Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotland 2-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotland 2-dagars
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 4 juli 2015 - söndag 5 juli 2015

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)

D21 Elit

4 610 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK31:576:55
2Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK32:21+0:247:01
3Rebecka LindbergOK Roslagen35:05+3:087:36
4Benita HanssonHagaby GOIF35:14+3:177:38
5Rebecka NylinOK Tisaren35:17+3:207:39
6Frida BakkmanIFK Lidingö SOK35:44+3:477:45
7Malin AnnegårdCentrum OK36:42+4:457:57
8Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK37:00+5:038:01
9Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK37:48+5:518:11
10Emma Phil SkoogOK Linné38:58+7:018:27
11Sofie SihverIFK Lidingö SOK40:13+8:168:43
12Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK40:42+8:458:49
13Therese KlintbergEksjö SOK41:48+9:519:04
14Siri JeppssonSödertälje-Nykvarn OF41:50+9:539:04
15Lina LångStora Tuna OK42:40+10:439:15
16Rebecka HeinrupTullinge SK43:21+11:249:24
17Emma LindgrenVisborgs OK43:25+11:289:25
18Kate MorrisonOK Linné44:42+12:459:41
19Anna SameliusVisborgs OK45:26+13:299:51
20Hilda ForsgrenOK Linné47:34+15:3710:19
21Annika RidellIF Thor51:20+19:2311:08
Stina JanssonJärla Orienteringej godkänd

H21 Elit

5 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rassmus AnderssonOK Linné28:595:40
2Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF29:38+0:395:48
3Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna30:34+1:355:59
4Mattias WestfältGotlands Bro OK31:54+2:556:15
5Ewan McCarthyMalungs OK Skogsmårdarna32:51+3:526:26
6Göran ThimbergSöders-Tyresö33:29+4:306:33
7Emil JohanssonOK Tisaren33:54+4:556:38
8Andreas NikolaussonVisborgs OK34:06+5:076:41
9Niklas WraneSöders-Tyresö34:10+5:116:41
10Olle KarlssonSöders-Tyresö34:18+5:196:43
11Martin LindskogOK Ravinen35:28+6:296:57
12Andreas LiljegrenGotlands Bro OK35:33+6:346:58
13Mattias JohanssonIFK Mora OK36:03+7:047:04
14Martin BellanderGustavsbergs OK36:19+7:207:07
15Rikard PentonenIFK Göteborg37:13+8:147:17
16Albin AnderssonOK Ravinen37:43+8:447:23
17Albin PetterssonOK Tisaren38:02+9:037:27
18Linus LarssonOK Kåre39:08+10:097:40
19Baptiste GirardOK Ravinen41:27+12:288:07
20Linus BacklundOK Södertörn44:01+15:028:37
21Viktor WohlgemuthOK Ravinen45:34+16:358:56
Håkan MattssonGotlands Bro OKej start
Lasse ForsbergOK Ravinenej start

D20 Elit

3 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina SallstedtOK Södertörn52:1413:19

H20 Elit

4 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns HellgrenOK Södertörn32:027:12
2Fredrik LevinSvaide Roma SOK33:17+1:157:29
3William NilssonOK Södertörn45:53+13:5110:20
Tobias PentonenHestra IFej start
Albert AskengrenBergnäsets AIKej start

D18 Elit

3 720 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove RönnbäckVisborgs OK29:107:50
2Amanda BerggrenTullinge SK30:24+1:148:10
3Frida JunegardTullinge SK34:54+5:449:22
4Tone AlbrektssonOK Ravinen37:48+8:3810:09
5Lovisa MartinssonOK Tyr43:52+14:4211:47
6Hanna RöstinSöders-Tyresö45:25+16:1512:12
7Märta SkogTullinge SK47:22+18:1212:43
8Matilda MelénOK Kåre49:53+20:4313:24
9Ebba JanssonSöders-Tyresö54:58+25:4814:46
10Linnea HedinSöders-Tyresö1:17:41+48:3120:52
Tilda AnderssonOK Ravinenej godkänd

H18 Elit

4 150 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonOK Kåre26:476:27
2Hugo DahlbergHaninge SOK33:15+6:288:00
3Felix HellgrenOK Ravinen33:16+6:298:00
4Olle SkogTullinge SK34:01+7:148:11
5Johan EdenhamnLänna IF34:18+7:318:15
6Måns TistadIFK Lidingö SOK37:33+10:469:02
7Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK39:37+12:509:32
8Egil MorastHaninge SOK39:57+13:109:37
9David LevinSvaide Roma SOK40:06+13:199:39
10Rasmus ArfwedsonFrölunda OL46:14+19:2711:08
11David DahlVisborgs OK1:14:02+47:1517:50
Christian RedtzerAttunda OKej godkänd

D21

3 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea GustafssonLeksands OK29:288:03
2Lovisa LemanGöteborgs SK32:04+2:368:45
2Malin KarlssonSöders-Tyresö32:04+2:368:45
4Linnea BörjarsCentrum OK33:14+3:469:04
5Sanna BatzSkarpnäcks OL34:59+5:319:33
6Sara JonassonCentrum OK36:19+6:519:55
7Elina JohnssonCentrum OK37:56+8:2810:21
8Jennie AxinHagaby GOIF38:07+8:3910:24
9Sara MalmborgSkogsluffarnas OK38:46+9:1810:35
10Hanna GustafssonOK Kåre42:30+13:0211:36
11Helena PerssonCentrum OK1:02:06+32:3816:58
Malin DahlströmTullinge SKej start

H21

4 730 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas KarlssonMälarö SOK32:526:56
2Erik PetterssonOK Linné33:39+0:477:06
3Anton SundinSträngnäs-Malmby OL33:48+0:567:08
4Alexander HansenSöders-Tyresö34:50+1:587:21
5Jens WicksénCentrum OK39:00+6:088:14
6Rickard IngessonLunds OK39:15+6:238:17
7Petter HaraldssonJärla Orientering40:19+7:278:31
8Sverker LenasCentrum OK41:17+8:258:43
9Alexander NilssonGotlands Bro OK42:33+9:418:59
10Linus RisplingCentrum OK46:13+13:219:46
11Jonn BomanGotlands Bro OK46:46+13:549:53
12Tim SundbüeSträngnäs-Malmby OL46:54+14:029:54
13Robert LarssonGamleby OK46:55+14:039:55
14Rikard GustavssonGudhems IF47:34+14:4210:03
15Sune LevinGarda OK48:21+15:2910:13
16Robin JakobssonGamleby OK50:56+18:0410:46
17Mårten KorallGotlands Bro OK51:18+18:2610:50
18Gabriel LinderssonGamleby OK53:02+20:1011:12
19Mikael AxinHagaby GOIF54:48+21:5611:35
20Mattias ÅgrenCentrum OK57:26+24:3412:08
21Martin KarlssonCentrum OK57:32+24:4012:09
22Hans EgefalkHagaby GOIF58:35+25:4312:23
23Petter ValleriusGamleby OK1:02:34+29:4213:13
24Albin GrahnCentrum OK1:36:08+1:03:1620:19
Tomas JohnssonSundsvalls OKej start

D21 Kort

3 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina MorellOK Kåre33:1910:46
2Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg36:30+3:1111:48
3Lovisa JohanssonVästerviks OK37:10+3:5112:01
4Camilla MatanovicVästerviks OK38:45+5:2612:32
5Emma KlemetsKöping-Kolsva OK39:21+6:0212:44
6Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg42:52+9:3313:52
7Ebba KarlssonVisborgs OK47:03+13:4415:13

H21 Kort

3 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin LindmarkSkarpnäcks OL26:227:23
2Klas BringertKatrineholms OK45:05+18:4312:37
Jiri ThiemelMagnus Orienteeringej godkänd

D20

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara TynongTullinge SK44:2112:40

H20

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viljam GrahnNärpes OK34:349:20

D18

3 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda ForsbergOK Ravinen40:0311:34
2Elin JohnssonSvaide Roma SOK1:10:10+30:0720:16
Hanna TynongTullinge SKej godkänd

D17-20 Kort

2 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nelly LidmanTibro OKej godkänd

H18

3 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar LangVästerviks OK35:069:49
2Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg35:56+0:5010:03
3Seth WimanTäby OK44:31+9:2512:28
4Joel SjödinOK Nipan55:50+20:4415:38
Anton NilssonGotlands Bro OKej start

H17-20 Kort

3 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus HellgrenOK Södertörn37:3012:03
2Oskar VamlingFrölunda OL54:02+16:3217:22
3Eskil GrahnNärpes OK59:25+21:5519:06

D16

3 430 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea Charlotte HansenRøyken O-lag40:5211:54
2Emelie BrudinIFK Mora OK44:00+3:0812:49
3Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK44:07+3:1512:51
4Jenny JakobssonGamleby OK47:16+6:2413:46
5Amanda KarlssonOK Ravinen49:17+8:2514:22
6Olivia FröbergOK Roxen52:56+12:0415:25
7Tilda BellanderGustavsbergs OK1:16:25+35:3322:16

H16

3 490 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EkNyköpings OK23:326:44
2Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK24:40+1:087:04
3Simon FriskGustavsbergs OK25:07+1:357:11
4Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK27:15+3:437:48
5Axel KudinoffOK Södertörn27:28+3:567:52
6Carl HolmbergIF Hagen27:48+4:167:57
7Hannes SvahnOK Ravinen28:15+4:438:05
8Oskar ForsbergTullinge SK29:10+5:388:21
9Isak HertinVästerviks OK30:18+6:468:40
10Hugo EkingeOK Motala30:37+7:058:46
11Loke ÖstangårdGamleby OK33:39+10:079:38
12Mattias KallhaugeSnättringe SK36:22+12:5010:25
13Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna37:57+14:2510:52
14Edvin JohnssonSvaide Roma SOK38:32+15:0011:02
15Calle NilssonJärfälla OK38:57+15:2511:09
16Olle SvangrenGotlands Bro OK39:50+16:1811:24
17Rasmus VirginGotlands Bro OK40:57+17:2511:44
Axel LindebergVästerviks OKej godkänd
Lukas HellgrenOK Ravinenej godkänd
Oliver ValleriusGamleby OKej godkänd

H16 Kort

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil NilssonJärfälla OK1:05:1221:39
2Felix MalmsjöHellas Orientering1:06:34+1:2222:06

D14

2 990 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna34:3211:32
2Linnéa SöderqvistOK Ravinen35:37+1:0511:54
3Julia WannerAvesta OK39:42+5:1013:16
4Therese NilssonOK Österåker39:56+5:2413:21
5Amelie RajanIFK Lidingö SOK42:41+8:0914:16
6Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK47:59+13:2716:02
7Elin DahlVisborgs OK49:44+15:1216:37
8Tuva FalkSundbybergs IK52:55+18:2317:41
9Emma BellanderGustavsbergs OK59:27+24:5519:52
10Tina LjungqvistLunds OK1:05:00+30:2821:44
11Ellen EkingeOK Motala1:08:41+34:0922:58
12Sigrid FröbergOK Roxen1:10:23+35:5123:32
13Jenny BergGarda OK1:11:32+37:0023:55
14Maja SandvikAttunda OK1:16:49+42:1725:41
Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Alma SandVästerbergslagens OLej godkänd
Beata PetterssonGotlands Bro OKej godkänd

D14 Kort

2 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AndreassonFrölunda OL55:0021:44
Ella ForsbergOK Ravinenej godkänd

H14

3 160 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar HertinVästerviks OK27:408:45
2Duncan RobertsonSvaide Roma SOK27:45+0:058:46
3Casper HedarOK Tor28:36+0:569:03
4Johan LundbäckJärfälla OK29:11+1:319:14
5Gustav WirénAttunda OK29:26+1:469:18
6Linus AlbinssonJärfälla OK31:11+3:319:52
7Albin LindgrenVisborgs OK33:35+5:5510:37
8Aron ThorénRonneby OK35:01+7:2111:04
9Johan HolmbergIF Hagen35:05+7:2511:06
10Mattias LevinSvaide Roma SOK36:20+8:4011:29
11Albin LindskogOK Ravinen37:46+10:0611:57
12Otto BalckVallentuna-Össeby OL38:13+10:3312:05
13Edvin NilssonGotlands Bro OK38:58+11:1812:19
14Felix BäckstädeVisborgs OK39:41+12:0112:33
15Melvin JakobssonOK Södertörn40:37+12:5712:51
16Erik ThoressonAndrarums IF47:07+19:2714:54
17Nils KylbornAlmby IK48:30+20:5015:20
18Jakob Gadefors NauHaninge SOK49:54+22:1415:47
19Mattias ÖsterdahlVisborgs OK50:31+22:5115:59
20Fabian MellbergSvaide Roma SOK54:09+26:2917:08
21Brian AhlmAndrarums IF55:29+27:4917:33
22Elis SjödinOK Nipan56:13+28:3317:47
23Elon AlbrektssonOK Ravinen57:33+29:5318:12
24Zebastian ArfwedsonFrölunda OL59:05+31:2518:41
25Simon LiljaIFK Lidingö SOK1:00:08+32:2819:01
26Robin EdlundSundsvalls OK1:03:04+35:2419:57
27Teodor ÄlvegranVästerås SOK1:06:28+38:4821:02
28Erik NilssonGotlands Bro OK1:09:29+41:4921:59
29Oskar NilssonJärfälla OK1:12:48+45:0823:02
Aron ÖstangårdGamleby OKej godkänd

H14 Kort

2 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin EronnLinköpings OK30:5312:12
2Johan BergiusVisborgs OK31:44+0:5112:32
3Johan LangVästerviks OK34:29+3:3613:37
4Olle LeichtVästerviks OK39:33+8:4015:37

D12

2 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eira HertinVästerviks OK24:5010:10
2Hanna ÖbergGamleby OK25:18+0:2810:22
3Moa SkoogIF Hagen25:53+1:0310:36
4Alice EkNyköpings OK28:29+3:3911:40
5Ebba ThernOK Skogshjortarna30:43+5:5312:35
6Tove ValleriusGamleby OK31:01+6:1112:42
7Matilda FriskGustavsbergs OK31:33+6:4312:55
8Mikaela JohanssonVästerviks OK35:54+11:0414:42
9Sofie Mimmi FlorinGotlands Bro OK36:55+12:0515:07
10Natalie GardelinGotlands Bro OK36:58+12:0815:09
11Märta SandvikAttunda OK37:48+12:5815:29
12Frida MalmsjöHellas Orientering42:38+17:4817:28
13Wilhelmina BackmanOK7748:35+23:4519:54
14Angelina ÄlvegranVästerås SOK1:21:55+57:0533:34
Klara BäckstädeVisborgs OKej godkänd
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd

D12 Kort

2 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove KarlssonJärla Orientering34:0213:30
2Alice BergiusVisborgs OK35:28+1:2614:04
Linnéa TöppnerOK Landehofej godkänd

H12

2 520 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl KylbornAlmby IK19:597:55
2Hugo KindbornOK Hällen20:37+0:388:10
3Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK22:08+2:098:46
4Klas LjungqvistLunds OK22:44+2:459:01
5Linus NilssonOK Österåker23:54+3:559:29
6Oscar AnelandOK Ravinen24:19+4:209:38
7Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK24:45+4:469:49
8Edvin HenryssonTibro OK26:22+6:2310:27
9Gustav LidmanTibro OK27:06+7:0710:45
10Markus MelénOK Kåre28:32+8:3311:19
11Adam ÖsterdahlVisborgs OK29:58+9:5911:53
12Peder PerssonGotlands Bro OK30:07+10:0811:57
13Hugo LindskogOK Ravinen30:17+10:1812:01
14Axel ArnessonÖstersunds OK30:27+10:2812:05
15Svante SirviöUmeå OK30:34+10:3512:07
16Herman SvahnOK Ravinen30:53+10:5412:15
17Hugo NylundOK Linné31:23+11:2412:27
18Folke SvangrenGotlands Bro OK32:32+12:3312:54
19Isak DalinLeksands OK32:33+12:3412:55
20David WestfältGotlands Bro OK33:38+13:3913:20
21Olle ThimbergSöders-Tyresö35:05+15:0613:55
22Edvard PetterssonGotlands Bro OK41:37+21:3816:30
23Jonathan FlodmanGotlands Bro OK46:36+26:3718:29
Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OKej start

H12 Kort

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK30:3111:55
2Mathias MellbergSvaide Roma SOK40:35+10:0415:51

D10

2 510 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL24:519:54
2Tuva ÖstangårdGamleby OK26:07+1:1610:24
3Ellen AnelandOK Ravinen26:38+1:4710:36
4Tuva SirviöUmeå OK27:52+3:0111:06
5Maja LiljaIFK Lidingö SOK28:46+3:5511:27
6Stella ÄlvegranVästerås SOK31:02+6:1112:21
7Sara LjungqvistLunds OK32:01+7:1012:45
8Stina ThernOK Skogshjortarna32:16+7:2512:51
9Nora Christine HansenRøyken O-lag32:40+7:4913:00
10Elsa ArnessonÖstersunds OK32:48+7:5713:04
10Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb32:48+7:5713:04
12Maja FalkSundbybergs IK37:13+12:2214:49
13Alexandra BackmanOK7741:39+16:4816:35
14Alma PetterssonGotlands Bro OK45:29+20:3818:07
15Linda BergGarda OK46:23+21:3218:28
16Meja LundinSvaide Roma SOK46:50+21:5918:39
17Ebba SkullmanLinköpings OK47:10+22:1918:47
18Embla ThorénRonneby OK55:32+30:4122:07
19Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK57:41+32:5022:58

H10

2 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin EkNyköpings OK18:427:21
2Axel KylbornAlmby IK19:47+1:057:47
3Axel ThybeckLindebygdens OK22:23+3:418:48
4Svante SandvikAttunda OK25:34+6:5210:03
5Malte BellanderGustavsbergs OK25:41+6:5910:06
6Arvid MyrbergerTullinge SK26:03+7:2110:15
7Ludvig EronnLinköpings OK26:32+7:5010:26
8Henning LindebergVästerviks OK28:12+9:3011:06
9Olof LevinSvaide Roma SOK30:07+11:2511:51
10Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg30:20+11:3811:56
11Malte AlbinssonOK Österåker31:16+12:3412:18
12Axel HejdenbergGävle OK31:22+12:4012:20
13Axel BalckVallentuna-Össeby OL31:52+13:1012:32
14Hugo ThoressonAndrarums IF42:49+24:0716:51
15Kasper UllbergSvaide Roma SOK43:27+24:4517:06
16August EkingeOK Motala47:11+28:2918:34
17Carl ÖbergGamleby OK47:46+29:0418:48
18Felix LindOK Älgen59:15+40:3323:19
19Erik BalckVallentuna-Össeby OL1:41:00+1:22:1839:45
Rasmus HedarOK Torej godkänd
Felix Sjölund MyhrÖstersunds OKej start

D35

3 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ThernOK Skogshjortarna25:237:06
2Maria HolmstrandIFK Göteborg28:54+3:318:05
3Ida HördegårdIFK Göteborg29:15+3:528:11
4Lina PalmérUlricehamns OK31:50+6:278:55
5Anna LöwegrenKatrineholms OK32:42+7:199:09
6Karin AlmgrenSöders-Tyresö34:01+8:389:31
7Desiré RexOK Landehof34:17+8:549:36
8Malin LindskogOK Ravinen34:57+9:349:47
9Ulrika BornetunSkillingaryds FK37:20+11:5710:27
10Jenny HallmanAttunda OK41:04+15:4111:30
11Liselott SvenssonJönköpings OK41:36+16:1311:39
12Caroline WestbomOK Österåker48:48+23:2513:40
Emma VictorinKFUM Örebro OKej godkänd

H35

4 650 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar ArleboKFUM Örebro OK30:366:34 Ladda ner rutt i gpx-format
2Andréas ThernOK Skogshjortarna31:02+0:266:40
3Albin ArleboKFUM Örebro OK33:06+2:307:07
4Jens LeibigerPost SV Dresden34:29+3:537:24
5Jonas VictorinKFUM Örebro OK36:30+5:547:50
6Ola FängmarkIFK Umeå37:52+7:168:08
7Stefan WahlgrenVisborgs OK38:36+8:008:18
8Thomas GustavssonGudhems IF38:54+8:188:21
9Erik KjellgrenHammarkinds OK39:55+9:198:35
10Tobias GrundellGotlands Bro OK40:49+10:138:46
11Johan ÖbergVisborgs OK43:03+12:279:15
12Anders FrickTrollhättans SK48:19+17:4310:23
13Rolf E JohanssonVästerviks OK50:44+20:0810:54
14Roger LarssonSkillingaryds FK50:53+20:1710:56
15Hansi KrausAvesta OK51:01+20:2510:58

D40

3 430 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK28:248:16
2Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF29:26+1:028:34
3Mia EronnLinköpings OK32:48+4:249:33
4Kristina AnelandOK Ravinen33:15+4:519:41
5Anna FalkSundbybergs IK35:17+6:5310:17
6Theres EricssonOK Ravinen36:43+8:1910:42
7Kicki SkogTullinge SK37:25+9:0110:54
8Anna LjungqvistLunds OK38:36+10:1211:15
9Johanna DalinLeksands OK40:43+12:1911:52
10Marika EkNyköpings OK43:11+14:4712:35
11Britta BrännströmÖstersunds OK43:47+15:2312:45
12Ylva SvangrenGotlands Bro OK45:40+17:1613:18
13Pernilla SvedinLånghundra IF46:43+18:1913:37
14Maria NorinGävle OK48:05+19:4114:01
15Maria LybertOK Ravinen50:24+22:0014:41
16Katarina BomanKA 3 IF50:53+22:2914:50
17Malin AlbinssonJärfälla OK53:56+25:3215:43
18Gabriella FriskGustavsbergs OK55:22+26:5816:08
19Maria LangVästerviks OK57:22+28:5816:43
20Katja KinnunenVallentuna-Össeby OL59:46+31:2217:25
21Pernilla NilssonJärfälla OK1:01:14+32:5017:51
Anna BäckstädeVisborgs OKej godkänd

H40

4 060 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK28:417:03
2Pär LiljaIFK Lidingö SOK29:13+0:327:11
3Peter AnderssonSöders-Tyresö31:01+2:207:38
4Fredrik SvenssonJönköpings OK31:04+2:237:39
5Richard HejdenbergGävle OK31:06+2:257:39
6Niklas AldinStora Tuna OK33:02+4:218:08
7Peter SkalbergGotlands Bro OK34:00+5:198:22
8Daniel BackmanOK7735:13+6:328:40
9Tomas AlbinssonOK Österåker36:10+7:298:54
10Armin SchollerVisborgs OK36:23+7:428:57
11Tomas BomanLinköpings OK36:31+7:508:59
12Göran KimellGotlands Bro OK37:21+8:409:11
13William RexOK Landehof40:21+11:409:56
14Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK41:08+12:2710:07
15David AlesMagnus Orienteering41:11+12:3010:08
16Patrik FriskGustavsbergs OK42:05+13:2410:21
17Mikael LindOK Älgen44:32+15:5110:58
18Atakilte BeyeneNässjö OK46:36+17:5511:28
19Christer ÖbergGamleby OK46:38+17:5711:29
20Per GöthssonTäby OK48:12+19:3111:52
Daniel SjölundÖstersunds OKej start

D45

3 170 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine NordströmOK Triangeln29:389:20
2Mia LiljaIFK Lidingö SOK29:51+0:139:24
3Weronica MorellOK Kåre30:04+0:269:29
4Pia HellgrenOK Södertörn31:06+1:289:48
5Charlotta GibergHellas Orientering32:41+3:0310:18
6Anna LarssonSöders-Tyresö34:30+4:5210:52
7Anna SanderIF Thor34:33+4:5510:53
8Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK35:09+5:3111:05
9Christin SöderqvistOK Ravinen35:47+6:0911:17
10Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK36:05+6:2711:22
11Cecilia ForslundOK Kåre36:43+7:0511:34
12Gunilla KallhaugeSnättringe SK38:30+8:5212:08
13Ida SyversenRøyken O-lag42:55+13:1713:32
14Ewa HolmbergIF Hagen45:18+15:4014:17
15Eva MartinssonOK Tyr46:34+16:5614:41
16Susanne GranGamleby OK47:02+17:2414:50
17Camilla ÄlvegranVästerås SOK50:02+20:2415:47
18Linda ThorénRonneby OK59:16+29:3818:41
19Anna HertinVästerviks OK1:17:33+47:5524:27
Nina OlssonFalköpings AIK OKej godkänd

H45

3 810 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK24:556:32
2Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK26:25+1:306:56
3Lars Håkan SandvikAttunda OK26:40+1:456:59
4Ola HultinOK Roslagen27:21+2:267:10
5Patrik RönnbäckVisborgs OK27:23+2:287:11
6Lars Erik GjeinSandefjord OK28:56+4:017:35
7Johan JakobssonLånghundra IF29:36+4:417:46
8Per NilssonJärfälla OK29:51+4:567:50
9Fabian LjungqvistLunds OK29:59+5:047:52
10Jonas OlssonOK Roxen30:03+5:087:53
11Pär EricsonNyköpings OK30:14+5:197:56
12Ronny FalkSundbybergs IK30:52+5:578:06
13Erik BerggrenTullinge SK32:25+7:308:30
14Anders ÄlvegranVästerås SOK33:16+8:218:43
15Anders ArfwedsonFrölunda OL33:24+8:298:45
16Anders EkingeOK Motala34:02+9:078:55
17Lars ThorénRonneby OK34:57+10:029:10
18Petter RanefallIF Thor36:01+11:069:27
19Ulf JanssonOK Triangeln36:07+11:129:28
20Erik LösethFalköpings AIK OK36:09+11:149:29
21Thomas LjungqvistTibro OK36:21+11:269:32
22Jonas EklundVallentuna-Össeby OL36:38+11:439:36
23Stefan PerssonVisborgs OK37:42+12:479:53
24Niklas OlssonFagersta OK40:52+15:5710:43
25Gustaf SameliusVisborgs OK43:13+18:1811:20
26Björn AlmgrenVallentuna-Össeby OL44:20+19:2511:38
27Bengt JannsenVästerviks OK47:02+22:0712:20
28Johan BalckVallentuna-Össeby OL54:16+29:2114:14
29Pär JohannessonFrölunda OL56:05+31:1014:43
30Johan FridströmFinspångs SOK59:15+34:2015:33
31Thomas MalmsjöHellas Orientering1:00:50+35:5515:58
32Stig DahlVisborgs OK1:12:29+47:3419:01
33Magnus EdlundSundsvalls OK1:14:44+49:4919:36
John SolbreckLånghundra IFej start

D50

3 140 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö30:049:34
2Marita AxelssonOK Ravinen30:37+0:339:45
3Helena LindmanNässjö OK33:42+3:3810:43
4Eva SvanbergJärfälla OK33:51+3:4710:46
5Britt-Marie ErikssonGävle OK36:59+6:5511:46
6Lotta JungåkerKorsnäs IF OK37:42+7:3812:00
7Katarina SundqvistOK Kåre37:43+7:3912:00
8Annika SvenssonSolna OK37:57+7:5312:05
9Mia GustafssonOK Kåre38:19+8:1512:12
10Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL38:52+8:4812:22
11Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK39:39+9:3512:37
12Marie HäggstrandSödertälje-Nykvarn OF39:49+9:4512:40
13Ann-Britt LevinGarda OK40:02+9:5812:44
14Susanne RantakokkoOK Nipan40:14+10:1012:48
15Agneta KarlssonRånäs OK41:44+11:4013:17
16Katarina TynongTullinge SK42:30+12:2613:32
17Karin SkullmanLinköpings OK43:00+12:5613:41
18Eva KappelVisborgs OK47:03+16:5914:59
19Anette ArksandVallentuna-Össeby OL48:06+18:0215:19
20Christina GranathOK Södertörn49:21+19:1715:42
21Anki GustafssonSäterbygdens OK50:39+20:3516:07
22Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna51:28+21:2416:23
23Mia HillerhagIFK Lidingö SOK52:05+22:0116:35
24Lena JakobssonGamleby OK55:00+24:5617:30
25Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL1:09:18+39:1422:04
26Eva TollsternVäxjö AIS1:14:42+44:3823:47
Ann-Katrin JohanssonVästerviks OKej godkänd
Carina NilssonGotlands Bro OKej start

H50

3 810 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MelénOK Kåre27:107:07
2Lars HolmbergIF Hagen27:12+0:027:08
3Dan NorinGävle OK27:36+0:267:14
4Jörgen AxelssonTullinge SK28:15+1:057:24
5Christer MorellOK Kåre28:55+1:457:35
6Peter AlbrektssonOK Ravinen28:57+1:477:35
7Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL28:59+1:497:36
8Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL29:00+1:507:36
9Ulf NilssonGotlands Bro OK29:06+1:567:38
10Peter JuthbergSöders-Tyresö29:22+2:127:42
11Anders SkogTullinge SK29:23+2:137:42
12Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad29:55+2:457:51
13Magnus IhreskogGotlands Bro OK30:21+3:117:57
14Mats SigalitGotlands Bro OK30:26+3:167:59
15Göran HellgrenOK Södertörn32:07+4:578:25
16Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF32:08+4:588:26
17Per KallhaugeSnättringe SK32:18+5:088:28
18Mats JönssonKorsnäs IF OK33:02+5:528:40
19Mikael KindbornOK Hällen33:55+6:458:54
20Jan NylundMariestads FK34:29+7:199:03
21Jan KarlssonSöders-Tyresö34:35+7:259:04
22Johan PalmgrenTäby OK35:31+8:219:19
23Erik AnderssonOK Österåker35:44+8:349:22
24Patrik ThybeckLindebygdens OK37:13+10:039:46
25Lars GustafssonOK Kåre39:37+12:2710:23
26Leif TynongTullinge SK41:55+14:4511:00
27Niklas GustafssonGarda OK42:35+15:2511:10
28Fredrik MorastHaninge SOK43:05+15:5511:18
29Magnus RajanIFK Lidingö SOK44:01+16:5111:33
30Tomas AndreassonFrölunda OL45:25+18:1511:55 Ladda ner rutt i gpx-format
31Mikael WirénAttunda OK48:30+21:2012:43
32Johan SköldJärfälla OK50:59+23:4913:22
33Tomas SundqvistOK Kåre52:06+24:5613:40
34Anders WinaldHellas Orientering58:49+31:3915:26
Michael HertinVästerviks OKej godkänd

D55

3 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MalmborgSöders-Tyresö32:0910:22
2Barbro LönnkvistTullinge SK33:47+1:3810:53
3Sussie BjörkmanDalaportens OL34:52+2:4311:14
4Pia-Lena PutkonenTullinge SK41:03+8:5413:14
5Carola KarlssonOK Tyr42:02+9:5313:33
6Ann-Marie AnderssonTenhults SOK44:12+12:0314:15
7Monika LarssonSkarpnäcks OL45:11+13:0214:34
8Karin BengtssonVisborgs OK47:18+15:0915:15
9Ann LeesmentMälarö SOK49:05+16:5615:50
10Maria VamlingFrölunda OL54:47+22:3817:40
11Katarina JakobssonGarda OK55:36+23:2717:56
12Gittel KarlssonAttunda OK57:03+24:5418:24

H55

3 600 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LönnkvistTullinge SK24:436:51
2Ronny LiljegrenGotlands Bro OK26:00+1:177:13
3Stefan NybergAvesta OK27:57+3:147:45
4Björn SöderbäckOK Linné31:29+6:468:44
5Lars OhlinRånäs OK31:31+6:488:45
6Jörgen BatzSkarpnäcks OL32:58+8:159:09
7Leif GustafssonSäterbygdens OK33:48+9:059:23
8Øyvind Roger HansenRøyken O-lag33:49+9:069:23
9Arne KlintbergEksjö SOK34:06+9:239:28
10Per WinteråsVästerbergslagens OL34:16+9:339:31
11Klas ThybeckLindebygdens OK34:30+9:479:35
12Gunnar HallströmVisborgs OK34:50+10:079:40
13Anders JakobssonOK Södertörn35:05+10:229:44
14Kurt LöfgrenGotlands Bro OK35:36+10:539:53
15Erik WadmanIFK Mora OK35:48+11:059:56
16Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF36:34+11:5110:09
17Peter AxelssonOK Ravinen36:46+12:0310:12
18Rolf KarlssonJärla Orientering36:54+12:1110:15
19Ola JohanssonGävle OK37:21+12:3810:22
20Carl-Erik BerglövFagersta OK37:56+13:1310:32
21Henrik KarlssonKuusankosken Urheiluseura38:12+13:2910:36
22Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK38:49+14:0610:46
23Bo PetterssonKFUM Örebro OK39:29+14:4610:58
24Håkan GustafsonEskilstuna OL40:07+15:2411:08
25Håkan KarlssonMälarö SOK40:19+15:3611:11
26Stefan GustafssonSkarpnäcks OL40:37+15:5411:16
27Kjell GustafssonOK Järnbärarna41:32+16:4911:32
28Åke KappelVisborgs OK46:07+21:2412:48
29Leif SvangrenGotlands Bro OK46:33+21:5012:55
30Gunnar SvanbergJärfälla OK46:43+22:0012:58
31Stefan HellströmVisborgs OK55:37+30:5415:26
32Ulf ErikssonGävle OK56:57+32:1415:49
33Anders LavforsCentrum OK57:33+32:5015:59
34Janne LindbyGotlands Bro OK1:01:23+36:4017:03

D60

2 490 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL27:2110:59
2Helena HemströmGävle OK31:35+4:1412:41
3Anne-Chr SchunnessonAttunda OK31:59+4:3812:50
4Ing-Marie BackOK Södertörn32:05+4:4412:53
5Anna-Karin JohanssonVandrarringen32:42+5:2113:07
6Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna33:34+6:1313:28
7Gunilla PetterssonKFUM Örebro OK34:40+7:1913:55
8Riggan FrändénJärla Orientering35:38+8:1714:18
9Lena JanssonArboga OK35:46+8:2514:21
10Solvej CarlsonIFK Hedemora OK38:35+11:1415:29
11Lena JanssonJärla Orientering39:42+12:2115:56
12Elisabeth BybergerSolna OK45:44+18:2318:22
13Siv LarssonVäxjö AIS51:37+24:1620:43

H60

3 530 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LundbergDalaportens OL27:097:41
2Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna29:57+2:488:29
3Per LindgrenIK Hakarpspojkarna30:03+2:548:30
4Arne BackOK Södertörn30:35+3:268:39
5Anders ÖbergIFK Mora OK31:03+3:548:47
6Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL31:14+4:058:50
7Leif CarlssonSOK Viljan31:27+4:188:54
8Thom SandvikAvesta OK32:01+4:529:04
9Leo JohanssonVandrarringen35:23+8:1410:01
10Mats HemströmGävle OK35:26+8:1710:02
11Kjell SkalbergGotlands Bro OK35:49+8:4010:08
12Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK37:10+10:0110:31
13Stefan CarlssonSOK Viljan37:31+10:2210:37
14Mårten LarssonTäby OK37:41+10:3210:40
15Göran HanssonTäby OK37:59+10:5010:45
16Reinhold LenneboIF Thor38:09+11:0010:48
17Robert AlmLänna IF39:07+11:5811:04
18Kari TallqvistTimrå SOK42:11+15:0211:56
19Olle BlomgrenOK Södertörn42:20+15:1111:59
20Per LindskogGotlands Bro OK43:01+15:5212:11
21Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL44:02+16:5312:28
22Matts BjörkeSöders-Tyresö47:45+20:3613:31
23Jens TörnmarckAskersunds OK47:59+20:5013:35
24Sven SetterqvistOK Södertörn48:25+21:1613:42
25Gerhard LilliestiernaOK Roslagen53:30+26:2115:09
26Bo MagnussonVisborgs OK57:04+29:5516:09
Lennart VamlingFrölunda OLej godkänd
Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D65

2 470 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena StenbergIFK Umeå35:4814:29
2Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF38:06+2:1815:25
3Christina FlordalLjusdals OK38:54+3:0615:44
4Ingrid EnekvistVisborgs OK39:39+3:5116:03
5Kerstin ErikssonKöping-Kolsva OK41:00+5:1216:35
6Carin RunqvistJärfälla OK42:27+6:3917:11
7Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK43:01+7:1317:24
8Britt-Marie AldénOK Kolmården46:19+10:3118:45
9Kristina FranssonOK Virdarna46:21+10:3318:45
10Rosa JohanssonIK Uven48:09+12:2119:29
11Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg52:57+17:0921:26
12Ingrid DanielssonVisborgs OK55:09+19:2122:19
13Lena LindgrenOK Järnbärarna57:40+21:5223:20
14Monica BerggrenBodafors OK1:03:48+28:0025:49
Maud AnderssonGotlands Bro OKej godkänd

H65

3 150 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gert LundquistGotlands Bro OK28:529:09
2Inge LöwegrenKatrineholms OK30:51+1:599:47
3Tommie OlssonVisborgs OK32:32+3:4010:19
4Åke WansölinSöders-Tyresö33:18+4:2610:34
5Gunnar EnbergMålilla OK33:19+4:2710:34
6Ulf KjellinOK Hedströmmen33:20+4:2810:34
7Paul NorénOK Södertörn34:08+5:1610:50
8Staffan StålbergOckelbo OK35:59+7:0711:25
9Berndt StenbergIFK Umeå36:37+7:4511:37
10Kurt Håkan AnderssonOK Tor37:09+8:1711:47
11Leif NordinAttunda OK37:10+8:1811:47
12Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK38:02+9:1012:04
13Runar AldénOK Kolmården38:13+9:2112:07
14Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg38:44+9:5212:17
15Jan WingstedtBodafors OK38:53+10:0112:20
16Olle GardellVisborgs OK40:05+11:1312:43
17Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg40:10+11:1812:45
18Anders NilssonGotlands Bro OK40:31+11:3912:51
18Bo ErikssonKöping-Kolsva OK40:31+11:3912:51
20Lennart AnderssonGöteborgs SK40:50+11:5812:57
21Jon FlordalLjusdals OK42:12+13:2013:23
22Sven-Olof LarssonVäxjö AIS42:28+13:3613:28
23Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna42:50+13:5813:35
24Stefan ErlandssonGarda OK43:07+14:1513:41
25Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg44:11+15:1914:01
26Staffan WestbomOckelbo OK46:03+17:1114:37
27Claes AnderssonSnättringe SK46:44+17:5214:50
28Lennart LindgrenOK Järnbärarna46:48+17:5614:51
29Leif Erik KarlssonRånäs OK50:32+21:4016:02
30Per WestmanAvesta OK52:52+24:0016:46
31Tommy WåhlinOK Enen54:16+25:2417:13
32Lars ArleboKFUM Örebro OK1:01:15+32:2319:26
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Jan ÅsbergHäverödals SKej start

D70

2 430 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ArleboKFUM Örebro OK36:0714:51
2Britt Forsell PirozziLunds OK39:13+3:0616:08
3Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK42:30+6:2317:29
4Inger LundSala OK44:05+7:5818:08
5Gun EdströmOK Nipan47:55+11:4819:43
6Elisabeth KimellGotlands Bro OK48:20+12:1319:53
7Christina LarssonSöders-Tyresö50:04+13:5720:36
8Eva LindgrenLinköpings OK51:29+15:2221:11
9GunBritt SvenssonVästerviks OK52:20+16:1321:32
10Britt-Marie BjörklundVästerviks OK56:38+20:3123:18
11Margareta TidmanOK Kolmården1:03:50+27:4326:16
12Margareta EmanuelssonFrölunda OL1:06:02+29:5527:10
13Monica KrigOK Nipan1:08:32+32:2528:12
14Lena JacobssonVisborgs OK1:10:20+34:1328:56
15Gunnel BalckIFK Enskede1:12:57+36:5030:01
16Lilian BengtssonOK Amne1:16:42+40:3531:33
17Linnéa HallOK Amne1:23:11+47:0434:13
18Kristina SkoglundHellas Orientering1:37:38+1:01:3140:10
Irma BjärudVästerbergslagens OLej godkänd
Sonja PernebyTullinge SKej godkänd
Siv JohanssonVisborgs OKej start

H70

3 030 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna30:2610:02
2Rolf SkoglundHellas Orientering33:14+2:4810:58
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK33:14+2:4810:58
4Rune RådeströmSnättringe SK34:14+3:4811:17
5Sören JohanssonSala OK35:18+4:5211:39
6Gustav KrigOK Nipan37:00+6:3412:12
7Bo HanssonArboga OK37:03+6:3712:13
8Sven PihlEnköpings AIF38:03+7:3712:33
9Roland OffrellFrosta OK38:15+7:4912:37
10Svenerik JohanssonGarda OK38:18+7:5212:38
11Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburg40:58+10:3213:31
12Björn AnderssonGotlands Bro OK42:09+11:4313:54
13Jan BojlingSolna OK43:21+12:5514:18
14Torbjörn TirénHellas Orientering44:09+13:4314:34
15Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK44:30+14:0414:41
16Lars-Erik LarssonOK Amne44:50+14:2414:47
17Rolf BjärudVästerbergslagens OL44:56+14:3014:49
18Torgny JonssonVäxjö AIS45:07+14:4114:53
19Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL46:05+15:3915:12
20Ingemar LindblomOK Orinto46:28+16:0215:20
21Bo HedlundIFK Enskede47:35+17:0915:42
22Åke BjörklundVästerviks OK51:37+21:1117:02
23Ingemar JohnssonOK Södertörn53:06+22:4017:31
24Roland JohanssonVisborgs OK55:41+25:1518:22
25Bo LindkvistKöping-Kolsva OK56:15+25:4918:33
26Reits HallOK Amne59:20+28:5419:34
27Karl-Axel JohanssonIK Uven1:01:37+31:1120:20
28Stig-Olof StålAvesta OK1:08:41+38:1522:40
29Jan RehdinKöping-Kolsva OK1:10:54+40:2823:23

D75

2 180 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna44:0920:15
2Gunnel BörjessonIK Uven47:22+3:1321:43
3Yvonne  RoosAttunda OK49:15+5:0622:35
4Gudrun ThigerLinköpings AIK50:07+5:5822:59
5Edda NilssonStockholmspolisens IF OF51:38+7:2923:41
6Inger HallbergIK Uven53:04+8:5524:20
7Göta KåbergKöping-Kolsva OK54:00+9:5124:46
8Barbro BlomFrölunda OL57:29+13:2026:22
9Hansi FridströmFinspångs SOK1:02:40+18:3128:44
Birgitta BergGarda OKej godkänd

H75

2 950 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ErikssonSala OK37:1212:36
2John VallinOK Hedströmmen45:34+8:2215:26
3Bjarne ErlandssonHammarby IF OF46:08+8:5615:38
4Gunnar PerssonSvanesunds GIF46:10+8:5815:38
5Stig BengtssonOK Amne57:24+20:1219:27
6Bengt KarlssonLinköpings AIK58:58+21:4619:59
7Gert EmanuelssonFrölunda OL1:01:44+24:3220:55
8Åke TidmanOK Kolmården1:05:35+28:2322:13
9Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:17:28+40:1626:15
10Folke LindgrenVisborgs OK1:21:40+44:2827:41
11Lars-Erik PernebyTullinge SK1:21:41+44:2927:41
12Bille WidellVisby IF Gute SOK1:23:42+46:3028:22
Lars RoosAttunda OKej godkänd

H80

2 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf BlomFrölunda OL36:4014:36
2Alf LundkvistOK Tor44:39+7:5917:47
3Berndt BergGarda OK46:41+10:0118:35
4Carl-Henrik HallbergIK Uven50:15+13:3520:01
5Ove ÅbergOK Roslagen59:40+23:0023:46
6Karl-Erik MogrenSnättringe SK1:05:15+28:3525:59
7Sauli JacobssonGotlands Bro OK1:17:02+40:2230:41
8Rune GårdhOK Älgen1:17:53+41:1331:01
Sten BergstrandSkogsluffarnas OKej godkänd
Carleric ThigerLinköpings AIKej godkänd

H85

2 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen AxelssonIF Thor1:27:1035:34
Sture LarssonVisborgs OKej godkänd
Anders PerssonOK Alfernaej godkänd

Inskolning

2 060 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Signe AlbinssonOK Österåkerfullföljt
Nora AldinStora Tuna OKfullföljt
Elin AlmgrenSöders-Tyresöfullföljt
Tea ArleboKFUM Örebro OKfullföljt
Sebastian BackmanOK77fullföljt
Arvid BomanLinköpings OKfullföljt
Max BoströmKlubblösfullföljt
Neo CederqvistVisborgs OKfullföljt
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Emilia EricsonNyköpings OKfullföljt
Henry GrundellKlubblösfullföljt
Ivar HolmstrandIFK Göteborgfullföljt
Minna Jannsen- LindebergVästerviks OKfullföljt
Leo JuthbergSöders-Tyresöfullföljt
Linn JuthbergSöders-Tyresöfullföljt
Aron LindbergOK Roslagenfullföljt
Gustav LindbergOK Roslagenfullföljt
Vera LindbergIFK Göteborgfullföljt
Evelina LindgrenLidköpings VSKfullföljt
Alva NilssonGotlands Bro OKfullföljt
Theo PalmerUlricehamns OKfullföljt
Axel SandVästerbergslagens OLfullföljt
Ella SandVästerbergslagens OLfullföljt

U1

2 490 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felice GardelinGotlands Bro OK24:089:41
2Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL26:26+2:1810:36
3Signe HördegårdIFK Göteborg28:18+4:1011:21
4Ture LindskogOK Ravinen28:55+4:4711:36
5Johanna TöppnerOK Landehof30:14+6:0612:08
6Vega VictorNybro OK30:20+6:1212:10
7Maja ThimbergSöders-Tyresö30:47+6:3912:21
8Gustav RexOK Landehof31:33+7:2512:40
9Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL32:03+7:5512:52
10Edith HolmstrandIFK Göteborg32:19+8:1112:58
11Elsie HördegårdhIFK Göteborg32:26+8:1813:01
12Alfred NybergSkattkärrs SOK33:03+8:5513:16
13Lovisa ThybeckLindebygdens OK33:13+9:0513:20
14Olof HertinVästerviks OK34:40+10:3213:55
15Greta SandvikAttunda OK35:21+11:1314:11
16Ella NybergSkattkärrs SOK43:15+19:0717:22
17Tuva JakobssonSvaide Roma SOK44:57+20:4918:03
18Joel AllmungsLeksands OK48:40+24:3219:32
19Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb50:24+26:1620:14
20Tore LarssonJärfälla OK51:01+26:5320:29
21Linnéa RexOK Landehof57:40+33:3223:09
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

U2

2 490 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika PerssonGotlands Bro OK33:0113:15
2Erik KylbornAlmby IK33:13+0:1213:20
3Ida WestfältGotlands Bro OK33:18+0:1713:22
4Arvid LarssonJärfälla OK34:30+1:2913:51
5Anton NordOK Järnbärarna37:24+4:2315:01
6Emric AnderssonIF Hansa-Hoburg41:32+8:3116:40
7Alva NordOK Järnbärarna42:29+9:2817:03
8Marcus OlanderTäby OK48:47+15:4619:35
9Nora JakobssonSvaide Roma SOK58:19+25:1823:25
10Isac WadmanIFK Mora OK1:02:03+29:0224:55
Gustav MyrbergerTullinge SKej godkänd
Tilda LindholmSkogsluffarnas OKej start

Öppen motion 1

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonKatrineholms OK32:2112:47
2Oskar DalinLeksands OK39:27+7:0615:35
3Fariba FerdosKlubblös59:57+27:3623:41
4Margareta WikströmVäxjö AIS1:03:30+31:0925:05
5Nadja RehbergerHelsingin Suunnistajat1:07:31+35:1026:41

Öppen motion 2

2 940 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert RimgårdKlublös27:369:23
2Emma LindqvistGudhems IF33:22+5:4611:20
3Monica LandergårdSödertälje-Nykvarn OF35:36+8:0012:06
4Erik HellgrenOK Ravinen38:35+10:5913:07
5Maria GustafssonVästerbergslagens OL42:17+14:4114:22
6Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF43:32+15:5614:48
7Karin MårtenssonGotlands Bro OK51:47+24:1117:36
8Axel BolinGotlands Bro OK52:19+24:4317:47
9Max BolinGotlands Bro OK52:24+24:4817:49
10Gustav SkalbergGotlands Bro OK52:27+24:5117:50
Anders PerssonSvaide Roma SOKej godkänd

Öppen motion 3

2 920 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria KylbornAlmby IK34:5711:58
2Moa ArleboKFUM Örebro OK37:38+2:4112:53
3Kristin JacobsonKFUM Örebro OK37:57+3:0012:59
4Malin WannerAvesta OK38:34+3:3713:12
5Jenny NybergSkattkärrs SOK39:38+4:4113:34
6Henrika BackmanOK 7741:51+6:5414:19
7Ann-Sofie OlssonGotlands Bro OK43:22+8:2514:51
8Sara EdenhamnLänna IF43:32+8:3514:54
9Harald LangettTurebergs IF45:07+10:1015:27
10Gunilla LangettKlubblös45:13+10:1615:29
11Ching-Pei ChenTrollhättans SK49:52+14:5517:04
12Birgitta WestmanAvesta OK50:21+15:2417:14
13Gunilla EkbergGarda OK51:39+16:4217:41
14Torbjörn SvenssonTullinge SK51:48+16:5117:44
15Torbjörn JonssonTjällmo-Godegårds OK52:01+17:0417:48
16Sara JonssonTjällmo-Godegårds OK55:12+20:1518:54
17Kerstin KempeLinköpings OK55:45+20:4819:05
18Riina MändFredrikshofs IF Skid & OK57:35+22:3819:43
19Margaretha NylundOK Södertörn57:38+22:4119:44
20Maria ForsbergTullinge SK58:33+23:3620:03
21Karin SetterqvistOK Södertörn58:43+23:4620:06
22Sten CarlsonIFK Hedemora OK59:20+24:2320:19
23Ove ArvidssonOK Södertörn59:58+25:0120:32
24Ewa ArvidssonOK Södertörn1:00:44+25:4720:47
25Anita ArneforsKlubblös1:00:55+25:5820:51
26Lena WestbomOckelbo OK1:04:01+29:0421:55
27Erik HöglundTurebergs IF1:04:18+29:2122:01
28Ylva GribornGotlands Bro OK1:04:36+29:3922:07
29Susann HanssonGotlands Bro OK1:04:37+29:4022:07
30Lars-Åke HolmLinköpings OK1:04:42+29:4522:09
31Marcus DahlbergOK Nipan1:14:54+39:5725:39
32Pyttan AsplundOK Södertörn1:15:27+40:3025:50
33Inger Alice EismarkOK Orinto1:16:40+41:4326:15
34Sofia EklundIFK Göteborg1:20:03+45:0627:24
35Eva ViberthKlubblös1:23:49+48:5228:42
36Hilda SandVästerbergslagens OL1:37:49+1:02:5233:29
Viviann AnderssonSnättringe SKej godkänd
Marianne JepssonKatrineholms OKej godkänd
Curt BalckIFK Enskedeej start

Öppen motion 4

3 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ViberthKlubblös50:5314:32
2Fredrik NordinKlubblös50:57+0:0414:33
3Sara LindgrenLidköpings VSK54:10+3:1715:28
4Nathalie LybertOK Ravinen56:45+5:5216:12
5Sara NylenKlubblös1:10:45+19:5220:12
6Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:14:50+23:5721:22
7Mats NylenKlubblös1:18:41+27:4822:28
8Helena BerglindOK Södertörn1:27:09+36:1624:54
9Bo RockJärfälla OK1:50:30+59:3731:34

Öppen motion 5

3 690 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF36:039:46
2Mikael ÅhgrenTullinge SK42:33+6:3011:31
3Elin WåhlinOK Södertörn43:38+7:3511:49
4Åsa BäckstrandUmeå OK44:47+8:4412:08
5Carina HellgrenOK Ravinen44:49+8:4612:08
6Johan WannerAvesta OK53:53+17:5014:36
7Bernt-Olof GustafssonTäby OK56:15+20:1215:14
8Mario MatanovicVästerviks OK1:02:11+26:0816:51
9Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:05:30+29:2717:45
10Therese BoströmKlubblös1:06:04+30:0117:54
11Katarina WåhlinOK Södertörn1:06:15+30:1217:57
12Björn BrandbergSödertälje-Nykvarn OF1:07:42+31:3918:20
13Johan RosénOK Södertörn1:11:32+35:2919:23
14Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:17:09+41:0620:54
15Anne WimanTäby OK1:18:28+42:2521:15
16Örjan HallgrenVisborgs OK1:23:26+47:2322:36
17Anna-Karin BergiusVisborgs OK1:27:38+51:3523:44
18Lena NilssonOK Österåker1:30:06+54:0324:25
19Jan DahlgrenGustavsbergs OK1:33:53+57:5025:26
20Anna-Maria GrimmerIFK Umeå1:43:58+1:07:5528:10
21Annika AndreassonFrölunda OL1:50:42+1:14:3930:00
22Kjell AnderssonKatrineholms OK2:13:01+1:36:5836:02
Siw BerggrenVäxjö AISej godkänd
Maritha OlanderTäby OKej godkänd
Johnny LindholmOK Ravinenej godkänd
Martin TöppnerOK Landehofej godkänd
Katarina BerggrenTullinge SKej godkänd
Gert BerggrenVäxjö AISej start

Öppen motion 6

4 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils GustavssonLidköpings VSK36:178:26
2Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb51:12+14:5511:54
3Ulrika MeyersonOK Linné52:06+15:4912:06
4Tomas AxelssonOK Linné56:19+20:0213:05
5Peter ÖsterdahlVisborgs OK1:03:30+27:1314:46
6Adam HansenSödertälje-Nykvarn OF1:07:24+31:0715:40
7Felicia NortimaSödertälje-Nykvarn OF1:07:25+31:0815:40

Öppen motion 7

2 940 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo KarlssonTrollhättans SOK27:469:26
2Håkan SöderqvistOK Ravinen28:20+0:349:38
3Olov TallqvistTimrå SOK30:04+2:1810:13
4Olof ErikssonIFK Mora OK31:24+3:3810:40
5Emil SjööVästerviks OK32:41+4:5511:07
6Maria SkoogIF Hagen37:37+9:5112:47
7My MartinssonOK Tyr38:37+10:5113:08
8Leif MartinssonOK Tyr38:39+10:5313:08
9Anna LindmarkKlubblös39:27+11:4113:25
10Robert SkoogIF Hagen41:04+13:1813:58
11Bernt GustafssonVästerbergslagens OL41:09+13:2313:59
12Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK41:20+13:3414:03
13Åsa JanssonKlubblös41:41+13:5514:10
14Anna RondahlVisborgs OK41:48+14:0214:13
15Peter EkbergGarda OK42:53+15:0714:35
16Alice TörnlundOK Södertörn43:46+16:0014:53
17Christina OhlinRånäs OK43:47+16:0114:53
18Mats KåbergKöping-Kolsva OK45:22+17:3615:25
19Jonas PetterssonGotlands Bro OK45:35+17:4915:30
20Ritva KärkkäinenAvesta OK45:40+17:5415:31
21Göran PerssonJärfälla OK46:08+18:2215:41
22Helena LindbergIFK Göteborg46:28+18:4215:48
23Bo EkströmDalaportens OL47:16+19:3016:04
24Ann-Sofi SandvikAvesta OK47:23+19:3716:07
25Agneta LindbergSkogslöparna47:31+19:4516:09
26Yvonne EkströmDalaportens OL47:44+19:5816:14
27Pia ÖstangårdGamleby OK48:13+20:2716:24
28Ole PedersenLinköpings OK49:27+21:4116:49
29Thorwald FranssonOK Virdarna51:09+23:2317:23
30Lisa LarssonJärfälla OK53:23+25:3718:09
31Ann-Sofie EdenhamnLänna IF53:28+25:4218:11
32Anna FröbergOK Roxen53:48+26:0218:17
33Kerry KempeLinköpings OK54:17+26:3118:27
34Gunnar ErikssonGotlands Bro OK56:48+29:0219:19
35Ingela KlintbergEksjö SOK57:44+29:5819:38
36Kristina RobertoOK Linné57:51+30:0519:40
37Conny ThoressonAndrarums IF58:17+30:3119:49
38Gustaf MårsäterOK Linné58:34+30:4819:55
39Britte-Marie CarlssonSOK Viljan58:43+30:5719:58
40Agneta CarlssonSOK Viljan58:47+31:0119:59
41David MårsäterOK Linné58:53+31:0720:01
42Olle MårsäterOK Linné58:56+31:1020:02
43Kerstin BobergOK Roxen59:41+31:5520:18
44Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:00:38+32:5220:37
45Leif BjörkegrenGotlands Bro OK1:01:52+34:0621:02
46Garnet SchindlerSnättringe SK1:01:59+34:1321:04
47Sverker TirénHellas Orientering1:02:01+34:1521:05
48Anna WadmanIFK Mora OK1:03:46+36:0021:41
49Edd GrahnNärpes OK1:03:51+36:0521:43
50Jan BurellOK Enen1:05:49+38:0322:23
51Emmy AlbinssonJärfälla OK1:07:54+40:0823:05
52Bert SvenssonVästerviks OK1:11:50+44:0424:25
53Anna SylvanJärfälla OK1:17:13+49:2726:15
54Marianne OffrellFrosta OK1:18:12+50:2626:35
55Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:31:31+1:03:4531:07
Ulf CarnbyTäby OKej godkänd
Tobias JanssonHammarkinds OKej godkänd
Pia BellanderGustavsbergs OKej start

Öppen motion 8

4 530 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar LundbergDalaportens OL43:519:40
2Jonas HallmanAttunda OK44:55+1:049:54
3Marie HedarOK Tor46:12+2:2110:11
4Stefan WångbergOK Ravinen46:40+2:4910:18
5Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg52:53+9:0211:40
6Fredrik CampbellAlmby IK54:01+10:1011:55
7Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg54:35+10:4412:02
8Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb55:55+12:0412:20
9Lottie LindOK Älgen1:05:22+21:3114:25
10Ann-Charlotte DahlVisborgs OK1:06:06+22:1514:35
11Magnus ThomssonGotlands Bro OK1:12:31+28:4016:00
12Hans SylvanJärfälla OK1:15:11+31:2016:35
Niclas NilssonOK Österåkerej godkänd

Öppen motion 9

4 960 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob JanssonJärla Orientering33:076:40
2Anders DalinLeksands OK35:31+2:247:09
3Johan StrandbergGustavsbergs OK37:16+4:097:30
4Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK38:33+5:267:46
5Tiemo SchrammSnättringe SK40:56+7:498:15
6Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK43:52+10:458:50
7Mats CarlbergKFUM Örebro OK50:40+17:3310:12
8Mattias VejlensVisborgs OK58:02+24:5511:42
9Christian TörnmarckAskersunds OK1:01:04+27:5712:18
10Patrik KarlssonKlubblös1:09:59+36:5214:06
11Mikael NybergSkattkärrs SOK1:23:24+50:1716:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser