Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älgdrevet i Fredriksberg, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgdrevet i Fredriksberg, medel
Arrangörsorganisationer: HJS-Vansbro OK / Ulriksbergs IK
Datum: söndag 4 oktober 2015

H65

2 470 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Torgny PetterssonVästerviks OK23:06
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto23:40+0:34
3Kjell ErikssonOK Djerf25:04+1:58
4Tor TrøanHadeland OL25:08+2:02
5Paul NorénOK Södertörn25:52+2:46
6Christer SandhOK Roxen26:06+3:00
7Göran LarssonSala OK26:57+3:51
8Claes NidebornStora Tuna OK27:07+4:01
9Ulf KjellinOK Hedströmmen27:24+4:18
10Karl-Göran WahlströmAlmby IK27:28+4:22
11Börje SanderLeksands OK27:43+4:37
12Arve SmestadLøten o-lag28:27+5:21
13Christer NälemarkOK Djerf29:03+5:57
14Bernt ErikssonSpårvägens OK29:12+6:06
15Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb30:14+7:08
16Per-Åke HullAlmby IK30:16+7:10
17Olle KlarströmRehns BK31:19+8:13
18Roland BergSäterbygdens OK31:58+8:52
19Sven Erik SundinSelånger SOK32:26+9:20
20Bertil HöökVästerbergslagens OL32:31+9:25
21Pipar Hans Erik TuressonLeksands OK33:10+10:04
22Magnus HaraldssonGustavsbergs OK33:21+10:15
23Anders ClaessonIFK Moras OK33:28+10:22
24Tord AndersenVästerbergslagens OL33:40+10:34
25Sven-Erik KempeOK Hammaren34:05+10:59
26Åke MossbergOK Milan34:22+11:16
27Mats MårtenssonStora Tuna OK34:42+11:36
28Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK35:22+12:16
28Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg35:22+12:16
30Bernt LöfkvistBjursås OK37:30+14:24
31Stanley HolmerIFK Moras OK38:36+15:30
32Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg41:30+18:24
33Kjell FrodinKöping-Kolsva OK41:57+18:51
34Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg45:55+22:49
Willy GrønstadGimle IFej godkänd
Östen ErikssonAvesta OKej godkänd
Torgny PetterssonMarkbygdens OKej start
Christer HellströmStora Tuna OKej start
Leif MathisenEskilstuna OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser