Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 7 juni 2015

Ulricehamns OK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérH55 (12)13:526:38
2Stefan ClaessonÖppen 5 (177)15:01+0:266:49
2Björn PetterssonH60 (9)15:45+1:337:59
2Per HolmbergÖppen 7 (95)17:13+0:536:14
4Stefan NordinÖppen 7 (95)18:04+1:446:32
6Robin CarlbomU1 (224)14:56+2:0310:22
7Linda PeterssonD35 (21)19:50+4:409:23
7Patrik CarlbomH35 (18)19:51+4:577:34
9Isac PeterssonU1 (224)15:28+2:3510:44
12Therese AnderssonD35 (21)21:22+6:1210:07
14Karl-Anton KarlssonÖppen 5 (177)17:06+2:317:46
16Joel HolmbergH11 (68)13:19+4:148:07
16Patrik SöderlundÖppen 7 (95)21:48+5:287:53
21Linda CarlbomÖppen 3 (176)14:30+2:468:25
21Amanda JohanssonD11 (85)13:51+2:428:26
22Alva JohanssonU1 (224)16:49+3:5611:40
22Ida PeterssonD11 (85)13:52+2:438:27
24Olle NordinU2 (170)18:09+4:3012:36
24Alfred HallqvistH11 (68)14:32+5:278:51
25Annica BerglundD40 (77)18:00+4:588:41
30Sofie PetterssonD-xtra 21 (38)35:46+11:5712:35
31Eskil SöderlundU2 (170)18:50+5:1113:04
34Maja NordinD11 (85)16:05+4:569:48
34Axel BerglundH-xtra 14 (68)36:07+12:4212:43
39Anna SandinÖppen 0 (405)fullföljt
40Susanne ArneborgÖppen 3 (176)16:23+4:399:31
44Ludvig CarlbomH-xtra 14 (68)41:22+17:5714:33
44Ann-Chatrin HolmbergD40 (77)20:39+7:379:58
46Lucas EfraimssonH12 (92)15:27+7:079:02
50Kajsa NordinD40 (77)21:18+8:1610:17
52Johanna HallqvistD40 (77)22:12+9:1010:43
52Anders GenbergH45 (85)22:49+7:588:34
61Elin SandinU2 (170)21:39+8:0015:02
62Emanuel ZitkaH11 (68)25:42+16:3715:40
74Ellen ArneborgD11 (85)25:54+14:4515:47
79Albin GenbergH12 (92)24:01+15:4114:02
82Evald SandinU1 (224)21:22+8:2914:50
85Lars ArneborgÖppen 5 (177)22:32+7:5710:14
92Albin EfraimssonU2 (170)24:55+11:1617:18
99Vilmer SöderlundU2 (170)25:34+11:5517:45
99Tobias JohanssonÖppen 3 (176)22:19+10:3512:58
101Johanna KarlssonÖppen 5 (177)24:09+9:3410:58
109Jacob HolmbergU1 (224)23:26+10:3316:16
114Folke SöderlundÖppen 0 (405)fullföljt
127Erik ArneborgU1 (224)25:05+12:1217:25
169Oskar ZitkaU1 (224)31:17+18:2421:43
189Julia SöderlundÖppen 0 (405)fullföljt
239Maria EfraimssonÖppen 0 (405)fullföljt
Anton KarlssonInskolning (151)fullföljt
Gustav KarlssonInskolning (151)fullföljt
Elias ZitkaInskolning (151)fullföljt
Johannes HolmbergU1 (224)ej godkänd
Fredrik ZitkaÖppen 5 (177)ej start
Linda ZitkaÖppen 5 (177)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser