Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Hallands 3-dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: FK Friskus-Varberg / OK Nackhe
Datum: fredag 10 juli 2015 - söndag 12 juli 2015

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

H21 Lång

9 040 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan RunessonGöteborg-Majorna OK2:28:29
2Marcus MillegårdHalden SK2:30:01+1:32
3Jens WängdahlNyköpings OK2:40:45+12:16
4Johan StrandGöteborg-Majorna OK2:42:07+13:38
5Erik ClassonOK Orinto2:43:04+14:35
6Oskar SvärdMalungs OK Skogsmårdarna2:43:14+14:45
7Martin LarssonHestra IF2:43:23+14:54
8Anders HedbergGöteborg-Majorna OK2:43:27+14:58
9Isak BergmanOK Skogsfalken2:46:59+18:30
10Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK2:47:42+19:13
11Philip PerssonOK Orion2:56:10+27:41
12Jonas MerzOK Tisaren2:56:11+27:42
13Christoffer SchönningJärfälla OK2:57:48+29:19
14Fabian WennerbergVaregg Fleridrett2:58:30+30:01
15Jesper SjögrenOK Kullingshof2:58:44+30:15
16Mikael AnderssonStora Tuna OK3:01:32+33:03
17John PerssonIFK Göteborg3:04:02+35:33
18Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad3:04:49+36:20
19Stefan RingOK Löftan3:05:51+37:22
20Håkan AnderssonHalmstad OK3:06:16+37:47
21Conny RantzowHestra IF3:06:22+37:53
22Daniel NetzIFK Göteborg3:14:29+46:00
23John KumlinIK Ymer3:15:16+46:47
24Joakim AxelssonTrollhättans SOK3:16:18+47:49
25Fredrik NobornIFK Göteborg3:18:00+49:31
26Andreas BjärkmarSävedalens AIK3:18:23+49:54
27Rickard SvenssonVästerås SOK3:19:14+50:45
28Joakim AntonssonOK Löftan3:20:55+52:26
29Eric HanssonIK Hakarpspojkarna3:21:20+52:51
30Johan PerssonHagaby GOIF3:22:02+53:33
31Per MårtenssonOK Ravinen3:25:06+56:37
32Pontus JohanssonOK Linné3:25:44+57:15
33Andreas NilssonMarkaryds FK3:32:44+1:04:15
34Johan SandlundOK Njudung3:33:28+1:04:59
35Jonatan AnderssonFalkenbergs OK3:35:08+1:06:39
36Peder HallbergIK Ymer3:46:37+1:18:08
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Niklas KarlssonVäxjö OKej godkänd
Johan AntonssonOK Löftanej start
Rickard BörjessonVänersborgs SKej start
Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstadej start
Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadej start
Johan OlssonHjobygdens OKej start
Andreas SchönningJärfälla OKej start
Viktor StenssonGöteborg-Majorna OKej start
Håkan ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser