Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, lång, med Stigsökarträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, lång, med Stigsökarträffen
Arrangörsorganisationer: Stigsökarna / Åmåls OK
Datum: lördag 25 april 2015

W21 Elit1

11 270 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma KlingenbergJärla Orientering1:36:238:33
2Tanja RyabkinaHellas Orientering1:36:51+0:288:35
3Emma JohanssonDomnarvets GOIF1:37:01+0:388:36
4Ida BobachDansk Orienteringsforbund1:37:27+1:048:38
5Sara HagströmFalköpings AIK OK1:37:42+1:198:40
5Minna KauppiLahden Suunnistajat-371:37:42+1:198:40
7Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:38:16+1:538:43
8Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:38:37+2:148:45
9Saila KinniTampereen Pyrintö1:39:07+2:448:47
10Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:39:38+3:158:50
11Venla NiemiTampereen Pyrintö1:39:54+3:318:51
12Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:40:04+3:418:52
13Karolin OhlssonJärla Orientering1:40:24+4:018:54
14Julia GrossStora Tuna OK1:40:37+4:148:55
15Kirsi NurmiIFK Göteborg1:41:13+4:508:58
16Nadiya VolynskaOK Orion1:42:28+6:059:05
17Sofia HaajanenSK Pohjantähti1:43:04+6:419:08
18Johanna LönnkvistTullinge SK1:43:54+7:319:13
19Sarina JenzerIFK Lidingö SOK1:44:11+7:489:14
20Sara EskilssonAlfta-Ösa OK1:45:28+9:059:21
21Fredrika VångellLinköpings OK1:46:53+10:309:29
22Galina VinogradovaAlfta-Ösa OK1:46:56+10:339:29
23Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad1:49:15+12:529:41
24Sanni KiveläAngelniemen Ankkuri1:49:32+13:099:43
25Alice HugossonIFK Lidingö SOK1:49:47+13:249:44
26Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:49:53+13:309:45
27Jana KnapováSödertälje-Nykvarn OF1:50:16+13:539:47
28Inga KazlauskaiteOK Linné1:50:18+13:559:47
29Anna NärhiIFK Göteborg1:50:37+14:149:48
30Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:51:05+14:429:51
31Josefine EngströmAlfta-Ösa OK1:51:08+14:459:51
32Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:51:11+14:489:51
33Maria MagnussonSävedalens AIK1:51:26+15:039:53
34Johanna HulkkonenSK Uusi1:51:36+15:139:54
35Jessica TullieBadenoch and Strathspey OC1:52:07+15:449:56
36Paulina FaronOK Orion1:52:09+15:469:57
37Julia BjörkstrandIF Femman1:52:54+16:3110:01
38Josefin TjernlundOK Vilse 871:53:32+17:0910:04
39Ane LindeDansk Orienteringsforbund1:54:08+17:4510:07
40Johanna BergmanSundsvalls OK1:54:17+17:5410:08
41Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:54:23+18:0010:08
42Alva OlssonLinköpings OK1:54:51+18:2810:11
43Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:55:36+19:1310:15
44Jannina GustafssonSK Uusi1:55:42+19:1910:15
45Anna WallinGöteborg-Majorna OK1:55:43+19:2010:16
46Frida NeroGöteborg-Majorna OK1:57:14+20:5110:24
47Helene SöderlundIFK Mora OK1:57:26+21:0310:25
48Lovisa PerssonOK Tisaren1:57:51+21:2810:27
49Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken1:59:01+22:3810:33
50Jennie AnderssonHalden SK1:59:05+22:4210:33
51Rebecka NylinOK Tisaren1:59:16+22:5310:34
52Louise MarkstedtOK Södertörn1:59:40+23:1710:37
53Christina Lövald HellbergTäby OK1:59:58+23:3510:38
54Daria LajnOK Orion2:00:42+24:1910:42
55Kristin HylanderNyköpings OK2:01:18+24:5510:45
56Linda TakeOK Tyr2:02:03+25:4010:49
57Liga ValdmaneRehns BK2:02:31+26:0810:52
58Ellinor TjernlundOK Vilse 872:03:24+27:0110:56
58Olena  PitirimovaOK Orion2:03:24+27:0110:56
60Emma AnderssonSävedalens AIK2:04:00+27:3711:00
61Lovisa HanssonHestra IF2:04:23+28:0011:02
62Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK2:08:27+32:0411:23
63Annika BjörkOK Linné2:08:44+32:2111:25
64Maja PetterssonOK Dacke2:12:55+36:3211:47
65Nicole ScaletLinköpings OK2:16:59+40:3612:09
66Mette HjerrildDansk Orienteringsforbund2:17:37+41:1412:12
67Anna Maria RoubertVäxjö OK2:17:55+41:3212:14
68Matleena BoströmIFK Lidingö SOK2:18:55+42:3212:19
69Resi RathmannSV Schmalkalden 042:21:05+44:4212:31
70Sarah-Jane BarrableOK Ravinen2:24:01+47:3812:46
Lovisa AdolfssonOK Denselnej godkänd
Agnes LeoGöteborg-Majorna OKej godkänd
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Eveliina HirvonenPaimion Rastiej godkänd
Michala GuizzardiEksjö SOKej godkänd
Susen LöschÄrla IFej godkänd
Maja AlmDansk Orienteringsforbundej godkänd
Ita KlingenbergDansk Orienteringsforbundej start
Tuulia VibergMS Parmaej start

W21 Elit2

8 820 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna PalmIK Hakarpspojkarna1:28:2010:00
2Amanda HolmgrenVittjärvs IK1:35:02+6:4210:46
3Frida BrogrenKungälvs OK1:35:55+7:3510:52
4Ida DalhammerOK Roxen1:40:07+11:4711:21
5Elin HögstrandMarkbygdens OK1:42:23+14:0311:36
6Helena MarkstedtOK Södertörn1:43:08+14:4811:41
7Josefin AnderssonMarkbygdens OK1:45:15+16:5511:55
8Annika CarlbergSundsvalls OK1:50:53+22:3312:34
9Sofie GustavssonOK Tyr1:51:02+22:4212:35
10Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF1:53:16+24:5612:50
11Frida ErkersLeksands OK1:53:18+24:5812:50
12Lydia MartinssonOK Tyr1:53:34+25:1412:52
13Anna BrodinFalkenbergs OK1:58:17+29:5713:24
14Sofia LevinUmeå OK2:00:24+32:0413:39
15Marta JansonaRehns BK2:00:27+32:0713:39
Sara LundstenSundsvalls OKej godkänd
Agnes AdolfssonEksjö SOKej start

M21 Elit1

16 020 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JohanssonIFK Lidingö SOK1:43:206:27
2Gustav BergmanOK Ravinen1:45:04+1:446:33
3Matthias KyburzOK Tisaren1:46:06+2:466:37
4Olle BoströmJärla Orientering1:49:48+6:286:51
5Mårten BoströmIFK Lidingö SOK1:50:00+6:406:51
6David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna1:50:01+6:416:52
7Joakim SvenskStora Tuna OK1:50:18+6:586:53
8Anton SjökvistStora Tuna OK1:51:38+8:186:58
9Pavlo UshkvarokOK Denseln1:51:52+8:326:58
10Fredric PortinHalden SK1:52:05+8:456:59
11Dmitrij TsvetkovIkaalisten Nouseva-Voima1:52:57+9:377:03
12Rudolfs ZernisÄrla IF1:53:37+10:177:05
13Marcus MillegårdHalden SK1:53:56+10:367:06
14Tue LassenDansk Orienteringsforbund1:54:04+10:447:07
15Andreas KyburzTullinge SK1:54:16+10:567:07
16Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:54:17+10:577:08
17Emil SvenskStora Tuna OK1:54:23+11:037:08
18Mikko SirenAngelniemen Ankkuri1:54:34+11:147:09
19Vojtech KralIFK Mora OK1:54:43+11:237:09
20Denys ShcherbakovOK Pan-Kristianstad1:55:04+11:447:10
21Johan HögstrandIFK Göteborg1:55:39+12:197:13
22Martin RegbornHagaby GOIF1:57:50+14:307:21
23Davis DislersIK Hakarpspojkarna1:58:23+15:037:23
24Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF1:58:25+15:057:23
25Jesper LysellRehns BK1:59:17+15:577:26
26Rassmus AnderssonOK Linné1:59:20+16:007:26
27David BejbomJärla Orientering1:59:59+16:397:29
28Daniel HájekTäby OK2:00:05+16:457:29
29Mathias HallménOK Denseln2:00:28+17:087:31
30Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK2:00:31+17:117:31
31Daniel AttåsOK Tisaren2:01:19+17:597:34
32Jarkko HuovilaHalden SK2:01:26+18:067:34
33Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF2:01:43+18:237:35
34Robbin KantarpÄrla IF2:02:01+18:417:36
35Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna2:02:45+19:257:39
36Mateusz WenslawOK Orion2:03:28+20:087:42
37Erik BomanGävle OK2:03:43+20:237:43
38Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna2:03:47+20:277:43
39Alain DenzlerJärla Orientering2:04:09+20:497:44
40Ewan McCarthyMalungs OK Skogsmårdarna2:04:45+21:257:47
41Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna2:06:00+22:407:51
42Topi PenttinenOK Trian2:06:19+22:597:53
43Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad2:08:06+24:467:59
44Otto SimosasOK Trian2:08:08+24:487:59
45Jonas EngströmOK Hällen2:08:11+24:518:00
46Patrik LindÄrla IF2:08:40+25:208:01
47Kalle BergmanOK Ravinen2:08:43+25:238:02
48Artem PanchenkoIFK Mora OK2:09:10+25:508:03
49Erik PetterssonOK Denseln2:09:44+26:248:05
50Niklas AldénOK Linné2:09:56+26:368:06
51Oskar DanielsAttunda OK2:10:44+27:248:09
52Mikael AnderssonLinköpings OK2:11:02+27:428:10 Ladda ner rutt i gpx-format
53Christian TingströmGöteborg-Majorna OK2:11:07+27:478:11
54Piotr ParfianowiczSödertälje-Nykvarn OF2:12:54+29:348:17
55Oskar AndrénOK Tisaren2:14:05+30:458:22
56Lukas PetersonIFK Umeå2:14:41+31:218:24
57David LingforsOK Linné2:14:44+31:248:24
58Markus LangStora Tuna OK2:14:56+31:368:25
59Samuel KellerNyköpings OK2:15:25+32:058:27
60Martin LarssonHestra IF2:15:47+32:278:28
61Martin AhlbergerHestra IF2:16:20+33:008:30
62Dmitrii PoliakovRehns BK2:18:04+34:448:37
63Nick BarrableOK Ravinen2:18:36+35:168:39
64Michal KrajcikOK Orion2:21:14+37:548:48
65Eskil SchøningOK Pan Århus2:22:09+38:498:52
66Marco SeppiEksjö SOK2:22:53+39:338:55
67Guy SaboOK Orion2:36:25+53:059:45
Emil AnderssonÄrla IFej godkänd
Johan StrandGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej godkänd
James TullieBadenoch and Strathspey OCej godkänd
Andreas Hougaard BoesenDansk Orienteringsforbundej godkänd
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Severi KymäläinenTampereen Pyrintöej godkänd
Christian BobachDansk Orienteringsforbundej godkänd
Ivan SirakovStora Tuna OKej godkänd
Raffael HuberGöteborg-Majorna OKej godkänd
Søren BobachDansk Orienteringsforbundej godkänd
Tero FöhrVehkalahden Veikotej godkänd
Johan RunessonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Oleksandr KratovOK Orionej godkänd
Tomas HallménOK Tisarenej start
Rickard BörjessonVänersborgs SKej start
Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-37ej start
Thor NørskovIFK Göteborgej start

M21 Elit2

13 940 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon JakobssonLånghundra IF1:51:478:01
2Simon HodlerIFK Mora OK1:51:48+0:018:01
3Simon SmedbergIFK Göteborg1:51:50+0:038:01
4Jonas MuntheDansk Orienteringsforbund1:53:36+1:498:08
5Johan KärrströmTullinge SK1:54:55+3:088:14
6Anton HallorOK Tisaren1:55:49+4:028:18
7Liutauras BileviciusOK Linné1:56:36+4:498:21
8Kalle JohanssonHalmstad OK1:57:12+5:258:24
8Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:57:12+5:258:24
10Robin PousetteLånghundra IF1:57:44+5:578:26
11Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:58:15+6:288:28
12Love BerzellOK Ravinen1:58:42+6:558:30
13Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:59:20+7:338:33
14Peter ErikssonLinköpings OK1:59:31+7:448:34
15Oskar CarlborgOK Hällen1:59:35+7:488:34
16Linus RappIFK Mora OK1:59:39+7:528:34
17Jacob LindstamOK Ravinen1:59:45+7:588:35
18Josh BeechOK Södertörn2:00:20+8:338:37
19Henrik LundgrenSävedalens AIK2:01:05+9:188:41
20Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF2:01:31+9:448:43
21Victor FlingmarkOK Kåre2:02:09+10:228:45
22Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK2:03:02+11:158:49
23Anders Konring OlesenDansk Orienteringsforbund2:04:28+12:418:55
24Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK2:04:42+12:558:56
25Albin SjöhedGävle OK2:06:05+14:189:02
26Johan WikströmOK Tyr2:07:12+15:259:07
27Kristian DahlströmIFK Mora OK2:07:27+15:409:08
28Torbjørn GasbjergDansk Orienteringsforbund2:07:36+15:499:09
29Aleksander BernaciakOK Orion2:08:40+16:539:13
30Erik KarlssonOK Ravinen2:08:59+17:129:15
31Daniel NetzIFK Göteborg2:09:14+17:279:16 Ladda ner rutt i gpx-format
32Mattias MårtsStora Tuna OK2:15:45+23:589:44
33Anders VedinSundsvalls OK2:16:27+24:409:47
34Per HjerrildDansk Orienteringsforbund2:21:33+29:4610:09
35Jesper LundTullinge SK2:21:52+30:0510:10
36Filip HolmHalmstad OK2:22:17+30:3010:12
37Viktor AntonssonEksjö SOK2:22:27+30:4010:13
38Linus BohmanHjärnarps GH OL2:23:37+31:5010:18
39Jeremy GenarJärfälla OK2:24:12+32:2510:20
40Joakim AxelssonTrollhättans SOK2:24:47+33:0010:23
41Henrik AnderssonBredaryds SOK2:26:03+34:1610:28
42Fredrik BerntssonSkåneslättens OL2:26:22+34:3510:29
43Andreas BlomgrenOK Hierne2:28:02+36:1510:37
44Håkan PetterssonOK Djerf2:29:21+37:3410:42
45Tommy SöderbergOK Hällen2:35:07+43:2011:07
Henrik TostebergLinköpings OKej godkänd
Fredrik AhnlénOK Hammarenej godkänd
Eric HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Björn HellrupHelsingborgs SOKej godkänd
Niklas IngwersenDansk Orienteringsforbundej godkänd
Andreas HolmqvistHestra IFej godkänd
Andreas BerganderEksjö SOKej start

D20 Elit1

7 870 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miri Thrane ØdumOK Pan Århus1:16:599:46
2Johanna ÖbergRyda SK1:18:57+1:5810:01
3Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:21:05+4:0610:18
4Tilda JohanssonOK Orion1:25:43+8:4410:53
5Josefine KristianssonTrollhättans SOK1:26:23+9:2410:58
6Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:28:08+11:0911:11
7Magdalena Vande VoordeTullinge SK1:28:48+11:4911:17
8Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:29:28+12:2911:22
9Amelie EkströmOK Kåre1:29:34+12:3511:22
10Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:29:46+12:4711:24
11Hedwig HaasSundsvalls OK1:30:55+13:5611:33
12Caroline GjøtterupOK Pan Århus1:31:49+14:5011:40
13Malin WidénUddevalla OK1:32:17+15:1811:43
14Amanda Falck WeberEksjö SOK1:32:33+15:3411:45
15Louise LundgrenVäxjö OK1:32:51+15:5211:47
16Aleksandra HornikOK Kolmården1:33:23+16:2411:51
17Sara WadmanIFK Mora OK1:34:25+17:2611:59
18Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:35:05+18:0612:04
19Erica PetterssonIFK Göteborg1:35:38+18:3912:09
20Elin ClassonOK Orinto1:36:20+19:2112:14
21Johanna SjölundSundsvalls OK1:36:52+19:5312:18
22Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:37:26+20:2712:22
23Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF1:38:27+21:2812:30
24Josefine HöögHagaby GOIF1:39:03+22:0412:35
25Ellen ForsgrenForsa OK1:39:29+22:3012:38
26Hanna KorhonenOK Ravinen1:40:08+23:0912:43
27Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:40:13+23:1412:44
28Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK1:40:36+23:3712:46
29Melina TovenStora Tuna OK1:42:46+25:4713:03
30Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna1:42:47+25:4813:03
31Emma BeskowFalkenbergs OK1:43:13+26:1413:06
32Ebba EkmanOK Tyr1:43:14+26:1513:07
33Lovisa LemanGöteborgs SK1:43:54+26:5513:12
34Fanny AsketunOK Roxen1:43:55+26:5613:12
35Moa PetterssonOK Dacke1:44:47+27:4813:18
36Sandra GrosbergaRehns BK1:45:30+28:3113:24
37Filippa JohanssonJönköpings OK1:47:08+30:0913:36
38Sigrid HolmgrenOK Renen1:47:53+30:5413:42
39Linnéa AnderssonBredaryds SOK1:48:10+31:1113:44
40Sofia SjögrenOK Kullingshof1:49:50+32:5113:57
41Lina FredrikssonKorsnäs IF OK1:50:48+33:4914:04
42Jessica NilssonOK Tyr1:51:38+34:3914:11
43Kristin BomanGävle OK1:52:35+35:3614:18
44Hanna BerglundOK Kåre1:55:26+38:2714:40
45Patricia EdgarssonOK Skogsfalken1:59:05+42:0615:07
46Julia AdolfssonOK Kåre1:59:45+42:4615:12
47Linn ErikssonRyda SK2:02:44+45:4515:35
48Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK2:03:55+46:5615:44
49Emelie AnderssonVänersborgs SK2:08:04+51:0516:16
50Sara HamreforsVästerås SOK2:09:12+52:1316:25
51Clara MannfolkUlricehamns OK2:10:39+53:4016:36
52Lisa WassénVänersborgs SK2:13:22+56:2316:56
53Malin ReichenbergIdefjordens SK2:15:24+58:2517:12
54Lydia NorinFrölunda OL2:43:15+1:26:1620:44
Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Sara TynongTullinge SKej godkänd
Klara GumaeliusOK Skogsfalkenej godkänd
Ellen SarenmarkLeksands OKej godkänd
Klara PålssonSävedalens AIKej godkänd
Elin LindbergOK Djerfej godkänd
Pim HedbergOK Skogsfalkenej godkänd
Maja EngesLeksands OKej start

H20 Elit1

12 840 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil GranqvistOK Ravinen1:32:257:11
2Algirdas BartkeviciusOK Denseln1:32:30+0:057:12
3Oskar LeinonenOK Kolmården1:36:37+4:127:31
4Erik AnderssonOK Orion1:37:22+4:577:34
5Magnus DewettOK Pan Århus1:38:26+6:017:39
6Matthias GroellOK Hammaren1:38:31+6:067:40
7Oskar LundqvistOK Orion1:39:02+6:377:42
8Jens RönnolsTäby OK1:39:04+6:397:42
9Filip GrahnHestra IF1:40:13+7:487:48
9Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF1:40:13+7:487:48
11Björn CederbergOK Pan-Kristianstad1:40:52+8:277:51
12Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:41:02+8:377:52
13Vitaliy GichkoSävedalens AIK1:42:02+9:377:56
14Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:42:03+9:387:56
15William PommerStora Tuna OK1:42:15+9:507:57
16Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:42:20+9:557:58
17Erik BerzellJärla Orientering1:42:27+10:027:58
18Heino OllinSävedalens AIK1:43:02+10:378:01
19Harald LarssonHagaby GOIF1:43:07+10:428:01
20Mathias PeterOK Hammaren1:43:14+10:498:02
21Emil ØbroOK Orion1:43:23+10:588:03
22Filip WadstenOK Landehof1:43:24+10:598:03
23Karl EngesAttunda OK1:44:01+11:368:06
24Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:45:00+12:358:10
25Thomas KnudsenOK Pan Århus1:45:09+12:448:11
26Samuel HedlundKöping-Kolsva OK1:45:33+13:088:13
27Oskar SandbergSäterbygdens OK1:45:36+13:118:13
28Isak LangerakJärfälla OK1:45:39+13:148:13
29Krzysztof WolowczykOK Denseln1:46:07+13:428:15
30Henrik HåkanssonOK Kolmården1:46:20+13:558:16
31Edvin SmedbergOK Skogsfalken1:46:58+14:338:19
32August MikaelssonVästerås SOK1:47:20+14:558:21
33Anton NilssonOK Tranan1:47:38+15:138:22
34Oskar LindqvistSävedalens AIK1:47:53+15:288:24
35Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:48:12+15:478:25
36Konstantin SerebryanitskiiRehns BK1:48:25+16:008:26
37Niklas SundqvistTullinge SK1:49:41+17:168:32
38Henrik EklundVäxjö OK1:51:17+18:528:40
39Carl NäslundVästerås SOK1:52:34+20:098:46
40Markus LarssonHestra IF1:53:46+21:218:51
41Kevin StåhlOK Hammaren1:55:13+22:488:58
42Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK1:55:19+22:548:58
43Albin BergkvistOK Kåre1:55:45+23:209:00
44Emil ÅbergKorsnäs IF OK1:56:34+24:099:04
45Filip IvarssonOK Hammaren1:58:00+25:359:11
46Johan SöderlundLeksands OK1:58:46+26:219:14
47Jesper AlfredssonOK Tyr1:58:59+26:349:15
48Martin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna1:59:11+26:469:16
49Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:59:38+27:139:19
50Apostol AtanasovStora Tuna OK1:59:55+27:309:20
51Fredrik WigertzLånghundra IF1:59:58+27:339:20
52Daniel DuhlboIFK Mora OK2:00:37+28:129:23
53David SvenssonSkåneslättens OL2:00:44+28:199:24
54Anton HanssonIK Hakarpspojkarna2:02:12+29:479:31
55David HectorSnättringe SK2:03:05+30:409:35
56Arvid HenrikssonJärla Orientering2:07:36+35:119:56
57Martin HerbertTäby OK2:08:38+36:1310:01
58August KollbergEksjö SOK2:09:04+36:3910:03
59Elias RankkaOK Roxen2:12:00+39:3510:16
60Johan EklundVäxjö OK2:13:43+41:1810:24
61Markus GrätschÄrla IF2:15:14+42:4910:31
62Emil AnderssonTullinge SK2:15:18+42:5310:32
63Fredrik LevinSvaide Roma SOK2:18:18+45:5310:46
64Emil TellsénOK Roxen2:19:14+46:4910:50
65Johan NordinSundsvalls OK2:20:42+48:1710:57
66Mattias JohanssonStångenäs AIS2:20:58+48:3310:58
67Anton GumaeliusWaxholms OK2:22:31+50:0611:05
68Andreas ZeijlonOK Hällen2:24:15+51:5011:14
69Carl RämmalLunds OK2:29:37+57:1211:39
70Felix PerssonOK Skogsfalken2:33:04+1:00:3911:55
71John GabrielssonSävedalens AIK2:36:31+1:04:0612:11
72Daniel JohanssonBredaryds SOK2:47:12+1:14:4713:01
73Frej HeggSvaide Roma SOK2:47:54+1:15:2913:04
Felix GarmerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Martin NorrbomSala OKej godkänd
Noak SanderbergÅmåls OKej godkänd
Sebastian GygaxSävedalens AIKej godkänd
Sebastian AgerhällOK Tisarenej godkänd
Martin HunhammarOK Ravinenej godkänd
Gustav HindérOK Tisarenej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Henning OttmerOK Pan-Kristianstadej start

D18 Elit1

7 650 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda BerggrenTullinge SK1:18:1810:14
2Josefine LindOK Pan Århus1:21:23+3:0510:38
3Klara YngvessonUmeå OK1:22:50+4:3210:49
4Tone AlbrektssonOK Ravinen1:23:02+4:4410:51
5Emma HagrotTäby OK1:23:19+5:0110:53
6Klara DjerfLerums SOK1:23:58+5:4010:58
7Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:24:20+6:0211:01
8Tove RönnbäckVisborgs OK1:25:02+6:4411:06
9Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna1:25:11+6:5311:08
10Myrra CarlssonOK Orion1:25:12+6:5411:08
11Emma DjerfLerums SOK1:25:28+7:1011:10 Ladda ner rutt i gpx-format
12Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:25:56+7:3811:13
13Linnéa GolsäterEksjö SOK1:26:27+8:0911:18
14Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:26:42+8:2411:20
15Sanna FastEksjö SOK1:27:42+9:2411:27
16Erica EdmanLeksands OK1:28:18+10:0011:32
17Lisa JohanssonOK Tranan1:28:27+10:0911:33
18Elin PetterssonIFK Göteborg1:29:19+11:0111:40
19Emma NilssonOK Tranan1:29:20+11:0211:40
20Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:29:21+11:0311:40
21Hanna HänströmTäby OK1:30:04+11:4611:46
22Sara KindlundOK Tranan1:30:20+12:0211:48
23Emma HelmerssonVästerås SOK1:31:14+12:5611:55
24Astrid MaagCopenhagenO1:31:20+13:0211:56
25Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna1:31:49+13:3112:00
26Caroline FinderupOK Pan Århus1:31:57+13:3912:01
27Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:33:02+14:4412:09
28Mirjam DalénSala OK1:33:11+14:5312:10
29Nikoline TillingsøeCopenhagenO1:33:20+15:0212:12
30Hanna ÅbergOK Landehof1:33:49+15:3112:15
31Hanna HugossonSundsvalls OK1:34:02+15:4412:17
32Johanna HagströmFalköpings AIK OK1:34:25+16:0712:20
33Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna1:34:56+16:3812:24
34Stina NordinSundsvalls OK1:34:59+16:4112:24
35Amelia SkalbergBredaryds SOK1:35:08+16:5012:26
36Emma BengtssonÅrsunda IF1:35:34+17:1612:29
37Matilda ErikssonVästerbergslagens OL1:36:13+17:5512:34
38Line CederbergVänersborgs SK1:36:16+17:5812:35
39Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK1:36:18+18:0012:35
40Lovisa MartinssonOK Tyr1:36:22+18:0412:35
41Märta Ransjö ZanderOK Tyr1:36:28+18:1012:36
42Lova EvebornOK Roxen1:38:32+20:1412:52
43Saga BacktemanLerums SOK1:38:46+20:2812:54
44Elin Ransjö ZanderOK Tyr1:39:11+20:5312:57
45Klara AxelssonMarkbygdens OK1:39:15+20:5712:58
46Agnes LundqvistJärfälla OK1:39:22+21:0412:59
47Moa HanssonBredaryds SOK1:39:27+21:0913:00
48Frida JunegardTullinge SK1:41:52+23:3413:18
49Ronja BjörklundBjursås OK1:44:32+26:1413:39
50Kajsa JohanssonJönköpings OK1:45:18+27:0013:45
51Elin LundqvistNybro OK1:45:30+27:1213:47
52Amanda RangertIK Hakarpspojkarna1:45:59+27:4113:51
53Jonna ForsOK Grip1:46:18+28:0013:53
54Lina PålssonKungälvs OK1:46:40+28:2213:56
55Elsa AnderssonBredaryds SOK1:47:49+29:3114:05
56Erika DuhlboIFK Mora OK1:48:40+30:2214:12
57Agnes WesterbergTrollhättans SOK1:49:19+31:0114:17
58Kajsa MattssonOK Kåre1:50:23+32:0514:25
59Carolina OlssonÄlvdalens IF OK1:50:31+32:1314:26
60Johanna HenrikssonÄrla IF1:51:54+33:3614:37
61Erica ErikssonHjärnarps GH OL1:52:49+34:3114:44
62Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK1:57:26+39:0815:21
63Astrid SimonssonSundbybergs IK2:23:54+1:05:3618:48
Maria ErikssonEds SKej godkänd
Emelie KarlssonOK Landehofej godkänd
Vilma PerssonOK Skogsfalkenej godkänd
Rebecca WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Sandra NäslundVästerås SOKej godkänd
Anna KarlströmOK Linnéej godkänd
Gabriella S BerganderEksjö SOKej godkänd
Jonna JungåkerKorsnäs IF OKej godkänd
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OKej start
Emma PetterssonOK Roxenej start

D18 Elit2

5 880 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta SkogTullinge SK1:11:5112:13
2Emma LindellLinköpings OK1:23:54+12:0314:16
3Elsa AnderssonDomnarvets GOIF1:26:56+15:0514:47
4Elin PoschJönköpings OK1:30:46+18:5515:26
5Chantelle HesselbergOK Hällen1:32:36+20:4515:44
6Elin NallgårdVästerås SOK1:33:00+21:0915:48
7Josefine AnderssonOK Renen1:34:40+22:4916:05
8Karin HagwallLunds OK1:36:40+24:4916:26
9Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK1:37:09+25:1816:31
10Linnea GustafssonOK Gynge1:37:11+25:2016:31
11Ebba JanssonSöders-Tyresö1:38:10+26:1916:41
12Hanna RöstinSöders-Tyresö1:40:42+28:5117:07
13Madelene AxelssonHärlövs IF1:48:18+36:2718:25
14Hanna TynongTullinge SK1:56:13+44:2219:45
15Stina ErikssonJönköpings OK2:05:06+53:1521:16
16Klara WasseniusUddevalla OK2:06:57+55:0621:35
Barbara VavrysovaOK Tisarenej godkänd
Cecilia SpångbergLunds OKej godkänd
Wilma JanssonVänersborgs SKej godkänd
Ebba EnvallIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H18 Elit1

9 670 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK1:08:337:05
2Simon HectorSnättringe SK1:12:21+3:487:28
3Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:12:51+4:187:32
4Filip JakobssonDegerfors OK1:14:31+5:587:42
5Henrik JohannessonRonneby OK1:15:00+6:277:45
6Ville JohanssonOK Kolmården1:15:03+6:307:45
7Jonas GustafssonOK Kåre1:15:06+6:337:45
8Henning SjökvistStora Tuna OK1:16:01+7:287:51
9Anton ForsbergLånghundra IF1:17:44+9:118:02
10Jesper SvenskStora Tuna OK1:18:27+9:548:06
11Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:18:56+10:238:09
12Albin LillieströmOK Roxen1:19:42+11:098:14
13Lucas SundbladEksjö SOK1:19:43+11:108:14
14Oskar LindEksjö SOK1:19:49+11:168:15
15Elias EkvallTrollhättans SOK1:19:56+11:238:15
16Andreas UllerKils OK1:20:00+11:278:16
16Victor ImarkTullinge SK1:20:00+11:278:16
18Filip KarlssonIF Hagen1:20:36+12:038:20
19Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:21:18+12:458:24
20Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:21:38+13:058:26
21Samuel PlumppuHestra IF1:22:11+13:388:29
22Johan LenningOK Pan-Kristianstad1:22:37+14:048:32
23Martin SärnbrinkOK Tisaren1:24:21+15:488:43
24Johan WennermarkOK Skogsfalken1:24:47+16:148:46
25Olle NilssonOK Linné1:25:10+16:378:48
26Gustaf SundbüeOK Hällen1:26:07+17:348:54
27Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:26:16+17:438:55
28August MollénOK Denseln1:26:35+18:028:57
29Jakob FranssonOK Milan1:26:52+18:198:58
30André AnderssonVästerbergslagens OL1:26:58+18:258:59
31Felix AxelssonMarkbygdens OK1:27:05+18:329:00
32Mattias PernebyIFK Lidingö SOK1:28:20+19:479:08
33Johannes RidefeltOK Linné1:28:47+20:149:10
34Rasmus LundbergOK Bävern1:28:51+20:189:11
35Amadeus HanssonGotlands Bro OK1:29:01+20:289:12
36Hugo DahlbergHaninge SOK1:29:04+20:319:12
37Erik ZeilonSkåneslättens OL1:29:15+20:429:13
38Simon SchusterVallentuna-Össeby OL1:29:19+20:469:14
39Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus1:29:23+20:509:14
40Mattis HallbergIK Uven1:30:07+21:349:19
41Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:30:22+21:499:20
42Olle JosarpFK Friskus-Varberg1:31:00+22:279:24
43Nils WärnsbergEksjö SOK1:31:25+22:529:27
44Rasmus WickbomVittjärvs IK1:31:36+23:039:28
45Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK1:32:29+23:569:33
46Jan RutkaPolish Junior Team1:33:04+24:319:37
47Ole HennselerJönköpings OK1:33:19+24:469:39
48Philip EdvardssonEksjö SOK1:33:29+24:569:40
49Robin SalénBergnäsets AIK1:34:02+25:299:43
50Johan LammFrölunda OL1:34:39+26:069:47
51Fredrik JohanssonOK Nackhe1:35:08+26:359:50
52Daniel BjernaldOK Linné1:35:31+26:589:52
53Axel JutterströmIFK Mora OK1:35:51+27:189:54
54Waldemar AnderssonOK Roslagen1:36:06+27:339:56
55Lukas LundgrenVäxjö OK1:36:41+28:089:59
56Johan OlsonIK Uven1:36:52+28:1910:01
57Viktor WassénVänersborgs SK1:37:02+28:2910:02
58Eric DanielssonOK Kåre1:38:36+30:0310:11
59Lukas EvebornOK Roxen1:40:43+32:1010:24
60Filip TrofastBredaryds SOK1:40:44+32:1110:25
61Joakim SkärlénHaninge SOK1:41:40+33:0710:30
62Isac JohanssonSol Tranås1:42:47+34:1410:37
63Olle HanssonOK Roxen1:42:58+34:2510:38
64Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK1:45:35+37:0210:55
65John GunnarssonSurahammars SOK1:48:22+39:4911:12
66Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:50:58+42:2511:28
67Nils HenrikssonBergnäsets AIK1:51:28+42:5511:31
68Wojciech MossakowskiPolish Junior Team1:52:30+43:5711:38
69Rune ØstergaardCopenhagenO1:53:14+44:4111:42
Arvid ClaessonJönköpings OKej godkänd
Isak PrellnerSkåneslättens OLej godkänd
Oliwer LundbergOK Bävernej godkänd
Otto StuhlhoferOK Landehofej godkänd
Erik HerneOK Ravinenej start

H18 Elit2

7 680 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils AlexanderssonStora Tuna OK1:14:109:39
2Nils GripKalmar OK1:16:28+2:189:57
3Viktor WohlgemuthOK Ravinen1:17:00+2:5010:01
4Tuve MöllerOK Linné1:18:23+4:1310:12
5Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:18:25+4:1510:12
6Rickard DjerfTibro OK1:19:58+5:4810:24
7David RisbergKils OK1:20:18+6:0810:27
8Fredrik HamreforsVästerås SOK1:20:50+6:4010:31
9Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:20:51+6:4110:31
10Arvid LinderOK Hällen1:21:10+7:0010:34
11Albin LarssonKatrineholms OK1:21:55+7:4510:39
12Albin ClaessonSävedalens AIK1:22:38+8:2810:45
13Johan GustafssonOK Tyr1:22:42+8:3210:46
14Jesper VikmanOK Nolaskogsarna1:22:46+8:3610:46
15Douglas Fransson LeeOK Alehof1:24:58+10:4811:03
16Jesper LindströmIF Hagen1:27:05+12:5511:20
17Albin AnderssonOK Ravinen1:27:59+13:4911:27
18Christopher WilestedtAttunda OK1:28:20+14:1011:30
19Johan PerssonOK Österåker1:29:04+14:5411:35
20Martin MörsellOK Kåre1:29:15+15:0511:37
21Alfred LönnVästerås SOK1:29:47+15:3711:41
22Henrik HamreforsVästerås SOK1:30:35+16:2511:47
23Mårten OlssonGävle OK1:30:47+16:3711:49
24Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:31:02+16:5211:51
25Adam SegerslättSkåneslättens OL1:32:06+17:5611:59
26Marcus BeckiusOK Tyr1:32:44+18:3412:04
27Johan StenströmLinköpings OK1:33:11+19:0112:07
28Rasmus MöllerArboga OK1:35:01+20:5112:22
29Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:37:04+22:5412:38
30Oliver MalmkvistJönköpings OK1:39:40+25:3012:58
31Christian RedtzerAttunda OK1:40:03+25:5313:01
32Pontus LindblomOK Roxen1:40:39+26:2913:06
33Henrik SparrIFK Mora OK1:40:48+26:3813:07
34Adam TellsénOK Roxen1:41:12+27:0213:10
35Tobias von KronhelmOK Måsen1:41:33+27:2313:13
36David LevinSvaide Roma SOK1:42:05+27:5513:17
37Ludwig BergfalkJärfälla OK1:42:12+28:0213:18
38Ludvig SandahlJärla Orientering1:43:18+29:0813:27
39Rikard HolmströmVästerbergslagens OL1:45:02+30:5213:40
40Erik BerglundOK Kåre1:45:18+31:0813:42
41Jesper ÅgrenLunds OK1:46:51+32:4113:54
42Erik OlssonGävle OK1:48:12+34:0214:05
43Sixten TörnqvistVästerås SOK2:03:16+49:0616:03
44Lucas NorrmanAttunda OK2:11:43+57:3317:09
Adrian DahlströmIFK Mora OKej godkänd
Olle SkogTullinge SKej start
Johan RydingSödertälje-Nykvarn OFej start
Ignacio MuñozOK Hammarenej start

D21

6 260 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine KarlssonIFK Göteborg1:02:4410:01
2Linda LindkvistLeksands OK1:10:21+7:3711:14
3Maria BjörklundLeksands OK1:11:28+8:4411:24
4Therese KlintbergEksjö SOK1:12:28+9:4411:34
5Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK1:13:08+10:2411:40
6Kristin SkaarRyda SK1:14:19+11:3511:52
7Anna HåkanssonLinköpings OK1:16:23+13:3912:12
8Sara RappIFK Mora OK1:16:54+14:1012:17
9Jenny BjörkOK Denseln1:20:09+17:2512:48
10Karna ThorssonOK Linné1:21:35+18:5113:01
11Eveliina HasuKouvolan Suunnistajat1:22:10+19:2613:07
12Maria ErikssonVästvärmlands OK1:27:27+24:4313:58
13Johanna RagvaldOK Linné1:29:37+26:5314:18
14Sara ForsbergOK Kolmården1:30:18+27:3414:25
15Sara JonassonCentrum OK1:40:53+38:0916:06
Karin HolmFalköpings AIK OKej godkänd
Elin ErikssonVästvärmlands OKej godkänd
Åsa SöderblomFalkenbergs OKej start

H21

8 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad59:337:05
2Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna1:01:31+1:587:19
3Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:04:28+4:557:40
4Peter ÖbergOK Hällen1:08:15+8:428:07
5Fredrik NilssonHelsingborgs SOK1:09:00+9:278:12
6Jonatan AronssonOK Tisaren1:11:42+12:098:32
7Fredrik PerssonIFK Göteborg1:12:01+12:288:34
8Morgan KarlssonSundbybergs IK1:13:59+14:268:48
9Magnus HomannOK Orinto1:14:15+14:428:50
10Olle KaleredOK Denseln1:14:27+14:548:51
11Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:14:41+15:088:53
12Fredrik WennermarkOK Skogsfalken1:17:21+17:489:12
13Nils TärkHalmstad OK1:20:09+20:369:32
14Björn KarlssonOK Orinto1:20:22+20:499:34
15Erik BengtssonOK Skogsfalken1:20:37+21:049:35
16Erik BjörklundLeksands OK1:24:45+25:1210:05
17Marcus RamströmOK Kåre1:29:12+29:3910:37
18Robert GardnerOK Södertörn1:32:51+33:1811:03
19Magnus SödervallIK Gandvik1:35:13+35:4011:20
20Andreas ClaessonOK Kullingshof1:41:19+41:4612:03
21Jonas EkströmGöteborg-Majorna OK1:41:38+42:0512:05
22Johan GustafssonUddevalla OK2:25:38+1:26:0517:20
Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OFej start

D21 Kort

5 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olga PanchenkoIFK Mora OK48:509:25
2Lovisa MannfolkUlricehamns OK57:47+8:5711:09
3Lisa HöökOK Tyr58:18+9:2811:15
4Ann HyvönenSkattkärrs SOK58:51+10:0111:21
5Frida StrömgårdUddevalla OK1:02:22+13:3212:02
6Kristína KrajčíkováOK Orion1:06:40+17:5012:52
7Melinda YmsénOK Pan-Kristianstad1:30:48+41:5817:31
Linda ErikssonOK Skärmenej start

H21 Kort

7 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NilssonMarkaryds FK1:09:549:41
2Christoffer OlssonUddevalla OK1:16:04+6:1010:33
3Lars LindstrømDansk Orienteringsforbund1:20:43+10:4911:11
4Christian HedqwistOK Tyr1:31:12+21:1812:38
5Johnny RahlénOK Ravinen1:52:06+42:1215:32

D20

5 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BjörklundBjursås OK1:43:3817:41

H20

6 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David StigsmarkStora Tuna OK1:30:3913:03
2Tobias BladhLunds OK1:44:56+14:1715:07
3Oskar VigrenSävedalens AIK1:45:03+14:2415:08

D18

5 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BergmanOK Tyr59:5711:34
2Amanda HalvarssonLeksands OK1:06:10+6:1312:46
3Matilda AnderssonTäby OK1:07:53+7:5613:06
4Filippa GrelzSöders-Tyresö1:25:51+25:5416:34

H18

6 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron HugosonKvillebyns SK1:16:3912:14
Felix BjörkblomSöders-Tyresöej godkänd

D17-20 Kort

4 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea HedinSöders-Tyresö1:19:5719:02

H17-20 Kort

5 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar ErikssonOK Älgen1:22:1714:49

D16

4 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika Källvik LeufvénÅmåls OK37:198:53
2Ronja JungåkerKorsnäs IF OK37:54+0:359:01
3Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK38:44+1:259:13
4Ella PalmIK Hakarpspojkarna38:59+1:409:16
5Isa EnvallIK Hakarpspojkarna39:05+1:469:18
6Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK39:27+2:089:23
7Sofia JohanssonOK Skärmen47:47+10:2811:22
8Frida ZeijlonOK Hällen50:40+13:2112:03
9Moa AnderssonIFK Mora OK51:02+13:4312:09
9Vilma SvantessonHjärnarps GH OL51:02+13:4312:09
11Lovisa NordSol Tranås53:47+16:2812:48
12Nora StålbergOK Hällen55:32+18:1313:13
13Linda GustafssonOK Tyr55:36+18:1713:14
14Linnéa GustafssonOK Hällen1:02:42+25:2314:55
15Linnéa CarlssonOK Hällen1:04:54+27:3515:27
16Emelie BrudinIFK Mora OK1:08:30+31:1116:18
17Katja DalénSala OK1:10:23+33:0416:45
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H16

5 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna43:307:50
1Axel HalvarssonOK Kroppefjäll43:307:50
3Albin AlsiöFalköpings AIK OK46:25+2:558:21
4Filip BengtssonOK Lindéna48:37+5:078:45
5Emil PetterssonOK Dacke49:48+6:188:58
6Hugo DalhammerOK Roxen53:58+10:289:43
7Martin DanielssonOK Kåre1:04:36+21:0611:38
8Anton WöhrerStigsökarna1:06:33+23:0311:59
9Isak KällsmyrOK Kullingshof1:39:05+55:3517:51

D16 Kort

3 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecca BrodinIFK Mora OK1:06:2819:05
Elin BlomkvistOK Tyrej start

D14

3 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia LundgrenVäxjö OK31:068:56
2Clara JohanssonOK Skärmen35:16+4:1010:08
3Wilma BerganderEksjö SOK35:54+4:4810:18
4Linnea SkalbergBredaryds SOK35:55+4:4910:19
5Hanna JohannessonRonneby OK36:16+5:1010:25
6Thea AnderssonIFK Mora OK45:02+13:5612:56
7Lisa HallgrenBjursås OK46:06+15:0013:14
8Matilda RenlundStigsökarna53:10+22:0415:16
9Hanna OlssonBrattås CK59:12+28:0617:00
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKej start
Lisa HallménOK Tisarenej start
Emma IvarssonOK Kullingshofej start

H14

4 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK28:186:53
2Erik HogedalGöteborg-Majorna OK31:49+3:317:44
3Linus LundbergOK Bävern32:49+4:317:59
4Axel JohanssonSol Tranås36:10+7:528:47
5Isak OlssonStigsökarna39:00+10:429:29
6Arvid AronssonOK Kroppefjäll41:15+12:5710:02
7Adam ConwayGuildford Orienteers50:18+22:0012:14
8Tobias ErixonOK Kullingshof50:51+22:3312:22
9Albin ForsbergLånghundra IF53:31+25:1313:01
10William WasseniusUddevalla OK1:04:33+36:1515:42
Samuel ErikssonEds SKej start
Gustav BjörklundIFK Mora OKej start

H14 Kort

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thobias BrodinIFK Mora OK39:2414:16

D12

2 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna25:079:06
2Matilda WöhrerStigsökarna30:24+5:1711:00
3Frida JohanssonOK Skärmen31:43+6:3611:29
4Elsa HermanssonIFK Mora OK32:11+7:0411:39
5Stina LindSOK Viljan36:30+11:2313:13
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Moa ErikssonTrollhättans SOKej start
Tova JanssonVänersborgs SKej start
Emilia SandinOK Skärmenej start

H12

2 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BjörkTrollhättans SOK18:126:35
2Albin GezeliusIFK Mora OK24:51+6:399:00
3Simon HolmerIFK Mora OK25:23+7:119:11
4David AlménVänersborgs SK29:31+11:1910:41
5Arvid EkströmStenungsunds OK33:28+15:1612:07
6David HermanssonÅmåls OK38:04+19:5213:47
7Love ByhSäffle OK41:44+23:3215:07
8Anton LundOK Skogshjortarna50:11+31:5918:10
Tobias UndelandIFK Göteborgej start

H12 Kort

2 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK24:3211:44

D10

2 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva BjörkTrollhättans SOK21:3110:17
2Sofie HolmerIFK Mora OK21:50+0:1910:26
3Filippa GlueOK Skärmen25:26+3:5512:10
Alva ErssonIFK Mora OKej start
Felicia SandinOK Skärmenej start

H10

2 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albert BrohedeOK Älgen20:459:55
2Liam HogedalVänersborgs SK21:19+0:3410:11

H35

7 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maxim RyabkinHellas Orientering1:01:288:31

D40

5 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika JohanssonOK Tranan46:308:58
2Marie NordSol Tranås53:08+6:3810:15
3Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK56:42+10:1210:56
4Carina KaleredOK Denseln1:10:50+24:2013:40
Ulrika KindlundOK Trananej start

H40

6 940 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas DalbergGöteborg-Majorna OK46:026:37
2Peter FredrikssonIFK Mora OK54:14+8:127:48
3Daniel BrohedeOK Älgen56:28+10:268:08
4Jonas UllerKils OK59:30+13:288:34
5Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:01:38+15:368:52
6Christoffer NorrmanAttunda OK1:04:22+18:209:16
7Peter HermanssonIFK Mora OK1:13:42+27:4010:37
Johan ÅhlundVänersborgs SKej start

D45

4 750 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna42:068:51
2Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK43:08+1:029:04
3Helena ErikssonEds SK46:48+4:429:51
4Marina AxelssonMarkbygdens OK49:20+7:1410:23
5Carina GustafssonOK Gynge51:09+9:0310:46
6Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK54:01+11:5511:22
7Lena MalmströmGOIF Tjalve55:25+13:1911:40
8Eva PetterssonOK Dacke57:08+15:0212:01
9Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:03:41+21:3513:24
10Marie AlfredssonOK Tyr1:06:02+23:5613:54
11Eva MartinssonOK Tyr1:07:59+25:5314:18
12Carina BerganderEksjö SOK1:11:52+29:4615:07
13Anna PrellnerSkåneslättens OL1:19:42+37:3616:46
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OKej start
Carina IvarssonOK Kullingshofej start

H45

6 260 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svein NygårdLillomarka OL54:368:43
2Thomas JohannessonRonneby OK54:49+0:138:45
3Andreas RangertIK Hakarpspojkarna55:29+0:538:51
4Peter ThelinBredaryds SOK58:10+3:349:17
5Henrik PetterssonOK Roxen59:37+5:019:31
6Anders WadstenOK Landehof59:49+5:139:33
7Tommy JohanssonStångenäs AIS59:51+5:159:33
8Kristian PalmIK Hakarpspojkarna1:00:10+5:349:36
9Magnus NordströmKils OK1:00:11+5:359:36
10Patrik SvantessonTrollhättans SOK1:01:58+7:229:53
11Carl NorinFrölunda OL1:02:47+8:1110:01
12Lars NordgrenEksjö SOK1:03:44+9:0810:10
13Anders ArfwedsonFrölunda OL1:04:05+9:2910:14
14Anders LillieströmOK Roxen1:05:03+10:2710:23
15Mikael PalgrimVänersborgs SK1:05:15+10:3910:25
16Anders YngströmGöteborg-Majorna OK1:05:55+11:1910:31
17Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK1:08:42+14:0610:58
18Stefan WennbergSkattkärrs SOK1:08:44+14:0810:58
19Anders L OlssonGävle OK1:09:08+14:3211:02
20Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK1:09:37+15:0111:07
21Göran NordSol Tranås1:10:34+15:5811:16
22Örjan BeckiusOK Tyr1:11:46+17:1011:27
23Mats LiljaOK Älgen1:13:44+19:0811:46
24Jan-Ove VikingAndrarums IF1:15:59+21:2312:08
25Johan ÅbergOK Landehof1:18:29+23:5312:32
26Tore NallgårdVästerås SOK1:21:14+26:3812:58
27Jonas PrellnerSkåneslättens OL1:21:26+26:5013:00
28Staffan JohanssonSol Tranås1:22:07+27:3113:07
29Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:25:37+31:0113:40
30Conny ErixonOK Kullingshof1:25:40+31:0413:41
31Magnus TrofastBredaryds SOK1:28:54+34:1814:12
32Mats KarlssonIF Hagen1:56:09+1:01:3318:33
Olof ErikssonIFK Mora OKej godkänd
Peter RisbergSkattkärrs SOKej godkänd
Bengt AnderssonIFK Mora OKej godkänd
Håkan JanssonVänersborgs SKej godkänd
Stefan ErikssonOK Älgenej godkänd
Ola WallinderGöteborg-Majorna OKej start
Gunnar ElveljungIFK Göteborgej start

D50

3 770 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HalvarssonOK Kroppefjäll37:119:51
2Carina SandbergSäterbygdens OK37:12+0:019:52
3Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK38:12+1:0110:07
4Ina SkalbergBredaryds SOK41:13+4:0210:55
5Karin HederskogHJS-Vansbro OK42:06+4:5511:10
6Åsa RydellLeksands OK43:00+5:4911:24
7Tone HollowellOK Tyr43:20+6:0911:29
8Britta SahlinVänersborgs SK43:26+6:1511:31
9Åsa NybergGöteborg-Majorna OK45:24+8:1312:02
10Agneta ErikssonUddevalla OK45:46+8:3512:08
11Åsa AlsiöFalköpings AIK OK47:30+10:1912:35
12Anna Weckner WestlundOK Tyr48:18+11:0712:48
13Annlouise AlmqvistIFK Mora OK48:41+11:3012:54
14Kristina SpångbergLunds OK49:35+12:2413:09
15Nina BejbomUddevalla OK50:35+13:2413:25
16Mona OlssonBrattås CK51:33+14:2213:40
17Anita DavalliusUddevalla IS52:11+15:0013:50
18Kristin FriskVänersborgs SK52:58+15:4714:02
19Ann-Louise HjorthArboga OK1:04:02+26:5116:59
20Ingalill GrundHerrestads AIF1:11:59+34:4819:05
Annika HogedalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Åsa SörlinLustens OKej start

H50

5 860 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF39:466:47
2Joakim IngelssonOK Hammaren40:45+0:596:57
3Håkan SvenssonBredaryds SOK42:08+2:227:11
4Björn ÖbergRyda SK43:24+3:387:24
5Stefan TellsénOK Roxen45:39+5:537:47
6Conny ForsbergLånghundra IF45:47+6:017:48
7Tord HederskogHJS-Vansbro OK46:29+6:437:55
8Colin Mc IntyreOK Tyr48:19+8:338:14
9Johan HallgrenBjursås OK48:32+8:468:16
10Håkan SchmidtTrollhättans SOK48:51+9:058:20
11Bengt NorrmanTrollhättans SOK50:55+11:098:41
12Andres LaasOK Skogshjortarna51:30+11:448:47
13Sven LundgrenVäxjö OK52:24+12:388:56
14Per SundströmVästerås SOK52:26+12:408:56
15Thomas HollowellOK Tyr53:35+13:499:08
16Kennet HorvathHalmstad OK53:50+14:049:11
17Mats BredfeltLunds OK55:13+15:279:25
18Jörgen HallénTrollhättans SOK55:55+16:099:32
19Magnus JoelssonSOK 6856:56+17:109:42
20Per SandbergSäterbygdens OK57:29+17:439:48
21Stefan OlofssonOK Gisle57:39+17:539:50
22Staffan AsplundKungälvs OK58:07+18:219:55
23Magnus BlennowFalköpings AIK OK58:35+18:499:59
24Björn CarlssonOK Hällen59:24+19:3810:08
25Anders DalhammerOK Roxen1:00:26+20:4010:18
26Peter ZetterströmSöders-Tyresö1:01:06+21:2010:25
27Lars JakobssonDegerfors OK1:01:09+21:2310:26
28Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:03:28+23:4210:49
29Göran StuhlhoferOK Landehof1:06:07+26:2111:16
30Karl ErikssonUddevalla OK1:07:07+27:2111:27
31Stefan TörnqvistVästerås SOK1:10:28+30:4212:01
32Håkan LindbergOK Djerf1:12:35+32:4912:23
33Mats LindströmOK Skärmen1:13:51+34:0512:36
34Phil ConwayGuildford Orienteers1:15:30+35:4412:53
35Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:16:05+36:1912:59
36Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:16:46+37:0013:06
37Lars BjörklundBjursås OK1:18:05+38:1913:19
38Mikael DavidssonVästerås SOK1:18:14+38:2813:21
39Sören VilhelmssonFalköpings AIK OK1:21:39+41:5313:56
40Mikael JohanssonOK Skärmen1:24:59+45:1314:30
41Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:26:26+46:4014:44
42Björn EngströmLustens OK1:27:02+47:1614:51
Lars SvantessonHjärnarps GH OLej godkänd
Bo WesterbergTrollhättans SOKej godkänd
Hans MelinGöteborg-Majorna OKej start
Peo SvenskStora Tuna OKej start

D55

3 770 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth ÖströmOK Tyr42:0011:08
2Marie RappIFK Mora OK44:16+2:1611:44
3Ingrid KensbyOK Tyr44:27+2:2711:47
4Lisa AnnersandOK Tyr45:32+3:3212:04
5Kerstin AnderssonRyda SK45:35+3:3512:05
6Kerstin BurmanKvillebyns SK48:12+6:1212:47
7Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren50:39+8:3913:26
8Birgit HanssonHerrestads AIF51:30+9:3013:39
9Mary OlssonVästvärmlands OK52:13+10:1313:51
10Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb52:48+10:4814:00
11Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK53:14+11:1414:07
12Christina BirathStenungsunds OK54:52+12:5214:33
13Märit GustafssonEds SK55:01+13:0114:35
14Kristina ErikssonDalaportens OL55:23+13:2314:41
15Ann Warma LaasOK Skogshjortarna59:34+17:3415:48
16Eva KarlssonUddevalla OK1:00:31+18:3116:03
Monica KnutssonSävedalens AIKej start

H55

5 550 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SkoogKils OK40:457:20
2Sten GustafssonEds SK41:49+1:047:32
3Axel WasseniusUddevalla OK42:14+1:297:36
4Rolf WikströmOK Tyr43:22+2:377:48
5Göran NilssonSnättringe SK44:22+3:377:59
6Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK44:24+3:398:00
7Jan NordinSundsvalls OK44:56+4:118:05
8Ulf WallinGöteborg-Majorna OK45:28+4:438:11
9Mats LindqvistSävedalens AIK48:32+7:478:44
10Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK48:35+7:508:45
11Anders BjörklundSävedalens AIK50:19+9:349:03
12Jan NilssonAndrarums IF51:16+10:319:14
13Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK51:24+10:399:15
14Jens BeironSkattkärrs SOK51:49+11:049:20
15Jan HanssonStenungsunds OK52:03+11:189:22
16Anders AxelssonTrollhättans SOK54:04+13:199:44
17Stefan SjöblomFrölunda OL54:50+14:059:52
18Roland NotstamArboga OK55:04+14:199:55
19Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK55:44+14:5910:02
20Anders SjögrenOK Kullingshof55:53+15:0810:04
21Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK57:32+16:4710:21
22Lars ElfvingOK Gipen57:53+17:0810:25
23Tomas NilssonOK Gipen58:11+17:2610:29
24Christer MannfolkUlricehamns OK58:43+17:5810:34
25Mats KensbyOK Tyr1:01:01+20:1610:59
26Ingemar MånssonRonneby OK1:01:42+20:5711:07
27Mats HugosonKvillebyns SK1:05:57+25:1211:52
28Leif SandahlOK Tyr1:06:10+25:2511:55
29Rudolf BrogrenKungälvs OK1:07:24+26:3912:08
30Stefan GustafssonOK Hällen1:08:58+28:1312:25
31Bengt BivrinIdefjordens SK1:11:15+30:3012:50
32Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK1:12:39+31:5413:05
33Örjan WängdahlOK Gipen1:13:57+33:1213:19
34Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:18:47+38:0214:11
35Thord EkströmTrollhättans SOK1:30:03+49:1816:13
Erik WadmanIFK Mora OKej start
Lars-Gunnar NilssonEksjö SOKej start
Arne KlintbergEksjö SOKej start

D60

2 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK27:009:07
2Maria NordvallOK Kolmården34:54+7:5411:47
3Gunilla HogedalVänersborgs SK38:28+11:2812:59
4Margareta HallménAttunda OK42:02+15:0214:12

H60

5 180 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge JosefssonStångenäs AIS45:348:47
2Urban LarssonOK Gipen46:06+0:328:53
3Hans AnderssonVästerbergslagens OL46:36+1:028:59
4Olov ÖströmOK Tyr46:54+1:209:03
5Henrik UndelandIFK Göteborg48:39+3:059:23
6Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF49:27+3:539:32
7Lennart HålsjöOK Skogshjortarna50:50+5:169:48
8Bengt SvedjebySkattkärrs SOK50:55+5:219:49
9Gunnar BejbomUddevalla OK51:40+6:069:58
10Stefan MillegårdSävedalens AIK51:42+6:089:58 Ladda ner rutt i gpx-format
11Jan CarlssonIFK Göteborg51:59+6:2510:02
12Anders HallménAttunda OK54:22+8:4810:29
13Hans KarlssonIFK Göteborg54:36+9:0210:32
14Bror WidénUddevalla OK54:52+9:1810:35
15Bo HåkanssonIFK Göteborg55:59+10:2510:48
16Bent GalborgenSkaukameratene OL56:15+10:4110:51
17Ulf PetterssonKungälvs OK56:52+11:1810:58
18Karl MollénOK Denseln57:46+12:1211:09
19Roalh KlevelandKvillebyns SK1:00:54+15:2011:45
20Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK1:08:53+23:1913:17
21Anders GunnarssonSurahammars SOK1:10:21+24:4713:34
22Bernt AnderssonIF Rigor1:12:01+26:2713:54
Göran OlssonIdefjordens SKej start
Arne AlfredssonUddevalla OKej start
Christer FolkessonEksjö SOKej start
Odd OlssonUddevalla OKej start

D65

2 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marion HallstenUddevalla OK36:5512:28
2Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK42:11+5:1614:15
3Ylva HäggströmIF Rigor52:40+15:4517:47

H65

4 750 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto42:599:02
2Per-Arne KällénUddevalla OK44:23+1:249:20
3Lars GrankvistTäby OK44:58+1:599:28
4Göran LarssonSala OK45:01+2:029:28
5Per IvarssonTrollhättans SOK49:22+6:2310:23
6Olof KarlssonUddevalla OK50:26+7:2710:37
7Lennart HermanssonStångenäs AIS52:30+9:3111:03
8Lars HogedalVänersborgs SK53:17+10:1811:13
9Bengt CarlssonSkattkärrs SOK53:31+10:3211:16
10Jonas LarssonOK Kullingshof55:16+12:1711:38
11Johnny KarlssonUddevalla OK1:03:50+20:5113:26
12Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF1:06:03+23:0413:54

D70

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NymanUddevalla IS49:5018:31
2Kristina SkoglundHellas Orientering57:19+7:2921:18

H70

3 770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune SandbergUddevalla OK39:3610:30
2Rolf SkoglundHellas Orientering39:41+0:0510:31
3Gunnar LöfkvistBjursås OK41:51+2:1511:06
4Hans KarlssonBjursås OK44:25+4:4911:46
5Anders AxelssonSävedalens AIK48:07+8:3112:45
6Ingemar LindblomOK Orinto49:45+10:0913:11
7Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS53:15+13:3914:07
8Mats JodalGöteborg-Majorna OK53:37+14:0114:13
9Steffen HäggströmIF Rigor57:20+17:4415:12
Oskar JohanssonStångenäs AISej start

H75

2 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar LarssonUddevalla IS48:2716:22
2Gunnar PerssonSvanesunds GIF50:06+1:3916:55
3Karleric FranssonTrollhättans SOK57:07+8:4019:17
4Jan KjellströmSvanesunds GIF1:00:15+11:4820:21

Inskolning

2 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jonathan AxelssonÅmåls OKfullföljt
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOKfullföljt
Lowe EkströmOK Älgenfullföljt
Henry NordströmKils OKfullföljt
Alicia PetterssonStigsökarnafullföljt
Ellen PetterssonÅmåls OKfullföljt
Simon SkottÅmåls OKfullföljt
Adam StråleOK Tyrfullföljt

U1

2 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin LundgrenVäxjö OK23:1211:19
2Hilma KahraÅmåls OK24:53+1:4112:08
3Jonna ÅhlÅmåls OK25:57+2:4512:39
4Noel AlsinÅmåls OK26:11+2:5912:46
5Ingela GlueOK Skärmen29:27+6:1514:21
6Isak NilssonÅmåls OK29:31+6:1914:23
7Agnes GustafssonÅmåls OK29:36+6:2414:26
8Alexander HolmströmÅmåls OK47:16+24:0423:03
9Frida HallbergÅmåls OK47:17+24:0523:03
10Lukas PetterssonStigsökarna47:54+24:4223:21
11Alice KällstrandÅmåls OK51:01+27:4924:53
12Agnes HolmströmÅmåls OK51:03+27:5124:54

U2

2 090 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric ÅhlÅmåls OK20:449:55
2Ivar KahraÅmåls OK21:50+1:0610:26
3Saga KällstrandÅmåls OK22:27+1:4310:44
4Klara PetterssonÅmåls OK22:47+2:0310:54
5Samuel GustafssonÅmåls OK23:53+3:0911:25
6Linus NilssonÅmåls OK23:57+3:1311:27
7Albin SkottÅmåls OK27:18+6:3413:03
8Vilma ThorpmanÅmåls OK27:32+6:4813:10
9Minna PalmIK Hakarpspojkarna29:23+8:3914:03
10Linnea HermanssonIFK Mora OK34:51+14:0716:40
11Lina AhlstedtÅmåls OK35:32+14:4817:00
12Singne PetterssonÅmåls OK43:28+22:4420:47
13Hugo EkströmOK Älgen50:43+29:5924:15
Melvin LundOK Skogshjortarnaej start

Öppen motion 1

2 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin AlmbergSäffle OK21:5610:29
1Roberg AlmbergSäffle OK21:5610:29
3Tommy AnderssonSäffle OK22:26+0:3010:44
4Jessica JohanssonSol Tranås25:09+3:1312:02
5Linnea AxelssonÅmåls OK30:15+8:1914:28
6Erika AxelssonÅmåls OK30:23+8:2714:32
7Thomas PoschSol Tranås31:15+9:1914:57
8Birgitta AndrénOK Tisaren56:39+34:4327:06

Öppen motion 3

2 760 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica LarssonOK Gipen43:4115:49
2AnnCatrin WalfridssonSundsvalls OK44:45+1:0416:12
3Conny ErikssonIFK Mora OK45:01+1:2016:18
4Birgitta Odby JanssonFrämmestads IK54:37+10:5619:47
5Inger Alice EismarkOK Orinto56:37+12:5620:30
6Lena AxelssonÅmåls OK1:00:57+17:1622:05
7Bibbi GustafssonOK Gipen1:10:27+26:4625:31
8Maria BjörklundTrollhättans SOK1:12:53+29:1226:24
Marianne NyströmSkattkärrs IFej godkänd
Lil AlfredssonUddevalla OKej start

Öppen motion 4

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne ErikssonEds SK44:5810:13
2Lisa ErikssonSundbybergs IK1:00:22+15:2413:43
3Emil LjungemyrOK Kolmården1:26:37+41:3919:41
4Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF1:28:38+43:4020:08

Öppen motion 5

3 480 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper ByhSäffle OK40:1611:34
2Thomas ForslundSäffle OK40:56+0:4011:45
3Alfrid  PetersonOK Jösse42:52+2:3612:19
4Mia AnderssonIFK Mora OK44:56+4:4012:54
5Ragnar OlssonTibro OK47:03+6:4713:31
6Karin DahlgrenHagaby GOIF52:55+12:3915:12
7Christine LundOK Skogshjortarna53:39+13:2315:25
8Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK1:11:47+31:3120:37
9Maria ÅbergOK Landehof1:12:51+32:3520:56
10Per JutterströmIFK Mora OK1:17:34+37:1822:17
11Gunilla PeterssonOK Jösse1:18:46+38:3022:38
12Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK1:20:24+40:0823:06
13Lill NallgårdVästerås SOK1:25:30+45:1424:34
Ante ErikssonVallentuna-Össeby OLej godkänd
Annika BjörklundIFK Mora OKej start
Tobias ErikssonOK Skärmenej start

Öppen motion 6

5 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christin BorgGöteborg-Majorna OK55:239:23
2Nils WistrandOK Hällen57:16+1:539:42
3Anders HolmedahlTrollhättans SOK1:09:30+14:0711:46
4Pernelle PrahlOK Skärmen1:26:31+31:0814:39
5Thomas GlueOK Skärmen1:48:00+52:3718:18

Öppen motion 7

2 960 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens AnderssonOK Roslagen24:138:10
2Andrea SvenssonOK Tisaren26:14+2:018:51
3Karin SvenskStora Tuna OK27:56+3:439:26
4Runo JohanssonKristinehamns OK28:05+3:529:29
5Carin RosénGustavsbergs OK28:29+4:169:37
6Ida ÅhlinOK Måsen28:49+4:369:44
7Tomas AnderssonVänersborgs SK29:38+5:2510:00
8Jan GustafssonOK Tyr30:20+6:0710:14
9Anders ErikssonOK Gipen31:55+7:4210:46
10Rolf AnderssonVästvärmlands OK32:25+8:1210:57
11Marie HögstrandMarkbygdens OK32:50+8:3711:05
12Johanna ÖbergOK Hällen33:00+8:4711:08
13Yvonne TovenStora Tuna OK33:08+8:5511:11
14Anette BergmanOK Tyr33:10+8:5711:12
15Annelie HermanssonIFK Mora OK33:33+9:2011:20
16Conny SahlinVänersborgs SK34:10+9:5711:32
17Ingrid JanssonOK Kroppefjäll34:14+10:0111:33
18Annelie JohanssonOK Skärmen35:22+11:0911:56
19Birgitta JohanssonKristinehamns OK35:45+11:3212:04
20Anders LundOK Skogshjortarna36:00+11:4712:09
21Sture JohanssonOK Kullingshof36:08+11:5512:12
22William HollowellOK Tyr36:15+12:0212:14
23Per IvermarkSäffle OK36:50+12:3712:26
24Kjell JohanssonSkattkärrs SOK39:24+15:1113:18
25Carina ReichenbergIdefjordens SK40:14+16:0113:35
26Jenny BredfeltLunds OK40:17+16:0413:36
27Nils GumaeliusWaxholms OK41:01+16:4813:51
28Anna ErikssonOK Älgen41:16+17:0313:56
29Hanna AndrénOK Tisaren42:27+18:1414:20
30Susanne JohannessonRonneby OK42:53+18:4014:29
31Tomas StåhleOK Orinto44:42+20:2915:06
32Anne SvantessonHjärnarps GH OL44:58+20:4515:11
33Ann BergmanOK Ravinen46:08+21:5515:35
34Helena AnderssonMarkbygdens OK47:19+23:0615:59
35Maria NordströmKils OK47:44+23:3116:07
36Jessica ElmerssonOK Bävern47:54+23:4116:10
37Karin SärnbrinkOK Tisaren48:35+24:2216:24
38Hans LingforsIF Hallby SOK50:58+26:4517:13
39Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK51:17+27:0417:19
40Gry HafskjoldBergnäsets AIK57:49+33:3619:31

Öppen motion 8

5 180 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne HeikkaBjörkhagen OK34:116:35
2Roman RyapolovIFK Mora OK35:27+1:166:50
3Axel MattssonJärla Orientering36:47+2:367:06
4Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK36:53+2:427:07
5Arvid VågIFK Göteborg37:42+3:317:16
6Ola MartnerGöteborg-Majorna OK37:52+3:417:18
7Simon LarssonOK Hällen42:25+8:148:11
8Erik MattssonJärla Orientering42:51+8:408:16
9Malin LeanderssonOK Tyr42:58+8:478:17
10Erik ForsbergOK Ravinen45:05+10:548:42
11Peter ErikssonKFUM Örebro OK46:43+12:329:01
12Per A BengtssonOK Tyr47:08+12:579:05
13Frida BakkmanIFK Lidingö SOK47:14+13:039:07
14Albin RidefeltOK Linné47:58+13:479:15
15Håkan FlingmarkUddevalla OK48:21+14:109:20
16Peter LindSOK Viljan49:19+15:089:31
17Anne Cecilie LövaldTäby OK50:09+15:589:40
18Torbjörn LöfvingFalköpings AIK OK50:40+16:299:46
19Ola TovenStora Tuna OK50:59+16:489:50
20Lennart EkvallTrollhättans SOK52:44+18:3310:10
21Matilda AnderssonOK Kåre53:59+19:4810:25
22Leif MartinssonOK Tyr54:37+20:2610:32
23Fredrik EkströmOK Älgen54:42+20:3110:33
24Irina NybergHellas Orientering55:03+20:5210:37
25Mats JönssonKorsnäs IF OK55:22+21:1110:41
26Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK55:27+21:1610:42
27Christer LindellLinköpings OK55:55+21:4410:47
28Niclas LarssonKöping-Kolsva OK58:59+24:4811:23
29Marcus ErikssonOK Tyr59:43+25:3211:31
30Anders LevinSvaide Roma SOK1:03:30+29:1912:15
31Per ErikssonVästerbergslagens OL1:04:23+30:1212:25
32Cecilia DjerfVästerbergslagens OL1:04:25+30:1412:26
33Jenny EkströmStenungsunds OK1:06:53+32:4212:54
34Charlotte LindkvistLeksands OK1:14:42+40:3114:25
35Magnus DanielssonKvillebyns SK1:28:04+53:5317:00
36Fredrik KarlssonVästvärmlands OK1:40:13+1:06:0219:20

Öppen motion 9

7 210 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Antti HarsuKalevan Rasti51:417:10
2Søren SchwartzIFK Göteborg56:43+5:027:51
3Jesper SjögrenOK Kullingshof57:43+6:028:00
4Jarmo  TonderKalevan Rasti1:04:05+12:248:53
5Jerker BomanGävle OK1:07:47+16:069:24
6Tim OlssonBrattås CK1:10:20+18:399:45
7Daniel OlssonUddevalla OK1:15:01+23:2010:24
8Henrik LjungemyrOK Kolmården1:17:37+25:5610:45
9Ulf HylanderNyköpings OK1:21:49+30:0811:20
10Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:27:22+35:4112:07
11Henrik GustavssonOK Tyr1:29:49+38:0812:27
12Johan LarssonOK Skogshjortarna1:33:06+41:2512:54
13Niklas GustafssonOK Tisaren1:38:28+46:4713:39
14Tomas AnderssonOK Tor1:39:49+48:0813:50
Ruslan GlebovOK Ravinenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser