Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, lång, med Stigsökarträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, lång, med Stigsökarträffen
Arrangörsorganisationer: Stigsökarna / Åmåls OK
Datum: lördag 25 april 2015

D20 Elit1

7 870 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miri Thrane ØdumOK Pan Århus1:16:599:46
2Johanna ÖbergRyda SK1:18:57+1:5810:01
3Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:21:05+4:0610:18
4Tilda JohanssonOK Orion1:25:43+8:4410:53
5Josefine KristianssonTrollhättans SOK1:26:23+9:2410:58
6Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:28:08+11:0911:11
7Magdalena Vande VoordeTullinge SK1:28:48+11:4911:17
8Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:29:28+12:2911:22
9Amelie EkströmOK Kåre1:29:34+12:3511:22
10Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:29:46+12:4711:24
11Hedwig HaasSundsvalls OK1:30:55+13:5611:33
12Caroline GjøtterupOK Pan Århus1:31:49+14:5011:40
13Malin WidénUddevalla OK1:32:17+15:1811:43
14Amanda Falck WeberEksjö SOK1:32:33+15:3411:45
15Louise LundgrenVäxjö OK1:32:51+15:5211:47
16Aleksandra HornikOK Kolmården1:33:23+16:2411:51
17Sara WadmanIFK Mora OK1:34:25+17:2611:59
18Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:35:05+18:0612:04
19Erica PetterssonIFK Göteborg1:35:38+18:3912:09
20Elin ClassonOK Orinto1:36:20+19:2112:14
21Johanna SjölundSundsvalls OK1:36:52+19:5312:18
22Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:37:26+20:2712:22
23Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF1:38:27+21:2812:30
24Josefine HöögHagaby GOIF1:39:03+22:0412:35
25Ellen ForsgrenForsa OK1:39:29+22:3012:38
26Hanna KorhonenOK Ravinen1:40:08+23:0912:43
27Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:40:13+23:1412:44
28Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK1:40:36+23:3712:46
29Melina TovenStora Tuna OK1:42:46+25:4713:03
30Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna1:42:47+25:4813:03
31Emma BeskowFalkenbergs OK1:43:13+26:1413:06
32Ebba EkmanOK Tyr1:43:14+26:1513:07
33Lovisa LemanGöteborgs SK1:43:54+26:5513:12
34Fanny AsketunOK Roxen1:43:55+26:5613:12
35Moa PetterssonOK Dacke1:44:47+27:4813:18
36Sandra GrosbergaRehns BK1:45:30+28:3113:24
37Filippa JohanssonJönköpings OK1:47:08+30:0913:36
38Sigrid HolmgrenOK Renen1:47:53+30:5413:42
39Linnéa AnderssonBredaryds SOK1:48:10+31:1113:44
40Sofia SjögrenOK Kullingshof1:49:50+32:5113:57
41Lina FredrikssonKorsnäs IF OK1:50:48+33:4914:04
42Jessica NilssonOK Tyr1:51:38+34:3914:11
43Kristin BomanGävle OK1:52:35+35:3614:18
44Hanna BerglundOK Kåre1:55:26+38:2714:40
45Patricia EdgarssonOK Skogsfalken1:59:05+42:0615:07
46Julia AdolfssonOK Kåre1:59:45+42:4615:12
47Linn ErikssonRyda SK2:02:44+45:4515:35
48Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK2:03:55+46:5615:44
49Emelie AnderssonVänersborgs SK2:08:04+51:0516:16
50Sara HamreforsVästerås SOK2:09:12+52:1316:25
51Clara MannfolkUlricehamns OK2:10:39+53:4016:36
52Lisa WassénVänersborgs SK2:13:22+56:2316:56
53Malin ReichenbergIdefjordens SK2:15:24+58:2517:12
54Lydia NorinFrölunda OL2:43:15+1:26:1620:44
Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Sara TynongTullinge SKej godkänd
Klara GumaeliusOK Skogsfalkenej godkänd
Ellen SarenmarkLeksands OKej godkänd
Klara PålssonSävedalens AIKej godkänd
Elin LindbergOK Djerfej godkänd
Pim HedbergOK Skogsfalkenej godkänd
Maja EngesLeksands OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser