Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 7 juni 2015

IK Gandvik

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Elsa KällD10 (117)12:37+1:078:31
7Nora KällD10 (117)12:43+1:138:35
16Wilma LindqvistD11 (85)12:47+1:387:47
27Oskar DahlinH12 (92)13:30+5:107:53
29Elsa SödervallD10 (117)15:10+3:4010:14
30Hilda AhlgrenU2 (170)18:37+4:5812:55
33Hjalmar KällH12 (92)14:22+6:028:24
37Josefine LandestigD11 (85)17:37+6:2810:44
42Elin LoodD16 (42)43:44+28:1019:58
43Stina PetterssonD12 (87)17:14+8:049:50
49Sofi AnderssonD-xtra 16 (59)50:40+26:4917:50
53Carl StadigH11 (68)20:39+11:3412:35
56Hanna WidegrenD10 (117)20:31+9:0113:51
60Dea SundmarkD12 (87)20:57+11:4711:58
71Simone StennabbD12 (87)24:41+15:3114:06
72Elise ZettermanD11 (85)24:58+13:4915:13
73Tuva SundmarkD11 (85)25:46+14:3715:42
74Kajsa IvarssonD10 (117)24:05+12:3516:16
75Alice StåhlD10 (117)24:43+13:1316:42
78Sofie AnderssonD11 (85)26:10+15:0115:57
81Signe LidbergD12 (87)31:36+22:2618:03
83Emy PetterssonU2 (170)24:18+10:3916:52
83Aida RekicD10 (117)26:04+14:3417:36
86Oscar RosenbladH12 (92)52:04+43:4430:26
89Alma BorgenhardU2 (170)24:38+10:5917:06
89Emil JosefssonH10 (127)27:18+16:4917:16
92Theo PolzerH10 (127)27:38+17:0917:29
95Ida HederD10 (117)33:32+22:0222:39
111Molly HögD10 (117)48:58+37:2833:05
113Tillí KarlssonD10 (117)1:03:21+51:5142:48
142Elton JosefssonU2 (170)35:11+21:3224:25
158Alice RosenbladU2 (170)46:13+32:3432:05
303Patrik BorgenhardÖppen 0 (405)fullföljt
341Son1 BorgenhardÖppen 0 (405)fullföljt
342Son2 BorgenhardÖppen 0 (405)fullföljt
Astrid AhlgrenInskolning (151)fullföljt
Gustav HederInskolning (151)fullföljt
Nils HögInskolning (151)fullföljt
Tyra IvarssonInskolning (151)fullföljt
Vera PetterssonInskolning (151)fullföljt
Wictor WidegrenInskolning (151)fullföljt
Felix PolzerH11 (68)ej godkänd
Johan AnderssonH10 (127)ej godkänd
Saga HjerténD-xtra 16 (59)ej start
Tilda StabergD12 (87)ej start
Ida ZettermanD10 (117)ej start
Elsa LidbergU2 (170)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser