Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 7 juni 2015

Fellingsbro GOIF

62 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Alexander Sham GhaywordÖppen 0 (405)fullföljt
3Nils-Göran LindénH70 (5)20:09+7:4212:08
5Johnny ErixonH70 (5)33:47+21:2020:21
15Ellen ÖrtstamU1 (224)16:11+3:1811:14
20Ismo MäkirantaH45 (85)18:20+3:296:53
20Linnea RymanD35 (21)36:12+21:0217:09
24Stefan LejmanÖppen 5 (177)18:40+4:058:29
24Marie MäkirantaD45 (59)21:07+7:3910:24
26Maja MäkirantaD14 (83)19:23+5:599:27
35Åsa WikströmD45 (59)24:01+10:3311:49
50Lina MäkirantaU1 (224)18:59+6:0613:10
51Veronica GustavssonD45 (59)35:37+22:0917:32
52Arman AhmmodiÖppen 0 (405)fullföljt
55Armin AhmmodiU1 (224)19:34+6:4113:35
55Axel ÖrtstamÖppen 0 (405)fullföljt
58Linnea ElmU1 (224)19:43+6:5013:41
63Bodil HökforsÖppen 0 (405)fullföljt
70Gabriel ÖrtstamH10 (127)22:40+12:1114:20
76Emil HökforsU2 (170)23:06+9:2716:02
79David ElmH14 (90)39:59+26:3217:18
85Liv HökforsU1 (224)21:36+8:4315:00
86Claes FolkessonÖppen 0 (405)fullföljt
96Ditte TammiÖppen 0 (405)fullföljt
113Fatima BaisarovaÖppen 0 (405)fullföljt
119Tuva TammiU1 (224)24:19+11:2616:53
134Saga TammiU2 (170)32:31+18:5222:34
136Hans ForsbergÖppen 0 (405)fullföljt
137Hans HökforsÖppen 0 (405)fullföljt
139Havashi TagazovaÖppen 0 (405)fullföljt
149Hampus KällmanU1 (224)27:04+14:1118:47
156Dan HökforsÖppen 3 (176)33:26+21:4219:26
165Kajsa RymanU1 (224)30:15+17:2221:00
175Zahra SadaatU1 (224)34:45+21:5224:07
178Nabileh SadaatU1 (224)35:55+23:0224:56
180John MartinssonÖppen 0 (405)fullföljt
184Alice JanssonU1 (224)36:59+24:0625:40
186Wilma WikströmU1 (224)37:25+24:3225:59
188Aisha SadaatU1 (224)38:37+25:4426:49
190Shikiana ShamU1 (224)39:00+26:0727:05
191Amin BaisarovU1 (224)39:05+26:1227:08
195Hava GadamorovaU1 (224)40:01+27:0827:47
196Maksalina TagazovaU1 (224)40:03+27:1027:48
197Selima TagazovaU1 (224)40:11+27:1827:54
198Jasmina TagazovaU1 (224)40:31+27:3828:08
208Leila GadamorovaÖppen 0 (405)fullföljt
210Lena ErixonÖppen 0 (405)fullföljt
245Marianne EdnerÖppen 0 (405)fullföljt
246Marianne KällmanÖppen 0 (405)fullföljt
273Mika TammiÖppen 0 (405)fullföljt
289Natalie JanssonÖppen 0 (405)fullföljt
293Norya QolamiiÖppen 0 (405)fullföljt
294Nuria SadaatÖppen 0 (405)fullföljt
326Robert RymanÖppen 0 (405)fullföljt
329Sadaf SadaatÖppen 0 (405)fullföljt
375Tomas ElmÖppen 0 (405)fullföljt
379Tomas PerssonÖppen 0 (405)fullföljt
396Zahra HussineÖppen 0 (405)fullföljt
Kalle RymanInskolning (151)fullföljt
Mohamed Mahdi RezaiU1 (224)ej godkänd
Mohamad NaheriU1 (224)ej godkänd
Rashid GadamorovU1 (224)ej godkänd
Wilma ForsbergU2 (170)ej godkänd
Erik CarlsonH14 (90)ej start
Bedrie ArazU1 (224)ej start
Gistam TagazovaU1 (224)ej start
Malena CarlsonÖppen 5 (177)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser