Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tibrotrippeln, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tibrotrippeln, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: Tibro OK
Datum: lördag 11 april 2015

D21

6 910 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ÖbergRyda SK59:218:35
2Vilma BlennowFalköpings AIK OK1:00:31+1:108:45
3Lovisa HanssonHestra IF1:02:53+3:329:06
4Kristin SkaarRyda SK1:04:01+4:409:15
5Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:04:33+5:129:20
6Stina GranefeltOK Tyr1:05:34+6:139:29
7Elsa EkelinKFUM Örebro OK1:05:52+6:319:31
8Emelie SvalinVänersborgs SK1:05:56+6:359:32
9Lina LångStora Tuna OK1:07:42+8:219:47
10Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK1:08:58+9:379:58
11Maria BrodinFossum IF1:09:06+9:4510:00
12Elin VinbladHagaby GOIF1:10:10+10:4910:09
13Sara KarlssonOK Skogsstjärnan1:14:06+14:4510:43
14Karin HolmFalköpings AIK OK1:20:12+20:5111:36
15Julia BirathStenungsunds OK1:45:05+45:4415:12

H21

10 890 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MartinssonLinköpings OK1:07:326:12
2Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:08:04+0:326:15
3Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:08:55+1:236:19
4Andreas HolmqvistHestra IF1:13:41+6:096:45
5Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK1:14:29+6:576:50
6Tommy AnderssonVänersborgs SK1:14:45+7:136:51
7Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:15:28+7:566:55
8Johan WikströmOK Tyr1:16:52+9:207:03
9Mikael PihelOK Tisaren1:17:58+10:267:09
10Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:18:06+10:347:10
11Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:20:25+12:537:23
12Lars JakobssonCentrum OK1:21:37+14:057:29
13Jörgen GranefeltKils OK1:26:11+18:397:54
14Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:27:38+20:068:02
15Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:28:18+20:468:06
16Håkan AnderssonHalmstad OK1:29:03+21:318:10
17Per FredbergKristinehamns OK1:34:32+27:008:40
18Rasmus PerssonFalköpings AIK OK1:36:02+28:308:49
19Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan1:40:11+32:399:11
20Henrik BalaguéFalköpings AIK OK1:45:31+37:599:41
21Patrik WallinFalköpings AIK OK1:57:05+49:3310:45
22Marcel TschoppOLG Galgenen1:59:33+52:0110:58
23Emil SvenssonHjärnarps GH OL2:17:08+1:09:3612:35
Christoffer AndersenIK Gandvikej godkänd
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Henrik BengtssonFalkenbergs OKej godkänd
Magnus PalmKFUM Örebro OKej godkänd
Erik RåbergOK Tyrej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej start
Conny RantzowHestra IFej start

D21 Kort

5 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK57:3710:27
2Evi JüniOLG Hondrich1:01:24+3:4711:08
3Michelle JohanssonOK Tyr1:20:53+23:1614:40
4Jessica KarlssonOK Torfinn1:27:33+29:5615:53
5Maria MagnussonKFUM Örebro OK1:37:29+39:5217:41

H21 Kort

7 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HanssonBredareds IF1:03:448:17
2Johan LövgrenDegerfors OK1:07:03+3:198:43
3Adam FredénFalköpings AIK OK1:11:14+7:309:15
4Martin SvärdOK Tylöskog1:15:46+12:029:51
5Klas BringertKatrineholms OK1:21:06+17:2210:32
6Albin SunessonSävedalens AIK1:32:37+28:5312:02
Tobias KarlssonHagaby GOIFej godkänd

D20

5 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF52:039:26
2Patricia EdgarssonOK Skogsfalken59:32+7:2910:48
3Cecilia BomanLustens OK1:17:49+25:4614:07
4Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK1:22:58+30:5515:03
5Clara MannfolkUlricehamns OK1:23:15+31:1215:06
6Frida KjellmanLidköpings VSK1:38:08+46:0517:48

H20

7 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus NordmarkNässjö OK1:31:4711:56

D18

5 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna HagströmFalköpings AIK OK48:499:04
2Malin NymanOK Tyr53:12+4:239:53
3Malin JanssonHjobygdens OK1:05:55+17:0612:15
4Linnea LarssonUlricehamns OK1:13:14+24:2513:36
5Rebecka SalenbäckKristinehamns OK1:14:22+25:3313:49
Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOKej start
Hanna LindströmOK Trananej start

H18

6 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric RosjöJönköpings OK45:026:49
2Tom CampbellLustens OK47:23+2:217:10
3Eric JanssonOK Tranan51:55+6:537:51
4John GunnarssonSurahammars SOK53:01+7:598:01
5Robin SvennbergDegerfors OK1:00:14+15:129:07
6David RisbergKils OK1:05:22+20:209:54
7David GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:12:50+27:4811:02
8Nils PatrikssonOK Klyftamo1:16:32+31:3011:35

D17-20 Kort

4 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella JohanssonIF Hagen52:1311:00
Magdalena HedbergSöders-Tyresöej godkänd

H17-20 Kort

5 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HolmbergJönköpings OK45:398:08
2Byron PalmHJS-Vansbro OK1:03:37+17:5811:20
3Oskar ErikssonOK Älgen1:28:58+43:1915:51

D16

4 780 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika Källvik LeufvénÅmåls OK36:037:32
2Frida JohanssonOK Djerf36:48+0:457:41
3Kajsa AnderssonOK Orion41:47+5:448:44
4Klara AxelssonMarkbygdens OK41:55+5:528:46
5Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan41:57+5:548:46
6Sofia JohanssonOK Skärmen44:09+8:069:14
7Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK45:31+9:289:31
8Anni BergerGöteborg-Majorna OK50:38+14:3510:35
9Victoria AnderssonOK Tranan51:39+15:3610:48
10Sofia KlassonHestra IF56:01+19:5811:43
11Regina GustavssonOK Tylöskog1:03:44+27:4113:20
12Tova ErikssonOK Djerf1:19:13+43:1016:34
13Julia ElverlindOK Tranan1:31:19+55:1619:06
Elin HållHJS-Vansbro OKej godkänd
Alma LiderudLidköpings VSKej start
Elsa LindeblomHestra IFej start

H16

5 700 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna35:496:17
2Eskil TryggöTrollhättans SOK38:18+2:296:43
3Olle HedmanIF Hagen39:13+3:246:52
4Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna40:10+4:217:02
5Felix AxelssonMarkbygdens OK41:11+5:227:13
6Marcus CarlssonIF Hagen41:20+5:317:15
7Albin AlsiöFalköpings AIK OK41:23+5:347:15
8Hampus NyströmIF Hagen42:07+6:187:23
9Daniel BogrenIF Hagen42:23+6:347:26
10Axel OlssonOK Skogsstjärnan43:31+7:427:38
11Oscar StombergIF Hagen44:39+8:507:50
12Carl HolmbergIF Hagen46:43+10:548:11
13Anders BjörklundTrollhättans SOK48:04+12:158:25
14Hugo EkingeOK Motala48:06+12:178:26
15Eric BerlinTrollhättans SOK50:21+14:328:50
16Oskar NymanOK Tyr52:40+16:519:14
17Filip RosjöJönköpings OK57:53+22:0410:09
18Gustav NymanVänersborgs SK58:07+22:1810:11
19Filip JohanssonTrollhättans SOK59:56+24:0710:30
20Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK1:00:47+24:5810:39
21Zeb PalmHJS-Vansbro OK1:03:27+27:3811:07
22Jonas PlanckIK Gandvik1:12:57+37:0812:47
23Hugo HåkanssonIK Ymer1:23:11+47:2214:35
Oscar KarlssonTrollhättans SOKej godkänd
Ville GrahnIK Uvenej start

D16 Kort

3 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin BlomkvistOK Tyr50:5113:06
2Saga HjerténIK Gandvik51:50+0:5913:21
3Julia HjerténIK Gandvik1:01:47+10:5615:55

H16 Kort

4 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus JonassonVänersborgs SK42:5610:25
2Marcus NylénDegerfors OK50:41+7:4512:18
3Eskil BrännerudSöders-Tyresö52:52+9:5612:49
4Joel AnderssonMariestads FK59:47+16:5114:30

D14

4 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingJönköpings OK29:347:23
2Ellen BlennowFalköpings AIK OK29:55+0:217:28
3Alva SonessonFalköpings AIK OK31:10+1:367:47
4Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK35:28+5:548:52
5Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna35:48+6:148:57
6Moa AlsiöFalköpings AIK OK35:53+6:198:58
7Ida RoosIF Hagen36:02+6:289:00
8Elin LindbladOK Djerf39:20+9:469:50
9Amanda JanssonOK Djerf43:32+13:5810:53
10Klara AnderssonOK Orion45:35+16:0111:23
11Thea FagerströmIFK Göteborg47:04+17:3011:46
12Tove ErikssonRyda SK48:28+18:5412:07
13Nike PruthIK Hakarpspojkarna51:01+21:2712:45
14Clara JohanssonOK Skärmen53:50+24:1613:27
15Sofia TolonenOK Amne58:08+28:3414:32
16Alice SvalinVänersborgs SK1:01:52+32:1815:28
17Irma SvenssonOK Klyftamo1:02:50+33:1615:42
18Emma StråhleSöders-Tyresö1:03:56+34:2215:59
19Emma IvarssonOK Kullingshof1:17:21+47:4719:20
20Lilian PalmHJS-Vansbro OK1:21:19+51:4520:19
21Ellen EkingeOK Motala1:41:24+1:11:5025:21
Sofia JanssonHjobygdens OKej godkänd

H14

4 120 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö28:296:54
2Hugo StrömUlricehamns OK30:22+1:537:22
3Gustav OhlinOK Tranan31:23+2:547:37
4Maxim OmelchenkoFK Vittus31:40+3:117:41
5Alfred PetterssonFalköpings AIK OK32:00+3:317:46
6Gustav ÖstenssonOK Tranan33:31+5:028:08
7Joar TryggöTrollhättans SOK33:57+5:288:14
8Hugo SetthagenOK Tranan35:00+6:318:29
9Rasmus PetterssonOK Djerf36:53+8:248:57
10Hugo MandingerTrollhättans SOK37:22+8:539:04
11Alexander BromanderFalköpings AIK OK39:32+11:039:35
12August AbrahamssonGällstadbygdens SOK44:35+16:0610:49
13Jacob ÖstermanVänersborgs SK49:13+20:4411:56
14Viktor ZetterlundVänersborgs SK49:14+20:4511:56
15Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna51:34+23:0512:30
16Albin EronnLinköpings OK52:11+23:4212:39
17David NeroNässjö OK1:03:44+35:1515:28

D14 Kort

3 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma ErikssonOK Djerf38:0012:10

H14 Kort

3 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin LarssonVänersborgs SK41:3612:34
2Oliwer MolinDegerfors OK42:59+1:2312:59
3Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK54:17+12:4116:23
4Christoffer WallMariestads FK56:09+14:3316:57
5Teodor LundborgHjobygdens OK58:08+16:3217:33
6Samuel RosénMariestads FK1:02:14+20:3818:48

D12

3 120 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera PetterssonFalköpings AIK OK25:128:04
2Moa SkoogIF Hagen25:25+0:138:08
3Elsa SonessonFalköpings AIK OK27:42+2:308:52
4Filippa FagerströmIFK Göteborg28:03+2:518:59
5Jonna LindbladOK Djerf28:57+3:459:16
6Ida RosjöJönköpings OK29:17+4:059:23
7Hanna AlsiöFalköpings AIK OK29:21+4:099:24
8Ellen PelanderOK Djerf29:24+4:129:25
9Alma BirklinOK Kåre29:38+4:269:29
10Wilma PetterssonOK Kullingshof31:28+6:1610:05
11Frida JohanssonOK Skärmen33:07+7:5510:36
12Lisa SwartzOK Orion34:17+9:0510:59
13Olivia GrönkvistJönköpings OK44:53+19:4114:23
14Julia WesthMullsjö SOK54:13+29:0117:22
15Ida SvahnSöders-Tyresö57:38+32:2618:28
16Agnes KarlssonRyda SK1:18:42+53:3025:13
Elin AxelssonMullsjö SOKej start

H12

3 310 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan21:546:36
2Anton CarlssonIF Hagen23:05+1:116:58
3Anton TörnqvistFK Vittus23:30+1:367:05
4Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna23:59+2:057:14
5Joel BjörnlingerIK Vista24:45+2:517:28
6Oscar OlinIK Hakarpspojkarna25:21+3:277:39
7Erik LingJönköpings OK25:55+4:017:49
8Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna28:45+6:518:41
9Olle MelénTrollhättans SOK29:02+7:088:46
10Albin HjellströmGränna-Bygdens OK30:47+8:539:18
11Stepan KhakimovFK Vittus31:35+9:419:32
12Carl LjungbergDegerfors OK31:52+9:589:37
13David AlménVänersborgs SK32:15+10:219:44
14Oskar DahlinIK Gandvik33:06+11:1210:00
15Hugo NylundOK Linné35:43+13:4910:47
16Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna36:12+14:1810:56
17Olle ThimbergSöders-Tyresö40:32+18:3812:14
18Philip VibergRyda SK43:16+21:2213:04
19Ludvig KarlssonTrollhättans SOK43:24+21:3013:06
20Hugo BremerMariestads FK45:23+23:2913:42
21Ivo ClarhällSöders-Tyresö45:58+24:0413:53
22Eric LuthmanDegerfors OK52:44+30:5015:55
23Hugo SahlinSöders-Tyresö1:28:33+1:06:3926:45
Carl-Johan KrookSöders-Tyresöej start

D12 Kort

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa WalleniusOK Skogsstjärnan28:5111:18
2Vera PogemaaOK Skogsstjärnan30:51+2:0012:05

D10

2 550 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingJönköpings OK21:008:14
2Sara OhlinOK Tranan22:19+1:198:45
3Emma OlinIK Hakarpspojkarna22:42+1:428:54
4Malin HållHJS-Vansbro OK23:13+2:139:06
5Engla PruthIK Hakarpspojkarna23:37+2:379:15
6Lisa ÖstenssonOK Tranan26:32+5:3210:24
7Frida LindénOK Bävern27:37+6:3710:49
8Irma WesthMullsjö SOK27:44+6:4410:52
9Agnes IvarssonOK Skogshjortarna29:29+8:2911:33
10Alva GrönkvistJönköpings OK30:21+9:2111:54
11Hanna WidegrenIK Gandvik33:58+12:5813:19
12Emelie ForslundKristinehamns OK40:44+19:4415:58
Linn DeboussardIFK Enskedeej godkänd
Elsa SödervallIK Gandvikej start

H10

2 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils SwartzOK Orion21:378:45
2August EkingeOK Motala22:41+1:049:11
3Liam HogedalVänersborgs SK23:30+1:539:30
4Ludvig EronnLinköpings OK24:03+2:269:44
5Arvid JohanssonOK Djerf24:21+2:449:51
6Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna24:24+2:479:52
7Ludvig LindTumba-Mälarhöjden OK26:40+5:0310:47
8Simon WesthMullsjö SOK27:52+6:1511:16
9Axel VibergRyda SK33:24+11:4713:31
10Albert BrohedeOK Älgen33:51+12:1413:42
11oscar hallqvistVänersborgs SK35:50+14:1314:30
12Julius WiklundFalköpings AIK OK38:21+16:4415:31
13Axel HejdenbergGävle OK41:00+19:2316:35
Tor NylundOK Linnéej godkänd
Edvard PelanderOK Djerfej start

D35

5 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SahlénIF Hagen53:519:03
2Nina DeboussardIFK Enskede55:14+1:239:16
3Therése IvarssonOK Skogshjortarna1:02:20+8:2910:28
4Lina RööhsSkattkärrs SOK1:03:47+9:5610:43
5Anna LöwegrenKatrineholms OK1:05:04+11:1310:56
6Jenny JohanssonKFUM Örebro OK1:10:42+16:5111:52
7Jenny MartinssonOK Tranan1:11:30+17:3912:01
Ann HyvönenSkattkärrs SOKej godkänd
Åsa JuvénOK Trananej start

H35

7 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin IvarssonOK Skogshjortarna53:596:50
2Mikael TrofastJönköpings OK1:09:50+15:518:50
3Daniel HägerstrandKungälvs OK1:15:53+21:549:36
4Henrik SahlströmFrämmestads IK1:29:42+35:4311:21
5Henrik ArrheniusIF Hagen2:03:57+1:09:5815:41

D40

5 140 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia EronnLinköpings OK44:458:42
2Nina AhlanderOK Denseln46:52+2:079:07
3Linn NilssonOK Tyr47:11+2:269:10
4Charlotte FlansbjerOK Djerf49:29+4:449:37
5Carin RosjöJönköpings OK53:46+9:0110:27
6Anna JanssonOK Djerf1:02:11+17:2612:05
7Anna BerlinKungälvs OK1:02:24+17:3912:08
8Marie LindbladOK Djerf1:11:52+27:0713:58
9Sofia ÖstenssonOK Tranan1:35:43+50:5818:37
Monica GrönkvistJönköpings OKej godkänd
Lena WesterlundOK Djerfej start

H40

7 440 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK51:566:58
2Richard HejdenbergGävle OK52:44+0:487:05
3Daniel BrohedeOK Älgen54:58+3:027:23
4Patric DeboussardIFK Enskede58:51+6:557:54
5Stefan AronssonKFUM Örebro OK59:12+7:167:57
6Daniel OlssonDalsjöfors GoIF1:00:58+9:028:11
7Mathias HäggblomOK Klyftamo1:01:47+9:518:18
8Calle AnderssonOK Skogsstjärnan1:02:19+10:238:22
9Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:03:49+11:538:34
10Magnus SödervallIK Gandvik1:04:37+12:418:41
11Claes SetthagenOK Tranan1:10:20+18:249:27
12Magnus DahlinIK Gandvik1:13:44+21:489:54
13Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK1:14:04+22:089:57
14Torbjörn OlssonSundbybergs IK1:24:13+32:1711:19
15Johan LindeblomIK Omega1:25:12+33:1611:27
16Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:25:17+33:2111:27
17Magnus KarlssonRyda SK1:26:12+34:1611:35
18Tobias KarlssonRyda SK1:27:10+35:1411:42
19Mika TolonenOK Amne1:35:54+43:5812:53
Patrik SvalinVänersborgs SKej godkänd
Jan GrahnIK Uvenej godkänd
Jonas LundbergGöteborg-Majorna OKej start

D45

4 650 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna NordmarkNässjö OK40:348:43
2Agneta BerlinTrollhättans SOK40:42+0:088:45
3Sara ÅbergHestra IF42:21+1:479:06
4Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna45:24+4:509:45
4Anna Sofie BarkLinköpings OK45:24+4:509:45
6Jenny NymanVänersborgs SK48:42+8:0810:28
7Annika SundströmVästerås SOK52:00+11:2611:10
8Kristina PatrikssonOK Klyftamo52:23+11:4911:15
9Suzy LarssonOK Skogshjortarna54:06+13:3211:38
10Carina IvarssonOK Kullingshof56:32+15:5812:09
11Caroline HagströmFalköpings AIK OK56:37+16:0312:10
12Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL57:57+17:2312:27
13Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL1:04:44+24:1013:55
14Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:06:56+26:2214:23
15Maria HolmbergJönköpings OK1:07:44+27:1014:33
16Cathrine HerngrenIF Hagen1:08:43+28:0914:46
17Anki BlennowFalköpings AIK OK1:09:09+28:3514:52
18Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK1:19:04+38:3017:00
19Heléne SvenssonKristinehamns OK1:28:24+47:5019:00
Helena SvenssonFK Herkulesej godkänd
Anna StombergIF Hagenej godkänd
Izabell BirklinOK Kåreej godkänd
Erica HållHJS-Vansbro OKej godkänd
Maria BogrenIF Hagenej godkänd
Annelie JohanssonOK Skärmenej start
Marina AxelssonMarkbygdens OKej start

H45

6 420 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn ÖbergRyda SK43:096:43
2Per JanssonOK Djerf44:22+1:136:54
3Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna44:32+1:236:56
4Mats LiljaOK Älgen51:02+7:537:56
4Johan PetterssonOK Motala51:02+7:537:56
6Klas FriborgJönköpings OK57:29+14:208:57
7Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna58:27+15:189:06
8Henrik LindbladOK Djerf59:28+16:199:15
9Jonas NiklassonFalköpings AIK OK1:00:34+17:259:26
10Anders LingJönköpings OK1:02:52+19:439:47
11Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK1:05:33+22:2410:12
12Henrik PetterssonFalköpings AIK OK1:06:55+23:4610:25
13Mats HedmanIF Hagen1:06:57+23:4810:25
14Anders EkingeOK Motala1:09:03+25:5410:45
15Åke WijkmarkIF Hagen1:11:29+28:2011:08
16Thord SalenbäckKristinehamns OK1:14:47+31:3811:38
17Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:17:39+34:3012:05
18Mikael LundborgHjobygdens OK1:21:51+38:4212:44
19Kenneth KarlssonAskersunds OK1:30:09+47:0014:02
Björn AnderssonBredaryds SOKej godkänd
Stefan ErikssonOK Älgenej godkänd
Jörgen LarssonUlricehamns OKej godkänd
Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarnaej start

D50

4 190 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK49:0811:43
2Åsa AlsiöFalköpings AIK OK50:03+0:5511:56
3Helena PepaHagaby GOIF50:35+1:2712:04
4Lena SwartzOK Orion50:41+1:3312:05
5Anna Weckner WestlundOK Tyr50:50+1:4212:07
6Marita KarlssonOK Skogsstjärnan51:16+2:0812:14
7Annette Falck LarssonVänersborgs SK52:01+2:5312:24
8Maria WidmarkIF Hagen52:55+3:4712:37
9Nina BejbomUddevalla OK58:22+9:1413:55
10Åsa PerssonLaxå OK1:04:30+15:2215:23
11Ann-Louise HjorthArboga OK1:05:56+16:4815:44
12Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:13:36+24:2817:33
13Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK1:18:12+29:0418:39
14Åsa SörlinLustens OK1:23:35+34:2719:56
Margareta MandingerTrollhättans SOKej godkänd
Gunnel SvenssonOK Trananej start
Britta SahlinVänersborgs SKej start

H50

5 980 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KlassonHestra IF40:486:49
2Fredrik BarrulfOK Tyr42:47+1:597:09
3Lars HolmbergIF Hagen42:52+2:047:10
4Per SundströmVästerås SOK45:07+4:197:32
5Tord HederskogHJS-Vansbro OK45:14+4:267:33
6Colin Mc IntyreOK Tyr46:43+5:557:48
7Jonas LångStora Tuna OK47:01+6:137:51
8Jan-Olof SvenssonHalmstad OK47:34+6:467:57
9Sten LeanderssonOK Tyr48:46+7:588:09
10Pär NymanOK Tyr48:50+8:028:09
11Anders MolinBoxholm-Mjölby OL49:09+8:218:13
12Per BjurströmOK Tisaren51:32+10:448:37 Ladda ner rutt i gpx-format
13Tommy BäckOK Kullingshof51:44+10:568:39
14Michael BjörnlingerIK Vista52:39+11:518:48
15Magnus BlennowFalköpings AIK OK53:14+12:268:54
16Martin MandingerTrollhättans SOK53:45+12:578:59
17Jonas BornetunSkillingaryds FK54:12+13:249:03
18Jan NylundMariestads FK54:34+13:469:07
19Krister RosjöJönköpings OK54:57+14:099:11
20Urban BarkIF Hagen55:04+14:169:12
21Mats AnderssonOK Orion55:39+14:519:18
22Pedro LundqvistLinköpings OK55:44+14:569:19
23Per KällvikÅmåls OK56:01+15:139:22
24Björn SvenssonOK Djerf56:36+15:489:27
25Kjell EinarssonOK Skogshjortarna57:24+16:369:35
26Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan57:48+17:009:39
27Lars AnderssonOK Tyr57:51+17:039:40
28Jonas MånssonK 3 IF58:21+17:339:45
29Mikael DavidssonVästerås SOK59:37+18:499:58
30Christer GustavssonOK Tylöskog1:01:18+20:3010:15
31Stefan SpetzUlricehamns OK1:06:45+25:5711:09
32Claes EkbergLidköpings VSK1:06:50+26:0211:10
33Håkan PerssonLaxå OK1:07:42+26:5411:19
34Sören AnderssonLidköpings VSK1:08:01+27:1311:22
35Klaes AxelssonMullsjö SOK1:09:05+28:1711:33
36Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:10:18+29:3011:45
37Bertil JohanssonKristinehamns OK1:13:15+32:2712:14
38Dag TryggöTrollhättans SOK1:15:21+34:3312:36
39Jonas KarlssonOK Tylöskog1:16:32+35:4412:47
40Jonas HagströmFalköpings AIK OK1:23:25+42:3713:56
41Klas LindgrenVästerås SOK1:23:44+42:5614:00
42Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:31:13+50:2515:15
43Mikael JohanssonOK Skärmen1:32:46+51:5815:30
Sören VilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Christer JohanssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Ola AllvinIK Hakarpspojkarnaej start
Jonas OrnungOK Skogshjortarnaej start

D55

4 020 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth ÖströmOK Tyr39:239:47
2Eva Rabe MagnussonIF Hagen39:58+0:359:56
3Annika LeanderssonOK Tyr43:42+4:1910:52
4Barbro IsakssonOK Tisaren45:24+6:0111:17
5Annika DavidssonVästerås SOK45:40+6:1711:21
6Gunilla LarssonBredareds IF47:40+8:1711:51
7Ann-Marie AnderssonTenhults SOK49:35+10:1212:20
8Märit GustafssonEds SK50:40+11:1712:36
9Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK51:28+12:0512:48
10Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb52:04+12:4112:57
11Ewa-Liz SällOK Alferna52:08+12:4512:58
12Kerstin BurmanKvillebyns SK54:10+14:4713:28
13Lisbeth CelanderKristinehamns OK56:56+17:3314:09
14Lotta LandénIstrums SK57:47+18:2414:22
15Monika NilssonOK Alehof1:05:02+25:3916:10
16Christina BirathStenungsunds OK1:05:09+25:4616:12
17Lena LjunggrenOK Alferna1:09:27+30:0417:16
18Marite ÅkerströmSOK Träff1:19:29+40:0619:46
19Ulla RagnarssonMarkbygdens OK1:24:06+44:4320:55

H55

5 540 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK44:027:56
2Ingemar MånssonRonneby OK47:59+3:578:39
3Stefan StombergIF Hagen48:07+4:058:41
4Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna48:43+4:418:47
5Roland NotstamArboga OK48:58+4:568:50
6Thomas HjertFalköpings AIK OK50:12+6:109:03
7Christer SkoogKils OK50:20+6:189:05
8Svante LindgrenKorsnäs IF OK53:39+9:379:41
9Pär LundkvistHagaby GOIF54:44+10:429:52
10Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna54:55+10:539:54
11Øystein KildahlØstmarka OK56:11+12:0910:08
12Jan HanssonStenungsunds OK56:40+12:3810:13
13Lasse JohanssonEds SK58:22+14:2010:32
14Morgan SvenssonOK Tisaren58:42+14:4010:35
15Leif SandahlOK Tyr1:00:37+16:3510:56
16Stefan JohanssonTrollhättans SOK1:00:46+16:4410:58
17Jan-Olof BäckOK Djerf1:01:51+17:4911:09
18Arne SääfGudhems IF1:02:48+18:4611:20
19Odd-Ragnar PettersenOK Moss1:03:40+19:3811:29
20Leif CelanderKristinehamns OK1:04:24+20:2211:37
21Tommy RoosFalköpings AIK OK1:06:52+22:5012:04
22Owe TörnrothHjobygdens OK1:07:57+23:5512:15
23Christer MannfolkUlricehamns OK1:09:13+25:1112:29
24Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK1:09:57+25:5512:37
25Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:14:35+30:3313:27
26Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:15:35+31:3313:38
27Michael KarlssonOK P41:24:15+40:1315:12
28Ulf NordzellOK Djerf1:30:47+46:4516:23
Sixten WestlundOK Tyrej godkänd
Stein KlyveOK Mossej godkänd
Bjørn WilladssenHeming Orienteringej start

D60

3 710 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen42:0311:20
2Pia SvenssonFalköpings AIK OK43:34+1:3111:44
3Britt GunnarssonKristinehamns OK44:03+2:0011:52
4Monica MartinssonOK Tranan44:10+2:0711:54
5Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK47:03+5:0012:40
6Inger SvenssonLidköpings VSK47:50+5:4712:53
7Britt-Marie AnderssonOK Amne49:54+7:5113:27
8Eva PetterssonVäxjö OK50:35+8:3213:38
9Evamarie LundahlIF Hagen54:16+12:1314:37
10Elise JohanssonFalköpings AIK OK54:39+12:3614:43
11Gunilla HogedalVänersborgs SK56:18+14:1515:10
12Mona PetersenOK Motala57:34+15:3115:30
13Siv LarssonVäxjö AIS1:00:40+18:3716:21
14Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:09:50+27:4718:49
Anna-Carin MolinFalköpings AIK OKej start
Gerd LarssonHagaby GOIFej start

H60

5 220 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov ÖströmOK Tyr45:128:39
2Lennart LarssonJönköpings OK48:23+3:119:16
3Ulf SvenssonOK Njudung49:05+3:539:24
4Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF51:07+5:559:47
5Bengt SvedjebySkattkärrs SOK51:45+6:339:54
6Stefan GunnarssonKristinehamns OK52:32+7:2010:03
7Tommy WesterbergIF Hagen53:52+8:4010:19
8Lars GrehnMullsjö SOK54:41+9:2910:28
9Kjell KaminskyIF Hagen54:43+9:3110:28
10Tomas OlaussonAskersunds OK55:15+10:0310:35
11Rainer ScholzIK Vista57:55+12:4311:05
12Per ErikssonLinköpings OK57:57+12:4511:06
13Bo AnderssonFalköpings AIK OK58:54+13:4211:17
14Ingvar AnderssonOK Amne1:00:24+15:1211:34
15Arvid GalborgenEds SK1:00:44+15:3211:38
16Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:03:03+17:5112:04
17Bent GalborgenSkaukameratene OL1:03:45+18:3312:12
18Bernt AnderssonIF Rigor1:03:49+18:3712:13
19Anders ErikssonIF Hagen1:06:39+21:2712:46
20Gunnar BejbomUddevalla OK1:06:50+21:3812:48
21Sören KarlssonMullsjö SOK1:08:18+23:0613:05
22Roalh KlevelandKvillebyns SK1:10:32+25:2013:30
23Anders GunnarssonSurahammars SOK1:13:16+28:0414:02
24Mats SunessonOK Skogsstjärnan1:19:13+34:0115:10
25Lennart GustafssonJönköpings OK1:22:18+37:0615:45
26Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:25:19+40:0716:20
27Lennart SvernestamLinköpings OK1:33:06+47:5417:50
28Jan LenhammarOK Gränsen1:46:10+1:00:5820:20
Kjell NeroNässjö OKej start
Robert LarssonHagaby GOIFej start
Jouni Hansen-HaugAskersunds OKej start
Göran CarnanderIK Hakarpspojkarnaej start
Hans TrofastTenhults SOKej start
Uno MagnussonIF Hagenej start
Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OKej start

D65

3 630 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena GranefeltOK Tyr39:5611:00
2Mona ForsbergHagaby GOIF44:54+4:5812:22
3Maria EhnTullinge SK45:41+5:4512:35
4Marion HallstenUddevalla OK48:31+8:3513:21
5Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL49:00+9:0413:29
6Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK50:05+10:0913:47
7Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna52:01+12:0514:19
8Gunilla HolstBottnaryds IF53:46+13:5014:48
9Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK58:35+18:3916:08
10Kajsa TofténHjobygdens OK58:40+18:4416:09
11Marianne RosénIK Ymer58:55+18:5916:13
12Eva HöijeOK Ravinen59:12+19:1616:18
13Inger Alice EismarkOK Orinto1:27:04+47:0823:59

H65

4 730 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke WallOK Tisaren42:028:53 Ladda ner rutt i gpx-format
2Lars GranefeltOK Tyr47:53+5:5110:07
3Hans-Gösta BernhardMariestads FK49:33+7:3110:28
4Bertil KarlssonHjobygdens OK49:45+7:4310:31
5Karl Evert SvenssonIF Hagen52:06+10:0411:00
6Ulf KjellinOK Hedströmmen52:23+10:2111:04
7Bengt SörensenJönköpings OK54:24+12:2211:30
8Christer OttossonOK P454:55+12:5311:36
9Lars HogedalVänersborgs SK55:59+13:5711:50
10Inge LöwegrenKatrineholms OK56:22+14:2011:55
11Roger DanielssonLinköpings OK58:03+16:0112:16
12Sven-Olof LarssonVäxjö AIS59:53+17:5112:39
13Klas BjörkIK Hakarpspojkarna1:00:52+18:5012:52
14Ingvar BergmanOK Tranan1:00:53+18:5112:52
15Claus PetersenOK Motala1:01:32+19:3013:00
16Kjell MartinssonOK Tranan1:01:39+19:3713:02
17Göran ForsbergHagaby GOIF1:05:53+23:5113:55
18Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna1:08:44+26:4214:31
19Sten Ove FlinkIK Albion1:11:21+29:1915:05
20Lars-Olov DahlbergOK Landehof1:21:08+39:0617:09
21Christer GillenäsKristinehamns OK1:29:03+47:0118:49
Gunnar EhnTullinge SKej godkänd
Bengt CarlssonSkattkärrs SOKej godkänd
Håkan OlssonHjobygdens OKej godkänd
Tord FranssonMotala AIF OLej godkänd
Christer JohanssonOK Motalaej godkänd
Rolf EinarssonIF Hagenej start
Hans LarssonOK P4ej start
Lars KarlssonOK Tisarenej start
Sten OlssonOK Klyftamoej start

D70

3 130 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK36:1511:34
2Birgitta StenströmVänersborgs SK39:55+3:4012:45
3Ulla LingJönköpings OK45:24+9:0914:30
4Bibbi AppelgrenMariestads FK46:26+10:1114:50
5Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK47:27+11:1215:09
6Kerstin ErnvidUlricehamns OK48:43+12:2815:33
7Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan49:27+13:1215:47
8Lena WaernTrollhättans SOK50:01+13:4615:58
9Birgitta JohanssonOK Tranan51:02+14:4716:18
10Lotta GranholmLinköpings OK55:01+18:4617:34
11Gunnel PalgrimVänersborgs SK56:21+20:0618:00
12Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK1:02:29+26:1419:57
13Karin ClaessonJönköpings OK1:05:49+29:3421:01
14Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:06:35+30:2021:16
15Gerd WallinJönköpings OK1:11:29+35:1422:50
Birgit KarlssonMariestads FKej godkänd
May-Sofie OlssonForserums SOKej godkänd
Vega SlottnerJönköpings OKej godkänd
Birgitta KarlssonOK Orintoej godkänd

H70

4 070 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils KarlssonVäxjö AIS38:549:33
2Rune SandbergUddevalla OK40:49+1:5510:01
3Runo JohanssonKristinehamns OK41:08+2:1410:06
4Kalle JohanssonOK Skogshjortarna41:33+2:3910:12
5Kenneth IvehagFrämmestads IK41:47+2:5310:15
6Lennart HöijeOK Ravinen42:52+3:5810:31
7Lars FinbomOK Landehof43:00+4:0610:33
8Hans KarlssonOK Orinto44:59+6:0511:03
9Henrik BergmanOK Linné45:39+6:4511:12
10Lars JohanssonOK Skogshjortarna46:34+7:4011:26
11Göran BengtssonTockarps IK47:23+8:2911:38
12Börje RåbergOK Tyr47:39+8:4511:42
13Ingemar LindblomOK Orinto47:42+8:4811:43
14Lars-Erik NilssonMariestads FK48:28+9:3411:54
15Kurt ÅbergOK Tisaren48:41+9:4711:57
16Göte JohanssonOK Tranan52:15+13:2112:50
17Jan LarssonSävedalens AIK52:31+13:3712:54
18Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL53:11+14:1713:04
19Lars LjungbergTrollhättans SOK53:56+15:0213:15
20Gunnar AnderssonIK Vista54:39+15:4513:25
21Torgny GrönlundLidköpings VSK54:48+15:5413:27
22Stig IsraelssonOK Tylöskog55:15+16:2113:34
23Kurt FredrixonOK Skogshjortarna55:35+16:4113:39
24Lars FranssonBottnaryds IF55:39+16:4513:40
25Ronny RagnarssonMarkbygdens OK57:48+18:5414:12
26Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu58:17+19:2314:19
27Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:01:43+22:4915:09
28Alf OlssonForserums SOK1:01:50+22:5615:11
29Carl-Otto WijkmarkIF Hagen1:01:51+22:5715:11
30Bo GustafssonOK Gränsen1:02:44+23:5015:24
31Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:04:36+25:4215:52
32Bror PalgrimVänersborgs SK1:06:23+27:2916:18
33Lars-Åke LarssonOK Tranan1:08:15+29:2116:46
34Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK1:11:00+32:0617:26
35Lars-Åke JohanssonIK Ymer1:13:08+34:1417:58
36Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:20:53+41:5919:52
37Lennart LindbergKristinehamns OK1:24:36+45:4220:47
38Gunnar BrystHjobygdens OK1:37:18+58:2423:54
Gunnar WallinJönköpings OKej godkänd
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej godkänd

D75

3 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vivi-Anne BylundRydboholms SK1:06:5521:43
2Margareta HolmbergIF Hagen1:10:37+3:4222:55
3Monica LindgrenLinköpings OK1:37:03+30:0831:30
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start

H75

3 570 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland LingJönköpings OK37:5310:36
2Folke DahlénLidköpings VSK42:02+4:0911:46
3Ivan ErnvidUlricehamns OK42:22+4:2911:52
4Ingemar HolmbergIF Hagen45:47+7:5412:49
5Lars-B LarssonOK Tyr45:56+8:0312:51
6Per LarssonJönköpings OK48:59+11:0613:43
7Kurt RydinOK Tranan54:38+16:4515:18
8Kuno EkdahlOK P456:38+18:4515:51
9Stig BengtssonOK Amne57:25+19:3216:04
10Gunnar GrönkvistBottnaryds IF59:47+21:5416:44
11Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:07:33+29:4018:55
12Gunnar WaernTrollhättans SOK1:11:16+33:2319:57
Göran HektorLinköpings OKej godkänd
Weine CarlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Gunnar BylundRydboholms SKej godkänd

D80

2 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg37:4214:40
2Britta SahlIF Hagen56:05+18:2321:49

H80

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK43:2414:28
2Kjell PerssonMariestads FK44:39+1:1514:53
3Atte HeikkiläOK Gipen49:38+6:1416:32
4Arvo HyvönenSkattkärrs SOK54:17+10:5318:05
5Stig SahlIF Hagen54:37+11:1318:12
6Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:02:46+19:2220:55
Lars MagnussonKristinehamns OKej start
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OKej start

H85

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torsten BjörkerothOK P440:4516:06

Inskolning

1 580 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elias AdolfssonOK Skogsstjärnanfullföljt
Linus AdolfssonOK Skogsstjärnanfullföljt
Signe AdolfssonOK Skogsstjärnanfullföljt
Oskar AnderssonFalköpings AIK OKfullföljt
Edith BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Tindra BlomkvistSkattkärrs IFfullföljt
Johanna CarlsonSkövdefullföljt
Malte EklundOK Skogsstjärnanfullföljt
Malte GranefeltOK Tyrfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Arvid HägerstrandKungälvs OKfullföljt
Elias JohanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Jona JohanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Mika JohanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Axel LindbladOK Djerffullföljt
Lukas LundkvistHJS-Vansbro OKfullföljt
Ebba Mikaelsson-lindTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Victor WesterbergIF Hagenfullföljt
Vilma WesterbergIF Hagenfullföljt
Ebba ÅbergHestra IFfullföljt

U1

2 070 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah FalkanderSOK Träff15:557:41
2Emil LingJönköpings OK16:08+0:137:47
3Emma SaleskogOK Tyr18:01+2:068:42
4Lisa MossbergFK Herkules18:02+2:078:42
5Saga PogemaaOK Skogsstjärnan19:35+3:409:27
6Isac PeterssonUlricehamns OK20:13+4:189:45
7Olle NordinUlricehamns OK21:07+5:1210:12
8Gabriel HogedalVänersborgs SK21:30+5:3510:23
9Felicia RööhsSkattkärrs SOK22:06+6:1110:40
10Calle JärhedSOK Träff22:52+6:5711:02
11Ida AnderssonVänersborgs SK23:51+7:5611:31
12Ella PetterssonOK Kullingshof24:00+8:0511:35
13Tilde UmelandOK Älgen24:13+8:1811:41
14Tea ScottMariestads FK25:00+9:0512:04
15Elsa BremerMariestads FK27:45+11:5013:24
16Joar UmelandOK Älgen31:22+15:2715:09
17Johannes AnderssonVänersborgs SK32:02+16:0715:28
18Emil AnderssonFalköpings AIK OK40:48+24:5319:42
19Emma LindénOK Bävern51:22+35:2724:48

U2

2 720 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils MelénTrollhättans SOK26:589:54
2Emma AhlénIF Hagen28:22+1:2410:25
3Ida PeterssonUlricehamns OK29:26+2:2810:49
4Maja NordinUlricehamns OK31:22+4:2411:31
5Theo WeijnbladSOK Träff31:57+4:5911:44
6Maja NymanVänersborgs SK31:59+5:0111:45
7Linnea EkmarkHjobygdens OK32:10+5:1211:49
8Felix LindOK Älgen34:09+7:1112:33
9Linus FredrikssonSOK Träff34:41+7:4312:45
10Adam NeroNässjö OK34:42+7:4412:45
11Maja FredrikssonSOK Träff45:37+18:3916:46
12Lova TidquistFalköpings AIK OK48:08+21:1017:41
13Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK50:00+23:0218:22
14Adelina ErikssonTibro OK53:53+26:5519:48
Amanda ErikssonTibro OKej godkänd

Öppen motion 1

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt ÖsterblomK3 IF35:2513:50
2Louise VibergRyda SK35:47+0:2213:58
3Tommy FredrikssonKlubblös41:53+6:2816:21
4Birgitta HåkanssonIK Ymer51:35+16:1020:08
5Gunilla LindbergKristinehamns OK52:00+16:3520:18

Öppen motion 2

4 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper PatrikssonOK Klyftamo45:2410:59

Öppen motion 3

2 990 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda PeterssonUlricehamns OK29:349:53
2Thea KarlssonRyda SK32:43+3:0910:56
3Charlie WeijnbladSOK Träff35:46+6:1211:57
4Linus AhlénIF Hagen36:04+6:3012:03
5Gunnar HejdenbergMotala37:24+7:5012:30
6Lottis BrohedeOK Älgen39:26+9:5213:11
7Annette Von HagwitzKlubblös40:23+10:4913:30
8Sören RogerssonKlubblös40:26+10:5213:31
9Christer WidegrenIK Gandvik41:56+12:2214:01
10Frida WidegrenIK Gandvik41:58+12:2414:02
11Gertie SamuelssonIK Ymer42:35+13:0114:14
12Erling AnderssonVänersborgs SK43:09+13:3514:25
13Marie SvernestamLinköpings OK44:54+15:2015:01
14Helen FredrikssonSOK Träff45:37+16:0315:15
15Ayan LingJönköpings OK51:35+22:0117:15
16Hans TofténHjobygdens OK51:49+22:1517:19
17Maria  WallinOK Skogshjortarna55:12+25:3818:27
18Marcus RagnarssonMarkbygdens OK55:17+25:4318:29
19Marita JohanssonMarkbygdens OK55:59+26:2518:43
20Gunnel GillenäsKristinehamns OK57:41+28:0719:17
21Elin LoodIK Gandvik1:04:06+34:3221:26
22Eva OlssonHjobygdens OK1:05:39+36:0521:57
23Signe EkmarkHjobygdens OK1:08:50+39:1623:01
24Rosita KarlssonVäxjö AIS1:11:13+41:3923:49
Anette TolonenOK Amneej godkänd

Öppen motion 4

4 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BäckOK Kullingshof35:237:22
2Helen SkoogKils OK45:11+9:489:24
3Lubov PospeshinaIF Hagen47:55+12:329:58
4Stefan ClaessonUlricehamns OK51:37+16:1410:45
5Fanny FallénOK Tylöskog1:01:52+26:2912:53
6Jon SirénHjobygdens OK1:03:01+27:3813:07
Karin GunnarssonSurahammars SOKej godkänd

Öppen motion 5

3 460 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael LarssonSkattkärrs SOK30:158:44
2Daniel JohanssonRyda SK32:10+1:559:17
3Robert SkoogIF Hagen34:44+4:2910:02
4Moa SågbyJönköpings OK35:09+4:5410:09
5Martin MagnerfeltFalköpings AIK OK35:42+5:2710:19
6Patrik NylénDegerfors OK36:11+5:5610:27
7Tilda WiklundFalköpings AIK OK36:15+6:0010:28
8Jan WiklundFalköpings AIK OK36:21+6:0610:30
9Arvid KarlssonSOK Träff38:02+7:4710:59
10Johan SjödinIKHP38:36+8:2111:09
11Fredrik FalkanderSOK Träff39:03+8:4811:17
12Maria SkoogIF Hagen40:14+9:5911:37
13Ann PogemaaOK Skogsstjärnan41:51+11:3612:05
14Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna42:08+11:5312:10
15Marie ErikssonLinköpings OK42:10+11:5512:11
16Axel GrenaboHjobygdens OK42:21+12:0612:14
17AnnaLena SvärdOK Tylöskog42:29+12:1412:16
18Amanda JohanssonKristinehamns OK44:50+14:3512:57
19Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan44:53+14:3812:58
20Annika LjungbergDegerfors OK45:01+14:4613:00
21Lena RoosSOK Träff45:33+15:1813:09
22Emma JohanssonKristinehamns OK47:50+17:3513:49
23Rikard AnderssonFalköpings AIK OK49:00+18:4514:09
24Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK49:09+18:5414:12
25Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK50:28+20:1314:35
26Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK50:49+20:3414:41
27Harald GrøndahlOK Moss50:51+20:3614:41
28Anna KristofferssonIstrums SK51:26+21:1114:51
29Lars EkmarkHjobygdens OK55:27+25:1216:01
30Mona LindénOK Bävern55:31+25:1616:02
31Catarina KarlssonSOK Träff55:49+25:3416:07
32Monika HjellströmGränna-Bygdens OK59:59+29:4417:20
33Stina AnderssonLidköpings VSK1:10:08+39:5320:16
34Pernilla EklundOK Skogsstjärnan1:10:34+40:1920:23
35Barbro TörnrothHjobygdens OK1:15:12+44:5721:44
36Annette CarlsonSkövde1:17:16+47:0122:19
37Lena LarssonSävedalens AIK1:27:24+57:0925:15
Jan RosénIK Ymerej godkänd
Charles MolinFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 6

5 890 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke JohanssonHJS-Vansbro OK46:047:49
2Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK48:21+2:178:12
3Pelle JärhedK 3 IF53:22+7:189:03
4Nina AhlénIF Hagen54:54+8:509:19
5Nicklas FredrikssonSOK Träff59:30+13:2610:06
6Tommy StenkvistRyda SK59:52+13:4810:09
7Kjell JohanssonOK Kullingshof1:00:22+14:1810:14
8Jonny LindénOK Bävern1:05:22+19:1811:05
9Lars MelanderLidköpings VSK1:11:40+25:3612:10
10Tomas DehlinOK Tisaren1:15:21+29:1712:47
11Stefan SandelinIF Hagen1:18:12+32:0813:16
12Anders PlanckIK Gandvik1:38:35+52:3116:44
Torbjörn PetterssonOK Kullingshofej godkänd

Öppen motion 7

3 170 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan NordinUlricehamns OK23:117:18
2Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan24:59+1:487:52
3Klas GrönkvistJönköpings OK27:20+4:098:37
4Tomas SvennbergDegerfors OK28:31+5:208:59
5Per-Inge JohanssonKlubblös28:49+5:389:05
6Johan SwartzOK Orion29:19+6:089:14
7Maria SibilevaFK Vittus30:55+7:449:45
8Niklas SahlénIF Hagen31:35+8:249:57
9Sten-Åke NilssonOK Alehof32:15+9:0410:10
10Dennis RoosSOK Träff32:36+9:2510:17
11Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK32:38+9:2710:17
12Anders PetterssonMariestads FK33:07+9:5610:26
13Sofia ÖstermanVänersborgs SK34:01+10:5010:43
14Niclas CarlssonOK Älgen34:23+11:1210:50
15Niclas AhlanderOK Denseln35:05+11:5411:04
16Annika LeufvénÅmåls OK37:13+14:0211:44
17Lars BörjessonIstrums SK37:21+14:1011:46
18Michael PerssonIF Hagen37:33+14:2211:50
19Hedvig ReisenIF Hagen37:42+14:3111:53
19Elin TörnrothHjobygdens OK37:42+14:3111:53
21Kent IvarssonOK Skogshjortarna38:20+15:0912:05
22Monica WalleniusOK Skogsstjärnan38:28+15:1712:08
23Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL40:16+17:0512:42
24Gert IvarssonOK Skogshjortarna40:58+17:4712:55
25Kurt JohanssonFalköpings AIK OK41:16+18:0513:01
26Johan SvärdOK Tylöskog42:07+18:5613:17
27Anders SvedinLidköpings VSK42:22+19:1113:21
28Erika UmelandOK Älgen43:43+20:3213:47
29Lisa SandahlKlubblös44:18+21:0713:58
30Martina ArkåsenOK Kåre45:10+21:5914:14
31Kajsa NordinUlricehamns OK45:15+22:0414:16
31Anders NilssonGällstadbygdens SOK45:15+22:0414:16
33Marika ElverlindOK Tranan45:19+22:0814:17
34Alice SödervallIK Gandvik45:20+22:0914:18
35Karl-Johan OhlinOK Tranan45:26+22:1514:19
36Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL46:11+23:0014:34
37Anna LindeblomIK Omega46:19+23:0814:36
38Helena SonessonFalköpings AIK OK46:27+23:1614:39
39Ingela AnderssonOK Orion47:54+24:4315:06
40Hans AnderssonIK Gandvik48:22+25:1115:15
41Stefan KarlssonFalköpings AIK OK48:49+25:3815:23
42Per-Anders FurusköldIK Gandvik48:59+25:4815:27
43Jan LarssonFrämmestads IK51:20+28:0916:11
44Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL52:00+28:4916:24
45Stefan HåkanssonIK Ymer53:02+29:5116:43
46Mark ReisenIF Hagen53:51+30:4016:59
47Barbro NilssonAlvesta SOK56:44+33:3317:53
48Berit IvarssonOK Skogshjortarna57:36+34:2518:10
49Monica LarssonOK Tranan57:52+34:4118:15
50Fredrika ErikssonRyda SK1:01:06+37:5519:16
51Frida MannfolkUlricehamns OK1:01:23+38:1219:21
52Ingrid TengelandIK Gandvik1:05:48+42:3720:45
53Birgitta ParknerOK Landehof1:20:18+57:0725:19
Sofia NydahlOK Motalaej godkänd
Anders PelanderOK Djerfej godkänd
Bengt NilssonAlvesta SOKej godkänd

Öppen motion 8

4 550 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils TärkHalmstad OK32:107:04
2Markus OlinIK Hakarpspojkarna36:26+4:168:00
3Daniel GustafssonKFUM Örebro OK37:21+5:118:12
4Erik AdolfssonOK Skogsstjärnan37:51+5:418:19
5Morgan TallbergOK Älgen41:41+9:319:09
6Sara HelanderDomnarvets GOIF42:30+10:209:20
7Arvid JohnsonDegerfors OK42:50+10:409:24
8Niclas ArkåsenOK Kåre44:03+11:539:40
9Anders JakobssonSOK Träff45:32+13:2210:00
10Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo45:47+13:3710:03
11Erik SkaarRyda SK46:13+14:0310:09
12Mikael LindOK Älgen48:50+16:4010:43
13Kajsa SpetzUlricehamns OK51:29+19:1911:18
14Greger AhlénIF Hagen53:48+21:3811:49
15Tomas KristofferssonIstrums SK1:01:52+29:4213:35
16Per-Olof ClaéssonTenhults SOK1:04:45+32:3514:13
17Ann-Sophie OhlinOK Tranan1:08:04+35:5414:57
18Magnus HenningssonHestra IF1:09:39+37:2915:18
19Evert JohanssonOK Amne1:17:32+45:2217:02
20Lena ReisenIF Hagen1:23:18+51:0818:18
21Rocío BalaguéFalköpings AIK OK1:38:01+1:05:5121:32
Jonas MelénTrollhättans SOKej godkänd

Öppen motion 9

7 280 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans EgefalkHagaby GOIF1:08:589:28
2My WestlundOK Tyr1:09:04+0:069:29
3Christian AnderssonOK Tranan1:14:33+5:3510:14
4Jörgen NilssonKalmar OK1:16:43+7:4510:32
5Conny SvahnSöders-Tyresö1:18:22+9:2410:45
6Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:18:35+9:3710:47
7Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK1:29:09+20:1112:14
8Erik EinarssonLerums SOK1:37:53+28:5513:26
9Robert SahlinSöders-Tyresö1:38:40+29:4213:33
10Mattias GustafssonIF Start1:42:01+33:0314:00
11Michael ForsmanK 3 IF1:42:23+33:2514:03
12Hans-Olof CarlsonSkövde1:46:24+37:2614:36
13Michael ForslundKristinehamns OK2:01:28+52:3016:41
Christian JanssonOK Trananej godkänd
Ludvig DanforsMullsjö SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser