Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trätäljalunken

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trätäljalunken
Arrangörsorganisation: Säffle OK
Datum: söndag 19 april 2015

D21

3 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin LeanderssonOK Tyr26:417:24
2Linda TakeOK Tyr27:20+0:397:35
3Johanna KindlundOK Tyr29:52+3:118:17
4Jenny GullqvistVästvärmlands OK31:50+5:098:50
5Maria ErikssonEds SK31:52+5:118:51
6Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK33:23+6:429:16
7Stina GranefeltOK Tyr34:24+7:439:33
8Elin LindbergOK Djerf35:01+8:209:43
9Eva AlbinssonOK Tyr35:44+9:039:55
10Maria ErikssonVästvärmlands OK35:56+9:159:58
11Lina RööhsSkattkärrs SOK36:09+9:2810:02
12Elisabet EdvardssonOK Tyr41:24+14:4311:30
13Ann HyvönenSkattkärrs SOK41:57+15:1611:39
14Sofie WetterArboga OK42:03+15:2211:40
15Inger-Lise EriksenEds SK45:28+18:4712:37
16Elin JohanssonSkattkärrs SOK48:31+21:5013:28
Malin NymanOK Tyrutgått
Johanna HoltetOK Tyrutgått

H21

4 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henric BrohedeOK Tyr26:505:50
2Sören KindlundOK Tyr28:48+1:586:15
3Johan WikströmOK Tyr29:25+2:356:23
4Fredrik PerssonIFK Göteborg30:46+3:566:41
5Daniel BrohedeOK Älgen31:09+4:196:46
6Anders LindbergOK Tyr31:36+4:466:52
7Magnus AlbinssonOK Tyr31:57+5:076:56
8Eivind LandeEidskog OL32:08+5:186:59
9Johan GustafssonOK Tyr33:29+6:397:16
10Andreas BlomgrenOK Hierne33:43+6:537:19
11Magnus NordströmKils OK35:34+8:447:43
12Marcus BeckiusOK Tyr35:45+8:557:46
13Björn SchilobolskiÅmåls OK38:04+11:148:16
14Christian HedqwistOK Tyr42:47+15:579:18

H20

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar JohanssonVästvärmlands OK31:548:51
2Jesper HaglundOK Djerf37:03+5:0910:17
3Oskar ErikssonOK Älgen56:35+24:4115:43

D16

3 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK28:398:25
2Sofia JohanssonOK Skärmen29:53+1:148:47
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK30:06+1:278:51
4Elsa HolmgårdKils OK31:31+2:529:16
5Frida JohanssonOK Djerf32:17+3:389:29
6Amanda MellerdalKils OK36:15+7:3610:39
7Tova ErikssonOK Djerf46:41+18:0213:43
8Linn LugneKils OK50:02+21:2314:42
Ella NordströmKils OKej godkänd
Linda GustafssonOK Tyrutgått

H16

3 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar NymanOK Tyr26:297:21
2Lukas OlmKils OK27:28+0:597:37
3Axel HalvarssonOK Kroppefjäll27:31+1:027:38
4Lukas KatvalaOK Älgen28:35+2:067:56
5Samuel AxelssonOK Tyr29:20+2:518:08
6Erik ErikssonOK Älgen35:02+8:339:43
7Adrian LundbergIK Vikings OK37:48+11:1910:30
8Anton HanssonOK Djerf39:14+12:4510:53
9Sondre SkytterenGrue IL46:47+20:1812:59
10Viktor AlfredssonOK Tyr50:27+23:5814:00
Anton WöhrerStigsökarnaej godkänd

D14

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin LindbladOK Djerf32:2611:11
2Nora HolmgårdKils OK33:09+0:4311:25
3Clara JohanssonOK Skärmen34:55+2:2912:02
4Nicolina MobergOK Tyr35:23+2:5712:12
5Klara JohanssonVästvärmlands OK36:29+4:0312:34
6Elsa AlbinssonOK Tyr36:41+4:1512:38
7Hanna KolbergVästvärmlands OK39:00+6:3413:26
8Ingrid StakeVästvärmlands OK44:55+12:2915:29
9Amanda JanssonOK Djerf46:07+13:4115:54
10Selma ErikssonOK Djerf1:15:20+42:5425:58

H14

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HaneOK Tyr26:358:51
2Arvid AronssonOK Kroppefjäll26:39+0:048:53
3Samuel ErikssonEds SK27:38+1:039:12
4Isak OlssonStigsökarna28:52+2:179:37
5Richard TakeOK Tyr29:04+2:299:41
6Gustav PermanOK Tyr29:08+2:339:42
7Rasmus PetterssonOK Djerf29:34+2:599:51
8Tim DalheimerIK Vikings OK32:12+5:3710:44
9Johan EkbergSkattkärrs SOK33:58+7:2311:19
10Theodor WallOK Älgen44:20+17:4514:46
11Henrik Åserud SørensenOdal OL46:51+20:1615:37

D12

2 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia KindlundOK Tyr23:379:26
2Frida JohanssonOK Skärmen28:54+5:1711:33
3Jonna LindbladOK Djerf30:24+6:4712:09
4Ellen PelanderOK Djerf30:58+7:2112:23
5Matilda WöhrerStigsökarna31:08+7:3112:27
6Lova PermanKils OK32:14+8:3712:53
7Amanda AlfredssonOK Tyr32:28+8:5112:59
8Linn AnderssonOK Tyr32:37+9:0013:02
9Rebecca TakeOK Tyr34:03+10:2613:37
10Märtha StakeVästvärmlands OK41:17+17:4016:30
11Emma WahlströmOK Djerf48:56+25:1919:34

H12

2 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander JanssonOK Djerf21:478:22
2Mattias HanssonOK Djerf23:51+2:049:10
3Fredrik HaneOK Tyr23:58+2:119:13
4Fredrik ErikssonEds SK25:40+3:539:52
5Ludwig SkogSK Örnen27:56+6:0910:44
6Isak WikströmOK Tyr30:24+8:3711:41
7Philip LarssonEds SK34:17+12:3013:11
8Tobias HällmanOK Tyr35:48+14:0113:46
9David HermanssonÅmåls OK38:02+16:1514:37
10William RebaneKils OK38:26+16:3914:46
Simon AlbinssonOK Tyrej godkänd

D10

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia ForsgrenOK Tyr16:218:36
2Emelie ForslundKristinehamns OK23:27+7:0612:20
3Nellie ErlandssonStigsökarna46:12+29:5124:18
Emma AlfredssonOK Tyrej godkänd

H10

1 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid ErikssonOK Tyr13:597:21
2Arvid JohanssonOK Djerf16:27+2:288:39
3Ragnar LandeEidskog OL16:55+2:568:54
4Edvard PelanderOK Djerf17:46+3:479:21
5Nils JohanssonVästvärmlands OK18:15+4:169:36
6Isak HolmgårdKils OK18:57+4:589:58
7Linus NilssonOK Tyr19:19+5:2010:10
8Marcus HällmanOK Tyr22:13+8:1411:41
9Oscar AnderssonOK Tyr22:49+8:5012:00
10Felix LindOK Älgen26:46+12:4714:05

H35

4 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ModinSK Örnen47:5810:25
2Robert SkogSK Örnen50:37+2:3911:00
3Michael ForslundKristinehamns OK59:41+11:4312:58

D40

3 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin JohanssonVästvärmlands OK31:258:43
2Pernilla StakeVästvärmlands OK39:32+8:0710:58
3Anna HaneOK Tyr39:58+8:3311:06
4Anna JanssonOK Djerf40:29+9:0411:14
5Marie LindbladOK Djerf40:51+9:2611:20
6Viktoria LindbergOK Djerf55:06+23:4115:18

H40

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen ÅhlÅmåls OK29:127:07
2Tommy JohanssonVästvärmlands OK31:27+2:157:40
3Mikael LindOK Älgen42:11+12:5910:17
4Martin SkytterenGrue IL50:19+21:0712:16
5Hans LarssonEds SK52:35+23:2312:49

D45

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena ErikssonEds SK27:218:32
2Annika LeufvénÅmåls OK33:52+6:3110:35
3Charlotte SkoglundKils OK44:07+16:4613:47
4Tanja DalheimerIK Vikings OK1:04:39+37:1820:12

H45

4 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan WennbergSkattkärrs SOK31:317:41
2Anders JohanssonVästvärmlands OK33:06+1:358:04 Ladda ner rutt i gpx-format
3Ulf DanielssonÅmåls OK35:45+4:148:43
4Örjan BeckiusOK Tyr37:40+6:099:11
5Mikael LarssonSkattkärrs SOK38:38+7:079:25
6Johan LilljeqvistStigsökarna41:18+9:4710:04
7Anders HaneOK Tyr57:41+26:1014:04
8Ulf MellerdalKils OK1:00:30+28:5914:45
Anders LundbergIK Vikings OKej godkänd

D50

3 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heli MarjomaaStigsökarna31:249:48
2Ewa LundbergIK Vikings OK34:17+2:5310:42
3Catarina HögkvistOK Tyr35:55+4:3111:13
4Ida EngenRaumar Orientering36:28+5:0411:23
5Tone HollowellOK Tyr38:04+6:4011:53
6Lottie LindOK Älgen41:02+9:3812:49
7Christina GabrielssonVästvärmlands OK43:23+11:5913:33
8Berit WetterArboga OK46:36+15:1214:33
9Ann-Sofie HultsvedOK Tyr55:17+23:5317:16

H50

3 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten LeanderssonOK Tyr27:117:09
2Lars HolmgårdKils OK28:34+1:237:31
3Colin Mc IntyreOK Tyr29:24+2:137:44
4Anders JonssonIK Vikings OK30:01+2:507:53
5Pär NymanOK Tyr30:55+3:448:08
6Per HögkvistOK Tyr31:27+4:168:16
7Per KällvikÅmåls OK32:17+5:068:29
8Bengt JohanssonOK Tyr32:24+5:138:31
9Björn SvenssonOK Djerf33:38+6:278:51
10Erik SimesOK Tyr34:45+7:349:08
11Stefan HornebrantTrollhättans SOK41:19+14:0810:52
12Håkan LindbergOK Djerf41:40+14:2910:57
13Björn EngströmLustens OK42:43+15:3211:14
14Bertil JohanssonKristinehamns OK45:31+18:2011:58
15Lars AnderssonOK Tyr50:40+23:2913:20
16Mikael JohanssonOK Skärmen1:01:48+34:3716:15

D55

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika LeanderssonOK Tyr34:5010:53
2Maria ErikssonÅmåls OK35:17+0:2711:01
3Märit GustafssonEds SK39:18+4:2812:16
4Mary OlssonVästvärmlands OK41:03+6:1312:49
5Karin MoodhOK Tyr50:57+16:0715:55

H55

3 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf WikströmOK Tyr26:226:56
2Sten GustafssonEds SK27:37+1:157:16
3Lars NordströmKils OK27:49+1:277:19
4Lasse JohanssonEds SK29:55+3:337:52
5Knut EngenRaumar Orientering35:43+9:219:23
6Bengt KlassonUlricehamns OK38:06+11:4410:01
7Stefan SjöblomFrölunda OL39:30+13:0810:23
8Leif SandahlOK Tyr40:12+13:5010:34
9Anders AlamaaIK Vikings OK48:32+22:1012:46
Ulf SkoglundKils OKej godkänd

D60

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt GunnarssonKristinehamns OK27:5011:08
2Lisa AnnersandOK Tyr29:21+1:3111:44
3Karin JanssonOK Fryksdalen34:08+6:1813:39
4Marit NilssonKils OK39:58+12:0815:59

H60

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen32:259:00
2Stefan GunnarssonKristinehamns OK34:15+1:509:30
3Kurt NilssonOK Hierne35:21+2:569:49
4Rolf AnderssonVästvärmlands OK36:14+3:4910:03

H65

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per IvarssonTrollhättans SOK30:1610:05
2Christer ElfsbergKristinehamns OK30:37+0:2110:12
3Åke GustavssonOK Älgen30:43+0:2710:14
4Christer NälemarkOK Djerf32:45+2:2910:55
5Hans A. TingvoldRaufoss I.L. Orientering33:29+3:1311:09
6Kjell AnderssonÅmåls OK34:41+4:2511:33
7Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK45:00+14:4415:00

D70

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin BlomgrenOK Tyr38:2815:23
2Mariann NilssonLustens OK40:23+1:5516:09

H70

2 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Börje RåbergOK Tyr29:0410:01
2Lennart HöijeOK Ravinen32:41+3:3711:16
3Lennart MattssonLustens OK33:31+4:2711:33
4Hans PerssonOK Älgen34:53+5:4912:01
5Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK41:39+12:3514:21
6Lars-B LarssonOK Tyr41:55+12:5114:27
7Rudi OlvenmyrOK Tyr53:17+24:1318:22
8Sören JohanssonSK Örnen1:00:48+31:4420:57
Svein BakkenStigsökarnaej godkänd

D75

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvy WetterskoogHällefors OK55:0622:02
2Gro BakkenStigsökarna1:05:31+10:2526:12

H80

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK35:4814:19
2Arvo HyvönenSkattkärrs SOK40:17+4:2916:06
3Rune GårdhOK Älgen40:30+4:4216:12
4Bertil LundbergLustens OK49:43+13:5519:53
5John LarssonVästvärmlands OK53:57+18:0921:34
Valter AlamaaIK Vikings OKdiskvalificerad
Melvin NilssonLustens OKutgått

Inskolning

1 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Viktor BengtssonOK Tyrfullföljt
Edith BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Lilly BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Lowe EkströmOK Älgenfullföljt
Trulls EstenstadOkändfullföljt
Isak ForsgrenOK Tyrfullföljt
Emil JohanssonVästvärmlands OKfullföljt
Wilma JonssonOK Tyrfullföljt
Tilda KindlundOK Tyrfullföljt
Asbjørn LandeEidskog OLfullföljt
Axel LindbladOK Djerffullföljt
Lin PelanderOK Djerffullföljt
Simon SkottÅmåls OKfullföljt
Lydia StakeVästvärmlands OKfullföljt
Julia JohanssonEds SKej godkänd

U1

1 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara NordströmKils OK17:058:59
2Joel HolmgårdKils OK23:13+6:0812:13
3Jonna ÅhlÅmåls OK23:38+6:3312:26
4Vilja olssonÅmåls OK24:13+7:0812:44
5Daniel EngenRaumar Orientering26:15+9:1013:48
6Oscar AhlstedtÅmåls OK27:09+10:0414:17
7Elias JosefssonVästvärmlands OK30:20+13:1515:57
8Noah OlssonStigsökarna32:07+15:0216:54
9Arvid ErikssonÅmåls OK32:29+15:2417:05
10Emil JosefssonOkänd34:36+17:3118:12
Emil SkytterenGrue ILej godkänd

U2

2 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric ÅhlÅmåls OK21:258:55
2Vilma ThorpmanÅmåls OK27:15+5:5011:21
3Albin SkottÅmåls OK27:34+6:0911:29
4Klara PetterssonÅmåls OK28:39+7:1411:56
5Johannes WikströmOK Tyr29:00+7:3512:05
6Albert BrohedeOK Älgen30:50+9:2512:50
7Axel BruceOK Älgen30:51+9:2612:51
8Lina AhlstedtÅmåls OK33:25+12:0013:55
9Malte BlomgrenVästvärmlands OK36:30+15:0515:12
10Maja JosefssonVästvärmlands OK37:22+15:5715:34
11Saga KällstrandÅmåls OK39:37+18:1216:30

Öppen motion 3

2 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andre ErlandssonKils OK21:138:29
2Janne ErikssonEds SK21:34+0:218:37
3Karin TorpmanÅmåls OK24:01+2:489:36
4Nina MagnussonÅmåls OK27:13+6:0010:53
5Christer HällmanOK Tyr31:12+9:5912:28
6Linus NilssonÅmåls OK33:05+11:5213:14
7Emma LugndKils OK34:57+13:4413:58
8Mona FingarssonOK Älgen37:28+16:1514:59
9Emma BruseOK Älgen38:50+17:3715:32
10Lottis BrohedeOK Älgen38:52+17:3915:32
11Johanna ErikssonOK Djerf41:13+20:0016:29
12Ingrid AnderssonVästvärmlands OK44:17+23:0417:42
13Rolf AnderssonVästvärmlands OK47:24+26:1118:57
14Elvy FredinStigsökarna49:00+27:4719:36
15Axel EkbergSkattkärrs SOK52:50+31:3721:08
16Oskar JosefssonOkänd57:42+36:2923:04
Jan EkbergSkattkärrs SOKej godkänd

Öppen motion 5

3 400 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture ErikssonEds SK34:5310:15
2Lars olof LugneKils OK38:53+4:0011:26
3Torbjörn JohanssonOK Älgen39:52+4:5911:43
4Monika DjurbergOK Tyr42:33+7:4012:30
5Hedda BergqvistOkänd43:32+8:3912:48
6Niclas MobergOK Tyr46:09+11:1613:34
7Sofia EkströmOK Älgen51:09+16:1615:02
8Helene HällmanOK Tyr53:58+19:0515:52
9Eva LarssonÅmåls OK54:41+19:4816:05
10Kristina ArvidssonOkänd1:04:19+29:2618:55
11Annette HalvorsenOkänd1:05:30+30:3719:15
12Eva BjörkmanOK Tyr1:08:52+33:5920:15
13Linnea WahlströmOK Djerf1:08:54+34:0120:15
14Anders WahlströmOK Djerf1:10:31+35:3820:44
15Björn NilssonOK Fryksdalen1:12:04+37:1121:11
16Bengt StarkOkänd1:13:17+38:2421:33
17Karin BörjarsKils OK1:18:16+43:2323:01
18Eva WöhrerStigsökarna1:23:09+48:1624:27
Michaela KällstrandÅmåls OKej godkänd
Laura JosephsenÅmåls OKutgått

Öppen motion 7

3 200 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn SvenssonSK Örnen33:2310:25
2Thomas GabrielssonVästvärmlands OK34:15+0:5210:42
3Elis NordströmKils OK35:36+2:1311:07
4Jan GustafssonOK Tyr37:55+4:3211:50
5Britt-Marie ErlandssonStigsökarna42:44+9:2113:21
6Elin LundquistKils OK42:54+9:3113:24
7Ylva EkbergSkattkärrs SOK44:03+10:4013:45
8Mikael AlfredssonOK Tyr46:30+13:0714:31
9Alf BörjarsKils OK48:40+15:1715:12
10David KindlundOK Tyr49:02+15:3915:19
11Anna ErikssonOK Älgen49:20+15:5715:25
12Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK49:36+16:1315:30
13Jan HellstrandÅmåls OK51:56+18:3316:13
14Gunilla OlaussonOK Älgen52:21+18:5816:21
15Johanna AlfredssonOK Tyr52:32+19:0916:25
16Emma JohanssonOkänd55:32+22:0917:21
17Göran ArvidssonOkänd57:10+23:4717:51
18Eva TrangiusOK Tyr58:27+25:0418:15
19Jeannette KarlssonOK Älgen59:22+25:5918:33
20Lars BroströmDegerfors OK1:01:35+28:1219:14
21Jenny OlssonStigsökarna1:01:41+28:1819:16
22Anneli JohanssonOK Skärmen1:02:12+28:4919:26
23Per-Martin SvärdIK Vikings OK1:03:16+29:5319:46
24Maria NordströmKils OK1:03:52+30:2919:57
25Kjell BrinkmanOK Älgen1:05:46+32:2320:33

Öppen motion 8

4 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ForsgrenOK Tyr31:497:04
2Jonas LindellStigsökarna37:38+5:498:21
3Emil WikströmOK Tyr40:58+9:099:06
4Tobias JohanssonÅmåls OK41:40+9:519:15
5Fredrik EkströmOK Älgen44:51+13:029:58
6Mattias PerssonOK Tyr45:02+13:1310:00
7Albin LiljekvistStigsökarna45:38+13:4910:08
8Jens BeironSkattkärrs SOK46:43+14:5410:22
9Anders PelanderOK Djerf48:55+17:0610:52
10Marcus WestbergOK Älgen50:27+18:3811:12
11Daniel RåådOK Tyr51:47+19:5811:30
12Leif SalinOK Tyr1:28:55+57:0619:45
Stina LindbergOK Djerfej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser