Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, medel, med Ändå Något

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, medel, med Ändå Något
Arrangörsorganisationer: Stigsökarna / Åmåls OK
Datum: söndag 26 april 2015

M21 Elit1

5 620 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustav BergmanOK Ravinen33:32
2Fredrik JohanssonIFK Lidingö SOK36:04+2:32
3Andreas KyburzTullinge SK36:12+2:40
4Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF36:13+2:41
5Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK36:16+2:44
6David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna36:52+3:20
7Oleksandr KratovOK Orion37:04+3:32
8Peter ÖbergOK Hällen37:05+3:33
9Tue LassenDansk Orienteringsforbund37:16+3:44
10Olle BoströmJärla Orientering37:40+4:08
11Olle KaleredOK Denseln38:13+4:41
12Ruslan GlebovOK Ravinen38:14+4:42
13Jens WängdahlNyköpings OK38:29+4:57
13Pavlo UshkvarokOK Denseln38:29+4:57
15Johan RunessonGöteborg-Majorna OK38:30+4:58
16Ola MartnerGöteborg-Majorna OK38:33+5:01
17Tero FöhrVehkalahden Veikot38:40+5:08
18Daniel HájekTäby OK38:54+5:22
19Joakim SvenskStora Tuna OK39:02+5:30
20Denys ShcherbakovOK Pan-Kristianstad39:11+5:39
21Johan HögstrandIFK Göteborg39:14+5:42
22Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad39:21+5:49
23Jarkko HuovilaHalden SK40:00+6:28
24Rudolfs ZernisÄrla IF40:10+6:38
25Erik PetterssonOK Denseln40:14+6:42
25Raffael HuberGöteborg-Majorna OK40:14+6:42
27Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF40:25+6:53
28Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF40:32+7:00
29Roman RyapolovIFK Mora OK40:34+7:02
30Johan LindbergIFK Mora OK40:35+7:03
31Martin RegbornHagaby GOIF40:36+7:04
32Lukas PetersonIFK Umeå40:37+7:05
33Emil SvenskStora Tuna OK40:40+7:08
34Dmitrij TsvetkovIkaalisten Nouseva-Voima40:41+7:09
35Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad40:58+7:26
36Christian BobachDansk Orienteringsforbund41:02+7:30
36Alain DenzlerJärla Orientering41:02+7:30
38Søren SchwartzDansk Orienteringsforbund41:03+7:31
39Vojtech KralIFK Mora OK41:10+7:38
40David BejbomJärla Orientering41:16+7:44
41Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna41:46+8:14
42Topi PenttinenOK Trian41:47+8:15
43Mårten BoströmIFK Lidingö SOK42:00+8:28
44Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna42:07+8:35
45Albin RidefeltOK Linné42:09+8:37
46Fredric PortinHalden SK42:19+8:47
47Matthias KyburzOK Tisaren42:40+9:08
48Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna42:42+9:10
49Daniel AttåsOK Tisaren42:44+9:12
50Jesper LysellRehns BK42:46+9:14
51Oskar DanielsAttunda OK42:55+9:23
52Emil AnderssonÄrla IF42:58+9:26
53Mathias HallménOK Denseln43:08+9:36
54Oskar AndrénOK Tisaren43:17+9:45
55Marcus MillegårdHalden SK43:26+9:54
56Mikko SirenAngelniemen Ankkuri43:38+10:06
57Ewan McCarthyMalungs OK Skogsmårdarna44:45+11:13
58Severi KymäläinenTampereen Pyrintö44:52+11:20
59Kalle BergmanOK Ravinen44:56+11:24
60Dmitrii PoliakovRehns BK45:09+11:37
61Simon SmedbergIFK Göteborg45:19+11:47
62Anton SjökvistStora Tuna OK45:46+12:14
63Markus LangStora Tuna OK46:04+12:32
64Simon HodlerIFK Mora OK46:40+13:08
65Michal KrajcikOK Orion46:43+13:11
66Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK47:25+13:53
67Piotr ParfianowiczSödertälje-Nykvarn OF47:33+14:01
68Otto SimosasOK Trian47:46+14:14
69Andreas Hougaard BoesenDansk Orienteringsforbund47:57+14:25
70Robbin KantarpÄrla IF48:25+14:53
71Marco SeppiEksjö SOK48:58+15:26
72Simon JakobssonLånghundra IF49:11+15:39
73Johan KärrströmTullinge SK50:18+16:46
74James TullieBadenoch and Strathspey OC50:53+17:21
75Markus HederskogIK Hakarpspojkarna51:33+18:01
76Jonas MuntheDansk Orienteringsforbund52:53+19:21
77Anton HallorOK Tisaren53:02+19:30
78Nick BarrableOK Ravinen53:12+19:40
79Kalle JohanssonHalmstad OK56:23+22:51
Robin PousetteLånghundra IFej godkänd
Liutauras BileviciusOK Linnéej godkänd
Davis DislersIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Rassmus AnderssonOK Linnéej godkänd
Rickard BörjessonVänersborgs SKej start
Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-37ej start
Artem PanchenkoIFK Mora OKej start
Ivan SirakovStora Tuna OKej start
Søren BobachDansk Orienteringsforbundej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser