Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, lång, med Stigsökarträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, lång, med Stigsökarträffen
Arrangörsorganisationer: Stigsökarna / Åmåls OK
Datum: lördag 25 april 2015

M21 Elit1

16 020 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidR
1Fredrik JohanssonIFK Lidingö SOK1:43:206:27
2Gustav BergmanOK Ravinen1:45:04+1:446:33
3Matthias KyburzOK Tisaren1:46:06+2:466:37
4Olle BoströmJärla Orientering1:49:48+6:286:51
5Mårten BoströmIFK Lidingö SOK1:50:00+6:406:51
6David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna1:50:01+6:416:52
7Joakim SvenskStora Tuna OK1:50:18+6:586:53
8Anton SjökvistStora Tuna OK1:51:38+8:186:58
9Pavlo UshkvarokOK Denseln1:51:52+8:326:58
10Fredric PortinHalden SK1:52:05+8:456:59
11Dmitrij TsvetkovIkaalisten Nouseva-Voima1:52:57+9:377:03
12Rudolfs ZernisÄrla IF1:53:37+10:177:05
13Marcus MillegårdHalden SK1:53:56+10:367:06
14Tue LassenDansk Orienteringsforbund1:54:04+10:447:07
15Andreas KyburzTullinge SK1:54:16+10:567:07
16Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:54:17+10:577:08
17Emil SvenskStora Tuna OK1:54:23+11:037:08
18Mikko SirenAngelniemen Ankkuri1:54:34+11:147:09
19Vojtech KralIFK Mora OK1:54:43+11:237:09
20Denys ShcherbakovOK Pan-Kristianstad1:55:04+11:447:10
21Johan HögstrandIFK Göteborg1:55:39+12:197:13
22Martin RegbornHagaby GOIF1:57:50+14:307:21
23Davis DislersIK Hakarpspojkarna1:58:23+15:037:23
24Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF1:58:25+15:057:23
25Jesper LysellRehns BK1:59:17+15:577:26
26Rassmus AnderssonOK Linné1:59:20+16:007:26
27David BejbomJärla Orientering1:59:59+16:397:29
28Daniel HájekTäby OK2:00:05+16:457:29
29Mathias HallménOK Denseln2:00:28+17:087:31
30Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK2:00:31+17:117:31
31Daniel AttåsOK Tisaren2:01:19+17:597:34
32Jarkko HuovilaHalden SK2:01:26+18:067:34
33Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF2:01:43+18:237:35
34Robbin KantarpÄrla IF2:02:01+18:417:36
35Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna2:02:45+19:257:39
36Mateusz WenslawOK Orion2:03:28+20:087:42
37Erik BomanGävle OK2:03:43+20:237:43
38Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna2:03:47+20:277:43
39Alain DenzlerJärla Orientering2:04:09+20:497:44
40Ewan McCarthyMalungs OK Skogsmårdarna2:04:45+21:257:47
41Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna2:06:00+22:407:51
42Topi PenttinenOK Trian2:06:19+22:597:53
43Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad2:08:06+24:467:59
44Otto SimosasOK Trian2:08:08+24:487:59
45Jonas EngströmOK Hällen2:08:11+24:518:00
46Patrik LindÄrla IF2:08:40+25:208:01
47Kalle BergmanOK Ravinen2:08:43+25:238:02
48Artem PanchenkoIFK Mora OK2:09:10+25:508:03
49Erik PetterssonOK Denseln2:09:44+26:248:05
50Niklas AldénOK Linné2:09:56+26:368:06
51Oskar DanielsAttunda OK2:10:44+27:248:09
52Mikael AnderssonLinköpings OK2:11:02+27:428:10Ladda ner rutt i gpx-format
53Christian TingströmGöteborg-Majorna OK2:11:07+27:478:11
54Piotr ParfianowiczSödertälje-Nykvarn OF2:12:54+29:348:17
55Oskar AndrénOK Tisaren2:14:05+30:458:22
56Lukas PetersonIFK Umeå2:14:41+31:218:24
57David LingforsOK Linné2:14:44+31:248:24
58Markus LangStora Tuna OK2:14:56+31:368:25
59Samuel KellerNyköpings OK2:15:25+32:058:27
60Martin LarssonHestra IF2:15:47+32:278:28
61Martin AhlbergerHestra IF2:16:20+33:008:30
62Dmitrii PoliakovRehns BK2:18:04+34:448:37
63Nick BarrableOK Ravinen2:18:36+35:168:39
64Michal KrajcikOK Orion2:21:14+37:548:48
65Eskil SchøningOK Pan Århus2:22:09+38:498:52
66Marco SeppiEksjö SOK2:22:53+39:338:55
67Guy SaboOK Orion2:36:25+53:059:45
Emil AnderssonÄrla IFej godkänd
Johan StrandGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej godkänd
James TullieBadenoch and Strathspey OCej godkänd
Andreas Hougaard BoesenDansk Orienteringsforbundej godkänd
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Severi KymäläinenTampereen Pyrintöej godkänd
Christian BobachDansk Orienteringsforbundej godkänd
Ivan SirakovStora Tuna OKej godkänd
Raffael HuberGöteborg-Majorna OKej godkänd
Søren BobachDansk Orienteringsforbundej godkänd
Tero FöhrVehkalahden Veikotej godkänd
Johan RunessonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Oleksandr KratovOK Orionej godkänd
Tomas HallménOK Tisarenej start
Rickard BörjessonVänersborgs SKej start
Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-37ej start
Thor NørskovIFK Göteborgej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser