Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sako-OL Motionsorientering OKS

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sako-OL Motionsorientering OKS
Arrangörsorganisation: OK Skogsvargarna
Datum: tisdag 8 april 2014

Långa

7 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim AxelssonTrollhättans SOK55:357:37
2Peter CederbergVänersborgs SK59:01+3:268:05
3Martin SchagerlindTrollhättans SOK1:01:40+6:058:27
4Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK1:02:47+7:128:36
5Viktor WassénVänersborgs SK1:03:06+7:318:39
6Aina EdgrenTrollhättans SOK1:10:05+14:309:36
7Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:22:11+26:3611:16
Adam JohanssonTrollhättans SOKej godkänd

Mellan

5 170 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK42:448:15
2Per IvarssonTrollhättans SOK49:59+7:159:40
3Lars HogedalVänersborgs SK52:34+9:5010:10
4Stefan JohanssonTrollhättans SOK53:13+10:2910:17
5Dag TryggöTrollhättans SOK55:09+12:2510:40 Ladda ner rutt i gpx-format
6Jenny NymanVänersborgs SK56:05+13:2110:50
7Hans KööhlerTrollhättans SOK56:30+13:4610:55
8Bo WesterbergTrollhättans SOK1:00:23+17:3911:40
9Erik BerlinTrollhättans SOK1:01:17+18:3311:51
10Agneta BerlinTrollhättans SOK1:01:23+18:3911:52
11Eskil TryggöTrollhättans SOK1:02:00+19:1611:59
12Jörgen HallénTrollhättans SOK1:04:43+21:5912:31
13Britta SahlinVänersborgs SK1:05:53+23:0912:44
14Sofia ÖstermanVänersborgs SK1:12:15+29:3113:58
15Bengt NorrmanTrollhättans SOK1:15:30+32:4614:36
Stefan HornebrantTrollhättans SOKej godkänd
Emelie SvalinVänersborgs SKej godkänd
Anders BjörklundTrollhättans SOKej godkänd
Karin LaurellOK Flundrehofej godkänd
Jakob LaurellOK Flundrehofej godkänd
Wilma JanssonVänersborgs SKutgått
Alfred JanssonVänersborgs SKutgått
Markus PetterssonVänersborgs SKutgått

Kort

2 700 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart EkvallTrollhättans SOK28:2210:30
2Joar TryggöTrollhättans SOK35:21+6:5913:05
3Petra JohanssonTrollhättans SOK35:24+7:0213:06
4Maria TryggöTrollhättans SOK35:54+7:3213:17
5Jakob ÖstermanVänersborgs SK37:20+8:5813:49
6Filip JohanssonTrollhättans SOK37:33+9:1113:54
7Johanna KjellbergOK Flundrehof37:46+9:2413:59
7Anders KjellbergOK Flundrehof37:46+9:2413:59
9Anders AxelssonTrollhättans SOK38:38+10:1614:18
10Bodil AhlströmTrollhättans SOK42:42+14:2015:48
11Gunilla HogedalVänersborgs SK43:26+15:0416:05
12Ida StrömOK Skogsvargarna45:06+16:4416:42
12Sofi StrömOK Skogsvargarna45:06+16:4416:42
14Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna45:07+16:4516:42
15Kerstin SvenssonTrollhättans SOK48:30+20:0817:57
16Gunilla EdgrenTrollhättans SOK55:39+27:1720:36
17Felix SandbergOK Skogsvargarna56:19+27:5720:51
18Tova JanssonVänersborgs SK1:01:52+33:3022:54
usman afridiTrollhättans SOKej godkänd
Charlotte ÖstermanVänersborgs SKej godkänd

Lätt

1 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jocob HanssonVänersborgs SK19:4315:38
2Tilda KartengrenVänersborgs SK20:00+0:1715:52
3Ulrika KartengrenVänersborgs SK20:11+0:2816:01
4Liam HogedalVänersborgs SK22:04+2:2117:30
5Anna-Karin SandbergOK Skogsvargarna26:54+7:1121:20
Rickard BörjessonVänersborgs SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser