Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Häxjakten Five-O 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Häxjakten Five-O 1
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / IK Gandvik
Datum: torsdag 2 april 2015

D21

6 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin SkaarRyda SK1:05:369:41
2Irma HåkanssonOK Gränsen1:10:41+5:0510:26
3Sofia HolmgårdKils OK1:10:46+5:1010:27
4Hanne NøvikNydalens SK1:12:12+6:3610:39
5Emilia HenryssonTibro OK1:14:55+9:1911:03
6Sara KarlssonOK Skogsstjärnan1:15:07+9:3111:05
7Sara SchmidtTrollhättans SOK1:16:46+11:1011:20
8Louise OramNydalens SK1:18:15+12:3911:33
9Linnea GustafssonUddevalla OK1:18:49+13:1311:38
10Karin HolmFalköpings AIK OK1:20:53+15:1711:56
11Anna OlssonTibro OK1:22:50+17:1412:14
Ulrika FredrikssonGudhems IFej godkänd
Thalia BertschingerNydalens SKej godkänd

H21

10 130 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NordbergNydalens SK1:08:156:44
2Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:10:22+2:076:56
3Andreas HöyeGöteborg-Majorna OK1:10:43+2:286:58
4Erik KlassonOK Orinto1:10:52+2:376:59
5Andreas HolmqvistHestra IF1:14:09+5:547:19
6Marcus KvarndalUlricehamns OK1:15:48+7:337:28
7Fabian WennerbergVaregg Fleridrett1:16:26+8:117:32
8Håvard HagaNydalens SK1:17:32+9:177:39
9Victor FlingmarkOK Kåre1:18:48+10:337:46
10Max SuderbysVästerås SOK1:18:49+10:347:46
11Simen NielsenNTNUI1:19:43+11:287:52
12Eivind HøydalNydalens SK1:21:14+12:598:01
13Jesper NilssonUlricehamns OK1:23:14+14:598:12
14Joakim AxelssonTrollhättans SOK1:29:44+21:298:51
15Thomas NipenNydalens SK1:30:14+21:598:54
16Tobias JohanssonOK Skogshjortarna1:31:24+23:099:01
17Max KarleOK Skogshjortarna1:31:34+23:199:02
18Filip HolmHalmstad OK1:32:54+24:399:10
19Ulrik MagnussonHalmstad OK1:44:25+36:1010:18
20Emil SvenssonHjärnarps GH OL1:46:35+38:2010:31
21Karl GellermanGöteborgs SK1:46:47+38:3210:32
22Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan1:51:07+42:5210:58
Anton PetterssonTibro OKej godkänd
Thomas GustavssonGudhems IFej godkänd
Rickard BörjessonVänersborgs SKej start
Anders VisterNydalens SKej start
Tommy AnderssonVänersborgs SKej start
Simon AnderssonOK Kullingshofej start

D21 Kort

5 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb1:22:3315:17

H21 Kort

8 270 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag AalvikNydalens SK1:02:147:31
2Johan BlickOK Alehof1:11:30+9:168:38
3Magnus HomannOK Orinto1:12:30+10:168:45
4Michal BestaJönköpings OK1:14:54+12:409:03
5Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:15:30+13:169:07
6Kristoffer EdshageCentrum OK1:20:46+18:329:45
7Anders LövgärdOK Alehof1:23:56+21:4210:08
8Anders ThulinKungälvs OK1:24:56+22:4210:16
9Marcus LööfOK Kullingshof1:25:36+23:2210:21
10Johan UnemanOK Alehof1:26:03+23:4910:24
11Andreas ClaessonOK Kullingshof1:28:06+25:5210:39
12Tobias MattssonTrollhättans SOK1:29:07+26:5310:46
Sondre Ruud BråtenNydalens SKej godkänd
Marcus UllmanOK Alehofej godkänd
Ragnar TonjerNydalens SKej start

D20

4 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa GustafssonUddevalla OK48:589:55
2Filippa JohanssonJönköpings OK49:54+0:5610:07
3Elin LindbergOK Djerf51:06+2:0810:21
4Erica PetterssonIFK Göteborg52:28+3:3010:38
5Tonje VassendPorsgrunn OL1:04:53+15:5513:09
Frida KjellmanLidköpings VSKej godkänd

H20

7 720 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas Madslien BakkenNTNUI52:376:48
2Olai Stensland LillevoldFossum IF56:15+3:387:17
3Sigur HeggedalKongsberg OL1:01:10+8:337:55
4Håvard MyhreKongsberg OL1:05:09+12:328:26
5Johan LarssonOK Skogshjortarna1:23:46+31:0910:51

D18

4 690 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa JohanssonJönköpings OK47:2910:07
2Anne W. EikenKongsberg OL49:28+1:5910:32
3Emma NilssonOK Tranan49:30+2:0110:33
4Anna KristianssonTrollhättans SOK52:56+5:2711:17
5Siri MoholthKongsberg OL1:06:37+19:0814:12
Maria ErikssonEds SKej start

H18

6 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WassénVänersborgs SK53:288:25
2Waldemar AnderssonOK Roslagen56:04+2:368:49
3Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK56:21+2:538:52
4Hallvard Arntzen FossSandefjord OK1:00:16+6:489:29
5Trygve HeggedalKongsberg OL1:05:39+12:1110:20
6Ola HoltbringOK Amne1:21:29+28:0112:49
Tim OlssonBrattås CKej start
Ole HennselerJönköpings OKej start

H10

1 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias WesterberghRasbo IK15:168:40
2Arvid JohanssonOK Djerf17:17+2:019:49
3Olle PetersénOK Njudung18:02+2:4610:14
4Isak HolmgårdKils OK19:22+4:0611:00
5Axel VibergRyda SK20:17+5:0111:31
6Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL23:42+8:2613:27
Jonas OlssonOK Amneej godkänd

D12

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JohanssonOK Skärmen31:3812:39
2Olivia GrönkvistJönköpings OK32:58+1:2013:11
Pia Young VikNydalens SKej godkänd
Matilda WöhrerStigsökarnaej start

H12

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LingJönköpings OK18:147:04
2Marcus SteneboAttunda OK20:47+2:338:03
3Alfred BjørnerødOK Moss22:01+3:478:32
4Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK22:03+3:498:32
5Philip VibergRyda SK34:44+16:3013:27

H14 Five-O

3 820 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK29:127:38
2Lars Young VikNydalens SK29:21+0:097:40
3Hugo StrömUlricehamns OK29:28+0:167:42
4Alfred PetterssonFalköpings AIK OK29:34+0:227:44
5Karl PetersénOK Njudung30:20+1:087:56
6Linus KristianssonTrollhättans SOK32:12+3:008:25
7Eirik BlågestadIndre Østfold OK34:01+4:498:54
8Joar TryggöTrollhättans SOK36:16+7:049:29
9Isak OlssonStigsökarna40:26+11:1410:35
10Tobias ErixonOK Kullingshof43:03+13:5111:16
11Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK43:30+14:1811:23
12Isak JonssonNydalens SK43:52+14:4011:29
Samuel ErikssonEds SKej godkänd
Anton KarlssonMariestads FKej start

D14 Five-O

3 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK29:177:42
2Emma LingJönköpings OK29:20+0:037:43
3Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK29:21+0:047:43
4Jenny BaklidKonnerud IL29:25+0:087:44
5Karoline BjørnerødOK Moss35:27+6:109:19
6Alva SonessonFalköpings AIK OK37:20+8:039:49
7Malin KristianssonTrollhättans SOK37:28+8:119:51
8Marte Madslien BakkenNydalens SK41:49+12:3211:00
9Tove ErikssonRyda SK41:55+12:3811:01
10Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK44:35+15:1811:43
11Ylva JohanssonOK Djerf47:19+18:0212:27
12Alma HjertbergHestra IF52:45+23:2813:52
13Clara JohanssonOK Skärmen53:00+23:4313:56
14Lovisa HambäckLånghundra IF53:37+24:2014:06

D14 Kort

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia TolonenOK Amne46:1914:25
2Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL49:21+3:0215:22

H14 Kort

3 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus StockhedenOK Gränsen45:3614:12

H16 Five-O

5 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias JonssonNydalens SK36:596:47
2Jørgen BaklidKonnerud IL37:02+0:036:48
3Emil KarlssonHestra IF37:11+0:126:50
4Eskil TryggöTrollhättans SOK40:40+3:417:28
5Felix AxelssonMarkbygdens OK40:44+3:457:29
6Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb43:30+6:317:59
7Petter Astrup ArnesenHeming Orientering43:35+6:368:00
8Axel HalvarssonOK Kroppefjäll43:36+6:378:00
9Axel OlssonOK Skogsstjärnan46:01+9:028:27
10Jørgen WulfsbergNydalens SK48:40+11:418:56
11Anders BjörklundTrollhättans SOK49:14+12:159:03
12Albin AlsiöFalköpings AIK OK49:22+12:239:04
13Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna57:12+20:1310:30
14Felix FalkGöteborg-Majorna OK58:50+21:5110:48
15Leif BlakeYukon OA1:02:33+25:3411:29
Oscar KarlssonTrollhättans SOKej godkänd
Anton WöhrerStigsökarnaej start

D16 Five-O

4 530 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK36:248:02
2Klara AxelssonMarkbygdens OK37:05+0:418:11
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK37:06+0:428:11
4Ragne WiklundNydalens SK37:08+0:448:11
5Frida JohanssonOK Djerf37:17+0:538:13
6Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK37:20+0:568:14
7Hedda Raadal BjørloHalden SK38:44+2:208:33
8Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK40:48+4:249:00
9Sofia JohanssonOK Skärmen40:51+4:279:01
10Ida KristianssonTrollhättans SOK42:38+6:149:24
11Jorid Nandrup NielsenIndre Østfold OK43:59+7:359:42
12Elsa LindeblomHestra IF44:00+7:369:42
13Tindra HjortFalköpings AIK OK44:03+7:399:43
14Ebba HjertbergHestra IF44:08+7:449:44
15Kajsa RaskKungälvs OK44:35+8:119:50
16Johanna NilssonKungälvs OK46:12+9:4810:11
17Sofia ÖstermanVänersborgs SK55:04+18:4012:09
18Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK1:04:18+27:5414:11
19Julia MarkendahlOK Klyftamo1:12:25+36:0115:59
20Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu1:20:51+44:2717:50
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OKej start

D16 Kort

3 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna TolonenOK Amne1:21:4322:15

H16 Kort

3 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter HindérTolered-Utby Ol-klubb1:04:2117:32

D35

4 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK56:0111:16
2Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:14:38+18:3715:01
Marita LemmingOK Skogsstjärnanej godkänd
Malin SuderbysVästerås SOKej start

H35

7 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael JanssonIFK Lidingö SOK1:12:149:13
2Jimmy LanevikOK Kullingshof1:23:48+11:3410:42

D40

4 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit Sofie WiklundNydalens SK44:4810:19
Katarina StockhedenOK Gränsenej godkänd
Martina StigssonTrollhättans SOKej start

H40

6 980 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik TholénOK Skogshjortarna1:08:309:48
2Jan HjortFalköpings AIK OK1:09:03+0:339:53
3Erik AderstedtKungälvs OK1:11:27+2:5710:14
4Mattias StockhedenOK Gränsen1:21:06+12:3611:37
5Håkan LindénUddevalla OK1:24:08+15:3812:03
6Magnus KarlssonRyda SK1:29:53+21:2312:52
7Rune BlågestadIndre Østfold OK1:38:31+30:0114:06
8Mika TolonenOK Amne1:46:35+38:0515:16
9Jörgen HåkanssonRyda SK2:02:31+54:0117:33
10Jakob WedmanVästerbergslagens OL2:12:19+1:03:4918:57
Johan WesterberghRasbo IKej start

D45

4 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna46:4011:06
2Isa Anette Baklid HeggedalKonnerud IL48:53+2:1311:38
3Hanne Lerche RaadalHalden SK49:12+2:3211:42
4Kristina NilssonOK Tranan51:52+5:1212:20
5Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK1:00:38+13:5814:26
6Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:01:03+14:2314:32
7Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:02:03+15:2314:46
8Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu1:10:08+23:2816:41
9Karin SteneboAttunda OK1:22:09+35:2919:33
10Kristina PatrikssonOK Klyftamo1:26:27+39:4720:35
Åsa JellvertGöteborg-Majorna OKej start
Marina AxelssonMarkbygdens OKej start

H45

5 930 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik SvantessonTrollhättans SOK56:399:33
2Bo HallbergFalköpings AIK OK56:47+0:089:34
3Thomas KarlssonOK Landehof1:00:21+3:4210:10
4Jon Iver BakkenNydalens SK1:00:57+4:1810:16
5Anders LingJönköpings OK1:02:08+5:2910:28
6Jonas NiklassonFalköpings AIK OK1:02:27+5:4810:31
7Johan MarsMarkbygdens OK1:03:42+7:0310:44
8Mats LiljaOK Älgen1:05:35+8:5611:03
9Stefan ErikssonOK Älgen1:05:40+9:0111:04
10Gunnar Engen VikNydalens SK1:07:30+10:5111:22
11Jens AnderssonOK Roslagen1:11:52+15:1312:07
12Pär-Magnus BjurekTibro OK1:16:08+19:2912:50
13Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:16:21+19:4212:52
14Tobias Den BraverOK Gränsen1:24:33+27:5414:15
15Thomas LjungqvistTibro OK1:25:02+28:2314:20
16Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:26:30+29:5114:35
17Hans NilssonKungälvs OK1:34:21+37:4215:54
Anders SträngFalköpings AIK OKej godkänd
Marcus PherssonOK Linnéej start
Björn KristianssonTrollhättans SOKej start
Conny ErixonOK Kullingshofej start

D50

3 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HalvarssonOK Kroppefjäll47:4613:36
2Sari HåkanssonOK Gränsen48:19+0:3313:45
3Britta SahlinVänersborgs SK48:41+0:5513:52
4Anna JohanssonJönköpings OK49:38+1:5214:08
5Tone HollowellOK Tyr50:58+3:1214:31
6Åsa AlsiöFalköpings AIK OK51:24+3:3814:38
7Anna Weckner WestlundOK Tyr51:26+3:4014:39
8Alix Young VikNydalens SK52:29+4:4314:57
9Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu1:00:08+12:2217:07
10Marit Nandrup PettersenIndre Østfold OK1:09:34+21:4819:49
11Lena MarkendahlOK Klyftamo1:11:25+23:3920:20
12Sabine SchweigerYukon OA1:15:13+27:2721:25
13Eva PedersenOK Skogshjortarna1:18:38+30:5222:24

H50

5 520 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK44:548:08
2Håkan SchmidtTrollhättans SOK49:25+4:318:57
3Bengt NorrmanTrollhättans SOK49:41+4:479:00
4Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb50:40+5:469:10
5Fredrik SteneboAttunda OK51:38+6:449:21
6Lars HolmgårdKils OK53:37+8:439:42
7Tom HollowellOK Tyr54:21+9:279:50
8Peter HambäckLånghundra IF55:25+10:3110:02
9Tore BjørnerødOK Moss55:51+10:5710:07
10Janne MattssonTrollhättans SOK56:17+11:2310:11
11Peter BrämersonTibro OK56:25+11:3110:13
12Andres LaasOK Skogshjortarna57:31+12:3710:25
13Kjell EinarssonOK Skogshjortarna57:39+12:4510:26
14Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan59:47+14:5310:49
15Tony GustavsenIstrums SK1:03:49+18:5511:33
16Jonas MånssonK 3 IF1:04:17+19:2311:38
17Rune Siewartz NielsenIndre Østfold OK1:09:42+24:4812:37
18Håkan LindbergOK Djerf1:09:54+25:0012:39
19Karl ErikssonUddevalla OK1:13:39+28:4513:20
20Björn SvenssonOK Djerf1:14:05+29:1113:25
21Klas LindgrenVästerås SOK1:15:58+31:0413:45
22Håkan PerssonLaxå OK1:16:06+31:1213:47
23Bernt HenrikssonGudhems IF1:20:46+35:5214:37
24Sören VilhelmssonFalköpings AIK OK1:24:44+39:5015:21
25Anders SjöbergOK Reftele1:26:25+41:3115:39
26Conny GunnarssonOK Älgen1:27:44+42:5015:53
27Erik BlakeYukon OA1:27:47+42:5315:54
Peter RavnellGudhems IFej godkänd
Per KällvikÅmåls OKej start
Fritiof AnderssonGudhems IFej start
Bertil JohanssonKristinehamns OKej start
Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OKej start

D55

3 330 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit DanielsenIL Tyrving47:4314:19
2Grete HoviSkien OK49:53+2:1014:58
3Elisabeth FredrikssonGudhems IF51:49+4:0615:33
4Kerstin OhlssonHaninge SOK52:12+4:2915:40
5Kerstin AnderssonRyda SK53:52+6:0916:10
6Christina BirathStenungsunds OK53:56+6:1316:11
7Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK55:15+7:3216:35
8Jane JohanssonIstrums SK1:03:05+15:2218:56
9Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:03:53+16:1019:11
10Catharina KarlssonTrollhättans SOK1:05:10+17:2719:34
11Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK2:03:58+1:16:1537:13
Susanne OlssonGudhems IFej start

H55

4 760 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören JonssonNydalens SK40:538:35
2Sixten WestlundOK Tyr44:37+3:449:22
3Jörgen BatzSkarpnäcks OL50:12+9:1910:32
4Per Kristian EkebergIL Tyrving51:54+11:0110:54
5Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK53:02+12:0911:08
6Jonas LundgrenTibro OK54:19+13:2611:24
7Tomas KarlssonOK Skogshjortarna54:34+13:4111:27
8Jan HanssonStenungsunds OK55:38+14:4511:41
9Lars HagrotTäby OK57:27+16:3412:04
10Michael KarlssonOK P457:42+16:4912:07
11Björn RegerSöders-Tyresö59:53+19:0012:34
12Svante AndrénTibro OK1:00:22+19:2912:40
13Jerker NetzTrollhättans SOK1:01:50+20:5712:59
14Arne SääfGudhems IF1:05:40+24:4713:47
15Tommy RoosFalköpings AIK OK1:07:10+26:1714:06
16Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:10:46+29:5314:52
17Leif SandahlOK Tyr1:13:55+33:0215:31
18Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL1:15:06+34:1315:46
19Håkan HåkanssonOK Gränsen1:22:37+41:4417:21
20Herman BakkeLøten o-lag1:29:05+48:1218:42

D60

3 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AnderssonOK Amne54:1017:25
2Gunilla HogedalVänersborgs SK55:15+1:0517:45
3Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu55:57+1:4717:59
Monica IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd

H60

4 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland SvenssonOK Skogsstjärnan46:239:52
2Harald HoviSkien OK48:22+1:5910:17
3Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF55:58+9:3511:54
3Magnus AnderssonUlricehamns OK55:58+9:3511:54
5Björn PetterssonUlricehamns OK56:04+9:4111:55
6Bengt SvedjebySkattkärrs SOK57:04+10:4112:08
7Stefan GunnarssonKristinehamns OK57:50+11:2712:18
8Anders KäckMariestads FK1:02:23+16:0013:16
9Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:06:28+20:0514:08
10Dieter WeiseLerums SOK1:07:20+20:5714:19
11Ingvar AnderssonOK Amne1:08:14+21:5114:31
12Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:15:28+29:0516:03
13Per-Ola JohnssonOK Kullingshof1:18:22+31:5916:40
14Tommy HoltbringOK Amne1:30:48+44:2519:19
15Bengt JohanssonOK P41:42:59+56:3621:54 Ladda ner rutt i gpx-format
Hans HusebySarpsborg OLej godkänd
Bo AnderssonFalköpings AIK OKej godkänd
Johan KarlssonTrollhättans SOKej start

D65

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK51:3016:53
2Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:18:46+27:1625:49

H65

4 070 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto45:5411:16
2Arne JohanssonOK Ravinen47:03+1:0911:33
3Kenth SundgrenSkåneslättens OL51:20+5:2612:36
4Olle AdolfssonLerums SOK52:02+6:0812:47
5Lars HogedalVänersborgs SK52:26+6:3212:52
6Juergen ZiescheLOK Berlin53:25+7:3113:07
7Jonas LarssonOK Kullingshof56:14+10:2013:48
8Håkan OlssonHjobygdens OK57:52+11:5814:13
9Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan59:34+13:4014:38
10Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK59:46+13:5214:41
11Christer OttossonOK P41:01:18+15:2415:03
12Bertil KarlssonHjobygdens OK1:01:57+16:0315:13
13Bertil JohanssonOK Skogshjortarna1:09:34+23:4017:05
14Lars KarlssonOK Tisaren1:12:46+26:5217:52
15Bo KlamfeltTibro OK1:12:53+26:5917:54
16Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:13:08+27:1417:58
17Ludwig GenderjahnLOK Berlin1:14:44+28:5018:21
Stig JohanssonFalköpings AIK OKej start

D70

2 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung26:5512:31
2Kerstin ErnvidUlricehamns OK30:24+3:2914:08
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK30:30+3:3514:11
4Britt RangertIK Ymer32:00+5:0514:53
5Birgitta StenströmVänersborgs SK32:11+5:1614:58
6Lillemor HallinOK Landehof45:57+19:0221:22

H70

3 380 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag LorénOK Frisene40:0811:52
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna42:58+2:5012:42
3Stellan AhnströmForserums SOK45:06+4:5813:20
4Kurt FredrixonOK Skogshjortarna46:37+6:2913:47
5Lars LjungbergTrollhättans SOK46:50+6:4213:51
6Per GranevikJönköpings OK47:58+7:5014:11
7Lars-Erik NilssonMariestads FK47:59+7:5114:11
8Åke NordbergOK Klyftamo50:40+10:3214:59
9Sven Erik SjöholmMullsjö SOK51:43+11:3515:18
10Ronny AnderssonOK Skogshjortarna52:38+12:3015:34
11Lars WahlströmIstrums SK53:10+13:0215:43
12Gunnar BrystHjobygdens OK59:17+19:0917:32
13Lars-Erik LarssonOK Amne59:42+19:3417:39
14Lars FranssonBottnaryds IF1:00:04+19:5617:46
15Göran RubendahlOK Skogshjortarna1:02:34+22:2618:30
16Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:06:16+26:0819:36
17Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo1:06:27+26:1919:39
Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisuej godkänd
Tore MartinssonDegerfors OKej start

H75

3 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland LingJönköpings OK39:4713:07
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad44:37+4:5014:43
3Ivan ErnvidUlricehamns OK47:00+7:1315:30
4Folke DahlénLidköpings VSK49:12+9:2516:14
5Rolf LarssonDegerfors OK49:36+9:4916:22
6Rune AhlanderJönköpings OK52:18+12:3117:15
7Kjell PerssonMariestads FK57:58+18:1119:07
8Gunnar GrönkvistBottnaryds IF1:05:15+25:2821:32
9Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:20:20+40:3326:30
10Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:24:27+44:4027:52
11Sören JanssonSundsvalls OK1:35:11+55:2431:24
Åke GatelidOK Skogshjortarnaej godkänd
Per LarssonJönköpings OKutgått
Kuno EkdahlOK P4ej start
Karl-Inge KarlssonIstrums SKej start

U1

1 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfons WesterberghRasbo IK23:1911:46
2Linus AftevikOK Gläntan31:13+7:5415:45
3Joel HolmgårdKils OK33:02+9:4316:41
4Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL53:54+30:3527:13
Alva KarlssonMariestads FKej start

U2

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar HjertbergHestra IF54:2122:55

Öppen motion 1

2 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niels BjörckIF Hagen27:5113:08
2Sandra LingJönköpings OK42:33+14:4220:04
3Ayan LingJönköpings OK42:44+14:5320:09
4Emma KilbornSOK 6844:19+16:2820:54
Ina BlågestadIndre Østfold OKutgått
Emil LingJönköpings OKej start

Öppen motion 2

3 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Walter BodinGällstadbygdens SOK1:07:4517:27
2William BodinGällstadbygdens SOK1:07:46+0:0117:27

Öppen motion 3

3 070 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik StillemarkIF Hallby SOK29:269:35
2Stine ArntzenSandefjord OK35:23+5:5711:31
3Trond FossSandefjord OK35:24+5:5811:31
4Staffan OlssonStigsökarna35:48+6:2211:39
5Britt GunnarssonKristinehamns OK39:03+9:3712:43
6Catarina KarlssonSOK Träff41:33+12:0713:32
7Happy HilmarsdottirSolna OK48:16+18:5015:43
8Gertie SamuelssonIK Ymer51:33+22:0716:47
9Anette CarlssonKlubblös55:21+25:5518:01
10Roland KarlssonSOK Träff1:03:29+34:0320:40
11Ida HoltbringOK Amne1:17:36+48:1025:16
Sune GustavssonTibro OKej godkänd

Öppen motion 4

4 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena ErikssonEds SK49:0710:50
2Jakob EdshageGöteborg-Majorna OK50:58+1:5111:15
3Johanna LindgrenIF Hallby SOK58:02+8:5512:48
4Nina SchmidtTrollhättans SOK1:03:07+14:0013:55
5Janne ErikssonEds SK1:03:21+14:1413:59

Öppen motion 5

3 620 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SonessonFalköpings AIK OK41:4011:30
2Sören AnderssonLidköpings VSK47:14+5:3413:02
3Markus KleinBjörkfors GOIF51:39+9:5914:16
4Magnus PedersenOK Skogshjortarna51:54+10:1414:20
5Lina LundbergIstrums SK53:53+12:1314:53
6Anders SvedinLidköpings VSK57:37+15:5715:54
7Karin DahlgrenHagaby GOIF58:15+16:3516:05
8Lisa SandahlKlubblös59:56+18:1616:33
9Torbjörn WikströmOK Klyftamo1:00:20+18:4016:40
10Gun LundbergIstrums SK1:13:25+31:4520:16
Per-Erik SvenssonLidköpings VSKej godkänd
Erwin WöhrerStigsökarnaej start
Eva WöhrerStigsökarnaej start

Öppen motion 6

5 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas KjellmanLidköpings VSK1:38:5219:05
Anki BlennowFalköpings AIK OKej godkänd

Öppen motion 7

2 830 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo KronOK Flundrehof34:1412:05
2Lotta FalkGöteborg-Majorna OK34:26+0:1212:10
3Maria SkogsbergMariestads FK37:15+3:0113:09
4Odd-Ragnar PettersenOK Moss38:02+3:4813:26
5Johanna NilssonFalköpings AIK OK42:38+8:2415:03
6Conny SahlinVänersborgs SK44:49+10:3515:50
7Kurt BodinGällstadbygdens SOK45:32+11:1816:05
8Calle FogelstrandRyda SK48:14+14:0017:02
9Bert ThorssonRyda SK50:12+15:5817:44
10Linus SundbergOK Skogshjortarna51:04+16:5018:02
11Anita BodinGällstadbygdens SOK51:59+17:4518:22
12Lars-Åke JohanssonIK Ymer52:04+17:5018:23
13Marite ÅkerströmSOK Träff53:50+19:3619:01
14Lars KilbornSOK 6859:30+25:1621:01
15Monika LarssonSkarpnäcks OL1:03:42+29:2822:30
16Berit JanssonFalköpings AIK OK1:03:48+29:3422:32
17Sofia KarlssonIstrums SK1:04:25+30:1122:45
18Krister KarlssonIstrums SK1:04:32+30:1822:48
19Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK1:27:25+53:1130:53
Ulla LingJönköpings OKej godkänd
Martin HjertbergHestra IFej start

Öppen motion 8

4 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morgan BodinGällstadbygdens SOK41:519:49
2Sven-Arne KarlssonTrollhättans SOK43:00+1:0910:05
3Håkan FlingmarkUddevalla OK43:45+1:5410:16
4Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu45:16+3:2510:37
5Viktor ThorssonRyda SK50:11+8:2011:46
6Per FredrikssonOK Skogshjortarna53:10+11:1912:28
7Henrik ArrheniusIF Hagen57:18+15:2713:27
8Bengt ClassonOK Orinto1:10:41+28:5016:35

Öppen motion 9

6 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard OlssonSödertälje-Nykvarn OF52:357:43
2Mats SjöbergKlubblös1:30:37+38:0213:19
3Mari TegKlubblös1:30:38+38:0313:19
Michael ForsmanK 3 IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser