3:1111:52
4Mikael NömmKlubblös45:46+7:1013:00
5Mats RunessonOK Lindéna46:16+7:4013:08
6Johanna RönnqvistOK Löftan46:44+8:0813:16
7Maria SkoogIF Hagen47:43+9:0713:33
8Joanna MalmkvistSävedalens AIK1:00:35+21:5917:12
9Madelene HanssonOK Löftan1:00:54+22:1817:18
10Marie KrantzKlubblös1:04:35+25:5918:20
11Kristina TellqvistIK Dran1:07:12+28:3619:05
12Jenny RönnqvistOK Löftan1:09:04+30:2819:37
13Johanna BlomquistFK Friskus-Varberg1:15:05+36:2921:19
14Lennart MagnussonLaholms IF OK1:16:37+38:0121:45
15Ingolf BengtssonHalmstad OK1:18:10+39:3422:12
16Markus FrankOK Löftan1:32:11+53:3526:11
Birgitta NilssonFK Snapphanarnaej godkänd
Emelie RönnborgIK Uvenej start

Öppen motion 7

3 100 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela AlvmyrenHalmstad OK25:548:21
2Pia JohanssonOK Landehof27:01+1:078:42
3Louise GötforsGöteborg-Majorna OK28:40+2:469:14
4Anders ReimertzOK Orinto29:00+3:069:21
5Erik BartholdssonOK Skogshjortarna31:07+5:1310:02
6Kristina  Areskoug JosefssonAnderstorps OK31:13+5:1910:04
7Maria SibilevaFK Vittus32:21+6:2710:26
7Kent TörnqvistFK Vittus32:21+6:2710:26
9Lars HanningOK Löftan32:30+6:3610:29
10Hans NilssonKungälvs OK32:58+7:0410:38
11Bengt MartinssonHylte OK33:01+7:0710:39
12Emil ErdeliusIF Rigor33:14+7:2010:43
13Maria ModigOK Pan-Kristianstad33:39+7:4510:51
14Berit BengtssonOK Lindéna34:12+8:1811:01
15Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg34:46+8:5211:12
16Sofia AnderssonCentrum OK35:33+9:3911:28
17Helena LindmanNässjö OK36:18+10:2411:42
18Anton KarlssonOK Skogshjortarna37:18+11:2412:01
19Bengt ArnessonIK Dran37:59+12:0512:15
20Johan BondessonFrosta OK38:40+12:4612:28
20Stina WallinFalkenbergs OK38:40+12:4612:28
22Karin KarlssonHalmstad OK39:41+13:4712:48
23Peter GrimbeckSävedalens AIK40:17+14:2312:59
24Emma FaxénVäxjö OK40:53+14:5913:11
25Karin PerssonOK Orinto41:08+15:1413:16
26Annika BechtelFK Friskus-Varberg42:14+16:2013:37
27Sara JosarpFK Friskus-Varberg42:56+17:0213:50
28Annika PeterssonBurseryds IF43:29+17:3514:01
29Anna RönnborgIK Uven44:16+18:2214:16
30Sofia SörqvistMarkbygdens OK46:00+20:0614:50
31Bengt-Åke SvenssonIK Ymer46:16+20:2214:55
32Pia HjertströmFK Friskus-Varberg46:19+20:2514:56
33Erika RaskKungälvs OK46:21+20:2714:57
34Joakim HandinOK Löftan48:55+23:0115:46
35Fredrik EkströmHalmstad OK50:29+24:3516:17
36Katarina BengtssonHalmstad OK51:05+25:1116:28
37Anna HandinOK Löftan53:26+27:3217:14
38Mikael NilssonOK Löftan53:53+27:5917:22
39Jeanette PerssonOK Löftan56:31+30:3718:13
40Lena JönssonLaholms IF OK58:15+32:2118:47
41Lizzie HansenOK Landehof1:01:16+35:2219:45
42Bo JohanssonFK Friskus-Varberg1:01:27+35:3319:49
43Lennart IgerudOK Löftan1:05:49+39:5521:13
44Jan NilssonFK Snapphanarna1:06:49+40:5521:33
45Anna BeischerIK Uven1:09:59+44:0522:34
46Kjell BirgerssonOK Gläntan1:12:51+46:5723:30
Ulf KristenssonHalmstad OKej godkänd
Viola EckermarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sylvia KarlssonOK Lindénaej godkänd
Lars-Olov DahlbergOK Landehofej godkänd

Öppen motion 8

4 580 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peder HallbergIK Ymer33:187:16
2Ola JodalGöteborg-Majorna OK34:20+1:027:29
3Rasmus GrönlundLunds OK36:02+2:447:52
4Tommy AskBredaryds SOK37:49+4:318:15
5Måns FaxénVäxjö OK39:56+6:388:43
6Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg40:37+7:198:52
7David OlssonOK Skogsstjärnan42:54+9:369:22
8Fredrik PerssonHalmstad OK43:08+9:509:25
9Henrik BrusSävedalens AIK44:43+11:259:45
10Laust SörensenGöteborg-Majorna OK45:26+12:089:55
11Jari HuttunenSOK Aneby47:21+14:0310:20
12Veronica AdolfssonAnderstorps OK47:41+14:2310:24
13Fredrik  BrorssonOK Nackhe48:15+14:5710:32
14Per GerdleHalmstad OK49:09+15:5110:43
15Roger NilssonLaholms IF OK50:04+16:4610:55
16Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb51:35+18:1711:15
17Lina AnderssonFalköpings AIK OK54:46+21:2811:57
18Marie GrönlundLunds OK55:27+22:0912:06
19Henrik BechtelFK Friskus-Varberg55:39+22:2112:09
20Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF57:42+24:2412:35
21Jimmy JohanssonFK Friskus-Varberg58:56+25:3812:52
22Fredrik OlssonEslövs FK59:35+26:1713:00
23Stefan DahlHelsingborgs SOK1:00:15+26:5713:09
24Simon SvenssonLaholms IF OK1:03:07+29:4913:46
25Malin BrorsonOK Nackhe1:03:26+30:0813:51
26Per JohanssonOK Löftan1:04:38+31:2014:06
27Helena SonessonFalköpings AIK OK1:10:13+36:5515:19
28Gert OlssonTockarps IK1:11:59+38:4115:43
29Harald WibyeOK Moss1:15:11+41:5316:24
30Kenneth AnderssonNässjö OK1:15:29+42:1116:28
31Åsa JosarpFK Friskus-Varberg1:21:59+48:4117:54
32Therese EkströmHalmstad OK1:32:01+58:4320:05

Öppen motion11

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel FrantzichFalkenbergs Allstars44:47
2Bo TorstenssonFalkenbergs OK44:50+0:03
3Robin ArvidssonKungsäter47:09+2:22
4Anders LundgrenHerting50:08+5:21
5Emil FalkekFalkenbergs RR50:46+5:59
6Per DankerFalkenberg54:00+9:13
7Stefan LagerbladLK Tuppgök56:49+12:02
8Eddy LarssonHalmstad OK57:32+12:45
9David ClarkeSlöinge58:34+13:47
10Thomas WikströmRingsegård59:05+14:18
11Johan SundinTraining Academy59:53+15:06
12Magnus TorstenssonTorup1:00:05+15:18
13Robert SandbergTraining Academy1:02:13+17:26
14P-A JacobssonTrailgruppen Run1:03:52+19:05
15Hans LiljaUllared1:04:45+19:58

Öppen motion12

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta EnbergHalmstad OK54:05
2Nicole PelinVarbergs Gif56:19+2:14
3Anna ThornbergSimlångsdalens IF57:10+3:05
4Moa RichardGjuteriet Crossfit59:25+5:20
5Erika DankerFalkenberg1:01:12+7:07
6Karin LagerbladFalkenbergs RR1:01:54+7:49
7Therese LundgrenHerting1:02:45+8:40
8Hanna ThornbergIFK Halmstad1:04:59+10:54
9Mimoza RubovciVarbergs Gif1:06:07+12:02
10Lisa Feuerbach-WengelHalmstad OK1:07:47+13:42
11Hanna UnossonFalkenbergs Outdoor Training1:08:26+14:21
12Emelie AnderssonFalkenbergs Outdoor Training1:08:28+14:23
Karin GyntherFalkenbergej start

Öppen motion13

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias AnderssonFalkenbergs OK32:16
2Krister LindénClub Foucon32:37+0:21
3Niklas JohanssonSkrea34:28+2:12
4Tommy DanielssonGjuteriet Crossfit34:34+2:18
5Lars RönnborgFalkenberg39:00+6:44
6Jesper PerssonTeam Wiking40:36+8:20
7Martin FalkfältTeam Unknown41:51+9:35
8Magnus StrömUlricehamns OK42:30+10:14
9Kalle ByströmTröingeberg45:54+13:38
10Malve LagerbladFalkenbergs IK54:18+22:02

Öppen motion14

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maibrith NilssonFalkenbergs RR41:47
2Tanja LingOK Gläntan43:27+1:40
3Felicia HellströmHalmstad OK46:09+4:22
4Norna LagerbladFalkenbergs IK53:56+12:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser