Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älgdrevet i Fredriksberg, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgdrevet i Fredriksberg, lång
Arrangörsorganisationer: HJS-Vansbro OK / Ulriksbergs IK
Datum: lördag 3 oktober 2015

Västerbergslagens OL

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Viktor DjerfH20 Elit (2)2:20:04+1:00:1414:10
2Thorwald JanssonH85 (2)1:29:29+27:0132:39
2Tryggve OttossonH55 (37)48:00+4:418:43
2Olle WallmanH10 (18)19:29+4:587:24
3Helena WallmanÖppen motion 7 (39)31:10+3:159:57
3Ellen ForsgrenU2 (7)1:23:05+16:4227:30
3Cecilia DjerfD18 Elit (3)1:21:14+24:1614:51
3Pär StålH50 (43)53:04+4:218:32
5Alva RyttherD14 (24)40:37+6:169:50
5Henrik PetrisiH14 (22)33:17+6:277:48
5Edla FornanderD70 (7)1:04:22+19:5920:33
5Karl ForsgrenH10 (18)22:59+8:288:44
6Inger MattssonD60 (13)1:02:47+13:2116:39
7Mats WallmanÖppen motion 7 (39)35:56+8:0111:28
9Hillevi EkstrandD40 (12)1:11:57+22:4713:22
9Svante NyströmH75 (20)47:03+10:4413:45
9Nils Arvid WedmanH10 (18)24:24+9:539:16
10Åke AnderssonH70 (35)50:20+13:1013:21
11Karolina DjerfD16 (17)1:03:02+17:2013:49
12Sofia DjerfD14 (24)50:27+16:0612:12
14Ella SandU1 (20)47:10+21:4117:56
14Lovisa DjerfD10 (17)31:33+11:3811:59
14Jonas HolmgrenH40 (20)1:23:05+24:2911:14
14Bernt ForsgrenÖppen motion 5 (40)53:18+22:2315:35
15Elsa IvarssonU1 (20)49:14+23:4518:43
15Lotta StålÖppen motion 5 (40)54:54+23:5916:03
15Rolf BjärudH70 (35)52:40+15:3013:58
16Alma WallmanD12 (18)53:02+23:0917:33
16Per WintherH50 (43)1:05:33+16:5010:33
17Henry SvensH14 (22)46:17+19:2710:51
17Kajsa IvarssonD12 (18)57:34+27:4119:03
17Karin Ingeborg WedmanD14 (24)54:53+20:3213:17
17Ragnhild SvensD50 (26)1:06:45+20:2514:03
19Ylva FornanderÖppen motion 8 (30)1:01:05+16:2212:54
20Jakob WedmanH40 (20)1:41:10+42:3413:41
21Sidonie WintherÖppen motion 5 (40)59:59+29:0417:32
21Patrik GustafssonÖppen motion 8 (30)1:01:13+16:3012:56
21Alma SandD14 (24)1:12:19+37:5817:30
22Elsa ForsgrenD14 (24)1:18:38+44:1719:02
25Harry EnbergH65 (32)1:05:04+20:5113:45
26Anna-Karin RyttherD50 (26)1:29:07+42:4718:45
31Lotta WedmanÖppen motion 5 (40)1:18:34+47:3922:58
32Östen AnderssonH70 (35)1:29:46+52:3623:48
Nils ForsgrenInskolning (14)fullföljt
Hilda SandU2 (7)ej godkänd
Per Gustav WedmanU1 (20)ej godkänd
Dan ErikssonH21 Kort (2)ej godkänd
Lena PetrisiD45 (19)ej start
Lars DahlströmH65 (32)ej start
Hans-Erik LangH60 (39)ej start
Hans L AnderssonH70 (35)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser