Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: FK Friskus-Varberg / OK Nackhe
Datum: fredag 10 juli 2015 - söndag 12 juli 2015

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

H21 Lång

5 310 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan RunessonGöteborg-Majorna OK34:03
2Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF34:33+0:30
3Marcus MillegårdHalden SK35:51+1:48
4Jens WängdahlNyköpings OK37:21+3:18
5Rickard BörjessonVänersborgs SK37:33+3:30
6Anders HedbergGöteborg-Majorna OK37:45+3:42
7Erik ClassonOK Orinto37:52+3:49
8Johan StrandGöteborg-Majorna OK38:06+4:03
9Oskar SvärdMalungs OK Skogsmårdarna38:19+4:16
10Martin LarssonHestra IF38:22+4:19
11Philip PerssonOK Orion38:49+4:46
12Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF39:17+5:14
13Isak BergmanOK Skogsfalken39:49+5:46
14Christoffer SchönningJärfälla OK40:16+6:13
14Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK40:16+6:13
16Mikael AnderssonStora Tuna OK40:18+6:15
17Jonas MerzOK Tisaren40:52+6:49
18Håkan ÖhlundIK Hakarpspojkarna40:57+6:54
19Jesper SjögrenOK Kullingshof41:53+7:50
20Fabian WennerbergVaregg Fleridrett42:15+8:12
21Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad43:49+9:46
22John PerssonIFK Göteborg44:02+9:59
23Daniel NetzIFK Göteborg44:13+10:10
24Joakim AxelssonTrollhättans SOK44:29+10:26
25Andreas BjärkmarSävedalens AIK44:56+10:53
26John KumlinIK Ymer45:05+11:02
27Stefan RingOK Löftan45:06+11:03
28Conny RantzowHestra IF45:29+11:26
29Fredrik NobornIFK Göteborg45:37+11:34
30Johan PerssonHagaby GOIF45:55+11:52
31Eric HanssonIK Hakarpspojkarna45:59+11:56
32Rickard SvenssonVästerås SOK46:07+12:04
33Joakim AntonssonOK Löftan46:14+12:11
34Per MårtenssonOK Ravinen47:06+13:03
35Johan OlssonHjobygdens OK48:51+14:48
36Håkan AnderssonHalmstad OK49:10+15:07
37Johan SandlundOK Njudung49:36+15:33
38Pontus JohanssonOK Linné49:48+15:45
39Jonatan AnderssonFalkenbergs OK50:04+16:01
40Andreas NilssonMarkaryds FK50:31+16:28
41Peder HallbergIK Ymer50:34+16:31
42Johan AntonssonOK Löftan58:38+24:35
Niklas KarlssonVäxjö OKej godkänd
Andreas SchönningJärfälla OKej godkänd
Viktor StenssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadej start
Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstadej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser