Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kortfredan Five-O 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kortfredan Five-O 2
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: fredag 3 april 2015

D21

2 700 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne Johanne LindNydalens SK16:406:10
2Thalia BertschingerNydalens SK17:51+1:116:36
3Anne M Hausken NordbergNydalens SK17:53+1:136:37
4Louise OramNydalens SK18:13+1:336:44
5Emelie HolmströmJärla Orientering19:18+2:387:08
5Linda TakeOK Tyr19:18+2:387:08
7Hanne NøvikNydalens SK19:22+2:427:10
8Cristina LuisNydalens SK19:26+2:467:11
9Lovisa HanssonHestra IF19:36+2:567:15
10Sofia HolmgårdKils OK19:37+2:577:15
11Ida WillénÖstersunds OK19:49+3:097:20
12Emelie SvalinVänersborgs SK19:51+3:117:21
13Karin HolmFalköpings AIK OK21:08+4:287:49
14Maria SahlénIF Hagen22:33+5:538:21
15Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb24:39+7:599:07
16Ellen LarssonIF Hagen28:38+11:5810:36
Frida BrogrenKungälvs OKej start
Katarina LandströmLånghundra IFej start

H21

3 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin PetterssonOK Tisaren16:215:21
2Thomas NipenNydalens SK17:19+0:585:40
3Filip KarlssonIF Hagen17:45+1:245:49
4Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK18:03+1:425:55
5Dag AalvikNydalens SK18:06+1:455:56
6Jesper LindströmIF Hagen18:10+1:495:57
7Simen NielsenNTNUI18:15+1:545:59
8Conny RantzowHestra IF18:46+2:256:09
9Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb18:47+2:266:09
10Johan SandströmTrollhättans SOK18:55+2:346:12
11Sondre Ruud BråtenNydalens SK18:58+2:376:13
12Anders PåhlmanIstrums SK19:20+2:596:20
13Simon BörjesonRyda SK20:06+3:456:35
14Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan20:45+4:246:48
15Joakim AxelssonTrollhättans SOK20:57+4:366:52
16Tommy StenkvistRyda SK21:42+5:217:06
17Adam FredénFalköpings AIK OK21:54+5:337:10
18Andreas BranellRyda SK23:33+7:127:43
19Marcus BranellRyda SK25:02+8:418:12
Anton PetterssonTibro OKej godkänd
Håvard HagaNydalens SKej start
Ragnar TonjerNydalens SKej start

D20

2 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tonje VassendPorsgrunn OL16:516:50
2Ingeborg Ellegaard MelbyNydalens SK17:40+0:497:10
3Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK18:39+1:487:34
4Johanna AnderssonLidköpings VSK19:53+3:028:04
5Klara HolmgårdKils OK21:21+4:308:40
6Karen BjergaardNydalens SK26:05+9:1410:36
7Frida KjellmanLidköpings VSK27:08+10:1711:01
8Alice HägnanderLidköpings VSK28:53+12:0211:44

H20

2 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigur HeggedalKongsberg OL13:305:05
2Håvard MyhreKongsberg OL15:30+2:005:50
3Olai Stensland LillevoldFossum IF19:11+5:417:14
4Christoffer JohanssonTrollhättans SOK19:38+6:087:24

D18

2 290 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna HagströmFalköpings AIK OK14:306:19
2Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna15:16+0:466:40
3Anne W. EikenKongsberg OL16:27+1:577:11
4Emma KindbomIF Hagen16:33+2:037:13
5Maria ErikssonEds SK16:41+2:117:17
6Siri MoholthKongsberg OL16:46+2:167:19
7Filippa AnderssonLidköpings VSK17:49+3:197:46
8Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK18:25+3:558:02
9Malin JanssonHjobygdens OK19:15+4:458:24
10Wilma JanssonVänersborgs SK23:04+8:3410:04
11Anna AnderssonIK Gandvik25:10+10:4010:59
12Evelina PetersonFalköpings AIK OK26:35+12:0511:36
Sara HägnanderLidköpings VSKej godkänd
Viola EckermarkGöteborg-Majorna OKej godkänd

H18

2 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK14:105:32
2Hallvard Arntzen FossSandefjord OK14:14+0:045:33
3Åsmund Aamodt ResellNydalens SK15:10+1:005:55
4Trygve HeggedalKongsberg OL18:48+4:387:20
5Linus OlssonOK Gipen18:55+4:457:23
6Oskar ErikssonOK Älgen22:10+8:008:39
Tim OlssonBrattås CKej start
Adam JohanssonTrollhättans SOKej start

D16 Five-O

2 270 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK13:566:08
2Erika Källvik LeufvénÅmåls OK14:16+0:206:17
3Klara AxelssonMarkbygdens OK14:27+0:316:21
4Frida JohanssonOK Djerf15:06+1:106:39
5Hedda Raadal BjørloHalden SK15:14+1:186:42
6Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK15:21+1:256:45
7Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK15:35+1:396:51
8Ragne WiklundNydalens SK15:42+1:466:54
9Elsa LindeblomHestra IF16:02+2:067:03
10Kajsa RaskKungälvs OK16:35+2:397:18
11Ebba HjertbergHestra IF16:51+2:557:25
12Sofia KlassonHestra IF16:57+3:017:28
13Sofia JohanssonOK Skärmen17:07+3:117:32
14Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK17:34+3:387:44
15Frida Bakken UlsethNydalens SK17:56+4:007:54
16Jorid Nandrup NielsenIndre Østfold OK21:07+7:119:18
17Malin NilssonOK Tranan21:49+7:539:36
18Alma JohanssonOK Skogshjortarna21:55+7:599:39
19Sofi AnderssonIK Gandvik23:23+9:2710:18
20Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK23:44+9:4810:27
21Saga HjerténIK Gandvik23:47+9:5110:28
22Sanna TolonenOK Amne24:30+10:3410:47
23Filippa JonssonRyda SK24:46+10:5010:54
24Johanna NilssonKungälvs OK29:00+15:0412:46
25Julia HjerténIK Gandvik36:09+22:1315:55

H16 Five-O

2 490 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias JonssonNydalens SK13:425:30
2Felix AxelssonMarkbygdens OK14:06+0:245:39
3Jørgen BaklidKonnerud IL14:21+0:395:45
4Emil KarlssonHestra IF14:40+0:585:53
4Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb14:40+0:585:53
6Eskil TryggöTrollhättans SOK15:07+1:256:04
7Axel OlssonOK Skogsstjärnan15:26+1:446:11
8Axel HalvarssonOK Kroppefjäll15:50+2:086:21
9Jørgen WulfsbergNydalens SK16:04+2:226:27
10Oscar StombergIF Hagen16:17+2:356:32
11Hampus NyströmIF Hagen16:20+2:386:33
12Leif BlakeYukon OA16:33+2:516:38
12Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna16:33+2:516:38
14Petter Astrup ArnesenHeming Orientering16:59+3:176:49
15Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK17:27+3:457:00
16Filip JohanssonTrollhättans SOK17:33+3:517:02
17Erik ErikssonOK Älgen17:41+3:597:06
18Eric NystrandOK Klyftamo19:02+5:207:38
18Felix FalkGöteborg-Majorna OK19:02+5:207:38
20Oscar KarlssonTrollhättans SOK19:13+5:317:43
21Albin AlsiöFalköpings AIK OK19:20+5:387:45
22Simon WiklundFalköpings AIK OK19:58+6:168:01
23Anton WöhrerStigsökarna21:42+8:008:42
24Jonas PlanckIK Gandvik22:43+9:019:07
25Teodor DanielssonIstrums SK22:52+9:109:11
26Isak KällsmyrOK Kullingshof23:53+10:119:35
27Joel AnderssonMariestads FK28:53+15:1111:35
28Carl HolmbergIF Hagen34:55+21:1314:01
Daniel BogrenIF Hagenej godkänd
Olle HedmanIF Hagenej godkänd
Petter HindérTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Marcus CarlssonIF Hagenej godkänd
Anders BjörklundTrollhättans SOKej godkänd

D14 Five-O

2 040 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SonessonFalköpings AIK OK12:276:06
2Jenny BaklidKonnerud IL13:57+1:306:50
3Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK14:13+1:466:58
4Emma LingJönköpings OK14:24+1:577:03
5Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK14:30+2:037:06
6Marte Madslien BakkenNydalens SK14:51+2:247:16
7Ida RoosIF Hagen15:05+2:387:23
8Karoline BjørnerødOK Moss15:09+2:427:25
9Alma HjertbergHestra IF16:30+4:038:05
10Erica BogrenIF Hagen16:55+4:288:17
11Klara WallinderGöteborg-Majorna OK18:24+5:579:01
12Ebba KleinBjörkfors GOIF18:28+6:019:03
13Tove ErikssonRyda SK19:36+7:099:36
14Ellen BlennowFalköpings AIK OK19:38+7:119:37
15Lovisa HambäckLånghundra IF19:41+7:149:38
16Emma IvarssonOK Kullingshof21:44+9:1710:39
17Clara JohanssonOK Skärmen22:02+9:3510:48
18Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL22:25+9:5810:59
19Elsa KamforsOK Kullingshof22:38+10:1111:05
20Sofia JanssonHjobygdens OK23:36+11:0911:34
21Vera WallinFalköpings AIK OK23:42+11:1511:37
22Thea KarlssonRyda SK23:45+11:1811:38
23Sofia TolonenOK Amne24:45+12:1812:07
24Johanna AlmyrenFalköpings AIK OK47:24+34:5723:14
Moa AlsiöFalköpings AIK OKej godkänd
Ylva JohanssonOK Djerfej godkänd

H14 Five-O

2 170 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak JonssonNydalens SK13:336:14
2Lars Young VikNydalens SK13:34+0:016:15
3Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK13:46+0:136:20
4Karl PetersénOK Njudung14:01+0:286:27
5Alfred PetterssonFalköpings AIK OK14:02+0:296:28
6Hugo MandingerTrollhättans SOK14:33+1:006:42
7Eirik BlågestadIndre Østfold OK15:21+1:487:04
8Joar TryggöTrollhättans SOK16:03+2:307:23
9Richard TakeOK Tyr16:21+2:487:32
10Hampus AnderssonLidköpings VSK16:24+2:517:33
11Alexander BromanderFalköpings AIK OK16:34+3:017:38
12Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK16:41+3:087:41
13Arvid AronssonOK Kroppefjäll16:58+3:257:49
14Tobias ErixonOK Kullingshof16:59+3:267:49
15August AbrahamssonGällstadbygdens SOK17:03+3:307:51
16Samuel ErikssonEds SK17:17+3:447:57
17Nils GrimbeckSävedalens AIK17:36+4:038:06
18Isak OlssonStigsökarna17:41+4:088:08
19Jacob ÖstermanVänersborgs SK18:06+4:338:20
20Johan HolmbergIF Hagen18:25+4:528:29
21Per HedmanIF Hagen20:15+6:429:19
22Alfred AnderIstrums SK24:10+10:3711:08
23Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK25:14+11:4111:37
24Nils RundströmIFK Enskede26:46+13:1312:20
25Christoffer WallMariestads FK30:44+17:1114:09
26Eric ÅstrandFalköpings AIK OK55:34+42:0125:36
Marcus HermanssonIF Hagenej start
Anton KarlssonMariestads FKej start
Samuel RosénMariestads FKej start

D12

1 660 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia Young VikNydalens SK11:186:48
2Elsa SonessonFalköpings AIK OK11:50+0:327:07
3Moa SkoogIF Hagen12:31+1:137:32
4Sofia RaskKungälvs OK13:12+1:547:57
5Malin KindbomIF Hagen13:32+2:148:09
6Frida JohanssonOK Skärmen13:45+2:278:16
7Matilda WöhrerStigsökarna14:37+3:198:48
8Elin AxelssonMullsjö SOK15:48+4:309:31
9Elwira JonssonRyda SK16:00+4:429:38
10Wilma LindqvistIK Gandvik16:15+4:579:47
11Tova JanssonVänersborgs SK16:47+5:2910:06
12Isabella NiklassonFalköpings AIK OK17:05+5:4710:17
13Mirjam InemyrIstrums SK18:23+7:0511:04
14Josefine LandestigIK Gandvik19:06+7:4811:30
15Agnes KamforsOK Kullingshof20:47+9:2912:31
16Anna BackmanLidköpings VSK21:34+10:1612:59
17Simone CarlssonIK Gandvik21:37+10:1913:01
18Thea TanhuaIstrums SK23:47+12:2914:19
19Sofie AnderssonIK Gandvik24:31+13:1314:46
20Elin DanielssonIstrums SK28:28+17:1017:08
21Dea SundmarkIK Gandvik33:47+22:2920:21
22Agnes KarlssonRyda SK48:30+37:1229:13
Vera PetterssonFalköpings AIK OKej start
Rebecca TakeOK Tyrej start

H12

1 750 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna10:275:58
2Anton CarlssonIF Hagen10:55+0:286:14
3Albin HjellströmGränna-Bygdens OK11:35+1:086:37
4Alfred BjørnerødOK Moss12:25+1:587:05
5Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK13:19+2:527:36
6Lucas LjungdahlOK Skogshjortarna14:33+4:068:18
7Elis RundströmIFK Enskede14:39+4:128:22
8Erik LingJönköpings OK15:07+4:408:38
9Erik DelinRyda SK15:09+4:428:39
10Simon VeltmanOK Skogshjortarna15:21+4:548:46
11Johan HedmanIF Hagen15:36+5:098:54
12Oskar DahlinIK Gandvik15:39+5:128:56
13Axel GrimbeckSävedalens AIK15:49+5:229:02
14Kalle InemyrIstrums SK16:08+5:419:13
15Hjalmar KällIK Gandvik16:21+5:549:20
16Samuel KleinBjörkfors GOIF16:23+5:569:21
17Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna17:43+7:1610:07
18Gustav LyckebäckSigtuna OK20:51+10:2411:54
19Philip VibergRyda SK22:20+11:5312:45
20Ludvig KarlssonTrollhättans SOK27:07+16:4015:29
21Anton LundOK Skogshjortarna33:39+23:1219:13
22Felix PolzerIK Gandvik36:55+26:2821:05
Jonathan HerzigIstrums SKej start

D10

1 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra LingJönköpings OK12:418:23
2Elsa SödervallIK Gandvik14:32+1:519:37
3Nora KällIK Gandvik16:04+3:2310:38
4Elsa HedinOK Linné17:30+4:4911:35
5Ebba BackmanLidköpings VSK17:47+5:0611:46
6Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna22:45+10:0415:03
7Hanna WidegrenIK Gandvik26:33+13:5217:34
8Alma AnderIstrums SK28:10+15:2918:39
9Molly HöögIK Gandvik29:47+17:0619:43
Alva KarlssonMariestads FKej start

H10

1 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid JohanssonOK Djerf12:418:34
2Liam HogedalVänersborgs SK12:42+0:018:34
3Oscar NystrandOK Klyftamo13:39+0:589:13
4Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL13:44+1:039:16
5Isak HolmgårdKils OK17:06+4:2511:33
6Lukas HambäckLånghundra IF20:54+8:1314:07
7Axel VibergRyda SK30:14+17:3320:25
8Johan AnderssonIK Gandvik35:36+22:5524:03
Olle PetersénOK Njudungej godkänd

D35

2 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad17:227:07
2Marita LemmingOK Skogsstjärnan25:47+8:2510:34
3Pernilla KallerbäckEmmaboda Verda OK29:18+11:5612:00

D40

2 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena HjertbergIK Ymer16:497:40
2Marie LyckebäckSigtuna OK17:01+0:127:46
3Maria SkoogIF Hagen19:12+2:238:46
4Fredrika ErikssonRyda SK21:28+4:399:48
5Sofia DelinRyda SK22:25+5:3610:14
6Pernilla KarlssonRyda SK23:36+6:4710:46
7Lotta PetersénOK Njudung23:57+7:0810:56
Jessica Käck KarlssonMariestads FKej start

H40

2 570 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AderstedtKungälvs OK14:405:42
2Mathias HäggblomOK Klyftamo15:02+0:225:50
3Gary LarssonOK Skogshjortarna16:14+1:346:18
4Daniel NiklassonFalköpings AIK OK17:34+2:546:50
5Anders FranzénLidköpings VSK17:37+2:576:51
6Mika TolonenOK Amne18:04+3:247:01
7Daniel AlmyrenFalköpings AIK OK18:22+3:427:08
8Robert SkoogIF Hagen18:45+4:057:17
9Peter GrimbeckSävedalens AIK18:51+4:117:20
10Jakob WedmanVästerbergslagens OL19:01+4:217:23
11Johan WesterberghRasbo IK19:05+4:257:25
12Martin MagnerfeltFalköpings AIK OK19:21+4:417:31
13Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK19:49+5:097:42
14Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK20:32+5:527:59
15Calle FogelstrandRyda SK21:56+7:168:32
16Rune BlågestadIndre Østfold OK22:39+7:598:48
17Sammy TanhuaIstrums SK22:55+8:158:55
18Stefan AnderssonIstrums SK23:20+8:409:04
David OlssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLej start
Tobias KarlssonRyda SKej start

D45

2 230 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena SvenssonFK Herkules15:036:44
2Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna15:46+0:437:04
3Hanne Lerche RaadalHalden SK15:58+0:557:09
4Karin TorstenssonFalköpings AIK OK15:59+0:567:10
5Isa Anette Baklid HeggedalKonnerud IL16:38+1:357:27
6Lotta FalkGöteborg-Majorna OK16:45+1:427:30
7Maria BogrenIF Hagen16:51+1:487:33
8Helena ErikssonEds SK16:55+1:527:35
9Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna17:02+1:597:38
10Kari MadslienNydalens SK17:18+2:157:45
11Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK17:59+2:568:03
12Pia GuståsOK Linné18:20+3:178:13
13Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK18:28+3:258:16
14Stine ArntzenSandefjord OK18:39+3:368:21
15Karin AnderssonIF Hagen19:02+3:598:32
16Anna StombergIF Hagen19:11+4:088:36
17Eva NilssonKungälvs OK19:25+4:228:42
18Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK20:41+5:389:16
19Anna ErikssonOK Älgen22:36+7:3310:08
20Cathrine HerngrenIF Hagen22:50+7:4710:14
21Carina WallgrenIstrums SK23:46+8:4310:39
22Monika HjellströmGränna-Bygdens OK26:43+11:4011:58
Nina OlssonFalköpings AIK OKej godkänd
Marina AxelssonMarkbygdens OKej start
Åsa JellvertGöteborg-Majorna OKej start

H45

2 390 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus PherssonOK Linné13:025:27
2Anders KindbomIF Hagen13:28+0:265:38
3Pelle ForsbergIFK Enskede14:18+1:165:58
4Patrik SvantessonTrollhättans SOK14:21+1:196:00
5Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna14:34+1:326:05
6Mats LiljaOK Älgen15:07+2:056:19
7Anders LingJönköpings OK15:38+2:366:32
8Tobias Den BraverOK Gränsen15:49+2:476:37
9Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb15:59+2:576:41
9Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK15:59+2:576:41
11Jon Iver BakkenNydalens SK16:11+3:096:46
12Per CarlssonIF Hagen16:23+3:216:51
13Stefan ErikssonOK Älgen16:47+3:457:01
14Henrik PetterssonFalköpings AIK OK17:00+3:587:06
15Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK17:08+4:067:10
16Pär-Magnus BjurekTibro OK17:26+4:247:17
17Conny ErixonOK Kullingshof18:12+5:107:36
18Håkan JanssonVänersborgs SK18:18+5:167:39
19Gunnar Engen VikNydalens SK18:20+5:187:40
20Hans NilssonKungälvs OK18:50+5:487:52
21Conny GunnarssonOK Älgen20:02+7:008:22
22Mats KarlssonIF Hagen20:03+7:018:23
23Trond FossSandefjord OK22:40+9:389:29
Vegard HaldenNydalens SKej godkänd
Ingemar KarlssonMariestads FKej start
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKej start

D50

2 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laila B HöglundFK Herkules14:526:40
2Alix Young VikNydalens SK16:41+1:497:28
3Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK17:37+2:457:53
4Åsa NybergGöteborg-Majorna OK18:11+3:198:09
5Christina HalvarssonOK Kroppefjäll18:15+3:238:11
6Eva HägnanderLidköpings VSK19:10+4:188:35
7Marit Nandrup PettersenIndre Østfold OK20:07+5:159:01
8Sabine SchweigerYukon OA21:10+6:189:29
9Eva PedersenOK Skogshjortarna22:41+7:4910:10
10Margareta MandingerTrollhättans SOK24:51+9:5911:08

H50

2 190 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KlassonHestra IF12:415:47
2Magnus BlennowFalköpings AIK OK13:08+0:275:59
2Lars HolmbergIF Hagen13:08+0:275:59
4Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb13:12+0:316:01
5Lars HolmgårdKils OK13:21+0:406:05
6Andres LaasOK Skogshjortarna14:15+1:346:30
7Martin MandingerTrollhättans SOK14:24+1:436:34
8Peter HambäckLånghundra IF14:33+1:526:38
9Rune Siewartz NielsenIndre Østfold OK15:00+2:196:50
10Sören AnderssonLidköpings VSK15:33+2:527:06
11Bjørn BaklidKonnerud IL16:39+3:587:36
12Klaes AxelssonMullsjö SOK16:44+4:037:38
13Erik BlakeYukon OA18:49+6:088:35
14Björn SvenssonOK Djerf19:38+6:578:57
15Magnus PedersenOK Skogshjortarna19:39+6:588:58
16Ulf AnderssonMariestads FK27:04+14:2312:21
Per KällvikÅmåls OKej godkänd
Sören VilhelmssonFalköpings AIK OKutgått
Stefan KarlssonFalköpings AIK OKej start
Ulrik OlssonBrattås CKej start

D55

2 110 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Grete HoviSkien OK16:487:57
2Kerstin OhlssonHaninge SOK17:37+0:498:20
3Christina BirathStenungsunds OK18:00+1:128:31
4Berit DanielsenIL Tyrving18:32+1:448:47
5Ann Warma LaasOK Skogshjortarna18:55+2:078:57
6Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK19:00+2:129:00
7Monika LarssonSkarpnäcks OL22:08+5:2010:29
8Kristina SvenningFalköpings AIK OK26:30+9:4212:33
Katarina SjöholmMullsjö SOKej godkänd

H55

2 230 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan HanssonStenungsunds OK14:466:37
2Sören JonssonNydalens SK14:51+0:056:39
2Harald HoviSkien OK14:51+0:056:39
4Thomas HjertFalköpings AIK OK14:55+0:096:41
5Per Kristian EkebergIL Tyrving15:05+0:196:45
6Jörgen BatzSkarpnäcks OL15:07+0:216:46
7Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK15:08+0:226:47
8Tommy RoosFalköpings AIK OK19:14+4:288:37
9Stefan JohanssonTrollhättans SOK20:26+5:409:09
10Herman BakkeLøten o-lag22:40+7:5410:09
11Anders PetterssonMariestads FK22:55+8:0910:16
12Jens DanielssonIstrums SK24:11+9:2510:50

D60

1 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger WesterbergIF Hagen15:367:50
2Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad16:08+0:328:06
3Pia SvenssonFalköpings AIK OK17:20+1:448:42
4Elise JohanssonFalköpings AIK OK17:47+2:118:56
5Kristina LarssonOK Klyftamo18:52+3:169:28
6Gunilla HogedalVänersborgs SK20:57+5:2110:31
7Monica IvarssonOK Skogshjortarna22:53+7:1711:29
8Britt GunnarssonKristinehamns OK23:36+8:0011:51
9Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK24:36+9:0012:21
10Gunnel GillenäsKristinehamns OK34:00+18:2417:05
Monica LööfMariestads FKej godkänd

H60

2 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SvenssonOK Skogsstjärnan15:497:15
2Lars LandströmLånghundra IF16:43+0:547:40
3Thomas SjöholmMullsjö SOK17:22+1:337:57
4Kjell KaminskyIF Hagen17:24+1:357:58
5Janne ErikssonEds SK18:51+3:028:38
6Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK19:54+4:059:07
7Stefan GunnarssonKristinehamns OK22:21+6:3210:15
8Håkan LööfMariestads FK24:19+8:3011:09
9Kent IvarssonOK Skogshjortarna28:30+12:4113:04

D65

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK17:439:19
2Gunilla HolstBottnaryds IF22:56+5:1312:04
3Barbro BörjessonOK Skogshjortarna23:48+6:0512:31
4Kristina JohanssonMullsjö SOK25:08+7:2513:13
5Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnan43:57+26:1423:07
Kajsa TofténHjobygdens OKej godkänd

H65

1 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil KarlssonHjobygdens OK14:597:31
2Lars HogedalVänersborgs SK16:03+1:048:03
3Hans-Gösta BernhardMariestads FK16:22+1:238:13
4Kenth SundgrenSkåneslättens OL16:33+1:348:18
5Lars-Åke SjökvistVärend GN OL17:18+2:198:41
6Leif Magne EggestadBodø & Omegn IF Orientering17:35+2:368:50
7Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan21:24+6:2510:45
8Helge RevhaugRingerike OL23:48+8:4911:57
9Christer GillenäsKristinehamns OK27:30+12:3113:49
10Göran SvanBorås GIF33:43+18:4416:56

D70

1 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin ErnvidUlricehamns OK18:299:53
2Margareta LarssonOK Njudung19:21+0:5210:20
3Mariann KjellbergBredareds IF21:45+3:1611:37
4Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK28:13+9:4415:05
5Birgitta JonssonRyda SK28:32+10:0315:15
Birgit KarlssonMariestads FKej start

H70

1 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan G LarssonOK Njudung14:587:52
2Kurt FredrixonOK Skogshjortarna16:14+1:168:32
3Per-Arne JohanssonVänersborgs SK16:37+1:398:44
4Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK18:47+3:499:53
5Roland NilssonFalköpings AIK OK21:00+6:0211:03
6Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu23:03+8:0512:07
7Gunnar BrystHjobygdens OK26:07+11:0913:44
8Alf KjellbergBredareds IF27:04+12:0614:14
Bernt Åke AhlMariestads FKej godkänd

D75

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK22:1012:18
2Margareta HolmbergIF Hagen29:23+7:1316:19
3Britta SahlIF Hagen31:38+9:2817:34

H75

1 870 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erland LingJönköpings OK15:288:16
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad17:09+1:419:10
3Åke GatelidOK Skogshjortarna17:48+2:209:31
4Ingemar HolmbergIF Hagen18:34+3:069:55
5Ivan ErnvidUlricehamns OK18:47+3:1910:02
6Hjalmar NordquistOK Järnbärarna21:53+6:2511:42
7Stig SahlIF Hagen23:58+8:3012:48
Lars-Gunnar EnströmOK Trananej godkänd
Kuno EkdahlOK P4ej start

Inskolning

1 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Gustav HederIK Gandvikfullföljt
Noè KarlssonHjobygdens OKfullföljt
Sofia NystrandOK Klyftamofullföljt
Noah OlssonStigsökarnafullföljt
Emilia PåhlmanIstrums SKfullföljt
Olof TholénOK Skogshjortarnafullföljt
Wictor WidegrenIK Gandvikfullföljt

U1

1 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel HolmgårdKils OK11:5310:04
2Wilhelm OlssonStigsökarna13:49+1:5611:42
3Alfons WesterberghRasbo IK15:38+3:4513:14
4Theodor HaagOK Gränsen16:02+4:0913:35
5Linnea HerzigIstrums SK16:26+4:3313:55
6Joar BlomqvistBredareds IF16:44+4:5114:10
7Hampus SahlénIF Hagen17:27+5:3414:47
8Ellen HedinOK Linné19:16+7:2316:19
9Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL24:46+12:5320:59
10Sebastian GoobarOkänd25:40+13:4721:45
11Nils HöögIK Gandvik30:52+18:5926:09
Emil LingJönköpings OKej start

U2

1 460 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea EkmarkHjobygdens OK13:579:33
2Julius WiklundFalköpings AIK OK15:25+1:2810:33
3Elsa GraadIK Gandvik16:30+2:3311:18
3Emilia LindströmIK Gandvik16:30+2:3311:18
5Tindra MolinFalköpings AIK OK16:45+2:4811:28
6Hilda AhlgrenIK Gandvik17:00+3:0311:38
7Oskar HjertbergHestra IF17:38+3:4112:04
8Hanna GabrielssonFalköpings AIK OK17:48+3:5112:11
9Alice WahlbergFalköpings AIK OK19:19+5:2213:13
10Carl StadigIK Gandvik21:29+7:3214:42
11Nora KleinBjörkfors GOIF21:35+7:3814:46
12Alice EkmarkHjobygdens OK23:17+9:2015:56
13Elis LundkvistFalköpings AIK OK23:45+9:4816:16
14Lova TidquistFalköpings AIK OK26:40+12:4318:15
15Theo PolzerIK Gandvik27:36+13:3918:54
16Elsie VeltmanOK Skogshjortarna32:13+18:1622:03
16Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna32:13+18:1622:03
18Viggo TidquistFalköpings AIK OK33:29+19:3222:56
19Tilli KarlssonIK Gandvik34:13+20:1623:26
20Ida HederIK Gandvik34:16+20:1923:28
21Oliver HammarFalköpings AIK OK40:04+26:0727:26
22Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK40:06+26:0927:27
Tilde HermanssonIF Hagenej start
Albin LundkvistFalköpings AIK OKej start
Isac TanhuaIstrums SKej start

Öppen motion 1

1 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ina Kristin BlågestadIndre Østfold OK14:359:28
2Roland KarlssonSOK Träff16:37+2:0210:47
3Björn PetersénIstrums SK28:50+14:1518:43
Karin AnderdssonIF Hagenej godkänd

Öppen motion 3

1 910 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena RoosSOK Träff17:549:22
2Pelle ZeijlonKlubblös18:55+1:019:54
3Jonas AllanssonKlubblös19:11+1:1710:02
4Ove AllanssonKlubblös19:12+1:1810:03
5Ewa HolmbergIF Hagen19:16+1:2210:05
6Ann GrimbeckSävedalens AIK20:52+2:5810:55
7Rebecka BergDRT Kungsbacka21:31+3:3711:15
8Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna22:21+4:2711:42
9Kristina MagnerfeltFalköpings AIK OK22:26+4:3211:44
10Malin AnderIstrums SK24:23+6:2912:45
11Rose-Marie PolzerIK Gandvik24:25+6:3112:47
12Birgit NilssonHestra IF24:39+6:4512:54
12Bengt NilssonHestra IF24:39+6:4512:54
12Lena Carlsson TellIF Hagen24:39+6:4512:54
15Laila EkmarkOkänd25:40+7:4613:26
16Melissa TroutNydalens SK29:23+11:2915:23
17Anette TanhuaIstrums SK30:32+12:3815:59
18Ulla LingJönköpings OK30:55+13:0116:11
19Ayan LingJönköpings OK32:44+14:5017:08
20LINDA NiklassonFalköpings AIK OK33:49+15:5517:42
21Melvin LundOK Skogshjortarna36:38+18:4419:10
22David HaagOkänd37:10+19:1619:27
23Signe EkmarkHjobygdens OK37:14+19:2019:29
John-Erik ErikssonJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 5

2 460 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie OlssonTibro OK18:157:25
2Daniel JohanssonRyda SK18:50+0:357:39
3Staffan OlssonStigsökarna20:04+1:498:09
4Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna21:55+3:408:54
5Niklas SahlénIF Hagen22:07+3:528:59
6Alma HaagOK Gränsen23:02+4:479:21
7Christine LundOK Skogshjortarna23:18+5:039:28
8Ture ErikssonEds SK23:30+5:159:33
9Lars EkmarkHjobygdens OK24:04+5:499:46
10Karin PerssonOK Orinto24:05+5:509:47
11Ulf RaskKungälvs OK24:06+5:519:47
12Arvid KarlssonSOK Träff24:15+6:009:51
13Kajsa den BraverOK Gränsen24:22+6:079:54
14Linnea HerngrenIF Hagen24:26+6:119:55
15Sofia KleinBjörkfors GOIF24:36+6:2110:00
16Tilda WiklundFalköpings AIK OK25:17+7:0210:16
17Karl-Eric BackmanLidköpings VSK25:46+7:3110:28
18Leif BlomqvistBredareds IF25:48+7:3310:29
19Maria PollMölndal-Altor26:33+8:1810:47
20Kaj AbrahamssonFrämmestads IK26:49+8:3410:54
21Tomas PetersenOK Njudung28:29+10:1411:34
22Gun LundbergIstrums SK29:01+10:4611:47
23Annie KamforsOK Kullingshof29:57+11:4212:10
24Anna HammarFalköpings AIK OK30:29+12:1412:23
25Anna KällsmyrOK Kullingshof30:38+12:2312:27
26Sofia ArenvallSolna OK31:35+13:2012:50
27Happy ArenvallSolna OK31:38+13:2312:51
28Lotta WedmanVästerbergslagens OL31:43+13:2812:53
29Johanna KarlssonRyda SK33:29+15:1413:36
30Catarina KarlssonSOK Träff35:01+16:4614:14
31Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan35:45+17:3014:31
32Maria KarlssonHjobygdens OK36:48+18:3314:57
33Eva WöhrerStigsökarna39:16+21:0115:57
34Matilda RännareHjobygdens OK49:49+31:3420:15
35Erwin WöhrerStigsökarna49:53+31:3820:16
Henrik KarlssonVolvo OK Skövdeej godkänd

Öppen motion 8

2 670 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna14:555:35
2Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna15:07+0:125:39
3Martin LarboIFK Lidingö SOK16:39+1:446:14
4Håkan SonessonFalköpings AIK OK17:19+2:246:29
5Fredrik BergDRT Kungsbacka17:39+2:446:36
6Erik TholénOK Skogshjortarna17:50+2:556:40
7Evelina ErikssonSöders-Tyresö19:38+4:437:21
7Markus KleinBjörkfors GOIF19:38+4:437:21
9Anders ReimertzOK Orinto19:48+4:537:24
10Stefan HogartLidköpings VSK20:25+5:307:38
11Katarina RundströmIFK Enskede20:30+5:357:40
11Agnes AbrahamssonFrämmestads IK20:30+5:357:40
13Tobias HaagOK Gränsen20:54+5:597:49
14Mark BaljeuLeksands OK21:38+6:438:06
15Ida LarssonOK Klyftamo23:53+8:588:56
16Ellinor JohanssonOK Skogsstjärnan23:59+9:048:58
17Daniel AxelssonMålilla OK25:20+10:259:29
18Johan AbrahmssonGällstadbygdens SOK28:53+13:5810:49
19Annelie JohanssonOK Skärmen30:48+15:5311:32
20Oskar DalströmOK Klyftamo33:24+18:2912:30
Peter AnderssonOK Klyftamoej godkänd
Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser