Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älgdrevet i Fredriksberg, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgdrevet i Fredriksberg, medel
Arrangörsorganisationer: HJS-Vansbro OK / Ulriksbergs IK
Datum: söndag 4 oktober 2015

Västerbergslagens OL

55 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Cecilia DjerfD18 Elit (1)46:5215:40
1Viktor DjerfH20 Elit (1)44:2211:12
1Karin Ingeborg WedmanD14 (19)25:0510:32
1Olle WallmanH10 (18)15:247:05
1Tryggve OttossonH55 (31)25:258:01
2Thorwald JanssonH85 (2)1:02:40+9:1028:21
2Inger MattssonD60 (13)35:05+3:5414:12
2Pär StålH50 (29)28:26+0:328:13
3Dan ErikssonH35 (3)50:17+9:5613:07
3Folke NyströmH75 (11)29:06+4:4212:59
4Helena WallmanD35 (8)43:47+6:2012:39
4Svante NyströmH75 (11)30:57+6:3313:49
4Henrik PetrisiH14 (14)22:42+4:299:32
5Alma WallmanD12 (15)28:03+5:0512:38
5Alva RyttherD14 (19)27:58+2:5311:45
5Nils Arvid WedmanH10 (18)20:07+4:439:16
6Edla FornanderD70 (9)43:47+9:0519:32
7Maria AnderssonD20 Elit (7)37:37+6:2411:38
7Irma BjärudD70 (9)56:14+21:3225:06
7Karl Henrik LovangH75 (11)35:18+10:5415:45
8David ShearerÖppen motion 8 (37)43:19+5:4410:49
8Ylva FornanderD35 (8)57:36+20:0916:38
8Per WintherH50 (29)34:10+6:169:52
9Hillevi EkstrandD40 (14)44:13+15:1613:56
11Ella SandU1 (35)28:30+7:4913:08
11Sofia DjerfD14 (19)37:24+12:1915:42
11Ragnhild SvensD50 (26)35:46+5:3113:32
11Jonas HolmgrenH40 (21)39:08+9:1110:41
12Fredrik N. JanssonH40 (21)39:17+9:2010:43
13Sten BlomkvistÖppen motion 7 (26)37:13+13:2416:06
13Jakob WedmanH40 (21)39:53+9:5610:53
13Ellen ForsgrenU1 (35)30:02+9:2113:50
13Mats WallmanÖppen motion 8 (37)45:34+7:5911:23
13Karl ForsgrenH10 (18)26:17+10:5312:06
14Karolina DjerfD16 (18)42:36+18:4216:08
15Lisa VogtD14 (19)43:24+18:1918:14
15Rolf BjärudH70 (36)32:19+11:1913:59
15Mikael AnderssonH45 (25)38:57+11:0610:38
17Alma SandD14 (19)50:07+25:0221:03
17Lovisa DjerfD10 (18)42:21+25:4919:30
17Stig NordqvistH70 (36)35:43+14:4315:27
19Elsa ForsgrenD14 (19)53:43+28:3822:34
20Lars DanilsH60 (37)39:02+13:3912:45
20Bertil HöökH65 (36)32:31+9:2513:09
20Anna-Karin RyttherD50 (26)41:28+11:1315:42
21Bernt ForsgrenÖppen motion 5 (33)45:57+18:0719:18
24Tord AndersenH65 (36)33:40+10:3413:37
28Lotta WedmanÖppen motion 5 (33)55:47+27:5723:26
30Hilda SandU1 (35)38:52+18:1117:54
33Jörgen SkoogÖppen motion 8 (37)1:13:02+35:2718:15
34Per Gustav WedmanU1 (35)51:02+30:2123:31
35Simon SöderbackU1 (35)56:25+35:4425:59
Nils ForsgrenInskolning (17)fullföljt
Emma NordqvistInskolning (17)fullföljt
Kalle VogtÖppen motion 3 (19)ej godkänd
Lena PetrisiD45 (14)ej start
Annica Lindell LangD60 (13)ej start
Gustav StålH16 (9)ej start
Hans-Erik LangH60 (37)ej start
Östen AnderssonH70 (36)ej start
Fredrik PetrisiH45 (25)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser