*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Älgdrevet i Fredriksberg, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgdrevet i Fredriksberg, medel
Arrangörsorganisationer: HJS-Vansbro OK / Ulriksbergs IK
Datum: söndag 4 oktober 2015

Öppen motion 8

4 000 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan AlfredssonStora Tuna OK37:35
2Andreas PerssonDomnarvets GOIF39:02+1:27
3Magnus BernGarphyttans IF40:40+3:05
4Anders StrömGagnefs OK40:53+3:18
5Johan NilssonSävedalens AIK41:06+3:31
6Emil AlexanderssonStora Tuna OK41:10+3:35
7Fredrik EkströmOK Älgen42:37+5:02
8David ShearerVästerbergslagens OL43:19+5:44
9Tony BjörlingDomnarvets GOIF43:55+6:20
10Ingrid  AlexanderssonSt Tuna OK44:02+6:27
11Anders KarlssonOK Kåre45:10+7:35
12Peter SjödénÄlvdalens IF OK45:14+7:39
13Mats WallmanVästerbergslagens OL45:34+7:59
14Johan HögOK Vilse 8746:11+8:36
15Matilda DammvikStora Tuna OK46:50+9:15
16Klas ThybeckLindebygdens OK46:51+9:16
17Mikael LindOK Älgen47:15+9:40
18Mia DammvikStora Tuna OK47:28+9:53
19Lena MasesStora Tuna OK47:41+10:06
20Martin SvärdOK Tylöskog49:35+12:00
21Torbjörn WikströmOK Orinto51:05+13:30
22Ulf SundinGöteborg-Majorna OK51:16+13:41
23Mikael RingKlubblös55:52+18:17
24Ragnar OskarssonGävle OK56:31+18:56
25Sofia StenbergDomnarvets GOIF57:01+19:26
26Niclas AhlströmVästerås SOK57:29+19:54
27Anette RingKlubblös58:54+21:19
28Hans NykvistStora Tuna OK1:00:10+22:35
29Dage  JohnssonLindebygdens OK1:04:04+26:29
30Daniel JohanssonStora Tuna OK1:06:37+29:02
31Tanja DalheimerIK Vikings OK1:07:02+29:27
32Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK1:11:21+33:46
33Jörgen SkoogVästerbergslagens OL1:13:02+35:27
34Per PerssonMalungs OK Skogsmårdarna1:17:24+39:49
35Bengt VisénLindebygdens OK1:33:37+56:02
36Karin JohanssonGagnefs OK1:45:34+1:07:59
37Maria Johansson LissGagnefs OK1:45:46+1:08:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser