Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, lång, med Stigsökarträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, lång, med Stigsökarträffen
Arrangörsorganisationer: Stigsökarna / Åmåls OK
Datum: lördag 25 april 2015

W21 Elit1

11 270 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma KlingenbergJärla Orientering1:36:238:33
2Tanja RyabkinaHellas Orientering1:36:51+0:288:35
3Emma JohanssonDomnarvets GOIF1:37:01+0:388:36
4Ida BobachDansk Orienteringsforbund1:37:27+1:048:38
5Sara HagströmFalköpings AIK OK1:37:42+1:198:40
5Minna KauppiLahden Suunnistajat-371:37:42+1:198:40
7Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:38:16+1:538:43
8Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:38:37+2:148:45
9Saila KinniTampereen Pyrintö1:39:07+2:448:47
10Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:39:38+3:158:50
11Venla NiemiTampereen Pyrintö1:39:54+3:318:51
12Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:40:04+3:418:52
13Karolin OhlssonJärla Orientering1:40:24+4:018:54
14Julia GrossStora Tuna OK1:40:37+4:148:55
15Kirsi NurmiIFK Göteborg1:41:13+4:508:58
16Nadiya VolynskaOK Orion1:42:28+6:059:05
17Sofia HaajanenSK Pohjantähti1:43:04+6:419:08
18Johanna LönnkvistTullinge SK1:43:54+7:319:13
19Sarina JenzerIFK Lidingö SOK1:44:11+7:489:14
20Sara EskilssonAlfta-Ösa OK1:45:28+9:059:21
21Fredrika VångellLinköpings OK1:46:53+10:309:29
22Galina VinogradovaAlfta-Ösa OK1:46:56+10:339:29
23Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad1:49:15+12:529:41
24Sanni KiveläAngelniemen Ankkuri1:49:32+13:099:43
25Alice HugossonIFK Lidingö SOK1:49:47+13:249:44
26Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:49:53+13:309:45
27Jana KnapováSödertälje-Nykvarn OF1:50:16+13:539:47
28Inga KazlauskaiteOK Linné1:50:18+13:559:47
29Anna NärhiIFK Göteborg1:50:37+14:149:48
30Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:51:05+14:429:51
31Josefine EngströmAlfta-Ösa OK1:51:08+14:459:51
32Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:51:11+14:489:51
33Maria MagnussonSävedalens AIK1:51:26+15:039:53
34Johanna HulkkonenSK Uusi1:51:36+15:139:54
35Jessica TullieBadenoch and Strathspey OC1:52:07+15:449:56
36Paulina FaronOK Orion1:52:09+15:469:57
37Julia BjörkstrandIF Femman1:52:54+16:3110:01
38Josefin TjernlundOK Vilse 871:53:32+17:0910:04
39Ane LindeDansk Orienteringsforbund1:54:08+17:4510:07
40Johanna BergmanSundsvalls OK1:54:17+17:5410:08
41Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:54:23+18:0010:08
42Alva OlssonLinköpings OK1:54:51+18:2810:11
43Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:55:36+19:1310:15
44Jannina GustafssonSK Uusi1:55:42+19:1910:15
45Anna WallinGöteborg-Majorna OK1:55:43+19:2010:16
46Frida NeroGöteborg-Majorna OK1:57:14+20:5110:24
47Helene SöderlundIFK Mora OK1:57:26+21:0310:25
48Lovisa PerssonOK Tisaren1:57:51+21:2810:27
49Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken1:59:01+22:3810:33
50Jennie AnderssonHalden SK1:59:05+22:4210:33
51Rebecka NylinOK Tisaren1:59:16+22:5310:34
52Louise MarkstedtOK Södertörn1:59:40+23:1710:37
53Christina Lövald HellbergTäby OK1:59:58+23:3510:38
54Daria LajnOK Orion2:00:42+24:1910:42
55Kristin HylanderNyköpings OK2:01:18+24:5510:45
56Linda TakeOK Tyr2:02:03+25:4010:49
57Liga ValdmaneRehns BK2:02:31+26:0810:52
58Ellinor TjernlundOK Vilse 872:03:24+27:0110:56
58Olena  PitirimovaOK Orion2:03:24+27:0110:56
60Emma AnderssonSävedalens AIK2:04:00+27:3711:00
61Lovisa HanssonHestra IF2:04:23+28:0011:02
62Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK2:08:27+32:0411:23
63Annika BjörkOK Linné2:08:44+32:2111:25
64Maja PetterssonOK Dacke2:12:55+36:3211:47
65Nicole ScaletLinköpings OK2:16:59+40:3612:09
66Mette HjerrildDansk Orienteringsforbund2:17:37+41:1412:12
67Anna Maria RoubertVäxjö OK2:17:55+41:3212:14
68Matleena BoströmIFK Lidingö SOK2:18:55+42:3212:19
69Resi RathmannSV Schmalkalden 042:21:05+44:4212:31
70Sarah-Jane BarrableOK Ravinen2:24:01+47:3812:46
Lovisa AdolfssonOK Denselnej godkänd
Agnes LeoGöteborg-Majorna OKej godkänd
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Eveliina HirvonenPaimion Rastiej godkänd
Michala GuizzardiEksjö SOKej godkänd
Susen LöschÄrla IFej godkänd
Maja AlmDansk Orienteringsforbundej godkänd
Ita KlingenbergDansk Orienteringsforbundej start
Tuulia VibergMS Parmaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser