Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 7 juni 2015

OK Njudung

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Albin TollH-xtra 14 (68)23:258:14
1Stefan G LarssonH70 (5)12:277:30
1Margareta LarssonD70 (3)17:1010:35
8Olle PetersénH10 (127)12:31+2:027:55
10Alexander GustafssonH11 (68)12:14+3:097:27
10Amanda KarmetunD14 (83)16:38+3:148:06
11Edvin SchillerH-xtra 14 (68)29:36+6:1110:25
14Ellen TollD11 (85)12:45+1:367:46
14Marina JohanssonD45 (59)18:21+4:539:02
14Wilhelm KarmetunH10 (127)13:18+2:498:25
14Marina NilssonD35 (21)23:03+7:5310:55
16Melker ElofssonH14 (90)17:29+4:027:34
16Elin JennerstrandD14 (83)17:34+4:108:34
17Oscar HultgrenH12 (92)12:45+4:257:27
17Bo HultgrenÖppen 7 (95)21:52+5:327:55
19Felicia GustafssonD10 (117)13:59+2:299:26
24Fredrik NilssonÖppen 7 (95)22:21+6:018:05
27Joakim KarmetunH40 (84)20:16+5:197:40
32Filip JennerstrandH12 (92)14:15+5:558:20
33Dennis TollH45 (85)20:54+6:037:51
37Isak KolmodinU1 (224)18:13+5:2012:39
41Ulrika RibbholmD45 (59)25:52+12:2412:44
42Erik AnderssonU2 (170)19:43+6:0413:41
45Cecilia KarmetunD40 (77)20:51+7:4910:04
59Linus NorénH12 (92)17:41+9:2110:20
59Robert NorénÖppen 3 (176)18:13+6:2910:35
63Thomas ElofssonÖppen 7 (95)30:03+13:4310:53
65Frida SchillerD10 (117)22:08+10:3814:57
70Gustav RibbholmH14 (90)36:23+22:5615:45
72Cecilia ElofssonÖppen 3 (176)19:42+7:5811:27
74Hannes KolmodinH12 (92)21:03+12:4312:18
75Sofie SchillerÖppen 7 (95)37:20+21:0013:31
75Tomas PetersénH45 (85)32:39+17:4812:16
79Alicia NilssonU1 (224)21:10+8:1714:41
80Björn JanssonH45 (85)38:12+23:2114:21
85Theo ElofssonU1 (224)21:36+8:4315:00
93Fabian BerglundH10 (127)27:52+17:2317:38
109Åsa LagerqwistÖppen 3 (176)23:27+11:4313:38
167Linn PalmgrenU1 (224)30:21+17:2821:04
172Misha HillströmU1 (224)33:30+20:3723:15
Stella NilssonInskolning (151)fullföljt
Karl PetersénH-xtra 14 (68)ej godkänd
Mio PalmgrenH10 (127)ej godkänd
Mia HillströmÖppen 5 (177)ej godkänd
Niklas PalmgrenÖppen 7 (95)ej godkänd
Anette JohanssonÖppen 1 (45)ej start
Lise NorénÖppen 1 (45)ej start
Sofie NorénÖppen 1 (45)ej start
Ulrika FranssonÖppen 3 (176)ej start
Mikael KolmodinÖppen 3 (176)ej start
Lotta PetersénÖppen 3 (176)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser