Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Ryd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Ryd
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 8 april 2014

Långa

6 300 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar VagmanOK Klemmingen46:257:22
2Marcus JohnssonOK Kullingshof49:567:55
3Joakim FribergIstrums SK52:438:22
4Erik LindblomP4 IF53:168:27
5Christian WesterP4 IF53:328:29
6Torbjörn JarlevangÖvrig55:298:48
7Urban BarkIF Hagen57:519:10
8Alicia CoboIstrums SK58:459:19
9Karl-Evert SvenssonIF Hagen59:489:29
10Joakim EstvingP4 IF1:06:0410:29
11Anton PetterssonTibro OK1:08:4910:55
12Michael ForsmanK3 IF1:11:1711:18
13Christian TingströmGöteborg Majorna1:13:4911:43
14John KarlssonOK P41:22:3313:06
15Roland SundbergMariestads FK1:22:5313:09
Erik PalmqvistÖvrigej godkänd

Mellan

4 600 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara SchmitTrollhätans SOK41:128:57
2Robin BäckströmP4 IF41:419:03
3Christer OttossonIF Hagen43:079:22
4Hans-Gösta BernhardMariestads FK43:319:27
5Lennart ArdmarIF Hagen43:409:29
6Hans PerssonÖvrig44:409:42
7Anders RotzénOK P444:449:43
8Magnus RamsinIF Hagen45:329:53
9Jane JohanssonIstrum45:559:58
10Benny HoffmanGudhems IF46:1510:03
11Ove AllanssonÖvrig46:5510:11
12Ove FlinkIK Albion49:2110:43
13Lotta LandénIstrums SK49:4510:48
14Hans TuvessonIF Hagen50:2510:57
15Björn SterudIF Hagen50:5511:04
16Hanna LarssonHjobygdens OK51:1011:07
17Anders JakobssonK3 IF51:1111:07
18Styrbjörn JanssonIF Hagen55:0111:57
19Eva LarssonHjobygdens OK55:3012:03
20Ingrid SchmitterlöwHjobygdens OK55:5612:09
21Anders PeterssonTibro OK56:1612:13
22Magnus KjellströmIstrums SK56:3012:16
23Jonas EricssonVolvo58:3912:45
24Niklas SahlénIF Hagen59:0612:50
25Conny LjungbergVolvo1:00:3513:10
26Gunilla SterudIF Hagen1:01:0913:17
27Erik LiljaÖvrig1:02:5313:40
28Yngve GustavssonVolvo1:04:1413:57
29Eva SjöströmIF Hagen1:04:4814:05
30Marcus MalmSPIF1:05:0414:08
31Malte BorgVolvo1:07:0114:34
32Kuno EkdahlOK P41:11:4915:36
33Tobias JonbergP4 IF1:11:5115:37
34Bengt JohanssonOK P41:19:0117:10
35Veronika NorollÖvrig1:19:0417:11
36Anders JakobssonSOK Träff1:19:0417:11
37Kerstin LantzÖvrig1:31:4819:57
38Victor JegerhammarP4 IF1:33:0320:13
Andreas JakobssonÖvrigej godkänd
Anders MarcussonP4 IFej godkänd
Martin HedP4 IFej godkänd
Oskar BergdahlP4 IFej godkänd
Sammy TanhuaIstrums SKej godkänd

Korta

3 100 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LindgrenIF Hagen29:469:36
2Bengt LundbergIstrums SK30:509:56
3Lena ReisenIF Hagen37:3412:07
4Mattias NilssonOK P438:2712:24
5Leif ClaessonIstrums SK38:3512:26
6Michael PerssonIF Hagen39:4712:50
7Peter NyströmMariestads FK40:0012:54
8Gun LundbergIstrums SK40:3713:06
9Ella JohanssonIF Hagen41:0813:16
10Eric AnderssonP4 IF41:4313:27
11Leif-Erik KarlssonIstrums SK42:2213:40
12Olivia BorgIF Hagen43:3314:02
13Roger AnderssonOK P445:2614:39
14Börje ReimertssonOK P446:5515:08
15Lars WahlströmIstrums SK47:1315:13
16Anna-Carin ErikssonSOK Aneby48:1015:32
17Maria JohanssonÖvrig48:5015:45
18Anita NordbergOK Klyftamo49:3415:59
19Kristina SundbergMariestads FK49:3616:00
20Åke NordbergOK Klyftamo51:2916:36
21Camilla BomanIF Hagen53:2517:13
22Carina WallgrenIstrums SK56:4918:19
23Karl-Inge KarlssonIstrums SK58:0218:43
24Kenneth MörkIK Wilske58:1718:48
25Stig HjerpIstrums SK1:06:5121:33
26Regor NiklassonIK Albion1:12:5023:29
27Inger HolmOK P41:14:2323:59
28Eva HellströmÖvrig1:14:2624:00
Lubov PospeshinaIF Hagenej godkänd
Ellen LarssonSävedalens AIKej godkänd
Lina LundbergIstrums SKej godkänd
Ylva GefvertOK P4ej godkänd

Lätta

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nathanael EliassonOK P422:4612:38
2Dea SundmarkIk Gandvik23:2713:01
Melvin OlssonIF Hagenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser