Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-Ol Rankås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-Ol Rankås
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / Tibro OK
Datum: tisdag 15 april 2014

Långa

6 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin OlssonTibro OK44:106:29
2Rikard OlssonTibro OK45:526:44
3Anders PåhlmanIstrums SK48:207:06
4Torbjörn LöfvingFalköpings AIK OK48:327:08
5Sara HagströmFalköpings AIK OK51:127:31
6Albin AlsiöFalköpings AIK OK51:377:35
7Gustav HagströmFalköpings AIK OK53:567:55
8Urban BarkIF Hagen54:498:03
9Pär-Magnus BjurekTibro OK58:118:33
10Johanna HagströmFalköpings AIK OK58:498:38
11Svante AndrénTibro OK59:188:43
12 EmiliaHenryssonTibro OK1:00:328:54
13Simon WiklundFalköpings AIK OK1:01:299:02
14Joakim GustafssonTibro OK1:04:059:25 Ladda ner rutt i gpx-format
15Michael ForsmanK3 IF1:10:5810:26
16Thomas LjungqvistTibro OK1:13:3310:48
17Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:14:1710:55
18Roland SundbergMariestads FK1:24:3412:26

Mellan

4 300 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter BrämerssonTibro OK33:427:50
2Johan Höögok Vilse36:368:30
3Bo KlamfältTibro OK36:438:32
4Malin SörstrandOK Klyftamo37:108:38
5Stefan AnderssonIstrums SK38:038:50
6Per-Martin JärhedK3 IF38:058:51
7Karin HolmOK Klyftamo38:429:00
8Alf AnderssonIF Hagen39:109:06
9Anders KäckMariestads FK40:379:26
10Hans-Gösta BernhardMariestads FK41:299:38
11Nina GumaeliusTibro OK41:409:41
12Christian WesterP4 IF41:529:44
13Uno MagnussonIF Hagen42:149:49
14Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK43:3610:08
15Anders ErikssonIF Hagen43:4410:10
16Angelica BrandqvistTibro OK44:1310:16
17Karin MånssonSOK Träff45:1410:31
18Stefan LinderothIF Hagen45:1610:31
19Jonas MånssonSOK Träff45:1710:31
20Thomas NyströmIF Hagen45:1910:32
21Jan SamuelssonP4 IF45:2710:34
22Hans TuvessonIF Hagen46:4410:52
23Anders PeterssonTibro OK49:1511:27
24Alf AnderssonOK P449:3311:31
25Anders RotzénOK P449:5911:37
26Maria LiabäckÖvrig51:5112:03
27Karl-Gustav LarssonOK P453:1912:23
28Jonas AllanssonÖvrig55:1812:51
29Ove AllanssonÖvrig55:2212:52
30Malilna JanssonHjobygdens OK55:4412:57
31Ann-Chrisin JanssonHjobygdens OK56:1413:04
32Anders HallgrenTibro OK56:2513:07
33Sofia JanssonHjobygdens OK56:2913:08
34Klara AndrénTibro OK57:2113:20
35Marcus MalmSPIF58:2913:36
36Carina OlssonFalköpings AIK OK59:4613:53
37Torbjörn AnderssonTibro OK59:5413:55
38Eva AnderssonTibro OK1:00:0413:58
39Andreas JakobssonÖvriga1:01:2314:16
40Björn AdlerÖvrig1:02:0814:26
41Per AnderssonBogrens1:02:1714:29
42Jonas EricssonVolvo1:03:4914:50
43Annika HenryssonTibro OK1:05:4315:16
44Yngve GustavssonVolvo1:09:5016:14
45Henric HolmTibro OK1:10:4116:26
46Hans KnutsenVolvo1:11:3616:39
47Conny LjungbergVolvo1:12:2416:50
48Karl HolmTibro OK1:13:1617:02
49Hanna LarssonHjobygdens OK1:13:5617:11
50Kuno EkdahlOK P41:14:1017:14
51Eva LarssonHjobygdens OK1:14:4617:23
52Eine LarssonOK P41:28:3720:36
Sebastian WesterIF Hagenej godkänd
Michael PerssonIF Hagenej godkänd
Ragnar OlssonTibro OKej godkänd

Korta

3 100 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LundgrenTibro OK26:078:25
2Jonas LundgrenTibro OK26:138:27
3Vilma BlennowFalköpings AIK OK29:119:24
4Nathanael EliassonOK P429:239:28
5Per IvarssonTibro OK31:4910:15
6Joakim EstvingP4 IF32:5510:37
7axel JosefssonÖvrig33:4110:51
8Börje ReimertssonOK P436:1511:41
9Roger AnderssonOK P436:5311:53
10Tommy RoosFalköpings AIK OK38:2112:22
11Edvin HenryssonTibro OK38:3812:27
12Lars BörjessonIstrums SK39:0912:37
13Amanda BlennowFalköpings AIK OK41:1613:18
14Bengt JohanssonOK P443:0813:54
15Ulla AnderssonIF Hagen43:1713:57
16Eric AnderssonP4 IF45:1714:36
17Kristina SundbergMariestads FK45:3814:43
18Roland SandströmIF Hagen47:0815:12
19Anna-Carin ErikssonSOK Aneby49:3716:00
20Benjamin PauliIstrums SK49:4616:03
21Viola BergerIstrums SK49:5016:04
22Per-Erik CarlssonIF Hagen50:2816:16
23Mathilda AlströmIstrums SK52:5217:03
24Gustav LidmanTibro OK58:1618:47
25Evamarie LundahlIF Hagen1:01:0219:41
26Leif-Erik KarlssonIstrums SK1:02:4020:12
27Eva HellströmÖvrig1:09:0422:16
28Inger HolmOK P41:09:0822:18
29Anette KarlssonÖvrig1:24:3827:18
Peter NyströmMariestads FKej godkänd
Yvonne GustafssonIstrums SKej godkänd

Lätta

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas AndrenTibro OK29:2611:46
2Hanna SamuelssonÖvriga30:2912:11
3Edvin SandströmTibro OK45:0118:00
4 SaraKrans45:0318:01
5Viktoria JonssonTibro OK51:2320:33
6Annika WelinÖvriga1:03:3925:27
Benjamin PauliIstrums SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser