Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, lång, med Stigsökarträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, lång, med Stigsökarträffen
Arrangörsorganisationer: Stigsökarna / Åmåls OK
Datum: lördag 25 april 2015

H18 Elit1

9 670 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon ImarkTullinge SK1:08:33
2Simon HectorSnättringe SK1:12:21+3:48
3Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:12:51+4:18
4Filip JakobssonDegerfors OK1:14:31+5:58
5Henrik JohannessonRonneby OK1:15:00+6:27
6Ville JohanssonOK Kolmården1:15:03+6:30
7Jonas GustafssonOK Kåre1:15:06+6:33
8Henning SjökvistStora Tuna OK1:16:01+7:28
9Anton ForsbergLånghundra IF1:17:44+9:11
10Jesper SvenskStora Tuna OK1:18:27+9:54
11Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:18:56+10:23
12Albin LillieströmOK Roxen1:19:42+11:09
13Lucas SundbladEksjö SOK1:19:43+11:10
14Oskar LindEksjö SOK1:19:49+11:16
15Elias EkvallTrollhättans SOK1:19:56+11:23
16Andreas UllerKils OK1:20:00+11:27
16Victor ImarkTullinge SK1:20:00+11:27
18Filip KarlssonIF Hagen1:20:36+12:03
19Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:21:18+12:45
20Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:21:38+13:05
21Samuel PlumppuHestra IF1:22:11+13:38
22Johan LenningOK Pan-Kristianstad1:22:37+14:04
23Martin SärnbrinkOK Tisaren1:24:21+15:48
24Johan WennermarkOK Skogsfalken1:24:47+16:14
25Olle NilssonOK Linné1:25:10+16:37
26Gustaf SundbüeOK Hällen1:26:07+17:34
27Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:26:16+17:43
28August MollénOK Denseln1:26:35+18:02
29Jakob FranssonOK Milan1:26:52+18:19
30André AnderssonVästerbergslagens OL1:26:58+18:25
31Felix AxelssonMarkbygdens OK1:27:05+18:32
32Mattias PernebyIFK Lidingö SOK1:28:20+19:47
33Johannes RidefeltOK Linné1:28:47+20:14
34Rasmus LundbergOK Bävern1:28:51+20:18
35Amadeus HanssonGotlands Bro OK1:29:01+20:28
36Hugo DahlbergHaninge SOK1:29:04+20:31
37Erik ZeilonSkåneslättens OL1:29:15+20:42
38Simon SchusterVallentuna-Össeby OL1:29:19+20:46
39Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus1:29:23+20:50
40Mattis HallbergIK Uven1:30:07+21:34
41Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:30:22+21:49
42Olle JosarpFK Friskus-Varberg1:31:00+22:27
43Nils WärnsbergEksjö SOK1:31:25+22:52
44Rasmus WickbomVittjärvs IK1:31:36+23:03
45Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK1:32:29+23:56
46Jan RutkaPolish Junior Team1:33:04+24:31
47Ole HennselerJönköpings OK1:33:19+24:46
48Philip EdvardssonEksjö SOK1:33:29+24:56
49Robin SalénBergnäsets AIK1:34:02+25:29
50Johan LammFrölunda OL1:34:39+26:06
51Fredrik JohanssonOK Nackhe1:35:08+26:35
52Daniel BjernaldOK Linné1:35:31+26:58
53Axel JutterströmIFK Mora OK1:35:51+27:18
54Waldemar AnderssonOK Roslagen1:36:06+27:33
55Lukas LundgrenVäxjö OK1:36:41+28:08
56Johan OlsonIK Uven1:36:52+28:19
57Viktor WassénVänersborgs SK1:37:02+28:29
58Eric DanielssonOK Kåre1:38:36+30:03
59Lukas EvebornOK Roxen1:40:43+32:10
60Filip TrofastBredaryds SOK1:40:44+32:11
61Joakim SkärlénHaninge SOK1:41:40+33:07
62Isac JohanssonSol Tranås1:42:47+34:14
63Olle HanssonOK Roxen1:42:58+34:25
64Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK1:45:35+37:02
65John GunnarssonSurahammars SOK1:48:22+39:49
66Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:50:58+42:25
67Nils HenrikssonBergnäsets AIK1:51:28+42:55
68Wojciech MossakowskiPolish Junior Team1:52:30+43:57
69Rune ØstergaardCopenhagenO1:53:14+44:41
Arvid ClaessonJönköpings OKej godkänd
Isak PrellnerSkåneslättens OLej godkänd
Oliwer LundbergOK Bävernej godkänd
Otto StuhlhoferOK Landehofej godkänd
Erik HerneOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser