Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, medel, med Ändå Något

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, medel, med Ändå Något
Arrangörsorganisationer: Stigsökarna / Åmåls OK
Datum: söndag 26 april 2015

OK Tyr

55 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emma BergmanD1831:2810:40
1Elin BlomkvistD16 Kort39:3614:27
1Lisa HöökD3540:3311:13
1Elisabeth ÖströmD5531:2710:39
2Olov ÖströmH6037:15+1:1410:19
2Sixten WestlundH5531:01+0:328:04
3Ingrid KensbyD5533:23+1:5611:18
4Adam StråleU113:16+0:599:20
4Lotta RansjöD5037:57+4:0311:19
5Oskar NymanH1629:36+3:178:50
5Lisa AnnersandD5535:43+4:1612:06
5Rolf WikströmH5532:23+1:548:25
6Richard TakeH1427:57+10:2210:12
8Linda GustafssonD1630:06+5:2510:35
8Sten LeanderssonH5030:55+4:067:54
9Rebecca TakeD1236:35+20:3515:50
9Colin Mc IntyreH5031:44+4:558:06
10Emil WikströmÖppen motion 837:55+11:029:41
10Thomas HollowellH5032:16+5:278:15
10Marie AlfredssonD4545:25+15:2813:19
10Mattias KarlssonÖppen motion 734:21+8:3912:05
11Karin NymanD4545:31+15:3413:20
11Catarina HögkvistD5041:58+8:0412:31
12Marcus BeckiusH18 Eli251:03+7:0710:44
14Henrik GustavssonÖppen motion 838:50+11:579:55
14Malin NymanD18 Elit256:57+10:4014:20
14William HollowelÖppen motion 739:45+14:0313:59
15Agneta GustavssonÖppen motion 740:19+14:3714:11
16Tone HollowellD5049:18+15:2414:42
17Christian HedqwistH2155:01+18:2311:32
17Pär NymanH5036:14+9:259:16
17Örjan BeckiusH4543:18+8:3410:23
17Anna Weckner WestlundD5049:54+16:0014:53
19Mats KensbyH5547:07+16:3812:16
20Bengt JohanssonH5037:05+10:169:29
22Per HögkvistH5037:21+10:329:33
23Johan WikströmM21 Elit245:22+5:558:26
28Leif MartinssonÖppen motion 849:53+23:0012:45
30Märta Ransjö ZanderD18 Elit152:04+11:1412:04
30Johan GustafssonH18 Eli21:00:16+16:2012:41
31Elin Ransjö ZanderD18 Elit152:56+12:0612:16
35Mikael TakeÖppen motion 852:10+25:1713:20
36Lovisa MartinssonD18 Elit155:02+14:1212:46
37Jessica NilssonD20 Elit152:59+14:2012:17
46Jan GustafssonÖppen motion 81:08:23+41:3017:29
53Jesper AlfredssonH20 Elit146:11+11:159:38
63Erik RåbergM21 Elit21:19:30+40:0314:48
64Linda TakeW21 Elit11:00:13+23:0511:55
72Sofie GustavssonW21 Elit11:13:12+36:0414:29
Malin LeanderssonW21 Elit1ej godkänd
Lydia MartinssonW21 Elit2ej godkänd
Ebba EkmanD20 Elit1ej godkänd
Erik HögkvistH21ej godkänd
Leif SandahlH55ej godkänd
Marcus ErikssonÖppen motion 8ej godkänd
Annika LeanderssonD55ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser