Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 7 juni 2015

Katrineholms OK

55 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Alf LindgrenÖppen 0 (405)fullföljt
5Elma MagnellU1 (224)14:14+1:219:53
5Camilla MorisD35 (21)18:49+3:398:55
5Amelia LundinÖppen 0 (405)fullföljt
11Melker LundinH14 (90)17:13+3:467:27
12Karl LundinH14 (90)17:14+3:477:27
14Martin HanssonH35 (18)24:06+9:129:11
17Anna TimnerD-xtra 21 (38)31:20+7:3111:01
17Ruben EdlundH-xtra 14 (68)33:01+9:3611:37
18Lisen EdlundD-xtra 21 (38)31:32+7:4311:06
19Karl SundkvistU1 (224)16:27+3:3411:25
21Elwin LundquistU1 (224)16:43+3:5011:36
24William WallaceU1 (224)16:55+4:0211:44
26Henrik FlordalH40 (84)20:06+5:097:36
37Einar EdlundH11 (68)16:24+7:1910:00
39Lars-Olof MagnellH40 (84)21:38+6:418:11
39Jörgen EklundH50 (51)24:31+11:2411:11
46Maja KarlssonD10 (117)18:08+6:3812:15
54Henning EklundH-xtra 16 (60)1:05:51+43:4023:11
57Ola EklundH-xtra 14 (68)48:59+25:3417:14
68Liam RönblomH10 (127)21:53+11:2413:51
71Olle SpikH10 (127)22:59+12:3014:32
72Castor FlordalU2 (170)22:48+9:0915:50
79Johan KarlssonÖppen 7 (95)42:56+26:3615:33
90Amelia AhlströmU1 (224)21:48+8:5515:08
91Nila SpikU2 (170)24:49+11:1017:14
96Felicia AhlströmU1 (224)22:06+9:1315:20
103Erica LundquistÖppen 0 (405)fullföljt
117Robin AgelinH10 (127)58:37+48:0837:05
131Mirakel ErikssonU1 (224)25:32+12:3917:43
141Helena AhlströmÖppen 0 (405)fullföljt
153Ingela WallaceÖppen 0 (405)fullföljt
161Emma KrantzU1 (224)29:43+16:5020:38
162Elsa KarlssonU1 (224)29:46+16:5320:40
193Karin IllerströmÖppen 0 (405)fullföljt
194Karin RönblomÖppen 0 (405)fullföljt
203Konny LundinÖppen 0 (405)fullföljt
236Malin FlordalÖppen 0 (405)fullföljt
265Martin WallaceÖppen 0 (405)fullföljt
282Mona LundinÖppen 0 (405)fullföljt
290Niclas JohanssonÖppen 0 (405)fullföljt
291Nils Arne ErikssonÖppen 0 (405)fullföljt
320Raine HansenÖppen 0 (405)fullföljt
359Tea KarlssonÖppen 0 (405)fullföljt
360Terese FranssonÖppen 0 (405)fullföljt
372Tobias SpikÖppen 0 (405)fullföljt
373Tom WallaceÖppen 0 (405)fullföljt
400Åsa KrantzÖppen 0 (405)fullföljt
Elmer LundquistInskolning (151)fullföljt
Elton MagnellInskolning (151)fullföljt
Jovva SpikInskolning (151)fullföljt
Melwin ErikssonU1 (224)ej godkänd
Melker FlordalH11 (68)ej godkänd
Axel FlordalH-xtra 14 (68)ej godkänd
Elvin MagnellInskolning (151)ej godkänd
William HansenInskolning (151)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser