Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: FK Friskus-Varberg / OK Nackhe
Datum: fredag 10 juli 2015 - söndag 12 juli 2015

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

H50

3 150 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidR
1Ulrik OlssonBrattås CK23:587:36
2Tore BjørnerødOK Moss24:48+0:507:52
3Bo SimonsenFIF Hillerød25:17+1:198:01
4Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL25:29+1:318:05
5Elis BengtssonOK Norrvirdarna26:48+2:508:30
6Stefan PålssonSkåneslättens OL27:00+3:028:34
7Lars CarlssonOK Orion27:12+3:148:38
8Mats NylundBredaryds SOK27:17+3:198:39
9Bertil ÅkessonMarkbygdens OK27:26+3:288:42
10Kent KlassonHestra IF27:40+3:428:46
11Jan-Olof BogrenSundbybergs IK27:56+3:588:52
12Magnus AbrahamssonHalmstad OK28:15+4:178:58
13Kennet HorvathHalmstad OK28:32+4:349:03
14Sven LundgrenVäxjö OK28:56+4:589:11
15Ulf NyströmTrollhättans SOK29:01+5:039:12
16Per GustavssonGöteborg-Majorna OK29:08+5:109:14
17Lars KarlssonValbo AIF29:11+5:139:15
18Göran MånssonOK Dacke29:34+5:369:23
19Sten LeanderssonOK Tyr29:48+5:509:27
20Magnus BlennowFalköpings AIK OK29:59+6:019:31
21Michael HertinVästerviks OK30:05+6:079:33
22Per-Olof AnderssonOK Tyringe30:14+6:169:35
23Magnus JoelssonSOK 6830:40+6:429:44
24Magnus IhreskogGotlands Bro OK30:42+6:449:44
25Anders MolinBoxholm-Mjölby OL30:44+6:469:45
26Øistein JensenSarpsborg OL30:49+6:519:46
27Jörgen HallénTrollhättans SOK31:09+7:119:53
28Anders PetterssonOK Dacke31:21+7:239:57
29Michael BjörnlingerIK Vista31:34+7:3610:01
30Lars GreilertHaninge SOK31:38+7:4010:02
31Clas LöfqvistOK Njudung31:53+7:5510:07
32John E ErikssonVäxjö OK32:33+8:3510:20
33Andreas HuberHamar OK32:42+8:4410:22
34Per BjurströmOK Tisaren32:49+8:5110:25
35Peter BonekNaturfreunde Wien32:53+8:5510:26
36Leif MarkfjärdAvesta OK33:24+9:2610:36
37Pär EricssonHelsingborgs SOK33:49+9:5110:44
38Reinert HallorOK Tisaren33:50+9:5210:44
39Mikael HanssonBredaryds SOK34:14+10:1610:52
40Magnus PorleVäxjö OK34:15+10:1710:52Ladda ner rutt i gpx-format
41Jan TuressonBurseryds IF34:43+10:4511:01
42Stig LarssonGöteborg-Majorna OK34:45+10:4711:01
43Kim Find AndersenSøllerød OK35:11+11:1311:10
44Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared35:13+11:1511:10
45Hans WahlströmFjärås AIK35:35+11:3711:17
46Kjell EinarssonOK Skogshjortarna35:58+12:0011:25
47Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb36:23+12:2511:33
48Magnus WideFrölunda OL36:26+12:2811:33
49Magnus BacklundSäterbygdens OK36:58+13:0011:44
50Andrew LagoGöteborg-Majorna OK37:36+13:3811:56
51Johan WettergrenIK Uven37:42+13:4411:58
52Yngve KihlbergHalmstad OK38:29+14:3112:13
53Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL38:32+14:3412:13
54Bengt MartinssonHylte OK38:51+14:5312:20
55Lars Bech JensenFSK Orientering39:11+15:1312:26
56Claus WigenFSK Orientering41:35+17:3713:12
57Mats KarlssonTullinge SK41:54+17:5613:18
58Stig GustafssonIK Ymer42:21+18:2313:26
59Patrick DjerfLerums SOK42:32+18:3413:30
60Kurt ThuesenFSK Orientering42:51+18:5313:36Ladda ner rutt i gpx-format
61Anders PetterssonVästerviks OK43:01+19:0313:39
62Jan UhrbergBrattås CK43:39+19:4113:51
63Stefan HornebrantTrollhättans SOK43:46+19:4813:53
64Thomas BäckströmIF Rigor43:49+19:5113:54
65Hans LindgrenOK Skogshjortarna44:46+20:4814:12
66Anders SjöbergOK Reftele45:40+21:4214:29
67Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK46:04+22:0614:37
68Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK46:31+22:3314:46
69Sören BremerBoxholm-Mjölby OL48:48+24:5015:29
70Börje PerssonOK Alehof55:39+31:4117:40
71Peter RavnellGudhems IF55:46+31:4817:42
72Håkan JönssonOK Kontinent56:03+32:0517:47
73Jesper Fonager ChristensenOK Roskilde1:03:44+39:4620:13
74Christer OskarssonHalmstad OK1:26:28+1:02:3027:26
Roger KarlssonAnderstorps OKej godkänd
Leif HagmanIK Uvenej godkänd
Stefan OlofssonOK Gisleej start
Mats AnderssonOK Orionej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser