Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för 7-häradsdubbeln, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 7-häradsdubbeln, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: Ulricehamns OK
Datum: söndag 3 maj 2015

D21

4 130 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin SkaarRyda SK36:068:44
2Lovisa HanssonHestra IF36:56+0:508:56
3Linda HallbergBredareds IF38:22+2:169:17
4Therese BarjeJönköpings OK40:25+4:199:47
5Maria SahlénIF Hagen45:10+9:0410:56
6Jenny JohanssonOK Gisle46:33+10:2711:16
7Irma HåkanssonOK Gränsen50:13+14:0712:09
8Alicia Cobo CaballeroIstrums SK50:49+14:4312:18
9Frida StrömgårdUddevalla OK52:34+16:2812:43
10Amanda HallénTrollhättans SOK53:32+17:2612:57
11Karin HåkanssonOK Gränsen53:46+17:4013:01

H21

4 910 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny RantzowHestra IF32:536:41
2Martin LarssonHestra IF34:46+1:537:04
3Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna35:13+2:207:10
4Torgny LindströmRonneby OK35:47+2:547:17
5Jesper SjögrenOK Kullingshof36:08+3:157:21
6Håkan SvenssonBredaryds SOK36:16+3:237:23
7Oskar SvärdMalungs OK Skogsmårdarna36:27+3:347:25
8Martin AhlbergerHestra IF36:37+3:447:27
9Thomas AspIFK Göteborg37:32+4:397:38
10Johnny HålsjöVänersborgs SK41:50+8:578:31
11Pontus KarlssonMarkbygdens OK42:11+9:188:35
12Arvid VågIFK Göteborg44:09+11:168:59
13Erik NeroMullsjö SOK46:16+13:239:25
14Mikael TrofastJönköpings OK47:20+14:279:38
15Christoffer AndersenIK Gandvik47:36+14:439:41
16Thomas GustavssonGudhems IF48:55+16:029:57
17Erik HanssonBredareds IF49:11+16:1810:01
18Andreas ClaessonOK Kullingshof49:35+16:4210:05
19Anders IngemarssonHestra IF49:56+17:0310:10
20Simon BörjesonRyda SK50:51+17:5810:21
21Christoffer OlssonUddevalla OK52:07+19:1410:36
22Andreas KarlssonSävedalens AIK54:57+22:0411:11
23Rikard GustavssonGudhems IF58:01+25:0811:48
24Peter WaldenströmJönköpings OK1:14:25+41:3215:09
Filip AnderssonMarkbygdens OKej godkänd
Rickard BörjessonVänersborgs SKej godkänd
Anton NilssonOK Trananej godkänd
Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarnaej start

D20

3 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara HagströmFalköpings AIK OK26:487:35
2Amanda BlennowFalköpings AIK OK32:12+5:249:07
3Sofia SjögrenOK Kullingshof45:04+18:1612:46
4Clara BerlinTrollhättans SOK49:19+22:3113:58
5Ida NordbergOK Tranan52:43+25:5514:56
Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OKej start

H20

3 710 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas PeterssonBurseryds IF28:007:32
2Johan LarssonOK Skogshjortarna34:55+6:559:24
3Anders KallingsVisborgs OK35:00+7:009:26
4Erik ForsHestra IF36:06+8:069:43
5Erik EkvallTrollhättans SOK36:25+8:259:48
6Markus NordmarkNässjö OK39:13+11:1310:34
7Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna51:44+23:4413:56
Oskar VamlingFrölunda OLej godkänd
Tobias PentonenHestra IFej start

D18

3 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK29:328:26
2Elvira BjörklundTrollhättans SOK29:47+0:158:30
3Lisa JohanssonOK Tranan31:03+1:318:52
4Johanna HagströmFalköpings AIK OK31:33+2:019:00
5Hanna LindströmOK Tranan32:04+2:329:09
6Sara KindlundOK Tranan34:57+5:259:59
7Kajsa JohanssonJönköpings OK35:06+5:3410:01
8Anna KristianssonTrollhättans SOK38:05+8:3310:52
9Amelia SkalbergBredaryds SOK38:16+8:4410:56
10Emma KindbomIF Hagen40:21+10:4911:31
11Agnes WesterbergTrollhättans SOK40:35+11:0311:35
12Malin JanssonHjobygdens OK42:30+12:5812:08
13Emma NilssonOK Tranan45:33+16:0113:00
14Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK46:45+17:1313:21
Emma HolmbergJönköpings OKej godkänd
Elin GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Evelina PetersonFalköpings AIK OKej start

H18

3 520 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin CarlssonMarkbygdens OK25:497:20
2Elias EkvallTrollhättans SOK26:52+1:037:37
3Arvid ClaessonJönköpings OK26:53+1:047:38
4Ole HennselerJönköpings OK28:21+2:328:03
5Johan LammFrölunda OL30:01+4:128:31
6Eric RosjöJönköpings OK30:35+4:468:41
7Ludvig HolmbergOK Tranan32:15+6:269:09
8Eric JanssonOK Tranan32:43+6:549:17
9Rasmus ArfwedsonFrölunda OL32:44+6:559:17
10Victor HelgessonHestra IF34:01+8:129:39
11Adam JohanssonTrollhättans SOK34:51+9:029:54
12Albin ClaessonSävedalens AIK34:58+9:099:56
13Samuel PlumppuHestra IF39:24+13:3511:11
14David GunnarssonIK Hakarpspojkarna41:10+15:2111:41
Oliwer LundbergOK Bävernej start
Rasmus LundbergOK Bävernej start
Oliver MalmkvistJönköpings OKej start

D16

3 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AxelssonMarkbygdens OK31:499:10
2Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan32:10+0:219:16
3Ida KristianssonTrollhättans SOK32:11+0:229:16
4Elsa LindeblomHestra IF33:24+1:359:37
5Maja KindlundOK Tranan36:07+4:1810:24
6Emma NordbergOK Tranan36:26+4:3710:29
7Sofia KlassonHestra IF42:54+11:0512:21
8Victoria AnderssonOK Tranan45:02+13:1312:58
9Malin NilssonOK Tranan46:10+14:2113:18
10Elin JohanssonFrämmestads IK49:58+18:0914:23
11Julia ElverlindOK Tranan1:00:12+28:2317:20
12Alice SödervallIK Gandvik1:01:07+29:1817:36
13Sofi AnderssonIK Gandvik1:21:31+49:4223:29
Tindra HjortFalköpings AIK OKej godkänd
Johanna PetersonFalköpings AIK OKej start
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Maja WalleniusOK Skogsstjärnanej start

H16

3 770 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AxelssonMarkbygdens OK29:207:46
2Eskil TryggöTrollhättans SOK30:08+0:487:59
3Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna30:12+0:528:00
4Olle HedmanIF Hagen30:47+1:278:09
5Emil KarlssonHestra IF30:57+1:378:12
6Filip RosjöJönköpings OK31:26+2:068:20
7Axel OlssonOK Skogsstjärnan33:00+3:408:45
8Victor HanssonJönköpings OK33:25+4:058:51
9Hampus NyströmIF Hagen34:25+5:059:07
10Marcus CarlssonIF Hagen34:56+5:369:15
11Carl HolmbergIF Hagen35:21+6:019:22
12Oscar StombergIF Hagen36:01+6:419:33
13Anders BjörklundTrollhättans SOK37:15+7:559:52
14Petter BergstedtMarkbygdens OK37:42+8:2210:00
15Jakob IngströmBottnaryds IF39:26+10:0610:27
15Filip JohanssonTrollhättans SOK39:26+10:0610:27
17Eric BerlinTrollhättans SOK39:55+10:3510:35
18Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan40:09+10:4910:38
19Albin AlsiöFalköpings AIK OK41:19+11:5910:57
20Klas JohanssonOK Tranan49:56+20:3613:14
21William LundstedtMullsjö SOK52:21+23:0113:53
22Oscar KarlssonTrollhättans SOK54:19+24:5914:24
23Hugo LomMarkbygdens OK59:44+30:2415:50
24Hugo HåkanssonIK Ymer59:57+30:3715:54
Daniel BogrenIF Hagenej godkänd
Joel PlumppuBredareds IFej start
Erik LindströmOK Trananej start

D16K

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin LoodIK Gandvik1:13:2628:34

D14

2 570 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna19:067:25
2Ellen BlennowFalköpings AIK OK21:11+2:058:14
3Ida RoosIF Hagen21:19+2:138:17
4Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK21:44+2:388:27
5Malin KristianssonTrollhättans SOK22:10+3:048:37
6Emma LingJönköpings OK22:33+3:278:46
7Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna22:46+3:408:51
8Moa AlsiöFalköpings AIK OK24:34+5:289:33
9Linnea SkalbergBredaryds SOK25:10+6:049:47
10Alma HjertbergHestra IF25:31+6:259:55
11Johanna FranssonJönköpings OK25:40+6:349:59
12Nora AronengHestra IF27:25+8:1910:40
13Ida HelgessonHestra IF32:20+13:1412:34
14Emely WeihartHestra IF32:46+13:4012:44
15Elin JohanssonGudhems IF34:01+14:5513:14
16Erica BogrenIF Hagen35:39+16:3313:52
17Elsa KamforsOK Kullingshof36:16+17:1014:06
18Tove ErikssonRyda SK36:54+17:4814:21
19Emma IvarssonOK Kullingshof43:10+24:0416:47
20Sofia JanssonHjobygdens OK43:17+24:1116:50
Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Alva SonessonFalköpings AIK OKej start

H14

2 790 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus KristianssonTrollhättans SOK20:317:21
2Hugo StrömUlricehamns OK22:28+1:578:03
3Gustav OhlinOK Tranan22:38+2:078:06
4Hugo SetthagenOK Tranan22:40+2:098:07
5Olle BergstedtMarkbygdens OK25:02+4:318:58
6Benjamin ClaessonJönköpings OK25:30+4:599:08
7Gustav ÖstenssonOK Tranan27:48+7:179:57
8Joar TryggöTrollhättans SOK28:32+8:0110:13
9Gustav SvärdhagenLidköpings VSK29:02+8:3110:24
10Carl JosefssonSävedalens AIK29:34+9:0310:35
11Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna30:05+9:3410:46
12Johan HolmbergIF Hagen30:44+10:1311:00
13Hampus AnderssonLidköpings VSK31:27+10:5611:16
14Per HedmanIF Hagen31:36+11:0511:19
15Andreas JohanssonLidköpings VSK33:00+12:2911:49
16Axel BerglundUlricehamns OK33:04+12:3311:51
17Erik IngemarssonHestra IF33:22+12:5111:57
18Lucas LaagenLidköpings VSK34:36+14:0512:24
19Gideon ClaessonJönköpings OK48:26+27:5517:21
20Marcus RagnarssonMarkbygdens OK50:40+30:0918:09
21William BodinGällstadbygdens SOK54:29+33:5819:31
22Clas NorgrenGällstadbygdens SOK54:40+34:0919:35
23Ludvig CarlbomUlricehamns OK1:00:27+39:5621:40
24Joel IngemarssonHestra IF1:05:13+44:4223:22
Axel NalbinMullsjö SOKej godkänd
August AbrahamssonGällstadbygdens SOKej godkänd
Oskar LundbergHestra IFej start

D14K

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera WallinFalköpings AIK OK28:0212:58
2Emma EliassonOK Kullingshof31:24+3:2214:32
Elna OlssonUlricehamns OKej start

H14K

2 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emil SelmossonLidköpings VSKej godkänd
Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OKej start

D12

2 160 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK15:167:04
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK15:52+0:367:20
3Elsa SonessonFalköpings AIK OK17:02+1:467:53
4Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna17:47+2:318:13
5Moa SkoogIF Hagen17:57+2:418:18
6Vera PetterssonFalköpings AIK OK18:21+3:058:29
7Tilda RosanderSOK Aneby19:37+4:219:04
8Elin AxelssonMullsjö SOK20:37+5:219:32
9Amalie ErtmannAllerød OK20:38+5:229:33
10Ida JohanssonFrämmestads IK20:40+5:249:34
11Ida RosjöJönköpings OK21:12+5:569:48
12Alva SvärdhagenLidköpings VSK21:36+6:2010:00
13Hanna AlsiöFalköpings AIK OK22:43+7:2710:31
14Rebecka RundbladFrämmestads IK24:11+8:5511:11
15Wilma PetterssonOK Kullingshof24:32+9:1611:21
16Ronja AnderssonTrollhättans SOK24:54+9:3811:31
17Sofia ElverlindOK Tranan27:24+12:0812:41
18Emia HjortFalköpings AIK OK28:10+12:5413:02
19Simone StennabbIK Gandvik29:37+14:2113:42
20Julia WesthMullsjö SOK30:18+15:0214:01
21Alma SandelinIF Hagen35:36+20:2016:28
22Agnes KamforsOK Kullingshof40:07+24:5118:34
Josephine LinderothIF Hagenej start

H12

2 110 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna12:456:02
2Anton CarlssonIF Hagen12:52+0:076:05
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna13:00+0:156:09
4Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan13:02+0:176:10
5Erik LingJönköpings OK13:05+0:206:12
6Anton BlomqvistMarkbygdens OK14:25+1:406:49
7Johan HedmanIF Hagen14:53+2:087:03
8Philip VibergRyda SK17:12+4:278:09
9Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna17:15+4:308:10
10Oskar DahlinIK Gandvik18:17+5:328:39
11Isak AngerdOK Tranan19:57+7:129:27
12Oliver FunkLidköpings VSK20:24+7:399:40
13Gabriel ClaessonJönköpings OK21:50+9:0510:20
14Joel HolmbergUlricehamns OK21:55+9:1010:23
15Ludvig KarlssonTrollhättans SOK23:42+10:5711:13
16Curt NorgrenGällstadbygdens SOK24:38+11:5311:40
17Linus AhlénIF Hagen25:34+12:4912:07
18Simon GottingGällstadbygdens SOK26:19+13:3412:28
19Lucas EfraimssonUlricehamns OK32:24+19:3915:21
20Jacob JohanssonLidköpings VSK38:58+26:1318:28
21Linus BenjaminssonLidköpings VSK54:46+42:0125:57
Joel BjörnlingerIK Vistaej godkänd
Felix HolmstenFrämmestads IKej start

D12K

1 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda AspIFK Göteborg25:1813:23
2Ella SelmossonLidköpings VSK35:13+9:5518:37
Anna BackmanLidköpings VSKej godkänd

H12K

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak HenningssonOK Gisle17:178:25

D10

1 890 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara OhlinOK Tranan13:587:23
2Lisa ÖstenssonOK Tranan19:21+5:2310:14
3Ebba BackmanLidköpings VSK26:50+12:5214:11
4Irma WesthMullsjö SOK26:59+13:0114:16
5Elsa SödervallIK Gandvik30:20+16:2216:02
6Ida KraftTrollhättans SOK32:57+18:5917:26
7Towa LaagenLidköpings VSK34:21+20:2318:10
8Maja JohanssonGudhems IF39:33+25:3520:55
9Johanna JohanssonLidköpings VSK43:08+29:1022:49
10Vera SandelinIF Hagen57:15+43:1730:17
Wilma OlssonOK Trananej godkänd
Sandra LingJönköpings OKej start

H10

2 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac BrovallGällstadbygdens SOK14:387:08
2Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna15:12+0:347:24
3Tom WeihartOK Orinto15:21+0:437:29
4Liam HogedalVänersborgs SK15:44+1:067:40
5Walter BodinGällstadbygdens SOK18:18+3:408:55
6Kasper VemdalMullsjö SOK18:25+3:478:59
7Otto LarssonOK Tranan20:13+5:359:51
8Axel VibergRyda SK21:29+6:5110:28
9Tim AnderssonOK Tranan22:09+7:3110:48
10Simon WesthMullsjö SOK24:07+9:2911:45
11Edvin OckbornTrollhättans SOK24:37+9:5912:00
12Oskar HjertbergHestra IF29:17+14:3914:17
13Robin AnderssonTrollhättans SOK44:22+29:4421:38
Isak JohanssonOK Gisleej start
Johan AnderssonIK Gandvikej start

D35

3 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne BiörsOK Tranan37:0810:12
2Jenny MartinssonOK Tranan38:39+1:3110:37
3Åsa JuvénOK Tranan39:26+2:1810:50
4Sarah LindströmRonneby OK44:13+7:0512:08
5Anna JohanssonFrämmestads IK1:09:48+32:4019:10
Ulrika JohnsonAnderstorps OKej start

H35

4 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peder HallbergIK Ymer38:328:38
2Magnus WåkeråsRydboholms SK40:07+1:358:59
3Morgan BodinGällstadbygdens SOK43:41+5:099:47
4Johan AngerdOK Tranan1:26:47+48:1519:27

D40

3 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika WesthMullsjö SOK32:139:17
2Ulrika KindlundOK Tranan32:20+0:079:19
3Annika JohanssonOK Tranan32:28+0:159:21
4Linnéa BäckströmHestra IF34:47+2:3410:01
5Johanna AspIFK Göteborg40:50+8:3711:46
6Carin RosjöJönköpings OK46:14+14:0113:19
7Nina AhlénIF Hagen49:30+17:1714:15
8Sofia ÖstenssonOK Tranan59:45+27:3217:13
9Ann-Sophie OhlinOK Tranan1:00:25+28:1217:24
10Helena HjertbergIK Ymer1:01:43+29:3017:47
Fredrika ErikssonRyda SKej godkänd

H40

4 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats KindlundOK Tranan31:137:13
2Thomas AnderssonOK Tranan34:13+3:007:55
3Daniel OlssonDalsjöfors IF35:11+3:588:08
4Kenneth JohanssonOK Tranan36:13+5:008:23
5Christian OlssonOK Tranan37:09+5:568:35
6Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK38:03+6:508:48
7Magnus DahlinIK Gandvik40:31+9:189:22
8Johan SällforsIFK Lidingö SOK40:49+9:369:26
9Jan HjortFalköpings AIK OK43:56+12:4310:10
10Max LarssonOK Tranan46:54+15:4110:51
11Johan LindeblomIK Omega47:09+15:5610:54
12Christian AnderssonOK Tranan48:44+17:3111:16
13Calle FogelstrandRyda SK1:09:24+38:1116:03
David OlssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Niklas SahlénIF Hagenej godkänd
Robert GottingGällstadbygdens SOKej start
Calle AnderssonOK Skogsstjärnanej start
Håkan SonessonFalköpings AIK OKej start
Magnus SundmarkIK Gandvikej start
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLej start

D45

3 530 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna32:569:19
2Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna36:35+3:3910:21
3Kristina NilssonOK Tranan37:43+4:4710:41
4Maria BogrenIF Hagen40:23+7:2711:26
5Karin AnderssonIF Hagen44:33+11:3712:37
6Nina GumaeliusTibro OK47:10+14:1413:21
7Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK48:18+15:2213:40
8Carina IvarssonOK Kullingshof48:20+15:2413:41
9Karin TorstenssonFalköpings AIK OK52:33+19:3714:53
10Helena ÅhlinHelsingborgs SOK55:28+22:3215:42
11Ewa HolmbergIF Hagen56:24+23:2815:58
12Anki BlennowFalköpings AIK OK56:34+23:3816:01
13Gitte KristianssonTrollhättans SOK57:58+25:0216:25
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OKej godkänd
Marina AxelssonMarkbygdens OKej godkänd
Maria HolmbergJönköpings OKej start
Monica WalleniusOK Skogsstjärnanej start

H45

4 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna28:197:04
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna29:14+0:557:18
3Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan29:53+1:347:28
4Björn KristianssonTrollhättans SOK30:13+1:547:33
5Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna31:13+2:547:48
6Mikael BergstedtMarkbygdens OK35:12+6:538:48
7Ulf JohanssonOK Gisle36:13+7:549:03
8Anders LingJönköpings OK37:04+8:459:16
9Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK40:08+11:4910:02
10Mats HedmanIF Hagen41:26+13:0710:21
11Erik LösethFalköpings AIK OK46:43+18:2411:40
12Michael ErtmannAllerød OK51:25+23:0612:51
13Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu1:11:02+42:4317:45
14Fredrik PlumppuBredareds IF1:22:53+54:3420:43
Martin SvenssonMarkbygdens OKej godkänd
Neeme LooritsBækkelagets SKej start
Klas FriborgJönköpings OKej start

D50

3 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna JohanssonJönköpings OK34:5810:26
2Ina SkalbergBredaryds SOK36:03+1:0510:45
3Marita KarlssonOK Skogsstjärnan38:38+3:4011:31
4Lena OlssonKinnaströms SK41:27+6:2912:22
5Marianne HanssonBredareds IF45:13+10:1513:29
6Pia Käck FritzellGudhems IF45:53+10:5513:41
6Britta SahlinVänersborgs SK45:53+10:5513:41
8Sari HåkanssonOK Gränsen45:55+10:5713:42
9Gunnel SvenssonOK Tranan47:38+12:4014:13
10Helena JohanssonOK Gisle52:12+17:1415:34
11Annika PeterssonBurseryds IF57:55+22:5717:17
Lena CarlssonSävedalens AIKej godkänd

H50

3 710 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK30:088:07
2Lars HolmbergIF Hagen31:01+0:538:21
3Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna31:10+1:028:24
4Lars HelgessonHestra IF31:35+1:278:30
5Michael BjörnlingerIK Vista31:39+1:318:31
6Stefan AronengHestra IF32:46+2:388:49
7Jonas HagströmFalköpings AIK OK34:26+4:189:16
8Joachim FribergIstrums SK34:36+4:289:19
9Jörgen HallénTrollhättans SOK34:42+4:349:21
10Pär ClaessonSävedalens AIK35:25+5:179:32
11Magnus JoelssonSOK 6836:20+6:129:47
12Andres LaasOK Skogshjortarna37:03+6:559:59
13Magnus JosefssonSävedalens AIK37:44+7:3610:10
14Magnus BlennowFalköpings AIK OK38:08+8:0010:16
15Dag TryggöTrollhättans SOK39:11+9:0310:33
16Roger CarlssonOK Tranan39:35+9:2710:40
17Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan40:12+10:0410:50
18Stefan OlofssonOK Gisle40:18+10:1010:51
19Krister RosjöJönköpings OK40:53+10:4511:01
20Klaes AxelssonMullsjö SOK45:03+14:5512:08
21Bo WesterbergTrollhättans SOK46:26+16:1812:30
22Claes-Göran PeterssonBurseryds IF46:29+16:2112:31
23Thomas AttforsSävedalens AIK47:44+17:3612:51
24Ingvar IvarssonOK Kullingshof48:48+18:4013:09
25Hans LindgrenOK Skogshjortarna48:55+18:4713:11
26Per-Olof ClaéssonTenhults SOK52:50+22:4214:14
27Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK53:44+23:3614:29
28Stefan HornebrantTrollhättans SOK58:46+28:3815:50
29Hans VokseppOK Skogshjortarna1:03:13+33:0517:02
30Stefan KarlssonFalköpings AIK OK1:13:18+43:1019:45
Peter Lillen NilssonOK Trananej godkänd
Claes EkbergLidköpings VSKej godkänd
Kent KlassonHestra IFej godkänd

D55

3 070 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK33:3910:57
2Eva Rabe MagnussonIF Hagen34:09+0:3011:07
3Christina SöderblomÄtrans IF35:17+1:3811:29
4Ann-Marie AnderssonTenhults SOK39:38+5:5912:54
5Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan42:13+8:3413:45
6Ann SvärmOK Gisle46:36+12:5715:10
7Anita BodinGällstadbygdens SOK47:35+13:5615:29
8Eva WildmarkFK Boken48:03+14:2415:39
9Ann Warma LaasOK Skogshjortarna51:53+18:1416:54
10Maria VamlingFrölunda OL1:05:53+32:1421:27
11Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:24:56+51:1727:39
My EngströmLerums SOKej godkänd

H55

3 580 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola LundIF Hagen31:528:54
2Lennart JosefssonRydboholms SK32:29+0:379:04
3Anders SjögrenOK Kullingshof33:25+1:339:20
4Torbjörn LöfvingFalköpings AIK OK34:34+2:429:39
5Mikael JohanssonOK Gisle36:20+4:2810:08
6Jan IvarssonOK Skogshjortarna39:44+7:5211:05
7Owe TörnrothHjobygdens OK43:52+12:0012:15
8Tommy RoosFalköpings AIK OK45:32+13:4012:43
9Arne SääfGudhems IF45:43+13:5112:46
10Håkan HåkanssonOK Gränsen47:02+15:1013:08
11Stefan SjöblomFrölunda OL48:43+16:5113:36
12Kent NeroMullsjö SOK1:01:28+29:3617:10
Stefan JohanssonTrollhättans SOKej godkänd
Bengt SörensenJönköpings OKej godkänd
Stefan StombergIF Hagenej godkänd
Egon JohanssonOK Trananej godkänd
Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OKej start

D60

2 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK35:5212:19
2Monica MartinssonOK Tranan37:09+1:1712:45
3Pia SvenssonFalköpings AIK OK37:37+1:4512:55
4Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna40:01+4:0913:45
5Anne JohanssonOK Tranan41:27+5:3514:14
6Anita EklöfIK Ymer44:48+8:5615:23
7Monica WassFalkenbergs OK49:43+13:5117:05
Gunilla HogedalVänersborgs SKej start

H60

3 520 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF32:409:16
2Bo HerderssonMarkbygdens OK33:50+1:109:36
3Mikael BodénMarkbygdens OK34:00+1:209:39
4Lennart HålsjöOK Skogshjortarna35:02+2:229:57
5Per LindgrenIK Hakarpspojkarna35:39+2:5910:07
6Lars GrehnMullsjö SOK35:42+3:0210:08
7Per-Olof LarssonHestra IF36:18+3:3810:18
8Rainer ScholzIK Vista40:39+7:5911:32
9Lennart GustafssonJönköpings OK41:41+9:0111:50
10Anders JohansonOK Skogsstjärnan43:25+10:4512:20
11Sören KarlssonMullsjö SOK43:27+10:4712:20
12Tore GunnarssonMarkbygdens OK43:36+10:5612:23
13Conny SahlinVänersborgs SK45:21+12:4112:53
14Bo AnderssonFalköpings AIK OK47:44+15:0413:33
15Lennart JakobssonTibro OK47:46+15:0613:34
16Bernt RobertssonMarkbygdens OK52:20+19:4014:52
17Hans TrofastTenhults SOK56:43+24:0316:06
18Lennart VamlingFrölunda OL57:16+24:3616:16
19Jan KarlssonOK Tranan58:44+26:0416:41
Arne SvärmOK Gisleej godkänd
Uno MagnussonIF Hagenej godkänd
Bernt AnderssonIF Rigorej godkänd
Kent ErikssonLerums SOKej start

D65

2 710 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer35:1813:01
2Marion HallstenUddevalla OK36:45+1:2713:33
3Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL40:03+4:4514:46
4Gunilla HolstBottnaryds IF40:48+5:3015:03
5Britt-Marie LarssonSOK 6844:02+8:4416:14
6Inger JönssonIK Ymer45:41+10:2316:51
7Enid IngemarssonHestra IF47:55+12:3717:40
8Kristina JohanssonMullsjö SOK50:28+15:1018:37
9Eva HöijeOK Ravinen51:18+16:0018:55
10Monica LarssonOK Tranan51:36+16:1819:02
11Marianne RosénIK Ymer53:29+18:1119:44
12Barbro AnderssonOK Skogshjortarna57:38+22:2021:16
13Ingrid TengelandIK Gandvik1:03:43+28:2523:30
14Inger Alice EismarkOK Orinto1:35:10+59:5235:07
Lena BarkestamIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Ulla BjörkmanIK Ymerej start
Ingrid BrelindMarkbygdens OKej start

H65

3 660 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto36:329:58
2Per IvarssonTrollhättans SOK39:24+2:5210:45
3Lars HogedalVänersborgs SK40:09+3:3710:58
4Per FredrikssonOK Skogshjortarna46:59+10:2712:50
5Björn EngströmLerums SOK48:39+12:0713:17
6Kjell MartinssonOK Tranan49:40+13:0813:34
7Kurt JohanssonOK Gisle49:43+13:1113:35
8Håkan OlssonHjobygdens OK52:36+16:0414:22
9Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna55:49+19:1715:15
10Sören SvenssonSjövalla FK59:53+23:2116:21
11Rune EliassonFalkenbergs OK1:01:49+25:1716:53
Kent JogelandIK Ymerej godkänd
Rune LarssonOK Skogshjortarnaej start
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarnaej start

D70

2 650 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer38:4514:37
2Eva IsakssonOK Skogshjortarna39:11+0:2614:47
3Britt RangertIK Ymer41:24+2:3915:37
4Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK42:50+4:0516:09
5Gunnel KarlssonSOK 6843:58+5:1316:35
6Ulla LingJönköpings OK45:52+7:0717:18
7Britta LarssonOK Frisene47:49+9:0418:02
8Lillemor LorénOK Frisene47:50+9:0518:03
9Birgitta KarlssonOK Orinto49:54+11:0918:49
10Kerstin GunnarssonNässjö OK51:08+12:2319:17
11Kerstin SpetzNitta IF51:26+12:4119:24
12Birgit KarlssonMariestads FK52:34+13:4919:50
13Ann-Marie BirgerssonForserums SOK54:06+15:2120:24
14Vega SlottnerJönköpings OK56:51+18:0621:27
15May-Sofie OlssonForserums SOK57:15+18:3021:36
16Ulla SönsterödSOK 6857:37+18:5221:44
17Birgitta JohanssonOK Tranan1:02:43+23:5823:40

H70

3 370 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran32:339:39
2Inge PerssonFK Boken36:23+3:5010:47
3Kalle JohanssonOK Skogshjortarna36:27+3:5410:48
4Dag LorénOK Frisene38:05+5:3211:18
5Roland SandahlAnnebergs GIF39:07+6:3411:36
6Göran BengtssonTockarps IK42:21+9:4812:34
7Gösta LindqvistOK Löftan42:29+9:5612:36
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna44:09+11:3613:06
9Kurt FredrixonOK Skogshjortarna44:49+12:1613:17
10Gunnar AnderssonIK Vista46:32+13:5913:48
11Bengt-Åke SvenssonIK Ymer46:33+14:0013:48
12Rune SandbergUddevalla OK46:40+14:0713:50
13Lars FinbomOK Landehof48:07+15:3414:16
14Bertil IngemarssonHestra IF48:25+15:5214:22
15Ronny RagnarssonMarkbygdens OK49:11+16:3814:35
16Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK50:59+18:2615:07
17Lennart HöijeOK Ravinen52:19+19:4615:31
18Kurt BodinGällstadbygdens SOK52:21+19:4815:32
19Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna53:34+21:0115:53
20Hans KarlssonOK Orinto53:46+21:1315:57
21Ingemar LindblomOK Orinto53:49+21:1615:58
22Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK53:50+21:1715:58
23Alf OlssonForserums SOK1:01:27+28:5418:14
24Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:07:46+35:1320:06
25Göran RubendahlOK Skogshjortarna1:10:13+37:4020:50
26Göran PeterssonOK Tranan1:21:54+49:2124:18
27Lars-Åke LarssonOK Tranan1:23:45+51:1224:51
28Rune GunnarssonNässjö OK1:26:28+53:5525:39
Jan ElfsbergFalköpings AIK OKej godkänd
Göte JohanssonOK Trananej godkänd
Sven-Olof PetterssonMullsjö SOKej godkänd
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarnaej godkänd
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisuej godkänd
Bengt NilssonHestra IFej godkänd
Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej godkänd
Leif BjörkmanIK Ymerej start
Göran LefflerLerums SOKej start
Per GranevikJönköpings OKej start

D75

2 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgit NilssonHestra IF43:0216:52
2Brita SärdquistIK Ymer43:32+0:3017:04
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK47:42+4:4018:42
4Ann-Britt BjörnlingerIK Vista47:51+4:4918:45
5Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg48:12+5:1018:54
6Margareta HolmbergIF Hagen1:04:28+21:2625:16
7Gunni EkbergÄtrans IF1:05:25+22:2325:39

H75

3 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Göran BjörnlingerIK Vista43:4314:34
2Torild BornetunSkillingaryds FK48:47+5:0416:15
3Åke DavidssonRydboholms SK49:46+6:0316:35
4Mats BirgerssonForserums SOK50:56+7:1316:58
5Rune ArvidssonMarkbygdens OK51:39+7:5617:13
6Kurt RydinOK Tranan51:57+8:1417:19
7Ingemar HolmbergIF Hagen52:21+8:3817:27
8Sten HjelmOK Tranan1:00:58+17:1520:19
9Erland LingJönköpings OK1:02:56+19:1320:58
10Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK1:04:51+21:0821:37
11Erland OlssonDalsjöfors IF1:06:58+23:1522:19
Per LarssonJönköpings OKej godkänd
Lars-Gunnar EnströmOK Trananej godkänd
Gunnar BylundRydboholms SKej godkänd
Birger AronssonBredareds IFej start
Roland JohanssonOK Trananej start

D80

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunvor Hedin-HåkanssonMarkbygdens OK1:13:3028:49

H85

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helmer EkbergÄtrans IF1:13:5028:57

Inskolning

1 840 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Noel AnderssonOK Trananfullföljt
Colin AxelssonJönköpings OKfullföljt
Ebba BohmanUlricehamns OKfullföljt
Noah BohmanUlricehamns OKfullföljt
Hedda Claessonklubblösfullföljt
Helmer Claessonklubblösfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Nils HallbergBredareds IFfullföljt
Moa JohanssonOK Gislefullföljt
Elias LindströmRonneby OKfullföljt
Ludwig NorenUlricehamns OKfullföljt
Melker OckbornTrollhättans SOKfullföljt
Agnes OlssonOK Trananfullföljt
Tem PalmérUlricehamns OKfullföljt
Ella PetterssonOK Kullingshoffullföljt
Meja PetterssonOK Kullingshoffullföljt
Albin RundbladFrämmestads IKfullföljt
Nikki WeihartOK Orintofullföljt
Agnes WåkeråsRydboholms SKfullföljt

U1

1 840 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AspIFK Göteborg15:168:17
2Emil LingJönköpings OK16:32+1:168:59
3Alfred ClaessonJönköpings OK18:22+3:069:58
4Stina NalbinMullsjö SOK20:06+4:5010:55
5Erik KindlundOK Tranan20:19+5:0311:02
6Viktor GrönbergUlricehamns OK21:05+5:4911:27
7Anton GrönbergUlricehamns OK21:11+5:5511:30
8Emilia ElverlindOK Tranan23:01+7:4512:30
9Erik EksbergRydboholms SK23:05+7:4912:32
10Hilma TrofastJönköpings OK23:50+8:3412:57
11Emma EmanuelssonOK Tranan24:20+9:0413:13
12Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna28:14+12:5815:20
13Hannes EmanuelssonOK Tranan28:40+13:2415:34
14Hampus SahlénIF Hagen29:37+14:2116:05
15Alva JohanssonUlricehamns OK30:01+14:4516:18
16Elin BlomqvistMarkbygdens OK31:42+16:2617:13
17Lilly AxelssonJönköpings OK32:26+17:1017:37
18Isak IngemarssonHestra IF32:56+17:4017:53
19Moa VemdalMullsjö SOK33:54+18:3818:25
20Ida IngemarssonHestra IF35:14+19:5819:08
21Olle BlomqvistMarkbygdens OK35:34+20:1819:19
22Elsa IngemarssonHestra IF38:04+22:4820:41
23Albin EfraimssonUlricehamns OK38:57+23:4121:10

U2

2 160 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea EkmarkHjobygdens OK23:2010:48
2Emma AhlénIF Hagen24:36+1:1611:23
3Alfred HallqvistUlricehamns OK25:21+2:0111:44
4Albin GenbergUlricehamns OK26:43+3:2312:22
5Axel GamlénOK Gisle28:32+5:1213:12
6Dea SundmarkIK Gandvik29:05+5:4513:27
7Olle NordinUlricehamns OK29:44+6:2413:45
8Eskil SöderlundUlricehamns OK31:41+8:2114:40
9Hampus WremerGudhems IF33:33+10:1315:31
10Ida PeterssonUlricehamns OK33:37+10:1715:33
11Frida RothzénOK Gisle36:54+13:3417:05
12Edvin LennartsonUlricehamns OK38:40+15:2017:54
13Alva GrönkvistJönköpings OK38:58+15:3818:02
14Cecilie ErtmannAllerød OK39:05+15:4518:05
15Elin RothzénOK Gisle39:06+15:4618:06
16Jenny OlssonUlricehamns OK40:24+17:0418:42
17Anna GenbergUlricehamns OK40:58+17:3818:57
18Hugo Fredrikssonklubblös41:58+18:3819:25
19Nils LennartsonUlricehamns OK45:42+22:2221:09
20Erik KraftTrollhättans SOK49:14+25:5422:47
21Tuva SundmarkIK Gandvik1:01:01+37:4128:14
Josefine PerssonOK Gränsenej godkänd
Simon MagnerfeltFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 1

2 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia OlssonOK Tranan29:4314:17
2Annika EricssonDalsjöfors GOIF42:20+12:3720:21
3Gunnar SvenssonOK Tranan1:05:13+35:3031:21

Öppen motion 3

2 750 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip Nymanklubblös31:1411:21
2Stefan EksbergRydboholms SK31:17+0:0311:22
3Emil EksbergRydboholms SK37:16+6:0213:33
4Teodor LundborgHjobygdens OK38:27+7:1313:58
5Ann-Sofie BjurströmHjobygdens OK38:48+7:3414:06
6Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan39:00+7:4614:10
7Janis SandersBorås GIF40:07+8:5314:35
8Ayan LingJönköpings OK40:16+9:0214:38
9Katarina BrovallGällstadbygdens SOK40:19+9:0514:39
10Anneli AnderssonIK Gandvik42:01+10:4715:16
11Lena Carlsson TellIF Hagen43:02+11:4815:38
12Imre IsebornFrämmestads IK43:10+11:5615:41
13Linda LarssonFrämmestads IK43:16+12:0215:44
14Hugo IngbladFrämmestads IK43:17+12:0315:44
15Louise VibergRyda SK45:04+13:5016:23
16Marita JohanssonMarkbygdens OK46:13+14:5916:48
17Annika HallénTrollhättans SOK46:21+15:0716:51
18Linus Karlssonklubblös47:08+15:5417:08
19Lisa JulsgårdForserums SOK48:24+17:1017:36
20Lena LarssonHestra IF48:39+17:2517:41
21Mats AndrénTibro OK49:00+17:4617:49
22Lennart ForsHestra IF51:10+19:5618:36
23Stellan HelgessonMarkbygdens OK51:30+20:1618:43
24Ann-Christin LarssonOK Frisene51:50+20:3618:50
25Ingrid  KullmanOK Alehof52:51+21:3719:13
26Lina ForndalMullsjö SOK58:58+27:4421:26
27Carina LundIF Hagen59:58+28:4421:48
28Carina SalomonssonKinnaströms SK1:03:54+32:4023:14
29Kerstin LarssonOK Skogshjortarna1:07:31+36:1724:33
30Bertil JonssonIF Hallby SOK1:18:54+47:4028:41
Linus IsebornFrämmestads IKej godkänd

Öppen motion 5

3 350 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin ErikssonDalsjöfors IF39:4311:51
2Kristofer HolmbergOK Tranan45:18+5:3513:31
3Åsa JohanssonGudhems IF45:19+5:3613:31
4Anna GamlénOK Gisle47:23+7:4014:08
5Erik Anderssonklubblös47:37+7:5414:12
6Weine GustafssonSkillingaryds FK51:49+12:0615:28
7Sigrid VemdalMullsjö SOK52:57+13:1415:48
8Karina BrandinMarkbygdens OK53:19+13:3615:54
9Matilda HoffstedtIF Hagen53:36+13:5316:00
10Per-Eric ErikssonDalsjöfors IF56:22+16:3916:49
11Johan SjödinIK Hakarpspojkarna57:13+17:3017:04
12Lena RoosSOK Träff59:56+20:1317:53
13Leo KullmanOK Alehof1:00:07+20:2417:56
14Jonny AxelssonJönköpings OK1:00:16+20:3317:59
15Timo KononenOK Gisle1:00:22+20:3918:01
16Hans WåhlinMullsjö SOK1:00:54+21:1118:10
17Celine BodinGällstadbygdens SOK1:02:25+22:4218:37
18Åsa PetterssonOK Kullingshof1:03:10+23:2718:51
19Karl-Eric BackmanLidköpings VSK1:09:57+30:1420:52
20Ingela LarssonHestra IF1:10:15+30:3220:58
21Stig WallermanBorås GIF1:10:22+30:3921:00
22Stefan CarlssonIK Gandvik1:18:38+38:5523:28
23Peter ÖstenssonOK Tranan1:19:48+40:0523:49
24Anna AnderssonIK Gandvik1:19:49+40:0623:49
25Olivia GrönkvistJönköpings OK1:23:32+43:4924:56
26Göran EklöfIK Ymer1:39:36+59:5329:43
27Marita FinderupGöteborg-Majorna OK2:17:10+1:37:2740:56
Lars EkmarkHjobygdens OKej godkänd
Johan CarlssonMarkbygdens OKej godkänd
Rikke ErtmannAllerød OKej godkänd
Niklas KamforsOK Kullingshofej godkänd
Åke EkbergMarkbygdens OKej godkänd
Annelie LundstedtMullsjö SOKej godkänd
Therese SöderbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Klas Dahlénklubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 590 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard LundstedtMullsjö SOK33:419:22 Ladda ner rutt i gpx-format
2Bosse HaglundBredareds IF36:25+2:4410:08
3Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK36:47+3:0610:14
4Malin PerssonMarkbygdens OK36:56+3:1510:17
5Johan OckbornTrollhättans SOK38:00+4:1910:35
6Anders LundellGöteborg-Majorna OK38:40+4:5910:46
7Anders LammFrölunda OL38:53+5:1210:49
8Linda LarssonRydboholms SK40:31+6:5011:17
9Erik PerssonMarkbygdens OK41:37+7:5611:35
10Ulrika RundbladFrämmestads IK43:54+10:1312:13
11Peter KlassonForserums SOK44:43+11:0212:27
12Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK44:51+11:1012:29
13Åsa HagnestålGöteborg-Majorna OK45:16+11:3512:36
14Per SundqvistOK Tranan45:52+12:1112:46
15Daniel JohanssonRyda SK45:58+12:1712:48
16Adam FredénFalköpings AIK OK46:03+12:2212:49
17Einar NordgrenHestra IF46:26+12:4512:56
18Henrik ÅhlanderHestra IF46:59+13:1813:05
19Helena BlomqvistMarkbygdens OK47:47+14:0613:18
20Sara EverdingIK Ymer47:52+14:1113:20
21Elin TörnrothHjobygdens OK48:12+14:3113:25
22Patrick EricsonMullsjö SOK48:55+15:1413:37
23Patrik GryttbornGällstadbygdens SOK49:15+15:3413:43
24Agneta BerlinTrollhättans SOK50:32+16:5114:04
25Johan EdströmBottnaryds IF50:52+17:1114:10
26Pär NorgrenGällstadbygdens SOK52:25+18:4414:36
27Marita HaglundBredareds IF52:32+18:5114:37
28Greger AhlénIF Hagen53:41+20:0014:57
29Veronica LindgrenOK Skogshjortarna53:59+20:1815:02
30Lars LarssonOK Frisene55:25+21:4415:26
31Robert SkoogIF Hagen55:53+22:1215:33
32Ulf NordgrenBredareds IF56:44+23:0315:48
33Anders PlanckIK Gandvik56:52+23:1115:50
34Dennis RoosSOK Träff57:02+23:2115:53
35Susanne AxelssonJönköpings OK58:54+25:1316:24
36Maria SkoogIF Hagen59:20+25:3916:31
37Lena AnderssonTrollhättans SOK59:56+26:1516:41
38Roland NilssonFalköpings AIK OK1:00:32+26:5116:51
39Marika ElverlindOK Tranan1:01:02+27:2117:00
40Eva BäcklundTrollhättans SOK1:02:27+28:4617:23
41Maria TryggöTrollhättans SOK1:02:28+28:4717:24
42Camilla WeihartOK Orinto1:03:03+29:2217:33
43Jonas PlanckIK Gandvik1:03:16+29:3517:37
44Sigvard ErikssonOK Gränsen1:03:39+29:5817:43
45Monica GrönkvistJönköpings OK1:04:05+30:2417:51
46Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:05:47+32:0618:19
47Carl-Erik JohnsonKinnaströms SK1:06:43+33:0218:35
48Stefan Svenssonklubblös1:07:07+33:2618:41
49Sofia HjortFalköpings AIK OK1:08:20+34:3919:02
50LARS SönsterödSOK 681:09:37+35:5619:23
51Hans AnderssonIK Gandvik1:09:49+36:0819:26
52Lisa LarssonSjövalla FK1:10:08+36:2719:32
53Johanna JohnssonLidköpings VSK1:11:27+37:4619:54
54Jan LenhammarOK Gränsen1:11:32+37:5119:55
55Stefan HåkanssonIK Ymer1:14:57+41:1620:52
56Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:15:35+41:5421:03
57Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK1:16:11+42:3021:13
58Helena SonessonFalköpings AIK OK1:16:30+42:4921:18
59Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:29:01+55:2024:47
60Märtha LundSvenljunga OK1:38:43+1:05:0227:29
Inger BylanderSvenljunga OKej godkänd
Anette FranssonJönköpings OKej godkänd
Peter FranssonJönköpings OKej godkänd
Ingela NordgrenBredareds IFej godkänd
Bernt KvistUlricehamns OKej godkänd
Dan LundstedtMullsjö SOKej godkänd

Öppen motion 8

4 520 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HjertbergHestra IF39:308:44
2Klas GrönkvistJönköpings OK41:20+1:509:08
3Oscar ClaessonJönköpings OK42:09+2:399:19
4Jan OlaussonMarkbygdens OK51:49+12:1911:27
5Pontus FritzellGudhems IF51:53+12:2311:28
6Ing-Marie AronengBredareds IF55:14+15:4412:13
7Christian JanssonOK Tranan56:08+16:3812:25
8Ulf BäckströmHestra IF56:30+17:0012:30
9Lars-Johan VågLerums SOK1:00:59+21:2913:29
10Erik Van Der MeidenBottnaryds IF1:01:30+22:0013:36
11Fredrik AskMarkbygdens OK1:01:53+22:2313:41
12Jeanette SigenstamMarkbygdens OK1:03:39+24:0914:04
13Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK1:05:23+25:5314:27
14Lars MelanderLidköpings VSK1:10:31+31:0115:36
15Per CarlssonIF Hagen1:11:01+31:3115:42
16Magnus ElverlindOK Tranan1:12:03+32:3315:56
17Lars Nyströmklubblös1:13:59+34:2916:22
18Andreas JohanssonFrämmestads IK1:14:50+35:2016:33
19Anders BerglundOK Skogshjortarna1:16:03+36:3316:49
20Emil WåhlinMullsjö SOK1:17:54+38:2417:14
21Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:19:13+39:4317:31
22Kurt JohanssonSvenljunga OK1:24:56+45:2618:47
23Tommy KarlssonGudhems IF1:39:33+1:00:0322:01
24Alf-Peter ElgHestra IF1:42:00+1:02:3022:33
25Kjell Olof Ingemar KarlssonSvenljunga OK1:51:27+1:11:5724:39
Krister AlfredssonOK Orintoej godkänd
Pertti HeedOK Orintoej godkänd

Öppen motion Trail

5 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ÅkessonMarkbygdens OK50:299:31
2Arne BerlinTrollhättans SOK51:25+0:569:42
3Åsa DryseliusMarkbygdens OK55:27+4:5810:27
4Patrik Rydenklubblös1:12:13+21:4413:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser