Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trätäljalunken

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trätäljalunken
Arrangörsorganisation: Säffle OK
Datum: söndag 19 april 2015

Arboga OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Berit WetterD50 (9)46:36+15:1214:33
14Sofie WetterD21 (18)42:03+15:2211:40

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Lars BroströmÖppen motion 7 (25)1:01:35+28:1219:14

Eds SK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ture ErikssonÖppen motion 5 (20)34:5310:15
1Helena ErikssonD45 (4)27:218:32
2Janne ErikssonÖppen motion 3 (17)21:34+0:218:37
2Sten GustafssonH55 (10)27:37+1:157:16
3Samuel ErikssonH14 (11)27:38+1:039:12
3Märit GustafssonD55 (5)39:18+4:2812:16
4Fredrik ErikssonH12 (11)25:40+3:539:52
4Lasse JohanssonH55 (10)29:55+3:337:52
5Hans LarssonH40 (5)52:35+23:2312:49
5Maria ErikssonD21 (18)31:52+5:118:51
7Philip LarssonH12 (11)34:17+12:3013:11
15Inger-Lise EriksenD21 (18)45:28+18:4712:37
Julia JohanssonInskolning (15)ej godkänd

Eidskog OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ragnar LandeH10 (10)16:55+2:568:54
8Eivind LandeH21 (14)32:08+5:186:59
Asbjørn LandeInskolning (15)fullföljt

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Stefan SjöblomH55 (10)39:30+13:0810:23

Grue IL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Martin SkytterenH40 (5)50:19+21:0712:16
9Sondre SkytterenH16 (11)46:47+20:1812:59
Emil SkytterenU1 (11)ej godkänd

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Karolina KällstrandD21 (18)33:23+6:429:16

Hällefors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elvy WetterskoogD75 (2)55:0622:02

IFK Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Fredrik PerssonH21 (14)30:46+3:566:41

IK Vikings OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ewa LundbergD50 (9)34:17+2:5310:42
4Anders JonssonH50 (16)30:01+2:507:53
4Tanja DalheimerD45 (4)1:04:39+37:1820:12
7Adrian LundbergH16 (11)37:48+11:1910:30
8Tim DalheimerH14 (11)32:12+5:3710:44
9Anders AlamaaH55 (10)48:32+22:1012:46
12Matthias Kalle DalheimerÖppen motion 7 (25)49:36+16:1315:30
23Per-Martin SvärdÖppen motion 7 (25)1:03:16+29:5319:46
Valter AlamaaH80 (7)diskvalificerad
Anders LundbergH45 (9)ej godkänd

Kils OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Andre ErlandssonÖppen motion 3 (17)21:138:29
1Klara NordströmU1 (11)17:058:59
2Lars HolmgårdH50 (16)28:34+1:237:31
2Nora HolmgårdD14 (10)33:09+0:4311:25
2Lars olof LugneÖppen motion 5 (20)38:53+4:0011:26
2Lukas OlmH16 (11)27:28+0:597:37
2Joel HolmgårdU1 (11)23:13+6:0812:13
3Elis NordströmÖppen motion 7 (25)35:36+2:1311:07
3Charlotte SkoglundD45 (4)44:07+16:4613:47
3Lars NordströmH55 (10)27:49+1:277:19
4Marit NilssonD60 (4)39:58+12:0815:59
4Elsa HolmgårdD16 (10)31:31+2:529:16
6Isak HolmgårdH10 (10)18:57+4:589:58
6Elin LundquistÖppen motion 7 (25)42:54+9:3113:24
6Lova PermanD12 (11)32:14+8:3712:53
6Amanda MellerdalD16 (10)36:15+7:3610:39
7Emma LugndÖppen motion 3 (17)34:57+13:4413:58
8Ulf MellerdalH45 (9)1:00:30+28:5914:45
8Linn LugneD16 (10)50:02+21:2314:42
9Alf BörjarsÖppen motion 7 (25)48:40+15:1715:12
10William RebaneH12 (11)38:26+16:3914:46
11Magnus NordströmH21 (14)35:34+8:447:43
17Karin BörjarsÖppen motion 5 (20)1:18:16+43:2323:01
24Maria NordströmÖppen motion 7 (25)1:03:52+30:2919:57
Ella NordströmD16 (10)ej godkänd
Ulf SkoglundH55 (10)ej godkänd

Kristinehamns OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Britt GunnarssonD60 (4)27:5011:08
2Christer ElfsbergH65 (7)30:37+0:2110:12
2Stefan GunnarssonH60 (4)34:15+1:509:30
2Emelie ForslundD10 (4)23:27+7:0612:20
3Michael ForslundH35 (3)59:41+11:4312:58
14Bertil JohanssonH50 (16)45:31+18:2011:58

Lustens OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mariann NilssonD70 (2)40:23+1:5516:09
3Lennart MattssonH70 (9)33:31+4:2711:33
4Bertil LundbergH80 (7)49:43+13:5519:53
13Björn EngströmH50 (16)42:43+15:3211:14
Melvin NilssonH80 (7)utgått

Odal OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Henrik Åserud SørensenH14 (11)46:51+20:1615:37

OK Djerf

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alexander JanssonH12 (11)21:478:22
1Elin LindbladD14 (10)32:2611:11
2Arvid JohanssonH10 (10)16:27+2:288:39
2Mattias HanssonH12 (11)23:51+2:049:10
2Jesper HaglundH20 (3)37:03+5:0910:17
3Jonna LindbladD12 (11)30:24+6:4712:09
4Edvard PelanderH10 (10)17:46+3:479:21
4Christer NälemarkH65 (7)32:45+2:2910:55
4Ellen PelanderD12 (11)30:58+7:2112:23
4Anna JanssonD40 (6)40:29+9:0411:14
5Frida JohanssonD16 (10)32:17+3:389:29
5Marie LindbladD40 (6)40:51+9:2611:20
6Viktoria LindbergD40 (6)55:06+23:4115:18
7Rasmus PetterssonH14 (11)29:34+2:599:51
7Tova ErikssonD16 (10)46:41+18:0213:43
8Elin LindbergD21 (18)35:01+8:209:43
8Anton HanssonH16 (11)39:14+12:4510:53
9Björn SvenssonH50 (16)33:38+6:278:51
9Amanda JanssonD14 (10)46:07+13:4115:54
9Anders PelanderÖppen motion 8 (13)48:55+17:0610:52
10Selma ErikssonD14 (10)1:15:20+42:5425:58
11Johanna ErikssonÖppen motion 3 (17)41:13+20:0016:29
11Emma WahlströmD12 (11)48:56+25:1919:34
12Håkan LindbergH50 (16)41:40+14:2910:57
13Linnea WahlströmÖppen motion 5 (20)1:08:54+34:0120:15
14Anders WahlströmÖppen motion 5 (20)1:10:31+35:3820:44
Axel LindbladInskolning (15)fullföljt
Lin PelanderInskolning (15)fullföljt
Stina LindbergÖppen motion 8 (13)ej godkänd

OK Fryksdalen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Paavo YlikiiskiläH60 (4)32:259:00
3Karin JanssonD60 (4)34:08+6:1813:39
15Björn NilssonÖppen motion 5 (20)1:12:04+37:1121:11

OK Hierne

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kurt NilssonH60 (4)35:21+2:569:49
10Andreas BlomgrenH21 (14)33:43+6:537:19

OK Kroppefjäll

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Arvid AronssonH14 (11)26:39+0:048:53
3Axel HalvarssonH16 (11)27:31+1:027:38

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lennart HöijeH70 (9)32:41+3:3711:16

OK Skärmen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Frida JohanssonD12 (11)28:54+5:1711:33
2Sofia JohanssonD16 (10)29:53+1:148:47
3Clara JohanssonD14 (10)34:55+2:2912:02
16Mikael JohanssonH50 (16)1:01:48+34:3716:15
22Anneli JohanssonÖppen motion 7 (25)1:02:12+28:4919:26

OK Tyr

81 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sten LeanderssonH50 (16)27:117:09
1Cornelia KindlundD12 (11)23:379:26
1Arvid ErikssonH10 (10)13:597:21
1Karin BlomgrenD70 (2)38:2815:23
1Henric BrohedeH21 (14)26:505:50
1Mattias HaneH14 (11)26:358:51
1Julia ForsgrenD10 (4)16:218:36
1Erik ForsgrenÖppen motion 8 (13)31:497:04
1Malin LeanderssonD21 (18)26:417:24
1Rolf WikströmH55 (10)26:226:56
1Börje RåbergH70 (9)29:0410:01
1Oskar NymanH16 (11)26:297:21
1Annika LeanderssonD55 (5)34:5010:53
2Sören KindlundH21 (14)28:48+1:586:15
2Lisa AnnersandD60 (4)29:21+1:3111:44
2Linda TakeD21 (18)27:20+0:397:35
3Johanna KindlundD21 (18)29:52+3:118:17
3Fredrik HaneH12 (11)23:58+2:119:13
3Colin Mc IntyreH50 (16)29:24+2:137:44
3Johan WikströmH21 (14)29:25+2:356:23
3Emil WikströmÖppen motion 8 (13)40:58+9:099:06
3Catarina HögkvistD50 (9)35:55+4:3111:13
3Anna HaneD40 (6)39:58+8:3311:06
4Jan GustafssonÖppen motion 7 (25)37:55+4:3211:50
4Monika DjurbergÖppen motion 5 (20)42:33+7:4012:30
4Örjan BeckiusH45 (9)37:40+6:099:11
4Nicolina MobergD14 (10)35:23+2:5712:12
5Johannes WikströmU2 (11)29:00+7:3512:05
5Christer HällmanÖppen motion 3 (17)31:12+9:5912:28
5Richard TakeH14 (11)29:04+2:299:41
5Pär NymanH50 (16)30:55+3:448:08
5Samuel AxelssonH16 (11)29:20+2:518:08
5Tone HollowellD50 (9)38:04+6:4011:53
5Karin MoodhD55 (5)50:57+16:0715:55
6Anders LindbergH21 (14)31:36+4:466:52
6Isak WikströmH12 (11)30:24+8:3711:41
6Per HögkvistH50 (16)31:27+4:168:16
6Gustav PermanH14 (11)29:08+2:339:42
6Niclas MobergÖppen motion 5 (20)46:09+11:1613:34
6Mattias PerssonÖppen motion 8 (13)45:02+13:1310:00
6Elsa AlbinssonD14 (10)36:41+4:1512:38
6Lars-B LarssonH70 (9)41:55+12:5114:27
7Linus NilssonH10 (10)19:19+5:2010:10
7Stina GranefeltD21 (18)34:24+7:439:33
7Magnus AlbinssonH21 (14)31:57+5:076:56
7Amanda AlfredssonD12 (11)32:28+8:5112:59
7Anders HaneH45 (9)57:41+26:1014:04
7Rudi OlvenmyrH70 (9)53:17+24:1318:22
8Linn AnderssonD12 (11)32:37+9:0013:02
8Tobias HällmanH12 (11)35:48+14:0113:46
8Marcus HällmanH10 (10)22:13+8:1411:41
8Helene HällmanÖppen motion 5 (20)53:58+19:0515:52
8Bengt JohanssonH50 (16)32:24+5:138:31
8Mikael AlfredssonÖppen motion 7 (25)46:30+13:0714:31
8Leif SandahlH55 (10)40:12+13:5010:34
9Oscar AnderssonH10 (10)22:49+8:5012:00
9Rebecca TakeD12 (11)34:03+10:2613:37
9Johan GustafssonH21 (14)33:29+6:397:16
9Eva AlbinssonD21 (18)35:44+9:039:55
9Ann-Sofie HultsvedD50 (9)55:17+23:5317:16
10David KindlundÖppen motion 7 (25)49:02+15:3915:19
10Erik SimesH50 (16)34:45+7:349:08
10Viktor AlfredssonH16 (11)50:27+23:5814:00
11Daniel RåådÖppen motion 8 (13)51:47+19:5811:30
12Elisabet EdvardssonD21 (18)41:24+14:4311:30
12Marcus BeckiusH21 (14)35:45+8:557:46
12Eva BjörkmanÖppen motion 5 (20)1:08:52+33:5920:15
12Leif SalinÖppen motion 8 (13)1:28:55+57:0619:45
14Christian HedqwistH21 (14)42:47+15:579:18
15Johanna AlfredssonÖppen motion 7 (25)52:32+19:0916:25
15Lars AnderssonH50 (16)50:40+23:2913:20
18Eva TrangiusÖppen motion 7 (25)58:27+25:0418:15
Viktor BengtssonInskolning (15)fullföljt
Isak ForsgrenInskolning (15)fullföljt
Wilma JonssonInskolning (15)fullföljt
Tilda KindlundInskolning (15)fullföljt
Simon AlbinssonH12 (11)ej godkänd
Emma AlfredssonD10 (4)ej godkänd
Malin NymanD21 (18)utgått
Johanna HoltetD21 (18)utgått
Linda GustafssonD16 (10)utgått

OK Älgen

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mikael LindH40 (5)42:11+12:5910:17
3Åke GustavssonH65 (7)30:43+0:2710:14
3Torbjörn JohanssonÖppen motion 5 (20)39:52+4:5911:43
3Rune GårdhH80 (7)40:30+4:4216:12
3Oskar ErikssonH20 (3)56:35+24:4115:43
4Lukas KatvalaH16 (11)28:35+2:067:56
4Hans PerssonH70 (9)34:53+5:4912:01
5Fredrik EkströmÖppen motion 8 (13)44:51+13:029:58
5Daniel BrohedeH21 (14)31:09+4:196:46
6Albert BrohedeU2 (11)30:50+9:2512:50
6Erik ErikssonH16 (11)35:02+8:339:43
6Lottie LindD50 (9)41:02+9:3812:49
7Axel BruceU2 (11)30:51+9:2612:51
7Sofia EkströmÖppen motion 5 (20)51:09+16:1615:02
8Mona FingarssonÖppen motion 3 (17)37:28+16:1514:59
9Emma BruseÖppen motion 3 (17)38:50+17:3715:32
10Felix LindH10 (10)26:46+12:4714:05
10Marcus WestbergÖppen motion 8 (13)50:27+18:3811:12
10Theodor WallH14 (11)44:20+17:4514:46
10Lottis BrohedeÖppen motion 3 (17)38:52+17:3915:32
11Anna ErikssonÖppen motion 7 (25)49:20+15:5715:25
14Gunilla OlaussonÖppen motion 7 (25)52:21+18:5816:21
19Jeannette KarlssonÖppen motion 7 (25)59:22+25:5918:33
25Kjell BrinkmanÖppen motion 7 (25)1:05:46+32:2320:33
Lowe EkströmInskolning (15)fullföljt

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Trulls EstenstadInskolning (15)fullföljt

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Emil JosefssonU1 (11)34:36+17:3118:12

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Oskar JosefssonÖppen motion 3 (17)57:42+36:2923:04

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Hedda BergqvistÖppen motion 5 (20)43:32+8:3912:48

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Kristina ArvidssonÖppen motion 5 (20)1:04:19+29:2618:55

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Annette HalvorsenÖppen motion 5 (20)1:05:30+30:3719:15

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Bengt StarkÖppen motion 5 (20)1:13:17+38:2421:33

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Emma JohanssonÖppen motion 7 (25)55:32+22:0917:21

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Göran ArvidssonÖppen motion 7 (25)57:10+23:4717:51

Raufoss I.L. Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Hans A. TingvoldH65 (7)33:29+3:1311:09

Raumar Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ida EngenD50 (9)36:28+5:0411:23
5Daniel EngenU1 (11)26:15+9:1013:48
5Knut EngenH55 (10)35:43+9:219:23

SK Örnen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Björn SvenssonÖppen motion 7 (25)33:2310:25
1Mattias ModinH35 (3)47:5810:25
2Robert SkogH35 (3)50:37+2:3911:00
5Ludwig SkogH12 (11)27:56+6:0910:44
8Sören JohanssonH70 (9)1:00:48+31:4420:57

Skattkärrs SOK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Stefan WennbergH45 (9)31:317:41
1Nils JanssonH80 (7)35:4814:19
2Arvo HyvönenH80 (7)40:17+4:2916:06
5Mikael LarssonH45 (9)38:38+7:079:25
7Ylva EkbergÖppen motion 7 (25)44:03+10:4013:45
8Jens BeironÖppen motion 8 (13)46:43+14:5410:22
9Johan EkbergH14 (11)33:58+7:2311:19
11Lina RööhsD21 (18)36:09+9:2810:02
13Ann HyvönenD21 (18)41:57+15:1611:39
15Axel EkbergÖppen motion 3 (17)52:50+31:3721:08
16Elin JohanssonD21 (18)48:31+21:5013:28
Edith BergenfurInskolning (15)fullföljt
Lilly BergenfurInskolning (15)fullföljt
Jan EkbergÖppen motion 3 (17)ej godkänd

Stigsökarna

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Heli MarjomaaD50 (9)31:249:48
2Jonas LindellÖppen motion 8 (13)37:38+5:498:21
2Gro BakkenD75 (2)1:05:31+10:2526:12
3Nellie ErlandssonD10 (4)46:12+29:5124:18
4Isak OlssonH14 (11)28:52+2:179:37
5Matilda WöhrerD12 (11)31:08+7:3112:27
5Britt-Marie ErlandssonÖppen motion 7 (25)42:44+9:2113:21
6Johan LilljeqvistH45 (9)41:18+9:4710:04
7Albin LiljekvistÖppen motion 8 (13)45:38+13:4910:08
8Noah OlssonU1 (11)32:07+15:0216:54
14Elvy FredinÖppen motion 3 (17)49:00+27:4719:36
18Eva WöhrerÖppen motion 5 (20)1:23:09+48:1624:27
21Jenny OlssonÖppen motion 7 (25)1:01:41+28:1819:16
Svein BakkenH70 (9)ej godkänd
Anton WöhrerH16 (11)ej godkänd

Trollhättans SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per IvarssonH65 (7)30:1610:05
11Stefan HornebrantH50 (16)41:19+14:0810:52

Ulricehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Bengt KlassonH55 (10)38:06+11:4410:01

Västvärmlands OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oskar JohanssonH20 (3)31:548:51
1Kristin JohanssonD40 (6)31:258:43
2Tommy JohanssonH40 (5)31:27+2:157:40
2Thomas GabrielssonÖppen motion 7 (25)34:15+0:5210:42
2Anders JohanssonH45 (9)33:06+1:358:04Ladda ner rutt i gpx-format
2Pernilla StakeD40 (6)39:32+8:0710:58
4Rolf AnderssonH60 (4)36:14+3:4910:03
4Jenny GullqvistD21 (18)31:50+5:098:50
4Mary OlssonD55 (5)41:03+6:1312:49
5Nils JohanssonH10 (10)18:15+4:169:36
5Klara JohanssonD14 (10)36:29+4:0312:34
5John LarssonH80 (7)53:57+18:0921:34
5Sven-Arne NilssonH70 (9)41:39+12:3514:21
7Elias JosefssonU1 (11)30:20+13:1515:57
7Thorbjörn NilssonH65 (7)45:00+14:4415:00
7Hanna KolbergD14 (10)39:00+6:3413:26
7Christina GabrielssonD50 (9)43:23+11:5913:33
8Ingrid StakeD14 (10)44:55+12:2915:29
9Malte BlomgrenU2 (11)36:30+15:0515:12
10Maja JosefssonU2 (11)37:22+15:5715:34
10Märtha StakeD12 (11)41:17+17:4016:30
10Maria ErikssonD21 (18)35:56+9:159:58
12Ingrid AnderssonÖppen motion 3 (17)44:17+23:0417:42
13Rolf AnderssonÖppen motion 3 (17)47:24+26:1118:57
Emil JohanssonInskolning (15)fullföljt
Lydia StakeInskolning (15)fullföljt

Åmåls OK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jörgen ÅhlH40 (5)29:127:07
1Johanna Källvik LeufvénD16 (10)28:398:25
1Eric ÅhlU2 (11)21:258:55
2Vilma ThorpmanU2 (11)27:15+5:5011:21
2Annika LeufvénD45 (4)33:52+6:3110:35
2Maria ErikssonD55 (5)35:17+0:2711:01
3Jonna ÅhlU1 (11)23:38+6:3312:26
3Albin SkottU2 (11)27:34+6:0911:29
3Ulf DanielssonH45 (9)35:45+4:148:43
3Karin TorpmanÖppen motion 3 (17)24:01+2:489:36
3Erika Källvik LeufvénD16 (10)30:06+1:278:51
4Klara PetterssonU2 (11)28:39+7:1411:56
4Vilja olssonU1 (11)24:13+7:0812:44
4Tobias JohanssonÖppen motion 8 (13)41:40+9:519:15
4Nina MagnussonÖppen motion 3 (17)27:13+6:0010:53
6Linus NilssonÖppen motion 3 (17)33:05+11:5213:14
6Oscar AhlstedtU1 (11)27:09+10:0414:17
6Kjell AnderssonH65 (7)34:41+4:2511:33
7Per KällvikH50 (16)32:17+5:068:29
8Lina AhlstedtU2 (11)33:25+12:0013:55
9Arvid ErikssonU1 (11)32:29+15:2417:05
9David HermanssonH12 (11)38:02+16:1514:37
9Eva LarssonÖppen motion 5 (20)54:41+19:4816:05
11Saga KällstrandU2 (11)39:37+18:1216:30
13Jan HellstrandÖppen motion 7 (25)51:56+18:3316:13
13Björn SchilobolskiH21 (14)38:04+11:148:16
Simon SkottInskolning (15)fullföljt
Michaela KällstrandÖppen motion 5 (20)ej godkänd
Laura JosephsenÖppen motion 5 (20)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser