Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: FK Friskus-Varberg / OK Nackhe
Datum: fredag 10 juli 2015 - söndag 12 juli 2015

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

D21 Lång

3 900 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad32:178:16
2Rebecka OlssonOK Linné33:41+1:248:38
3Julia DahlHelsingborgs SOK34:40+2:238:53
4Linda HallbergBredareds IF34:42+2:258:53
5Agnes LeoGöteborg-Majorna OK36:09+3:529:16
6Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna36:37+4:209:23
7Amanda HanssonBredaryds SOK36:52+4:359:27
8Emma AnderssonSävedalens AIK37:29+5:129:36
9Irina NybergHellas Orientering37:32+5:159:37
10Lovisa HanssonHestra IF38:00+5:439:44
11Elin HamreforsSävedalens AIK38:14+5:579:48
12Carolin SvenssonHaninge SOK38:19+6:029:49
13Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK38:34+6:179:53
14Julia OlssonUddevalla OK39:11+6:5410:02
15Sofi ThorsellVästerås SOK39:39+7:2210:10
16Erika LindqvistSävedalens AIK40:30+8:1310:23
17Kristin SkaarRyda SK41:23+9:0610:36
18Renee BeveridgeNorth West Orienteering Club42:36+10:1910:55
19Emma BacklundSäterbygdens OK43:51+11:3411:14
20Josephine RegnellVäxjö OK44:01+11:4411:17
21Åsa SöderblomFalkenbergs OK44:25+12:0811:23
22Anna BrodinFalkenbergs OK49:04+16:4712:34
Maria JohanssonTorsås OKej godkänd
Maria BrodinFossum IFej start
Frida BrogrenSävedalens AIKej start

H21 Lång

5 310 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan RunessonGöteborg-Majorna OK34:036:24
2Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF34:33+0:306:30
3Marcus MillegårdHalden SK35:51+1:486:45
4Jens WängdahlNyköpings OK37:21+3:187:02
5Rickard BörjessonVänersborgs SK37:33+3:307:04
6Anders HedbergGöteborg-Majorna OK37:45+3:427:06
7Erik ClassonOK Orinto37:52+3:497:07
8Johan StrandGöteborg-Majorna OK38:06+4:037:10
9Oskar SvärdMalungs OK Skogsmårdarna38:19+4:167:12
10Martin LarssonHestra IF38:22+4:197:13
11Philip PerssonOK Orion38:49+4:467:18
12Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF39:17+5:147:23
13Isak BergmanOK Skogsfalken39:49+5:467:29
14Christoffer SchönningJärfälla OK40:16+6:137:34
14Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK40:16+6:137:34
16Mikael AnderssonStora Tuna OK40:18+6:157:35
17Jonas MerzOK Tisaren40:52+6:497:41
18Håkan ÖhlundIK Hakarpspojkarna40:57+6:547:42
19Jesper SjögrenOK Kullingshof41:53+7:507:53
20Fabian WennerbergVaregg Fleridrett42:15+8:127:57
21Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad43:49+9:468:15
22John PerssonIFK Göteborg44:02+9:598:17
23Daniel NetzIFK Göteborg44:13+10:108:19
24Joakim AxelssonTrollhättans SOK44:29+10:268:22
25Andreas BjärkmarSävedalens AIK44:56+10:538:27
26John KumlinIK Ymer45:05+11:028:29
27Stefan RingOK Löftan45:06+11:038:29
28Conny RantzowHestra IF45:29+11:268:33
29Fredrik NobornIFK Göteborg45:37+11:348:35
30Johan PerssonHagaby GOIF45:55+11:528:38
31Eric HanssonIK Hakarpspojkarna45:59+11:568:39
32Rickard SvenssonVästerås SOK46:07+12:048:41
33Joakim AntonssonOK Löftan46:14+12:118:42
34Per MårtenssonOK Ravinen47:06+13:038:52
35Johan OlssonHjobygdens OK48:51+14:489:11
36Håkan AnderssonHalmstad OK49:10+15:079:15
37Johan SandlundOK Njudung49:36+15:339:20
38Pontus JohanssonOK Linné49:48+15:459:22
39Jonatan AnderssonFalkenbergs OK50:04+16:019:25
40Andreas NilssonMarkaryds FK50:31+16:289:30
41Peder HallbergIK Ymer50:34+16:319:31
42Johan AntonssonOK Löftan58:38+24:3511:02
Niklas KarlssonVäxjö OKej godkänd
Andreas SchönningJärfälla OKej godkänd
Viktor StenssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadej start
Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstadej start

D21

3 390 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie Arnesson GallerOK Löftan32:339:36
2Lina SandströmOK Stigen33:50+1:179:58
3Carina SvenssonBredaryds SOK33:59+1:2610:01
4Frida WallströmSävedalens AIK36:53+4:2010:52
5Jenny GullqvistVästvärmlands OK37:50+5:1711:09
6Ylva SunessonOK Alehof38:48+6:1511:26
7Emilia HenryssonTibro OK39:02+6:2911:30
8Marie SpångmyrLeksands OK39:33+7:0011:40
9Josefin HanningOK Löftan40:01+7:2811:48
10Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK40:43+8:1012:00
11Sofia AnderssonCentrum OK40:45+8:1212:01
12Linda VesterbergTrollhättans SOK41:45+9:1212:18
13Jenny HålandTullinge SK42:19+9:4612:28
14Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb42:22+9:4912:29
15Anna FrantzKungälvs OK42:55+10:2212:39
16Amanda HallénTrollhättans SOK43:18+10:4512:46
17Linda ErikssonOK Skärmen45:57+13:2413:33
18Elinor LindelöwHärlövs IF47:31+14:5814:01
19Camilla NilssonOK Torfinn48:52+16:1914:24
20Sofie SvenssonBjörkfors GOIF50:36+18:0314:55
21Pernilla PeterssonBurseryds IF51:03+18:3015:03
22Frida StrömgårdUddevalla OK55:02+22:2916:14
Pernilla OlssonSkåneslättens OLej start
Ellen LarssonIF Hagenej start

H21

4 530 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg36:208:01
2Kim Baunehøj PedersenOK Roskilde39:52+3:328:48
3Mattias KarlssonOK Alehof40:53+4:339:01
4Simon NilssonEksjö SOK41:17+4:579:06
5Martin Laage KraghOK Roskilde41:35+5:159:10
6Pontus JanssonOK Orinto41:48+5:289:13
7Albin SigbyIK Vista44:44+8:249:52
8Kristian Juda HusgardOK Roskilde44:56+8:369:55
9Felix AlnervikHelsingborgs SOK45:07+8:479:57
10Oskar PeterssonOK Njudung46:58+10:3810:22
11Johan GF DavidssonSimlångsdalens IF47:25+11:0510:28
12Patrik EickhoffSLOW48:30+12:1010:42
13Mikael BogrenOK Vivill48:33+12:1310:43
14Emil TengvallGöteborgs SK50:44+14:2411:11
15Christoffer OlssonUddevalla OK51:55+15:3511:27
16Gerardo GarciaADORA1:05:15+28:5514:24

D21 Kort

3 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia BerganderEksjö SOK39:0912:02
2Hanna JohanssonOK Skogshjortarna41:00+1:5112:36
3Janni AxelsonSävedalens AIK41:32+2:2312:46
4Elin TuressonBurseryds IF43:40+4:3113:26
5Sophia GalleJärfälla OK43:50+4:4113:29
6Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK45:31+6:2214:00
7Charlotte JosefssonOK Vivill46:00+6:5114:09
8Therese AlfredssonSävedalens AIK49:18+10:0915:10
9Magdalena Galle RambeJärfälla OK52:33+13:2416:10
10Helén ErikssonOK Tor55:44+16:3517:08
11Hannah PetersonOK Torfinn1:03:33+24:2419:33
12Therese EkströmHalmstad OK1:04:29+25:2019:50
13Marie KarlssonVäxjö OK1:11:52+32:4322:06
Pernille StormOK Roskildeej godkänd

H21 Kort

3 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb28:518:30
2Anton HemlinIK Uven31:09+2:189:11
3Johan PalmérUlricehamns OK31:38+2:479:19
4Oskar LydingHylte OK31:46+2:559:22
5Niklas HelmertzFrölunda OL32:18+3:279:31
6Pontus JohanssonOK Kullingshof34:37+5:4610:12
7Jonas HemlinIK Uven38:08+9:1711:14
8Benjamin ErikssonDalsjöfors GoIF40:47+11:5612:01
9Emanuel StridOK Torfinn41:10+12:1912:08
10Johan OlofssonOK Skogshjortarna47:31+18:4014:01

D21 Motion

3 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise PihlOK Pan-Kristianstad39:1712:52
2Mona LindénOK Bävern43:39+4:2214:18
3ANNA LINDELÖVFK Snapphanarna44:49+5:3214:41
4Kristine BoerstingHerlufsholm OK48:02+8:4515:44
5Sara JägstedtHalmstad OK55:15+15:5818:06
6Lisa KullmanStora Tuna OK1:00:22+21:0519:47

H21 Motion

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF38:2511:58
2Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad59:18+20:5318:28

D20

3 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin ClassonOK Orinto30:499:56
2Klara PålssonSävedalens AIK31:30+0:4110:09
3Erica PetterssonIFK Göteborg31:39+0:5010:12
4Jessica NilssonOK Tyr32:20+1:3110:25
5Emma BeskowFalkenbergs OK32:55+2:0610:37
6Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna33:23+2:3410:46
7Louise LundgrenVäxjö OK33:54+3:0510:56
8Moa PetterssonOK Dacke34:15+3:2611:02
9Sigrid HolmgrenOK Renen35:04+4:1511:18
10Mette StubPI-København35:15+4:2611:22
11Melissa Ulsøe JessenOK Roskilde44:14+13:2514:16
12Cherie SjöblomFrölunda OL51:25+20:3616:35
13Sofia HelmertzFrölunda OL1:04:15+33:2620:43
Petra OlejnikOK Skogsfalkenej start
Lisa ElmbladBredaryds SOKej start
Caroline LindelöwHärlövs IFej start

H20

3 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav HindérOK Tisaren23:226:52
2Martin DjerfIK Hakarpspojkarna23:36+0:146:56
3Jakob WahlGöteborg-Majorna OK25:45+2:237:34
4Oskar LindqvistSävedalens AIK26:28+3:067:47
5Linus LandergrenHestra IF27:05+3:437:57
6Anton HanssonIK Hakarpspojkarna27:21+3:598:02
7David GrossmannOLG Thun28:55+5:338:30
8Martin NorrbomSala OK29:41+6:198:43
9Andreas PeterssonBurseryds IF31:03+7:419:07
10Daniel DuhlboIFK Mora OK31:52+8:309:22
11Erik ForsHestra IF31:59+8:379:24
12Aron HåkanssonKungälvs OK34:59+11:3710:17
13John GabrielssonSävedalens AIK36:03+12:4110:36
14Lukas HoferOLG Thun37:45+14:2311:06
15Christoffer JohanssonTrollhättans SOK38:49+15:2711:25
16Oskar VigrenSävedalens AIK46:25+23:0313:39
Felix PerssonOK Skogsfalkenej godkänd

D18

3 190 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa HanssonBredaryds SOK32:2410:09
2Emma DjerfLerums SOK32:30+0:0610:11
3Agnes BerglundUlricehamns OK32:37+0:1310:13
4Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK34:06+1:4210:41
5Jonna HalonenFjärås AIK34:39+2:1510:51
6Maria ErikssonEds SK35:23+2:5911:05
7Klara DjerfLerums SOK36:06+3:4211:18
8Klara ElmbladBredaryds SOK38:13+5:4911:58
9Lina PålssonKungälvs OK38:16+5:5211:59
10Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK38:24+6:0012:02
11Erika DuhlboIFK Mora OK39:21+6:5712:20
12Klara LjunggrenLinköpings OK40:49+8:2512:47
13Emma KindbomIF Hagen41:42+9:1813:04
14Wilma JanssonVänersborgs SK48:22+15:5815:09
Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOKej start

H18

3 200 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle JosarpFK Friskus-Varberg23:577:29
2Arvid NordIK Hakarpspojkarna24:37+0:407:41
3Oliwer LundbergOK Bävern24:45+0:487:44
4Andreas UllerKils OK24:49+0:527:45
5Simon WikströmOK Pan-Kristianstad24:58+1:017:48
6Simon SchusterVallentuna-Össeby OL25:07+1:107:50
7Fredrik JohanssonOK Nackhe25:20+1:237:55
8Rickard DjerfTibro OK25:50+1:538:04
9Johan OlsonIK Uven25:52+1:558:05
10Lukas LundgrenVäxjö OK26:21+2:248:14
11Nicolas MüllerOLG Thun27:33+3:368:36
12Simon RuneforsVäxjö OK27:49+3:528:41
13Adam BrobergIF Rigor29:05+5:089:05
14Adam JohanssonTrollhättans SOK30:33+6:369:32
15Rasmus MöllerArboga OK31:03+7:069:42
16Eric LöfqvistOK Njudung32:16+8:1910:05
17Rasmus ArfwedsonFrölunda OL32:25+8:2810:07
18Christoph WeberOLG Hondrich34:01+10:0410:37
19Wiktor RydlundHässleholms OK34:16+10:1910:42
20Florian WalthertOLG Thun34:55+10:5810:54
21Martin SkyggessonOK Nackhe35:41+11:4411:09
22Philippe GrossmannOLG Thun42:09+18:1213:10
23Martin LundStenungsunds OK42:21+18:2413:14
24Sebastian HansenHerlufsholm OK54:43+30:4617:05
Mattis HallbergIK Uvenej start
David GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start
Rasmus LundbergOK Bävernej start
Loke AgmarkenHalmstad OKej start
Isac JohanssonSol Tranåsej start

D17-20 Kort

3 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nikoline AndersenSøllerød OK54:1017:21
Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOKej start

H17-20 Kort

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thor Find AndersenSøllerød OK1:00:2818:53
2Lukas EnarssonOK Löftan1:20:06+19:3825:01
Simon AlvhageHestra IFej godkänd

D16

3 120 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika SimonsenFIF Hillerød29:019:18
2Klara AxelssonMarkbygdens OK29:45+0:449:32
3Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan30:37+1:369:48
4Kristina TedhamreSnättringe SK32:32+3:3110:25
5Ida KristianssonTrollhättans SOK32:53+3:5210:32
6Elise JosefssonAnderstorps OK32:54+3:5310:32
7Johanna NilssonKungälvs OK33:31+4:3010:44
8Sofie JosefssonAnderstorps OK33:40+4:3910:47
9Sofia KlassonHestra IF33:56+4:5510:52
10Elsa LindeblomHestra IF34:21+5:2011:00
11Isabella LagoGöteborg-Majorna OK35:34+6:3311:23
12Tine DalgaardKolding OK35:55+6:5411:30
13Rikke Blakkestad IngesenSarpsborg OL36:07+7:0611:34
14Tova HermodssonLunds OK36:12+7:1111:36
15Elvira WildheimFK Friskus-Varberg38:28+9:2712:19
16Emma NordbergOK Tranan39:06+10:0512:31
17Alice HultinOK Löftan39:14+10:1312:34
18Julia TuressonBurseryds IF40:12+11:1112:53
19Emelie SvenssonIF Rigor43:34+14:3313:57
20Lovisa RingHalmstad OK45:30+16:2914:35
21Vera BogrenSundbybergs IK46:32+17:3114:54
22Maja WalleniusOK Skogsstjärnan47:07+18:0615:06
23Amanda CarlssonIK Trenne Ullared48:08+19:0715:25
24Paulina JägstedtHalmstad OK51:12+22:1116:24
25Miho YamazakiWeston Emus53:04+24:0317:00
26Emelie FeursteinTormestorps IF53:15+24:1417:04
27Olivia LönkvistOK Vivill56:20+27:1918:03
28Julia ElverlindOK Tranan1:01:48+32:4719:48
29Tove JohanssonOK Alehof1:04:56+35:5520:48
Moa AbrahamssonHalmstad OKej godkänd
Elin HermanssonKungälvs OKej start

H16

3 200 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna21:546:50
2August MollénOK Denseln22:51+0:577:08
3Filip TrofastBredaryds SOK23:13+1:197:15
4Felix AxelssonMarkbygdens OK23:37+1:437:22
5Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna26:06+4:128:09
6Filip BengtssonOK Lindéna26:15+4:218:12
7Gustav RuneforsVäxjö OK26:28+4:348:16
8Hampus NyströmIF Hagen26:50+4:568:23
9Axel OlssonOK Skogsstjärnan26:55+5:018:24
10Marcus CarlssonIF Hagen27:03+5:098:27
11Jannis BonekOK Linné27:04+5:108:27
12Axel HalvarssonOK Kroppefjäll27:17+5:238:31
13Olle HedmanIF Hagen27:24+5:308:33
14William LundstedtMullsjö SOK28:01+6:078:45
15Emil PetterssonOK Dacke28:11+6:178:48
16Erik VinbladLunds OK29:13+7:199:07
17Magnus JohanssonOK Löftan30:50+8:569:38
18Tim JohanssonFK Friskus-Varberg30:51+8:579:38
19Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan31:46+9:529:55
20Eric BerlinTrollhättans SOK31:58+10:049:59
21Jacob EnbergHalmstad OK33:58+12:0410:36
22Filip SvenssonOK Löftan35:34+13:4011:06
23Björn JohanssonSundsvalls OK36:11+14:1711:18
24Joel WahlqvistOK Roslagen36:33+14:3911:25
25Isak ErikssonNyköpings OK40:22+18:2812:36
26Johan KindbomIF Hagen40:34+18:4012:40
27Erik JönssonLunds OK48:57+27:0315:17
28Kaare BoerstingHerlufsholm OK57:04+35:1017:50
29Daniel GlimténOK Löftan1:01:45+39:5119:17
30Elias HålandTullinge SK1:07:05+45:1120:57
Jonathan LindOK Lindénaej godkänd
Loke ÖstangårdGamleby OKej start
Emil AuseliusBredaryds SOKej start
Daniel BogrenIF Hagenej start

D16 Kort

2 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna HagstrandBurseryds IF1:02:3424:09

H16 Kort

2 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Love CarlssonOK Orion31:0812:01
2Dennis NielsenOK Reftele1:01:10+30:0223:36
3Johan BjörckIK Uven1:06:42+35:3425:45

D14

2 590 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK21:508:25
2Emma LingJönköpings OK23:22+1:329:01
3Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK25:18+3:289:46
4Nellie RydlundHässleholms OK26:43+4:5310:18
5Alicia LundgrenVäxjö OK27:28+5:3810:36
6Kajsa BogrenSundbybergs IK27:32+5:4210:37
7Malin KristianssonTrollhättans SOK27:41+5:5110:41
8Thea FagerströmIFK Göteborg28:33+6:4311:01
9Lovisa WeidenSkåneslättens OL29:30+7:4011:23
10Klara AnderssonOK Orion29:35+7:4511:25
11Karoline Fonager UlsøeOK Roskilde29:39+7:4911:26
12Ellika GrothKungälvs OK29:44+7:5411:28
12Maja PorleVäxjö OK29:44+7:5411:28
14Karoline BjørnerødOK Moss29:53+8:0311:32
15Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK30:12+8:2211:39
16Vendela LönkvistOK Vivill30:23+8:3311:43
17Johanna FranssonJönköpings OK31:29+9:3912:09
18Marie Lindløv JensenSarpsborg OL31:46+9:5612:15
19Matilda RundqvistOK Nackhe32:18+10:2812:28
20Olivia AspIFK Göteborg32:19+10:2912:28
21Nora HolmgårdKils OK32:25+10:3512:30
22Anna AdetorpSundsvalls OK34:04+12:1413:09
23Ellen SigvardsonBredaryds SOK34:16+12:2613:13
24Rebecca LekbergSävedalens AIK34:42+12:5213:23
25Amanda KarmetunOK Njudung35:48+13:5813:49
26Emely WeihartHestra IF35:53+14:0313:51
27Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg36:07+14:1713:56
28Nelly PerssonSundsvalls OK36:10+14:2013:57
29Elsa EricssonFK Friskus-Varberg36:47+14:5714:12
30Erica BogrenIF Hagen37:56+16:0614:38
31Evelina OlssonOK Nackhe38:04+16:1414:41
31Elin CarlssonIK Trenne Ullared38:04+16:1414:41
33Linnea BengtssonFalkenbergs OK38:21+16:3114:48
34Kajsa HomannOK Orinto41:04+19:1415:51
35Johanna SvenssonOK Löftan42:18+20:2816:19
36Erica MolinBoxholm-Mjölby OL42:39+20:4916:28
37Klara JohanssonVästvärmlands OK42:48+20:5816:31
38Emelie RönnborgIK Uven44:27+22:3717:09
39Louise RamebäckUmeå OK45:21+23:3117:30
40Kajsa WardOK Vivill46:12+24:2217:50
41Hanna OlssonBrattås CK47:48+25:5818:27
42Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL48:01+26:1118:32
43Klara HagstrandBurseryds IF49:13+27:2319:00
44Clara SamuelssonOK Vivill52:08+30:1820:07
45Vera UhrbergBrattås CK1:00:45+38:5523:27
46Alma NilssonOK Stigen1:16:43+54:5329:37
47Minette SjögrenBromma-Vällingby SOK1:18:19+56:2930:14
Ella BjörckIK Uvenej start

H14

2 590 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan19:327:32
2Joar HertinVästerviks OK19:36+0:047:34
3Hugo SetthagenOK Tranan20:30+0:587:54
4Alfred PetterssonFalköpings AIK OK21:19+1:478:13
4Linus LundbergOK Bävern21:19+1:478:13
4Linus KristianssonTrollhättans SOK21:19+1:478:13
7Carl JosefssonSävedalens AIK21:50+2:188:25
8Anton GunnarssonBredaryds SOK22:19+2:478:36
9Axel ElmbladBredaryds SOK22:28+2:568:40
10Sven WeyOLG Goldau22:40+3:088:45
11Albin PerssonHalmstad OK22:46+3:148:47
12Albin TollOK Njudung23:02+3:308:53
13Adrian VartiaOK Löftan23:12+3:408:57
14Hugo StrömUlricehamns OK23:14+3:428:58
15Erik BonekNaturfreunde Wien23:20+3:489:00
16Gustav OhlinOK Tranan23:25+3:539:02
17Karl PetersénOK Njudung23:41+4:099:08
18Kalle SjöströmVästerås SOK24:45+5:139:33
19Arvid AronssonOK Kroppefjäll25:49+6:179:58
20Gustav ÖstenssonOK Tranan26:24+6:5210:11
21Mattis PerssonEksjö SOK26:49+7:1710:21
22Theis MunktvedAllerød OK27:36+8:0410:39
23Melker ElofssonOK Njudung28:01+8:2910:49
24Jonas Fonager UlsøeOK Roskilde28:12+8:4010:53
25Axel BerglundUlricehamns OK28:15+8:4310:54
26Casper VånsjöArboga OK28:16+8:4410:54
27Samuel ErikssonEds SK28:17+8:4510:55
28August AbrahamssonGällstadbygdens SOK28:30+8:5811:00
29Aron ÖstangårdGamleby OK29:36+10:0411:25
30Jakob GunnarssonLerums SOK29:45+10:1311:29
31Isak OlssonStigsökarna29:54+10:2211:32
32Johan VinbladLunds OK29:57+10:2511:33
33Florin WeyOLG Goldau30:41+11:0911:50
34Brian AhlmAndrarums IF31:10+11:3812:02
35Noah BechtelFK Friskus-Varberg32:08+12:3612:24
36Axel JohanssonSol Tranås32:15+12:4312:27
37Felix AbrahamssonHalmstad OK33:03+13:3112:45
38Tobias SjöstedtOK Måsen33:11+13:3912:48
39Lukas GustafssonIK Ymer36:20+16:4814:01
40Gustav Vinther Østermark JensenKolding OK37:53+18:2114:37
41Hampus FyhrSOK Aneby38:02+18:3014:41
42Andreas OscarssonSøllerød OK40:25+20:5315:36
43Erik ThoressonAndrarums IF40:56+21:2415:48
44Erik JohanssonOK Alehof41:05+21:3315:51
45Arvid BacktemanLerums SOK41:33+22:0116:02
46Linus BoströmOK Alehof44:57+25:2517:21
47Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb45:17+25:4517:29
48Ludvig CarlbomUlricehamns OK45:42+26:1017:38
49Hugo OskarssonHalmstad OK46:23+26:5117:54
50Axel ErikssonOK Löftan49:05+29:3318:57
51Filip BäckArboga OK50:01+30:2919:18
52Amadeus AhlstrandFK Friskus-Varberg52:02+32:3020:05
53David JohanssonFK Friskus-Varberg53:51+34:1920:47
54Gustav BohmanOK Orinto1:00:47+41:1523:28
55Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK1:20:14+1:00:4230:58
Anders Krogh MadsenOK Roskildeej godkänd
Olof LjunggrenLinköpings OKej godkänd

D14 Kort

2 310 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina BraunVäxjö OK28:0012:07
2Thea KarlssonRyda SK28:30+0:3012:20
3Erika RobertssonÅlems OK36:45+8:4515:54
4Alvina AxelssonOK Nackhe43:52+15:5218:59
5Moa KristianssonHalmstad OK47:24+19:2420:31
Fredrika UlfvensköldTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Tilda ThulinKungälvs OKej godkänd

H14 Kort

2 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel HermanssonKungälvs OK21:489:31
2Mattias MårtenssonFrölunda OL35:22+13:3415:26
3Daniel AnderssonFjärås AIK1:33:16+1:11:2840:43
Casper BartoldssonFK Friskus-Varbergej start

D12

2 290 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara SjöströmVästerås SOK16:487:20
2Maja BergqvistKorsnäs IF OK19:23+2:358:27
3Klara PerssonHalmstad OK19:26+2:388:29
4Cecilia UhlemannKolding OK20:15+3:278:50
5Lisa ÅkessonMarkbygdens OK20:43+3:559:02
6Ella SöderbergOK Skogsfalken20:48+4:009:04
7Erika ÅkessonMarkbygdens OK20:55+4:079:08
8Tuva NylundBredaryds SOK21:19+4:319:18
9Tilda MårtenssonOK Ravinen21:45+4:579:29
10Siri SimonsenFIF Hillerød21:57+5:099:35
11Thea BökmanHelsingborgs SOK22:19+5:319:44
12Linnea RydlundHässleholms OK23:18+6:3010:10
13Lisa SwartzOK Orion23:30+6:4210:15
14Moa SkoogIF Hagen24:27+7:3910:40
15Julia BergKFUM Örebro OK24:31+7:4310:42
16Thilda SeldénIF Rigor25:10+8:2210:59
17Malin KindbomIF Hagen26:29+9:4111:33
18Hanna LarssonYstads OK27:04+10:1611:49
19Stina AnderssonAnderstorps OK27:21+10:3311:56
20Ellen TollOK Njudung27:42+10:5412:05
21Matilda AspIFK Göteborg27:57+11:0912:12
22Ellen JohanssonBurseryds IF28:04+11:1612:15
23Felicia FyhrSOK Aneby28:34+11:4612:28
24Linn AldénOK Roxen28:58+12:1012:38
25Maja GraadIF Rigor29:12+12:2412:45
26Eira HertinVästerviks OK29:22+12:3412:49
27Maja KarmstigFK Friskus-Varberg30:18+13:3013:13
28Tova JanssonVänersborgs SK30:53+14:0513:29
29Majken FolkestadAnderstorps OK32:34+15:4614:13
30Filippa FagerströmIFK Göteborg32:53+16:0514:21
31Olivia GrönkvistJönköpings OK32:59+16:1114:24
32Anna SvenssonIF Rigor33:01+16:1314:25
33Annie ErikssonOK Löftan33:16+16:2814:31
34Sofia ElverlindOK Tranan34:28+17:4015:03
35Ida BruhnIF Rigor35:32+18:4415:31
36Julia ArvidssonIF Rigor35:38+18:5015:33
37Emilia SandinOK Skärmen36:38+19:5015:59
38Lisa NilssonOK Linné36:55+20:0716:07
39Alice PerssonOK Tyringe36:59+20:1116:08
40Cajsa VånsjöArboga OK38:01+21:1316:36
41Marta TörnströmFK Friskus-Varberg38:21+21:3316:44
42Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb40:32+23:4417:42
43Sofia RobertssonÅlems OK41:24+24:3618:04
44Hedda Kärner GroossAllerød OK41:57+25:0918:19
45Emma EliassonFK Friskus-Varberg43:07+26:1918:49
46Asta TörnkvistAnderstorps OK47:43+30:5520:50
47Elsa NilssonOK Stigen50:39+33:5122:07
48Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb51:49+35:0122:37
49Elsa LarssonBurseryds IF53:35+36:4723:23
Molly LindOK Lindénaej godkänd
Kristina BohmanOK Orintoej godkänd
Matilda CederbergVänersborgs SKej start

H12

2 310 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan14:566:27
2Noel BraunVäxjö OK16:00+1:046:55
3Casper SkeppSävedalens AIK16:34+1:387:10
4Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna17:20+2:247:30
5Arvid SkeppSävedalens AIK18:20+3:247:56
6Anton CarlssonIF Hagen18:27+3:317:59
7Timon WeyOLG Goldau18:40+3:448:04
8Victor HanssonOK Löftan18:56+4:008:11
9Tobias JohanssonOK Löftan19:09+4:138:17
10Hampus HatlenTullinge SK19:11+4:158:18
11Lukas LarssonOK Skogshjortarna19:12+4:168:18
12Oscar David Broman JensenAllerød OK19:18+4:228:21
13Erik LingJönköpings OK20:33+5:378:53
14Jesper RamebäckUmeå OK20:46+5:508:59
15Jakob MobergOK Löftan21:52+6:569:27
16Emil JägstedtHalmstad OK22:23+7:279:41
17Jens DalgaardKolding OK22:51+7:559:53
18Alfred BjørnerødOK Moss23:11+8:1510:02
19Alexander GustafssonOK Njudung23:12+8:1610:02
20Alex JohanssonFK Friskus-Varberg23:19+8:2310:05
21Gustav BertsOK Alehof23:48+8:5210:18
22Johan HedmanIF Hagen24:06+9:1010:25
23Pelle NilssonOK Linné24:14+9:1810:29
24William RönnborgIK Uven24:43+9:4710:41
25Arvid EkströmStenungsunds OK25:08+10:1210:52
26Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb25:16+10:2010:56
27Karl GranforsOK Landehof25:53+10:5711:12
28Jakob TedhamreSnättringe SK26:10+11:1411:19
29David AlménVänersborgs SK26:18+11:2211:23
30Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK26:52+11:5611:37
31Oscar HultgrenOK Njudung27:27+12:3111:52
32Johan BjörckOK Älme27:50+12:5412:02
33Jonathan RundqvistOK Nackhe28:04+13:0812:09
34Joel ThalénSundbybergs IK28:10+13:1412:11
35Valter FredrikssonGOIF Tjalve28:19+13:2312:15
36Victor BeischerIK Uven28:53+13:5712:30
37Axel BechtelFK Friskus-Varberg29:10+14:1412:37
38Simon BjörckTormestorps IF29:21+14:2512:42
39Isak BengtssonOK Lindéna29:32+14:3612:47
40Malte KristianssonHalmstad OK29:37+14:4112:49
41Joel RingströmOK Landehof29:52+14:5612:55
42Jakob AspIFK Göteborg30:22+15:2613:08
43Lukas GrothKungälvs OK30:31+15:3513:12
44Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK30:32+15:3613:13
45Johan LundStenungsunds OK31:54+16:5813:48
46Hugo AuseliusBredaryds SOK34:22+19:2614:52
47Lucas BoströmOK Alehof34:42+19:4615:01
48Oliver PetterssonOK Milan36:26+21:3015:46
49Jacob GrahnIK Uven36:54+21:5815:58
50Victor EricssonHelsingborgs SOK38:27+23:3116:38
51Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg39:41+24:4517:10
52Melwin WildheimFK Friskus-Varberg41:32+26:3617:58
53Philip LarssonEds SK41:58+27:0218:10
54Tom Axel EkenstråleFK Herkules45:20+30:2419:37
55Vilmer GöthlinKFUM Örebro OK53:47+38:5123:16
56Mikael BjörckIK Uven59:54+44:5825:55
57Eric BäckArboga OK1:01:20+46:2426:33
Linus VernströmRonneby OKej godkänd

D12 Kort

2 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa WalleniusOK Skogsstjärnan21:289:59
2Agnes ThulinKungälvs OK22:39+1:1110:32
3Sara SaetreOK Landehof23:33+2:0510:57
4Linnéa TöppnerOK Landehof25:15+3:4711:44
5Amanda EckerlidSävedalens AIK26:16+4:4812:13
6Agnes KarlssonRyda SK39:04+17:3618:10
7Puja MuntherSävedalens AIK39:52+18:2418:32
Ella PerssonEksjö SOKej start

H12 Kort

2 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SamuelssonOK Vivill20:189:34
2Gabriel SteffertOK Tyringe20:51+0:339:50
3Albin GenbergUlricehamns OK21:19+1:0110:03
4Alfred HallqvistUlricehamns OK22:34+2:1610:38
5Rickard BerndtssonFrölunda OL22:45+2:2710:43
6Albin JägstedtHalmstad OK25:08+4:5011:51
7Erik WettergrenIK Uven29:18+9:0013:49
8Axel CullbrandMölndal Outdoor IF34:17+13:5916:10
9Anton EliassonGöteborg-Majorna OK45:41+25:2321:32
Jonas LindqvistÖstersunds OKej start

D10

2 120 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa BergqvistKorsnäs IF OK13:456:29
2Moa BirkebækStora Tuna OK14:02+0:176:37
3Alva ErssonIFK Mora OK15:53+2:087:29
4Tuva ÖstangårdGamleby OK16:19+2:347:41
5Sigrid LjunggrenLinköpings OK16:52+3:077:57
6Sara OhlinOK Tranan17:39+3:548:19
7Sandra LingJönköpings OK18:13+4:288:35
8Frida LindénOK Bävern18:41+4:568:48
9Wilma MårtenssonOK Ravinen18:57+5:128:56
10Johanna BergKFUM Örebro OK19:02+5:178:58
11Maja NymanVänersborgs SK20:32+6:479:41
12Matilda LekbergSävedalens AIK20:57+7:129:52
13Hanna LindqvistÖstersunds OK21:06+7:219:57
14Filippa BraunVäxjö OK21:14+7:2910:00
15Felicia GustafssonOK Njudung22:26+8:4110:34
16Clara AdolfssonAnderstorps OK23:06+9:2110:53
17Felicia SandinOK Skärmen23:39+9:5411:09
18Lisa ÖstenssonOK Tranan24:01+10:1611:19
19Linn EnbomVänersborgs SK25:17+11:3211:55
20Ida AnderssonOK Löftan26:08+12:2312:19
21Emilia ElverlindOK Tranan26:30+12:4512:30
22Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg26:37+12:5212:33
23Ester EricssonFK Friskus-Varberg27:05+13:2012:46
24Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK28:48+15:0313:35
25Louisa OscarssonSøllerød OK29:06+15:2113:43
26Lovisa GullqvistVästvärmlands OK29:36+15:5113:57
27Signe JohanssonFK Friskus-Varberg30:31+16:4614:23
28Edit TreptowAnderstorps OK32:05+18:2015:08
29Alva GrönkvistJönköpings OK32:13+18:2815:11
30Klara PetterssonÅmåls OK34:07+20:2216:05
31Anna GenbergUlricehamns OK34:32+20:4716:17
32Elin JohanssonBurseryds IF36:27+22:4217:11
33Lea FribergOK Vivill37:05+23:2017:29
34Amanda BäckArboga OK38:27+24:4218:08
Emelie ForslundKristinehamns OKej godkänd
Nellie ErlandssonStigsökarnaej start

H10

2 150 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niels DalgaardKolding OK12:556:00
2Simon CorneliussonOK Löftan14:14+1:196:37
3Hannes PerssonFK Herkules14:24+1:296:41
4Emil SeldénIF Rigor14:29+1:346:44
5Tom WeihartOK Orinto15:04+2:097:00
6Loris WeyOLG Goldau15:29+2:347:12
7Victor HörnquistAnderstorps OK15:40+2:457:17
8Filip HatlenTullinge SK15:43+2:487:18
9Axel TrofastTullinge SK17:18+4:238:02
10Adam SjööarvOK Nackhe17:28+4:338:07
11Christian UhlemannKolding OK17:45+4:508:15
12Wilhelm KarmetunOK Njudung17:47+4:528:16
13Samuel RingströmOK Landehof18:29+5:348:35
14Isak LindelövHjärnarps GH OL18:53+5:588:46
15Isak LemurellSjövalla FK19:22+6:279:00
16Nils SwartzOK Orion19:49+6:549:13
17Viktor BerndtssonFrölunda OL19:53+6:589:14
18Love GaudenzHalmstad OK19:58+7:039:17
19Mads Christian MaarupAllerød OK20:28+7:339:31
20Isak JohanssonOK Gisle20:51+7:569:41
21Wille VernströmRonneby OK20:57+8:029:44
22Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb21:16+8:219:53
23Melwin ArvidssonIF Rigor21:29+8:349:59
24Hjalmar FolkestadAnderstorps OK21:35+8:4010:02
25Emil LingJönköpings OK21:42+8:4710:05
26Filip HanssonOK Löftan21:45+8:5010:06
27Olle PetersénOK Njudung22:11+9:1610:19
28Jonatan VånsjöArboga OK23:01+10:0610:42
29Isac BrovallGällstadbygdens SOK23:55+11:0011:07
30Albin TagessonFK Finn23:56+11:0111:07
31Albin PaulssonOK Löftan24:08+11:1311:13
32Simon GrahnIK Uven24:29+11:3411:23
33Axel EckerlidSävedalens AIK25:46+12:5111:59
34Nils JohanssonVästvärmlands OK26:58+14:0312:32
35William SteffertOK Tyringe28:02+15:0713:02
36Fabian PerssonSundsvalls OK1:17:07+1:04:1235:52
Isak TörnströmFK Friskus-Varbergej godkänd

D35

3 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese BergqvistKorsnäs IF OK33:1410:07
2Jenny JohanssonOK Gisle35:08+1:5410:42
3Johanna MaxénStora Tuna OK35:27+2:1310:48
4Annieke GrahnGöteborgs SK37:24+4:1011:24
5Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad38:15+5:0111:39
6Charlotte WahlströmAlmby IK38:42+5:2811:47
7Eva GustafssonFalkenbergs OK39:40+6:2612:05
8Helena LindénVäxjö OK42:18+9:0412:53
9Linda SkogOK Reftele43:56+10:4213:23
10Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK49:27+16:1315:04
11Terese RuderfeltIF Rigor51:38+18:2415:44
12Gitte B AndersenHerlufsholm OK1:26:26+53:1226:21
Katarina GalleJärfälla OKej start

H35

3 780 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven GranforsOK Landehof31:268:18
2Robert EnbomVänersborgs SK32:58+1:328:43
3Andreas SamuelssonOK Reftele33:08+1:428:45
4Marcus KullmanStora Tuna OK33:22+1:568:49
5Daniel EvaldssonVäxjö OK33:39+2:138:54
6Lasse JanssonEksjö SOK33:54+2:288:58
7Martin GranqvistKamrat och IF KIF35:01+3:359:15
8Mikael TrofastJönköpings OK35:59+4:339:31
9Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering38:02+6:3610:03
10Magnus WärnsvedOK Njudung38:06+6:4010:04
11Staffan LjungqvistIFK Göteborg38:24+6:5810:09
12Marcus JosefssonOK Vivill38:32+7:0610:11
13Patrik CorneliussonOK Löftan43:47+12:2111:34
14Kåre SørensenOK Sorø45:30+14:0412:02
15Arne KristensenHerlufsholm OK45:44+14:1812:05
16Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø46:36+15:1012:19
17Bo RasmussenSøllerød OK48:39+17:1312:52
18Jesper BoerstingHerlufsholm OK50:36+19:1013:23
19Anders KnudsenHerlufsholm OK1:01:21+29:5516:13
20Michael ForslundKristinehamns OK1:04:42+33:1617:06
21Fredrik EkströmHalmstad OK1:08:08+36:4218:01
22Peter KarbergHerlufsholm OK1:15:09+43:4319:52
23Henrik MathiesenHerlufsholm OK1:50:51+1:19:2529:19
Christian JohanssonHelsingborgs SOKej start
Klas DalbergGöteborg-Majorna OKej start

D40

3 040 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela AlvmyrenHalmstad OK26:458:47
2Lotta SaetreOK Landehof28:43+1:589:26
3Charlotte FlansbjerOK Djerf30:35+3:5010:03
4Susanne AldénOK Roxen32:34+5:4910:42
5Helene NilssonOK Linné32:52+6:0710:48
6Ulrika HermanssonOK Orion33:48+7:0311:07
7Marie NordSol Tranås34:26+7:4111:19
8Veronica AdolfssonAnderstorps OK34:54+8:0911:28
9Maria BraunVäxjö OK35:54+9:0911:48
10Camilla SjöstrandFK Snapphanarna37:02+10:1712:10
11Cecilia GrothKungälvs OK37:06+10:2112:12
12Carina Thynell LindelöwHärlövs IF38:25+11:4012:38
13Maria FolkestadAnderstorps OK38:53+12:0812:47
14Katrin SkeppSävedalens AIK39:08+12:2312:52
15Marie-Louise NilssonHylte OK39:36+12:5113:01
16Jenny JohanssonIK Ymer40:22+13:3713:16
17Erika BjörckTormestorps IF40:23+13:3813:17
18Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK42:19+15:3413:55
19Kersti KärnerAllerød OK44:14+17:2914:33
20Jenny VinbladLunds OK46:02+19:1715:08
21Malin BruhnIF Rigor46:18+19:3315:13
22Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared46:40+19:5515:21
23Dorthe MunktvedAllerød OK47:52+21:0715:44
24Anna RönnborgIK Uven48:42+21:5716:01
25Ann-Sophie OhlinOK Tranan48:44+21:5916:01
26Sofia ÖstenssonOK Tranan49:35+22:5016:18
27Jessica BjörckOK Älme50:43+23:5816:40
28Maria SundbergOK Njudung53:33+26:4817:36
29Annica BerglundUlricehamns OK57:43+30:5818:59
30Henriette BromanAllerød OK58:57+32:1219:23
31Pernilla LindOK Lindéna1:02:34+35:4920:34
32Anna EricsonAvesta OK1:08:33+41:4822:32
33Anna NilssonOK Stigen1:44:30+1:17:4534:22

D40 Motion

2 620 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva NilssonKungälvs OK34:4913:17
2Lotta EnbergHalmstad OK36:20+1:3113:52
3Ulrika RibbholmOK Njudung36:53+2:0414:04
4Cecilia KarmetunOK Njudung38:59+4:1014:52
5Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK41:34+6:4515:51
6Gitte KristianssonTrollhättans SOK42:09+7:2016:05
7Maria PetterssonHalmstad OK42:23+7:3416:10
8Åsa LindqvistÖstersunds OK43:29+8:4016:35
9Therese GustafssonOK Virdarna44:15+9:2616:53
10Marika ElverlindOK Tranan44:49+10:0017:06
11Helen AhlstrandOK Vivill45:18+10:2917:17
12Madelene HanssonOK Löftan46:25+11:3617:42
13Camilla DalgaardKolding OK47:37+12:4818:10
14Anna HagmanFjärås AIK49:09+14:2018:45
15Maria LarssonBurseryds IF50:57+16:0819:26
16Ayan LingJönköpings OK52:26+17:3720:00
17Ursula WeyOLG Goldau53:54+19:0520:34
18Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared56:00+21:1121:22
19Annelie WardOK Vivill56:52+22:0321:42
20Camilla SvenssonBurseryds IF56:55+22:0621:43
21Majken MaarupAllerød OK57:26+22:3721:55
22Annika HagstrandBurseryds IF1:00:26+25:3723:03
23Kristina PerssonSundsvalls OK1:03:40+28:5124:18
24Annika JohanssonOK Alehof1:08:05+33:1625:59
25Cecilia BjurströmOK Tisaren1:08:27+33:3826:07
26Anikken Gjein DybvikStokke IL1:09:06+34:1726:22
27Helle HansenHerlufsholm OK1:13:36+38:4728:05
28Mia ThulinKungälvs OK1:14:35+39:4628:28
Helena ÅhlinHelsingborgs SOKej godkänd
Anja SkaarupKolding OKej start

H40

3 610 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola SkeppSävedalens AIK27:437:40
2Mattias KarlssonIK Trenne Ullared28:30+0:477:53
3Mattias GunnarssonBredaryds SOK29:40+1:578:13
4Mattias NilssonOK Linné30:27+2:448:26
5Mattias GrahnGöteborgs SK31:32+3:498:44
6Jens ArvidssonIF Rigor32:45+5:029:04
7Ulf LunnhedOK Reftele32:56+5:139:07
8Mikael LundqvistFalkenbergs OK33:17+5:349:13
9Daniel OlssonDalsjöfors GoIF33:19+5:369:13
10Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK33:22+5:399:14
11Martin AhlqvistFrölunda OL33:36+5:539:18
12Anders BestermanIK Trenne Ullared33:46+6:039:21
13Tommy JohanssonVästvärmlands OK34:10+6:279:27
14Mikael PihlOK Pan-Kristianstad35:10+7:279:44
15Stefan GraadIF Rigor35:20+7:379:47
16Jean-Marc Delaumeavon ok35:22+7:399:47
17Joakim KarmetunOK Njudung35:29+7:469:49
18Björn GrothKungälvs OK35:43+8:009:53
19Erik GöthlinKFUM Örebro OK36:06+8:2310:00
20Andreas GroteOLC SKOG Fribourg36:16+8:3310:02
21Anders ThulinKungälvs OK36:27+8:4410:05
22Henrik UhlemannKolding OK36:34+8:5110:07
23Mattias JägstedtHalmstad OK37:11+9:2810:18
24Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK37:36+9:5310:24
25Anders DalgaardKolding OK37:54+10:1110:29
26Ola SöderbergOK Skogsfalken38:28+10:4510:39
27Erik AderstedtKungälvs OK38:35+10:5210:41 Ladda ner rutt i gpx-format
28Magnus KarlssonRyda SK38:48+11:0510:44
29Peter LekbergSävedalens AIK39:17+11:3410:52
30Jan JohanssonFrölunda OL39:20+11:3710:53
31Lars HenrikssonSundsvalls OK40:27+12:4411:12
32Martin JohanssonFalkenbergs OK41:53+14:1011:36
33Claes SetthagenOK Tranan42:14+14:3111:41
34Tobias RingströmOK Landehof42:16+14:3311:42
35Preben JörgensenIFK Göteborg43:21+15:3812:00
36Martin GummessonFK Finn44:23+16:4012:17
37Daniel KnutssonSkogslöparna45:04+17:2112:29
38Henrik PetterssonGustavsbergs OK45:12+17:2912:31
39Tobias KarlssonRyda SK45:27+17:4412:35
40Martin JohanssonHalmstad OK46:08+18:2512:46
41John-Patrik TreptowAnderstorps OK46:36+18:5312:54
42Hans LarssonEds SK47:12+19:2913:04
43Jakob BergKFUM Örebro OK48:22+20:3913:23
44Anders FranzénLidköpings VSK49:43+22:0013:46
45Mats HermanssonKungälvs OK51:27+23:4414:15
46Johan HanssonOK Löftan52:10+24:2714:27
47Anders AdetorpSundsvalls OK54:28+26:4515:05 Ladda ner rutt i gpx-format
48Fredrik LandstorpOK Tor56:38+28:5515:41
49Gary LarssonOK Skogshjortarna1:00:00+32:1716:37
50Daniel AxelssonMålilla OK1:01:00+33:1716:53
51Niclas HörnquistAnderstorps OK1:09:16+41:3319:11
Calle AnderssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Jan GrahnIK Uvenej godkänd
Magnus HanssonOK Löftanej start

H40 Motion

3 160 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär SvenssonI 15 IF32:5210:24
2Anders CullbrandMölndal Outdoor IF33:40+0:4810:39
3Magnus IvarssonOK Gläntan34:36+1:4410:56
4Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK36:42+3:5011:36
5Fredrik BöregårdOK Gläntan38:46+5:5412:16
6Dan LundstedtMullsjö SOK39:02+6:1012:21
7Jonny LindénOK Bävern39:20+6:2812:26
8Mikael WardOK Vivill40:38+7:4612:51
9Kjell JohanssonOK Kullingshof40:50+7:5812:55
10Magnus ElverlindOK Tranan41:25+8:3313:06
11Hans NilssonKungälvs OK42:38+9:4613:29
12Arild NyhaugAsker SK46:23+13:3114:40
13Mats LarssonBurseryds IF49:29+16:3715:39
14Tomas Eklund WahlqvistOK Roslagen49:48+16:5615:45
15Magnus HagmanFjärås AIK53:07+20:1516:48
16Pär LarssonIF Hagen54:12+21:2017:09
17Jörgen HedinTolered-Utby Ol-klubb56:25+23:3317:51
18Lars HagstrandBurseryds IF1:05:11+32:1920:37
19Niclas PetterssonOK Reftele1:17:03+44:1124:22
20Kenneth DybvikStokke IL1:20:02+47:1025:19
21Peter HansenHerlufsholm OK1:24:12+51:2026:38
Christer LindOK Lindénaej godkänd

D45

2 620 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK26:1410:00
2Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna27:53+1:3910:38
3Marie OlssonÖrkelljunga FK29:05+2:5111:06
4Marina AxelssonMarkbygdens OK29:46+3:3211:21
5Eva PetterssonOK Dacke31:26+5:1211:59
6Marina JohanssonOK Njudung32:36+6:2212:26
7Marquita GeldermanNorth West Orienteering Club32:42+6:2812:28
8Carina RydlundHässleholms OK32:56+6:4212:34
9Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL33:15+7:0112:41
10Sophie Antoineavon ok33:29+7:1512:46
11Annica JanssonIFK Lidingö SOK33:55+7:4112:56
12Claudia BonekNaturfreunde Wien34:06+7:5213:00
13Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK34:23+8:0913:07
14Helena ErikssonEds SK34:46+8:3213:16
15Kristina LjunggrenLinköpings OK35:02+8:4813:22
16Maria BogrenIF Hagen35:15+9:0113:27
17Karin TorstenssonFalköpings AIK OK35:32+9:1813:33
18Lena TuressonBurseryds IF37:11+10:5714:11
19Karin ErssonIFK Mora OK37:32+11:1814:19
20Sandra SimonsenFIF Hillerød37:41+11:2714:22
21Yvonne EklundAvesta OK39:06+12:5214:55
22Magdalena JohanssonHalmstad OK39:36+13:2215:06
23Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK40:11+13:5715:20
24Malin WeidenSkåneslättens OL40:12+13:5815:20
25Catrin JohanssonSundsvalls OK40:59+14:4515:38
26Helena KristianssonHässleholms OK41:09+14:5515:42
27Birgit BørstingHerlufsholm OK41:16+15:0215:45
28Eva EngmanOK Denseln41:18+15:0415:45
29Runa UlsøeOK Roskilde41:37+15:2315:53
30Ulrika GustafssonIK Vista42:16+16:0216:07
31Tone IngesenSarpsborg OL44:16+18:0216:53
32Åsa SvenssonNässjö OK44:31+18:1716:59
33Monica WalleniusOK Skogsstjärnan45:28+19:1417:21
34Åsa DetterfeltLinköpings OK45:39+19:2517:25
35Katarina VartiaOK Löftan45:50+19:3617:29
36Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK46:33+20:1917:46
37Ulrica OlovssonLaholms IF OK46:46+20:3217:50
38Suzy LarssonOK Skogshjortarna46:51+20:3717:52
39Wenche LindløvSarpsborg OL47:40+21:2618:11
40Maria RobertssonÅlems OK48:18+22:0418:26
41Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna52:12+25:5819:55
42Mona RosbergVäxjö OK54:51+28:3720:56
43Lykke BergHerlufsholm OK55:20+29:0621:07
44Anna GrahnIK Uven1:00:39+34:2523:08
45Camilla WeihartOK Orinto1:03:55+37:4124:23
46Anna JohnssonOK Gläntan1:11:41+45:2727:21 Ladda ner rutt i gpx-format
47Lucy LouTibro OK1:28:27+1:02:1333:45
48Anna BeischerIK Uven1:37:20+1:11:0637:09
Charlotta BerggrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Anna-Karin LövgrenAvesta OKej godkänd
Karin ClarinIF Rigorej start
Cecilia BjörckIK Uvenej start
Inger CederbergVänersborgs SKej start

H45

3 510 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonOK Löftan28:118:01
2Åke LjunggrenLinköpings OK28:38+0:278:09
3Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna29:13+1:028:19
4Mikael NybergHellas Orientering29:40+1:298:27
5Björn KristianssonTrollhättans SOK30:16+2:058:37
6Johan AlfredssonStora Tuna OK30:20+2:098:38
7Anders HellgrenFrölunda OL30:36+2:258:43
8Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering30:42+2:318:44
9Per SigvardsonBredaryds SOK31:20+3:098:55
10Jonas PerssonTorsås OK31:38+3:279:00
11Ulf LindqvistÖstersunds OK32:05+3:549:08
12Anders YngströmGöteborg-Majorna OK32:21+4:109:12
13Johan HanssonJönköpings OK32:41+4:309:18
14Magnus HomannOK Orinto32:42+4:319:18
14Mårten WikströmHalmstad OK32:42+4:319:18
16Fredrik EngmanOK Denseln33:27+5:169:31
17Peter BraunVäxjö OK33:48+5:379:37
18Anders ArfwedsonFrölunda OL33:55+5:449:39
19Klas GrönkvistJönköpings OK34:01+5:509:41
20Anders PeterssonOK Njudung34:35+6:249:51
21Magnus SvenssonNässjö OK34:40+6:299:52
22Peter AspIFK Göteborg35:06+6:5510:00
22Anders KindbomIF Hagen35:06+6:5510:00
24Anders PetterssonStigsökarna35:13+7:0210:01
25Filip SjöforsOK Älme35:14+7:0310:02
26Geir Inge FolkestadAnderstorps OK35:19+7:0810:03
27Mats HedmanIF Hagen36:18+8:0710:20
28Magnus GrafströmCentrum OK36:24+8:1310:22
29Martin SvenssonIF Rigor36:29+8:1810:23
30Ulf JohanssonOK Gisle36:35+8:2410:25
31Staffan JohanssonSol Tranås36:42+8:3110:27
32Magnus OscarssonSøllerød OK36:50+8:3910:29
33Dennis TollOK Njudung37:08+8:5710:34
34Matz AnderssonLesjöfors SK37:30+9:1910:41
35Jens Knud MaarupAllerød OK37:36+9:2510:42
36Ola EnvallTullinge SK37:56+9:4510:48
37Stefan MårtenssonFrölunda OL38:33+10:2210:58
38Lars MunktvedAllerød OK39:53+11:4211:21
39Henrik PetterssonFalköpings AIK OK39:55+11:4411:22
40Mats JohanssonOK Tisaren40:03+11:5211:24
41Johan BökmanHelsingborgs SOK40:23+12:1211:30
42Ole IngesenSarpsborg OL41:10+12:5911:43
43Håkan BerndtssonFrölunda OL41:38+13:2711:51
44Noël NijstenBORASCA41:40+13:2911:52
45Lars-Magnus BjörckOK Älme42:23+14:1212:04
46Thomas WeyOLG Goldau43:26+15:1512:22
47Mikael SvärdOskarströms OK43:27+15:1612:22
48Pierre DanielssonOK Skogsfalken44:04+15:5312:33
49Ulric BjörckIK Uven44:48+16:3712:45
50Jörgen LarssonUlricehamns OK45:22+17:1112:55
51Magnus RydlundHässleholms OK45:25+17:1412:56
52Jonas HultinOK Löftan45:41+17:3013:00
53Jonas DetterfeltLinköpings OK45:45+17:3413:02
54Tobias Den BraverOK Gränsen46:00+17:4913:06
55Per JohanssonOK Reftele46:18+18:0713:11
56Mikael MartinssonFalkenbergs OK46:34+18:2313:16
57Torbjörn GrahnIK Uven48:22+20:1113:46
58Stefan LemurellSjövalla FK48:29+20:1813:48
59Thomas BergstrandBrattås CK48:51+20:4013:55
60Jonas PålssonK 3 IF50:57+22:4614:30
61Mats RönnborgIK Uven51:59+23:4814:48
62Håkan JanssonVänersborgs SK52:24+24:1314:55
63Harri ViinamäkiIF Hagen53:43+25:3215:18
64Stig NilssonOskarströms OK53:47+25:3615:19
65Svante BerglundUlricehamns OK53:50+25:3915:20
66Per CarlssonIF Hagen56:40+28:2916:08
67Michael BlaschkeSC Volpriehausen1:03:00+34:4917:56
Kent Østermark JensenKolding OKej godkänd
Anders LingJönköpings OKej start
Henrik NordholmSävedalens AIKej start

D50

2 610 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenTullinge SK32:0112:16
2Britta SahlinVänersborgs SK32:35+0:3412:29
3Sofia SchölanderJärfälla OK32:53+0:5212:35
4Kerstin HålandTullinge SK32:56+0:5512:37
5Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK34:22+2:2113:10
6Christina SternerOK Njudung36:33+4:3214:00
7Anne MaarupFIF Hillerød37:09+5:0814:14
8Birgitte Birck FrederiksenAllerød OK37:18+5:1714:17
9Nina BejbomUddevalla OK37:33+5:3214:23
10Gunilla GustafssonOK Orion37:46+5:4514:28
11Karin GreilertHaninge SOK38:31+6:3014:45
12Anki GustafssonSäterbygdens OK38:37+6:3614:47
13Ingrid JohanssonLaholms IF OK38:42+6:4114:49
14Lena PeterssonOK Alehof39:36+7:3515:10
15Susanne JohanssonFjärås AIK39:41+7:4015:12
16Lena OlssonKinnaströms SK39:47+7:4615:14
17Maria Douglas StillingFIF Hillerød40:04+8:0315:21
18Christina GranbergGöteborg-Majorna OK40:05+8:0415:21
19Camilla RosénAnnebergs GIF40:28+8:2715:30
20Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna40:54+8:5315:40
21Charlotte BergmannAllerød OK41:06+9:0515:44
22Gunilla MartinssonFalkenbergs OK42:29+10:2816:16
23Ann NyströmIF Hagen42:39+10:3816:20
24Lena ThuressonRydboholms SK42:58+10:5716:27
25Lena SwartzOK Orion44:38+12:3717:06
26Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK46:27+14:2617:47
27Karin LaurellOK Flundrehof46:41+14:4017:53
28Annika PeterssonBurseryds IF46:51+14:5017:57
29Jenny HomannOK Orinto47:58+15:5718:22
30Ulrika JohanssonOK Löftan49:04+17:0318:47
31Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared50:03+18:0219:10
32Mona OlssonBrattås CK53:10+21:0920:22
33Caroline JohanssonGustavsbergs OK53:35+21:3420:31
34Ingrid RoosMotala AIF OL56:58+24:5721:49
35Kerstin LarssonIF Hagen58:20+26:1922:20 Ladda ner rutt i gpx-format
36Monica LaageFalköpings AIK OK59:34+27:3322:49
37Gitte OscarssonSøllerød OK1:01:35+29:3423:35
38Merete KleistOK Sorø1:05:13+33:1224:59
39Ann RasmussenSøllerød OK1:08:44+36:4326:20
40Susanne TanderupHerlufsholm OK1:12:49+40:4827:53
41Bettina Katy AndersenSøllerød OK1:14:15+42:1428:26
42Karin HelmertzFrölunda OL1:16:36+44:3529:20
43Annette BondeBallerup OK1:27:39+55:3833:34
Christina MalmqvistFalkenbergs OKej godkänd
Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOKej godkänd

D50 Motion

2 620 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Ekbom OlsonIK Uven43:3916:39
2Ingela HåkanssonIK Uven52:50+9:1120:09
3Ann-Kristin NyqvistIFK Göteborg55:21+11:4221:07
4Carina HammarstrandFK Snapphanarna57:21+13:4221:53
5Annette OlofssonOK Skogshjortarna1:05:46+22:0725:06
6Annika HallénTrollhättans SOK1:09:12+25:3326:24
7Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:13:24+29:4528:00
8Sofia PorleVäxjö OK1:15:52+32:1328:57
9Lone JörgensenHerlufsholm OK1:19:38+35:5930:23
10Lisbeth Søgård JensenSøllerød OK1:22:24+38:4531:27
11Rita LojmadHerlufsholm OK1:24:46+41:0732:21
12Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:50:44+1:07:0542:15
13Bibbi GustafssonOK Gipen1:59:11+1:15:3245:29

H50

3 150 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK23:587:36
2Tore BjørnerødOK Moss24:48+0:507:52
3Bo SimonsenFIF Hillerød25:17+1:198:01
4Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL25:29+1:318:05
5Elis BengtssonOK Norrvirdarna26:48+2:508:30
6Stefan PålssonSkåneslättens OL27:00+3:028:34
7Lars CarlssonOK Orion27:12+3:148:38
8Mats NylundBredaryds SOK27:17+3:198:39
9Bertil ÅkessonMarkbygdens OK27:26+3:288:42
10Kent KlassonHestra IF27:40+3:428:46
11Jan-Olof BogrenSundbybergs IK27:56+3:588:52
12Magnus AbrahamssonHalmstad OK28:15+4:178:58
13Kennet HorvathHalmstad OK28:32+4:349:03
14Sven LundgrenVäxjö OK28:56+4:589:11
15Ulf NyströmTrollhättans SOK29:01+5:039:12
16Per GustavssonGöteborg-Majorna OK29:08+5:109:14
17Lars KarlssonValbo AIF29:11+5:139:15
18Göran MånssonOK Dacke29:34+5:369:23
19Sten LeanderssonOK Tyr29:48+5:509:27
20Magnus BlennowFalköpings AIK OK29:59+6:019:31
21Michael HertinVästerviks OK30:05+6:079:33
22Per-Olof AnderssonOK Tyringe30:14+6:169:35
23Magnus JoelssonSOK 6830:40+6:429:44
24Magnus IhreskogGotlands Bro OK30:42+6:449:44
25Anders MolinBoxholm-Mjölby OL30:44+6:469:45
26Øistein JensenSarpsborg OL30:49+6:519:46
27Jörgen HallénTrollhättans SOK31:09+7:119:53
28Anders PetterssonOK Dacke31:21+7:239:57
29Michael BjörnlingerIK Vista31:34+7:3610:01
30Lars GreilertHaninge SOK31:38+7:4010:02
31Clas LöfqvistOK Njudung31:53+7:5510:07
32John E ErikssonVäxjö OK32:33+8:3510:20
33Andreas HuberHamar OK32:42+8:4410:22
34Per BjurströmOK Tisaren32:49+8:5110:25
35Peter BonekNaturfreunde Wien32:53+8:5510:26
36Leif MarkfjärdAvesta OK33:24+9:2610:36
37Pär EricssonHelsingborgs SOK33:49+9:5110:44
38Reinert HallorOK Tisaren33:50+9:5210:44
39Mikael HanssonBredaryds SOK34:14+10:1610:52
40Magnus PorleVäxjö OK34:15+10:1710:52 Ladda ner rutt i gpx-format
41Jan TuressonBurseryds IF34:43+10:4511:01
42Stig LarssonGöteborg-Majorna OK34:45+10:4711:01
43Kim Find AndersenSøllerød OK35:11+11:1311:10
44Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared35:13+11:1511:10
45Hans WahlströmFjärås AIK35:35+11:3711:17
46Kjell EinarssonOK Skogshjortarna35:58+12:0011:25
47Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb36:23+12:2511:33
48Magnus WideFrölunda OL36:26+12:2811:33
49Magnus BacklundSäterbygdens OK36:58+13:0011:44
50Andrew LagoGöteborg-Majorna OK37:36+13:3811:56
51Johan WettergrenIK Uven37:42+13:4411:58
52Yngve KihlbergHalmstad OK38:29+14:3112:13
53Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL38:32+14:3412:13
54Bengt MartinssonHylte OK38:51+14:5312:20
55Lars Bech JensenFSK Orientering39:11+15:1312:26
56Claus WigenFSK Orientering41:35+17:3713:12
57Mats KarlssonTullinge SK41:54+17:5613:18
58Stig GustafssonIK Ymer42:21+18:2313:26
59Patrick DjerfLerums SOK42:32+18:3413:30
60Kurt ThuesenFSK Orientering42:51+18:5313:36 Ladda ner rutt i gpx-format
61Anders PetterssonVästerviks OK43:01+19:0313:39
62Jan UhrbergBrattås CK43:39+19:4113:51
63Stefan HornebrantTrollhättans SOK43:46+19:4813:53
64Thomas BäckströmIF Rigor43:49+19:5113:54
65Hans LindgrenOK Skogshjortarna44:46+20:4814:12
66Anders SjöbergOK Reftele45:40+21:4214:29
67Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK46:04+22:0614:37
68Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK46:31+22:3314:46
69Sören BremerBoxholm-Mjölby OL48:48+24:5015:29
70Börje PerssonOK Alehof55:39+31:4117:40
71Peter RavnellGudhems IF55:46+31:4817:42
72Håkan JönssonOK Kontinent56:03+32:0517:47
73Jesper Fonager ChristensenOK Roskilde1:03:44+39:4620:13
74Christer OskarssonHalmstad OK1:26:28+1:02:3027:26
Roger KarlssonAnderstorps OKej godkänd
Leif HagmanIK Uvenej godkänd
Stefan OlofssonOK Gisleej start
Mats AnderssonOK Orionej start

H50 Motion

3 050 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bjørn Sverre GulheimKolbotn & Skimt OL30:269:58
2Tomas AnderssonVänersborgs SK35:00+4:3411:28
3Johan LilliecreutzOK Roxen35:25+4:5911:36
4Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL42:53+12:2714:03
5Tony GullqvistVästvärmlands OK45:16+14:5014:50
6Pelle OlofssonOK Skogshjortarna45:35+15:0914:56
7Karl-Johan OhlinOK Tranan46:09+15:4315:07
8Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF47:10+16:4415:27
9Stefan LaageFalköpings AIK OK51:10+20:4416:46
10Ernst AbergerFK Snapphanarna1:03:17+32:5120:44
11Morten LojmandHerlufsholm OK1:14:28+44:0224:24
Christer SvenssonRonneby OKej start

D55

2 610 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SöderblomÄtrans IF34:1513:07
2Kjersti RønningHamar OK34:19+0:0413:08
3Gunilla LarssonBredareds IF34:53+0:3813:21
4Mona ÅkermanValbo AIF35:14+0:5913:29
5Monica KnutssonSävedalens AIK35:32+1:1713:36
6Kerstin AnderssonRyda SK36:09+1:5413:51
7Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK36:20+2:0513:55
8Monica HenrikssonEksjö SOK36:59+2:4414:10
9Lena RunessonOK Vivill37:07+2:5214:13
10Søs Munch HansenOK Sorø37:17+3:0214:17
11Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK37:30+3:1514:22
12Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK37:31+3:1614:22
13Birgitta OlssonOK Skogsfalken39:11+4:5615:00
14Elisabeth FredrikssonGudhems IF39:37+5:2215:10
15Anna Thorell JönssonOK Kontinent40:31+6:1615:31
15Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb40:31+6:1615:31
17Kerstin BurmanKvillebyns SK40:53+6:3815:39
18Eva KarlssonUddevalla OK41:27+7:1215:52
19Märit GustafssonEds SK42:09+7:5416:08
20Christina SegerslättSkåneslättens OL42:14+7:5916:10
21Anne-Marie RöllikeOK Lindéna42:17+8:0216:12
22Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF44:14+9:5916:56
23Sofie NylanderOK Kåre45:28+11:1317:25
24Britt HermanrudSilkeborg OK45:40+11:2517:29
25Marianne ThorssonIK Trenne Ullared46:35+12:2017:50
26Catharina KarlssonTrollhättans SOK46:39+12:2417:52
27Helena LarssonHestra IF48:29+14:1418:34
28Monika NilssonOK Alehof48:37+14:2218:37
29Carina ErikssonNyköpings OK49:55+15:4019:07
30Eva WildmarkFK Boken52:02+17:4719:56
31Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK52:34+18:1920:08
32Karin AnderssonSkåneslättens OL52:57+18:4220:17
33Margi FreemantleYarra Valley OC54:34+20:1920:54
34Gunilla SandströmOK Stigen54:50+20:3521:00
35Leila LjunggrenMarkbygdens OK55:43+21:2821:20
36Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK56:43+22:2821:43
37Kerstin LundStenungsunds OK59:28+25:1322:47
38Margareta NetzTrollhättans SOK59:50+25:3522:55
39Berit RuneforsVäxjö OK1:00:10+25:5523:03
40Lisa LarssonSjövalla FK1:00:49+26:3423:18
41Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik1:00:58+26:4323:21
42Jette KreibergOK Roskilde1:07:05+32:5025:42
43Liselott SigbyIK Vista1:07:08+32:5325:43
Christina OlssonSkåneslättens OLej godkänd
Kirsti Aas OlsenEiker OLej godkänd
Annika LeanderssonOK Tyrej godkänd
Mette Seir HansenHSOK.dkej godkänd

H55

3 120 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK25:178:06
2Sten GustafssonEds SK26:29+1:128:29
3Peter LundbergJärfälla OK26:36+1:198:31
4Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK27:10+1:538:42
5Torsten BacktemanLerums SOK27:17+2:008:44
6Magnus JosefssonSävedalens AIK27:24+2:078:46
7Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna28:18+3:019:04
8Sören MaarupKolding OK28:53+3:369:15
9Jerker NetzTrollhättans SOK28:57+3:409:16
10Leif ThingsrudØstmarka OK29:00+3:439:17
11Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK29:09+3:529:20
12Mats BrorssonTockarps IK29:15+3:589:22
13Bengt SchwartzOK Kolmården29:49+4:329:33
14Laus Seir HansenHSOK.dk30:06+4:499:38
15Peter ØstergaardSøllerød OK30:14+4:579:41
16Anders JohanssonHestra IF30:23+5:069:44
17Anders AxelssonTrollhättans SOK30:36+5:199:48
18Örjan WängdahlOK Gipen30:59+5:429:55
19Leif GustafssonSäterbygdens OK31:41+6:2410:09
20Ingemar MånssonRonneby OK32:02+6:4510:16
21Stefan JohanssonTrollhättans SOK32:21+7:0410:22
22Jan-Olof BäckOK Djerf32:55+7:3810:33
23Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb33:00+7:4310:34
24Bernard PeissardOLC SKOG Fribourg33:20+8:0310:41
25Troels Bent HansenAllerød OK33:29+8:1210:43
26Bruno StubPI-København33:54+8:3710:51
27Stefan SjöblomFrölunda OL34:22+9:0511:00
28Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik34:42+9:2511:07
29Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF34:58+9:4111:12
30Gunnar HåkanssonIK Uven35:25+10:0811:21
31Sten SegerslättSkåneslättens OL35:52+10:3511:29
32Martin EickhoffSävedalens AIK35:54+10:3711:30
33Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK35:58+10:4111:31
34Kati CejkaOLC SKOG Fribourg36:01+10:4411:32
35Carsten AggerHSOK.dk36:12+10:5511:36
36Sören AnderssonFK Boken36:19+11:0211:38
37Bjarne B JensenHSOK.dk36:26+11:0911:40
38Roy JohanssonOK Skogsvargarna37:52+12:3512:08
39Per-Ivan EngströmOK Orion38:08+12:5112:13
40Arne SääfGudhems IF38:15+12:5812:15
41Per-Martin JohanssonIF Rigor38:23+13:0612:18
42Karl SchneiderMölndal Outdoor IF39:01+13:4412:30
43Lars RunessonOK Vivill39:32+14:1512:40
44Henrik KarlssonKuusankosken Urheiluseura39:49+14:3212:45
45Christer FranssonMotala AIF OL41:45+16:2813:22
46Tommy RoosFalköpings AIK OK43:33+18:1613:57
47Anders AlamaaIK Vikings OK43:57+18:4014:05
48Lars StrömbergOK Skogshjortarna44:39+19:2214:18
49Arne LundStenungsunds OK44:58+19:4114:24
50Max PrangFredensborg OK46:23+21:0614:51
51Göran BerggrenLjungskile FK49:44+24:2715:56
52Uno LarssonEskilstuna OL50:04+24:4716:02
53Sven-Olof PålssonKungälvs OK50:50+25:3316:17
54Andrew Cumming ThomWeston Emus51:57+26:4016:39
55Gregers JørgensenBallerup OK54:03+28:4617:19
56Lennart StenssonHelsingborgs SOK59:42+34:2519:08
57Thomas ØstergaardOK Øst Birkerød1:13:22+48:0523:30
Torben KristensenHerlufsholm OKej start
Sven-Erik BrodinKristinehamns OKej start

D60

2 280 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK28:1212:22
2Inger WesterbergIF Hagen32:02+3:5014:02
3Anita EklöfIK Ymer34:33+6:2115:09
4Margareta JohanssonHalmstad OK35:35+7:2315:36
5Anne KaillIK Omega35:38+7:2615:37 Ladda ner rutt i gpx-format
6Pia SvenssonFalköpings AIK OK35:50+7:3815:42
7Solveig HedenblomSjövalla FK36:24+8:1215:57
8Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK36:38+8:2616:04
9Britt GunnarssonKristinehamns OK36:44+8:3216:06
10Karin AxelssonIK Uven37:06+8:5416:16
11Annika NorströmHallstahammars OK37:27+9:1516:25
12Gerda Marie ChristiansenOK Roskilde38:59+10:4717:05
13Monica WassFalkenbergs OK39:23+11:1117:16
14Gudrun PerssonHallstahammars OK43:42+15:3019:10
15Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared43:43+15:3119:10
16Evamarie LundahlIF Hagen45:26+17:1419:55
17Gun-Britt MolinMarkbygdens OK46:15+18:0320:17
18Marita LarssonMarkbygdens OK47:01+18:4920:37
19Ingrid JessenFrämmestads IK48:47+20:3521:23
20Catherine DawsonGafanhori49:17+21:0521:36
21Marie SvernestamLinköpings OK52:31+24:1923:02
22Britt-Marie AnderssonOK Amne52:43+24:3123:07
23Katarina BengtssonHalmstad OK53:44+25:3223:34
24Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL56:17+28:0524:41
25Monica RoelingKOVZ56:47+28:3524:54
Susan KeyMelbourne Forest racersej start
Gun HenrikssonEksjö SOKej start

D60 Motion

2 570 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel GillenäsKristinehamns OK49:1619:10
2Inga-Lill EvaldssonSK Graal53:19+4:0320:44
3Britt-Marie EkbergOK Orinto1:00:17+11:0123:27
4Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:06:27+17:1125:51
5Görel SvedestamEskilstuna OL1:07:47+18:3126:22
6Sophie StridhOK Gipen1:12:24+23:0828:10
7Kerstin GustafssonOK Gränsen1:17:00+27:4429:57
8Kerstin LjungbergOK Gipen1:19:30+30:1430:56
9Marita JohanssonMarkbygdens OK1:26:47+37:3133:46
10Inger Alice EismarkOK Orinto1:35:23+46:0737:06
11Ann KlemmingOK Stigen1:36:00+46:4437:21
Eva LannfeltOK Skogshjortarnaej godkänd

H60

3 120 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth ValterssonBredaryds SOK28:018:58
2Kennet SandströmOK Stigen28:37+0:369:10
3Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF28:41+0:409:11
4Magnus AnderssonUlricehamns OK29:58+1:579:36
5Kent GranqvistVästerviks OK30:04+2:039:38
6Urban LarssonOK Gipen30:14+2:139:41
7Thomas AlbinssonBredaryds SOK30:34+2:339:47
8Göran SvensonSOK Viljan30:47+2:469:51
9Ted van GeldermalsenYarra Valley OC31:34+3:3310:07
10Ken RagnarssonOK Kompassen32:21+4:2010:22
11Bjarne ChristensenSilkeborg OK32:48+4:4710:30
12Stefan GunnarssonKristinehamns OK33:38+5:3710:46
13Lennart ErforsOK Torfinn33:52+5:5110:51
14Björn PetterssonUlricehamns OK34:01+6:0010:54
15Ulf SvenssonOK Njudung34:07+6:0610:56
16Arne BogrenOK Vivill34:45+6:4411:08
17Pierre KarlssonOK Alehof35:21+7:2011:19
18Peter FoppenMinor35:46+7:4511:27
19Willy OlssonOK Skogsfalken36:09+8:0811:35
20Hans GottfridssonTorsås OK36:16+8:1511:37
21Lars StrandSkåneslättens OL36:25+8:2411:40
22Nick CollinsNorth West Orienteering Club36:28+8:2711:41
23Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL36:31+8:3011:42
24Robert JessenFrämmestads IK36:41+8:4011:45
25Tommy WesterbergIF Hagen36:43+8:4211:46
26Anders ErikssonIF Hagen37:12+9:1111:55
27Karl MollénOK Denseln37:26+9:2511:59
28Henrik KleffelSøllerød OK37:29+9:2812:00
29Rob GardenNorth West Orienteering Club37:36+9:3512:03
30Sten BlomströmIK Stern37:44+9:4312:05
31Conny SahlinVänersborgs SK38:13+10:1212:14
32Bo AnderssonFalköpings AIK OK38:17+10:1612:16
33Frede ScheyeHerlufsholm OK39:26+11:2512:38
34Börje SundbergOK Gipen39:40+11:3912:42
35Christer NordströmOK Älvsjö-Örby40:11+12:1012:52
36Ingvar AnderssonOK Amne40:25+12:2412:57
37Johan KarlssonTrollhättans SOK40:30+12:2912:58
38Clyde PerssonLjungskile FK41:03+13:0213:09
39Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF41:06+13:0513:10
40Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL42:38+14:3713:39
41Niels RaagaardSøllerød OK42:39+14:3813:40
42Lennart GustafssonJönköpings OK43:16+15:1513:52
43Lennart JakobssonTibro OK43:22+15:2113:53
44Roalh KlevelandKvillebyns SK43:32+15:3113:57
45Bill AnderssonI 15 IF44:02+16:0114:06
46Ove ErikssonNyköpings OK44:56+16:5514:24
47Gunnar BejbomUddevalla OK45:36+17:3514:36
48Kenneth AnderssonNässjö OK46:15+18:1414:49
49Arne AlfredssonUddevalla OK46:47+18:4614:59
50Hans TrofastTenhults SOK48:14+20:1315:27
51Bernhard GrenaboHjobygdens OK50:07+22:0616:03
52Jan CarlssonIFK Göteborg51:41+23:4016:33
53Lennart SvernestamLinköpings OK1:02:02+34:0119:52
54Ragnar OlssonTibro OK1:25:22+57:2127:21
Stellan MartinssonOK Tyringeej godkänd
Roger BergvikVäxjö OKej start
Roger LindLeksands OKej start
Lennart LundquistOK Nalleej start

H60 Motion

2 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof FagrellOK Alehof45:3817:45
2Kenneth LindblomVäxjö OK48:36+2:5818:54
3Lennart SvenssonOK Kullingshof50:14+4:3619:32
4Per-Eric ErikssonDalsjöfors GoIF51:26+5:4820:00
5Tomas MårtenssonOK Vivill51:42+6:0420:07
6Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK52:59+7:2120:36
7Håkan HåkanssonKungälvs OK53:44+8:0620:54
8Lars HolmOK Gipen1:01:23+15:4523:53
9Göran EklöfIK Ymer1:02:05+16:2724:09
10Lars-Göran KlemmingOK Stigen1:16:40+31:0229:49
Mats RuneforsVäxjö OKej godkänd

D65

2 280 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK33:0514:30
2Britt-Marie LarssonSOK 6833:13+0:0814:34
3Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK35:34+2:2915:35
4Eva BlomströmIK Stern35:42+2:3715:39
5Marion HallstenUddevalla OK37:47+4:4216:34
6Ingrid Rex WallströmOK Landehof37:48+4:4316:34
7Irene AnderssonÄtrans IF38:13+5:0816:45
8Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK38:21+5:1616:49
9Ann-Britt JohanssonIK Stern39:38+6:3317:22
10Britt-Mari KarlssonVäxjö OK39:48+6:4317:27
11Lisa KumlinVäxjö OK41:52+8:4718:21
12Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL41:57+8:5218:23
13Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK42:13+9:0818:30
14Marianne RosénIK Ymer42:36+9:3118:41
15Lena JönssonLaholms IF OK42:38+9:3318:41
16Vivianne HolgerssonOK Måsen42:48+9:4318:46
17Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK44:33+11:2819:32 Ladda ner rutt i gpx-format
18Monica LarssonOK Tranan45:12+12:0719:49
19Barbro AnderssonOK Skogshjortarna46:00+12:5520:10
20Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK46:07+13:0220:13
21Inger JönssonIK Ymer46:20+13:1520:19
22Marianne SellgrenSigtuna OK48:55+15:5021:27
23Kirsten EllekildeHSOK.dk51:38+18:3322:38
24Hjördis ErlandssonOK Lindéna52:39+19:3423:05
25Göta SeverinssonHylte OK53:17+20:1223:22
26Eva ArvidssonAlvesta SOK54:03+20:5823:42
27Barbro BörjessonOK Skogshjortarna55:49+22:4424:28
28Ingegerd OlssonOK Alehof56:03+22:5824:35
29Lise KolteFSK Orientering58:35+25:3025:41
30Karin MalmgrenHjärnarps GH OL59:50+26:4526:14
31Barbro BengtssonOskarströms OK1:00:55+27:5026:43
32Kristin LindbergLunds OK1:01:23+28:1826:55
33Harriet AnderssonOK Skogshjortarna1:12:14+39:0931:40
34Inga GustavssonIK Uven1:17:40+44:3534:03
Lena FritzellIF Rigorej start
Åsa StåhlHjärnarps GH OLej start

H65

2 710 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK28:2010:27
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto28:24+0:0410:28
3Leif SandgrenFrosta OK28:26+0:0610:29
4Per-Arne KällénUddevalla OK28:47+0:2710:37
5Tommy OlssonOK Dacke28:55+0:3510:40
6Gunnar Grue-SørensenOK Roskilde29:26+1:0610:51
7Christer SandhOK Roxen29:46+1:2610:59
8Roy DawsonGafanhori31:01+2:4111:26
9Torgny PetterssonMarkbygdens OK31:37+3:1711:40
10Bertil KarlssonHjobygdens OK31:42+3:2211:41
11Hans HolgerssonOK Måsen31:56+3:3611:47
12Håkan WinnbergIK Trenne Ullared32:02+3:4211:49
13Ove ThorssonIK Trenne Ullared32:08+3:4811:51
14Göran AnderssonOK Tylöskog32:16+3:5611:54
15Håkan OlssonHjobygdens OK32:17+3:5711:54
16Bo KarlssonLjungskile FK32:20+4:0011:55
17Arne JohanssonOK Ravinen32:25+4:0511:57
18Kenth SundgrenSkåneslättens OL32:37+4:1712:02
19Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL32:54+4:3412:08
20Lars GustafssonOK Gränsen32:55+4:3512:08
21Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb33:12+4:5212:15
22Stig LandstorpOK Tor33:53+5:3312:30
23Hans Chr. StribOK Gorm33:57+5:3712:31
24Janne BrunstedtOK Roskilde33:59+5:3912:32
25Lars-Göran MolinMarkbygdens OK34:16+5:5612:38
26Tord FranssonMotala AIF OL34:19+5:5912:39
27Benny IvarssonFjärås AIK34:24+6:0412:41
28Hans M CarlssonIFK Göteborg34:31+6:1112:44
29Karl-Göran WahlströmAlmby IK34:40+6:2012:47
30Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK34:49+6:2912:50
31Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK34:53+6:3312:52
32Åke PerssonHjärnarps GH OL34:57+6:3712:53
33Rune EliassonFalkenbergs OK35:00+6:4012:54
34Karsten RichardtKøge OK35:17+6:5713:01
35Håkan NilssonMalmö OK36:26+8:0613:26
36Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb37:38+9:1813:53
37Stig JohanssonHelsingborgs SOK37:43+9:2313:55
38Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL37:50+9:3013:57
39Sven-Inge NylundJärfälla OK38:40+10:2014:16
40Leif AxelssonMålilla OK38:52+10:3214:20
41Gert OlssonSkåneslättens OL39:29+11:0914:34
42Anders KumlinIK Ymer39:58+11:3814:44
43Torbjörn WikströmOK Orinto40:32+12:1214:57
44Olof KarlssonUddevalla OK40:34+12:1414:58
45Bo JernbergOK Roxen40:47+12:2715:02
46Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK41:06+12:4615:09
47Johnny KarlssonUddevalla OK41:29+13:0915:18
48Lars PerssonOK Kompassen41:38+13:1815:21
49Kurt JohanssonSvenljunga OK41:45+13:2515:24
50Mike IntgroenKOVZ42:10+13:5015:33
51Ted LiivrandOK Skogshjortarna42:23+14:0315:38
52Christer SamuelssonOK Löftan42:32+14:1215:41
53Leif AlfredssonVäxjö AIS42:57+14:3715:50
54Lennart AnderssonOK Orion43:21+15:0115:59
55Bengt MattssonOK Orinto43:39+15:1916:06
56Bo W LarssonVäxjö OK44:54+16:3416:34
57Bo WinanderJärfälla OK45:02+16:4216:37
58Sten HelmertzFrölunda OL46:32+18:1217:10
59Christer GalleBromma-Vällingby SOK47:17+18:5717:26
60Sten OlssonOK Alehof47:51+19:3117:39
61Christer GillenäsKristinehamns OK48:30+20:1017:53
62Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK48:55+20:3518:03
63Karl Aage HaldFSK Orientering50:00+21:4018:27
64Tor SørensenEiker OL50:08+21:4818:29
65Nils-Erik BondessonFrosta OK50:31+22:1118:38
66Leif MalmMarkaryds FK50:51+22:3118:45
67Rune DavidssonOK Räven51:26+23:0618:58
68Roland PerssonOK Älme52:19+23:5919:18
69Jens Marinus IbsenSvendborg OK54:35+26:1520:08
70Bo SenjeHalmstad OK55:08+26:4820:20
71Ulf SkogtjärnOK Linné56:27+28:0720:49
72Georg KapperudOppsal Orientering1:03:44+35:2423:31
73Mogens JørgensenSøllerød OK1:11:17+42:5726:18
Roland NilssonOK Lindénaej godkänd
Lennart HermanssonStångenäs AISej godkänd
Juergen ZiescheLOK Berlinej start
Bengt StåhlHjärnarps GH OLej start
Bertil FritzellIF Rigorej start
Ludwig GenderjahnLOK Berlinej start

D70

2 350 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK33:5214:24
2Gunnel SvenssonIK Ymer35:14+1:2214:59
3Eva IsakssonOK Skogshjortarna37:41+3:4916:02
4Inge JørgensenOK Roskilde37:50+3:5816:05
5Lena WaernTrollhättans SOK37:57+4:0516:08
6Helen AndertoftMarkaryds FK38:53+5:0116:32
7Britt RangertIK Ymer39:34+5:4216:50
8Britt Forsell PirozziLunds OK39:47+5:5516:55
9Ulla LindheIK Stern39:54+6:0216:58
10Gunilla GrönbladHärlövs IF41:59+8:0717:51
11Gun LarssonOK Lindéna42:39+8:4718:08
12Bibbi AppelgrenMariestads FK43:44+9:5218:36
13Ingrid HermanssonIK Ymer44:25+10:3318:54
14Birgitta JohanssonOK Tranan44:26+10:3418:54
15Gull SvenssonTockarps IK46:10+12:1819:38
16Ingrid ÅhlundSvenljunga OK47:32+13:4020:13
17Barbro JohanssonSjövalla FK47:49+13:5720:20
18Birgit EkmanUlricehamns OK48:29+14:3720:37
19Ulla LingJönköpings OK48:52+15:0020:47
20Marie-Louise LundströmOK Löftan49:51+15:5921:12
21Ingegerd ArvidssonIF Rigor50:11+16:1921:21
22Berit ByströmOK Virdarna52:04+18:1222:09
23Astrid JohannessonHelsingborgs SOK52:22+18:3022:17
23Märtha LundhSvenljunga OK52:22+18:3022:17
25Barbro NilssonAlvesta SOK53:31+19:3922:46
26Solveig TjernbergSödertälje IF54:06+20:1423:01
27Berit BobergIF Rigor55:12+21:2023:29
28Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK57:02+23:1024:16
29Siv EkelöfVärend GN OL1:06:21+32:2928:14
30Solbritt GustafssonOK Virdarna1:06:38+32:4628:21
31Kristina AnderssonOK Skogshjortarna1:08:23+34:3129:05
32Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:10:11+36:1929:51
33Elvy BörjessonOK Alehof1:15:45+41:5332:14
34Birgitta NylundJärfälla OK1:18:09+44:1733:15

H70

2 690 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna29:1810:53
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK29:55+0:3711:07
3Rune SandbergUddevalla OK30:18+1:0011:15
4Kjell ErlandssonOK Lindéna30:51+1:3311:28
5Roland AlsénOK Roxen33:09+3:5112:19
6Gösta LindqvistOK Löftan33:12+3:5412:20
7Arne GrøndahlSøllerød OK33:24+4:0612:24
8Henrik HvoslefIK Stern33:37+4:1912:29
9Lars FinbomOK Landehof33:39+4:2112:30
10Lennart LundhOK Tisaren33:50+4:3212:34
11Kurt ÅbergOK Tisaren34:11+4:5312:42
12Morgan LjungVaggeryds SOK34:44+5:2612:54
13Inge PerssonFK Boken35:20+6:0213:08
14Dag LorénOK Frisene35:26+6:0813:10
15Anders SellgrenSigtuna OK36:31+7:1313:34
16Lennart GustavssonIK Uven36:37+7:1913:36
17Göran BengtssonTockarps IK36:51+7:3313:41
18Per-Olof FernbergIS Skanne37:06+7:4813:47
19Ulf SvedestamEskilstuna OL37:13+7:5513:50
20Per HaepplingVästerås SOK37:29+8:1113:56
21Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK37:46+8:2814:02
22Bengt NilssonAlvesta SOK38:27+9:0914:17
23Göran SvenssonFK Finn38:55+9:3714:28
24Ronny AnderssonOK Skogshjortarna38:56+9:3814:28
25Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna39:14+9:5614:35
26Ole  SvendsenOK Roskilde40:15+10:5714:57
27Waste ByströmOK Virdarna40:43+11:2515:08
28Ingemar AnderssonOK Orion40:56+11:3815:13
29Anders BerglundOK Skogshjortarna41:41+12:2315:29
30Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK41:44+12:2615:30
31Jan LarssonSävedalens AIK42:38+13:2015:50
32Hans C JohanssonIK Stern42:40+13:2215:51
33Erling EkelöfVärend GN OL43:24+14:0616:08
34Bengt GardOskarströms OK43:33+14:1516:11
35Kjell MånssonRonneby OK43:38+14:2016:13
36Jörgen Christian NielsenRävetofta OK43:40+14:2216:13
37Lars TuvessonUlricehamns OK43:49+14:3116:17
38Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK43:55+14:3716:19
39Christer GrönbladHärlövs IF43:57+14:3916:20
40Erling SamuelssonOK Vilse 8744:22+15:0416:29
41Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb44:55+15:3716:41
42Roland NilssonFalköpings AIK OK45:04+15:4616:45
43Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK45:54+16:3617:03
44Bengt-Åke SvenssonIK Ymer46:02+16:4417:06
45Kay SvenssonOK P446:22+17:0417:14
46Frank MensinkMinor47:24+18:0617:37
47Palle Møller NielsenOdense OK47:33+18:1517:40
48Jan FlansbjerKinnaströms SK47:35+18:1717:41 Ladda ner rutt i gpx-format
49Bengt-Rune WallströmIK Uven48:00+18:4217:50
50Kaare VindfeldOK SG50:08+20:5018:38
51Niels og Birthe TuliniusOK SG51:09+21:5119:00
52Göte JohanssonOK Tranan52:12+22:5419:24
53Ingmar ErikssonFalkenbergs OK52:36+23:1819:33
54Knud Erik ThomsenSvendborg OK54:57+25:3920:25
55Ingvar BengtssonOskarströms OK55:31+26:1320:38
56Karl BergstrandHjobygdens OK55:51+26:3320:45
57Christer WestbergIFK Göteborg57:00+27:4221:11
58Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna57:14+27:5621:16
59Holger MikkelsenOdense OK57:49+28:3121:29
60Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL59:57+30:3922:17
61Carl-Eric AnderssonFjärås AIK1:00:02+30:4422:19
62Bertil QvickKungälvs OK1:00:10+30:5222:22
63Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:00:51+31:3322:37
64Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:03:52+34:3423:44
65Tom LindbergLunds OK1:05:40+36:2224:24
66Olle HermanssonIK Ymer1:05:45+36:2724:26
67Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:06:47+37:2924:49
68Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL1:14:22+45:0427:38
69Bengt HanssonOK Löftan1:15:53+46:3528:12
70Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna1:22:30+53:1230:40
71Niels LyhneTisvilde Hegn OK1:33:31+1:04:1334:45
72Rune BrandshageIK Gandvik1:42:21+1:13:0338:02
Stig-Ove TollIK Sternej godkänd
Ingemar LindblomOK Orintoej godkänd
Leif KofoedHSOK.dkej godkänd

D75

2 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK39:4619:47
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK40:09+0:2319:58
3Lillemor HallinOK Landehof48:11+8:2523:58
4Inger BylanderSvenljunga OK49:38+9:5224:41
5Margareta HolmbergIF Hagen49:47+10:0124:46
6Inga PerssonOK Landehof50:42+10:5625:13
7Gunni EkbergÄtrans IF52:13+12:2725:58
8Harriet KarlssonOK Grip54:06+14:2026:54
9Gull-Britt GrönbergKungälvs OK58:16+18:3028:59

H75

2 630 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magne HagströmFrölunda OL32:4312:26
2Åke GatelidOK Skogshjortarna32:52+0:0912:29
3Erland LingJönköpings OK33:25+0:4212:42
4Kjell MjöbergHallstahammars OK33:50+1:0712:51
5Rune ArvidssonMarkbygdens OK34:34+1:5113:08
6Ernie BroströmHalmstad OK35:46+3:0313:35
7Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK36:08+3:2513:44
8Bo SvenssonTockarps IK37:32+4:4914:16
9Rune AhlanderJönköpings OK38:09+5:2614:30
10Stig KarlssonTorsås OK38:18+5:3514:33
11Ingemar HolmbergIF Hagen38:53+6:1014:47
12Roland BrandshageSävedalens AIK39:07+6:2414:52
13Lennart KarlssonOK Grip39:12+6:2914:54
14Per LarssonJönköpings OK39:44+7:0115:06
15Bjarne ErlandssonHammarby IF OF39:55+7:1215:10
16Åke AxelssonIK Uven40:49+8:0615:31
17Jerry HolmEskilstuna OL41:05+8:2215:37
18Anders JohanssonNyköpings OK43:48+11:0516:39
19Bent MortensenOK 73 43:51+11:0816:40
20Sven Olof FranssonOK Stigen44:47+12:0417:01
21Bernt PeterssonAlvesta SOK45:59+13:1617:29
22Rolf AnderssonLaholms IF OK49:24+16:4118:46
23Göran ThourVärend GN OL52:32+19:4919:58
24Gunnar GrönkvistBottnaryds IF54:41+21:5820:47
25Sigvard RudolfssonOK Gisle56:31+23:4821:29
26Gunnar BylundRydboholms SK1:02:29+29:4623:45
27Gunnar WaernTrollhättans SOK1:07:24+34:4125:37
28Mogens KøhlerBallerup OK1:13:31+40:4827:57
Göran OlofssonFjärås AIKej godkänd
Nils-Eric TofteredIF Rigorej godkänd
JB LarssonOK Löftanej godkänd
Kuno EkdahlOK P4ej start

D80

1 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad36:3020:51
2Gun HanssonYstads OK39:05+2:3522:20
3Gunvor Hedin-HåkanssonMarkbygdens OK43:42+7:1224:58
4Marianne PeterssonFrölunda OL53:33+17:0330:36

H80

2 010 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF30:4515:17
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad31:28+0:4315:39
3Nils JanssonSkattkärrs SOK31:39+0:5415:44
4Stig FranssonOK Stigen32:22+1:3716:06
5Stig JohanssonHalmstad OK33:44+2:5916:46
6Bertil JohanssonMarkbygdens OK34:10+3:2516:59
7Atte HeikkiläOK Gipen34:20+3:3517:04
8Lars PerssonVäsby OK34:53+4:0817:21
9Jan-Eric NelkingFK Åsen38:05+7:2018:56
10Valter AlamaaIK Vikings OK40:01+9:1619:54
11Gunnar AnderssonIK Trenne Ullared41:12+10:2720:29
12Erland OlssonDalsjöfors GoIF42:39+11:5421:13
13Karl-Eric WannbergIK Omega43:50+13:0521:48
14Gösta CederinGöteborg-Majorna OK46:10+15:2522:58
15Lasse OlssonIK Trenne Ullared48:29+17:4424:07
16Rune KarlssonOK Löftan56:12+25:2727:57
17Björn BromanGöteborg-Majorna OK58:32+27:4729:07
18Sture LjungbergIFK Göteborg1:00:08+29:2329:55

H85

2 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt DoseKøge OK42:0320:55
2Helmer EkbergÄtrans IF44:38+2:3522:12

Inskolning

1 700 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alma AhnoffGöteborg-Majorna OKfullföljt
Märta AnderssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Oscar AndreassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Leo BertsOK Alehoffullföljt
Hugo BestermanIK Trenne Ullaredfullföljt
Agnes BöregårdOK Gläntanfullföljt
Märta BöregårdOK Gläntanfullföljt
Rasmus DalgaardKolding OKfullföljt
Charlotte Delaumeavon okfullföljt
Vera FolkestadAnderstorps OKfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Johan GusedFalkenbergs OKfullföljt
Arvid GustavssonVäxjö OKfullföljt
Moa HenrikssonLaholms IF OKfullföljt
Simon HenrikssonLaholms IF OKfullföljt
Hjalmar HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Hjalmar JohanssonOK Alehoffullföljt
Viktor KallinKFUM Örebro OKfullföljt
Anton KarlssonUlricehamns OKfullföljt
Gustav KarlssonUlricehamns OKfullföljt
Oskar  KullmanStora Tuna OKfullföljt
Ivar LejonKlubblösfullföljt
Alexander LindellOK Alehoffullföljt
Simon LindqvistÖstersunds OKfullföljt
Vidar LjungblomFK Friskus-Varbergfullföljt
Ebba MaxenStora Tuna OKfullföljt
Olle NilssonOK Stigenfullföljt
Jakob RingströmOK Landehoffullföljt
Ella RuderfeltIF Rigorfullföljt
Jacob RuderfeltIF Rigorfullföljt
Casper RylinOK Gläntanfullföljt
Tova SkoglundFK Friskus-Varbergfullföljt
Lage StegmarkHalmstad Garnisons IFfullföljt
Kerstin SvenssonOK Kullingshoffullföljt
Sixten TörnströmFK Friskus-Varbergfullföljt
Elin WahlqvistOK Roslagenfullföljt
Samuel WettergrenIK Uvenfullföljt
Alma WickmanTibro OKfullföljt
Arvid VästibackenOK Linnéej start

U1

1 690 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg12:457:32
2Emil SkeppSävedalens AIK13:03+0:187:43
3Emil DalgaardKolding OK13:25+0:407:56
4Johan DalgaardKolding OK14:03+1:188:18
5Alfred KjellénHelsingborgs SOK14:52+2:078:47
6Tore Emil MaarupAllerød OK14:53+2:088:48
7Valter DrejmoOK Landehof14:54+2:098:48
8Alice FagerströmIFK Göteborg15:17+2:329:02
9Gustav AspIFK Göteborg15:39+2:549:15
10Tilde Blom OK Nackhe15:55+3:109:25
11Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK15:56+3:119:25
12Nils PerssonOK Tyringe16:25+3:409:42
13Emma PerssonHalmstad OK16:37+3:529:49
14Olof HertinVästerviks OK16:59+4:1410:02
15Elias JosefssonVästvärmlands OK17:01+4:1610:04
16Fabian TörnqvistOK Ravinen17:08+4:2310:08
17Johanna TöppnerOK Landehof17:23+4:3810:17
18Alvin LundgrenVäxjö OK17:31+4:4610:21
19Alvar LangeTumba-Mälarhöjden OK17:37+4:5210:25
20Samuel DahlbergIK Trenne Ullared17:50+5:0510:33
21Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK17:51+5:0610:33
22Elin AnderssonOK Löftan17:56+5:1110:36
23Alva AnderssonFK Friskus-Varberg18:11+5:2610:45
24Gabriel EkströmHalmstad OK18:24+5:3910:53
25Hilma TrofastJönköpings OK18:59+6:1411:13
26Erik BromsFK Friskus-Varberg19:34+6:4911:34
27Adam BromsFK Friskus-Varberg19:35+6:5011:35
28Oscar LilliecreutzOK Roxen20:09+7:2411:55
29Rasmus VånsjöArboga OK20:17+7:3212:00
30Ebba HeldMånsarp if20:18+7:3312:00
30Jonathan JörgensenThok20:18+7:3312:00
32Hugo CorneliussonOK Löftan20:46+8:0112:17
33Viktor KullmanStora Tuna OK21:04+8:1912:27
34Ebbe TörnkvistAnderstorps OK21:21+8:3612:37
35Edvin StegmarkHalmstad Garnisons IF21:57+9:1212:59
36Leo HeldMånsarp if22:05+9:2013:04
37Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg22:30+9:4513:18
38Martin Gjein DybvikStokke IL22:31+9:4613:19
39Edvin BiörsIK Ymer22:39+9:5413:24
40Amanda  GustavssonVäxjö OK22:45+10:0013:27
41Agnes BestermanIK Trenne Ullared23:22+10:3713:49
42Malte PalmerUlricehamns OK23:30+10:4513:54
42Emma TheanderStenungsunds OK23:30+10:4513:54
44Felicia SunesonJärla Orientering23:33+10:4813:56
45Maja MaxénStora Tuna OK23:37+10:5213:58
46Selma PerssonFK Herkules24:25+11:4014:26
47Nikki WeihartOK Orinto24:29+11:4414:29
48Ella AnderssonAnderstorps OK24:51+12:0614:42
49Astrid UhrbergBrattås CK25:00+12:1514:47
50Alicia PetterssonStigsökarna25:59+13:1415:22
51Ingrid LestebergKongsberg OL26:23+13:3815:36
52Frida TheanderStenungsunds OK26:37+13:5215:44
53Eirik LestebergKongsberg OL26:38+13:5315:45
54Filip PerssonSundsvalls OK27:06+14:2116:02
55Nelly GrothKungälvs OK28:24+15:3916:48
56Noah OlssonStigsökarna29:05+16:2017:12
57Sonja BertsOK Alehof30:03+17:1817:46
58Emma LindénOK Bävern39:10+26:2523:10
Johannes DahlbergIK Trenne Ullaredej godkänd
Evelina CullbrandMölndal Outdoor IFej start
Alexander Gjein DybvikStokke ILej start
Jens Gjein DybvikStokke ILej start
Lennart LindbergIK Vistaej start

U2

2 120 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper GunnarssonOK Lindéna14:396:54
2Linus ZederinOK Nackhe18:06+3:278:32
3Emma IsidorssonOK Vivill18:19+3:408:38
4Edvin FredrikssonGOIF Tjalve19:47+5:089:19
5Noah EnbergHalmstad OK20:15+5:369:33
6Elias SamuelssonOK Vivill20:53+6:149:51
7Arvid JosefssonOK Vivill21:10+6:319:59
8Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb21:36+6:5710:11
9Linus BägebyOK Vivill21:42+7:0310:14
10Emelie BägebyOK Vivill21:54+7:1510:19
11Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg22:23+7:4410:33
12Felix JohanssonOK Alehof24:21+9:4211:29
13Andrea EnbomVänersborgs SK24:34+9:5511:35
14Lova JohanssonFK Friskus-Varberg24:54+10:1511:44
15Maja JosefssonVästvärmlands OK25:43+11:0412:07
16Cecilie BromanAllerød OK25:57+11:1812:14
17Edvin NilssonOskarströms OK26:50+12:1112:39
18Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg26:58+12:1912:43
19Alice EinarssonBrattås CK26:59+12:2012:43
20Jonathan NilssonÖstersunds OK27:19+12:4012:53
21Wilhelm OlssonStigsökarna27:20+12:4112:53
21Selma AbrahamssonHalmstad OK27:20+12:4112:53
23Alvar BroingOK Lindéna27:24+12:4512:55
24Wilma SaetreOK Landehof27:51+13:1213:08
25Frida Kärner GroossAllerød OK27:57+13:1813:11
26Greta DelinRyda SK28:07+13:2813:15
27Alvin LönkvistOK Vivill28:37+13:5813:29
28Emy HjertströmFK Friskus-Varberg28:43+14:0413:32
29Alfred OlssonLunds OK28:44+14:0513:33
30Oskar WardOK Vivill28:45+14:0613:33
31Gustaf GusedFalkenbergs OK29:49+15:1014:03
32Elliot JägstedtHalmstad OK29:58+15:1914:08
33Ella HagstrandBurseryds IF30:30+15:5114:23
34Kajsa LarssonBurseryds IF30:53+16:1414:34
35Benjamin ReulOK Orinto31:27+16:4814:50
36Tove RosbergVäxjö OK31:47+17:0814:59
37William KraftIK Uven32:44+18:0515:26
37Lukas PetterssonStigsökarna32:44+18:0515:26
39Sanna KallinKFUM Örebro OK32:52+18:1315:30
40Märta LindqvistÖstersunds OK33:00+18:2115:33
41Mira FlansbjerKinnaströms SK36:41+22:0217:18
42Emma EmanuelssonOK Tranan36:51+22:1217:22
43Ludvig SvenssonVingåkers OK38:04+23:2517:57
44Alva HedinTolered-Utby Ol-klubb38:54+24:1518:20
45Melker FlansbjerKinnaströms SK38:57+24:1818:22
46Hilda TrofastTullinge SK39:51+25:1218:47
Robin CarlbomUlricehamns OKej godkänd
Sanna SigvardsonBredaryds SOKej start

Öppen motion 1

2 360 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa KjellénHelsingborgs SOK21:299:06
2Marianne HellsvikKonnerud IL24:22+2:5310:19
3Katharina MyrénIK Trenne Ullared25:36+4:0710:50
4Sofia AbrahamssonHalmstad OK25:42+4:1310:53
5Allan WigrenOK Motala26:35+5:0611:15
6Erik JohanssonLaholms IF OK26:58+5:2911:25
7Margareta RylanderOK Gläntan32:27+10:5813:45
8Andrea FasthHestra IF34:58+13:2914:48
9Bodil HedenbergOK Vivill35:36+14:0715:05
10Maria EinarssonBrattås CK39:14+17:4516:37
11Anna-Lisa AnderssonIK Trenne Ullared46:03+24:3419:30
12Madeleine SchillerKlubblös46:16+24:4719:36
13Tora LarssonYstads OK46:48+25:1919:49
14Isac SvenssonHalmstad OK47:02+25:3319:55
15Carina SalomonssonKinnaströms SK49:17+27:4820:52
16Brigitte AlsénOK Roxen1:00:13+38:4425:30
17Kathrine HansenHerlufsholm OK1:10:21+48:5229:48

Öppen motion 3

2 940 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik EliassonKlubblös27:589:30
2Anna GreilertHaninge SOK33:47+5:4911:29
3Maria HörnquistAnderstorps OK34:00+6:0211:33
4Ann-Karin LestebergKongsberg OL34:44+6:4611:48
5Sara SunesonJärla Orientering37:06+9:0812:37
6Fredrik EnbergHalmstad OK37:32+9:3412:45
7Elin WesterlundOK Njudung37:40+9:4212:48
8Isak EinarssonBrattås CK37:55+9:5712:53
9Arvid PerssonMölndal Outdoor IF39:24+11:2613:24
10Thomas NilssonFK Snapphanarna40:24+12:2613:44
11Karin HäggbringKlubblös40:37+12:3913:48
12Nina MagnussonÅmåls OK42:09+14:1114:20
13Marie WickmanTibro OK42:16+14:1814:22
14Anneli AugustssonOK Tyringe42:25+14:2714:25
15Claes EmanuelssonOK Tranan42:39+14:4114:30
16Monica GustafssonMarkbygdens OK42:53+14:5514:35
17Lars-åke GustafssonMarkbygdens OK42:54+14:5614:35
18Hanna DickerKlubblös43:07+15:0914:39
19Erik NordgrenKlubblös43:19+15:2114:44
20Åsa DryseliusMarkbygdens OK43:24+15:2614:45
21Frida KårénSundsvalls OK43:32+15:3414:48
22Ellen KårénSundsvalls OK43:34+15:3614:49
23Katarina BrovallGällstadbygdens SOK43:36+15:3814:49
24Maria PetterssonOK Njudung44:18+16:2015:04
25Annette JohanssonIF Rigor44:40+16:4215:11
26Albin BackmanTolered-Utby Ol-klubb44:47+16:4915:13
27Emelie TorstenssonKlubblös45:50+17:5215:35
28Gertie OdelbergIK Ymer46:11+18:1315:42
29Josefina KristenssonIK Uven46:12+18:1415:42
30Isabell IsidorssonOK Vivill46:17+18:1915:44
31Moa BäckströmIF Rigor46:37+18:3915:51
32Gunnar BengtssonOK Gläntan46:41+18:4315:52
33Fredrik NilssonFK Snapphanarna46:51+18:5315:56
34Erik DelinRyda SK47:01+19:0315:59
35Alfred JohanssonOK Alehof47:29+19:3116:09
36Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan47:35+19:3716:11
37Kristina BäckArboga OK47:50+19:5216:16
38Cecilia ElofssonOK Njudung48:21+20:2316:26
39Isabella NiklassonFalköpings AIK OK48:24+20:2616:27
40Terese FribergOK Vivill48:31+20:3316:30
41Daniel NiklassonFalköpings AIK OK48:47+20:4916:35
42Lena LarssonSävedalens AIK48:53+20:5516:37
43Lena IrweOK Kompassen50:05+22:0717:02
44Marie Granberg KlassonHestra IF50:08+22:1017:03
45Erling AnderssonVänersborgs SK51:08+23:1017:23
46Gustav RibbholmOK Njudung51:42+23:4417:35
47Hanna RymarkFK Friskus-Varberg52:48+24:5017:57
48Ulrika RylinOK Gläntan53:09+25:1118:04
49Jessica JohanssonSol Tranås53:32+25:3418:12
50Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK54:39+26:4118:35
51Elin NilssonFK Snapphanarna55:02+27:0418:43
52Caroline LilliecreutzOK Roxen55:05+27:0718:44
53Marianne JönssonBredaryds SOK55:15+27:1718:47
54Rebecca SvenssonVärend GN OL55:31+27:3318:52
55Kristina NyströmTrollhättans SOK55:38+27:4018:55
56LINDA NiklassonFalköpings AIK OK56:15+28:1719:07
57Emilia KraftIK Uven57:16+29:1819:28
57Kristina TörnströmFK Friskus-Varberg57:16+29:1819:28
59Simon BrovallGällstadbygdens SOK58:33+30:3519:54
60Marika TörnkvistAnderstorps OK58:54+30:5620:02
61Ulrika FranssonOK Njudung58:57+30:5920:03
62Veronica DahlbomHelsingborgs SOK1:00:05+32:0720:26
63Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:01:08+33:1020:47
64Jan RosénIK Ymer1:01:17+33:1920:50
65Katarina AnderssonÄtrans IF1:02:25+34:2721:13
66Kristina PerssonHalmstad OK1:02:27+34:2921:14
67Maja-Lisa HanssonOK Lindéna1:03:25+35:2721:34
68Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK1:03:30+35:3221:35
69Diana LuHunan University Orienteering Club1:04:29+36:3121:55
70Susanne WahlqvistOK Roslagen1:04:44+36:4622:01
71Martha NordgrenMarkbygdens OK1:05:58+38:0022:26
72Lotta LarssonSmedjebackens OK1:06:26+38:2822:35
73Anita AugustssonEskilstuna OL1:08:10+40:1223:11
74Pia AlvhageHestra IF1:09:19+41:2123:34
75Eva K JohanssonKungälvs OK1:09:37+41:3923:40
76Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:11:14+43:1624:13
77August LindahlFjärås AIK1:11:17+43:1924:14
78Anita JunforsOK Skogshjortarna1:12:32+44:3424:40
79Mary LarnerGöteborg-Majorna OK1:12:39+44:4124:42
80Linda CarlbomUlricehamns OK1:13:05+45:0724:51
81Martin AhnoffKlubblös1:14:19+46:2125:16
82Kerstin ÅstedtHärlövs IF1:15:30+47:3225:40
83Daniel WendeliusIFK Lidingö SOK1:19:43+51:4527:06
84Kerstin JönssonVäxjö AIS1:22:28+54:3028:02
85Karin Andersson (Nyström)IF Hagen1:23:34+55:3628:25
86Ing-Mari LarssonOK Löftan1:26:11+58:1329:18
87Katarina ÅbergKlubblös1:27:04+59:0629:36
88MariAnne MånssonRonneby OK1:28:45+1:00:4730:11
89Lil AlfredssonUddevalla OK1:29:27+1:01:2930:25
90Catarina MalmMarkaryds FK1:31:47+1:03:4931:13
91Gudrun PetterssonOK Reftele1:43:29+1:15:3135:11
Alma JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Jonathan StormOK Roskildeej godkänd
Kristina MagnerfeltFalköpings AIK OKej godkänd
Anna BertsOK Alehofej start
Thomas PerssonOK Tyringeej start

Öppen motion 5

3 460 m, 100 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per FlakbergIFK Göteborg28:428:17
2Joel FlakbergIFK Göteborg33:25+4:439:39
3Anna FlakbergIFK Göteborg35:33+6:5110:16
4Patrik CarlbomUlricehamns OK38:41+9:5911:10
5Anders GenbergUlricehamns OK38:55+10:1311:14
6Fredrik OlinderssonOK Löftan40:03+11:2111:34
7Mårten ThalénSundbybergs IK41:49+13:0712:05
8Anders NilssonGällstadbygdens SOK43:32+14:5012:34
9Malin AnderssonUlricehamns OK43:38+14:5612:36
10Peter BäckArboga OK44:25+15:4312:50
11Albin KårénSundsvalls OK45:00+16:1813:00
12Peter ÖstenssonOK Tranan45:52+17:1013:15
13Patrik GustafssonSmedjebackens OK46:16+17:3413:22
14Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK46:58+18:1613:34
15Cecilia FlakbergIFK Göteborg47:05+18:2313:36
16Tobias GustavssonVäxjö OK48:00+19:1813:52
17Hanna JögårdOK Nackhe48:18+19:3613:57
18Peter BrobergIF Rigor48:20+19:3813:58
19Moa SågbyJönköpings OK48:33+19:5114:01
20Mikael CarlsvärdHelsingborgs SOK49:25+20:4314:16
21Linda CorneliussonOK Löftan50:04+21:2214:28
22Ronnie BohmanOK Orinto50:40+21:5814:38
23Per EinarssonBrattås CK51:48+23:0614:58
24Kjell EhrencronaIFK Göteborg52:04+23:2215:02
25Anders RylinOK Gläntan53:02+24:2015:19
26Per LeanderssonAnderstorps OK53:47+25:0515:32
27Margareta NylinOK Tisaren54:02+25:2015:36
28Maria GusedFalkenbergs OK54:04+25:2215:37
29Anders GusedFalkenbergs OK54:19+25:3715:41
30Louise BöregårdOK Gläntan54:38+25:5615:47
31Håkan LejonKlubblös54:54+26:1215:52
32Lena OlssonKlubblös55:25+26:4316:00
33Frida PerssonFK Herkules55:26+26:4416:01
34Jessica SjögrenEslövs FK56:00+27:1816:11
35Morgan HugossonKlubblös56:04+27:2216:12
36Jennie RybergFalkenbergs OK56:10+27:2816:13
37Mikael FyhrSOK Aneby57:11+28:2916:31
38Per LundinKlubblös58:03+29:2116:46
39Kari EieKlubblös58:26+29:4416:53
40Karl DelinRyda SK58:44+30:0216:58
41Yeung Chi LeeHKiof58:53+30:1117:01
42Cecilia ThorTolered-Utby Ol-klubb1:00:38+31:5617:31
43Arne BerlinTrollhättans SOK1:01:19+32:3717:43
44Therese WahlgrenSimlångsdalens IF1:01:21+32:3917:43
45Ingela PetterssonOK Milan1:01:44+33:0217:50
46Ture ErikssonEds SK1:03:50+35:0818:26
47Kajsa PerssonOK Tyringe1:04:18+35:3618:35
48Kati NémethStigmännen Karlshamns OK1:04:39+35:5718:41
49Ingemar TedhamreSnättringe SK1:04:51+36:0918:44
50Malin LjunggrenMarkbygdens OK1:05:56+37:1419:03
51Johan LarssonBredareds IF1:06:09+37:2719:07
52Tobias ErikssonOK Skärmen1:06:13+37:3119:08
53Johanna BlomquistFrosta OK1:06:52+38:1019:19
54Sara HenrikssonLaholms IF OK1:07:22+38:4019:28
55Daniel HenrikssonLaholms IF OK1:07:25+38:4319:29
56Peter JohanssonBurseryds IF1:07:49+39:0719:36
57Kajsa AspegrenOK Kontinent1:08:11+39:2919:42
58Pär-Mikael PerssonSundsvalls OK1:08:42+40:0019:51
59Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:08:51+40:0919:53
59Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:08:51+40:0919:53
61Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:08:59+40:1719:56
62Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb1:09:00+40:1819:56
63Anette NordbergOK Tranan1:09:56+41:1420:12
64Johanna KarlssonUlricehamns OK1:10:09+41:2720:16
65Elin FlakbergIFK Göteborg1:10:14+41:3220:17
66Sofia DelinRyda SK1:10:45+42:0320:26
67Annika IsidorssonOK Vivill1:10:46+42:0420:27
68Matilda GunnarssonRydboholms SK1:10:49+42:0720:28
69Evelina GunnarssonRydboholms SK1:10:50+42:0820:28
70Jessica HagbergKFUM Örebro OK1:11:27+42:4520:39
71Karin JägrydSkåneslättens OL1:12:37+43:5520:59
72Bosse YbeOK Stigen1:13:43+45:0121:18
73Per-Erik OlssonKlubblös1:14:55+46:1321:39
74Anna-Karin NilssonSK Graal1:15:35+46:5321:50
75Carina LidforssJärla Orientering1:16:30+47:4822:06
76Lena KollénIF Marin Väst1:17:36+48:5422:25
77Jimmy LövgrenAvesta OK1:17:38+48:5622:26
78Margareta PeterssonIF Marin Väst1:17:56+49:1422:31
79Linda SjögrenBromma-Vällingby SOK1:19:59+51:1723:06
80Martin TöppnerOK Landehof1:20:16+51:3423:11
81Annika WessmarkOK Flundrehof1:21:25+52:4323:31
82Pia AnderssonFalkenbergs OK1:22:25+53:4323:49
83Daniel HäggbringKlubblös1:22:54+54:1223:57
84Håkan FärnlöfIF Rigor1:23:23+54:4124:05
85Maria JohanssonLunds OK1:23:47+55:0524:12
86Ingolf BengtssonHalmstad OK1:27:30+58:4825:17
87Anki GunnarssonRydboholms SK1:28:37+59:5525:36
88Kristina WettergrenIK Uven1:31:38+1:02:5626:29
89Lena Carlsson TellIF Hagen1:32:46+1:04:0426:48
90Ann-Carol WallgrenIFK Lidingö SOK1:36:54+1:08:1228:00
91Lars-Gunnar FalkIFK Lidingö SOK1:36:58+1:08:1628:01
92Miriam NorénIK Uven1:51:34+1:22:5232:14
93David  SkälegårdElinorspelen1:51:54+1:23:1232:20
94Anna-Stina WennbergVäxjö OK2:15:29+1:46:4739:09
Karin StegmarkHalmstad Garnisons IFej godkänd
Lennart LindbergIK Vistaej godkänd
Karl-Anton KarlssonUlricehamns OKej godkänd
Johanna KarlssonRyda SKej godkänd
Johan GustafssonK 3 IFej godkänd
Katarina RingHalmstad OKej godkänd

Öppen motion 7

3 100 m, 138 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag StridhUmeå OK26:338:33
2Felix DrejmoOK Landehof29:47+3:149:36
3Daniel SvenssonMarkbygdens OK30:36+4:039:52
4Hanna AxelssonOK Skogshjortarna32:05+5:3210:20
5Brett WeihartOK Orinto33:10+6:3710:41
6Peter PetterssonÅmåls OK33:25+6:5210:46
7Anna EklundOK Måsen33:31+6:5810:48
8Sten-Åke NilssonOK Alehof33:42+7:0910:52
9Bo HultgrenOK Njudung33:51+7:1810:55
10Pär SvenssonVärend GN OL34:00+7:2710:58
11Anders ClaessonBurseryds IF34:50+8:1711:14
12Hanna MattssonIK Uven34:51+8:1811:14
13Anette FranssonJönköpings OK35:33+9:0011:28
14Leif RylanderMarkbygdens OK35:40+9:0711:30
15Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK35:42+9:0911:30
16Stanley MattssonIK Uven36:29+9:5611:46
17Sara AlmehedFrölunda OL37:09+10:3611:59
18Katarina EnbomVänersborgs SK37:11+10:3811:59
19Roland BomanUlricehamns OK37:47+11:1412:11
20Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK38:14+11:4112:20
21Alexander WickmanTibro OK38:16+11:4312:20
22Martin AxelssonOK Skogshjortarna38:32+11:5912:25
23Markus LindbergOK Skogshjortarna38:38+12:0512:27
24Anna KårénSundsvalls OK38:39+12:0612:28
25Johanna MobergOK Löftan39:14+12:4112:39
26Johan RobertssonKlubblös39:37+13:0412:46
27Hans SvenssonOK Kullingshof39:42+13:0912:48
28Jennie GustavssonVäxjö OK40:00+13:2712:54
29Jan HanssonLunds OK40:15+13:4212:59
30Roger WalderstedtOK Skogshjortarna40:26+13:5313:02
31Sara EverdingIK Ymer40:29+13:5613:03
32Johanna WillstrandBurseryds IF40:40+14:0713:07
33Martina JohanssonBredareds IF40:56+14:2313:12
34Arne SvärmOK Gisle41:06+14:3313:15
35Karin KarlssonHalmstad OK41:15+14:4213:18
36Oskar NilssonOK Stigen41:18+14:4513:19
37Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb41:26+14:5313:21
38Christian StrandgårdSölleröd41:46+15:1313:28
39Maja GunnarssonLerums SOK41:51+15:1813:30
40Carina MartinssonRimbo SOK41:56+15:2313:31
41Staffan OlssonStigsökarna41:57+15:2413:31
42Ann BägebyOK Vivill42:00+15:2713:32
43Håkan DuhlboIFK Mora OK42:17+15:4413:38
44Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb42:28+15:5513:41
45Kurt JohanssonOK Gisle42:35+16:0213:44
46Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb42:36+16:0313:44
47Petra JohanssonTrollhättans SOK42:52+16:1913:49
48Paula Glenn JungbjerFK Herkules42:58+16:2513:51
48Katarina AlmehedFrölunda OL42:58+16:2513:51
50Björn BältsjöSävedalens AIK43:05+16:3213:53
51Lars RibbholmOK Njudung43:11+16:3813:55
52Robert SkoogIF Hagen43:19+16:4613:58
53Anders AxelssonSävedalens AIK43:31+16:5814:02
54Kristian SiverboOK Räven43:35+17:0214:03
55Charlotte DrejmoOK Landehof43:37+17:0414:04
56Anna TedhamreSnättringe SK43:49+17:1614:08
57Linnea LarssonUlricehamns OK43:52+17:1914:09
58Susanne BerghMölndal Outdoor IF44:25+17:5214:19
59Malin KihlbergHalmstad OK44:35+18:0214:22
60Kurt EkbergOK Orinto44:52+18:1914:28
61Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL45:19+18:4614:37
62Ann SvärmOK Gisle45:49+19:1614:46
63Kristin OlssonOK Alehof45:52+19:1914:47
64Brandy TangHunan University Orienteering Club45:53+19:2014:48
65Jennie HoglandGöteborg-Majorna OK46:13+19:4014:54
66Martin LorentzonGöteborg-Majorna OK46:24+19:5114:58
67Steffen HäggströmIF Rigor46:41+20:0815:03
68Ebbe MalmMarkaryds FK46:59+20:2615:09
69Bo UllmanOK Pan-Kristianstad47:40+21:0715:22
70Thomas ElofssonOK Njudung48:17+21:4415:34
71Ingemar AlfredssonIK Uven48:23+21:5015:36
72Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK48:42+22:0915:42
73Lars RylanderOK Gläntan48:47+22:1415:44
74Emilia SvärmOK Gisle48:58+22:2515:47
75Linda GunnarssonLerums SOK49:03+22:3015:49
76Leif BjörkmanIK Ymer49:22+22:4915:55
77Pertti HeedOK Orinto49:26+22:5315:56
78Filip JohanssonTrollhättans SOK49:36+23:0316:00
79Peter FranssonJönköpings OK49:41+23:0816:01
80Roland LagessonOK Löftan49:50+23:1716:04
81Pia-Maria BondessonFrosta OK50:27+23:5416:16
82Jenny OlssonStigsökarna51:01+24:2816:27
83Monica GrönkvistJönköpings OK51:06+24:3316:29
84Björn PeterssonOK Landehof51:22+24:4916:34
85Anna LarssonOK Gipen51:24+24:5116:34
86Marie EckerlidSävedalens AIK52:05+25:3216:48
87Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK53:01+26:2817:06
88Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK53:07+26:3417:08
89Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb53:08+26:3517:08
90Patrik GryttbornGällstadbygdens SOK53:14+26:4117:10
91Margareta BengtssonOK Gläntan53:18+26:4517:11
92Anna BjärbyFrosta OK53:57+27:2417:24
93Bernt LarssonOK Lindéna54:29+27:5617:34
94Jörgen HallbergIK Ymer54:32+27:5917:35
95Malin MårtenssonOK Ravinen54:51+28:1817:41
96Åke StoltKlubblös55:13+28:4017:48
97Timo KononenOK Gisle55:40+29:0717:57
98Maria SkoogIF Hagen56:29+29:5618:13
99Kajsa IsidorssonOK Vivill57:03+30:3018:24
100Conny VernerssonOK Orinto57:15+30:4218:28
101Tommy PedersenKlubblös57:39+31:0618:35
102Karin WahlgrenSjövalla FK57:42+31:0918:36
103Karin ÅkermanVästerås SOK57:43+31:1018:37
104Monica HallorOK Tisaren58:08+31:3518:45
105Bengt KlassonOK Orinto58:36+32:0318:54
106Lovisa KarlssonÄtrans IF58:41+32:0818:55
107Lennart MånssonRingsjö OK58:52+32:1918:59
108Thomas VinbladLunds OK59:22+32:4919:09
109Håkan JunforsOK Skogshjortarna59:57+33:2419:20
110Per RogneIK Hakarpspojkarna1:00:27+33:5419:30
111Lars-Åke LarssonOK Tranan1:00:29+33:5619:30
112Clara HenningssonIK Trenne Ullared1:00:34+34:0119:32
113Annika MartinssonHylte OK1:00:45+34:1219:35
114Inger LandspergTisvilde Hegn OK1:01:08+34:3519:43
115Bengt LarssonYstads OK1:01:17+34:4419:46
116Ylva HäggströmIF Rigor1:01:28+34:5519:49
117Lars BjörfjällBredareds IF1:03:25+36:5220:27
118Torbjörn ToresonOK Löftan1:05:18+38:4521:03
119Conny ThoressonAndrarums IF1:06:45+40:1221:31
120Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:07:27+40:5421:45
121Jan Eric PerssonOK Löftan1:09:01+42:2822:15
122Torgny ÅstedtHärlövs IF1:09:31+42:5822:25
123Lars RenbergKlubblös1:09:58+43:2522:34
124Evgeny TarantsevOK Yeisk1:13:31+46:5823:42
125Kenneth WerlinSimlångsdalens IF1:14:08+47:3523:54
126Ralph Kinde