Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, lång, med Stigsökarträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, lång, med Stigsökarträffen
Arrangörsorganisationer: Stigsökarna / Åmåls OK
Datum: lördag 25 april 2015

Göteborg-Majorna OK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ing-Marie Brander StrandD6027:009:07
1Christin BorgÖppen motion 655:239:23
1Klas DalbergH4046:026:37
2Erik HogedalH1431:49+3:317:44
3Helena SellgrenD5038:12+1:0110:07
3Alva SellgrenD1638:44+1:259:13
3Anders HöijeH211:04:28+4:557:40
5Karolina KällstrandD211:13:08+10:2411:40
6Ola MartnerÖppen motion 837:52+3:417:18
6Annika KuhlinD4554:01+11:5511:22
6Thomas SellgrenH5544:24+3:398:00
8Ulf WallinH5545:28+4:438:11
8Mats JodalH7053:37+14:0114:13
9Moa KuhlinD18 Elit21:37:09+25:1816:31
9Åsa NybergD5045:24+8:1312:02
10Asgeir EdvardsenH5548:35+7:508:45
10Anna ForsbergW21 Elit11:39:38+3:158:50
11Fredrik KarlssonH211:14:41+15:088:53
11Gunilla GedinD5553:14+11:1414:07
16Anders YngströmH451:05:55+11:1910:31
19Sven BörjesonH5555:44+14:5910:02
21Jonas EkströmH211:41:38+42:0512:05
22Daniel MartinssonM21 Elit22:03:02+11:158:49
24Martin IvarssonM21 Elit22:04:42+12:558:56
29Martin Jellvert BörjesonH18 Elit21:37:04+22:5412:38
30Mikael EliassonM21 Elit12:00:31+17:117:31
30Viktoria ErnstssonW21 Elit11:51:05+14:429:51
32Kristine BergliaW21 Elit11:51:11+14:489:51
32Bengt NilssonH551:12:39+31:5413:05
34Michael AnderssonH551:18:47+38:0214:11
35Mikael KuhlinH501:16:05+36:1912:59
39Inga-Lisa AxenborgÖppen motion 751:17+27:0417:19
39Elvira SellgrenD18 Elit11:36:18+18:0012:35
41Emma BergmanW21 Elit11:54:23+18:0010:08
42Johannes KuhlinH20 Elit11:55:19+22:548:58
45Anna WallinW21 Elit11:55:43+19:2010:16
46Frida NeroW21 Elit11:57:14+20:5110:24
53Christian TingströmM21 Elit12:11:07+27:478:11
Felix GarmerH20 Elit1ej godkänd
Agnes LeoW21 Elit1ej godkänd
Johan StrandM21 Elit1ej godkänd
Moa EnmarkW21 Elit1ej godkänd
Frida AnderssonD16ej godkänd
Annika HogedalD50ej godkänd
Raffael HuberM21 Elit1ej godkänd
Johan RunessonM21 Elit1ej godkänd
Klara WallinderD14ej start
Agnes SpånérD18 Elit1ej start
Hans MelinH50ej start
Johanna WallinderD45ej start
Ola WallinderH45ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser