Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Halland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Halland
Arrangörsorganisation: IK Trenne Ullared
Datum: fredag 4 september 2015

Falkenbergs OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kjell-Ove ArvidssonH55 (4)46:0811:23
2Matilda MartinssonD21 (6)49:13+3:3811:02
3Sofie SöderblomD21 (6)50:46+5:1111:22
3Linnea BengtssonD14 (6)1:09:11+8:0220:39
4Jonatan AnderssonH21 (9)1:20:00+4:4210:25
5Mikael LundqvistH21 (9)1:22:25+7:0710:44
5Åsa SöderblomD21 (6)54:15+8:4012:09
9Gunilla MartinssonÖppen motion 5 (13)1:04:48+28:2019:20
10Mikael MartinssonÖppen motion 5 (13)1:04:56+28:2819:22
Henrik BengtssonH21 (9)ej godkänd
Sven-Åke BengtssonH40 (9)ej godkänd
Christer HåkanssonH65 (1)ej start

Fjärås AIK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jonna HalonenD18 (3)47:5513:36
1Inger LindholmD60 (2)53:4619:37
2Torbjörn HalvarssonH55 (4)58:28+12:2014:26
2Susanne JohanssonD50 (3)49:18+5:5215:27
5Fabian OdénH12 (7)26:16+11:2911:40
7Adam OdénÖppen motion 5 (13)1:01:11+24:4318:15
8Per-Johan PerssonÖppen motion 5 (13)1:02:48+26:2018:44

FK Friskus-Varberg

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Göran AnderssonÖppen motion 8 (1)1:40:2422:30
1Johan GullH21 (9)1:15:189:49
1Olle JosarpH18 (3)44:009:04
1Lars EkmanH50 (3)53:4612:03
1Tim JohanssonH16 (5)48:4411:34
2Elvira WildheimD16 (5)53:36+4:0815:40
2Elsa EricssonD14 (6)1:05:24+4:1519:31
3Noah BechtelH14 (7)42:34+11:5412:42
4Emma LindénD21 (6)52:00+6:2511:39
4Axel BechtelH12 (7)18:33+3:468:14
5Marta TörnströmD12 (7)21:11+4:589:24
5Annika BechtelÖppen motion 5 (13)55:46+19:1816:38
5Hanna CarlqvistD14 (6)1:23:30+22:2124:55
5Bengt JohanssonH45 (14)59:50+7:4012:20
6Emma SigvardssonÖppen motion 5 (13)56:06+19:3816:44
6Maja KarmstigD12 (7)25:48+9:3511:28
6Peter AronssonH45 (14)1:01:46+9:3612:44
7Emma EliassonD12 (7)27:16+11:0312:07
7Robert SundströmH40 (9)2:00:37+1:05:3021:07
11Fredrik CarlqvistÖppen motion 5 (13)1:05:50+29:2219:39
Elisabet AronssonD18 (3)ej godkänd
Gert WildheimH45 (14)ej godkänd
Thomas JosarpH45 (14)ej godkänd
Cecilia EricssonÖppen motion 5 (13)ej godkänd
Jeanette LarssonD45 (3)ej godkänd
Sara JosarpD21 (6)ej start
Alex JohanssonH12 (7)ej start
Melwin WildheimH12 (7)ej start

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Stefan SjöblomH45 (14)1:15:24+23:1415:32

Halmstad OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ernie BroströmH70 (1)1:06:4321:39
1Klara PerssonD12 (7)16:137:12
1Mårten WikströmH45 (14)52:1010:45
2Loke AgmarkenH18 (3)46:21+2:219:33
2Nils TärkH21 (9)1:15:44+0:269:52
2Fredrik PerssonÖppen motion 5 (13)38:10+1:4211:23
2Lars DavidssonH45 (14)54:19+2:0911:11
2Emil JägstedtH12 (7)15:09+0:226:44
3Fredrik EnbergÖppen motion 5 (13)38:16+1:4811:25
3Björn KarlssonH21 (9)1:18:47+3:2910:16
3Kennet HorvathH45 (14)54:42+2:3211:16
4Mattias JägstedtH40 (9)1:32:29+37:2216:11
5Paulina JägstedtD16 (5)1:16:48+27:2022:27
5Albin PerssonH14 (7)48:36+17:5614:30
6Fredrik JönssonH40 (9)1:44:13+49:0618:15
7Håkan AnderssonH21 (9)1:35:45+20:2712:29
Felix AbrahamssonH14 (7)ej godkänd
Jacob EnbergH16 (5)ej godkänd
Stefan AgmarkenH45 (14)ej godkänd
Anders ElvlandH55 (4)ej godkänd
Sune AnderssonH65 (1)ej godkänd
Magnus AbrahamssonH45 (14)ej godkänd
Malte KristianssonH12 (7)ej start

Hylte OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Bengt MartinssonH50 (3)1:04:13+10:2714:23

IF Rigor

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emelie SvenssonD16 (5)49:2814:27
1Jens ArvidssonH40 (9)55:079:39
1Annette JohanssonÖppen motion 3 (1)29:3613:09
2Unni GranforsD12 (7)18:10+1:578:04
2Bernt AnderssonH60 (3)1:28:31+52:4725:08
3Thomas BäckströmH50 (3)1:07:34+13:4815:08
3Thilda SeldénD12 (7)18:11+1:588:04
3Ulrika GranforsD40 (3)1:12:04+15:5320:28
3Per-Martin JohanssonH55 (4)1:05:49+19:4116:15
4Maja GraadD12 (7)19:33+3:208:41
6Jonas AnderssonH21 (9)1:27:30+12:1211:24
6Emil SeldénH12 (7)27:31+12:4412:13
7Martin SvenssonH45 (14)1:03:19+11:0913:03
Johan GranforsH40 (9)ej godkänd
Lina ErdeliusD16 (5)ej start
Emil ErdeliusH40 (9)ej start
Alfred ErdeliusH12 (7)ej start

IK Trenne Ullared

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elin CarlssonD14 (6)1:01:0918:15
3Amanda CarlssonD16 (5)1:02:07+12:3918:09
4Måns HenningssonH14 (7)44:37+13:5713:19
4Viktor KarlssonH16 (5)1:17:12+28:2818:20
Tilda HenningssonD14 (6)ej godkänd

Laholms IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingrid JohanssonD50 (3)43:2613:36

OK Gläntan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8John LingH21 (9)1:39:15+23:5712:56
Anna JohnssonD45 (3)ej godkänd

OK Kontinent

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Per KristianssonÖppen motion 5 (13)ej start

OK Lindéna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sylvia KarlssonD40 (3)56:1115:57
2Filip BengtssonH16 (5)57:03+8:1913:33
4Stefan GunnarssonH45 (14)58:56+6:4612:09
Ebba BengtssonD18 (3)ej godkänd
Isak BengtssonH12 (7)ej godkänd

OK Löftan

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jesper JohanssonH14 (7)30:409:09
1Tobias JohanssonH12 (7)14:476:34
2Adrian VartiaH14 (7)33:51+3:1110:06
2Magnus HanssonH40 (9)1:31:40+36:3316:03
3Victor HanssonH12 (7)15:27+0:406:52
3Johan HanssonH40 (9)1:32:13+37:0616:09
3Filip SvenssonH16 (5)1:02:53+14:0914:56
4Patrik CorneliussonÖppen motion 5 (13)41:45+5:1712:27
4Alice HultinD16 (5)1:03:17+13:4918:30
4Johanna SvenssonD14 (6)1:19:37+18:2823:45
6Axel ErikssonH14 (7)1:00:16+29:3617:59
10Jonas HultinH45 (14)1:20:34+28:2416:36
Jan Eric PerssonH70 (1)ej start
Katarina VartiaD45 (3)ej start

OK Nackhe

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tomas GunnarssonÖppen motion 5 (13)36:2810:53
1Thomas GeorgssonH60 (3)35:4410:09
1Linnéa JohnssonD21 (6)45:3510:13
1Catarina BengtssonD45 (3)56:0315:55
2Weronica ZederinD40 (3)56:20+0:0916:00
3Fredrik JohanssonH18 (3)51:09+7:0910:32
5Fredrik BrorsonH40 (9)1:39:41+44:3417:27
Lars EdbergÖppen motion 5 (13)ej godkänd
Björn NilssonH60 (3)ej godkänd
Adam GeorgssonH21 (9)ej start
Johanna RundqvistD16 (5)ej start

OK Pan-Kristianstad

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Richard SjöholmH21 (9)ej start

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Filip SjöforsH45 (14)1:13:12+21:0215:05

Oskarströms OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Stig NilssonH55 (4)ej start

Ätrans IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Christina SöderblomD50 (3)51:43+8:1716:12
6Sara SöderblomD21 (6)1:04:07+18:3214:22
Irene AnderssonD60 (2)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser